imiiralt Eoiraot. Radio-htoekje FEU1LLETON. Donderdag' 18 October. DE ALLERBESTE AD¥ERTEMTIE IS PER300NLIJKE RECOHAMARBATIE. A A ADVERTEERT IN RE A A ALUMAARSCHE COURANT. No 227 1928 Honderd dertigste Jairpng. Vrijdag 19 October. ftilversum, 1071 M. 10.30-11.30 Aao- gluiting van de Groote of O. L. Vrouwe Kerk te Breda. Off. v. h. 100-jarig bestaan der K M. A. G. Dorrenboom, organist. Kon. Zangver. „Breda's Mannenkoor". Rede van Oen. maj. b. A W. E. van Dam v. Issel. 12.302.— Lunchmuziek door't Trio-Sjou- werman. 6.7.15 Dinermuziek door het OKwartet Rentmeester. 7.157.45 Les_ van- wege het Qnderwijsfonds voor de Binnen- vaart. 8.05—10.30 Operaconcert. Het Om- roep-orkest onder leiding van Nico Treep. L. Muskens—Sleurs, sopraan. H. Cals, zange- res. L. van Tulder, tenor. P. Pul, bariton. fragmenten uit de opera „Lakme" van Deli- bes." 9-20 Pianoconeert door F. Pfeiffer. jO 40—11.30 Gramofoonmuziek. Hidzen, 340.9 M. (Na 6 uur 1870 M.) 22 301.30 K. R. O. Lunchmuziek door het K. R- O.-trio. 3.-4.Vrouwenuurtje door tMej. De Twaalfhoven. 4.5.N. C. R. V. Gramofoonmuziek. 5.6.45 Concert. Het Po- litiegez. „Excelsior" te Hilversum. Mej. Z. nr. d. Paauw, piano. 7.7.30 K. R. O. Cursus paedagogie door Dr. J. van Daal. 7.35 V. P. R. O. Cathechisath Sor.: Ds. J. van !>orp: Het oude Testament (De voorgeschie- denissen (2). 8.15 Schubert-cydlus. Neuss Dresdener Trio (F. Koene, viool. K. Hesse, cello. P. Aron, piano. 8.45 Spr.; Prof. Dr. !J. Lindeboom: De Hervorming (3 De econo- mische beteekenis van de Hervorming). 9.45 Neues Dresdener Trio. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Sonatencon- cert, piano en cello. 12.50 Orgelconcert. 1.20 t-2.20 Orkestconcert. 2.50 Voor de scholen. 3.15 Muziek. 3.20 Lezing: The Sudan. 3.40 IMuziek. 3.45 Lezing: Fantastic animals. 4.— Muziek. 4.05 „Henry IV" (1), van Shakespeare. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kin- deruurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsberich- ten. 6.50 Muziek. 7.05 Schubert's piano- scraaten. 7.20 Lezing. 7.35 Muziek. 7.45 Le zing: Religion as order. 8.05 Licht orkest concert. G. Naish, sopraan. A. Jones, piano. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Lezing: The North-East Coast Exhibition. 9.50 Nieuws berichten. 9.55 Middeleeuwseh programma. 10.45 Pianoconeert door M. Baird. 11.05 £en verrassing. 11.2012.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris"1750 M. 12.50 2.10 Orkestconcert. 4.05—5.05 Orkestcon cert. 8.50—11.20 Concert. Orkest. Mme. Panther, piano. Koor. Mme. Martihelilii, H. H. Gitles en Cambon, zang. Langenberg, 469 M. 11.30 Mechanische muziek. 12.251.50 Orkestconcert. 5.05 5.50 Zang met pianobegeleiding. 7.—7.20 Gesprekken over het Menschdom. 7.208.15 Concert door het Klein-orkest. 8.20 Heide en Derwoud. H. Holwe, bariton. Hr. Grape, piano. Werag-orkest. Daarna tot 11.20 Dans muziek. Konigswusterhausen, 1250 M. (Zeesert). 11.204.20 Lezingen. 4.205.20 Orkest concert. 5.20—6.40 Lezingen. 6.50 „Don Carlos" opera in 4 acten van Verdi. Hamburg, 395 M. 5.20 Orkestconcert. 6.20 Orkestconcert. 7.20 Concert. D. Giesenregen, harp. M. Cords, zangeres. A. Indig, viool. 8.20 Vioolconcert door G. Herbst. R. Krug aan den vleugel. Daarna heruitzending van buitenl. stations tot 11.20. Brussel, 509 M. 5.20 Dansmuziek. 