3 Radiografisch Weerberichl, Binnenland De Fiipma DE LANGE DE MORAAZ Bechtssaken Markiberichten Stadsnieuws fflHEHBHSBOTBSaSH DR'ANKWET: f BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken- nis, dat bij hun College is ingekomen een verzoek van E. J. KAMP, alhier, om verlof tot den verkoop van alcoholvrije d ran ken voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel SCHOUTENSTRAAT 10. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof bij hun College foidienen. Alkmaar, 18 October 1028. Burgemeester en Wethouders voornoemd, V WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris, i DE ZIEKENHUISKWESTIE TE VLISSINGEN. B. en W. van Vlissingen deelden den ge- ftieenteraad mede, dat thans officieel bericht is ingekomen van het -bestuur der Vereeni ging tot stichting van een Protestantsch Ziekenhuis „Bethesda", dat het een gift van f 250.000 heeft ontvangen en het nu binnen- kort zal overgaan tot het maken van plan- nen en tot den bouw van een ziekenhuis. B. en W. teekenen hier aan, dat de meer- derheid van hun college als nummer een van de wenscben, die ten spoedigste moeten wor- den uitgevoerd, had geplaatst den bouw van een nieuw gemeentelijk ziekenhuis. Door bo- jvenstaande mededeeling is echter een groote verandering in den toestand gekomen, omdat zij meenen, dat voor drie volledig geoutil- leerde ziekenhuizen daarbij dan ook be- doeld het R.-K. St. Joseph Ziekenhuis geen plants is te Vlissingen. De meerderheid blijft intusschen van meening, dat de zorg voor de zieken een zeer belangrijke over- Iheidstaak is en zal nu nader overwegen wat ten deze te doen staat. Waar gedacht is, dat bij de behandeling van de begrooting 1920 op 23 October a s. ook de zaak van het nieuwe gemeentelijke ziekenhuis zou kunnen worden besproken, ineenen B. en W., dat men thans eerst de plannen van „Bethesda" dient af te wacbten en adviseeren zij tot dan de discussies over dit vraagstuk op te schorten. VERKEERSONGEVALLEN. Op den viersprong nabij het Assinkbosch .we Haaksbergen heeft Woensdag een botsing tusschen twee auto's plaats gehad. Uit de richting Neede kwam de autoverhuurder Th. uit Haaksbergen gereden, en juist op het moment dat deze daar den hoek om kwam, bevond bij zich tegenover de uit tegenover- gestelde richting naderende zware auto van Een beer M. uit Enschede, waarin alleen diens chauffeur gezeten was. De botsing was zoo hevig, dat de lichte auto van B. over den Ikop sloeg en in de sloot terecht kwam. Won der boven wonder bleven de drie inzittenden, op een lichte verwonding van den heer M. uit Tiaaksbergen na, ongedeerd. De wagen was echter dermate beschadigd, dat deze de reis miet kon voortz-etten. De andere auto liep een kleine beschadiging op aan de spatborden, en kon de reis vervolgen. Ter plaatse is het uitzicht danig belemmerd. Op den Amsterdamschen weg te Arnhem heeft een ernstige aanrijding plaats gehad tusschen twee automobielen. De vrachtauto van de wolfabriek te Veenendaal reed van den Dreyenschen weg den Amsterdamschen weg op en wilde naar de richting Ede af- slaan, toen de bestuurder een in snelle vaart naderenden wagen opmerkte. Hij stopte midden op den weg in de meening, dat de in aantocht zijnde wagen hem nog wel voor- langs kon passeeren De auto, een wagen uit Groningen, die met een snelheid van 