DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Wf No. 2># Honderddertigsve Jaargang Uit het Parlement HassteRiansi Dan®lijfks©h ov@B*zicht. Dif nummer bestaaf uit 3 bladen. 1928 Deze Couranl wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar 2.—, franco door bet geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewtj|smimmers 5 cents. PRUS DER OEWONE ADVERTENTlfiNi Per regel /0.25, bij groote contracten rabat. Oroote letters naar plaatsrulmte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/b tlERMs. COSTER Z00N« Voordam C9. Directeur; G. H. KRAK. rr- VRIJDAG Telef.nr. Administratie 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37 060. /•••- Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. 1 19 OCTOBER Den Haag 18 October 1928. Het is heden dan toch vlugger gegaan dan <tvij gedacht haddende klok van vijven^ was nauwelijks koud, toen de Voorzitter der Twee de Kaffler kon mededeelen, dat bet ontwerp tot berziening van enkele bepalingen van het Indische Regeeringsreglement was aangeno- men en de vergadering tot den volgenden dag werd verdaagd. En dat ondanks er amendementen waren voorgesteld, welke de aandacht der Kamer vrij lang hebben bezig gekouden! Nu bad de Minister van Kolonien bij de voortzetting van zijn raondelinge verdediging van het voorstel lofwaardige beknoptheid in acht genomen. Hij heeft het duidelijk en aannemelijk gemaakt, dat bet voortsel om s terug te komen op het amendement van den beer Feber niet gedaan was onder den in- vloed van vrees, maar uit een gevoel van bil- lijkheid tegenover de bevolking, terwijl de mi nister bovendien verzekerde, dat de Gouver- neur-Generaal de vermeerdering van het in landsch contingent wenschelijk achtte voor een goede gang van zaken. Ter wille van den moreelen indruk drong de minister aan op een spoedige beslissing onder het motto; goed geeft wie snel geeft. Toen kwamen de artikelen aan de orde. ,Twee amendementen hebben daarbij de Ka- iner vrij lang bezig gehouden. Het eerste was afkomstig van den heer Van Boetselaar van Dubbeldam (C.-H.), die opkwam tegen het voorstel om den Raad van Indie met twee le den uit te breiden, dus van vijf op zeven te brengen, ten einde ook aan het inlandsch ele ment plaats te geven in dat hooge regeerings- college. Hij vond die uitbreiding niet noodig en betoogde, dat men ook bij de huidige ge- talsterkte een plaats aan een inlander zou kunnen afstaan. Veel instemming vond hij niet bij de Kamer. Alleen de heer Beuffler (A.R.) viel hem bij, doch uit verschillende hoeken kwam verzet er tegen en ook de Mi nister gevoelde niets voor het voorstel, waar de ontworpen wijziging in de eerste plaats ten doel had de voeling met het inlandsch element der bevolking te vergrooten en het werk van den Raad van Indie te vergemak- kelijken. Het amendement is dan ook ten slot- te verworpen met 67 tegen 12 stemmen, waar- bij ook partijgenooten des voorstellers tot de tegenstemmers behoorden: Niet gelukkiger was de heer Cramer (S. D 'A. P.) met een amendement op een volgend artikel, strekkende om het aantal leden van den Volksraad van 60 op 72 te brengen, waarbij intusschen aan het inlandsche ele ment toch een numerieke meerderheid verze kerd bleef. Het amendement was slecht gere- digeerd de heer Cramer heeft, toen de Minister daar op wees, nog een redactie- wijziging moeten aanbrengen doch boven dien ontkende men de noodzaak van een der gelijke uitbreiding waar het toch al moeite kost de noodige personen te vinden, bereid en geschikt om lid van den Volksraad te wor- den. De heer Beumer (A.R.) kwam tevens op tegen de wijze waarop dit voorstel was gebo- ren, n.l. bij wijze van motie van den Volks raad. De Volksraad, aldus deze afgevaardig- de, is een adviseerend lichaam en mist het recht besluiten, ook in den vorm van moties, aan te nemen en het gaat niet