HET WITTE HIJ1§ UM Geneeskundige brieven. Rechtszaken Bi&s©o|3@n Zeetijtfinfgen AdveHentien NIAGAZIJN VAN HEEREN- EN KINDERKLEEOiNG GENIAAKT EN OP MAAT WAT OIZE JO\<iiEYS HET LIEFST DRAGEf, BREiGEI WIJ 212 TELEFOOIST zij gaarne hadden en hoogst voldaan gin- gen' de aanwezigen met hun prijs huis- ,waarts, nadat de heer Kater alien nog- inaals voor hunne aanwezigheid had be- dankt. VOORDRACHTAVOND TOP NAEFF. Maandag a.s. komt de bekende schrijfster Top Naeff hier een voordrachtavond geven Over en uit haar eigen werk". Voor bijzonderheden kunnen we verwijzen naar de advertentie op onze voorpagina. Op verzoek vermelden wij nog even dat het aanvangsuur vervroegd is, en op kwart voor 8 is gesteld. V LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijiui- jeu en andere voertuigen te 5.33 uur licht op. de moord te de lutte. Voor de rechtbank te Almelo stond de vo- ricie week terecht een 20-jarige bakkers- knecht uit De Lutte, beklaagd van moord, gepleegd on J. H. Haarman. Het 0. M., waargenomen door mr. Blok, eischte tegen beklaagde een gevangenisstraf van 10 jaar. De rechtbank, gisteren uitspraak doende, verwierp den voorbedachten rade en nam aan, dat beklaagde door overmatig bierge- bruik en de uittartende houding van den versiagene in een tijdelijken toestand van trroote opgewondenheid was gebracht, waar- door hij het mes had gegrepen om den ver siagene een flinken por toe te brengen. Het vonnis luidde drie jaar gevangenis straf met aftrek der voorloopige hechtems. ONEERLIJKE MEDEDINGING. Gister stonden woor het gerechtshof te Amsterdam in hooger beroep terecht een dro- gist uit Bussum en diens zoon, die op 8 Maart 1.1. door de Amsterdamsche rechtbamc wegens het voortgezet misdrijf van oneerlijke mededinging ieder tot vijf maanden gevan genisstraf veroordeeld werden. Zij hadden volgens de -telastelegging kartonnen doosjes met talkpoeder, niet afkomstig, doch in de verpakking nagenoeg gelijk aan die van de Vasenol Werke te Leipzig, in den handel ge bracht. De vader verklaarde desgevraagd in hoo ger beroep te zijn gekomen, omdat hij zich niet sehuldig gemaakt heeft aan wat hem ten laste is gelegd. De zoon daarentegen zei een half jaar geled'en hooger beroep te hebben aangeteekend, omdat hij hoopte door een hardnekkige ontkentenis vrij te komen. Thans bekende hij1 alles. Nadat elf getuigen waren gehoord, vroeg de advocaat-generaal, mr. Bauduin, vernieti- ging van het vonnis der rechtbank. Hij eisch te wegens oneerlijke mededinging vijf maan den gevangenisstraf tegen verd. R. Sr. en den maand gevangenisstraf tegen den zoon met het oog op diens bekentenis, die hij buitenge- woon eerlij'k achtte. De verdediger van R. Sr., mr. F. Meyer, pieitte vrijspraak. ZWARE MISHANDELING DEN DOOD TEN GEVOLGE HEBBEND. Voor de arrondissementsrechtbank te Maastricht heeft terechtgestaan A. T. C. M.. 45 jaar, wonende te Heerlen, thans gedeti- neerd, ter zake, dat hij op 4 Augustus 1.1. in het kosthuis van Gubbels in de Willemstraat te Heerlen, Cornells Bakker, die dronken was en verdachte voortdurend gesard had, met een broodmes, dat hij van tafel genomen had, in het hart heeft gestoken. Na eenige oogen- blikken is Bakker aan verbloeding overleden De dader stond gunstig, de versiagene