6.35 Lezing. 6.50 Kamermuziek. 7.20 Gramofoon muziek 7.20 Gramofoonmuziek. 8.35 Con cert. Orkest en Mile. Vida, zang. Rechfsaaken ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. Zitting van Dinsdag 16 October. NIEUWE ZAKEN. TEN UITVOERLEGGING. Mej. Joh. T., huisvrouw van K. te Helder, Verscheen met haar onmisbare baby in de rechtzaal, ten einde tegenwoordig te zijn bij een eventueele vordering tot omzetting van een haar opgelegde voorwaardelijke gevan- genisstraf, welke aangelegenheid op haar verzoek met gesloten deuren werd behan- delA MISHANDELING. De Alkmaarsche losse arbeider Willem S., die zich den laatsten tijd bijzonder als vech- iersbaas begint te onderscheiden, moest thans weer terecht staan op grond van 't feit, dat hij op 4 Juni, ter gelegenheid van de kermis en paardenmarkt te Opmeer, den ge tuige K. Korver en diens schoonzoon P. Groot met een boksljzer heeft geslagetv, Verdachte, die bereids ter zake een andere aldaar gepleegde mishandeling door den po- litierechter tot 25 boete werd veroordeeld, en ook dezer dagen zich weer aan weder- spannigheid schuldig maakte, was ook heden niet verschenen. De getuige P. Groot is door verdachte aan- gevallen en is met hem aan het vechten ge- raakt. Hij kreeg toen een klap met een boks- ijzer, evenzoo zijn schoonvader Korver, die hem ter hulp schoot. Rijksveldwachter Phihps uit Obdam kon geen inlichtingen geven en van zijn verhoor werd afgezien. De officier achtte het mogelijk, dat Willem S. den verkeerde heeft voorgehad en hem verwisseld heeft met iemand, met wien hij tevoren had gevochten. Eisch 75 boete of 60' dagen hecht. BESMETTE MELK. De veehouder Corn, de G. te Hoorn is door den kantonrechter te Hoorn veroordeeld tot 60 boete of 60 dagen hecht. ter zake dat hij op 24 Mei door zijn zoon heeft laten vervoe- ren melk, die door micro-organismen, veroor- zaakt door zieke organen van het melkgevend rund, was geinfecteerd. Veroordeelde beweerde, niet door den kan tonrechter te zijn veroordeeld, welke opvat- ting blijkbaar een fictie van verdachte schijnt te zijn. Het hem voorgelegde vonnis kon hij niet lezen. Dr. Kruisheer, sch:ikundige bij den Keu- ringsdienst en plaatsvervangend directeur, heeft in 't bewuste monster melk na onder- zoek gevonden pathogene micro-organismen, met name strep to coc oen mastitio, in het Hollandsch ..uierziekte'L De zoon van verd. heeft de mei!; uitgevent en hij heeft het mon ster afgegeven. Verdachte zeide, dat zijn zoon onkundig was dat er een koe ziek was en verdachte zeif wist het ook niet. Daar wilde hij een eed voor afleggen, wat echter absoluut niet van hem gevergd werd. Uit een nader verhoor bleek, dat verdachte wel wist, dat de koe niet deugde. Eisch: bevestiging van het vonnis, ook wat de straf, 60 boete of 60 dagen hecht., betreft. OVERTREDING LOTERIJWET. De chocoladefabrikant H. C. W. te IJsel- monde is vrijgesproken ter zake overtreding der Loterijwet. Verdachte had bonnetjes in zijn chocoladepakjes verspreid, waarbij prij- zen werden uitgeloofd. De ambtenaar was van het vrijsprekend vonnis in hooger beroep gekomen. Verdachte zelf heeft van geen belangstel- ling blijk gegeven. De officier toonde