aan, dat hi] zelfstandig een desbetreffende motie aan de Kamer doet toekomen. Daar is nog wat heen en weer over gesproken, doch het slot is ge- weest, dat ook dit amendement werd verwor pen en wel met 59 tegen 20 stemmen. Toen kwam de heer Cramer met nog een amendement en wel om de in werkingtreding van de nieuwe bepalingen niet op 15 Met 1931 gelijk was voorgesteld, maar op 15 M-ei 1930 te stellen De Minister wees er op dat dit onmogelijk zou zijn en de heer Cramer was zoo verstandig daarop zijn amendement weer in te trekken. Het wetsvoorstel is ten slotte goedgekeurd met 69 tegen 8 stemmen, een mooie meerderheid dus. hankelij'k zijn, wanneer een ruilhandel in dien omvang nog mogelijk is geweest bij verhoog- de tariefmuren aan weerskanten. Op den economischen oorlog is een bestand gevolgd in den vorm van een modus videndi, een voorloopige regeling, die dringend wacht op de verVanging door een handelstractaat. Toen de Duitsch-nationalen in de regeering zaten, was het niet verwonderlijk, dat de on derhandelingen over zulk een tractaat niet vlotten wilden. Maar na het aan het bewind komen van de nieuwe Duitsche regeering, waarin de Duitsch sociaal-democraten zoo sterk vertegenwoordig zijn, had men mogen verwachten, dat de twee partijen het spoedig eens zouden worden. De Duitsche arbeiders- klasse verlangt er sterk naar, dat de belem meringen voor een uitbreiding van den invoer van Poolsche varkens, die een belangrijk vol'ksvoedsel goedkooper zouden maken, weg- genomen zullen worden. De Duitsche handel en nijverheid zijn tevens steeds meer het be- lang, dat de Poolsche markt voor hen heeft, gaan inzien, vooral na de teleurstellende on- dervindingen, die zij' met Sovjet-Rusland heb ben opgedaan. En thans zijn de onderhandelingen tus- schen beide landen opnicuw en voor den zoo- veelsten keer afgebroken en dit moet een on- gunstigen terugslag op de politieke betrek kingen tusschen de beide landen hebben, welke niet verbeteren kunnen. zoolang de economische vrede niet hersteld is. Van Poolsche zijde verwijt men den Du.it schen onderhandelaars andermaal een vol- komen gebrek aan tegemoetkoming en geeft men vooral aan dr. Hermes, den oud-minis- ter van het centrum, de schuld dat het weer misgegaan is. Toch heeft men eerst hooren verze'keren dat zaowel de Duitsche als de Poolsche regeering oprecht bereid waren, om het tractaat nu eiudelijk tot stand te bren gen. De jongste voorstellen van de Poolsche delegatie zijn, naar verhiidt, door de Duit sche in hun geheel verworpen, maar wij moe ten de Duitsche lezing over wat er gebeurd is, nog afwachten. Indien Hermes zich wer- kelijk tot oleitbezorger van de Duitsche agra- riers heeft gemaakt, wordt het begrijpelijk, dat Poolsche voorstellen in het belang van een grooter uitvoer van hun agrarische voort- brengselen naar Duitschland geen-genade bij hem gevonden hebben. Het zou echter onbe- griiipeliik zijn, als een sociaal-democratisch Duitsche rijkskanselier toeliet dat agrarische eigenbaat het herstel van gezonde economi sche betrekkingen tusschen Duitschland en Polen verhindert. DE DU1TSCH-POOLSCHE HANDELSBETREKK1NGEN. Beide landen hebben groot belang bij een economisch tractaat; de on derhandelingen thans weer mislukt. Duitschland en Polen voeren al sinds jaren een reeks van onderhandelingen, om tot een handelstractaat te komen. maar telkens weer worden die onderhandelingen afgebroken. nu eens van Duitsche, dan eens van Poolsche zijde. Zie hier in't kort, wat c- in den loop der laatste jaren reeds geschied is. Eerst is er tusschen beide landen een tarief- oorlog gevoerd. In dien tijd van fellen econo mischen strijd bedroeg het Duitsche aandeel aan den Poolschen invoer nog altijd 25 pro- cent en kocht Duitschland niettemin 30 pro- cent van den Poolschen uitvoer. Hieruit blijkt dus wel heel sterk, dat de beide