Mavrides' Vb cent L EEU1LLET0N. Mo 228 1928 HanforddertiKStB Jairpng. VrUdag IP October. Badio-hoekje Zaterdag 20 October. HUversum, 1071 M. 12.302.Lunch- muziek door het Trio Sjouwerman. 2—3.30 Aansluiting van het Theater Tuschinski te Amsterdam. Orkest onder leading van Max Tak. P. Palila, orgel. 3.30—4.— Wenken voor stokers door G. de Glercq. 4.4.20 jtaliaansche les voor beginners. 4.30—5.— Italiaansche les voor gevorderden. 5.-5.25 Fransche les voor beginners. 5.25—5.50 Fransche les, conversatie. 5.506.50 Con cert door het Omroep-orkest. 6.50—7.15 Duitsche les voor beginners. 7.15—7.40 Duit sche les, conversatie. 8.V. A. R. A. De Philips-Harmonie. Koor, der groote Syna- ff0ge onder leiding van S. H. Englander. In het Concertgebouw te Amsterdam. 10.30— 11.45 Aansluiting van de Cinema Royal. Or kest onder leiding van H. de Groot. Httizen, 340.9 M. (Na 6 uar 1870 M.) YUitsluitend K. R O.) 12.301.30 Lunch- muziek door het K. R. O.-trio. 3 4.Kin- deruurtje. Mej. Huf, catechiste. Mevr. S. Nuwenhuis en mevr. D. Schramade. 5.30 7— Oramofoonmuziek. 7.7.30 Engelsche les. 7.30—8 Kniples. 8.8.20 Spr.: Prof. £)r H. A. Kaag: Economie. 8.20 Concert in Kaatsheuvel. De Kon. Harmonic „Apollo". JCon. Muziekgez. „Euphonia". Liedertafel Bel Canto". G. Wooning, bariton. W. Ber- aeveld, bariton. Sprs J. L. van Besouw, jBurgemeester: Kaatsheuvel en zijn industrie. Pater P. Glaudemans M. I. F.: Kan er uit Nazareth iets goeds komen, beschouwing over den Benjamin der Congregaties. Stichter Pater Berthier. Nico de Graaf, declamatie. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdlenst 1.20 —2.20 Het Carlton Octet. 3.45 Berichten. 3.50 Balladenconcert, sopraan, tenor en piano. 5 35 Kinderuurtje. 6.20 Nieuws berichten. 7.— Muziek. 7.05 Schubert's Sianosonaten. 7.20 Omroepcauserie. 7.35 luziek. 7A5 Sportcauserie. 8.05 Concert. A. Clayton, tenor. C. Dixon, piano. Orkest. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Lezing: The brent- wardine mysterie (4). 9.50 Nieuwsberichten 9 55 Concert. Dano-crkest en variete-artisten 1J0.55—12.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris"1750 M. 12.50—2.10 Gramofoonmuzi-ek. 4.055.05 Dansmuziek g.5011.20 Concert. Mile. Dewinsky, piano Mme. Tessandra, zan-g. Vervolgens sym- phonieconcert. - Langenberg, 469 M. 11.30 Mechanische muziek. 12.25—1.50 Orkestconcert. 5.05— 5.50 Orkestconcert. 7.20 Vrodlijke avond. Orkest en solisten-. Jazzband. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Konigswtesterhausen, 1250 M. (Zeesen) 11.20—4.20 Lezingen. 4.20—5.20 Orkest concert. 5.20—7.05 Lezingen. 7.20 Duitsche volksliederen. 7.50 Duitsch volksliederenspel H. Zilcher, 16 Volksliederen voor 4 solo- stemmen en piano. Daarna dansmuziek tot m.5o: Hamburg, 395 M. 4.20 Concert. Nora-g- jazz-orkest. 5.20 Orkestconcert. 6.20 Bremer Domkoor. Prof. Nossler, orgel. 7.50 „Fi delio", opera in 2 acten, Beethoven. Daarna tot 10.20 Cabaret. Brussel, 509 M 5.20 Dansmuziek. 5.50 Orkestconcert. 7.05 Concert. 7.20 Gramo foonmuziek. 8.3510.35 Gaiaconcert. Groot orkest en solisten. Provincial nieuws OUDKARSPEL. (Vervolg gemeenteraad). Gemeentebegrooting De voorzitier merkte op, dat de begrooting ter visie had gelegen en volgens afspraak niet meer zal worden voorgelezen. Gaarne gaf hij de gelegenheid algemeene beschou wingen te houden. Over de begrooting valt niet veel te zeg gen. Alles was zoo nauwkeurig mogelijk ge raamd. Als hoofdelijk omslag wordt ge- raamd een bedrag van 23000. Dat is wel hoog, doch bij de vaststelling van het verme nigvuldigmgscijfer in Mei 1929 kunnen we deze post nader onder de oogen zien. De heer Bakker zeide, dat het in groote gemeenten gewoonte was algemeene beschou wingen te