on- gunstig bekend. Het 0. M., eischte, in aanmerking nemend dat hier provocatie was, 3 jaar gevangenis- stra. TELEGRAAF CONTRA RESIDENTIE BODE. Op de rol van de burgerlijke kamer der Haagsche rechtbank kwamen voor de zaken betreffende de vorderingen van de Telegraaf en het Nieuws van den Dag tegen de Resi dentiebode, in verband met beweerde schen- ding van auteursrecht door laatstgenoemd blad. Nadat mr. De Groot voor de Residentie- bode had geconcludeerd, werd aan mr. Spier 14 dagen uitstel verleend. Mr. de Groot betoogde, dat de Residentie- bode aanvoert, dat het betreffende berichi door haar uit de Telegraaf is overgenomen, en dat zij1 bij het opgeven der copy van die overneming heeft melding gemaakt. Deze regel is echter weggevallen en op grond daarvan heeft mr. de Groot na het uit brengen der dagvaarding, maar voordat de zaa'k op de rol van de rechtbank was ge bracht, een vergoeding aangeboden van 25 en de kosten van de dagvaarding. Dit aan- bod is echter door de Telegraaf niet aange- nomen en bij de gisteren genomen conclusie heeft mr. de Groot dit aanbod nog eens her- naald, er tevens op wijzende, dat de ge- vraagde schadevergoeding van 500 schro- fflelijk overdreven is. Wanneer de Telegraaf inderdaad schade mocht hebben geleden, dan zou het bedrag daarvan iocli in ieder geval onder de 200 blijven, zoodat dan de zaak bij den kanton- rechter zou behooren. Mr. de Groot komt dan oolc tot de conclu sie, dat thans alle kosten van advocaten noo- deloos worden gemaakt, zoodat deze voor rekening van de Telegraaf moeten blijven. Wat de procedure tusschen het Nieuws van den Dag en de Residentiebode betreft, deze gaat over het overnemen van een bericht over het vliegongeval te Heerlen. Door het Nieuws van den Dag was ge steld, dat de Residentiebode in het bericht wel heeft vermeld, dat het was overgenomen uit de Telegraaf, doch dat zulks onjuist is, om dat het bericht afkomstig is van het Nieuws van den Dag, en voorts al ware het juist, dat het bericht uit de Telegraaf was overgeno men, dan de aanduiding „volgens de Tel." onvolledig is, aangezien de naam „Tele- graaf" voluit had moeten worden genoemd. In zijn gisteren genomen conclusie merkt mr. A. C. E. M. de Groot op, dat het bericht was opgenomen, zoowel in het Maandag- ochtendblad als in de Telegraaf, en dat, toen de Residentiebode uitkwam, beide couranten reeds waren verschenen, zoodat de Residentie bode mocht kiezen, uit welk dezer bladen zij een bericht zou overnemen. De Residentiebode was dus volkomen bevoegd om het bericht aan de Telegraaf te ontleenen, waaruit volgt. dat het Nieuws van den Dag in zijn actie niet-ontvankelijk moet worden verklaard. En wat de aanduiding „Tel." aangaat, voert mr. de Groot aan, dat ieder behoorlijk ontwikkeld Nederlander weet dat met „N.R. C." wordt bedoeld de Nieuwe Rotterdamsche Courant, met „Vad." het Vaderland, met ,,Avp." de Avondpost en zoo ook met „Tel de Telegraaf. Deze aanduiding heeft dus burgerrecht verkregen en zij is algemeen als gangbaar toegelaten, zoodat ook op dezen grond de actie zal moeten stranden. Wat is been? Het aantal verkeers- en bedrijfs-ongevallen heeft in de laatste jaren een schrikbarenden omvang aangenomen. Ook aan de ergste din- gen geraakt