landen economisch zeer van elkaar af- DUITSCHLAND. EEN FAMILIEDRAMA. Te Charlottenburg heeft zich Woensdag- avond een ernstig familiedrama afgespeeld tusschen een 62-jarigen sigarettenfabrikant en zijn 2,8-jarigen zoon, die hoogloopende ruzie kregen. Plotseling ging de zoon den vader te lijf en velde hem met vuistslagen neer, waarop de vader een r'evolver trok en op zijn zoon schoot. Zwaargewond1 is het slacht- offer naar een ziekenhuis gebracht. De ge- neesheeren hopen hem te kunnen redden. De vader is in voorloopige hec'htenis genomen_ Uit het onderzoek is reeds gebleken, dat hij uit zelfverdediging heeft gehandeld. TWEE KINDEREN ONDER HET ZAND BEDOLVEN. In de nabijheid van Brieg zijn tengevolge van een ongeluk twee meisjes uit Neu Lim- burg in een zandgroeve om het leven geko- men. De kinderen, die 3 en 14 jaar oud zijn, waren tijdens de afwezigheid hunner ouders naar de groeve gegaan om zand te halen en niet meer teruggekeerd. Toen men op onder zoek uitging, vond1 men de kinderen dood on der het zand. Een der wan den van de groeve bleek ingestort te zijn. DE BENDE VAN „ONKEL PELLE". 12 jaar onder valschen naam. Herhaaldelijk werden den laatsten tijd op terreinen van in aanbouw zijnde huizen in Berlijn stelselmatig diefstallen gepleegd. De firma's, belast met het aanbrengen van ver schillende installaties in de woningen, plach- ten het daartoe noodige electrische en andere materiaal des nachts op te brengen in ge sloten wagens of in een afgesloten bergruim- te op het bo-uwterrein. Gewoonlijk zorgde dan een narhtwaker voor het toezicht. Desniette min wisten de dieven no-g al eens een vrij waardvollen buit in handen te krijgen. Zij wisten hun bezoeken altijd zoo te regelen, dat de bewaker zich op zijn ronde elders bevond Thans is een zekere Hans Muller op heeter- daad betrapt. Een door de recherche in don- ker Berlijn ingesteld onderzoek heeft reeds geieid tot de arrestatie van acht vriendjes van Muller. De heeren blijken een bende te heb ben gevormd, die stelselmatig hun diefstallen organiseerden. Aan hun hoofd stond een man, die den bijnaam „Onkel Pelle" droeg. Deze „Onkel Pelle" moet niemand anders zijn dan een 38-jarige tuchthuisboef, Karl Zellner, die indertijd uit het tuchthuis is ont- snapt en zich twaalf jaar heeft weten schuil te houden. Hij wist zich valsche papieren te verschaffen en leefde sindsdien onder den naam Kiihn. Zelfs zijn vrouw kende hem slechts onder dezen naam. Zijn moeder had in al die jaren niets van hem gehoord en zag hem thans voor het eerst weer terug op het politiebureau. „Onkel Pelle" en zijn acht helpers hebben bekend. Vijftien inbraken hebben zij op hun kerfstok staan. ENGELAND. LONiDENSCHE STRAATDIEVEN. In den laatsten tijd wordt er bij de Londen- sche politie telkens aangifte gedaan dat oude gebrekkige menschen, die bij het oversteken van den rijweg hun aangeboden hulp hebben aanvaard, beroofd zijn. Niet alleen dieven, maar ook dieveggen maken deel van de bende uit. Een lezer van de Daily Express deelt aan dat blad mede dat zijn 76-jarige grootmoe- der, die zeer slecht ziet, Zaterdag stond te weifelen, toen zij den rijweg van Footing Broadway wilde oversteken. Een jonge dame bood haar toen haar arm aan, dien de oude vrouw dankbaar aannam. Toen zij bijna over- gestoken waren, merkte de oude vrouw dat de hulpvaardige juffrouw moeite deed, om haar de ringen van de linker hand af te rukken. Het oudje schrok zoo hevig, dat zij een aan- val van benauwdheid kreeg en nu op sterven ligt. DE STAKING IN DE AUSTRALISCHE HAVENS. De Daily Telegraph gaat, nu het verzet der transportarbeiders in Australie in elkaar ge- zakt is, na wat van deze staking het eerste gevolg zal zijn. Op grond van de stelling, dat zij onwettig was en dat zij tegen een scheidsrechterlijke beslissing inging en enkel ten doel had de uitvoering van een wet