Binnesiiand SCunst Tijdsciie«iften Hi a s* k t Is e v» i c !i i n Sport Btadsaiie&sws "ders wordt gevolgd, heeft gouverneur Smith 'Zaterdag zijn woord gegeven en dat der 'Democratische partij, dat geen radicale ver- anderingen in de tarieven der invoerrechten zouden worden voorgesteld, en dat ook de wet op beperking der immigratie zou gehand- haafd blijven. Wei moesten eenige wijzigin- gen in sommige bepalingen worden aange- Bracht omdat de Republikeinen de schaal der invoerrechten voor een goed deel lieten afhan- gen van de contributes der betrokken in- dustrieen tot het Republikeinsehe verkiezings- fonds. Indien hij gekozen zou worden, zeide gouverneur Smith zou hij de vraag der her- ziening der invoerrechten in handen stellen yan een onpartijdige commissie van deskun- digen. Hoovers antwoord. Maandag heeft Hoover te Boston in een eveneens scherpe rede, de uitlatingen van zijn tegencandidaat nader aan de practijk ge- toest. Hij' zeide dat een herziening der tarie ven naar den grondslag van de zoogenaamde „doeltreffende concurrentie" waarmee de de- mocraten schermden, wel degelijk zul!k een verlaging van de invoerrechten beteekende, dat het loon van den Amerikaanschen werk- man en de prijzen van Amerikaansche land- bouwartikelen er door gedrukt zouden wor den. Hoover oogstte applaus bij een herhaling van zijn verklaring dat hij tegen de kwijt schelding der Europeesche oorlogsschuldert was, maar er was slechts weinig instemming bij zijn ontkenning dat deze ge'den met het bloed van andere volken betaald werden, f MELKBESLUIT (WARENWET). De melk, die de melkveehouder verkoopl, fflevert of ten verkoop of ter aflevering in voorraad heeft, moet voldoen aan de volgen 'de eischen: zij moet gewonnen zijn van melk- pee, waarvan tijdens het melken de uiers en naaste omgeving daarvan met verontreinigd zijn; op zindelijke wijze genwlken, bewaard en behandeld worden; onmiddellijk na het melken doelmatig gefiltreerd zijn; onmiddel- lijk na het melken uit den stal verwijderd zijn en in een stankvrije omgeving bewaard zijn, GEZONDHEIDSRAAD. DE GEMEENTEN EN DE AAN- NEMERS. De bindende besluiten bij aan- bestedingen. De hoofdbesturen van den Nederland Schen aannemersbond en den Ned. R. K. bond van bouwpatroons hebben in Novem ber 1927 den gemeentebesturen mededeeling gedaan van de-door deze bonden genomen bindende besluiten betreffende borgstelling, arbitrage en termijnsverlenging in geval van werkstaking (uitsluiting). De datum van in voering van die besluiten ten aanzien van publiekrechtelijke lichamen stond toen nog niet geheel vast. „Deze speling" zoo ge- ven de hoofdbesturen in een thans aan ge meentebesturen gerichten brief te kennen „was door onze bonden met voordacht gelq- ten, opdat zooveel mogelijk overleg zou kun- nen worden gepleegd met autoriteiten, welk overleg eventueel tot gevolg zou kunnen hebben, dat de bestekken in overeenstem ming zouden kunnen worden gebracht met onze wenschen, alvorens door het invoeren der bindende besluiten aan die wenschen kracht zou moeten worden bijgezet. „Inderdaad is in de afgeloopen periods door het plegen van overleg in verschillende opzichten resultaat bereikt Sommige pu bliekrechtelijke lichamen hebben erin toege- stemd de bestekken op bovenvermelde pun- ten te redigeeren conform onze bedoeling, andere hebben ons medegedeeld dat zij, alvo rens op dit punt een besluit te nemen, de in- voering der nieuwe Rijks A. V. willen