IimsElt CinrnL f cent n rneuuie Japon. f I D e 2eppelin landt, en de Yank roept Hurray! Mavrides - m IE II ILL LION. 1 11 P'mIIII Henderd dertisste Jairpng. Racflio-hnekje Rechtssaken EGYPTIAN CIGARETTES No 228 1928 Woensdag- 17 October. Deader dag 18 October, fiilversum, 1071 M. 12.302.Lunch- muziek door het Trio Sjouwerman. 5.30— 715 Concert door het Omroep-orkest. 6.— ^30 Pianoconcert door Susie Minden). 7.15 _7.45 Engelsche les conversatie. 8.15 Aan- jluiting van het Concertgebouw te Amster dam- Het Concertgebouw-orkest onder lei- ding van Pierre Monteux. Rosette Anday, zangeres. 10.30—11.30 Dansmuziek door Rentmeester's band. Htdzen, 340.9 M. (Na 6 uur 1870 M.) (Uitsluitend N. C. R. V.) 12.301.45 Con cert. Mevr. I. Mulder—Belser, alt mezzo. M. 1 a. van Oppen, has. F. Uyttenboogaard, orgel en piano. 2.—2.30 Schooluitzending. Aardrijkskunde. Palestina als het land van den Bijbel, door Dr. G. P. Marang. 5.50— 7_ Concert. Het Chr. Radio-oncest onder leiding van Jan Pouwels. 7.7.30 Boekhoud- les. 7.30—8.4e Apologetische voordracht door Prof. Dr. J. A. C. van Leeuwen: De Chr. Belijdenis aangaande God. 8.— Con cert in de Noorderkerk te Rotterdam, ter ge- legenbeid van het 25-jarig bestaan van het Prov. Com. voor Zuid-Holland van de Ned. Herv. Gem. Sprs.: Dr. J. Th. de Visser. Ds. 1A. Kooten. Ds. M. H. Kuperie. F. Stok. A. groen. Het Rotterdamscfa Bondskoor. Dir. A. H. Fage!. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkd'ienst. 31.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert, piano, viool en tenor. 1.20—2.20 Gramofoon muziek. 2.50 Voor de scholen. 3.10 Muziek. 3.20 Vesper van de Westminster Abbey. 4 05 Causerie. 4.20 Concert. C. Windeatts' octet en sopraan. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Radio- bericht. 6.35 Nieuwsberichten. t>.50 Land- bouwberichten. 6.5o Muziel.. 7.05 Schubert's niano-sonaten. 7.20 Novellenvoorlezing. 7.35 iMuziek. 7.45 Lezing: Life in Roman Bri tain. 8.05 Halle Concert van Manchester. Het Halle-orkest onder leiding van Sir Ham. Warty. (In de pauze o-m 8.55 H. Henschel, sopraan. 10.Nieuwsberichten. 10.15 Le zing: The way of the world. 10.30 Nieuws berichten. 10.35 Toorzang. Studentenliedjes onder leiding van S. Robinson. 10.50 32.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris"1750 M. 12.50 2.10 Orkestconcert. 4.05—5.05 Symphonie- concert. Zang en dans. 8.5011.20 „Le Proces de Danton", radio-tooneel. Daarna muziek en zang. Langenberg, 469 M. 11.30 Mechanisdie muziek. 12.251.50 Orkestconcert. 5.05— 5 50 Orkestconcert. 7.20 Concert. Werken van Iberoemde componisten. Strijkkwartet van Diisseldorf. E. Kabisch, bas. H. Siebdraht, clarinet. P. Helsinger en E. Kleinadel, hobo. \V. Vadder, Engelsche hoorn. M. Rausch en A. Schon, hoorn. H. Flohr, piano. West- Duitsch Vocaalkwartet. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Konigswusterhausen, 1250 M. (Zeesen). 11.204.20 Lezingen. 4.205.20 Orkest concert. 5.20—7.05 Lezingen. 7.20 Concert. Marg. Hruby en I Mm. Krauss. 8.20 M. Le- ivandowski, bariton. 8.50 Lezing, voor art sen. Daarna tot 11.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 3.35 Voorlezing. 5.20 Orkestconcert. 