iinht CinmL Langs glilGrige wegen n meuwe mantel Mavrides' Badeo-hoekje FEU1LLETON. c*$Pirilfc kijh fliiderd derttesfe lairnng. maandaf 15 October. Frovinciaa! nleuws EGYPTIAN CIGARETTES Eerst Van den Waagtoren. Dinsdag 16 October. flilversum, 1071 M. 12.302.Lunch- auziek door het Trio Sjouwerman. 3.4. Kniples. 5.307.15 Concert door het Om- roep-orkest. Mevr. F. Fischer, sopraan. 7.15 7.45 Engelsche les gevorderden. 8.05 8 35 Boekbespeking door Jo de Wit. 8 35 ,De Vijf Frankforters", door het Nieuwe jslederlandsch Tooneel", blijspel in 3 bedrij- ven van C. Rossler. Met Mevr. Anna Sablai- rolles als gast. Entr'act muziek door het Om- roeptrio. In de pauze persberichten. Hirizen, 340.9 M. (Na 6 uur 1870 M.) (Uitsiuitend K. R. O.) 12.301.30 Lunch- piuziek door het K. R. O. 5.306.30 Gramo foonmuziek. 6.301—7.— Esperantoles. 7.— 7 30 Kerklatijn vcor beginners. 7.30—8. Kerklatijn voor gevorderden. 8.—8.30 „Bea- Pr. L. G. Kortenhorst, lid van de Tweede Kamer: Kalenderhervorming. 8.30 „Bea- trys", mysteriespel in 4 talr. van Dr. F. Rut- ten, door het R.K. Amsterdamsch Tooneelge- jel^chap onder leiding van A. Sweers. Evert J-iaak, illustr. op het orgel. Nel Verkroost, so praan. Het stuk speelt in de le helft der 14de eeuw. le tafr.De sakristie van het Klooster Vrouwenperk. 2de tafr.: 7 jaren later. Een ^aal in een kasteel. 3de tafr.: Weer 7 jaren later. De gelagkamer van een armoedige her- berg. 4de tafr.:De sakristie. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert, sopraan, bariton en cello. 1.202.20 Orkestconcert. J.45 Berichten. 2.50 Voor de scholen. 3.20 Muziekles. 3.40 Muziek. 3.55 Fransche les. 20 Orkestconcert. 4.35 Voor de scholen. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Moderne Engelsche poezie. 6.35 Nieuwsbe- richten. 6.50 Muziek. 7.05 Schubert's piano- sonaten. 7.20 Lezing: Tuberculosis. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing: Anthony Trollope. 8.05 Licht orkestconcert. B. Williams, tenor. B. Bannerman, harp. Orkest (8.208.50 Le- fing: America today). 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Muziekles. 9.55 Nieuwsberichten. 10. Concert. Alb. de Courville en Jack Padbury's Cosmo Club band. 11.12.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris"1750 M. 12.50 10 Orkestconcert. 4.055.05 Orkestconcert. 8.50 Literaire causerie. 9.0511.20 „Les Pecheurs de Perles", opera-comique, Bizet. Langenbeg, 469 M. 11.30 Mechanische muziek. 12.251.50 Orkestconcert. 3 40— 4.15 „De Wolf en de 7 geitjes", sprookje van Grimm. 5.055.50 Gramofoonmuziek. 7.20 „Der Liebestrank", kom. opera in 2 acten van Donizetti. Zeesen, (Konigswusterhausen), 1250 M. 11.20—4.20 Lezingen. 4.20—5.20 Orkestcon cert 5.207.05 Lezingen. 7.20 Orkestcon cert. L. Goedecke, contra bas. E. Schroder, fluit. 8.20 Lezing: Die Ballade. 8.50 Lezing: Was geht uns Weltpolitik an? Hamburg, 395 M. 5.20 Orkestconcert. 720 „Die Kinokonigin" (Kinokoningin), ooerette in 3 acten van J Gilbert Daarna tot 10.20 Dansmuziek en cabaret. Brussel, 509 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Trioconcert. 