Dagmeisje Meid-Huishoudster MEMNDEt Huishoudster actieve Colporteurs Net Meisje Loopjongen. Flinke Loopjongen JONGEN Vertegenwoordiger. Accountantskamoor J. C. KEEP, Dlenstbode Dagmeisje, net Persoon Accountancy en k A Belastingzaken. Onp. Zit-slaapkamer Zit-Slaapkamer Gemeubileerde Zit- en Slaapkamers AdveHeniEen Huishoudster, Met allerlei lectuur MEISJTE Rechfszaken Sport Ingezonden stukken DIENSTBODE. meisje. HI Wereidspaardag tea 28en Oct. hopen onze ge- jiefde Kinderen en mijn lieve Pa en Moe W. F. LANGENBERG en t J. LEIJEN ip stilte hun 12^-jarige echtver- teniging te herdenken. Hun dankbare Ouders en Rudolf Jan. Alkmaar, Kanaalkade 34. Den 28sten Oct. a.s. hopen onze celiefde Ouders P. MOOIJ en M. VAN DER SCHINKEL hun 40-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Den 27sten October a.s. hopen onze geliefde kinderen J. WOLDHUIS en A. WOLDHUIS—DE GRAAF hunne 12^-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare Ouders, L. DE GRAAF. A. DE GRAAF— VISSER. Zuidscharwoude, 23 Oct. 1928. Receptie vanaf 8 uur 's avonds. DAN^BETUIGING. Ondergeteekende betuigt ziju op- rechten dank aan zijn Patroon en gezin voor de liefderijke verzorging van zijn gezin gedurende 1 jaar wegens zijn verblijf in't Sanatorium Berg en Bosch. Tevens aan zijn buren en alien die hebben bijgedragen om het geleden gezinsleed te mijnen behoeve te verzachten. Akersloot, Oct. 1928. A. LEIJEN, Echtgenoote en Kinderen. Wegens omstandigheden wordt gevraagd j*ET MEISJE voor dag of dag en nacht. Mevr. SEELEN, Kenn. Park 17. Gevraagd wegens huwelijk der tegenwoordige een nette voor d. en n. BARKER, Laat 81. Onzen dank voor de deelneming bij het overlijden van onze lieve Vrouw en Moeder ondervonden. Namens de familie, P. TOLLE. Bergen, 23 October 1928. GEVRAAGD een net Brieven onder letter B 627 bur. van dit blad. GEVRAAGD rtm FeWB&H te Bergen N.-H. door Heer alleen eene tusschen 35 en 45 jaar, goed kunnende koken en genegen alle huiselijke bezigheden te verrichten. Loon f 500. Br. fr. letter W., adv. bureau Wed. J. B. D E J 0 N G E, Bergen N.-H. Gevraagd tegen 1 Nov. of eerder in klein gezin voor dag en nacht cen flink net Adr. te bevr. Boekh. De Rooij. Mevrouw FORTUIN, LANGESTRAAT 14 VRAAGT NET Hit MEISJE zoekt met 1 Nov. betrokkiug als hulp in de huishouding of tweede meisje. Brieven onder letter U 621 bureau v. d. blad. B. z. a. te Alkmaar in klein gezin of bij heer alleen. Br adres Mej. VISSER, Wandelweg 96, Wormerveer. met zeer geschikte offertes Amerik. Inl. en Hongaarsche Tarwebloem zoekt bij bakkerij ZEER GOED INGEVOERDEN AGENT. Br. letter W 623, bur. v. d. bl. pers. aanmelden 's avonds 79 uur Er biedt zich aan een nette oud 30 jaar, liefst in de omgeving van Schoorl. Fr. br. lett. K hulp- postkantoor te Schoorl. Maatschappij O. B. A. hoofd- kantoor den Haag vraagt voor direct eenige Aanmelden hedenavond tusschen 7-9 uur MOLENBUURT 33. B. z. a. 33 j. als chauffeur of iets dergelijks liefst Alkmaar. Br. letter F 631 bureau van dit blad. gevr. door drukken schoenwinkel. Leeftijd 15—16 jaar. Brieven onder letter D 629 bureau van dit blad. III wordt men heden ten dage schier overstelpt. l H jj i/eel had men gerust ongelezen kunnen laten. ||1 De lezing van ons propagandageschrift voor het sparen (32 pagind's groot), uitge- geven naar aanleiding van den op 31 October, VERZU1ME U ECHTER N1ET. I De tijd daaraan besteed kon wel eens zeer WINS TGE VEND voor U blijken te zijn. NUTSSPAARBANK. GEVRAAGD een flinke Fa. HOUWING, Mient 7. GEVRAAGD. SIMON TRIJBETZ, LANGESTRAAT 47 EEN FLINKE GEVRAAGD, niet beneden 16 jaar, bij P. DE WIT, Scheepsbouwer, Broek op Langendijk. Voor den verkoop van huishoude- lijke machines worden voor Alkmaar en omstreken ACTIEVE VER- TEGENWOORDIGERS gevraagd. Zij die bekend zijn