7.20 „Inske", spel in 3 deelen van Jan Fabricius. Daarna tot 10.20 Dans muziek. Brussel, 509 M. 5.20 Trioconcert. 6.50 Orkestconcert. 7.20 Gramofconmuziek 8.35 Orkestconcert. Mile. Tragin, zangeres. 10.35 Sluiten. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 15 Oct. MISHANDELING. in deze zitting werd voortgezet de reeds vroeger behandelde zaak contra den tuin bouwer Jan v. d. W., te Huiswaard, die zich zou hebben schuldig gemaakt aan mis handeling van zijn oom Jac. v. d. Woude. De zaak was aangehouden ten einde te beproeven deze in oneenigheid levende fami lieleden weder vrede te laten sluiten. Volgens den mishandelden oom was alles vergeven, al was het niet vergeten, doch de bestaande kwesties zullen niet meer worden opgerakeld. De verdediger, mr. Stap, zeide overtuigd te zijn dat alles nu wel voor elkaar is geko- tnen. Desondanks overlegde de oude heer V. d. W. nog een verweerschrift. Eisch 1 boete of 1 dag hechtenis. Mr. Stap zeide niet teleurgesteld te zijn in Want't luchtschip bracht Omar en PRINCE voor hem mee. MET 1 COUPON BIJ TO SI Door R. L. de W. „Het komt, omdat je je zoo onverschillig Voordoet", verklaarde zij ten laatste. „Maar tante, kunt u zich mij voorstellen, aan iemand het hof makend? Ik mijn zak- doek op den grond uitspreiden, dan op een knie neerzijgen en een hooding aannemen, en verklaren, dat het leven geen waarde voor fflij heeft, als zij, die ik hefheb, mij niet de honig van haar lippen en het tegoed op haar bank wil schenken?" »Je bent gek, Drewith." „Neen, dat is niet het geval", zeide Dre with, „de {out zit ergens anders. Ik geloof, dat j* er nooit ernstig aan zou kunnen denken, Miss Craven om haar geld te trouwen", ging ttj ernstig door. „Ze heeft karakter en ze «eeft charme; daar heb ik respect voor". „Trouw haar dan omdat zij karakter heeft om haar charme zeide Lady Drewith wrcastisch. »Ja, dat zou ik natuurlijk kunnen doen", JfHe nij opstaande, „maar feitelijk geloof ik, 5ft, houwt Miss Craven, ze het uit Itefde zal de verwachting dat de zaak kon worden bij gelegd. Pleiter bracht daarbij hulde aan het tacti sche optreden van den rijksveldwachter Vis ser in deze aangelegenheid en releveerde zicb overigens aan het oordeel der rechtbank. De politerechter vonniste overeenkomstig den eisch en veroordeelde beklaagde tot be- taling der dokterskosten, 12.90. VOORTGEZETTE ZAAK. Verder werd behandeld de zaak tegen P. M. J. H., in welke zaak de heer Wiggers werd gehoord. Geadviseerd werd een voorw. straf. De officier vorderde dienovereenkomstig dat rapport 3 maanden gev. voorw. met 3 jaar proeftijd. Het feit betrof verduistering van f 4.90. Vonnis conform met onder toe- zichtstelling van de R. C. Reclasseering te Alkmaar en betafing der toegebrachte scha de in wekelijksche termijnen. ALS VOREN. Ook de zaak Hendr. B., uit Broek op Lan gendijk, die zich aan ernstig verzet had schuldig gemaakt tegen de Alkmaarsche po litie, werd heden voortgezet. Verdachte was niet verschenen in strijd met het advies van den heer Wiggers, wat tegen hem pleitte. De officier persisteerde bij zijn eisch 2 maanden gevangenisstraf. Verdachte werd veroordeeld tot 60 boete of 60 dagen hechtenis. VERDUISTERING. Pieter H., loopknecht te Alkmaar, stond in de voortgezette zaak betreffende verduis tering in dienstbetrekking terecht. Hij was op last van den Pol.