8.35 Concert. Mile. Claes, zan- geres. Hr. Morissen, bas. 10.35 Sluiten. HEER-HUGOWAARD. De voorbereiding voor de feestelijkheden ter gelegenheid van het derde eeuwfeest der droogmaking van onzen polder geeft aan- Ieiding tot het houden van verschillende ver- gaderingen. Donderdag werd in het lokaal van den heer Wester een vergadering gehouden, vvaartoe een aantal personen waren uitge- noodigd om van gedachten te wisselen over eventueel te houden paardensport. Deze vergadering werd voorafgegaan door een vergadering van het Hoofdcomite met het dagelijksch bestuur van het tentoonstel- lingscomite. Namens dit laatste was n.l. aan bet Hoofdcomite gevraagd zoo spoedig mo- gelijk wat vasteren vorm te geven aan het feestprogramma, vooral ook met het oog op terreinruimte. In de vergadering van het Hoofdcomite werd door den voorzitter bur- gemeester van Slooteu, meegedeeld, dat een geschrift was samengesteld, dat bedoeld is Us gedenkschrift. Algemeen was men van oordeel, dat aan yulling van dit geschrift met wetenswaardig- beden uit den laatsten tijd ook gewenscht geacht moest worden, terwijl mede de op- tiame van platen niet achterwege diende te blijven. Met de gegeven wenken zal rekening Door R. L. de W. £5 Beresford knikte; als zij onderweg uit- stapte kon hij het ook doen. Je moogt toch altijd aan een tusschenstation een reis afbre- ken. Stel je eens voor, dat ze naar kennissen ging in een klein Fransch plaatsje of ergens tusschen Londen en Dover of Folkestone, welke route de trein ook nam. Hij wist, dat die treinen soms aan de onmogelijkste plaats- jes stopten. Wat noest hij met een hoogen hoed op beginnen aan een buitenstationnetje. „Hebt u uw bagage nog in den goederen- wagen kunnen krijgen?" informeerde beleefd de conducteur. Zijn bagage? Wei verdraaid. Wat ging't hem aan. Waarom moest iemand, die naar Parijs ging, nu absoluut bagage bij zich heb- wr? Als hii iets noodig had, kon hij het daar torb koopen? Wat ter wereld moest hij dien man zeggen? Toen besloot hij het er maar op w .'"agen en de waarheid te vertellen. k heb heelemaal geen bagage, conduc- !fl zeide hij, glimlachend opkijkend, en sem vijf ^n ponds billetten toereikend. »nou<lt maar wat er over is", zeide hij achte- Zij trokken door China en werden gered Door tusschen de roovers tegooien een PRINCE sigaret. MET 1 COUPON BIJ 10 5 I Gj A RETT EN worden gehouden, terwijl opdracht werd verstrekt om dit gedenkschrift in druk te doen verschijnen. Voorts werd mededeeling gedaan van een conferentie met Dr. van Balen Blanken met betrekking tot de samen- stelling van een allegorischen optocht Een tamelijk breedvoerige gedachtenwisseling werd gevoerd met betrekking tot het terrein voor de feestelijkheden. Namens het tentoon- stellingscomite werd de wenschelijkheid be- pleit, althans alle dagfeestelijkheden te orga- niseeren op een terrein, met uitzondering aan van de te houden optocht Het resultaat dezer bespreking was, dat men algemeen gevoelde voor dit denkbeeld en daarbij het oog had op een stuk land te- genover het sportterrein. Of dit laatste dienst- baar gemaakt zal worden aan avondfeesten, kan later nog worden uitgemaakt. Inmiddels waren reeds velen der genoodigden in het lokaal verschenen, zoodat na een kleine pauze werd overgegaan tot de tweede ver gadering. De aanwezigen werden door den voorzitter welkom geheeten, waarna in het kort het doel dezer bijeenkomst uiteen gezet werd. Allereerst werd ook hier de vraag on der de oogen gezien, op welk terrein ge- schikt een of andere paardensport uitgevoerd zou kunnen worden. Vrijwel was men alge meen de overtuiging toegedaan, dat het sportterrein voor iets goeds op het gebied van paardensport te klein zou blijken te zijn, terwijl het terrein daarover gelegen, groot 2Y* H.A., wellicht nog te klein zou blijken om daarop en paardensport te doen uitvoe- ren en er tevens de tentoonstelling te hou den. Aangezien aan deze