af- wachten. Het spreekt vanzelf, dat door ons alles in het werk wordt gesteld om te ver- krijgen, dat de nieuwe A. V. spoedig zullen worden ingevoerd en dat daarin met onze wenschen zal worden rekening gehouden. De met den minister van waterstaat daar- over gevoerde besprekingen zijn nog niet ten einde gebracht en het is in verband met die besprekingen, dat de termijn van invoering der binde besluiten in onze dezen zomer ge houden algemeene vergaderingen is opge- schort tot uiterlijk 1 Januari 1929". Hierop volgt in den brief de inhoud der bindende besluiten, zooals die op genoemden datum in werking treden. Zij luiden: Het Is den leden van den bond verboden: aan te nemen en in te schrijven naar, of uit te voe- ren (hetzij geheel, hetzij gedeeltelijk), zich ais borg, als onder-aannemer, als leveran- cier van materialen te verbinden ten behoeve van, in welk opzicht ook, eenig belang te hebben bij werken. A. waarbij in het bestek eene bepaling ontbreekt, kraehtens welke alle geschillen door arbitrage zullen worden beslecht, het zij in den vorm van een bindend advies, het zij door een scheidsrechtelijke beslissing; B. waarvoor persoonlijke of zakelijke borgtocht wordt geeischt; C. indien in het bestek of de overeenkomst is bepaald, dat werkstaking en/of uitslui ting geen recht geven op termijnsverlen ging". De hoofdbesturen vertrouwen, dat de gc meentebesturen voor zoover dat nog niet ge- schiedt hiermede rekening zullen willen hou- den, opdat het den bondsleden mogelijk zal djn naar gemeente-werken In te schrijven. DE FINANCIEELE BETREKKING TUSSCHEN HET RIJK EN DE GEMEENTEN. Het Koninklijk Nederlandsch Landbouw- Comite heeft aan de Tweede Kamer een adres gezonden, waarin het verzoekt, wel te willen ■bevorderen. dat de behande'ling van het inge- diende wetsontwerp betreffende de herzie ning van de financieele verhouding tusschen het rijk en de gemeente zoo spoedig mogelijk geschiedt De Adviesclub voor de gemeentefinancien ran den Nederlandschen Bond van Gemeen- te-ambteaaren heeft gistermiddag te Utrecht een algemeene ledenvergadenng genouaen, ter bespreking van het wetsontwerp tot her ziening van de finaicieele betrekking tus schen het rijk en de gemeenten. Dank zij dit belangrijke en actueele onder- werp, was er een groote opkomst van leden uit alle deelen des lands. Van het wetsontw'erp werden achtereen- volgens de principeele en de technisch-admi- nistratieve zijden besproken. Wat het eerste punt betreft, werd vooral de meening naar voren gebracht en krachtig ondersteund, dat het gevaar niet denkbeeldig zou zijn, dat menige gemeente haar autono mic zou beknot zien door de beperking van haar belastinggebied in verband met de be- grenzing van't bedrag der uitkeering krach- ten artikel 6 uit het Gemeentefonds. Zij zou n.l. op deze wijze niet over voldoende mid- delen kunnen beschikken om haar begrooting sluitend te maken, noch andere bronnen kun nen aanboren. Eenstemmig was de vergadering van oor- deel, dat het zeer gewenscht zou zijn, de ge meenten geen eigen verteringsbelasting te doen heffen, doch de heffing en invordering door het rijk van de tegenwoordige perso- neele bdasting te bestendigen, met bepaling, dat het rijk de hoofdsom en het door elke gemeente vast te stellen aantal opcenten aan de gemeenten afdraagt. Ten aanzien van de technisch-administra- tieve zijde werd allereerst de reeds bekende vereenvoudiging der formule voor de uitkee- ding uit de