50 a 65 K.M. reed, zocht echter doortocht langs den achterkant van de vrachtauto. Dit lukte niet en de wagen werd tusschen een hek en de vrachtauto geklemd met het gevolg, dat er een zeer ernstige beschadiging volgde. De bestuurder en een passagier bleven onge deerd. De wagen was totaal ontredderd en moest naar Oosterbeek gesleept worden. De bestuurder en zijn passagier gingen te voet naar Arnhem. De vrachtauto is eenigszins beschadigd. STOOMKRAAN TE WATER. Gistermiddag is door onbekende oorzaak een stoomkraan, staande op de machinefa- briek en scheepswerf Feijenoord aan de Piekstraat te Rotterdam te water geraakt. De 42-jarige kraanmachinist C. A. v. G. uit de Oranje Boomstraat is ook in het water ge- vallen en verdronken. Hij is na 20 minuten opgehaald en dr. S. van Dantzig heeft den dood geconstateerd. INBRAAK BIJ DEN GEMEENTE-ONTVANGER In den nacht van 15 op 16 Oct. is inge- broken bij de gemeente-ontvanger te Megen. De brandkast van het burgerlijk armbestuur werd meegenomen en buiten geopend terug- gevonden. Een bedrag van circa 700 is verdwenen. BRAND. Gisternadht is te Otterlo de kapitale hof- Stede bewoond door den landbouwer J. W. van Middendorp totaal afgebrand. De be- woners waren bij het begin van den brand afwezig. Het vee liep nog in de weide. De boerderij was eigendom van den heer Van Voorst Vader. AUTO VERBRAND. Toen de heer R. Maas uit Leeuwarden Zich gisteravond met zijn auto op den Leeu- warderstraatweg nabij Wytgaart bevond, be- toierkte hij eensklaps, zegt de Tel., dat ver- moedelijk ten gevolge van kortsluiting, de wagen in brand stond. Hij zette de remmen aan en sprong uit den nog rijdenden wagen, 'die vervolgens in een droge sloot geraakte en geheel verbrandde. De heer Maas bekwara onbeteekenende brandwonden. AMSTERDAM KOOPT UIT DE VERZAMELING SIX. Gisteravond is een voordracht van B. en .W. van Amsterdam verschenen, waarin voor den aankoop van de teekening van Rem brandt voor de schilderij „De Anatomische Les" van Dr. Johan Deyman, een crediet ge- vraagd wordt van 10.000 en te bekrachtigen den aankoop van de schilderii van Pieter de Hoogh, voorstellende een 1 innenhuls v6or 140.000 met de veilingkosten 154.000. In de toelichting wordt gezegd, dat on- der hetgeen door de familie verkocht is, zich echter toch yerschillende zaken bevonden, waarvan het behoud door Amsterdam van groot belang moest worden geacht. Door de zeer hooge prijzen, die, zooals verwacht werd, op de veiling worden ge- maakt, moest de gemeente zich in de keuze van hetgeen zij wilde aankoopen wel tot het uiterste beperken. In de eerste plaats werd gedacht aan het schilderij van Pieter de Hoogh, een Hollandsch binnenhuis voorstel lende. Dit typisch Nederlandsche meester- werk vormde naar de meening van B. en W. met de Brief van Gerard Terborch, welk schilderij aan het Mauritshuis werd ge- schonken, voor Amsterdam het meest begee- renswaardige bezit uit de collectie. Zij heb- ben daarom aan de vereeniging Rembrandt verzocht het voor de gemeente Amsterdam aan te koopen onder voorbehoud van be- krachtiging van dezen aankoop door den Raad. Het ligt in de bedoeling het schilderij' een plaats te geven in het Rijksmuseum. Verder meenen B. en W. dat het behoud van de teekening van Rembrandt voorstel lende de Anatomische les van dr. Johan Dey