de mensch op dten duur gewend Dat hebben we in den oorlog gezien. We er varen het thans bij deze ongevallen. Een ongeluk, waarbij niet een paar dooden vallen, trekt nauwelijks de aandacht. Onlangs las ik in de courant van iemand, wien een ongeluk was overkomen, dat hij slechts een been ge- broken bad. Slechts een „gebroken been". Er gaat immers geen dag voorbij, dat wij geen berichten vinden over gebroken beenderen. Niet iedereen weet precies wat een gebro ken been beteekent. Daarom zou ik er wel gaarne een en ander over willen medtedeelen Maar dan behoort een korte uiteenzetting van de samenstelling en groei van het been vooraf te gaan, benevens enkele woorden over het verband tusschen been en andere weef- sels. Want been is zoo goed een weefsel als de mid, de lever, de spieren enz. Het been zoo als wij dat kennen als het harde bot, als de deelen waaruit het menschelijk geraamte is samengesteld, wordt niet als zoodanig direct gevormd. Bij het pasgeboren kind zijn wel de meeste beenderen alreeds in vorm aanwezig, maar nog slechts als het weeke kraakbeen Aiken op een paar plaatsen bevindt zich dan een zoogenaamde beenkern, waar het kraak been in been overgaat, bemerkbaar aan de af- zetting van kalkzouten, die het weefsel hard maken. Heel langzaam zet zich die overgang voort, in groote beenderen meest van uit meer kernen. In de lange pijpbeenderen bij- voorbeeld vinden wij minstens drie k nen, een in de schacht en een in elk der uiteinden. Tusschen de gewrichtsuiteinden en de schacht blijft zoodoende nog zoer lang een niet ver- beend' laagje (de epiphyse-lijn) over. Eerst tegen den leeftijd van pl.m. 20 jaar is de ver- beening ^eheel afgeloopen. In het been, maar meer nog in het kraak been, bevindt zich het zoogen. lijmgevend weefsel, dat afneemt naarmate de verkalking voortschrijdt. Bij de dieren is het net zoo Zoodoende begrijpen v/ij, dat van kalfsbeen- deren zoo gemakkelijk een gelatineuse saus verkregen wordt, welke de beenderen der koe niet dan dbor bijzondere kunstmiddelen op- leveren. Het volwassen been is dermate met ka'k voorzien, dat na den dood, als al het overi- ge weefsel vergaan is, precies dezelfde vorm als doodsbeen overblijft. Wanneer wij zulk een doodsbeen nauwkeurig bekijken, en dit geldt ook voor allerlei uit been vervaardigde voorwerpen, dan zien wij allerlei kleine gaat- jes, als door een speld geprikt, en daarnevens nog enkele, die een beetje grooter zijn. En als wij' een beenplaatje slijpen, zoo dun, dat wij het onder het microscoop met doorvallend licht kunnen bezichtigen, dan ontwaren wii een merkwaardig schoon gerangsehikt stelsel van kleine holten, die alle door uiterst fijne kanaaltjes met elkaar verbonden zijn. En die kanaaltjes hangen ten slotte weer samen met de reeds vermelde openingen aan de opper- vlakte. In al die holten en buisjes bevond zich het eigenlijke beenweefsel. Slechts de daarin afgezette kalkbestanddeelen zijn overgeble- ven. In de holten bevonden zich de beencel- len, in de kanaaltjes verliepen de bloed en lymphevaten. Deze laatste namen hun oor- sprong van uit het beenvlies. dat het geheele been over de gansche oppervlakte bekleedde Eindelijk behoort bij het been nog het merg, waarvan wij twee soorten