Gemeentefondsbelasting voor zooveel noodig toegelicht. Bij deze bespreking bleek aanstonds, dat voor de berekening der factoren van de for mule tal van moeilijkheden kunnen rijzen en zeer uiteenloopende maatstaven kunnen wor den angelegd, met eveneens aanzienlijk uit eenloopende- eindresultaten. Op het verkrij- gen van eenvormigheid in dezen zal worden aangestuurd. Ondanks de opgesomdj bezwaren werden van verschillende zijden warme betuigingen van sympathie met het ontwerp vernomen. DE WERKTIJDENBESLUITEN VOOR DE WINKELS. Het hoofdbestuur van den Nederl. R. K. Bond van handels-, kantoor- en winkelbe- dienden heeft den minister van arbcid, han- del en nijverheid verzocht, het daarheen te leiden, dat alvast met 1 Januari 1929 de werktijdenbesluiten voor de winkels worden uitgevaardigd en in werking gesteld. KORTE BERICHTEN. De 80-jarige weduwe J. is in haar wo- ning aan de Mauritsstraat te Rotterdam van de trap van de lste verdieping gevallen. Met een hoofdwonde is zij in bewusteloozen toe- stand in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. De arbeider Geerdes, uit Winterswijk, die eenige dagen geleden aan de spoorweg- halte Miste, bij het opladen van bout, onder een boom geraakte, is aan de bekomen won- den overleden. Zaterdag 13 October werd in cafe Riche te 's-Gravenhage de algemeene vergadering van de vereeniging van leeraren in sGnogra- fie en machineschnjven gehouden. SCHILDERIJENTENTOONSTELLING UIT DE COLLECTIE SIX. Te Amsterdam heeft de belangwekkende veiling: plaats gehad van schilderijen uit de collectie Six. Voor vele ervan zijn exhorbitant hooge prijzen besteed. Na d-e schilderij van Meindert Hobbema met een „Gehucht onder Geboomte" die voor f 360.000 vermoedelijk in Engelsche handen overging, kwam ook groote animo voor jan Steen's „Oestereetster", het kleine schilderijtje, dat een der kosrbaarste stukken was uit de verzameli-ng van Six. De bekende Hollandsche verzamelaar, de heer Beets, kocht de Jan Steen voor 190.000 Gerard Terborch's „Brief", eveneens een der prachtigste stukken uit de collectie, werd voor f 290.000 gekocht. Luid applaus steeg op, toen meegedeeld werd, dat de kooper van de Gerard Ter- borch was Sir Henry Deterdingh, die de schilderij zal schenken aan het Mauritshuis. Jan van der Heyde's „Oude Delft" blijkt verkocht te zijn aan de Engelsche anti- quairsfirma Colnaghi voor 108.000, t-erwijl Pieter de Hoogh' „Hollandsch Interieur" voor f 140.000 door de Vereeniging Rem brandt" is aangekocht. Een „Amoureus paar, afluisterende jonge vrouw" van Nicolaas Maas, bracht 55.000 op, t-erwijl de „Midzomernachtsdroom" van Aert van der N-eer 54.000 opleverde. De „Vischbank" van Adriaen Van Ostade werd voor 47.000 verkocht. Voor rekening van Hollandsche antiquairs werd Paulus Potter's „Landelijke Idylle" voor f 78.000 aangekocht, evenals Jacob van Ruysdael's „Besneeuwd Landschap" voor f 37.000, Pieter Jansz. Saanredam's „St. Mariakerk te Utrecht" voor 61 000 en Adriaan van de Velde's ,,Zandvoort's Strand" voor f 62.000. Van de Rembrandt-etsen werd het portret van Burgemeester Six voor 9JD.OOO aan de Engelsche antiquairsfirma Colnaghi verkocht. De ets „Joseph verhaalt zijn droomen" bracht f 32.000 op, en die, voorstellende „De zegening van Jacob door Isaac" ging voor 18.000 van de hand. Tenslotte werd de ets, voorstellende „De anatomische les van Prof. Joan Deyman" voor 15.000 verkocht. Naar wij vernemen is dit den hoogsten prijs ter