houden. Daar had het zin, omdat daar meer politieke partijen zijn. In deze ge meenten zijn die niet zoo vertegenwoordigd Toch wilde hij eenige opmerkingen maken Het speet hem dat wethouder Paarlberg niet in staat was deze vergadering bij te wonen Hij hoopte dat bij de behandeling van de volgende begrooting, de heer Paarlberg we Door R. L. de W. 29 „De meesten trouwen om met een vrouw te leven, mijn doel zou zijn om met haar te Bterven. Dat doet me denken aan wat anders vanmorgen ontmoette ik Lola Craven." „Zoo, en hoe vindt ge haar?" ,,'t Schijnt, dat je er een duivelsch genoegen In schept je te verdiepen in de misere van een tnedemensch", zei Drewith verwijtend. Beresford lachte, in zijn stemming kon hij om alles laehen. „Iemand uit zijn gewone omgeving te ha- lcn, Richard, is al een bewijs van ruwheic en onbarmhartigheid. Ik ben op mijn best. »ls mijn onvolprezen Hoskins mij koffie voert maar iemand zes uur voor wat we den nor- fflalen tijd van opstaan kunnen noemen, uit de veeren te halen, is een daad waar geen wo or den voor te vinden zijn en dan nog bo- vendien me tot de totaal ongewone bezigheid van ontbijten te dwingen is niets meer of ttMer dan schande. ,.Arme, oude Drew", lachte Beresford. -Voeg dan notr mr Deacon Quelch toe en je i-ereikt een grand van verschrikking, welke *e'fs den meest verharden Hun nog zou be- "HBtiffen. Waart-oe ben ik toch met taote EGYPTIAN CIGARETTES Met Coupon bij !0 Sigaretten In Washington riddert hij, uiterst bewogen, 'n Piloot, die nog niet over d'Oceaan is gevlogen! het schoolgeld tot verlaging van komen. Hij had vernomen, dat hier voor derom tegehwoordig zal zijn. Gaarne zou hij zien, dat de gemeente vooruit ging, dat was echter niet het geval. De omligende ge meenten gaan in zielenaantal vooruit, deze gemeente echter achteruit. Overal wordt veel gebouwd, doch bouwterreinen ontbreken in deze gemeente. Alles was reeds bebouwd, zoodat het wel gewenscht was dat B. en W. paraat te dezer zake blijven. B. en W. had- den indertijd toegezegd een onderzoek in te zullen stellen naar den toestand van diverse woningen. Spreker vroeg of dat rapport te- gemoet kon worden gezien. Het werkvolk van de werkgevers in de gemeente, woonde el ders en daarom was het wel gewenscht dat wij hier meer woningen hadden. We hebben hier geen groot-industrieelen zooals Philips, b.v. anders zou er wellicht geen gebrek aan woningen zijn. Het particulier initiatief blijft in gebreke. Spreker bracht ook de Spoor- straat wederom ter sprake en vroeg of B. en W. daaraan reeds hun aandacht hadden ge- schonken. De voorzitter zeide, dat wanneer B. en W van oordeel zijn, dat een zaak gereed is voor behandeling in de raadsvergaderingen, dat steeds geschiedt. Daaruit mag niet wor den afgeleid, dat als er niets medegedeeld wordt, dat er dan ook niets ondernomen wordt. Het komf ook wel eens voor dat men niet altijd het gewenschte resultaat bereikt. D!e woningbouw heeft zeer zeker de aan dacht van B. en W. Eenigen tijd geleden was door het bestuur van de bouwvereeniging een conferentie met B. en W. aangevraagd, welke door B. en W. was toegestaan. Het resultaat van dat onderhoud was, dat een lid van het college en een lid van de bouwvereeniging naar een landeigenaar zijn geweest om te spreken over den aankoop van bouwterrein, doch deze besprekingen hadden geenerlei re sultaat opgeleverd. B. en W. bleven echter diligent. Wat betrof de Spoorstraat, daarin wordt ook gewerkt. Een oplossing zal er wel komen, al was het dan langs een anderen weg, dan welke de raad zich had gedacht. Het onderzoek inzake de volkshuisvesting had nog niet plaats gehad, omat het college niet voltallig was. De heer Bakker dankte B. en W. voor