onderschei- den. In de pijpbeenderen bevindt zich gee! beenmerg. In de gewrichtsuiteinden zijn de beenplaatjes meer in sponsvorm gerang sehikt, waardoor grootere holten overblijven, welke met rood beenmerg gevuld zijn. Dat roode beenmerg speelt een belangrijke rol bij de bioedbereiding. Op sommige plaatsen is het beenvlies be- trekkelijk los met het been verbonden. Wordt het er af geschoven, dan blijft de gladdc vlakte van het been achter. Op andere plaat sen, vooral waar de spieren aan het been vasthechten, is het oppervlak ruw. Waar twee beenderen tegen elkaar komen en bewogen kunnen worden, is het uiteinde met kraakbeen bekleed. De beide uiteinden worden ingesloten door een vliezig omhulsel (kapsel), dat zich op eenigen afstand van het gewricht rondom aan beide beenderen vast- hecht. Zoodoende bevindt zich in de kapsel een afgesloten ruimte, de gewriehtsholte, welke van binnen ge'heel met een dun vliesje, het gewrichtsvlies, is bekleed. Wij zien aldus, dat het been gedurende het leven allerminst een dood orgaan is. Even- als and'ere weefsels kan het zoowel af- als toenemen in groei. Er vindt een geregelde stofwisseling in plants. Het lot van het been wordt derhalve niet alleen door den aanleg bepaald!. Wel speelt de aanleg een voorname rol. Wie met een graeiel beenstelsel ter wereld is gekomen, behoeft er niet op te rekenen, dat hij ooit grove botten zal krijgen En vooral, wanneer de mensch eenmaal volwassen is, bestaat er weinig kans, dat in den uitwendi- gen vorm nog verandering van beteekenis zal komen. Maar het groeiende beenweefsel is wel degelijk van allerlei invloeden afhan- kelijk. Daaronder behoort de belangrijke in- vloed, weken wij' eerst in den jongsten tijd hebben leeren kennen, van de afscheidings producten van verschillende klieren zonder uitvoergang naar buiten. Zoo zijn de schild- klier en de kleine klier aan de schedelbasis van beteekenis voor den lengtegroei van het been. Eveneens oefent het voedsel grooten in- vloed uit, en met name de daarin aanwezige vitaminen. Een voorbeeld is de bij kinderen zoo vaak voorkomende Engelsche ziekte. Er is dan een gebrek aan afzetting van kalkzou ten in het groeiende beenweefsel. Als gevolg daarvan krijgen de beenderen geen voldoen- de stevigheid. Worden zij' t och norma al be- last, dan zijn zij tegen die belasting niet op gewassen en buigen door. Vooral de ver- krommingen van de onderste ledematen en van de wervelkolom zijn algemeen bekend. Voordat de invloed der vitaminen bekend was, stonden wij hier voor een groot raadsel. Er kon toch niet aan getwijfeld worden, of de kinderen kxegen genoeg kalk in hun voedsel om voor de beenvorming toereikend te mogen heeten. De oorzaak moest dus gezocht wor den in een gebrek aan opname van kalk en phosphor in de weefsels. Nu wij1 weten, dat bepaalde vitaminen die opname bevorderen, is meteen de werking van de van ouds be- roemde levertraan verklaard, welke de hier noodige vitamine B bevat. Het volwassen been kan eveneens verande ringen ondergaan, in de eerste plaats door bepaalde ziekten, zooals tuberculose, waar door het beenweefsel vernietigd wordt. Maar ook zijn uitwendig werkende oorzaken daar- toe in staat. Een zonder ophouden inwerken- de druk op het been belemmert