met naaimachi- nes genieten de voorkeur. Brieven met opgave van referentien onder letter IJ 624 bur. van dit blad. vraagt net kosthuis. Brieven onder letter G 632 bur. van dit blad. m KONINGSWEG, a hoek Ged. Nieuwesloot, ALHVAAH. TELEFOON 646. Juffr. b. h. b. h. zoekt met stookgelegenheid, zonder pen sion, liefst centrum stad. Brieven letter A 626 bur. van dit blad. HEER zoekt tegen 1 Nov. met volledig pension, liefst daar waar Fransch gesproken wordt. Brieven onder letter C 628 bur van dit blad. te huur met volledig pen sion en stroomend water, met prima consuraptie, zeer b i 11 ijk e p r ij s. ZOCHERSTR. 1, Alkmaar. een verwijzing naar de vorige algemeene ver- Mdering, waarin besloten werd, voortaan de pers uit te noodigen. De pers werd nu in 't bijzonder verwelkomd. Ffoewel de agenda geen belangrijke punten vermeldde, was het ioch goed, weer eens met elkaar van ge- dachten te wisselen. De handel is thans kalm, en het wachten is op de wintercampagne. iTamelijk goede prijzen worden besteed en dan is men geneigd een afwachtende houding aan te nemen, doch de meeningen zijn hier- over verschillend. Spr. geloofde wel, dat het aanstonds zal meevallen. Straks heeft de kooltelling weer plaats, en wellicht is er dan wel meer dan het vorig jaar. Veel hangt na- luurlijk oak af van het weer en tevens van de vraag uit het buitenland. Geregelde aan voer is evenwel gewenscht, hetwelk in de laatste jaren wat te wenschen overliet. De menschen wachten de prijzen wel eens af, doch voorkeur heeft geregelde aanvoer van goede kwaliteit. Ook wees de voorzitter er op, dat men met de cultuur in Denemarken met de Deensche witte kool concurrence dreigt te krijgen. Verder, dat in 1921—1922 de prijzen eerst waren 400 en opliepen tot f 1000, later weer 300. We kunnen er zoo weinig van zeggen. Een vlotte aanvoer blijft evenwel gewenscht. De notulen, hierna doer den secretaris, den heer jn. Kramer, voorgelezen, werden goel- gekeurd. Als nieuw lid werd met algemeene stem- men toegelaten de heer Bonnet van Broek op Langendijk. Een schrijven was ingekomen van de L. G. C., bevattende, ten eerste, dat het op- gegeven gewicht op het veilingbordje zal worden nagegaan en ten 2e, dat de motor- schuiten niet later dan 3 uur te Broek op Langendijk aanwezig zullen zijn De voorzitter hoopte, dat hieraan geregeld de hand zal worden gehouden. Van de Kamer van Koophandel te Alk maar was een dankbetuiging ingekomen voor de attentie bij gelegenheid van haar 75- jarig bestaan. De heer Jn. Kramer zeide, dat nu de on- aangename verwikkeling jegens onze voor zitter, bekend uit „De Tuinderij", tot een be- vredigend resultant is gebracht, hij gaarne zou willen, dat men eenparig besloot, den voorzitter als afgevaardigde naar de L. G. C. te behouden. De heer Hoogland Sr. meende, dat de voor zitter organisatorisch niet heeft bedankt, dus ook nu nog afgevaardigde is. De voorzitter gaf den heer Hoogland ge- lijk. Wel heeft hij het aan het bestuur mede- gedeeld, doch officieel nietdaaraan had hij echter niet gedacht. Evenwel werd tot stemming overgegaan, waaraan de voorzitter de voorkeur gaf. Hij werd hij met groote meerderheid van stem- men al§ L. G. C.-afgevaardigde herkozen. Het volgende punt betrof: Besprekingen over het aanschaffen van een uiensorteer- machine door de L. G. C. De heer S. de Boer I<z., vertegenwoordiger der L. G. C., zeide, dat de wenschelijkheid van zoo'n machine het vorige jaar reeds een punt van bespreking uitmaakte. Reden is o.m. dat het voor kleine tuinders, vooral in drukke tijden, heel moeilijk is te sorteeren. Het be stuur was er wel voor, doch wachtte op den aandrang van de tuinders. „Groentecultuur" van Broek op Langendijk stelde nu het ver- zoek en thans is de machine definitief beSteld. Op die machine zijn 7 sorteeringen, Doel is tijd uit te winnen en de uienbouw wordt er door bevorderd. Een blokveiling van 500 kilo van zeknre soor ligt in de bedoeling. De verkoop zal plaats hebben in overleg met Koophandel. De keuring wordt verschtrpt en de aan- 'oer blijft zooals ze is. De practijk moet ech ter leeren, of zco'n machine noodig blijkt. De U. C. B.