de uitgebreide toelichting welke bij de begroo ting was gevoegd. Hij vroeg waarom de post „Abonnement op het Staatsblad en andere dagbladen" van 75 op 100 was gebracht. De voorzitter zeide, dat dit was gebeurd, omdat het vorige jaar meer was uitgegeven jaarweddeti ambtenaren en be- dtenden ter gemeeritesecretarie. Jaarwedde ambtenaar ter secretarle. De heer Bakker herinnerde er aan, dat het vorige jaar 300 was uitgetrokken voor een ambtenaar ter secretarie. De heer Spanjaart had in den loop van dit jaar zijn diploma behaald, dus als de burgemeester afwezig is, is er iemand die met de zaken op de hoogte is. Dat voorstel gaf aanleiding tot een nog al uitvoerige bespreking. Ten slotte werd een voorstel van wethouder Kroon om het salaris van 300 op 500 te brengen met 5 tegen 1 stem aangenomen. De heer Kostelijk stemde tegen. Presentiegeld leden stembareau. De heer Bakker vond 50 op dezen post uitgetrokken te hoog. We hebben toch maar een verkiezing. De voorzitter zeide, dat het bedrag wel wat hoog was, doch dat komt het batig sal- do ten goede. Bevalkingsregister en huisnummering Op deze post staat 10 vermeld. De heer Bakker vroeg of het geen aanbeveling ver- diende, de huisnummers te vervangen door nummerplaatjes. De voorzitter zeide, dat de huizen opnieuw zullen worden genummerd met de volgende volkstelling. Dan kan ook aandacht geschon Caroline gezegend?" bepeinsde hij. „Hoe was ze?" informeerde Beresford. „Zooals altijd, vers tan dig en wereldsch." „Ik bedoel het meisje." „Lola Craven", zeide Drewith positief, „is een meisje dat nooit door een man, die eeni gen eerbied voor zich zelf heeft, getrouwc zal worden om haar geld." „Is ze begon Beresford. „Sproeten, physieke onevenwichtigheden en totaal gebrek aan vormen", ging Drewith door, zonder notitie te nemen van de half geuite vraag, „kunnen door iemand getrouwc worden om datgene, wat er aehter zit, maar een meisje als Lola Craven niet. Je moet ken- nis met haar maken, Richard, ook met mr. Deacon Quelch. Hij is eenig, zoowel wat de dubieusheid van zijn linnen betreft, als zijn onverzadiglijken eetlust. „Ik moet weg", zeide Beresford opstaande. „Wat ik zeggen wilde, geef mijn adres maar niet aan tante Caroline." „Geef't mij ook maar niet", zeide Drewith, loom een hand uitstekend„maar ik ken je genoeg, Richard, om te weten, dat't het duur ate hotel zal zijn dat er is." HOOFDSTUK XI. De ontmoeting met het meisje. Toen Beresford de eetzaal aan het Im- perialhote! in Folkestone binnen kwam, had hij het gevoel, dat alles in de wereld voor hem was veranderd Van avond zou hif het zouden de lagere school nog meer schoolgeld betaald moet worden, dan voor de H. B. S. in Alk- maar. De voorzitter antwoordde dat het nieuwe ontwerp tot wijziging van het belastingstel- sel niet aan de aandacht van B. en W. was ontgaan. Hij had het ontwerp wel bestu- deerd, doch kon aan het verlangen van den heer Bakker om een overzicht, wat de ge meente zal ontvangen, nog niet voldoen. Dat lag wel in zijn bedoeling. Het zal den heer Bakker ook niet vreemd zijn, dat eveneens een wetsontwerp was ingediend tot wijziging I zich twee leerlingen hebben aangemeld van het schoolgeld. Daarom hadden B. en W. het vastnestelde minimum niet it geen voorstellen, omtrent vernieuwing ken worden aan de nummerplaatjes. Onderhoud havens, vaarten en sluizen. De heer Kostelijk vroeg waarom dat be drag met 400 was verhoogd. De voorzitter antwoordde, dat een gedeelte van een kademuur bij de sluis vernieuwd diende te worden. Gralificatien aan rijks- en gemeente- politie. De heer Groen meende dat de tegenwoor- dige rijksveldwachter in ongunstiger conditle verkeerde, dan de vroegere rijksveldwachters. Thans was