-rechter in voorarrest ge steld. Aan de hand van het reclasseeringsrap- port requireerde de officier 3 maanden gev. voorw. met 3 proefjaren en oplegging van bijzondere voorwaarden. Vonnis 2 maanden gev. voorw. met 3 jaar proeftijd en last tot plaatsing in het groote Woudhuis te Apeldoorn voor den tijd van 6 maanden. Veroordeelde was daarmede tevreden. ALWEER EEN VOORTGEZETTE ZAAK. Ditmaal tegen Gerrit K., thans varens- gezel, niet verschenen. De officier verzocht opnieuw aanhouding en wel voor den tijd AMSTERDAM, IITRELH]1, Nieuwendijk 225-229. Oude Gracht 115. „Hersenschimmen", bromde Lady Dre with. „Ik ben het met u eens, lieve tante, beide uitdrukkingen beteekenen hetzelfde; maar jonge meisjes zijn op dat punt nu eenmaal geweldig eigenwijs Ik zou't willen toeschrij- ven aan schoonheidswedstrijden en onvol- doende kleeding." „En wat wil je dan doen?" vroeg Lady Drewith, terwijl zij opstond, ruischend van zijde, in een woedend humeur. „Ik weet het werkelijk niet", was het ant- woord. „Ziet u, tante", met een innemend glimlachje, „u is zoo haastig gebakerd Ik ben geen Dante en Miss Graven geen Bea trice", en hiermee nam Drewith afscheid en mocht Lady Drewith raden, wat hij bedoelde. Een half uur later zat hij in zijn lieveling- stoel een cigarette te rooken. Drukten 's le- vens lasten Lord Drewith te zwaar, dan keer- de hij onveranderlijk terug naar zijn flat en bestelde Hoskins koffie te zetten. „Hoskins", begon hij, toen zijn knecht de koffie voor hem neerzette. ,,'t Verwondert mij, waarom jij niet mijn halve inkomen vraagt." „Uw halve inkomen, Mylord!" riep Hos kins verba-asd uit, er veel te onschuldig en goedmoedig uitziend, om iets te vragen Met zijn rond, frisch gezicht was hij 't type van een vroolijken jongen. „Omdat je weet, dat ik genoodzaakt zou ziju het je te geven. Zooder jouw koffie. fjos- van 3 maanden. Wordt op 14 Januari 1929 opnieuw voort gezet. DIERENMISHANDELING. De niet verschenen verdachte Jan G., land- bouwer te Schagen, had op 25 Juli een zij ner honden met een stok op ergerlijke wijze mishandeld welk feit werd geconstateerd door den gem.-veldwachter v. Haaren, die procesverbaal opmaakte. Verdachte staat be kend als een ruw persoon ten opzichte van zijn trekhonden. Eisch 30 boete of 30 dagen hechtenis. Vonnis 20 boete of 20 dagen hechtenis EENV. BELEEDIGING. De heer Joh. B., niet ter zitting aanwezlg heeft op 28 Juli op den openbaren weg den fietsrijdenden getuige A. de Minter te Nib bixwoud, beleedigd door hem een ploert. huichelaar enz. te noemen. Voorts wierp hij een pruim B. Z. K. in Minters richting. De zaak was weer bijgelegd en de beleedigde deed zelfs voor den verdachte een goec woordje. Eisch 1 boete of 1 dag hechtenis, Vonnis conform den eisch. BELEEDIGING VAN EEN AMBTENAAR. De 18-jarige Kl. B., fourier-handelaars zoon en knecht te Alkmaar, had op 18 Juli te Heiloo den brigadier de Koekkoek, die hem attrapeerde op een ernstige verkeers overtreding, beleedigd door hem de woorden schoft en ploert toe te voegen. Volgens verbalisant had deze