aan uit de juris pruden- tie omtrent de Loterijwet, dat wel een straf- bare overtreding is gepleegd en requireerde vernietiging van het vonnis. Voorts veroor- deeling van verdachte tot 25 boete of 25 dagen hecht. MISHANDELING. De 28-jarige transportarbeider Joh. G. te Oudkarspel stond terecht wegens mishande ling van zijn 54-jarigen collega Mannes Oos- terbroek op 21 Augustus. Mannes zeide, dat verdachte op hem is toegekomen en hem heeft gevraagd: „Mot je mijn hebben?', waarop Mannes repliceerde: „Wel nee, man", en toen zei verdachte: „ik jou wel", en gaf hem direct een 5-tal slagen op het hoofd, waardoor hij bloedend werd verwond. Verdachte heeft toen nog gezegd: „Die ben je nog tegoed van verleden jaar!" „Allemaal leugen", zeide verdachte. Hij heeft verschillende cafe's bezocht, waar Mannes ook tegenwoordig was. Bij een de zer gelegenheden heeft Mannes gezegd: „jou mot ik hebben', en sloeg hem op het hoofd. Verdachte zeide zich toen te hebben ver- naadje van de kous wilde weten. De officier had geen houvast meer aan de dagvaarding en vroeg vrijspraak van G. OPZETTELIJKE BRANDSTICHTING. Voortgezet werd de behandeling van de zaak tegen Q. L. M., wonende te Heerhugo- waard en thans gedetineerd als verdacht van opzettelijke brandstichting, gepleegd te Heerhugowaard. Tegen hem werd gevorderd 8 jaar gevan- genisstraf. Een psychiatrisch onderzoek werd op ver zoek van verdediger, mr. Kusters, ingesteld. Gehoord werd dr. Knutbosch, zenuwarts te Bakkum, als getuige-deskundige. Het rapport werd door den griffier voor- gelezen. Geconcludeerd werd, dat verdachte lijdende is aan ziekelijke stoornis van zijn geestvermogens. De getuige-deskundige lichtte een en ander nader toe. Verdachte heeft zich ook in het Huis van Bewaring zeer zonderling gedragen Hij is hysterisch en inbeciel, luidde dr. Knutbosch zijn cord:el en deze achtte een voorloopige plaatsing in een zenuwlijdersinrichting met nauwkeurig onder toezicht stelling ge- wenscht. Onder deze omstandigheden wijzigde de officier zijn requisitoir en vroeg ontslag van alle rechtsvervolging en plaatsing in een krankzinnigengesticht voor den tijd van 1 jaar. Verdachte zeide: Ik weet het niet. Mr. Kusters begreep niet, dat men in de instructie niet tot de wetenschap is gekomen dat deze man niet normaal is. Overigens sloot pleiter zich bij de conclusie van het rapport aan, hoewel pleiter niet veel bewon- dering gevoelt voor een krankzinnigenge sticht. Door R. L. de W. 28) „Lavender pantalons worden altijd gedra- gen. Ze zijn uit den tijd van Koningin Vic toria en verschijnen in elken roman en ieder tooneelstuk, dat ooit geschreven is of geschre- ven zal worden. Lieve hemelHoe moet je we ten, dat't iemands trouwdag is, als je het niet ean hem kunt zien? Als er geen lavender pantalon bij was, zou geen enkel aardig meisje't gevoel hebben, dat ze getrouwd was. Die behoort er nu eenmaal bij, ze is dringend noodzakelijk, ze is „de rigueur". Vrouwen hebben zich dikwijls verzet tegen veel, wat bij de huwelijksplechtigheid hoort, ma'ar nog a°oit tegen lavender pantalons. Ik ben er vol- komen van pvertuigd, dat dit gebruik ook oorzaak is van het gering aantal huwelijken, die in de Schotsche nationa'le kleederdracht gesloten worden. Het