wereld ooit voor een ets betaald. De volgend-e prijzen werden o.a. besteed: Een schilderij van Van Beerstraaten voor stellende de St. Olofs Kapel werd voor 7800 aan de man gebracht, terwijl een stuk van Gerrit Adriaansz Berckheyde, voor stellende het „Kasteel van Heemsted-e" uit de zeventiende eeuw f 17000 opbrengt Het door Jan de Bray geschild-erd portret van Jean de la Chambre (Fransche profes sor te Haarlem) l'evert f 6000 op. „De Melkventster" van Cornelis Dusart gaat weg voor 11000 en een schilderij van Quiringh Brekelenkam (De slapende Groot- moeder) voor f 10.000. In totaal heeft de verzameling schilderijen en etsen uit het huis Six ruim twee millioon gulden opgebracht Heden en Donderdag woraen de andere kostbaarheden in veiling gebracht. Ons Paard. Dit weekblad dat thans al tot zijn 41e nummer is gevorderd, is thans ook het offi- cieel orgaan geworden van de Nederlandsche Federatie van Landelijke Rijvereenigingen waarbij ruim 40 vereenigingen met 800 leden zijn aangesloten. De heer Slot Jr. hoopt de lezers geregeld op de hoogte te houden van het streven en werken dezer federatie. Ook de verdere rubrieken zijn in dit num mer goed verzorgd, zoowel over de fokkerij als over de draafsport. Aardige foto's trek- ken de aandacht. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 15 Oct. 1928. In de heden gehouden veiling werd betaald voor: An-dij- vie per 100 stuks 1.203.40; Appelen per 100 K.G. 1864; Bloemkool le s. per 100 stuks 10.70—/ 20.90; Bloem kool 2e s. per 100 stuks 1.2011.80; Boerenkool per 100 stuks 0.505.50; Bieten per 100 K.G. 1.80—/ 3.40; Druiven per 100 K.G. 5464; Gele Kool per 100 K.G. 3.505.40; Groene kool per 100 stuks 3.909.30; Kropsla per 100 stuks 0.202; Knolseldterie per 100 stuks 4.809.50; Komkommers per 100 stuks 3.40—/ 8.30; Prei per 100 bos 6.40— 10.30; Pieterselie per 100 bes 0.40 1.90; Postelein per dubb bakje 0.51— 0.75; Roode Kool pjer 100 K.G. 3.30— 6.50: Selderie per 100 bos 0 90—/ 4.40; Spinazie per dubb. bakje 0.470.69 Spruiten per 100 K.G. 225; Snijboonen per 100 K.G. 20.60—/ 52.80; Enkele Spercieboonen per 100 K.G e 30.80—/ 44; Dubbele Spjercieboonen per 100 K.G. 12.40—/ 28.40; Tomaten: A 11.80; B 7.60; C 7.60 per 100 K.G.; Uien per 100 K.G. 4.20—/ 6.50; Wortelen per 100 bos 0.90—/ 4.50. Aanvoer: 8000 stuks Andijvie en 1500 K.G. Spruiten. VERKOOPEN PER POSTBODE kunt U door Uw circulaires en aanbiedingen en al Uw Drukwerk te laten maken bij VAN PDTTEN OORTMEIJER, ACHTERDAM PAYGLOP, V o e t b a L SERIEWEDSTRIJDEN VAN DE A. P. S. V. Koud en guur was het gisteren op't ge- meentelijk sportterrein, waar de seriewedstrij- den, uitgeschreven door de Alkm. Politie Sport-Vereeniging, gehouden werden. Koud voor het pubiiek en ook voor de spe- lers. Echter dez-j laatsten zullen er slechts wei nig van gemerkt hebben. Door hun enthou- siast, zwoegend spel speelden zij zich wel warm. Juisf, dat enthousiasmeDat is het, wat ons gisteren weer bizondvr opviel. Geen enkel moment kwam er, waarop men 'n zekere laks- heid kon constateeren. Dat zien we bij andere wedstrijden maar at te vaak. Hier gaf iedere speler zich, hier deed ieder zijn best, om zijn club aan de overwinning te helpen. En dat doet een ieder met genoegen kijken naar zoo'n strijd. Zeker, er werd geen „salonvoetbal" gege ven. Gelukkig niet! zouden we zeggen, want dat spel is uit den booze. Mooi spel, keurige balcontrole, zuivere through-passes? Neen, ook al niet. Maar laat