tegen te gaan, heeft de eerste-minister uitdrukkelijk verklaard, dat iedere regeling- na het einde der staking tus schen werkgevers en werknemers de rechten van hen, die het gemeenebest gedurende de crisis -zijn te hulp gekomen, moet waarbor- gen. De Daily Telegraph merkt op dat het aantal dezer vrijwilligers vele duizenden be- draagt en dat het in sommige havens zelfs grooter is dan het totaal 3er georganiseer- den. Een deel van deze vrijwilligers was zijn eigen werk door de staking tijdelijk kwijtge raakt en zal dus waarschijnlijk naar zijn oude vak terugkeeren. Maar met velen zal -dat niet het geval zijn. De toestand kan, nu de staking ineengestort is, gemakkelijk veel ernstiger worden dan hij al was, vooral daar de aan- gesloten leden reeds met goed succes van de arbeiderspartij den raad gekregen hebben om het den niet aangeslotenen zeer onaange- naam te maken. Voor het overige wijst de Daily Telegraph er nog op, dat het flagrant onwettig karakter van de staking had gemaakt dat de stakers zeer geisoleerd stonden en dat enkele vakver- eenigingen hen weigerden te steunen. Het blad erkent dat het stelsel in Australie niet zonder fouten is, maar schrijft er toch aan toe, dat behalve in het transportwezen, de laatste jaren weinig van arbeidsconflicten sprake is geweest. FRANKRIJK. DE FRANSCH-ENGELSCHE VLOOT- OVEREENKOMST. Naar de Echo de Paris in verband met de dokumenten, die tegelijkertijd te Londen en te Parijs zullen worden gepubliceerd, mededeelt, zullen ongeveer dertig dokumenten betreffen- de de vlootovereenkomst in de publicatles wor den opgenomen. Met uitzondering van twee dokumenten zijn al deze stukken reeds gepu bliceerd of is de inhoud daarvan bekend ge- worden. Een der nog niet gepubliceerde documen- ten is een memorandum van. Chamberlain na het belangrijk onderhoud, dat hii tijdens zijn verblijf te Parijs op weg naar Geneve op 2 Juni met Briand had. In dit onderhoud wer den de algemeene lijnen der overeenkomst vastgelegd, o.a. het opgeven van de bezwaren van Engeland tegen het Fransche standpunt inza-ke de legerreserves en de Fransche toe- stemming voor de niet-beperldng voor den bouw van kleine kruisers. Deze gedachten worden definitief vastgelegd in de beide nota's van 28 Juni en 28 Juli en in de Fran sche nota van 2'0 Juli. PARIJS BIJ NACHT. Een rake vraag Er gaat geen dag voorbij, zoo zegt de „Volonte", of een of andere Amerikaansche is de heldin van een avontuurtje op Montmar- tre. Nu eens is het een paarlensnoer, die in een dancing verdwijnt, dan weer een min- naar-van-het-oogenblik, die bij het krieken van den dag met een handtaschje er van door gaat. Parijs staat bij de Angel-Saksen bekend als het mcderne Babylon, aldus het blad, doch't dient gecoustatcei'd te worden dat de Fran sche vrouwen uit goede kringen, die het slachtoffer zijn van oplichters in nachtge- legenheden, zeer zeldzaam zijn, terwijl boven dien die oplichters voor het meerendeel vreemdelingen zijn. De Amerikaansche bladen maken nooit deze opmerking, ze protesteeren alleen maar tegen d'e Fransche immoraliteit. Vandaar dat de vraag rijst: Komen de rijke Amerikaan sche vrouwen naar Parijs omdat er zooveel in danshuizen verkeerende jongelui zijn, of wemelt het te Parijs van in danshuizen ver keerende jongelui omdat de rijke Amerikaan- schen er komen? EEN GEZIN UITGEMOORD. In het gehucht Laugerolles, bij Roche d'Agoux, is, naar uit" Chermont Ferrand wordt gemeld, een drievoudige moord ge pleegd. Een grijsaard van 76 jaar, zijn schoondochter van 44 en haar dochter van 21 jaar zijn vermoord gevonden. De moordenaar had den vrouwen den hals afgesneden; den ouden man had hij 12 steken met 'n hooivork in de borst toegebracht. Vermoed wordt, dat een jongeman, een familie-lid, de moorde naar is. Hij had, gekomen uit de Ardennen, een paar dagen bij het gezin doorgebracht. Na den moord bleek hij verdwenen: rmi HUIS INGESTORT. 