rokje van den Hooglan- der in lavender zou niet staan. Waarom niet, weet ik zelf niet." Lord Dm with gaf zijn kop aan Hoskins, „Dus je belooft om me dan te vergiftigen", vroeg hij yragend opkijkend, „je belooft het de hoop! op een legaat?" »Ik moef er over denken, Mylord." >»Een geknakt riet", rien Lord Drewith, dedigd niet met een voorwerp, maar met zijn handen. Met je bloote handen?, zeide Man nes. Dan heb je toch geen bloedende wonden op het hoofd. Verdachte zeide, dat Mannes den geheelen avond nog kermis heeft gehouden met zijn bloedend hoofd. Getuige antwoordde, dat- hij zich eerst thuis heeft afgewasschen en toen een glaasje bier is gaan koopen. Verdachte zeide: dat waar hij kwam, ook Manens kwam. Mr. Muller vroeg: „Deed hij dan wat, verdachte „Wel nee, hij stond zoo'n beetje te klessen en raar te kijken, zooals ie altaid doet", was het antwoord. De petroleumventer Pols heeft gezien, dat Oosterbroek door een ander persoon is ge- slagen, wie het was wist hij niet en hij her- kende hierin niet de verdachte. Wie de eerste klap kreeg wist hij ook niet. In de instructie was de verkaring van ge tuige veel meer gepreciceerd. Verdachte zeide: „Ik heb gezien, dat er klappen vielen", en daar bleef hij bij, on- danks het aandringen van mr. Muller, die't terwijl hij achterover zonk in zijn stoel. „Net als de rest, je bent een gebroken riet." Hij hield even op, om een cigarette aan te steken. „Heb jij ooit over trouwen gedacht, Hos kins?" vroeg hij. „Neen, Mylord", luidde het aarzelemd ant woord, „tenminste niet ernstig." „Och, jij behoort ook al tot dien lichtzinni- gen, tegenwoordigen tijd. 't Is roeping bij jullie om licfatvaardig te denken over ernstige dingen. Weet je wat liefde, eer en gehoor- zaamheid beteekenen?" „Ik e geloof „Het blijkt tenslotte, dat je het niet weet", ging Lord Drewith door. „Een echtgenoote houdt van haar vrijheid; haar man betaalt haar rekeningen; en zij gehoorzaamt alles, wat de wereld gebiedt. Hoskins, ik waar- schuw je voor een huwelijk." „Dank u, Mylord." Lord Drewith keek hem onderzoekend aan, maar op zijn cherubijnen gezicht was geen spoor van schuld te bekennen. „Voor jou is't absoluut niet noodig om te trouwen", ging Lord Drewith door. „Je hebt geen titel, de wereld zal zonder kleine Hos kins even goed verder draaien en je hebt ge- noeg voor je directe uitgaven." „Dank zij u, ja, Mylord, dat heb ik," zeide hij dankbaar. „Vermijd dan de vrouwen, althans trouw niet", zeide hij luchtig. Hoskins was niet op zijn gemak en stond te draaien. „Hoskms. ik merit f al. Met tow Is tfef niet P^ovinciaai t^ieoiws KENNEMERLAND. Wie een vergelijking maakt tusschen de sorteering en emballage van enkele jaren ge leden en thans, moet wel zien dat men nu op den goeden weg is. Vroeger werd de massa in zakken aangevoerd of groote kisten en nu is de eenheidsfust ingeburgerd. Doch er is meer. Vroeger stonden de tuinder en koop- man min of meer vijandelijk tegenover elkan- der en nu is men tot de wetenschap gekomen dat men elkander noodig heeft. Aan deze verhouding heeft de Prov. commissie uit de veilingen en speeiaal de secretaris, den groo- ten stoot gegeven. De kcopman moet niet bang behoeven te zijn dat de waar is opgepronkt en hij moet op gewicht