bestuurder van een aangespannen voertuig zich hoogst onhebbelijk gedragen. De officier eischte 25 boete of 25 dagen hechtenis. Vonnis overeenkomstig dit requi- sitoir. NOGMAALS BELEEDIGING. De arbeider der Ned. Spoorwegen Marinus PI., te Hoorn, had in den nacht van 29 op 30 Juli den rijksveldwachter Kloprogge eenvou dig beleedigd door hem te kwalificeeren als Jeelijke snotneus". Verdachte deed een lang verhaal en be weerde deze woorden niet gericht te hebben tot den rijksveldwachter, doch tegen zijn dochtertje. De politierechter noemde dat evenmin be hoorlijk. De verklaring van den verbalisant luidde minder onschuldig en schonk de over tuiging dat verdachte hem wel degelijk be doelde. Eisch 1 20 boete of 20 dagen hechtenis. Vonnis 20 boete of 20 dagen zooals was gevorderd. MISHANDELING De 31-jarige magazijnbediende Hera. S te Alkmaar, had op Zondag 29 Juli zijn me de Kabelstraatbewoner de kleermaker Corn J. in eenigssinds beschonken toestand mi? handeld. Het bekende spreekwoord „chercher la femme" scheen aan dat conflict niet vreemd te zijn Verdachte had Jonker in zijn woonkamer opgezoent en hem daar een kopstoot toege- bracht en slagen gegeven. Na een eisch tot betaling van 10 boete of 10 dagen hecht. werd den verdachte ver oordeeld overeenkomstig dat requisitoir. MELKVERVALSCHING. Ter zake dat feit gepleegd op 15 Juli stond terecht de 58-jarige veehoudersvrouw Dieuwertje de W., echtgenoote Corn. B. Zij had voor voile melk afgeleverd een derge- lijke vloeistof, die door bijvoeging van water in bruikbaarheid werd verminderd. Mej. B. beweerde dat dat water dienst had gedaan als spoelsel van den busrand. Ze deed zulks uit gewoonte. De melkslijter Marees had geen aanmer kingen gehad van zijn klanten op de kwali- tcit. De veldwachter van Kluijver was gewaar- schuwd en had een monster melk in beslag genomen dat was opgezonden naar den Keuringsdienst. De aanwezigheid van water werd na onderzoek geconstateerd, 3 deelen water op 100 deelen melk, dus was de ver- valsching niet ernstig. Verdachte bleef volhouden er geen kwaad in te hebben gezien. Eisch voor deze keer nog 100 boete of 50 dagen hechtenis. Vonnis 75 boete o 40 dagen hechtenis. MISHANDELING. De arbeider Th. C. B., had te Sijbecarspel op 30 Juli den rijksveldw. Bontebol en den gem.-veldwachter Zwart mishandeld, welk feit was gepleegd ter gelegenheid van de ker mis. Verdachte stond bekend als een eerste klas vechtersbaas en was deswege al eens veroordeeld. Verdachte had c m. Zwart een hevigen slag op het oog, die een bleeding 'feweeg- bracht, toegediend, doch zijn actie was voor- r.amelijk tegen Bontebol gericht. Gevorderd werd 2 maanden gevangenis straf. Vonnis conform den eisch. MISHANDELING IN EEN CAFe. Fred. Joh. v. V. had op 29 Juli den heer P. J. de Jong, kellner in het cafe „Populair'' van den heer F. Stap te Alkmaar, een zoo danig hevigen slag in het gelaat toegebracht, dat hij bloedend werd verwond. Verdachte was beschonken en lastig en wilde het cafe niet verlaten. Geeischt werd 30 boete of 30 dagen. Vonnis 25 boete of 25 dagen hechtenis. MISHANDELING. De veehouder P. C. B. te Westwoud moest zich verantwoorden ter zake mishandeling van den getuige