man op prijs zal worden gesteld. Om dit merkwaardige document voor de gemeente Amsterdam die eigenaresse is van het schild erbij te verwerven achten B. en W. de uit- gave van een bedrag van 10.000 gerecht- vaardigd. De teekening heeft op de veiling f 15.000 opgebracht; degeen die haar op de vejjing heeft gekocht, heeft aangeboden haar voor hetzelfde bedrag aan de Gemeente af te staan. Door particulieren en instellingen is reeds een bedrag van 5000 ter beschikking gesteld. Wordt de teekening voor Amster dam aangekocht, dan zouden zij haar willen zien opgehangen bij het schilderij De Ana tomische Les van Dr. Deyman, ter voorlich- ting van het publiek. verboh'den en daarom is net zoo noodig dat „Falkland", die dezen avond op haar programma plaatste in het voile vertrou- wen op den steun van vele ingezetenen, dit vertrouwen niet ziet beschaamd en dat een groot aantal Heilooers het lofwaardig stre ven der vereeniging daadwerkelijk steunt. Allen die iets voelen voor de echte kunst, een ieder, die een werkelijk kunstliefhebber is en iets meer wil zien, dan een dilettanten- vereeniging met den besten wil van de we reld kan bieden, zal deze stappen van Falk land" toejuichen. Dat bovengenoemde vereeniging er in is geslaagd, werkelijke kunstenaars voor den a.s. Zondag te houden avond te engageeren, dit waarborgen de namen der meaewerken- den: Willem van Cappellen en Boris Lensky. Wie heeft er nimmer over deze artisten ge- hoord? Willem van Cappellen, de bekenfle radio-declamator, elke luisteraar kent hem, of beter gezegd, kent zijn kunst. Ook de vio- list Boris Lensky is geen onbekende voor de radioliefhebbers. Dikwijls heeft men van zijn heerlijk spel kunnen genieten. We meenen, dat de kunst dezer beide medewerkers geen verdere aanbeveling verdient, de namen zeg- gen genoeg. Laat derhalve elke Heilooer, die eens een bijzonderen kunstavond wil bijwonen en tevens het toe te juichen streven van Falk land" wil steunen, Zondagavond van zijn belangstelling blijk geven. Voor entreeprijzen en verdere bijzonder heden verwijzen we naar de betreffende an- nonce in dit nummer. J SINT PANCRAS. Op Dinsdag 16 October had de openbare verkooping plaats in cafe De Driesprong alhier van 23 perteelen bouwland van wijlen mevr. T. HartlandiDirkmaat. Er was veel belangstelling. De uitslag was als volgt: Perceel 1 groot 27 snees, tot 83.J. Lieuwen, perceel 2 groot 18 snees, tot 76.— P. Olie; "perceel 3 groot 15 snees, tot 65. Ook voor particulieren is het van voordeel een REKENING TE OPENEN bij een Bank. ALKMAAR geeft hieromtrent gaarne inliohtlngen. EEN MERKENKWESTIE. Voor de derde kamer der Haagsche recht- bank is in raadkamer behandeld een mer- kenkwestie, waarvoor in de kringen van ta- bakshandelaren veel belangstelling bestaat. De heer Martijn van Dam wilde een nieuw merk sigaren invoeren en koos daarvoor ais merk „No. 4711", hetwelk hij liet inschrij- ven. Tegen deze inschrijving werd echter opge- komen door de Eeau de Cologne- en Parfu- meriefabrik Ferd. Muhlens in Keulen en den heer Van Dam werd verzocht het merk wcer door te haleri. Deze voldeed echter niet aan dat verzoek, met bet gevolg, dat hij voor den rechter v/erd gedaagd. Voor de eau de cologne-fabriek trad heden op mr. Van Prondjuist, Amsterdam en voor den heer Van Dam mr. Pastoor uit Eind