16 menschen bedolven Te Vincennes is een huis in aanbouw in gestort. Zestien werklieden zijn bedolven on der het puin. De brandweer is bezig met het reddingswerk. Het huis was reeds tot de zesde verdie- ping opgetrokken, toen het plotseling met donderend geraas ineenstortte. De eatastrofe kwam zoo onverwachts, dat van de werklie den (het juiste aantal is niet met zekerheid bekend) niemand zich door de vlucht kon redden. De straat en de omliggende terrei nen werd met steenklompen als bezaaid. Al leen de eerste verdieping staat nog over- eind. Men denkt, dat ook de eigenaar om het leven zal zijn gekomen. Tot dusver zijn vier gewonden en drie lij ken uit het puin te voorschijn gehaald. Slechts van een dezer is de identiteit vast- gesteld kunnen worden. Alle tot dusver gevonden lijken zijn van Italianen, die de meerderheid vormden van de daar werkzame arbeiders. Men gelooft dat nog 15 of 16 arbeiders onder puin lig- gen. Twee konden zich redden door uit een raam te springen, een ander is met lichte verwondingen gevlucht. De architect-eige naar bevond zich niet, zooals aangenomeft werd, in de kelderverdieping, wel zijn vrouw die zich echter in veiligheid heeft weten te brengen. De oorzaak van het gebeurde is nog onbekend. Het opruimingswerk is zoover, dat een deel van het gebouw vrijgemaakt is, waar- onder nog vijf arbeiders liggen. SPIONNEN TE MARSEILLE GEARRESTEERD. Op het station te Marseille heeft de poli tie twee Italianen, Sandini en Montefiore gearresteerd, die te Nizza en Marseille woonden en reeds eenige dagen werden ga- degeslagen. Zij stonden op het oogenblik van hun arrestatie op het punt met valsche passen en in het bezit van bepaalde docu menten naar het buitenland te vertrekken Volgens een bericht van Havas moet Mon tefiore bij zijn verhoor bij den rechter van instructie bekend hebben, voor een vreemd mogendheid gespionneerd te hebben. HONGARIJE. HET COMMUNISTEN-PROCES TE KLAUSENBURG. Het groote preces tegen de geheime com- munistische organisatie voor den krijgsraac. te Klausenburg is geeindigd met het vrijspre- ken van 33 beklaagden, waaronder de com munist Victor Ara-di23 beklaagden kregen gevangenisstraffen van 8 tot 15 jaar. Er wer den 13 lieden bij verstek veroordeeld. Het proces leverde het bewijs, dat de veroordeel- den een omwenteling voorbereidden, dat ze betrekkingen met het buitenland onderhiel den en buitenlandsch geld gebruikten voor propaganda in de Roeimeensche vakvereeni gingen. ITALIe. EEN FASCISTISCH DOODVONNIS. Door de militaire rechtbank Voort't eerst heeft zich in Italie een poli tiek-crimineel proces afgewikkeld, dat met d'i doodstraf van een der beklaagden geeindigd is. Voor de militaire rechtbank te Lucca ston den twee communisten terecht, Maggiora en Spadoni, die in Mei van dit jaar in Ponte Buggianese bij Pistoja twee fascisten hadden vermoord. 't Was de eerste keer dat de spe- ciale rechtbank haar zetel van Rome naar een provinciestad had overgebracht. De beide communisten, die in Marseille verblijf hield'en, keerden in het geheim naar Italie terug met de bedoeling verschillende fascisten te verjnoordieji, o.a. den podeste vac Ponte Buggianese. Den 16en Mei drong Maggiora den winkel binnen van den fascis- ische kleerenmaker Moschini en doodde beta. Jij lostte eenige schoten op Moschini's be- Oende, doch miste deze. Op straat zag hij een anderen bekenden fascist, Buonamici, dien hit eveneens klakkeloos doodschoot. Maggiora en zijn medeplichtige Spadoni bekenden beiden dat zij de moorden om poli tieke redenen hun anti-fascisme had den gepleegd. Zij waren er niet in geslaagd ook den podesta te treffen. De rechtbank veroordeelde Maggiora ter docd en Spadoni, die Maggiora het wapen had gegeven, tot achttien maanden gevange- nisstraf. Met dit doodvonnis heeft