DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Buit@Rlanci ||2t het ParBement No. 252 DH nummef oestaat all 2 bfaden. Honaerddertigsve Jaargang 1928 Deze Conranl word! ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feesfdagen, aitgegeven. Abonnemenfsprijs bij vooruitbetajing per 3 maanden voor Alkroaar fl,—, franco door bet geheele Rijk 2.50, Afzonderlijke en beWfjssiummers 5 cents. Mil PRIJS DER QEWONE ADVERTENTlENi Per regel /0.25, bij groote confracten rabal. Groote letters naar plaatsrafmfe- Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerjj v/h HERMs. COSTER 6 ZOON. Voordam C9. Directeur: O. H. KRAK. WOEWSOAG TeleEnr. Administrafie 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteurt Tj. N. ADEMA. 24 OCTOBER jr Den Haag, 23 October 1928. Wanneer de Tweede Kamer des Vrijdags lot Dinsdags daaropvolgend uiteen gaat, staat daarom de staatsmachine nog niet still Dat hebben wij bed en kunnen ervaren. Toen we Vrijdag heengingen was bet ontwerp op bet mijnrecht nog lang niet afgehandeld en er hingen dreigende amendementen. Maar van de respijtdagen, welke hem waren ge- geven, heeit de minister van Financien ge bruik gemaakt om eens met de betrokken ge- meentebesturen te praten en het slot is ge- weest, dat heden de minister met een plan voor den dag kwam, dat wel niet aan alle wenschen tegemoet kwam, maar waarmee ieder toch ten slotte vrede had. Het komt hier op neer, dat gehandhaafd blijft een mijn recht van 10 cent per ton van de mijnonder- nemingen te heffen, en nit te keeren aan de betrokken gemeenten. De ondernemingen tnogen echter van hare retributie aftrekken wat zij aan de gemeenten aan zakelijke be- drijfsbelasting betalen en de provincie ont- vangt uit de staatskas een subsidie, dat af- loopt van twee ton tot f 20.000 per jaar om dan op te houden. Op die wijze komt de nieuwe toestand geleidelijk zonder ernstige kleerscheuren voor de belanghebbenden tot stand. Wanneer dan in 1938 de provincie geen uitkeering meer ontvangt, hoopt men een betere regeling van de financieele ver- bouding tusschen rijk en gemeenten tot stand te hebben gebracht en zal een andere billij- ker regeling worden getroffen Misschien kan dan wel het heele mijnrecht verdwijnen, meende de heer van Gijn (Vrijheidsb.) Het wetsontwerp is daarop goedgekeurd, de eindstemming zal echter Vrijdag a.s. plaats vinden. Lang heeit de Kamer zich bezig gehouden met het ontwerp tot herziening van de wet op de Raden Van Beroep voor de directe be- iastingen. De bestaande raden hebben ietwat ouder- wetsche allures en het werk vlot daardoor niet te best, zoodat er achterstand is. De regeering had daarom voorgesteld het mo- gelijk te maken, dat een enkelvoudige kamer een zaak behandelt en bovendien de voorzit- ter en de secretaris door den minister van Fi nancien zouden worden benoemd. In het bijzonder heeft men het gehad over de benoeming van den secretaris. De heer Van Gijn (Vrijheidsb.) zou willen, dat men den ouden toestand handhaafde en de secre taris door den raad van beroep zelf werd be noemd. Maar daar wilde minister De peer niets van weten. Als de toestand wetswijzi ging noodig maakt, is de oorzaak daarvoor juist in de eerste plaats te zoeken bij de on- voldoende wijze, waarop vele secretarissen bun werk verrichtten. Minder bezwaar hac hij tegen de aanwijzing van den titularis door den minister van Justitie in plaats van den minister van Financien, zoo als de hee- ren Marchant en Oud (Vrijz.