hoven. De beschikking volgt later. BLINDE MAN DOODGEREDEN. De 24-iarige fabrikant J. te Velp stond voor de Arnhemsche rechtbank terecht voor het feit, dat hij op den avond van 23 Augus tus j.L, 's avonds te half elf, met zijn auto op den Velperweg een blinden man heeft aangereden, ten gevolge waarvan deze man binnen een paar minuten overleden is. Een dertienjarige jongen, de geleider van den blinde, werd aan het hoofd verwond. Verdachte zeide geen mensch te hebben gezien. De eisch was 14 dagen gevangenisstraf. Provisiciaal siieuws EGMOND AAN ZEE. Hedenmorgen is ook aan mej M. J. ter Marsch geleidster in de Christ. Vacantieko- lonie Het Zeehuis door den burgemeester de bronzen medaille van het Carnegie Helden- fonds uitgereikt wegens haar moedige zelf- opoffering op 11 Augustus j.l. HEILOO. Een Kunstavond. Om in ons dorp, tegen zoo ver mogelijk gereduceerden prijs, werkelijke, erkende kun stenaars voor de ingezetenen te laten optre- den, is het doel, dat de tooneelvereeniging Falkland" met haar kunstavonden op het oog heeft. Natuurlijk, ook in Heiloo zelf hebben wij verschillende vereenigingen, die zich tot taak stellen, het publiek zooveel mogelijk kunst te brengen. We hebben tooneel-, zang- en mu- ziekvereenigingen, die met prijzenswaardi- gen ijver dit doel nastreven. Doch, al is men nog zoo vol lof over de prestaties der plaat- selijke vereenigingen, al heffen zij het plan, waarop het dilettantisme zich bevindt, zoo boog mogelijk op, de werkelijke kunstliefheb- bers zullen met alle gretigheid de gelegen- heid, eens kennis te nemen van de kunst van bekende artisten, van hen, die in de groote steden voor een uitgelezen publiek mogen op treden, met beide handen aannemen. Door hen wordt dan ook het gemis gevoeld, dat In een dorp, zooals Heiloo, uiterst moeilijk is aan te vullen, n.l. het optreden van deze kunstenaars, van wier kunst men slechts In de steden kan genieten. We zien hoe in Bergen een kunstkring zich ten doel stelt, den ingezetenen avonden van deze kunst te brengen. In Heiloo is het echter nog zoo ver niet, hoewel we toch zeker mogen aannemen, dat zeer veel inwoners die kunstavonden op grooten prijs zouden stellen. Daarom juist is het streven van Falkland" zoo bijzonder toe te juichen. Deze vereeniging poogt het hierboven omschreven gemis aan te vullen en heeft dan ook a.s. Zondag een kunstavond georganiseerd. Natuurlijk zijn aan deze on- derneminar aanzienliike financieele kosten C. Wit. Combinatie 2 en 3 afgemijnd op f 8.— door C. Wit, opbrengst 2351.—. Combinatie 1, 2 en 3 weder afgemijnd op 5— door M. Nieuwland', opbrengst 4507.—. Bownstaande drie perceelen behooren tot den akker genaamd „Bijster maker" aan de Zomersloot. Perceel 4 giroot 10 snees, tot 183.D Kloosterboer Jz., afgemijnd op 1.door P. Groen Jz., opbrengst 1831.perceel 5 groot 10Yi snees, tot 163.J. Ruijs Tz.; perceel 6 groot 11 snees, tot f 175.Aid. Bakker. Combinatie 4, 5 en 6 afgemijnd op f 14 door K- Borst, opbrengst./ 5491.50. Perceel 7 groot 1314 snees, tot 150. M. Kouwen; perceel 8 groot 11 snees, tot 155.M. Kouwen; perceel 9 groot 7 snees, tot 172.