ons eerlijk bekennen, dat het spel der politiedienaren de menschen meer in vervoering brengt dan het korte, tot bijna in het doel doorgevoer-de samenspel, dat misschien mooi voor het oog, maar daarbij ook zeer improductief is! Er is dus gisteren gevoetbald. Vier ver schillende vereeniging bekampten elkaar om de prijzen, met als resultaat, dat in de eerste ronde Alkmaar csn benauwde 10 overwin- winning op Zaandam behaalde en Kenne- merland Haarlem klopte met 32. Twee mooie resultaten. De eerste, omdat we nu een- maal *graag onze eigen rtad-genooten zien winnen, de tweede, omdat de bekerhoudsters nu uitgeschakeld waren, en zoodoende de wis- selbeker, door de A- P. S. V. het vorig jaar uitgeloofd, weer een jaar langer „mee doet." Om den 3en prijs kampten toen Zaandam en Haarlem, waarbij de ex-bekerhoudster de sterkste bleek en met 30 won. De wisselbeker kwam na harden strijd in het bezit van Kennemerland, dat Alkmaar met 21 klopte, een uitslag, waarmee „Ken- nemerland" wel tevreden mag zijn. O.i. had een gelijkspel beter de verhouding weer- gegeven, ja zelfs was een kleine overwin ning van Alkmaar niet onmogelijk geweest. Het laatste kwartier tenminste waren de Alk- marianen niet voor het doel der gasten weg te slaan. Echter, er was geen doorkomen aan Het heele elftal verdedigde en telkens zag een bal zijn vaart gestuit, dank zij de een of an dere body of het een of andere been. Enfin, we hebben weer een voetbahniddag gehad, waar spelers van het zuiverste ama- teurisme speelden. En de A. P. S. V. kan te vreden zijn met haar succes. De uitslagen luidden als volgt: AlkmaarZaandam 10 KennemerlandHaarlem t 32 Verliezers eerste ronde: Zaandam—Haarlem 0—3 Winnaars eerste ronde: Kennemerland—Alkmaar 21 Zoodat Kennemerland den lsfen pr. (zilv. wisselbeker, uitgeloofd door de A. P. S. V. en een verg. zilv. plaquette) kreeg; Alkmaar den tweeden prijs (zilv. lauv/erkrans, even eens uitgeloofd door de A. P. S. V.), Haar lem den derden prijs (zilv. lauweriak, uitge loofd door den heer Hartland', trainer van A. P. S. V.) en Zaandam den vierden prijs (zilv. med., uitgeloofd door den heer C. Plas). Inspecteur Zoll reikte met een aardig speechje de prijzen uit, waarna de resp. aan- voerders dankten voor dezen dag. Nadat de heer Zoll de vereenigingen, be- zoekers, scheidsrechters en de pers bedankt had voor hun aanwezigheid, overhandigde spr. den heer Hartland een plaquette als blijk van waardeering voor't werk, dat deze steeds voor de A. P. S. V. beaft credaan. Toen was het einde. iidilvaai^. De vlucht van de „Graf Zeppelin" De landing en de ontvangstplech- tigheden. Daar ten tijde van de landing de wind zoo ongunstig woei, dat aan een binnenbren- gen van het luchtschip in den hal niet ge dacht kon worden, is de „Graf Zeppelin" tot Dinsdagochtend 3 uur aan den ankermas bevestigd. Toen de wind begon te liggen is 't landingsequippe begonnen te manoeuvree- ren, om het luchtschip in korten tijd veilig in den hal te brengen. Daar rust de Zeppelin nu uit van zijn heroiken tocht. De reparatie werkzaamheden aan de beschadigde stuur- vlakken zullen waarschijnlijk 6 tot 8 dagen duren. Dr. Eckener verliet de hal eerst, toen het luchtschip binnengebracht was en er niets meer te vreezen was. Dinsdagmorgen begaf hij zich met zijn zoon naar de bezichti- ging van zijn schip en was hierbij wederom het voorwerp van hartelijke toejuichingen. De aftocht der geheele bemanning van het luchtschip