Dirk Oud. Volgens verdachte bemoeide Oud zich met een 15-jarig meisje in dienst van verdachte en dat gaf aanieiding tot die bemoeii'ng. Het bleek verdachte echter later, dat Oud geen slechte plannen had en hij zich wel 'n weinig had vergeten. Hij converseerde niet alleen met het dienstmeisje doch ook met haar zustes. Oud zeide zelf wel schik te hebben ge maakt met de meisjes, doch niets te hebben uitgericht, wat aanieiding tot de mishande ling had kunnen geven. Oud zeide een flink pak slaag te hebben gekregen. Hij verschrok er vreeselijk van en was op de vlucht ge slagen. Verdachte maakte zijn excuus en hoopie dat Oud hem niet als vijand beschouwae. O, heelemaal niet, zeide getuige edelmoe dig. Requisitoir 10 boete of 5 dagen hecht. Vonnis conform den eisch. BELEEDIGING. Op 1 Augustus had de 19-jarige strijkster Aagje de K., te Alkmaar, den getuig: Adolf Sprenger beleedigd door hem het nier be- paald vriendelijk woord „schoft" toe te voegen. Het meisje zeide zich te hebben gemengc in een lavestie, die haar patroon met den heer Sprenger, controleur van de Electrolux stofzuiger had gekregen. Sprenger weigerde de strijkerij te verlaten. Had hij dit gedaan dan was er niets gebeurd. Eisch 8 boete of 8 dagen hechtenis. Vonnis 3 boete of 3 dagen hechtenis. De baas tikte meteen af. kins, zou ik geen m-oed hebben de aardsehe zorgen te dragen." „Ik ben tevreden, Mylord, dank u wel", zei Hoskins, volgens gewoonte alles letterlijk opvattend. Lord Drewith zette zijn kop neer en zich om-draaiend, keek hij zijn knecht doordrin- gend aan. „Met alles, Hoskins?" informeerde hij on- geloovig. „Ja, Mylord, ik geloof't wel." „Dat is bovenna-tuurlijk", riep Lord Dre with uit. ,,Ik zou er nog maar wat aan toevoe- gen. Het is onmogelijk. Het is helsch onmo- gelijk en't kan tot alles leiden. Om te begin- nen met vrouwenmoord, tot zelfs.e e „Maar, Mylord, ik ben niet getrouwd", zeide haastig Hoskins. „Ik heb toch niet gezegd,. wiens vrouw',' zeide Lord Lrewith knorrig. „De hemel weet, dat er vrouwen genoeg in de wereld zijn." „Ja, Mylord." „Stel eens, dat ik trouwen ging", Lord Drewith nam een andere cigarette, die hij heel bedaard opstak. „Ja, Mylord." „Zeg toch niet „Ja, Mylord" op zoo'n on- gevoehgen toon, alsof het je niete kan scho len." „Neemt u me Met kwaHfk, mylortf'vroeg Hoskins berouwvol. vGestel een& da* ik troqwea ging) wat zou TOT SLOT BELEEDIGING. De 64-jarige Gerard M., schilder te N. Niedorp, vertoornd omdat het zoontje van mej. M. v. Truyen, huisvrouw G. Warnaar. irriteerende geluiden maakte, had daarom- trent ruzie gekregen met de moeder en haar daarbij eenige seheldwoorden toegevoega Verdachte ontkende grootendeels. Getuige de Jong had zulks echter ook gehoord. Eisch 15 boete of 15 dagen hechtenis. Vonnis 10 boete of 10 dagen hechtenis. Daarna sluiting. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van 16 October. Uitspraken vorige week. Adolf S., Bergen, hooger beroep-zaak, 10 boete of 5 dagen hecht. Gerrit K., Schoorl, als voren, 75 boete of 50 dagen hecht. Geen ontzegging. T. G., B. K. en W. de J., Medemblik, we- derspannigheid, de le 50 boete of 50 da gen hecht., de 2e en 3e ieder 25 boete of 25 dagen hecht. Corn. B., Alkmaar, hooger beroep-zaak, 100 boete of 60 dagen Lechf. en 1 jaar ont zegging. HET VOLKSGERICHT TE NIEBF.RT De Hooge Raad heeft verworpen de be' roepen van W. B., Iko M., Hendrik M. en Eedse R., die door het gerechtshof te Leeu- warden in hooger beroep waren veroordeeld, de eerste tot 5 maanden, de drie anderen tot 3 maanden gevangenisstraf wegens huis- vredebreuk te Marum, het z.g. Volksgericht van Niebert. DE SIGARETTEN AUTOMAAT. De Hooge Raad heeft behandeld de zaak tegen den winkelier A. B. te 's-Gravenhage, wien ten laste was gelegd het zonder vergun- ning van B. en W. aan de straatdeur van zijn winkel op d-e openbare straat, terwijl de deur gesloten was, hebben hangen van een auto- maat'kast en voorts het verstrekken aan iemand beneden den 14-jarigen leeftijd van' dgaretten uit dien automaat. De Haagsche kantonrechter had verdach- re vrijgesoroken van het subsidiair ten laste gelegde en hem veroordeeld voor het primaire feit, zonder daarbij straf toe te passen. De rechtbank heeft het vonnjs a quo geheel vernietigd en niet bewezen verklaard het eer-1 ste feit, met name niet, dat de automaatkast op de „openbare" straat zou hebben gehan- gen. Van dit feit werd verdachte dus vrijge1- sproken. Wat het tweede feit betreft, meende de rechtbank, dat aan het begrip ,)verstrekken" zoodanige ruime beteekenis moet worden ge geven. dat dit ook door middel van een auto maat kan geschieden. Voor dit feit werd B. vero rdeeld tot boete van 1. De gemachtigde van B. mr. v. Deventer, lichtte voor den Hoogen Raad een aantal cassatiemidelen toe en vroeg op grond daar van vrijspraak. 4 De conclusie is bepaald op 29 Oct. BELEEDIGING VAN EEN INSPECTEUR VAN POLITIE DOOR EEN POLITIE- AGENT. De Hooge Raad heeft behandeld een cas- satie-beroep van F. A. J. S., agent van poli tic te Rotterdam, die door het Haagsche ge rechtshof bij bevestiging van een vonnis der rechtbank te Rotterdam is veroordeeld tot f 40 boete of 5 dagen hechtenis, wegens „be- leediging, aangedaan aan een ambtenaar ter zake van de rechtmatige uitoefening van zijn bediening". De agent had zich namelijk ge- wend tot den inspecteur van politie Muller ter zake van een den agent opgelegde straf, bij welk onderhoud de laatste den inspecteur had toegevoegd de woorden „ploert eo schurk". D-e conclusie van het O. M. werd bepaaP op 29 Oct. DE INBRAAK AAN DE PRIN- SENGRACHT TE AMSTERDAM. Het Amsterdamsche gerechtshof heeft be- vestigd een vonnis van de Amsterdamsche rechtbank, waarbij drie recidivisten, resp. 28, 27 en 37 jaar oud, ieder tot 2% jaar gevan genisstraf werden veroordeeld wegens dief- stal in vereeniging. Zij hadden zich, volgens de telastelegging, schuldig gemaakt aan een inbraak in een kantoorgebouw aan de Prin- sengracht, waar zij een brandkast forceer- den, doch daarin slechts een effect ter waar- de van 100 aantroffen. POGING TOT MOORD. Vrijgesproken, de eisch was 12 jaar. Gistermiddag heeft de Vierde Kamer der rechtbank te Amsterdam den 48-jarigen be- woner van Diemen die zich te verantwoorden heeft gehad wegens poging tot verdrinking van een vrouw, in den nacht van 11 op 12 Mei 1.1. in de Wespertrekvaart bij den Om- val, vrijgesproken, met