de stofwisse ling zoodanig, dat het beenweefsel in groei afneemt. Dit wordt soms waargenomen aan de wervelkolom, welke, zooals bekend is, be staat uit een opeenstapeling van een groot aantal wervelschijven, terwijl zich tusschen telkens twee wervels een dunne schijf kraak been bevindt. Wordt nu door eenigerlei oor zaak de wervelkolom gedurende langen tijd in een bepaalde richting gekromd gehouden, dan drukken d'e wervelranden aan de holle zij de der kromming noodzakelijkerwijze ster- ker dan gewoonlijk op elkaar. Op den duur zien wij dan aan deze zijde de dikte d'er schijf afnemen, zoodat de vroeger gelijkmatig dikke wervel thans wigvormig wordt. Op deze ma- nier kan dan -een blijvende verkromming der geheele kolom ontstaan. In aansluiting aan het bovenstaand'e hoop ik in een volgenden brief iets te zeggen over hetgeen geschiedt, als een been gebroken wordt. H. A. S. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 17 Oct. 1928 Op de he- den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 1 lading, 900 H.L. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 17 Oct. 1928. Op de he- den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 250 vette kalveren, le kw. 0.901.06; 2e kw. f 0.80—,f 0.90; 3e kw. 0.68—/ 0.80 per K.G., levend gewicht; 40 Nuchtere kalveren 1120; 460 Var- kens: Holl. le kw. 0.86—/ 0.87; 2e kw. 0.85—/ 0.86; Overz. en Geld, le kw. 0.86—/ 0.87; 2e kw. 0.85—/ 0.86; vette varkens 083—/ 0.85, per K.G. slachtge- wicht. PURMEREND, 17 Oct. 1928. Op de na- jaarsmarkt waren aangevoerd: 2373 Runde- ren. De prijzen waren: Melkkoeien 200 385; Geldekoeien 125—/ 275; Pinken 85—/ 165; Graskalveren 35—/ 90. De handel was stug. BOVENKARSPEL, 16 Oct. 1928. „De Tuinbouw." Heden besteedde men voor: Bl. kool 15—22; Roode Kool 3 50— 7.50; Witte Kool 4—/ 5.50; Gele Kool 2—/ 3.50; Uien 3.50; Slabocnen 3.80 -/ 4.20; Bieten 1? 5013.50. NOORDSCHARWOUDE, 16 Oct. 1928. Schotsche muizen 3 904.70; Energie 3.40; Bl. Eigenheimers 3.90; Bl. Aard- appelen 4.30—/ 4.60; Bravo's 3.80; Spercieboonen 18.80—/ 26.10; Uien 7.20 8.10; Drielingen 8.308.60; Grove 6.10—/ 6.50; Gele Nep 12—/ 12.60; Peen (groote) 3 303.60; Peen (kleine) 1.70—/ 1.80; Kroten 1.30-/ 4.10; Roo de Kool 3.70—/ 8.10; Witte Kool 4.40 4.80; Gele Kool 1.50—/ 4.80; Deen- sche Witte Kool 5—/ 6; alles per 100 K.G.Bloemkool 9.10—14.70; Bloem- kool 2e s. 1.80—/ 3.50 per ICO stulcs, Aanvoer: 27000 K.G. Aardappelen; 100 K.G. Spercieboonen; 17600 K.G. Uien; 9300 K.G. Peen; 3300 K.G. Kroten; 41GOO KG. Roode Kool; 106500 K.G. Witte Kool; 11000 K.G. Gele Kool; 6300 K.G. Deensche Witte Kool; 1700 stuks Bloemkcol. WARMENHUIZEN, 16 Oct. 1928. Roo. de Kool le s. 3.90—7.30; Roode Kool (kale) 2.10—3.10; Gele Kool 1.80— /2.80; Witte Kool 4.60—/ 4.90; Bloem kool 11.90—/ 13.40; Deensche Witte Kool 4.60—/ 4.90; Nep 11.80—/ 12; Drie lingen 8.20—/ 8.50; Uien 6 90—/ 7.70; Grove Uien 66.70; Peen 3.20; Peen (kleine) 2.10; Blauwe Aardappelen 4.10 -/ 4.40; Bieten 1.70—/ 4.60. Aanvoer: 25775 K.G. Roode Kool; 1800 K.G. Gele Kool; 112900 K.G. Witte Kool; 4000 K.G. Deensche Witte Kool; 275 K.G. Nep; 8100 K.G. Uien; 1100 K.G. Peen; 8150 K.G. Aardappelen; 3325 K.G. Bieten en 95 stuks Bloemkool. oplaaiende, vurige hartstocht, niet