naar New-Jersey had Dinsdag morgen plaats in een extra-trein. Hier zullen de officieele ontvangstplechtigheden plaat: vinden. Na voltooiing van de noodzakelijke repa raties zal het luchtschip een rondvaart on- dernemen door het midden Westen en waar schijnlijk een bezoek brengen aan Chicago en Detroit. Passagiers onaangenaam bejegent door de Am. politie. De Pruisische minister van binnenlandsche zaken, Grzesinski, vertelt over de gebeurte- nissen na de landing: „Na het verlaten van het luchtschip, het- welk eerst geschieden kon na een uur wach- ten, hebben de passagiers eenige onaange- name ervaringen opgedaan. Zij werden door een aantal politie-agenten omgeven en in het douanekantoor geleid, alsof ze alle mokkel- bedoelingen hadden. Daarbij legde de Amerikaansche politie mameren aan den dag, die de passagiers sterk bevreemdden. Verschillende malen wer den de reizigers geschopt en gestooten, ja, een kreeg zelfs een slag in't gezicht. De hoo ding der Amerikaansche politie gaf mij aan- leiding tot de officieele verklaring, dat, in dien iets dergelijks in Pruisen zou voorko- men, de beambte nog denzelfden dag zou wordnontslagen. Daar mijn reis echter niet officieel was, zal ik van een klacht afzien". De post rondgebracht. E>e post, aan boord van den „Graf Zep pelin" is gister om 13 uur 30 plaatselijken tijd, na van Lakehurst naar New-York ge bracht te zijn, rondgebracht. Transailantisch luchtverkeer mogelijk? Dr. Eckener heeft de verzekering gegeven, dat door de reis van de ,,Graf Zeppelin", on danks de kleine beschadiging van den siabi- lisator, de mogelijkheid is gebleken van een transatlantisch luchtverkeer. JAPAN GAAT EEN REUZENLUCHT- SCHIP BOUWEN. Naar uit Tokio gemeld wordt is men in het Japansche ministerie van marine op het oogenblik bezig met het uitwerken van plan- nen voor den bouw van een reuzenluchtschip. Het gevaarte zal kanonnen en bommen kun nen meevoeren en een radius van ongeveer 3000 mijl hebbe.n Met den bouw zal reeds zeer spoedig begonnen worden. EEN GERELDE DIENST LONDEN—CAIRO. Uit goed ingelichte bron verneemt Renter, dat de Imperial Airways hebben besloten den dienst CairoBasra tot Britsch-Indie uit te breiden voor of in den loop van Januari a.s. De dienst CairoLonden zal gereed zijn in April. De geheele reis Britsch-Indie—Lon den zal vier dagen in beslag nemen en 112 pond kosten. Landingen zullen plaats hebben te Boesjir, Basra, Cairo, Alexandrie en Genua. AU-een in Boesjir en Alexandrie zal benzine worden ingenomen. VLIEGKAMP DE MOK. Naar aanleiding van het bericht volgens hetwelk van een verplaatsing van „de Mok" op Texel naar Wieringen sprake zou zijn, heeft het Persbureau Vaz Dias zich met den commandant van het vli-egkamp in verbin- ding gesteld. Hierbij bleek, dat hem van een dergelijk plan niets bekend was. Hij gaf ver- der als zijn meening te kennen, dat het be richt uit de lucht gegrepen was. Op de vraag of hij verplaatsing naar Wie ringen zou toejuichen, gaf de commandant ten antwoord, dat hij „de Mok" niet met een kamp op de aangeduide plaats zou willen ruilen. Op Texel acht hij het kamp gunstiger gelegen. INGEKOMEN PERSONEN. J. Ponsen, N.H., secretaris Armenraad, Westerweg 110a, van Utrecht. B. Alot, N.H., huishoudster, Kennemerstraatweg 139, van Zuidscharwoude. K. Vollinga, N.H., choc.