-Dem.) wensch- ten. Het einde der gedachtewisseling is ge weest, dat het voorstel-Van Gijn met groote meerderheid werd verworpen en het voorstel- Oud en Marchant door den minister were overgenomen. Daarop heeft het ontwerp niet veel tijd meer van de Kamer gevorderd. Vrij dag zal ook hierover eindstemming worden gehouden. Toen kwam een ontwerp aan de orde, waarvan de aanneming onzes inziens een be- iangrijke verbetering in ons procesrecht be- teekent. Wie thans voor het kantongerecht een zaak wint, mist het recht zijn tegenpartij zijn kos- ten geheel of gedeeltelijk te doen betalen. Bij een proces voor de andere rechtscol- leges is de verkiezende partij doorgaans ook de betalende, maar bij de regeling der kan- tongerechtsprocedure heeft men er niet aan gedacht, dat er ook kosten mede gemoeic zouden zijn, omdat men de thans wat naief lijkende gedachte koesterde, dat de partijen zelf bun zaak zouden verdedigen. Dat geschiedt nu doorgaans niet, men maakt veel gebruik van de diensten van een zaakwaarnemer, die als gemachtigde optreedt en bovendien zijn er wel degelijk nog an dere kosten met een zaak gemoeid ook voor dengeen, die als verwerende partij optreedt. Nu stelde de regeering voor om aan den kantonrechter de bevoegdheid te verleenen der winnende partij een kostenvergoeding toe te leggen, te betalen door den verliezer. Dat heeft geen principieel verzet bij de Kamer gevonden. Alleen is bepaald, dat ook met de uitgaven voor reis en verblijf r-ekening za' moeten gehouden worden. Een tweede bepaling betrof het reeht van den kantonrechter om maar niet iedereen als gemachtigde aan te nemen. De regeering stelde voor den kantonrechter de bevoegd heid te verleenen om een persoon, die geen advocaat is, te verbieden als gemachtigde op te treden. De bedoeiing is de zaakwaarnemers van slecht ailooi, die niet zoo heel zeldzaam schijnen te zijn, te wpren. De besprekingen golden in hoofdzaak de formeele regeling van deze macht des kantonrechters. Hij krijgt nu de bevoegdheid om zonder opgave van rede- len een gemachtigde te wraken, maar deze can dan achteraf in beroep komen bij de rechtbank. Na inlichtingen te hebben inge- wonnen bij den kantonrechter en den klager gehoord te hebben deze formuleering is een geesteskind van mr. Th. Heemskerk (A.R.) beslist dan de rechtbank. De nieu we regeling schijnt ons niet zonder voet- angels en klemmen toe, maar de practijk moet uitwijzen, in hoeverre de kantonrechters daarvan een deugdelijk gebruik maken en of er veel klachten zullen rijzen. Morgen is het ontwerp tot wijziging der Bevorderingswet aan de orde. Donderdag komt er een avondvergadering, daar de voor- zitter vreest, dat de Kamer anders niet gereed komt met de agenda voor de Staatsbegroo- ting. een Hussmann verklaren, de betrekkingen tus- schen de jongelui waren van normalen aard De vader van het slachtoffer, de rector Daube, werd nogmaals gehoord naar aan- leiding van een uitlating', door hem ge- bezigd toen hij1 vernam, dat zijn zoon was vermoord. Hij had toen gezegd: „Dan heeft DUITSCHLAND. EEN BRIEF. VAN DEN EX-KROQNPRINS. „De ojficiersvergadering schaamtelooze farce." De „Welt am Montag" publiceert een I Hussmann het gedaan". thans verklaart hij, brief welken de vroegere kroonprins in 1919 hiermee niets anders te hebben bedoeld dan aan prins v. Lippe, een Duitsch nationaal uiting te geven aan zijn opvatting, dat zijn aditator heeft veschreven zoon geen zelfmoord kon hebben gepleegd. &De kroonprins pakt daarin geducht uit Ftussmanns pleegzuster Ilse die eveneens tegen prins Max v. Baden en generaal Gro- werd gehoord, verklaarde niets ten ner, die in Oct. 1918 de plaats van Ludendorff I van een der beide jongelui. DageBijksch DE PUBLICEERING VAN HET ENGELSCHE WITBOEK. Oeen nieuwe gezichtspunten; Fransche en Engelsche persstem- men; waar leest men de bespre kingen van 2 Juni?! Eindelijk dan is het Engelsche Witboek verschenen, waarin de officieele stukken, be- trekking hebbende op het Fransch-Engelsche- vlootaccoord, vermeld staan. Zooals men reeds weet, hadden de publi- caties geen waarde meer, omdat toch nage- noeg ailes reeds bekend was. Dit is, naar men zich zal herinneren, hoofdzakelijk het werk geweest van Horan, den Amerikaan- schen