-maat is als volgt; nep 2835 m VI., drielingen 3543, middelsoort 53-63- 73 en dan de groote. T ijdens zijne uiteenzetting werden door den heer de Boer enkele vragen gesteld, die door hem werden beantwoord. Sommige leden merkten op: le dat de vlot- tende markt er onder zal leiden; ten 2e de v/aag dient gesteld: waar blijft het mooie goed, als alles door de machine gaat? en ten 3e dacht men, dat de L. G. C. meer schade er door zal ondervinden. Echter ondervond deze opmerking wel aandacht, maar geen voldoenden steun. De voorzitter meende, dat er van de zijde van „Koophandel" toch niet zooveel tegen was. Ten slotte werd deze meening vrijwel algemeen gedeeld. Dus, hechtte men aan de aanschaffing de goedkeuring. Punt 5. Bespreking aanvangsuur der vei ling op Maandagmorgen. De voorzitter zeide o.m., dat de geringe aanvoer des Maandags niet zonder invloed was op de offertes. Ats de aanvoer beter wordt, dan zal dit wellicht ook van goeden invloed op den handel zijn. De heer S. de Boer (L. G. C.) geloofde wel aan de medewerking der L. G. C. in deze en ook dat de aanvoer er door bevorderd wordt. Goedgevonden werd het aanvangsuur op Maandagmorgen te bepalen op 914 uur en dit aan de 3 veilingbesturen te berichten. De heer Jn. Kramer zeide dat de scheep- vaart bewesten de straat te Zuid-Scharwou- de wegens de ondiepe plekken groote stag nate ondervindt. Een poging daarin veran- dering te brengen bij het Bannebestuur, mis- lukte, eerder wordt men tegengewerkt. De vereeniging „Schuttevaer" wil in samen- werking met „Koophandel" andermaal bij het Bannebestuur pogingen ter verbetering dotn. Uit de besprekingen, hierop volgende, bleek, dat men in Broek op Langendijk en Noordscharwoude tevreden is, doch dat het vaarwater ook te Oudkarspel te wenschen overliet. De heer Kloosterboer wilde een uiting van verontwaardiging doen zenden aan het Ban nebestuur te Zuidscharwoude in tegenstel- ling met Broek op Langendijk en Noord Scharwoude. De heer Jn. Kramer zeide dat het was een reglementskwestie. Een betreffend artikel spreekt van 4 voet diepte en Schuttevaer wil bYi voet. Desnoods moeten wij naar Ged Staten. De heer G. Dekker wees er op, dat deze maat gevaar oplevert voor de betrokken per- ceelen. De heer Jan Kliffen (Noorder-Markt bond) zeide dat men in Noordscharwoude een ruim standpunt inneemt, want daar ver- leent de Banne schadevergoeding. Besloten werd de Bannebesturen te Zuid scharwoude en Oudkarspel te verzoeken het water op de gewenschte diepte te brengen. Adhaesie zal gevraagd worden aan de tuinbouwvereenigingen aldaar en aan Schut tevaer. Hierna bracht de heer S. de Boer den heer C. Wagenaar dank voor hetgeen hij als .af gevaardigde naar de L. G. C. heeft ge- daan. (Applaus.) De heer Wagenaar was erkentelijk voor deze woorden en bracht wederkeerig dank aan den heer S. de Boer voor hetgeen hij deed om de partijen in de bekende kwestie tot elkaar te brengen. (Applaus.) Op een desbetreffende vraag van den heer Greeuw, antwoordde de voorzitter, dat hCt goed is een baal wortelen leeg te storten, waarvan de geheele partij gelp aan het monster moet blijken. De heer Hoogland Jr. besprak den absur- den toestand, waarbij het kan voorkomen dat niet geveilde goedgekeurde pootaardappelen meer geld opbrengen dan geveilde, wat na- tuurlijk een ongehoorde toestand is. De voorzitter zeide, dat, gezien dit moeie- lijke vraagstuk, het beter is, dit punt te be- handelen op de eerstvolgende algemeene ver- gadering, die zoo groot mogelijk moet zijn, te meer waar de campagne nu toch al ver- streken is. Aldus werd besloten. De heer Hoogland Sr. wilde graag een rookverdrijver ter veiling. Getracht zal worden zijn wensch bevredigd te krijgen. De heer W. Wagenaar J.Hz., zou de Ft. S. M. willen verzoeken om den ladingsduur van 24 uur te verhoogen tot 36 uur. Het voor en tegen hiervan werd besproken en besloten een dergelijk verzoek tot de H. S. M. te richten. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. BERGEN. „De Tante uit Indie Zondagavond ook in Alkmaar door „Het Alkmaarsch Tooneel" in de Harmonie gespeeld, zoodat wij voor den inhoud van het stuk, naar hetgeen daar- over gister onder „Tooneel" werd geschreven kunnen verwijzen, werd Zondagavond door „De Berger Tooneelvereeniging" in „De Rustende Jager" naar voren gebracht. De zaal was niet zoo druk bezet als de vereeni ging verdiend had. Mevrouw Haige, die ter vervanging van mej. Faber de rol van me vrouw Dribbel vervulde, speelde kostelijk en droeg als het ware het geheele stuk. Haar succes bij het publiek was dan ook volkomen. Mej. C. Houtman was als haar dochter Greta, zooals trouwens van haar verwacht kon worden, zeer goed. De rol van Mies Landweer, werd door de plaats ver vangster van mej. Bakker evenzeer verdienstelijk gespeeld. De bloemenhulde, aan het einde de twee plaatsvervangsters gebracht, had dan ook ten zeerste de instemming van het publiek. De heer J. Zonderhuis was als jonkheer zonder geld kostelijk. De heer Schweitzer leverde als Bob ten Gate een ietwat te stijf spel, doch was als Charly Johnston heel goed. Ook de heer Poldervaart leverde goed spel, hoewel hij wel eens beter spel leverde dan Zondagavond het geval was. Mej. A. Bergman bleek volkomen voor de rol van freule van Assendelft berekend te zijn. De heer C. Hoogvorst was als baron van Otterveldt een aardig oud heertje. Mej. N. Vorst voldeed als de verschijning. Met den heer Prins als huisknecht en loop- knecht was dit ook het geval. Over het geheel was het een geslaagde ult- voering. Voor de regie en het kapwerk aan den hr. Loevens een woord van lof. De coulissen, vroeger eens door een Ber gen's artist voor de vereeniging vervaardigd, doch die men tengevolge van een conflict onder de leden eenige jaren had moeten mis- sen, voldeden uitstekend. STOMPETOREN. Maandagavond werd in een der lokalen van de openbare school alhier de cursus voor pluimveeteelt geopend, waarvoor de ge- meenteraad onlangs een verlicht en ver- warmd lokaal beschikbaar stelde. De burge- meester, de heer D. Huijser van Reenen, heette alien welkom en stelde in het licht, dat het houden van pluimvee tegenwoordig geheel anders geschiedt dan vroeger en daar- door de financieele resultaten beter zijn. Hij hoopte, dat deze cursus aan het doel, waar voor hij is opgericht, zal beantwoorden. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door den heer Jonker, voorzitter der vereeni ging, die dank zegde voor de medewerking van den Raad, en daarna door den heer Kwant van Bergen. Beiden spraken de beste wenschen uit voor het welslagen van den cursus. Hierna nam de leeraar, de heer Stolp, van Halfweg, het woord, waarna met de eerste les een aanvang werd gemaakt. De minister van waterstaat brengt ter kennis, dat bij vonnis van den kinderrechter bij de arrondissementsrechtbank te Alkmaar van 15 Oct. aan Cornelis Willem Saal, sla- gerskecht, wonende te Medemblik, de be- voegdheid motorrijtuigen te besturen is ont- zegd voor 'n termijn van een jaar, welke ter- mijn is ingegaan op 15 October. DE BIOSCOOPKWESTIE TE LEIDEN. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, mr. Van Lier, heeft conclusie genomen in de zaak van R. U-, bioscoophouder te Lei den, die door den kantonrechter aldaar was veroordeeld tot 1 boete wegens overtreding van art. 4 der Zondagswet op Eersten Paaschdag 1928. Voor de muziek hadden B. en W. geen toestemming gegeven. De bioscoophouder was echter van meening, dat hij zich alleen aan de Bioscoopwet te houden had. Zooals men zich herinnert, had mr. Mar- chant namens requirant voor den Hoogen Raad betoogd, dat het geheele bioscoopbe drijf valt onder de Bioscoopwet, welke geen ruimte laat voor toepassing op de bioscoop van art. 4 der Zondagswet. Uit de regeling voor de bioscooponderne- mingen, in de Bioscoopwet getroffen, en uit de bij de totstandkoming van de wet gewis- selde stukken blijkt volgens mr. Van Lier, dat de wetgever bedoeld heeft op de wijze van exploitatie van de bioscoop een toezicht in te stellen, o. a. door een centrale rijkskeuring van de films, en door te bepalen in hoeverre en op welke wijze de gemeentebesturen be- voeg'd zijn, voor het bioscoopbedrijf regelin- gen te treffen. Een en ander werd vastgesteld omdat, zooals de considerans van de wet zegt, maatregelen dienden te worden ge troffen ter bestrijding van de zedelijke en maatschappelijke gevaren van de bioscoop. De houder van de vergunning is dan ook verplicht te zorgen, dat de exploitatie van zijn bedrijf niet geschiedt in strijd met de goede zeden of de openbare orde (art. 7) Neemt men dit in aanmerking aldus mr Van Lier dan meen ik, dat de vraag of er buiten de Bioscoopwet ten aanzien van de bioscopen nog ruimte is voor regeling van andere belangen, bevestigend moet worden beantwoord. Immers, aan andere maat schappelijke of zedelijke belangen dan die, voortvloeiende uit de gevaren, welke de bioscoop als zoodanig meebrengt, heeft de wetgever in de Bioscoopwet geen aandach geschonken. Een zoodanig ander zedelijk en maatschappelijk belang is, dat der Zondags rust, waarvoor in de Zondagswet voorschrif ten zijn gegeven. Terecht heeft de kanton rechter overwogen, dat in de Bioscoopwet geen uitzondering op de bepalingen der Zon dagswet is gemaakt en evenmin de beginse- len dezer beide wetten met elkaar in twee strijd zijn. Ik acht dus het bioscoopbednjr, evenals andere openbare vermakelijkheden, onderworpen aan de bepalingen van de Zon dagswet. De advocaat-generaal concludeerde mils dien tot verwerping van het beroep. Het arrest van den Hoogen Raad were bepaald op 3 December. WINKELUITSTALLINGEN BUITEN DE DEUR. Voor den Hoogen Raad is behandeld hei cassatie-beroep van een winkelier aan den Schiedamschen Dijk, die in hooger beroep door de Rotterdamsche rechtbank was ver oordeeld tot een geldboete van 0.50 of een dag hechtenis wegens overtreding van art. 44 der Algem. Politieverordening voor Rot terdam, in welk artikel staat, dat het verbo- den is ,op of aan den openbaren weg buiten- :revels, ramen of deuren goederen te heb- 5en uitgestald. De winkel van bekl. heeft een portiek, dat's avonds met een hek wordt af- gesloten. In dat portiek, buiten de winkel- deur, waren eenige te koop zijnde goederen opgehangen. Deswege werd de winkelier verbaliseerd. De kantonrechter aclitte het feit bewezen, doch niet strafbaar, omdat hij in de woorden van art. 44 slechts zag de be- teekenis van „buiten het gevelvlak". De be- treffende goederen waren niet opgehangen buiten het gevelvlak.De winkelier werd ont- slagen van rechtsvervolging, doch de anibte- naar van het O. M. ging in hooger beroep. De rechtbank achtte het bewezen verklaarde wel strafbaar en overwoog o. m., dat „ra- men en deuren" in art. 44 afzonderlijk ge- noetnd zijn naast „gevels". Het vonnis werd alzoo vernietigd. Mr. Hoogewegen uit Rotterdam lichtte drie cassatiemiddelen toe. Het O. M. zal op 5 November a.s. conclu- deeren. dag en nacht brandt. Inzender verkeert zeker in de veronderstelling, dat