-bewerker en echtgenoote, Hoeverkacte 2a, van IJsselmonde. W. Boerlage, geen, zonder, Costerstraat 25, van Velsen. J. J Schellinga, R.K., zonder, Roemer Visscher straat 24, van Nijmegen. A. Brommer, N.H., zonder en zoontje, Stationstraat 49, van N. O. Indie. M. C. S. van Halften, R.K., dienstbode, Doelenstraat 13, van Am sterdam. F. de Boer, N.H., arbeider, met echtgen. en dochter, Overdiestraat 53, van Noordscharwoude. J. Noreels, R.K., dienstbode, Uitenboschstraat 38, van Oudorp G. Sijpheer, N.H., timmerman, met echt gen. en twee kinderen, Vrouwenstraat 12a van Grootebroek. C. H. G. Turkenburg,' R.K., onderwijzer, Varnebroek 8, van Am sterdam. M. S. Tuithof, geen, zonder, met haar zoontje, Dijkgraafstr. 64, van Zijpe. M. Jongens, N.H., zonder, Grensstraat 3, van Beemster. V. Pranger, N.H., arbeider, met echtg. en vijf kinderen, Oudegracht 68, van den Helder. Z. v. d. Berg, N.H., dienstbode, Steijnstraat 29, van Hoogeveen. J. B. de Grave, R.K., zonder, Snaarmans- laan 101, van 's-Gravenhage. - E. H. Dijt, D.G., zonder, Westerweg 86, van Texel. M. v. d. Goes, N.H., zonder en dochtertje, Kennemerstraatweg 1, van Rotterdam. E Dekker, O.C., dienstbode, Verdronkenoord 2, van Egmond aan Zee. A. van Zeijst, N.H., bookbinder, Snaarmanslaan 107, van Apeldoorn. M. W. P. Bounk NH i toorbediende, Bergerweg 9a vanr n' (N.-H.)-J. NSBreektr, D.0 1?" knecht, Laat 140, van Schoorl - 7 G.K., dienstbode, Paternosterstraat 1 fi Amsterdam. H. H. Hoeger—n»A Va" R. K., zonder, Langestraat 34, van Fran?' - A. K. Bosman, geen, zorider k'L b singel 13, v. R'dam. - M C. Jon?? H., zonder, Paternosterstraat 4a van Rn, karspel. A. van Dijk G K at tovei1' Oudegracht 227, van Ka'mpen. j p R.K., zonder, Zevenhuizen le, van S mond. - A. M. de Koning, R K WS luffrouw, Pr. Hendrikstraat 3, v. (Jtrecf' J. H. van Eyndthoven, R.Ketaleur r! straat 23, van 's-Gravenhage. N.H., zonder, Landstraat 43, van A? dam. - M. H. Verberne, N H winU- i' frouw, Gasthuisstraat 5, van Apeldoorn 3 9sms' N H-' kantoorbediende gracht 243, van Wieringen. Tar Rp w SS'h-w1™311' lfet echt8"en" w°ona5aa§ 2295 bij de spoorbrug, van Spaarnwoud A. Hageman, N.H., dienstbode, Nasi: 7, van Leiden. P. Schmidt, N H In iS? gen., D.G., autohandelaar, Heihvi'and is van Beemster. N. Waterreus vh!' bode, Westerweg 94, van Gerntsen Plaggert, D.G., Baanstr. n v! Bergen (N.-H.) - M. L. v. d. Werff R? met echtgen en 3 kinderen, zadelmaker it tik Oudorp 8, van Hoogezand - F' LJ Jong, N.H., kantoorbediende, met moeder, Laat 182, van Amsterdam. p Walraven, N.H., huishoudster, Paternoster straat 16, van Dordrecht. - q de Hal D.G., zonder, Stationstraat 36, van AmS "™- - Brenner, R If., echtgen. lEv en kind (Ev e van Dai land, naar Oudorperdijkje 19. A r ,l. den Hooff N H, onderwijzer, VarnebroeH van Frankrijk. A, Knol ppm St. Josephstraat 21, van Texel. -'s. Mar. cus, N.I., kantoorbediende, Langestraat 47 Bergen. - C. J. Karremans, Rk huishoudster, Nieuwesloot 55, van FnkW zen- A: Hulst N.H., huishoudster wesloot 55, van Enkhuizen. - A. Priis N H huishoudster, Nieuwpoortslaan 115 m Wienngerwaard. - M. K. Kriin, R.K Zh Laat 111, van Medemblik. M. p. c 'MdI schildwacht, RK., liefdezuster, van Everdin- gestraat 18 van Delft. - P. Croen, R? z.b., Koornlaan 2, van Amsterdam. a Henkes, N.H., huisvrouw van A. de Visser Heemraadstraat 9, van Beverwijk A va* Doorn, N.H stoker, Krelagestraat (Karen- huis), van Heerhugowaard. J Kraak man, R.K liefdezuster, Van Everdingestr 18, van Delft. J. J. M. Coeharst, R.K. j®PP®r'..