journalist, die de officieele stukken in handen gekregen heeft en ze naar zijn land heeft gestuurd waar ze natuurlijk gretig geaccepteerd werden! Hoe het mogelijk is, dat dergelijke stukken ongemerkt overgeseind kunnen worden, is nog lang niet duidelijk, maar een feit is het, dat het gebeurd is en dat het geval veel stof heeft doen opwaaien. De gewisselde nota's zijn dus nu officieel bekend en de inhoud van het Witboek hebben we gisteren reeds in't kort weergegeven. We zullen dus niet in herhaling treden, maar lie- ver een beschouwing geven over de verschil- lende persuitlatingen. De meeste Fransche bladen vatten de heele zaak nog al kalm op. Ze zien er niets anders in dan een poging om aan de inter- nationale commissie ter voorbereiding van de ontwapeningsconferentie een basis te ver- schaffen, ten einde haar taak met de meeste kans op succes te kunnen vervolgen. De ,,Humanite" maakt natuurlijk een uit- zondering. Het communistisch orgaan be- schouwt de overeenkomst als een middel tot vermeerdering van de wapening, tot nadeel van Sovjet-Rusland in de eerste plaats. De socialistische „Populaire" zal op de zaak terug komen, maar toont zich voorloo- pig tevreden. Blum, de hoofdredacteur van dat blad, heeft vroeger wel het bezwaar ge- opperd, dat de ontwapening te land aan die ter zee opgeofferd werd. Inderdaad is de kwestie van de Fransche reserve hierbij het zwakke punt. In Engeland hebben de bladen uitvoerige hoofdartikelen aan het witboek gewijd. De „Times" verklaart, dat de besproken kwesties van de grootste beteekenis zijn. De wijze echter, waarop zij behandeld zijn, is een teleurstelling, zelfs voor den loyaalsten toeschouwer. Er bestaan geen geheime overeenkomsten, bondgenootschappen, samenzweringen of wat ook, welke de vooruitzichten voor den vrede in den weg staan. Zeker was niet beoogd, Amerika te bruskeeren en bestond de wensch niet, de Vereenigde Staten van de onderhan- delingen uit te sluiten. De „Daily Tel." laat de vraag, of de mi nister van buitenlands'che zaken goed of ver keerd handelde, toen hij de onderhandelingen op de thans bekend geworden wijze voerde on- beantwoord. Het eenige doel van den minister was de voorbereidende ontwapeningscommis- sie een dienst te bewijzen door het uit den weg ruimen van belangrijke hinderpalen. De „Daily Mail" acht het noodlottig, dat de overeenkomst een reactie op de algemee- ne ontwapening beteekent. De publicatie toont aan, dat de Britsche regeering alle mogelijke fouten beging tengevolge van den wensch van Lord Cushendum een te vroege publica tie te voorkomen. Zoo gaat het door. De diplomatieke mede werkers van de groote bladen wijden nog ko lommenlang* beschouwingen aan de vloot overeenkomst. Hierbij valt op de conclusie van de „Daily Tel.", dat de mededeelingen in het witboek over het onderhoud van Austen Chamberlain en Briand van 9 Maart zeer uitvoerig zijn, maar de aanteekening over de latere besprekingen van 2 Juni tus schen deze twee staatslieden in't geheel niet te viuden zijn I lad ingenomen De schrijver spreekt o a. van den vloekbe- aden negenden November. De officiersver- gadering, die vaststelde, dat de troepen niet meer achter den keizer stonden, welke uit- spraak dezen werd meegedeeld, noemt de kroonprins een schaamtelooze farce zoo als men weet, heeft een eererechtbank van of- ficieren in Mei '20 met algemeene stemmen DE J ACHT O P DE G EBROEDERS heidger. De jongste doodgeschoten, de an dere nog niet gevat. De gebroeders Heidger, die in Zuid- Duitschland1 roofovervallen pleegden, een politieagent vermoordden en op hun vlucht te Keulen twee politieagenten neerschoten, verkiaard, dat.generaal Groner (de woordige mimster van oorlog) „onder mterst waargzij1nog steeds in de door hem ge- stolen auto reden. moeilijke omstanddgheden volgens best-e weten en volgens zijn geweten heeft gehandeld."