land- en tuinbouw- tentoonstelling verbonden zal worden een tentoonstelling voor huisvlijt, zal ook hier- voor een flink terrein noodig zijn. Na breed voerige gedachtenwisseling werd besloten een commissie van onderzoek samen te stel- len. Uit de liefhebbers van paardensport wer den hiervoor aangewezen de heeren L. P. van Graft, P. Wonder, Jac. Kostelijk, P. Bot, H. Schouten, A. Blokker en A. Oudhuis; voorts de heer A. Groot als technisch advi- seur, het dagelijksch bestuur van het Hoofd- en van het tentoonstellingscomite. Een com missie zal vooraf het terrein te Opmeer be- zoeken. Na onderzoek zal opnieuw worden vergaderd. Inmiddels zal door den secreta- ris van het Hoofd-comite, den heer H. Hoog- land worden onderzocht of het terrein tegen- over het sportterrein te pachten zal zijn voor de feestviering. Besloten werd te informeeren, of gepacht zal kunnen worden een tent, welke dienst gedaan heeft te Breezand, waarvan de eige- naar aan de Kleine Sluis woont. Door den voorzitter van het tentoonstel lingscomite werd er nog op gewezen, dat in de laatst gehouden vergadering van dit comlte de wenschelijkheid is uitgesproken, zoowel mogelijk alle festiviteiten bij het der de eeuwfeest op een terrein te doen p^aats hebben en verzocht hiermee rekening te wil- len houden. Door den secretaris werd nog voorgelezen „Dank u, sir", antwoordde de conducteur, nog even talmend in de coupe, als verwachtte hij nog een opmerking. „Ik zag iemand met dezen trein gaaa en en hij aarzelde. „Ja sir, ik begrijp't", zeide de man, zonder dat een zweeth van een g'limlach op zijn ge- zicht te zien was. „Als ik u soms van dienst kan zijn, sir", vee'beteekenend vervolgde hij, „misschien wilt u eens door den trein loopen om te zien of u haar kunt vinden." „Hoor!" Dat was nog eens een conducteur met menschelijk gevoel. Beresford keek hem aan. „Als u missehien een beschrijving kunt ge ven, sir, dan zou ik wel kunnen uitvinden waar ze heen ging. Ik moet alle kaartjes het schema voor een te houden optocht. Door den voorzitter werd hierna de ver gadering gesloten met den wensch, dat we bij het derde eeuwfeest ook mooie paarden sport te zien zullen kunnen geven. TEXEL (OOSTEREND). Dezer dagen had de opening plaats van de Bazar, ten voordeele van de Ned. Herv kerk alhier. Dat er belangstelling bestond, was al da- delijk merkbaar, want reeds voordat de deuren van de o. 1. school geopend werden, had zich een schare van menschen opge- steld, en zoo kon de Eerwaarde Heer Jan- zen, die van Tubbergen was overgekomen, zijn openingswoord spreken ten aanhoore van velen, waaronder ook onze steeds zeer belangstellende Burgemeester en diens gade. Het openingswoord van Ds. Janzen be stond in een aardige, gezellige causerie, waarin verteld werd, hoe het kindje, dat thans Bazar gedoopt is, werd geboren, en hoe het is opgegroeid tot een schoone jonk- vrouw. Reeds voor drie jaar werden de plannen tot iets dergelijks besproken en meermalen kwamen ze naar voren en in dit voorjaar besloot men tot het houden van een verkoopdag. Spreker ging later heen en dat er hard gewerkt werd, was hem be- kend, maar dat meg in betrekkelijk korten tijd zooveel bijeen zou brengen, had zijn ver- wachting verre overtroffen. Nu het bleek, dat de Kerkekamer te klein zou zijn, trof het, dat de school in deze dagen vacantie had. Het verzoek, om het gebouw voor het plan te gebruiken, werd zeer bereidwillig toege- staan, waarvoor hartelijk dank gezegd werd. En nu is het kind opgegroeid tot fiere