— C. Wit; perceel 10 groot 7 snees, tot 176.Jb. Strijbis. Perceel 410 behooren tot den akker ge naamd1 „De Pol" aan de Bogaardsloot. Perceel 11 groot 250 M2. totaal, tot 331.K. Borst; perceel 12 groot 254 M2. totaal, tot 251 K. Borst; perceel 13 groot 259 M2. totaal, tot 245.J. Lieuwen; perceel 14 groot 263 M2. totaal, tot 266. A. Smit. Combinatie 11, 12, 13 en 14 afgemijnd op door A. Defcker, opbrengt 1094.— L Perceel 15 groot 267 M2. totaal, tot 190.S. N. Bakker; perceel 16 groot 270 M2. totaal, tot 176.— C. Timmerman. Perceel 16 afgemijnd op 1.door A- Smit, opbrengst 177. Perceel 17 groot 274 M2. totaal, tot 190.C. Timmerman; perceel 18 groot 323 M2. totaal, tot 209 C. Timmerman. Combinatie 15, 16, 17 en 18 afgemijnd op 1.door C. Timmerman, opbrengst 767.—. De perceelen 11 tot en met 18 behooren tot den Geestakker aan de Kerkelaan. Perceel 19 groot 8 snees, tot 81.Jb. Strijbis. Perceel 19 behoort tot den „Kleiakker" Zomersloot. Perceel 20 groot 12 snees, tot 93.Jb. Ruijs, afgemijnd door G. Nijendaal op 2. opbrengst /111 8. Perceel 21 groot 12 snees, tot 97.P. Slot; perceel 22 groot 11 snees, tot 113 Aid. Bakker; perceel 23 groot 10 snees, tot 110.J. Koedijk. Perceel 23 afgemijnd op 1.— door Js Ploeger Sr., opbrengst 1110. Perceel 2023 behooren tot den akker „Paarde weid" Zomersloot. Comb. 1, 2, 3 en 9 afgemijnd op 10. door C. Wit. Comb. 4, 5, 6 en 20 afgemijnd op 2.— door K. Borst. i ;ii;v; MELKBESLU1T (WARENWET).' J?e rnelk, die de melkveehoiider verkoopt, -jlevert of ten verkoop of ter aflevering in orraad heeft, moet voldoen aan de volgen. eischen; zij moet gewonnen zijn van melk~ vee, waarvan tijdens het melken de uiers en naaste omgeving daarvan niet verontreinigd zijnj op zindelijke wijze gemolken, bewaard en behandeld worden; onmiddellijk na het melken doelmatig gefiltreerd zijn; onmiddel lijk na het melken uit den stal verwijderd zijn en in een stankvrije omgeving bewaard zijn. OEZONDHEIDSRAAD. CORRESPONDENTIE. inzender van „men schrijft ons uit Zuid- Scharwoude. Uwe beschouwing is allesbehalve objectief. Wij hebben natuurlijk tegen opname geen be- zwaar maar dan in de rubriek ingezonden stukken en met Uw vollen naam ondertee- kend. Red. Alkm. Crt. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD Antonius Boersen en Margaretha van den Broek. Theodorus Vreeburg en Maria Blankendaal. Jan Muller en Guurtje van den Berg. Leendert Hoek en Elisabeth Wilms. GEBOREN Elisabeth Theresia Maria, d. van Cornelis Venneker en Elisabeth Verbeek. OVERLEDEN: Simon Kalf, 63 jaar. PURMEREND, 18 October 1928. Op de heden gehouden najaarsmarkt waren aange- voerd 315 paarden. De prijzen waren: Rij- paarden 300400; werkpaarden 200 350; slachtpaarden 80200; veu- lens 60—/ 100. De handel was matig. HOORN, 18 Oct. 1928. Op de kaasmarkt waren aanvoer en prijzen heden als volgt: 9 stapels kl. fabriekskaas 52; 14 st. kleine boerenkaas 527 stapels fabriekscommissie- kaas 55.50; 16 stapels boeren commissie- kaas 56; in totaal 46 stapels, wegende 37798 K.G. Handel goed. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 18 Oct. 1928. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 1 lading, 800 H.L. Beter dan kinine slikken Is het muggen dood te tikken. AANRIJDING. Door een ongelukkige samenloop van om- standigheden had er gistermiddag om kwart voor 12 een aanrijding plaats in de Lange- straat tusschen twee wielrijders, de 14-jarige S. T. uit Alkmaar en de 18-jarige P. B. uit Heiloo. Het achterrad van de fiets van S. T. was vernield, de schade werd in der minne geschrkt. FFESTAVOND „MERCURIUS". Za ter dag 20 October geeft de afd. Alk maar van den Nationalen Bond van Handels- en Kantoorbedienden „Mercurius" een feest- avond. Dat dit werkelijk een „feestavond" zal zijn, de naam van de vereeniging T. O. P., die hare medewerking verleent, doet het beste verwachten. Deze tooneelclub voert twee tooneelstuk- ken op: ,,De Lijdensweg", tooneelspel van Felix Philippi eh een klucht, getiteld „Arme Rijken" van Nono. Voor meerdere bijzonder- heden zie men de geplaatste adverfentie. - BINNENBRANDJE. Gistermiddag omstreeks kwart voor drie waren een tweetal jongens van ongeveer 5 jaar op den zolder van den heer K. W., wo- nende in de Overdiestraat, met lucifers aan het spelen. Eenig hooi geraakte in brand, waarop de vlammen den zolder zelf aantastten. Door buren geholpen werd het brandje, dat zich tot een gedeelte van den polder beperkte, met emmers water gebluscht. ZANGDIRECTEUR BENOEMD. De heer P. A. Blaauw is benoemd tot directeur van het „Doopsgezind Zangkoor" te Alkmaar en van de gemengde zangver- eeniging „Onder Ons" te Zaandam. - EEN JUBILEUM. 1 November a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer G. A. Brouwer aan het Agentschap van de Nederlandsche Bank al hier werd verbonden. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 18 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 771.6 te Mar seille. Laagste barometerstand 737.1 te Reykja vik. Verwachting (geldig tot den avond van 19 October) Matige tot krachtige, wellicht tijdelb'k stormachtige zuidwestelijke tot westelijken wind, zwaar bewolkt tot betrokken, waar- schijnlijk regenbuien, weinig verandering in temperatuur. SINT-NICOLAAS RIJDEN. Het publiek wordt er aan herinnerd, dat voor het a.s. Sint Nicolaasfeest geen vergun- ning meer zal worden verleend, om zich voor reclame-doeleinden, als Sint Nicolaas verkleed, op den openbaren weg of op voor het publiek toegakelijke plaatsen te vertoo- nen of aanwezig te zijn. Een uitzondering zal evenwel worden toe- gestaan voor het optreden als Sint Nicolaas bij Kinder-Schoolfeesten. Vorenbedoelde maatregelen worden ge- troffen met het oogmerk om het Sint Nico laasfeest zooveel mogelijk voor het kind ie bewaren, terwijl door het zich gelijktijdig vertoonen van meerdere personen, als Sint Nicolaas verkleed, van dit feest zeer veel voor het kind verloren gaat. NOG EEN DAGVAARDING. Inzake hetgeen gebeurd is na het verba!i< seeren van den heer Van Putten, waarbij deze tengevolge van het optreden van den politie-ag.nt L. Webster een been zou heb ben gebroken, is gister nog een dagvaarding uitgereikt, n.l. aan den heer J. Keppel, reizi- ger alhier. Deze schreef toen een ingezonden stuk in de Alkmaarsche Courant, waarin o. a. betoogd werd, „dat deze politiecnan een tactloos persoon is en zonder begrip van de wet die ongeschreven is". De inzender is nu opgeroepen zich op 30 October a.s., des voormiddags half 12, voor de rechtbank alhier te verantwoorden wegens smaad, den agent Webster aangedaan (de heer Jansen, wiens dagvaarding wij gister mededeelden, moet denzelfden dag om 11 uui voorm. terechtstaan). Als verdediger van den heer Keppel zal optreden mr. J. Belonje alhier. Wij vernemen voorts, dat aan den heel Van Putten te Amsterdam eveneens een