_ De ex-'kroonprins constateert in zijn brief, dat men toenmaals den keizer heeft voorge- logen. Over den. geest in het leger zegt de kroon prins, dat de troepen stelselmatig van achter let front werden opgehitst en bewerkt (dolk- stootlegende). In een bespreking van dit schrijven van den ex-kroonprins komt de „Frankf. Z." tot deze conclusie: Misschien heeft de vroegere kroonprins sinds dien brief andere meeningen gekregen. Maar het beeld, dat een brief met zulke ma- telooze scheldpartijen en onjuistheden geeft aan het politieke inzicht van den prins, is zoo dieptreurig, dat men nu achteraf eerst goed beseft, dat de verwijdering van de dy nastic der Hohenzollern een weldaad is ge weest. EEN GEHEIMZINNIG GEVAL'. In den trein bewusteloos gemaakt Naar het W. B. meldt, houdt de Berlijn- sche recherche zich bezig met een geheimzin- nig geval. Bij: aankomst van den middag- D.-trein uit Berlijn, werd's avonds in het station Wittenberge in een derde klasse coupe het sc'hijnbaar levenlooze lichaam van een vrouw gevonden. Een arts stelde vast, dat zij verdoofd was. Het bleek een 29-jarige stu- dente uit Berlijn te zijn. Zij beweerde, dat zij door een medereiziger op een of andere wijze in een toestand van verdooving was gebracht. Haar geld en bagage waren gestolen. Van den dader geen spoor. Opgehelderd. Naar een Wolffbericht meldt, is het ge- heimzinhige geval in den D-trein, waarbij een „studente" bewusteloos werd gevonden, reeds opgehelderd. Zij schijnt het verhaal van den overval te hebben gefingeerd, om een schadeloosstelling te ontvangen. Bij geen en kele hoogeschool stond zij als studente in- geschreven. Den bontmantel, die naar zij be weerde verdwenen was, vond men in haar woning terug. terwijl de vermiste koffer zich in het station te "Berlijn bleek te bevinden. Het Een nader Wolffbericht meldt, dat de poli tic de twee bandieten ten slotte op het spoor kwam. Er ontstond een schietpartij, waarbij de jongste der twee gebroeders werd gedood, terwijl dc oudste wederom wist te ontsnap- pen. Sensationeele tooneelen. Het verhaal van de geschiedenis van de klopjacht op de gebroeders Heidger is een aaneenschakeling van sensationeele gebeurte- nissen. De schietpartij te Keulen in de Rieliler- strasse, waarbij een politiebeambte is gedood en een agent levensgevaarlijk werd gewond, heeft de geheele bevolking, schrijft de Keul- sche correspondent van de „Frankf. Ztg", in opwinding gebracht. Het olijkt meer en meer, dat de politie bij de vervolging niet bijzonder voorzichtig is te werk gegaan._ De drie gevaarlijke misdadigers Linde- mgnn en de beide gebroeders Heinrich en Hans Fleidger uit Essen werden wegens tal- rij'ke misdaden, roof, moord en doodslag, vervolgd. In het geheel was er een belooning uitgeloofd voor hun gevangenneming van 19i000 M. De correspondent schetst als volgt de po- gingen tot hun arrestatie. Op 20 Oct kreeg de Keulsche recherche bericht, dat de misdadigers zich genesteld hadden in een huis aan de Riehlerstrasse. Ofschoon men wist hoe geyaarlijk de hee- ren waren, werden slechts drie politiebeamb- ten naar het huis gezonden. Toen de misda digers de trap aficwamen en op het bevel „Handen op" naar de wapenen wilden grij1- pen, schoot een der politiebeambten en ver- wondde deze een misdadiger naar hij meen- de zwaar. Diens broer werd door de beide an dere andere beambten gegrepen. Men nam hem een revolver met 14 patronen af. Sum mer drie, Lindemann, barricadeerde zich in een kamer. Eerst toen ging een der beambten een schietpantser halen. Intusschen gelukte het de twee andere beambten Lindemann te arresteeren. Zij bestegen met hun twee ar- restanten een auto. Plotseling trok een der misdadigers een revolver uit zijn laars en De van de Rijksbank te Gladbeek zijn binneng;- drongen en onder bedreiging van de beamb ten, 36000 M. hebben geroofd. In Aug. '28 