vol- wassene, en nu blijkt het, dat de dames van de vereeniging gelijk hebben gehad, toen ze zich voorstelden er iets goeds van te maken. Trouwens, waar het huishoudelijke zaken geldt, hebben dames altijd gelijk. En nu werden de vele aanwezigen harte lijk welkom geheeten, vooral het hoofd der gemeente, die ook hierdoor zijn waardeering toont. Nog werd medegedeeld, dat men niet al- leen zou kunnen koopen, maar dat er ook verschillende vermakelijkheden aan verbon- knippen.'1 „Dat ii at is een goede uitvinding", riep Beres ford uit, hem bewonderend aankijkend. „Zij is donker en had een lang soort'van mantel can, bruin-grijs, begrijp je?" De conducteur knikte. „En hij aarzelde. „Wat drommels, wat had ze op haar hoofd?" „Een hoed?" opperde de conducteur. Beresford keek op en begon te lachen ,,Ik weet heusch niet, conducteur, hoe jij dat ding zou noemen. Het was rond, ook grijs-bruin met nog wat geels er op, het leek op een kaarsensnuiter, begrijp je, de hoed n.l." Weer knikte de conducteur ?4in begriioen AMSTERDAM, Rieuwendyk 225-229. UTRECHT, Oude Uracht 115. den zijn, en dat men z:ch ook kan laten we gen op een weegschaal et de geheimzinnige eigenschap, dat een zwaar of een licht ge- wicht wordt toegekend naar elks verlangen. Met den wensch, dat de bazar zou mogen slagen, werd de handeling overgedragen aan verkoopsters en koopers. Bij een rondgang .door de drie lokalen van de school bleek alles keurig verzorgd te zijn. Niet alleen lokten de verschillende waren op de stalletjes, bediend door een vriendelijke jofferenschaar, tot koopen, maar ook trok de fraaie versiering, de doelmatige aanklee- ding van het geheel de aandacht. Het was er dan ook den geheelen middag bijzonder ge- zellig- In het eene lokaal werd de theetafel be diend door drie dames in Oud-Texelsche kleerderdracht, die mooi uitkomt, een met het gouch-n kapstel, een met den Texelschen hoed en een met een geplooide hul. En achter de tcor.bank bevindt zich een vertegenwoordig- ster van de firma Van Nelle, overgekomen om de thee op de goede wijze te bereiden. Een kopie van dat edele nat met een gebakje er bij laat zich onder dergelijke bediening goed smaken Het middelste lokaal is ingericht voor den verkoop van allerhande voorwerpen van kunst en smaak, grootendeels vervaardigd door de leden van de meisjesvereeniging en ii. gezcnden door velen, die ook op deze wijze het doel wilden steunen. Hier ook kan men raden naar den naam van een pop en hoeveel erwten er in een flesch zijn of hoeveel c.M een lap stof groot is. Daar ook is een bloe- menstal, waar men levende bloemen in potten kan koopen, enz. En in het derde lokaal kan men zich ver- maken met sjoelbak, draaibord, lijntrekken, rad van avontuur, grabbelton, weegschaal enz,. en men kan er bij zingenAlles kost een dubbeltje! Want de dubbeltjes vormen ook hier het haakje, waar de kan aan hangt. En dat vele kleintjes een groote maken, bleek reeds uit de recette van den eersten middag, die niet minder beliep dan 834. Nog zij vermeld, dat door den heer Ypma, uit Alkmaar, een radiotoestel is geplaatst, zoodat men ook hiervan gratis kan genieten. We willen ons verslagje voor dezen eersten dag eindigen met de woordenLabor omnia vincit, hetgeen beteekent: De arbeid over- wint alles. BROEK OP LANGENDIJK. De Veiling De teelt van grove tuinbouwproducten is in 't gebied der Langendijker Groenten-Centrale nog steeds overheerschend. De malaise der tijden, die achter ons liggen, heeft intuschen het aspect van den