dag vaarding is beteekend in verband met het geen hij na het voorgevaliene in een inge zonden stuk in de Alkm. Crt. publiceerde. LAAT-WINKELIERS. Naar ons wordt medegedeeld is er, naai aanleiding van de versiering op 8 Oct. j.L een nieuw bestuur gevormd van de Laat winkeliers. Het is thans als volgt samengesteld: J. v d. Pol, voorzitter; L. Elte, secretaris en J. A. de Ruijter, penningmeester en de heeren j W. Landman en N. Bijleveld commissaris sen. - - di Toeschouwer: ,J)at was een prachtlg stukje werk, mljnheerGeheel gekleed by zoo'n hoogen wal- muur neer te springen en iemand van een wissen dood uit zoo'n woeste branding te redden." De redder„Alles goed en wel, maar lk wou eerst wel eens weten, wie mil by den wal neer geduwd heeft.** -^London Opinion). WERELD-SPAARDAG. Het Internationaal Instituut voor het spaarwezen, gevestigd te Milaan, waarbij thans 4500 over de geheele wereld ver- spr-eide spaarbanken als leden zijn toege- treden, heeft ter bevordering van het sparen een „wereld-spaardag" ingesteld. Men heeft dien dag bepaald op 31 Octo ber van elk jaar. Reeds het vorig jaar is daarvoor in het buitenland propaganda gemaakt en dit jaar wordt ook in ons land door de Nederland sche spaarbanken daaraan medegedaan. De bedoeling van de propaganda voor dien wereldspaarda-g is, te bereiken, dat een ieder in de geheele beschaafd-e wereld zich op dien dag eens afvraagt, hoe hij staat, ten op- zichte van het sparen? M. a. w Is men nog -geen spaard-er, dat men dan overwege op dien bijzonderen dag daarmede aan te van- gen Spaart men reeds, dat men dan eens na- gaat of men op dien dag een extra-bedrag op zijn spaarbankboekje zou kunnen plaat sen. Een dergelijke propaganda verdient onge- twijfeld stcun. Gaarne vestigen wij dan ook de aandacht op de actie, die door de Nutsspaarbank hier ier sted-e bij het op bescheiden wijze voor dezen wereldspaardag wordt gevoerd. In ruime mate zal dezer dagen door haar een propagandageschrift voor het sparen wor den verspreid. Dit geschrift door een aantal spaarbankmannen uit de Nederlandsche spaarbankwereld samengesteld, geeft veel w-etenswaardigs op het gebied van het spaarwezen; het maakt voorts op prettigf wijze duidelijk, waarom elk burger verstan- dig doet er een spaarbankboekje op na te houden. Dit overigens droge onderwerp op inderdaad levend»ge en ond< rhoudende wijze van alle kanten bekeken. Op aanvraag aan het kantoor der Gpaar- bank is, zoolang de voorraad strekt, voor iedereen een exemplaar verkHjgbaar Het Spaarbankbestuur besloot voorts op 31 October het kantoor den geheelen dag; "open te stellen, n.l. van des morgens 9 uur tot des avonds 8 uur, opdat op dien dag een ieder, op een hem passend tijdstip. kan wor den geholpen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en moforrijtui- gen en andere voertuigen te 5.33 uur licht op. VERTROKKEN PERSONEN. G. W. A. Nijenhuis, etaleur, R.K., Luttik- Oudorp 47, naar 's-Gravenhage. J- Koud ijs, muzikant, N.H., St. Annastraat 23, naai 's-Gravenhage. N. A. v. d. Heuvel, onder- wijzer, R.K., Achterweg 31a, naar Rijswijk Jac. Jonker, werktuigkundige, N.H, Heu. 15, naar Eindhoven. G.-M. v. d- Leo, hulp in de huish., R.K., Stationsstr. 61, naar Hoorn. H. C. Peters, conducteur N-S-. - -'I

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2