zouden zij te Bonn op straat een banklooper hebben neergeslagen en hem een tasch met 25000 M. hebben ontrukt. Steeds zijn zij tezamen met Lindemann op< getreden. ENGELAND. v VAN EEN ADVOCAAT DIE MET MARS VERBONDEN WERD. Oorn Qa Wa Na IVa". Een Londensch advocaat, dr. Robinsoni, oud-gemeente-secreiaris van Shoreditch, is er, naar de „Evening Standard" meldt, zeker van, dat zijn etherisch lichaam naar Mars is geweest met dezeifde snelheid waarmee het lioht zich voortbeweegt. Hij zou deze week een draadloos telegram naar Mars zenden. Op zijn verzoek zullen er vandaag draadu looze berichten naar deze planeet worden uitgezonden door Rugby, het Britsche radio- station. In een interview vertelde hij, dat hij een reusachtigen rooden bol voor zich had ge- zien, derwaarts aan de hand geleid door een gids. De bewoners van Mars zijn volgens hem veel grooter dan wij, de mannen zijn ongeveer 2.25 M., de vrouwen ongeveer 1.80 Vleter. Hij heeft een heel aardige vrouwelijke gids of medewerkster van Mars en had zelfs teekeningen van haar, vervaardigd met be- lulp van medium. De teekeningen toonen een vrouw met een rond gezicht en lang, niet gebobbed, haar, een grilligen, half- glimlachenden mond, donkere, doordringen- de oogen, een merkwaardigen neus en heel groote oogen. Hier is een zin van Mars, door dr. Robinson vertaald: „Oom Ga Wa Na Wa", hetgeen beteekent: „God is alles in alles". SLAGREGENS IN BRlTSCH-INDIe Het spoorwegverkeer ontredderd. Tengevolge van slagregens zijn op den Noord-Ooster Spoorweg heele stukken van de lijn weggespoeld. Ongeveer 700 a 800 K.M. spoorlijn zal tijdelijk buiten dienst ge- steld moeten worden. In het district Travan- core is de directeur van weg en werken, die met zijn adjunct op de locomotief van een hulptrein stond, verdronken, doordien de locomitief kantelde en in een rivier stortte. De adjunct is gered. ONTSLAG WEGENS COMMUNISME. driegerijen met de politie in weest. aanraking ge- meisje was reeds vroeger eenmaal wegens be- J schoot een der beambten neer. De vervolgden i jml-.. <-I trachtten zich nu van de auto meester te ma ken, waarbij het publiek zich met het gevecht hemoeide, en er een geweldig tumult ont stond. Verschillende personen_ werden gewond E>e gebroeders Heidger wisten zich ten slotte te redden op een in de nabijheid passeerende auto, waarvan zij de inzittenden en den be- stuurder met opgeheven revolvers verjoegen om daarna in voile vaart hun heil in de vlucht te zoeken, achtervolgd door politie- auto's en motorrijwielen. Spoedig echter wer den de vervolgers het spoor bijster. Een uur na dit gevecnt lieten de bandieten zich door een dokter in Helz verbinden onder voorwendsel, dat zij bij een vechtpartij ver- wond waren geraakt. Hun auto is desavonds laat teruggevonden. Het schijnt vast te staan, dat de beambterr die den eersten aanval in het bezette huis deden, zich om den tuitt hebben laten leiden door den aangeschoten misdadiger, die later niet ernstig -gewond bleek. Bovendien zijn de beide arresanten niet afdoende geboeid ge worden. Tevens was het aantal politiebeamb ten en hun uitrusting geheel onvoldoende. HET PROOES-HUSSMANN. Gisteren begon de zevende zittingsdag van het proees-Hussmann. Dr. Meyer, die het voorloopig onderzoek heeft geleid, deelde mede, dat dr. Lutter hem verteld heeft, dat Hussmann zich zeer ver- rast had getoond, alsof hij van den moord niets wist. Hussmann heeft meermalen ge- vraagd, of dat waar was en dr. Luther moest iederen keer weer antwoorden: Ja. Ja Hel- muth Daube is dood." Deze mededeelingen, die geheel met de ver- klaringen van den beklaagde strookten, had den getuige Meyer, als rechter van instructie, doen besluiten Hussmann niet in hechtenis te houden. De door den verdediger opgeroepen chauf feur verklaarde, dat Hussmann naar het lijk wilde gaan, maar dat hem dit belet werd. De