last tot zijn invrij- heiastelling. De rechtbank had, dus luidde de overweging, niet de overtuiging gekregen, dat verdachte zich aan het ten laste gelegde heeft schuldig gemaakt. Het O. M. had we gens poging tot moord 12 jaar gevangenis straf gevorderd. HET RAADSLID VAN BURINK. De rechtbank te Rotterdam heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen het communistisch raadslid G. van Burink. In het vonnis wordt verdachte van het eerste hem ten laste ge legde feit vrijgesproken, terwijl het O. M je dan doen?" Lord Drewith leunde achter- over met het uiterlijk van iemand, die mede- deeling gedaan had van het vreeselijkste, wat hem kon overkomen. „Als uw lordship mijn diensten niet meer noodig had", begon hij „dan denk ik, dat „Je diensten niet meer noodig? Ik zou ieder kwartier dag en nacht koffie willen hebben. Ieder kwartier, wat zeg ik, evenals keizer Ka- rel zou ik ze iedere vijf minuten noodig heb ben. Je denkt veel te luchthartig over het huwelijk, Hoskins." „Dat hoop ik niet, Mylord", in zijn stem lag gevoel. „Zoo is't beter, dat klinkt menschelijker. Stel eens, dat in deze woning een Lady Dre with was. 't Spreekt vanzelf, dat zij je al tijd zou requireeren om heur haar op te maken of iets van dien aard, op het oogenblik, dat ik je noodig had." „Heur haar op te maken, Mylord?" riep hij angstig uit. „Ja, 't zou wel dun, spichtig haar zijn; en anders haar lange breede nagels man-icuren, Of haar laarzen dichtrijgen of haar schoenen po-etsen. Je schijnt het maar half te begrijpen. Een vreese'lijk noodlot zwoeft boven deze flat." Onwlllekeurig keek Hoskins naar de zolde- 'ij konden't satnen nog al goed vifnden, Hoskins, dank zij jouw koffie en mijn gelijk- fflatig humeuj; jpaar eejj Lady Drewiuf zou ten aanzien van het tweede ten laste gelegds feit, dat wel bewezen wordt geacht, maar niet strafbaar, niet ontvankelijk wordt ver klaard, zoodat verdachte ten aanzien hiervan van alle rechtsvervolging wordt ontslagen. steeds ro-et in't eten gooien. Begrijp je dat niet?" „Nu u er over spreekt, Mylord, geloof ik ook wel, dat't misschien wel wel een beet- je moeilijk zou zijn." „Een beetje moeilijk Lord Drewith zuchtte. „Het is een bedreiging met den dood Nu wilde ik, dat jij wat voor mij deed." „Ja, Mylord." „Als je ooit hoort, dat ik geengageert ben", Lord Drewith sprak langzaam en met nadruk, „moet jij mijn koffie vergifti- gen." „Uw koffie vergiftigen, Mylord", riep hij, opgeschrikt uit zijn gewon-e kalmte. „Niet direct", haastte Lord Drewith zich er aan toe te voegen. „Niet dadelijk als je het nieuws hoort, want er kon nog eens uitkomst komen; maar laten wij zeggen op den morgec van het huwelijk, op het oogenblik, dat jij mijn lavender kleurige pantalon aangeeft. Het zou een opzienbarend nieuwtje in de cou- rant zijn. De derde lord Drewith stierf op het oogenblik, dat hij zich m zijn trouwpan- talon zou hullen. „Hullen in" klinkt beter dan „aantrekken". Iemand trekt zijn gewone bull-en aan, maar hult zich in zijn trouw- klsedij." „Maar lavender pantaions zijn uit de mode, Mylord." Lord Drewith keek verwiftend op. (Wordt vervolgd.) 471 r

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 5