en aantal kunnen rekenen en dat nu wordt met den dag beter en hierover moet men zich verheugen, want een toestand als in Kennemerland bestendigd werd, zag men nergens. De combinatie van blinders, d.w.z. hun besturen en de koopliedenvereeniging, hebben nu weer besloten om met ingang van a.s. Vrijdag, een uniform gewicht en aantal in een kist vast te stellen. Het aantal houdt ver- band met de kwaliteit, d. w. z. hoe minder in een kist, hoe grooter en beter de kwaliteit. Wat men enkele jaren geleden niet had dur- ven droomen, gaat nu van een leien dakje, men is er ineens mee verzoend en beschouwt deze regeling niet meer als bedilzucht van de kooplieden, doch als een maatregel in beider belang. Voor zoover de zak nog gehandhaafd wordt, moet er 20 kilogram spruiten in zijn; kool wordt per stuk geveild en boerenkool per struik en hiermede zal een tijdperk in- treden waarop men een unifoime regeling krijgt zooals op de meeste veilingen het ge- val is. Te hopen is nu maar, dat de „straat- handel" geen roet in het eten gooit, doch zich aan de overeenkomst houdt. De aanvoer van bloemkool was vrij groot en de kwaliteit week niet veel af van die der vorige week, de prijzen bewogen zich tus schen de 10 a 17 per-100 stuks. Roode, gele en groene kool werd in groote kwantums aangevoerd, de prijzen bleven als de vorige week, alleen roode kool, middel soort, gold 2a 2.50 per 100 stuks meer. De aanvoer Van spinazie begint af te zak ken. Ook de kwaliteit werd minder en als ge- volg daarvan waren de prijzen lager, zij varieerden van 0.40 tot 0.60 per kist (10 pond). De overige groente, die in kisten werd aangevoerd, mocht zich in geen groote be- langstelling verheugen, de prijzen waren la ger dan de vorige week; we noteerden voor spinazie 0.25 a 0.75, postelein 0.30 a 0.65 en andijvie 0.25 a 0.65. Snijboonen en spercieboonen werden in kleine kwantums aangevoerd. De noteering was resp. 0.06 a 0.52 en 0.10 a 0.55 per kilogram. Tomaten worden in kleiner kwantums aan gevoerd, doch eerste soort was nog in trek; de noteering was 0.04 a 0.18 per kilo gram. De hoeveelheden wortelen waren kleiner en HET EEN1GE BEZWAAR DAARTEGEN IS DAT RECONIMANDATiE ZOO HEEL ERG n LANGZAAM WERKT. RECOMM ANDAT1E, PIE GEHOLPEN WORDT DOOR GOEDE ADS#ERTENTIES, ■m WERKT TfENSfl&AL LOGGER. pluis, daar is een meisje. Probeer maar niet het te ontkennen." Hij ontkende niets! maar zijn friscb ge zicht werd een tintje rooder. „Ik begin te begrijpen", merkte Lord Dre- with zuchtend op, „aat mijn koffie van twee verschillende kanten wordt bedreigd: jouw zwakheid vrouwen betrefferide en Lady Dre- with's besluit omtrent den titel. Vertel't me nu maar eens, Hoskins. Ik kan het verdra- gen", zeide hij moe. „Het was alleen maar in geval och, Mylord, u hebt zoo dikwijls over trouwen gesproken, dat ik dacht Medelijdend keek Drewith hem aan. „Dus als ik iets doe, waar alle knappe koppen het over eens zijn, dat heeli stom is, moet jij't zelfde doen." „Och Mylord1, het zou het zou een ge- weldige verandering geven", pleitte Hoskins. „Dat zou het", stemde Lord Drewith toe, „een geweldige verandering. En laat me nu alleen. Ik ben voor niemand thuis. Neen, ik lunch niet. Zeg maar, dat ik over diepzinnige vraagstukken zit te