leeraar van Hussmann gaf een goed getuigenis van zijn leerling en zei, dat Huss mann een goede opvoeding genoten heeft en een openhartige jongen was, die, wanneer hij iets gedaan had wat niet met de orde van de I correspondent vast, voor zulk een on- klas strookte. zich altijd direct kwam veront schuldigen. Getuige heeft geenerlei bijzon- dere betrekkingen met zijn mede-leerlingen, speciaal met de vrouwelijke, bemerkt. De ouders van den vermoorde ge hoord. In het proees-Hussmann werd gisteren naar het W. B. meldt mevr. Daube opnieuw verhoord. Zij deelde mee, dat haar zoon veel fantasie had, maar waarheidslievend, nauw- gezet en religieus was. Aanleiding tot di vriaidschap tusschen Hussmann en haar zoort was h. i. uitsluitend Hussmanns pleeg zuster Ilse. Zii kan niets ten nadeele van Niettegenstaande de politie groote activi- teit ontwikkeld is nog geen spoor van het ont- vluchtte tweetal gevonden. Het bericht, dat zij gezien zouden zij in Wesermiinde, klinkt zeer onwaarsdiijnlijk, omdat er bij'gevoegd wordt, dat zij hun auto nog bij1 zich hadden. De broers zijn in het be zit, aldus meldt de „Kdln. Z." nog, van pa- plerep op de nameni Hans Wertheim, Heinz Sander. Zij worden o.a. beschuldigd van moord op een ambtenaar te Bachim in Juni '27verder moeten zij in Mei '26 gemaskerd bet filiail Van een lid van het personeel het arsenaal te Woolwich. van De Britsche regeering stelt zich op het standpunt, dat communisten niet mogen ver- bonden zijn aan een der instellingen van de admirajiteit of aan de rijkswerven. Op grond' dezer bepaling heeft de admiraliteit een lid van het peisoneel van het arsenaal te Wool' wich ontslagen na hem eerst in *de gelegen- heid te hebben gesteld zijn communistische leerstellingen op te geven, hetgeen hij weiger- de. De vakvereeniging waarvan de betrok- kene lid is, de Amalgamated Engineering Union, verzocht tevergeefs hem weer in dienst te nemen en thans heeft het.bestuur van de vereeniging zich tot den aigemeenen raad van het Vakverhond gewend om zijn tusschen-' komst te verleenen. De zaak komt morgen in den aigemeenen raad aan de orde. Het stand punt der regeering is, dat het comm-unisme niet als een politieke partij is te beschouwenv maar als een revolutionaire partij met revolu- tionaire doeleindem Communisten kunnen niet als loyaJe werklieden worden beschouwd, met name niet in_ instellingen als het arse naal van Woolwich of op de werven, waar, als het land in nood verkeert, groote schade en nadeel zouden kunnen worden aangericht, Het bestuur van de vakvereeniging stelt zich op het standpunt, dat zijn leden het reeh' hebben ieder politick standpunt in te nemen Siv ITALIe. DE NIEUWE OPGRAVINGEN EN ONTMANTELINGEN TE ROME. Minister-president Mussolini heeft, verge- zeld van prins Boncompagni Ludovisi, den gouverneur Van Rome, een bezoek gebrachi aan d-e voomaamste werken, die in de hoofdstad uitgevoerd- worden onj de over- blijfselen' van belangrijke oude gebouwen aan het licht te brengen. De minister-presi dent heeft daarbij den wensch uitgesproken, dat de werken op stelselmatige wijze zullen worden uitgevoerd. Het bezoek gold' voor- namelijk de zoogenaamde oude koopmans- beurs achter het Forum van Trajanus, de boven-elkaar gelegen winkelgalerijen, en het thans „bijna geheel" gerestaureerde theater van Marcellus, dat van de panden, die er in den loop der jaren tegenaan gebouwd waren, wordt ontdaan. Voorts gaf Mussolini aanwijzingen om- trent hetgeen moet geschieden met de groep monumenten uit den tijd van de Republiek, die ontgraven zijn bij den aanleg van den autoweg Rome—1Ostia, over de verbouwing van de opera en over de inrichting van de sportschoo], op het terrein van <ie Farotesina. ALKMAARSCHE COORANT 1,1 o- cirnnbt/L -7<r-h altnd Htrprf Invam vprnnr- i (Jgj-jjgming

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 1