Langendijker tuinbouw eenigszins doen verwonderen. Ook de her- haaldelijk en in ernstige mate optredende ziekte in sommige groenen heeft een wijzi- gig in onze cultuur gebracht, al was deze slechts van gradueelen, niet van principieelen aard. Zoo is de bloemkoolteelt niet meer wat ze vroeger was, ook de vroege-wortelentel heeft een veer oeten laten. De Langendijker tuinbouwer weet zich aar- dig aan te passen en heeft, toen de nood der tijden hem dwong andere wegen te bewande- len ter bereiking van zijn doel, zich niet blinc gestaard op het oude, doch zijn belangstel ling ging uit naar het nieuwe, dat voor hem vee> bekoorliiks scheen te bezitten. Vooral de tuinbouwers in St. Pancras bleken van een vooruitstrevenden geest bezield en't is daar vooral, waar de kassen en warenhuizen ver- rijzen, die een onmiskenbaar en sprekend be wijs leveren van de waarheid, dat men daar niet bij de pdkken blijft neerzitten, doch zoekt naar middelen, om, bij geleden tegenslagen, deze weer te boven te komen. Het begint daar een Westland in het klein te worden. Ver- warmde kassen zijn daar meer dan elders in dit tuinbouwdistrict. Ook in Hugowaard, welker Zuidelijke tuinbouwers tot de veiling der Langendijker Groentencentrale behooren verrijzen meer en meer kassen, terwijl we ver namen, dat er aan de eigenlijke Langendij ook weer een paar worden bijgebouwd. Sin Pancras spant in ieder geval de kroon. De afgeloopen week was voor de tuinders weer goed. Trots de minder gunstige uitkom sten der vroege-aardappelteelt, is de omzet aan de veilingen nu hooger dan verleden jaar om dezen tijd. Het geheim daarvan is gelegen in de beste prijzen, welke de uien vroege kool en andere groenten hebben opge- bracht. Engeland bleek een uitnemende al- nemer voor onze uien te zijn, verschillende Duitsche staten als ook andere landen had- den graag onze bloemkool en onze vroege kool vond gemakkelijik een weg naar onze Oosterburen. Het weer heeft uitstekend mee- gewerlct voor een goede ontwikkeling der bloemkool; ook voor de uien waren de om standigheden gunstig, zoodat een gelukkige samenwerking van verschillende factoren toi: een financieel gunstig resultaat leidde. Gaat dit zoo door en mag de wintercampagne ook meeloopen, dan komt Langendijk er weer bovenop. Het prov'nciaal crediet kan dan Hij was buitengewoon, vond Beresford „In zoowat twintig minuten ben ik terug, sir", zeide de man en verdween. Beresford stak een sigarette aan, legde zijn hoed en stok in het net en achterover leunend rookte hij genoegelijk met een gevoel van vol- maakte dankbaarheid. Wat een dag van emo- ties. Niet alleen dat hij het meisje had ge- vonden, maar nog bovendien een beambte getroffen, die in de diplomatie had moeten gaan. Buitenlandsche zaken was bekend om zijn gebrek aan diplomatie. Tact was er ver te zoeken: en hier had je nu een man, een gewone conducteur op de „South Eastern and Chattam Railway", die aan de beschei- denheid van een lord Chesterfield de tact paarde van een opkomend politicus. Het be- loofde een schitterende dag te worden. Toen de conducteur terug kwam, vertelde hij met een volmaakt ernstig gezicht aan Be resford, dat er twee dames waren, die aan de beschrijving beantwoordde, de eene ging naar Folkestone en de man veronderstelde, dat zij wel de bedoelde was, en de andere ging naar Boulogne. „Ik zal u dus maar een ander kaartje ge ven?" vroeg hij. Die man was wel het toppuni Niet alleen bescheiden, maar zuinig ook. Beresford over- handigde hem het biljet. „Verander