op dezen post 50 uitgetrokken, vroeger 1000, terwijl nog weer daarvoor de rijksveldwachter recht had op een ge- meentewoning. Na een opmerking van den voorzitter trok de heer Groen een door hem gedaan voorstel om den bewoner de huur op te zeggen in en deed hij het voorstel om de vergoeding voor den rijksveldwachter van 50 op 100 te brengen. De beer Bakker vroeg verder het woord over de gemeentereiniging. Op dezen post was 25 uitgetrokken. B. en W. stonden nog op het standpunt, dat de menschen het vuil zelf naar het Vrouwenlandje moeten bren gen, hetgeen niet altijd gebeurde, zoodat de slooten veel worden vervuild. Het deed hem genoegen dat B. en W. op de begrooting 400 hadden uitgetrokken voor het aanschaffen van nieuwe schoolban ken. In de vorige vergadering was op het ver- zoek van het historisch genootschap „Oud Westfriesland" om subsidie, afwijzend be* schikt. Thans stelde de heer Bakker voor 10 uit te trekken als subsidie aan vereenigingen voor monumentenzorg. Wij moeten dankbaar zijn, meende de heer Bakker, voor hetgeen onze voorouders ons hebben nagelaten. Dat voorstel werd niet gesteund, zoodat het geen punt van beraadslaging kon uit- maken. Kosten verpleging arme krankzinnigen. De heer Bakker vond dezen post te hoog geraamd. De voorzitter zeide, dat met eventueele nieuwe gevallen rekening diende te worden gehouden. De heer Kostelijk vond eveneens dat be drag van 2900 wel wat hoog. Besloten werd, na nog eenige toelichting van den voorzitter, het bedrag op 2900. te handhaven. Kosten districtsarbeidsbeurs. De heer Bakker vroeg de reden der ver- hooging van 50 op 100. De voorzitter merkte op, dat uit dat bedrag de belooning van den correspondent der ar- beidshemiddeling moet worden betaald; de rest was benoodigd voor vergaderkosten enz. Daarna werd overgegaan tot het behande- len der ontvangsten. Met belangstelling had de heer Bakker kennis genomen met het mooie batig slot van den dienst 1927, hetwelk als eerste post op de begrooting f 6760.50 bedroeg. De progressie in de verordening op de hef- fing van de plaatselijke inkomstenbelasting was volgens de heer Bakker niet sterk ge noeg. Hij wilde niet met voorstellen tot ver- hooging komen, omdat een wetsontwerp tot geheele herziening van het belastingstelsel bij de Tweede Kamer aanhangig was ge- maakt. Het aantal opcenten op de hoofdsom der vermogensbelasting vond hij te "laag. Hij wilde echter niet voorstellen dat aantal te verhoogen, gezien de besprekingen welke reeds eerder daarover waren gehouden. De opbrengst van het schoolgeld was ge raamd op 1000. Dat bedrag vond de heer Bakker te hoog. Hij klaagde over de hooge schoolgeldregeling in de gemeente. Hij zou gaarne zien, dat B. en W. met voorstellen meisje weerzien. Zijn hart bonsde tegen zijn ribben aan, zijn keel scheen dichtgeknepen en zijn spieren waren machteloos. Hij had zoo'n gesuis in zijn oorenzou iemand, die op het punt stond flauw te vallen, ook die gewaar- wordingen hebben? Ails hij op een gegeven oogenblik eens in elkaar zakte, wat zou dat een constematie geven. Tallis had hem voor opwinding gewaarsohuwd. De oberkellner kwam naar hem toe; dat kalmeerde hem. Beresford noemde het num- mer van zijn kamer en werd toen naar een klein tafeltje geleid, dat voor een persoon ge- dekt was hij had er op gestaan een tafel tje voor zich alleen te hebben. Met een ui- terste krachtinspanning beheerschte hij zich en keek de zaal rond. O, wat een zegenDaar zat ze, vlak naast hem, en alleen! Hij was dankbaar, dat ze met haar rug naar hem toe zat. Hij bestelde een cocktail om zijn zenuwen wat te sterken, want hij merkte hoe zijn han- den beefden van opwinding. Hij zag, dat de andere gasten al bijna klaar