alleen geuit in haar liefde voor den kranigen offi- cier, maar niet minder voor haar jongen, haar kind die z'n moeder dood waant ziet, dat alles wordt U zoo ontroerend goed voorgezet, dat ge volkomen medeeft met deze vrouw, die tenslotte zichzelf uit den weg ruimt en aldus zich opoffert uit liefde voor haar kind en minnaar. Garbo's groot- sche vertolking overschaduwt zelfs die van John Gilbert, en toch is deze meesteriijk, Ook de andere rollen zijn goed bezet. De regis- seur Goulding wint het pleit al aanstonds bij het begin wanneer hij een sneeuwstorm- scene brengt, zooals men er alleen in Rus- land meemaakt. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Jan Muusse en Maria Oosterhuis. Wil- lem Karssen en Jannetje Dorregeest. GEBOREN: Jacoba, d. van Lourens van der Peet en Aajje Ruiter. Catharian Cornelia,d. van Johannes Stoop en Cornelia Stet. Anto- nius Jacob Theresia, z. van Hermanus Smo~ renberg en Barbara van Diepen. BROEK OP LANGENDIJK, 17 Oct. '28 Langedijker Groentenveiling. Bloemkool les. 17,40—/ 23.90; Bloemkool 2e s. 2— 6.20; Reuze Bloemkool 18.6026.40 per 100 stuks; Roode Kool 4 20810; Gele Kool 1.50—/ 4.90; Witte Kool 3.70 4.80; Deensche Witte Kool 4.30 5.40; Uien 7.80—/ 8.20; Drielingen 8.60—/ 8.70; Nep 11.60—/ 12.10; Uien (grove) 6.80—/ 7.30; Bieten 1.60 4.80; Peen 4.20—/ 4.30; Aardappelen: Blauwe 4.20; Bravo 4.10; Bevelanden 3.70, alles per 100 K.G. Aanvoer: 7500 stuks Bloemkool; 36000 K.G. Roode Kool; 23000 K.G. Gele Kool; 20 000 K.G. Witte Kool; 25000 K.G. Deen> sche Witte Kool; 17000 K.G. Uien; 7200 K.G. Bieten; 3100 K.G. Peen en 1850 IJfG. Aardappelen. Victoria Theater. Vanaf Vrijdag a.s. zal in het Victoria Theater alhier een buitengewone film ver- toond worden. Dan brengt de Metro Goldwyn-onder- neming namelij'k een verfilming van Anna Karenina, een der meest bekende meester- werken van den overleden Russischen schrij- ver Leo Tolstoi. In verschillende bladen vinden wij daar- over zeer gunstige recensies. Zoo schrijft Het Vaderland o.a.: De Amerikanen hebben er slag van, een boek bij het verfilmen vrijwel op den voet te volgen en toch het accent te verleggen. In „Anna Karenina" drongen zij het hu- welijksleven tusschen Anna en haar man op den achtergrond en brachten haar verhou- ding met Vronski schei-p naar voren. Hier- van afgezien, is het een bijzonder mooie, boeiende en uitnemend gespeelde film. Greta Garbo wier eenige Europeesche film-rol van beteekenis, het doodelijk verschrikte kind in ,,Die Freudlose Gasse" is geweest, kwam naar Amerika, om daar een groote ster te worden Zij heeft iets sfinx-achtigs over zich, iets van een doorschijnend masker, wat ten zeerste boeit. Haar spel als de ongelukkige Anna Karenina is heel bijzonder en herin- nert eenigszins aan Elizabeth Bergner in „Nju". John Gilbert is opvallend goed! Als Vronski is hij op zijn best: een uitnemend acteur. Brandon Hurst (een onbekende) geeft als Anna's man uitstekend de koude kille re serve van den slechts op den uiterlijken schijn bedachten echtgenoot en den altijd markanten George Fawcett als de grootvorst. Een heel goede bezetting. De regie van Edmund Goulding is vlot en pittig, de fotografie opvallend goed. De Nieuwsgier schrijft: De beroemde roman van Tolstoi, door de Metro Goldwyn verfilmd op een wijze, bo- ven alien lof verheven, wordt op zulk een schitterende wijze vertolkt door Greta Garbo (Anna) en John Gilbert (Vronski), dat het meer dan een vertooning is geworden. Garbo weet in haar spel zoo te ontroeren, dat zij de toeschouwers volkomen pakt. Haar GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol- gende voorwerpen als gevonden gedepO' neerd op 13, 14 en 15 October 1928: winkelboekje, portemonnaie. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 13, 14 en 15 October 1928: koperen gewicht 1 ons, H. Rouser, J. S. Millstr. 8; paraplui, Kantoor Lichtbedvijven Helderscheweg; schroeven- draaier, C. jansen, Bergerweg 20; rijks- daalder (papier) A. Hes, Kinheimstraat I; boodschappentasch, P. Sman, Raaksje; R. K. kerkboekje, P. Vlaarkamp, Noorderkade 10; grijs damesiaschje met inh. L. Cox, Wil- helminalaan; ceintuur gabardine regenjas, J. Leeghwater, Nieuwpoortslaan 97; bruine portemonnaie, C. v. d. Tooren, Koningsweg 7, fabriekspenning, G. Hassing, Drebbelstraat 30; nummerplaat G. 765, H. Haijtema, Lan gestraat 107; kap van een fietslanfaarn, C. Parelberg, Kennemerstraatweg 68; bril it' doos, J. Staasen, Bioemstraat 16; belasting' plaatje in etui, A. Adams, Bloemstr. 27ziL veren ringetje, J. Ploeger, Fnidsen 75; zilv. collier met steentjes, A. Kops, Baansingel, 9; zaklantaarn, S. Baltus, Dahliastr. 32. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van politie. STOOMVAARTL1JNEN. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Manoeran 16 Oct v. Batavia n. Amst. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Boskoop 14 Oct. v. Balboa n. Buenaventura. Orpheus 16 Oct. v .Amst. te Kopenhagen. Rhea 13 Oct. v. Port-au-Prince n. Cap Hai- tien. Van Rensselaer (thuisr.) 15 Oct. te Havre; vertr. 16 Oct. nam. 2 u. n. Amst. Ulysses 15 Oct. v. Curasao te Galveston. Adonis 16 Oct. v. Cadix te Amsterdam. Ajax 15 Oct. v. Malaga n. Melilla. Amsterdam (uitr.) 15 Oct. te Callao. Berenice 15 Oct. v. Valencia te Malaga. Calypso 13 Oct. v. New-York n. Haiti Eos 15 Oct. v. Alicante n. Carthagena. Euterpe 15 Oct. v. Santander n. Musel. Hermes 16 Oct. v. Algiers te Antwerpen. Jason (uitr.) 15 Oct. v. Valparaiso n. San Antonio. Nero 15 Oct. v. Amst. te Danzig. Notos 15 Oct. v. Piraeus n. Volo. Perseus 15 Oct. v. Catania n. Messina. Petworth 15 Oct. v. Lissabon n. Cadix. Pluto 15 Oct. v. Hamburg n. Amst. Telamon 15 Oct. v. Havre n. Amst. Triton 15 Oct. v. Mitylene n. Algiers. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kerstosono 16 Oct. v. Rott. te Batavia. Djambi 16 Oct. v. Batavia te Soerabaja. Kota Radja (thuisr.) 15 Oct. v. Singapore Patria (uitr.) 15 Oct. te Sabang. BRAND. Te Maurik is de boerderij van den heer W. A. G. van Beek geheel afgebrand. Van den inboedel kon weinig worden gered. Een berg met hooi bleef gespaard. Alles was verze- kerd. Heden overleed na lang- durig en geduldig lijden, onze innig geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, SIMON HALF, in den ouderdom van 63 jaar. K. KALFLugtig. J. KALF. A. C. C. KALF—Mol. W. S. KALF. Geen bezoek. Geen bloemen. Alkmaar, 17 Oct. 1928. BUUW BATINE JEKSBBS. FASTAS1E JAS JIS©

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 3