de militaire recht bank bewezen krachtig tegen de anti-fascis- tische campagne te willen optreden. Tot dus ver werd slechts de hoogste gevangenisstraf toegekend, zelfs aan hen, die een aanslag op den Duce pleegden- OOSTENRIJK. DE FINANCIEELE TOESTAND VAN WEEN'EN. Een waarschuwing van burgemees- ter Seitz. De socialistische burgemeester van Wee- nen, Seitz, heeft in den Nationalen Raad ver klaard, dat indien het regeeringsontwerj: werd aangenomen, 't welk beoogt dat Weenen niet langer bepaalde bedragen uit de belas- tingopbrengst zal ontvangen, die stad zal moeten afzien van elke belastingverlaging, en de desbetreffende voorstellen zal moeten schrappen. Bovendien zullen dan in Weenen aanzienlijke belastingverhoogingen moeten tot stand komen, wij 1 anders de inrichtingen van sociaal nut niet meer zullen kunnen wor den bevestigd. AM ERIK A. EEN NIEUWE „TONG-OORLOG". Wraak en weerwraas Na meer dan twee jaren van vrede is er tusschen de On Leong-tong en de Hip Sing- tong, de twee machtigste Chineesche Tongs (genootschappen) in de Vereenigde Staten, opnieuw een „tong-oorlog" uitgebroken. Df directe aanleiding tot het uitbarsten van den oorlog was de moord- op een zekeren Wong Toen, den rijken eigenaar van een dobbelhuis in de Chineezenwijk van New York, die bij de leden der Hip Sing-tong hoog stond aange- schreven, Zondag door een lid van On Leong gepleegd. Nauwelijks had de telegraaf het be richt van Toens lot verspreid, of de leden van On Leong zochten in een tiental steden een goed heenkomen, om zich te beveiligen voor de wraak der Hip Sings. Deze wraak bleef niet lang uit. Binnen 12 uur na't valkti van het noodlottige schot waren te Washington twee On Leongs gedood, te Washington een, te Chicago drie, en men verwacht, dat voor dat de autoriteiten de kans hebben om in te grijpen, er nog meer On Leongs het slacht offer zullen worden van de wraak der Hip Sings. Speciale politieposten patrouilleerer thans in de Chineezen wijken der groote ste den, waar bekend is dat lede nder On Leongs en Hip Sings bestaan, uit vrees voor een her- haling van "den oorlog van twee jaar geleden, toen vijf tig Chineezen werden gedood en de Hip Sing te St. Louis werd gereduceerd tot een lid, dat nog in het hospitaal moest wor den opgenomen. HET LOT VAN TROTSKI. Het Volk meldt, dat het orgaan van den Lenin-bond zijn bewering aangaande het harde lot van Trotski en zijn mede-banne lingen staande houdt en het volgende mede deelt: Er was door den Leninbond een commissie benoemd, die bij de Russische ambassade had te protesteeren tegen de „langzame vernieti- ging van de Russiche Leninistische bolsjewis- ten." Zaterdag meldde deze commissie zich aan bij de ambassade. Krestinski was niet te spre- ken. Het was na kantoortijd. Maandag poogde de commissie opnieuw Krestinski te spreken te krijgen, maar de am- bassadeur was op reis. De delegatie werd toen ontvangen door den secretaris. Deze noemde de berichten over den toestand der bannelingen burgerlijke leugens, waarna de delegatie opmerkte, dat dit ook was gezegd van de berichten over de verbanning zelf. Maar deze waren toen maar al te waar ge bleken. gatie aan het verkeerde adres was. Zij1 moest Daarop vertelde de secretaris, dat de dele- niet bij de ambassade, maar bij de partij zijn Tenslotte werd de secretaris echter zoo in het nauw gedreven, dat hij moest erkennen, dat, nadat de alarmeerende berichten Duitschland waren binnengedrongen, de offi- cieele Russische regeering er foe was overge- gaan den bannelingen, die in levensgevaar verkeerden, per vliegfuig levensmiddelen te verschaffen. Hierdoor heeft hij toegegeven, dat de bannelingen zeer ziek waren en dat zij zich bevjnden in uithoeken van het laud, waar 1 geen hulpmiddelea voorhajiden ziin ALKMAARSCHE GODRANT - ■- >G\' 1

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 1