denken." „Ja, Mylord", zeide zijn knecht, gehoor- zaam de kamer verlatend. Toen eenlge uren later Beresford binnen kwam, zat Drewith nog in zijn stoel, lamg- zaam de bladen van een boek omslaand. „Aanschouw, Richard", zeide hij, loom op kijkend, „de twee meest ongelukkige mannen uit Loaden. Jou hangt armoede, mij een hu welijk boven't hoofd Het groote negatief en afftrmatief van het hedwdaaesch bestaan," grootendeels van afwijkende kwaliteit; de noteering was 6a/ 12 per 100 bos Prei begint meer los te komen, de prijs is middelmatig en varieert van 7 tot 15 per 100 bos. Vruchten zijn duur, niet alleen tafelappe- len en peren, doch ook keukenvruchten. We noteerden voor keukenvruchten 8 a 13 en voor tafelvruchten 18 a 39 per 100 K.G. Druiven zijn niet duur, mooie kwaliteit kan nog 75 a 80 halen, doch iets afwijkend brengt 10 a 15 minder op en de door- sneeprijs was 65 a 75 per 100 K.G. De aanvoer van aardappelen was onveran- derd en ook de prijzen bleven laag, de notee ring was vcor kleiaardappelen f 3.50 a 575 en voor duinaardappelen /6a/ 7.25 per 100 K.G. De andere aanvoeren en prijzen weken niet veel af van die der vorige week. HEILOO. Door B. en W. is aanbesteed: 1. De levering van 60 M3. grint en 125 M3. bazaltslag, te leveren op verschillende pun- ten van de gemeente; 2. de levering van an- thraciet uit de mijn Wilhelmina, maat 30-50; 3. de levering van 10.000 K G. cokes. Gegund als volgt: 1. aan de heeren Groot en Ruigewaard te Alkmaar voor f 5.70 en 8.90 per M3.; 2. aan den heer P. Mors alhier voor f 2.10 per hectoliter; 3. aan den beer L. Spaans alhier voor 19.60 per 1000 kilogram. In de vergadering van de afd. van den Bond van Melkveehouders is besloten om den melkprijs met een H cent per liter te ver- lagen en vast te stellen op 11 cent, afgehaald van de boerderij. Als gevolg hiervan hebben de melkslijters den prijs met 1 cent per liter verlaagd en gebracht op 15 cent. EGMOND AAN ZEE. Woensdagmiddag hield de bemanning van de reddingsboot der Ncord-Zuidhollandsche Reddingsmaatschappij haar gebruikelijke oe- fening. Na afloop daarvan had echter in hoj tel Trompenberg een bijzondere plechtigheia plaats. Zooals men zich herinneren zal viel op 11 Augustus van dit jaar een droevig on- geval te betreuren, warvan twee kinderen hei slachtoffer werden. In verband hiermede had de burgemeester dezer gemeente, de heer C. J. Eyma, het genoegen aan den heer J. van der Plas Mz., schipper van de red dingsboot, \vcgens diens manmoedig optrc- den bij die gebeurtenis de bronzen medaille van het Carnegie-Heldenfonds uit te reiken. Met een herinnering aan diens cordaat op- treden overhandigde de burgemeester dit huldeblijk aan den verrasten redder. In het Oud-Katholiek Vereenigingsge- bouw gaf Woensdagavond het O. K. Kinder- koor „Zingende Jeugd" een uitvoering. Het eerste gedeelte van het programma bestond uit een viertal speelliedjes, die aardig gezon- gen en op allerliefste wijze werden uitge- voerd. Zoowel „het vogeltje met zijn nestje", als „de schipper voor de brug", „de toove- naar" en „het sneeuwpricesje" hadden ve&l succes. Het laatste bleek in den zang wel wat moeilijk, maar gaf heel mooie toneeltjes te zien. Na de pauze werd opgevoerd de kinder- operette „Hans en