die lantaarn brandt ten behoeve van het leegstaande ge- vangenisgebouw. Dit kan ik met vaste zeker- leid tegenspreken, daar zij brandt, evenals alle andere, voor de veiligheid, dus en voor inzender, en voor de daar nog wonende per- sonen. Of hebben die gezinnen geen licht noodig? Mij dunkt nog meer dan in een be- volkt stadsgedeelte. Betalen ook zij geen be- asting? Inzender is zeker niet goed met den olaatselijken toestand op de hoogte. Ik geloof, lij zou zich anders hebben geuit. Weet hij, dat diezelfde lantaarn, welke sinds 1 October door de gemeente wordt bediend, vanaf dien datum al eenige malen niet heeft gebrandr is het niet onverantwoordelijk als de daar wonende dames in donker haar woning moe ten zoeken, als hier nog bijkomt, dat na 10 uur op den Westerweg, vanaf Houtweg tot Kerkhof, alle drie lantaarns uitgaan? Ik hoop, dat het zonder doel, hem thans duide- lijk is, althans wat het bij avond en nacht branden betreft. Inzake het over dag bran- den, ben ik het volkomen met hem eens. Ook een belastingbetaler. (Buiten verantwoordelijkheid van de Re- geenszins dat de redactie er mede instemt.) dactie. De opnante in deze rubriek bewiist Geachte Redactie, Onder uw rubriek ingezonden stukken, voorkomende in uw courant van gisteren, is een stukje opgenomen getiteld „Geldverspil- ling". Gaarne zag ik hierover het volgende geplaatst, waarvoor mijn vriendelijken dank Het komt mij voor dat inzender (een belas tingbetaler) eenigszins ego'fstisch is aan- gelegd. Dit maak ik op uit zijn opmer king, dat de lantaarn aan de gevan- genis bevestigd, al weken lang zonder doel I V o e t b a 1. Het programma N. V, B. voor a.s. Zon- dag vermeldt o.a. voor 2 A de volgende wed strijden: Z. V. V.W. F. C., Zeeburgia— H. R. CHelder—West Frisia, Hollandia— A. F. C., Alcmaria Victrix—-K. F. C. (scheidsrechter prof Snapper). Reserve 2e klas. K. F. C. IIAlcm. V. II. Reserve 3e klas. Alcmaria V. IllQ. S. C. II. Voorwaarts I van N.-Scharwoude speelde. Zondag tegen D. E. M. II van Beverwijk met als uitslag 10. Voorwaarts II boekte een nederlaag tegen S. V. W. I van Heer-Hugowaard van 1—4. De Berger Sportvereeniging had Zon dag geen gelukkigen dag. Het eerste elftal speelde tegen Vrone I van St. Pancras en verioor met 43. B. S. V. II speelde tegen Hollandia V uit Hoorn en moest eveneens met 43 het onder- spit delven. Succes I van Wieringen speelde Zondag voor de competitie tegen Oude Sluis I. Eind- stand 11. Succes II speelde eveneens gelijk en wei tegen S. V. S. Ill van Den Helder (2—2). D a m m e n. Wedstrijd om het wereldkampioenschap. Gisteren zijn onder geweldige spanning de vierde en vijfde ronde gespeeld: B. Springer heeft zich bij de leiders Molimard en Bon- nard gevoegd. Uitslagen 4e ronde. Vijf overwinningen en een remise. Springer wint van Vos. H. de Jongh wint van Kuyer. Bonnard wint van Bizot. Weiss wint van Belard. Rustenburg wint van Polman. Molimard—Fabre remise. 5e ronde: 2 overw. en 4 remises. Fabre wint van Weiss. Kuyer wint van Rustenburg. Molimard remise met Bizot. Polman remise met Springer. Belard remise met Bonnard. Vos remise met de Jongh. Stand na de 5e ronde. Dr. A. Molimard, M. Bonnard, B. Sprin ger 7; Fabre, De Jongh 6: Rustenburg 5, Polman 5; Bizot, Weiss, Kuyer 4; Vos 3; Belard 2 p. Gymnastiek. Zondag werden in het cafe van den heer Kamsteeg te Stompetoren door de gymnas- tiekvereeniging „Voorwaarts" aldaar onder- linge wedstrijden gehouden, waarvoor vee' belangstelling werd getoond. De uitslag was: Meisjes. le prijs Br. Leegwater. Jongens. le prijs G. Kaaij. Damesafdeeling. le gr. W. Plugboer, le prijs; R. Brak, 2e pr.; 2e gr. A. Gerritsen, te pn Heerenafdeeling: le gr., P. Vader, le pr.; 3e gr. C. Qover, le pr,

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 3