waren met het diner. Zijn trein was laat geweest en hij had zich op zijn gemak gekleed. Het was al bij negenen. Als dat gesuis in zijn ooren nu maar eens ophield en zijn hart zich niet meer zoo dwaas aanstelde. Die longontsteking had hem lee- lijk te pakken gehad. Kwam die cocktail nooit? Hij was dankbaar, toen hij de keMtter zag komen, opeens begon die in't rond te draaien, idrie of vfer tafelties deden mee. Dat licht w van Be verordening op de heffing van schoolgeld, ingediend. Daarna deelde de voorzitter mede, dat een Sost in de begrooting nadere toelichting be- oefde n.l. de post van onderhoud van stra- ten en pleinen. Zooals de heeren bekend was, was in den loop der jaren de straat aardig verbreed. Op een punt echter was hij nog al smal en werd het uitzicht belemmerd. B, en W. waren nu met de eigenaresse, de wed. J Jonker, over de sluis, in onderhandeling ge treden om een gedelete van dat huis te koo- pen. Dat zou in totaal ongeveer 1000.— kosten, waarvan door haar wordt bijgedra- gen 500. De overige kosten zullen dus door de gemeente moeten worden gedragen. B. en W. stelden voor daartoe te besluiten. Aldus werd z. h. st. besloten. Daarna werd de begrooting zonder hoof delijke stemming aangenomen, met een be drag van 70055,06 aan ontvangsten en uitgaven, wat betrof de gewone dienst en met 7000 op den kapitaaldienst. Begrooting van het gasbedrijf voor 1929. De voorzitter deelde mede, dat het tariel van het gas verlaging zal ondergaan en wel lichtgas wordt gebracht op 11 cent en het muntgas van 13 op 12 cent. De bedrijven staan er heel gunstig voor. Daarna werd deze begrooting vastgesteld met 105678.77 aan ontvangsten en uitga ven op den gewonen dienst en met 21400 op den kapitaaldienst. Begrooting voor het electriciteits- bedrijf voor 1929. Het electriciteitsbedrijf staat er buitenge- woon goed voor. Lichtstroom kon worden verlaagd van 28 op 26 cent per K.W.U. en krachtstroom bij dag, dus timmerlieden en conservefabrieken van 15 op 12 cent. Deze begrooting werd vastgesteld met 67326,28 aan ontvangsten en uitgaven op den gewonen dienst en op den kapitaaldienst een bedrag van 18.70. Begrooting Burgerlijk Armbestuur voor 1929. De begrooting voor het Burgerlijk Armbe stuur werd vastgesteld met 6102.06 aan inkomsten en uitgaven. Gerekend was op 5000 subsidie van de gemeente. Benoemingen Benoemd moest worden een onderwijzei: aan de openbare lagere school, in verband met de vacature A. J. Vos van Zon. De voordracht van B. en W. luidde als volgt: 1. E. v. d. d. Veen te Grouw (Fr.); 2 W. F. de Ruijter te Den Helder; 3. H Sietsma te Wieringen. Bij de eerste stemming verkregen alle drle personen 2 stemmen, zoodat een tweede vrije stemming moest plaats hebben, welke tot re sultaat had dat op de Ruijter 4 stemmen wa ren uitgebracht en op de heeren Sietsma en v. d. Veen ieder 1 stem, zoodat de heer De Ruijter was benoemd. De nieuw benoemde zal 1 November a.s. in dienst treden Rondvraag De voorzitter deelde mede, naar aanleiding van de vraag van het raadslid De Boer, in de vorige vergadering, dat de verlichtings draad zal worden verhangen doch eerst moet de toestemming van een huiseigenaar worden gevraagd. Deze was juist vandaag niet thuis Het wordt echter zoo spoedig mogelijk in orde gemaakt. De heer De Boer dankte den voorzitter voor zijn bemoeii'ngen. De heer Groen vestigde de aandacht op een kuil in de Spoorstraat. De Voorzitter sloot daarna de vergadering daar geen der leden meer het woord verlang de, onder dankbetuiging voor de aangename samenwerking en voor de wijze waarop de heeren hem zijn taak als voorzitter hadden vergemakkelijkt. AKERSLOOT. Raads vergadering. Dinsdag 16 Oct. 1928 's namiddags 234 uur vergaderde