Grietje", in drie bedrij- van. Voor de wijze, waarop dit werd vertolkt kunnen wij niets anders hebben dan alien lof. De hoofdpersoontjes, Hans zoowel als Grietje, konden niet alleen hun rol uitste- kend, maar waren ook in't stille spel zems, gevaarlijk deverleidende heks in haar Beresford liet zich in een stoel vallen, nam een cigarette uit de doos, die op tafek stond en stak haar aan. „Ik sta op het punt van naar Folkestone te gaan", zeide hij kalm, den lucifer uitblazend, dien hij op het aschbakje naast hem legde. Drewith zette zijn monocle in zijn oog en keek met alle aandaeht naar de gekleede jas en hoogen hoed van zijn neef. „Zeg, Richard, je moet toch maar origineel zijn", mekte hij op, „dan kom je er wel. Ik zou mij willen voorstellen een stofjas en een binocle mee te nemen." Beresford lachte. „0", zeide hij luchtig, j,ik moet nog naar huis om me te verkleeden." „Het moet toch heerlijk zijn, om zoo aan al je opwellingen gehoor te kunnen geven", zei de Drewith; „en hoe heb je uitgevonden, dat zij in Folkestone is?" Beresford keek hem in stomme verbazing aan. „Wie?" riep hij uit. „En hoe is de tegenwoordige staat van je vermogen, Richard?" informeerde Drewith, zonder notitie te nemen van de vraag. ,,Ik heb nog zoowat honderd pond." Nadenkend schudde Drewith zijn hoofd. „Ik zou haar maar vragen, zoolang je nog eenige aardsche goederen hebt, om haar mee te giftigen", merkte hij droogjes op. „Je bent haast even erg, als tante Caro line", zeide Beresford. Jul lie denken altijd aan d'e toekomst. Wat mij betreft, ik zal't er nu eens van nemen, net zoo lang als mijn meld het uithoudt en daarna" hit trok ziin suikerhuisje, waarvan de pennekoeken en de chocolade toch zoo lekker konden worden op- gepeuzeld. En bij dat alles was de zang die gevaarlijke factor in alle operettes heel goed en duidelijk te verstaan. Het was dan ook inderdaad een genot het heele spel te volgen en het kleine bewijs van dank- baarheid aan mevr. Zwart-Jansen, die in al les de leiding had gehad, was meer dan ver- diend, hetgeen het dankbare publiek door langdurig en hartelijk applaus tot uiting bracht. Ook mej. Ph. Prins, de geduldige pianiste, die het spel zeer goed begeleidde, werd in de hulde niet vergeten. Allen, die aan het welslagen van dezen avond, welke met een dansje werd besloten, hebben medegewerkt, kunnen over hun werk tevreden zijn. Het is uitstekend geslaagdk mede ook door de kostelijke grime van mevr. Loevens, uit Alkmaar, en het goede decor, dat met behulp van de nieuwe coulissen, die nu voor het eerst gebruikt werden, kor worden opgesteld. HEERHUGOWAARD. Weer zijn een paar vergaderingen gehou den in verband met de voorbereidingen der feesten van 1929. Eerstens vergaderde het subcomite voor de huisvlijttentoonsteliing. Door den heer Brugman, voorzitter van het tentoonstelling- comite, werden de aanwezigen welkom ge- heeten en de hoop gekoesterd, dat in de vol- gende vergadering ook aanwezig zou kunnen zijn mevr. Van Slooten. Met genoegen mocht spr. mededeelen, dat de daartoe uitgenoodig- de dames en heeren alien zich bereid hadden verklaard zitting te hebben in het comite voor huisvlijt en speeiaal ook, dat den heer Har- tog de leiding van dit comite op zich heeft willen nemen, aan