^a9§!esfr3at 64, van Amsterdam M. Hens, G.K., huishoudster, Krugerstraat 9, van Uithuizen L. Groen, O.C., visscher, Eikelenbergstraat 54, van Egmond aan Zee - N. de Boer, NTT, echtgen. L. Groen, Eikelenbergstraat 54, van Egmond aan Zee J' 'Lva" den ?erg, N.H., leeraar R H B. S Westerweg 55, van Den Haag. - A A. M. Reijers, R.K., etaleur, Emmastraal 13, van Bussum. A. P. Stienissen, RK. loodgieter Baansingel 416, van Winterswijk w, r - de Kort, R.K., onderwijzeres. Westerweg 83, van Geldrop. - J. Spiegelen berg, N.H., boekbinder, St. Josephstraat 13 van Zutphen. - A. de Boel, R.K., koopman! Bierkade 10, van Spierdijk. P. Oud, R.K venter, Luttik Oudorp 7, van Amsterdam H. Put, R.K., dienstbode, Toussaintstraat 2, van Oudorp. A. C. Smit, N.H, echtgen N. Otsen, Julianastraat 31, van Anna Pau- lowna. J. N. Ranzijn, R.K, smid, Hoe- verkade 12, van Haarlem. J. Kuiper,RK, los arbeider, Overdiepad 32, van Bergen (N.-H.) C. Besuijen, N.H, z.b, Snaar- manslaan 55, van St. Laurens. J. A. Pie ters, RK, scheepsklinker, Omval 13, van Hei loo. M. C. Vonk, N.H, verpleegster, Era- mastraat 54, van Oudenrijn. J. C. Harder, zonder, N.H, Westerweg 274, van Wieringen. D. J. Roos, zonder, N.H, Nassaulaan 26, van Amsterdam. - M. M. Belleman, dienstbode, R.K, Laat 119, yan Egmondbinnen. W. A. J. Spruijt, win- kelbed, R.K, Emmasfraat 56, van Amers- foort. J. Aaij, tuinder, N.H, Omval 51, van Heiloo. B. M. Constant, zonder, R- K, Noorderkade 28, van 's-Gravenhage. - J- H. A. van Rijn, suikerwerker, RK., Baansingel 36a, van Amsterdam. J. J. Galjaard, reiziger, N.H, Boterstraat 9a, van Amsterdam. H. Fenijn, zonder, NH., Grensstraat 3, van Zaandam. J. Faber, koksleerl, geen. Langestraat 70, van Leeu- warden. P. A. Vink, zonder, R.K., Wester- weg 290, van Wijk aan Zee en Duin. 5 Moesker, civ. ingenieur, N.H, Westerweg 106a, van Amsterdam. J. J. H. M. Fraijman, R.K, Bierkade 17, van Amster dam. P. Dorgelo van Egmond, zonder, N.H, C. W. Bruinvisstraat 55, van Rotter dam. J. Poot, electricien, N.H, Baan singel 26a, van Edam. H. M. J. Tijbout, zonder, geen, Stationstraat 49, van Vlissin- gen. J. G. P. Verduin, spoorwegarb, R- K, Hoeverkade 4, van Wormerveer. J. A Boereboom, zonder, R.K, Paijglop 15, van Edam. A. B. Winkel, zonder, R.K, Ka- naalkade 31, van 's-Gravenhage. A. Preijer, zonder, E.L., Stationsweg 35, van Haarlem. B. van Reenen, kellner, NH., Hoeverkade 1, van Sneek. A. M. Ris, win- keljuffr, R.K, Kennemerstraatweg 151, van Amsterdam. W. Rietveld, leeraar ly- ceum, R.K, Houtweg 21, van es-Gravenha- ge- C. Jansen, coiffeur, R.K, Verdron kenoord 89, van Geldrop. I. W. B. Leen ders, varensgezel, R.K, Compagniestraat 3, van Oost en West Souburg. M. A. Boe reboom, zonder, R.K, Paijglop 15, van Weesp. P. C. Heiblom, dienstbode, R K, Omval 11, van Oudorp. K. Kindt, hout- tijder, N.H, Omval 1, van Oudorp. T Broers, hulp in de huish, N H, Kennemer park 10, van Wieringerwaard. B Bakker, dienstbode, N.H, Voormeer 35, van Broek op Langendijk. A. J. Molenaar, slager, R.K, Fnidsen 101, van Bergen (N.-H) K. Wit, schilder, N.H, Polderstraat 11, van Oudorp. R. Pajor, zonder, R. K-, Klein ylieuwlanci 37, van Hongarije. A. J- J- DuinBok, zonder, R.K, Laat 154, van Bergen. P. J. C. Kes, radio monteur, D.G., Asterstraat 2, van Rijswijk (Z -H.) H. Groentjes, bankwerker, R.K, Hekelstrait 8, van Hoorn. J. M. van der Woude, gtw ulpstraat 2a, van Hoorn. K Bott<.«*#i suikerwerker, N.H, BkekersAsde 13, vm Amsterdam,

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 8