de raad dezer gemeente in voltallige zitting. Bericht was o.a. ingekomen van het Be stuur van de Rijksverzekeringsbank, dat de werkzaamheden van de Brandweer niet in de scheen wel stapelgek, het gesuis :n zijn ooren, het Loom deed Beresford zijn oogen open en keek rond. „Het meisje", mompelde hij en sloot zijn oogen weer, tevreden zuchtend. „Hij ijlt, arme kerel", fluisterde iemand. „Zai1 ik hem naar zijn kamer laten bren gen, madam?" vroeg de oberkellner. „Neen", zeide heel gedetideerd het meisje. „Laat hem hier, maar verzoek den anderen om weer te gaan zitten." Tegen hun zin trokken de gasten zich op den achtergrond terug. Enkelen gingen weer zitten, anderen, veel te nieuwsgierig, bleven staan kijken naar Beresford, die languit lag op een kussen en het meisje geknield bij hem. Een poosje later opende hij weer zijn oogen en glimlachte tegen haar. Zij beantwoordde zijn glimlach. „Wat hebben ze met me uifgevoerd?" vroeg hij flauwtjes, toen hij de slippen zag van zijn das, die losgemaakt was. „U is flauw gevallen", zeide het meisje vriendelijk. „Houdt u zich nu maar heel be- daard, -dan is u gauw geheel beter." „Ik herinner me", zeide hij, „dat „Niet praten", kwam van haar met zake- lijke autoriteit. ,,0, ik ben dadelijk weer beter", zeide hij. Tallis waarschuwde me voor opwinding. U weet, dat ik dien dag longontsteking kreeg en en een heelen tijd riek was. Daarom ben ik aan het ontbijt niet komen opdagen", zijn stem werd weer zwakker. ..Och. gaat u alstublieft een fceetje terug", termen vallen voor een loonplichtig bedrijf. De stukken werden voor kennisgeving aan genomen. Ingekomen een schrijven van den R.K. Zangersbond met verzoek van gemeente- wege 10 subsidie te ontvangen. B. en W. stelden voor afwijzend op dit verzoek te beschikken om het verleenen van subsidie tot een minimum te b-eperken. Met algemeene stemmen alzoo besloten. Verzoek van het R.K. schoolbestuur alhier om gelden be- schikbaar te stellen voor het vervol-gonder- wijs. De voorzitter deelde mede, dat voor het vervolgonderwijs aan de O. L. school zoo dat het vastgestelde minimum niet is be reikt, waarom B. en W. voorstellen afwijzend op het verzoek te beschikken. Alzoo besloten. Schrijven van het Curatorium van het R.K. Lyceum te Alkmaar, gericht aan B. en W. De voorzitter: Dit schrijven wordt ter behandeling voorgelegd aan den raad, die bij raadsbesluit f 150 voor iedere leerling, die het R.K. Lyceum bezoekt, bijd-raagt, mits de leerlingen ieder jaar overgaan in een an dere klas. Nu doet zich het geval voor dat een leerling niet is overgegaan en verzoekt het Bestuur dezer instelling, of de bijdrage als- nog wordt verleend. B. en W. zijn van mee- ning, dat de consequentie meebrengt, dat de bijdrage voor dit jaar niet wordt verleend. De heer Mul: Als zoo'n leerling nu het volgend jaar wel overgaat, wordt dan de vergoeding weer verleend. De voorzitter: Ja dat is de bedoeling, want dan -gaat hij over. Met algemeene stemmen werd besloten voor dit iaar voor dezen leer ling geen bijdrage te verleenen. Vaststelling suppletoire begiooting 1928 in verband met ontsmetting, reparatie pontveer en verbete- ri-ng van het Stet. Aldus vastgesteld. Voorstel B. en W. verlaging electriciteits- tarieven. De administrateur van het G E. B. geeft het college van B. en W. in overweging de volgende wijziging in het tarief voor stroomlevering aan te brengen, waar B. en W. een voorstel van maken, die luiden als volgt: le. Verlaging der K. W. U.