het in het station waar ik moet uitetappen en hoad voor je zelf het gdld dat overschiet" ooooooooooooooooooooooooooooo Wie is de boning"t Zondagmiddag. Het schitterend herfstweei okte ons naar buiten en natuurlijk was een wandeling naar den Hout met zijn thans geelgeworden bladertooi het doel. De Hout! En in £6n adem moet daarbij genoemd worden de Hertenkamp! En daar gebeurde het. Voor een massa menschen werd daar een gratis voorstelling gegeven door de kamp- oewoners, twee herten, beide getooid met een prachtig gewei kregen oneenigheid met elkaar. Dat gebeurt meer, ook onder menschen! En de oorzaak? Het ging om de suprematie in het herten- rijk. Wie van de twee machtigen zou de eerste, de koning zijn? Wie van hen zou de Teveling van de vrouwtjes worden? Zie, dat moest uitgemaakt, uitgevochten worden! Een strijd dus om de gunst, de liefde der „dames". Dat gebeurt meer, ook onder menschen! En zoo werd, ten aanschouwe van een groot publiek, dat in de eerste plaats bestond uit lieftallige slanke, glanzende da- metjes {in het kamp natuurlijk!) en in de tweede plaats uit Alkmaarsche menschen (buiten de afrastering) een strijd gestreden zoo heftig, zoo langdurend, dat het een ang- stig gezicht werd! Een strijd op leven en dood! Totdat beide, bek-af en dood-moe, den strijd staakten, om straks opnieuw te be ginnen. Zoo gaat het door, net zoo lang, tot e£n der beide de overwinning behaald zal hebben en heerscher zal zijn over het hertenrijk! „Dank u beleefd, sir", zeide dankbaar de conducteur. „En wilt u nu missehien de da mes gaan zien?" Dit ging op den toon van een hotelhouder, die aanzienlijke gasten vraagt de kamers te willen zien. „Haar zien", herhaalde droomerig Beres ford. Toen haastig: „Natuurlijk; ja conduc teur, best, maarmaar „Ik zal u de coupe's aanwijzen, sir. Ze be- hoeven u niet te zien", merkte hij op en voor- kwam daarmee Beresford's tegenwerping. „Goed", zeide hii opstaande en volgde den conducteur door de gang. Deze wachtte hem even op. „Een zit in het derde compartiment van het volgende rijtuig, in het hoekje bij het raam", fluisterde hij. Beresford knikte, zijn hart klopte met mo- torslagen. „Die dame, sir, gaat naar Folkestone", Iichtte de conducteur in. Weer knikte Beresford en Hep vender door de gang. Bij het derde compartiment gekomen was hij bijna te zenuwachtig om te kijken. Een blik echter was voldoende om hem de overtuiging te geven, dat inderdaad het meis je daar in het hoekje zat uit te kijken naar de rijen huizen, die nu de plaats der groene vel- den innamen. Beresford knikte tcgen den conducteur om hem te doen weten, dat het onderzoek niet ven der behoefde te worden voortgezet. De man wees hem een compartimeirt in hchjeifde rij tuig, waarm het meisie zat. worden geliquideerd, waarover credietnemers en credietgeefsters, de Boerenleenbanken, deze laatste om de strenge voorwaarden, waaronder het crediet werd verleend, onge- twijfeld zeer tevreden zouden zijn. De wortelen werden verkocht voor goede prijzen; aanvankelijk brachten ze ruim 3 op, later niet meer, terwijl Zaterdag van 3.104.50 werd gemaakt. Jammer, dat de kleine laag in prijs was 1.20f 2.40. Bieten brachten weinig veranderde prijzen op. In't laatst der week golden ze gemiddeld 4. Rammenas werd tegen goede prijzen van de hand gedaan, n.l. 4 0-~f 4.50. Voor de tomaten trad weer een grootere be langstelling in, zoodat de prijzen hooger waren. Voor A-kwaliteit werd ruim 20 be- taald, voor B ruim 16, C gold ruim f, 10' en CC