wien hij dan nu ook de verdere leiding overdraagt. Het comite be- staat uit de dames: mevr. Van Slooten, mevr. J. H. van Schaick, mevr. K. Bommezij, mej; Vereecken, mej. Maas en de heeren A. Breed Jr. en C. Hartog. Laatstgenoemde gaf een schema -voor een samen te stellen programma. Spr. stelde zich voor de inzenders onder te brengen in 3 groepen: a. kinderen tot 12- jarigen leeftijd; b. een groep met den leeftijd van 12 tot 18 jaar; c. ouderen, met een onderverdeeling van mannelijke en vrouwe- lijke. Na eenige bespreking werd besloten als eerste groep te stellen schoolgaande kinde ren, tweede groep jongens en meisjes tot 16- jarigen leeftijd, derde groep ouderen. Daar na werden voorloopig vastgesteld de ver schillende rubrieken, waarbij er rekening was gehouden, dat deze tentoonstelling een onder- deel was der groote tentoonstelling, zoodat ze niet al te veel plaats zal kunnen innemen Het voorloopig vastgestelde zal worden verwerkf in een circulaire, welke in Heer:Hu- gowaard huis aan huis zal worden bezorgd, waarvoor men hoopt, de medewerking te zullen krijgen van de schooljeugd of andere jongens en meisjes. Tot secretaresse van dit comite werd aan- gewezen mej. Maas. Door mevr. Bommezij werd nog in overweging gegeven te trach- ten in deze tentoonstelling een stand te krij gen van de Landbouw-huishoudschool. In overleg met bet Hoofdcomite hoopt men het inleggeld voor schoolkinderen te kunnen stellen op 10 ct., voor ouderen op 25 ct. per inzending. Deelname zal alleen worden open- gesteld voor inwoners en ingelanden van ge meente en polder, terwijl inzendingen ter op- luisterirtg Ook van elders toegelaten zullen worden. Noodzakelijk werd geacht het inge- zondene tegen brandschade te verzekeren. t)e tweede vergadering werd uitgeschreven In verband met een te houden optocht. Hier- voor waren ruim 40 personen uitgenoodigd; schouders op. „Toch js't verkeerd, om door te gaan tot alles op is", merkte Drewith terloops op. „Ik zou In jou nooit een economist gezocht hebben." „Dat komt, beste Richard, omdat jij altijd alles zoo letterlijk opvat. Voor jou beteekenf economie: geldsparen." „En wat beteekent het dan voor jou?" ,,'t Zou van alleu kunnen bteekenen, om te beginnen met thee in den vroegen morgen en te eindigen met hemelsche zaligheid." „Waar ter wereld wil je heen?" „Grijpt iemand naar alles, wat de wereld hem biedt", ging Drewith kalm door, „dan gaat hij vroeg of laat geestelijk bankroet, zonder ook maar een lichtpuntje over te bou- dwen voor zijn ouden dag. Nu heb ik twee dingen bewaard voor 't uur van mijn ver- scheiden, n.l. thee in den vroegen morgen et een huwelijk. „Een huwelijk?" riep Beresford uit. „Ik zou er juist aan toevoegen, Richard, toen je me heel^ onbeleefd in de rede viel, dat ik zoodoende niet alleen nog iets in 't ver- schiet heb, om mij op te beuren, maar ook nog een nieuwe ondervinding op zal doen. Aan thee in den vroegen morgen ben ik mijn heele leven ontkomen, door in de plaats kof fie te drinken, waar ik de voorkeur aan geef Ik had ook schildpadsoep kunnen nemen maar daar dacht ik te laat aanik voor m| vind ze nog al machtig." „En trouwen?" vroeg Beresford, tWordt yeryolgd.1 X

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 5