-prijs vooi licht van 30 op 25 cent2. bij een meerder ge- bruik dan het gemiddelde over de twee voor- (gaande jaren, waarbij als maatstaf geldt hei verbruik over de jaren 1926 en 1927, worden de meerder-e K. W. U. verstrekt voor 20 ct. Als minimum gemiddelde over deze twee ja ren wordt gesteld een verbruik van 60 K.W.U. Bij perceelen, waarvan het gemiddelde ge- bruik van 1926 en 1927 niet kan worden vast gesteld, zal dit gemiddelde worden geschat door den administrateur onder goedkeuring van B. en W., met inachtneming van het ge- stelde minimum van 60 K.W.U. 3e. De op 1 October 1928 geregistreerde lichtpuntenbelasting blijft van kracht als vastrechttarief, waarbij af of toename van gemeiden datum, geenerlei invloed zal heb ben op het eenmaal vastgestelde vastrecht tarief. 4e. Bij nieuwe perceelen wordt het vast rechttarief vastgesteld door B. en W. op voordracht van den administrateur naar den maatstaf van gelijkwaard-ige perceelen. 5e. Winkeliers met etalagev-erlicbting kun nen hun etalageverlichting krijgen tegen den prijs van 20 ct. per K.W.U., waarbij als eisch wordt gesteld, dat een mimmumafname van 60 K.W.U. wordt gegarane'eerd. Deze stroomvoorziening zal geschieden over een afzonderlijken meter, waarvan de plaatsing- kosten komen voor rekening van belangbeh bende. Winkelverlichting valt hier niet on der. Naar aanleiding van dit voorstel vraagt de heer Schermerhorn hoeveel verbruikers er beneden de 60 K.W.U. per jaar blijven en wai voor menschen dit in doorsnee zijn. De voorzitterOngeveer 50 verbruikers blijven beneden 60 K.W.U. per jaar en dif zijn menschen die het over het algemeen wei betalen kunnen. Het verbruik is wel toegeno- men door strijkijzers en andere apparaten. De heeren Berkhout en Schut konden zich wel met het voorstel vereenigen. De heer Helder: Wie indertijd de aanslui ting royaa! hebben laten aanleggen zijn thans de dupe. De voorzitter: Het blijft altijd een moci- lijke oplossing, om de tarieven te maken dat ze een ieder bevredigen. De tariefswijziging werd met algemeene stem-men aangenomen. Rondvraag. De heer Schermerhorn vraagt wanneer de waterleidingsbuizen door de Starnmeer wor den gelegd daar ook enkele brandkranen worden genlaatst. Het water in den polder wordt steeds zeer laag gehouden, waarom bij eventueele brand brandkranen gcede diensten kunnen bewijzen. De voorzitter zegt, dat dit iets is dat door B. en W. dient besproken te word-en. Nieuw materiaal moet worden aangeschaft daar de slangen van de oude spuit -de druk niet kun nen weerstaan. Ook de Woude zou dan -hoorde hij het meisje zeggen, tegen sommi- gen, die weer naderbij gekomen waren; toen hij even zijn oogen open deed, boog zt zich over hem heen en fluisterde: „Zoudt u mij uw naam willen zeggen. 't Is zoo zoo gek." „Ja-, het is zeker gek", zeide hij schertsend. „Beresford, Richard Beresford." Zij knikte. „En nu", zeide ze ,gnoet u een beetje bran- dewijn nemen" en meteen bracht ze een glas aan Zijn lippen. Hij dronk het uit en even lhter ging hij met een diepen zucht recht overeind zitten. ,,'t Spijt mij verschrikkelijk", zeide hij, van het meisje naar een groep gasten Lijkend, die op eenige meters afstand waren. ,,'t Is beter dat u niet praat", zeide ze en wenkte meteen twee k-ellners. „H-elp mr. Be resford op zijn stoel", zeide ze, toen zich tot -hem wendend, vervolgde ze: „Wat een eigen- aardige ontmoeting. Ik wist volstrekt niet, Verschillende gasten kwamen nu naderbij. dat u hier was." „Ik ben vanavond pas gekomen", zeide hij, direct haar bedoeling begrijpend. „I-k heb pas longontsteking gehad", zeide hij nog ter wflle van de andere gaeten. „Se-dert wanneei ia u hier?" ,,Sind« vanmorgen", witwoordde zij. Kkarblijkelijk 1-uisterden gasten en k-ellners gretig na»r het korte gespr-ek, waarvan ze evenwel niet begiepea dat het speciaal voor hen gevoerd werd, (Wordt vervolgd.), Prini

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 5