even meer dan 4. De verschillende uiensoorfen gmgen weer voor hooge prijzen van de hand, hoewel voor nep iets minder dan de vorige week. Deze toch werd nu verkocht voor ongeveer 10— 12; drielingen deden van 6.80—/ 8.80, uien konden f 6.20—/ 7.40 bedingen, terwijl voor grove uien van 5f 6.50 werd be- steed. Bij deze gunstige prijzen was een flin- ke aanvoer te wachten, die dan ook uit 20 spoorwagens bestond. Nog aardige partijtjes slaboonen' werden aangevoerd, die voor stijgende prijzen werden verkocht. In't begin der week brachten ze gemiddeld1 20 op, stijgende in tusschen elken dag met ongeveer 2, zoodat Zaterdag 24.8033.30 werd gemaakt. De weinige aardappelen, ongeveer VA spoorwagen, welke werden aangevoerd, gin- gen van de hand voor ongeveer dezelfde prij zen als voorheen: bravo's brachten 2 50— 3.50 op, Muizen 3.40, Eigenheitners 3.20—/ 3.90, blauwe 3.30—/ 4.60. Late aardappelen zijn dus ook goedkoop. Aan Langendijk worden weinig winteraardap- pelen als handelsproduct verbouwd. Bloemkool vertoonde nog afwisselende prijzen, die in het laatst der week Aan den lageren kant waren. Evenwbl waren ze nog zeer loor.end. Voor de mooiste groote Leoerf werd in't begin 20—/ 23 betaald, later 1'518. Voor kleinere besteedde men aanvankelijk 12—/ 15, later 10 tot /ll. De reuzen brachten in maximum ruim 20 op voor de grootste en 13—/ 15 voor de kleinere. Op sommige dagen was de laagste prijs 9, de hoogste 14 tot 15. Tweede soort kon 1.30—/ 6 bedingen, al naar grootte en kwaliteit. De aanvoer beliep 110000 stuks. Veel belangstelling was er weer voor de vroege koolsoorten. Allereerst deelde daar in de roode jcool, die voof ongeveer dezelfde prij zen werd verkocht als de vorige week. Het begin der week was het best 4.70—/ 8.40, Groote ronde ging toen voor bij de 5 weg, klein mooi goed naderde de 8 50 Volgende dagen bracht de groote 3.70—/ 4 op als laagste prijs, de kleinere 7.30—/ 8 als hoogste. Voor dezen tijd zijn dit beste prijzen. Aanvoer 31 spoorwagens. Veel verachii gaf ook de gele kool niet, alleen de groote liep iets in prijs terug. Hef ffleest werd deze voor 2.40—/ 2.60 ven kochf, Zaterdag echter voor 1.70. Voor de „Misschien wilt u Hever hier zitten, sir", zeide hij. „Ik zal uw hoed rn uw stok halen." Tot op dat c ogenblik was het niet tot Be resford doorgedrongen, dat hij ze achtergela. ten had; maar waartoe ook aan iets te denken met zoo'n handige hulp. Weer ging hij in een hoekje zitten en nadat de conducteur voorzichtig," bijna eerbiedig, hoed en stok boven hem in het net had gelegd, begon Beresford er eens aan te denken wat hij doen moest, als hij in Folkestone kwam. Natuurlijk zich allereerst voorzien van een voertuig, bij voorkeur een taxi en den chauf feur zeggert, dat hij het meisje moest volgen Als hij maar eenmaal wist, waar zij heen- ging, kon hij altijd ver der zien. In Folkestone was hij een der eersten die den trein verliet. Het kostte hem hoegenaamd geen moeite een taxi te veroveren. Zijn verzoek om de kap op te zetten gaf bijna moeilijkhedende cnauffeur scheen van meening te zijn, dat zijn vrachtje niet over zijn voile positieven beschikte, maar een be- lofte van een extra fooi stilde's mans gemop- ?:r en deed Bereaford zijn doel bereiken. ien zonder gezien t« worden. Daar kwam bet meisje, gevolgd door een kruier. Zij nam ook een taxi, die even later wegsnorde en Beresford gaf zijn chauffeur last te volgen. (Wordt vervolgd.) Ho 224 t 1928 loos.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 5