Plnimveeteslt. PUROL Radiografisch Weerbericbt, ssasssaseaHssEssa OJfcOtffc L. Frankenberg - Alkmaar. Sport De Firma DE LANGE DE MORAAZ AMERIKA. FABRIEK AAN EMPLOYES CADEAU GEGEVEN. Een ongewoon geschenk van 'Amerikaansch milUonnair. Oscar Grab, die in de afgeloopen twintig jaar een der voonnaamste figuren is geweest in de New-Yorksche kleedingindustrie, heeft zijn fabriek ter waarde van een millioen dol lar geschonken aan een groep van veertien employe's, wier medewerking veel heeft bij- gedragen tot Grab's succes. Grab, die op zijn dertiende jaar van Wee- nen naar de Ver. Staten kwam en begonnen is met voor drie dollar per week in een win- kel te werken, is gedurende alle jaren van zijn succes in zaken zeer liberaal geweest in zijn verhouding tot zijn arbeiders. Hij geeft zijn fabriek, waar 300 arbeiders werken, weg, omdat hij er genoeg van heeft en als vice- president van een nieuw bankiershuis een an- der arbeidsveld heeft gevonden. (Tel.) Binnenlaeid DE VEENDAMMER HYPOTHEEKBANK. Nadat gister door het gerechtshof ver- Bchillende getuigen waren gehoord, wier verklaringen weer geheel gingen over de bij de vorige behandeling voor de rechtbank reeds bekend geworden zaken, werd de ver- dere behandeling gister avond om 6 uur ge- schorst tot morgenochtend 10 uur. GEVAARLIJKE KAT. Bij het spelen met een kat, door het drie- jarig dochtertje van een inwoner der ge- meente Nieuwer-Amstel, krabde het dier het kind zoodanig in het gelaat, dat het linker- oog werd geraakt. Het kind werd in allerijl naar een inrichting te Amsterdam overge- bracht. Hoogstwaarschijnlijk zal zij het licht in het gewonde oog moeten missen. ARBEIDERSPERS EN VAKBEWEGING. Het millioen bij een. Gistermiddag werd een vergadering ge- houden van de hoofdbesturen van de bij het N. V V. aangesloten organisaties. Het eenige punt van de agenda was de verdeeling van het millioen voor de arbeiderspers, over de verschillende organisaties. In eigen faring hadden de meeste organisaties reeds hierover beslist en uit de mededeelingen, die de bestu- ren op de vergadering deden, is komen vast te staan, dat de leening volteekend is, meldt „Het Volk". GEEN ZIEKENHUIS BENOORDEN HET Y. Op een voorstel van het raadslid Seegers, om de noodige maatregelen te treffen tot het inaken van een plan voor den bouw van een nieuw ziekenhuis benoorden het Y te Amster dam is door B. en W. van de hoofdstad prae- advies uitgebracht. Een onderzoek heeft uit- gewezen, dat een ziekenhuis met 50 bedden meer dan voldoende zou zijn. Wegens de zeer kostbare exploitatie van een ziekenhuis voor een zoo gering aantal patienten, meenen B. en W. voor den bouw geen voorstellen te mogen doen. Zij geven den raad dan ook in overweging, het voorstel- Seegers niet aan te nemen. CONFLICT IN DE GRAFISCHE i WERELD. In de vergadering van den Centralen Raad van Vakbelangen, gehouden op 22 dezer, werd een commissie benoemd, bestaande uit de Yoorzitters der bij dien Raad aangesloten organisaties, ten einde te trachten de na den afloop der reciprociteitsverdragen gerezen moeilijkheden tusschen de drukkers federatie, den papiergroothandel en de handelaren in grafische artikelen, uit den weg te ruimen. Deze commissie vergaderde gister met de yoorzitters en raadslieden der betrokken bon- den. Zij wees uit haar midden eenige leden aan met opdracht, om, rekening houdende met de gevoerde beraadslagingen, een advies aan de bestauren der in conflict zijnde orga nisaties uit te brengen. Dit advies werd een- stemmig opgesteld en zal vandaag aan die besturen worden toegezonden. KANT00RB0EKEN B IEFORDNERS, OPBERGMAPPEN in alle mitten en prjjjzen. Frovinciaal nieuwrs HEILOO. Jaarvergadering van de V. Y. V. ,,Heiloo V cot nit". De V. V. V. „Heiloo Vooruit" hield Dins- dagavond jaarvergadering in het cafe van den heer P. Roozing. De voorzitter, de heer W. van de Vail Sr., opende met een korte inleiding en zeide, dat de vergadering niet zoo belangrijk was, zoo- dat men het punt „Stichting van een Gebouw voor Sport en Kunst" op de agenda had ge- plaatst. Zoo noodig kan men een vervolgver- gadering houden. Mededeeling. Daar het ledental kau uitge- breid worden, stelt het bestuur voor om een circulaire over de post te verzenden en iemand deze te laten ophalen. Aldus beslo- ten. Het met zorg opgestelde jaarverslag van den secretaris meldde, dat het ledental met 14 terug ging. Er werden 21 bestuursverga- deringen en 2 algemeene vergaderingen ge houden. De heer Greeuw Jr. merkte op, dat er van de goed geslaagde feesten van de H.A.B. een belangrijk batig saldo was. Met den heer Grootewillink zou spreker voorstellen om dit bedrag disponibel te stellen voor een St. Ni- colaasfeest voor de kinderen. Het jaarverslag van den penningmeester meldt, dat in de verantwoording voor het eerst is opgenomen het saldo der verloting. De vereeniging moest f 356.08 bijpassen. Dok de openluchtspelen kostten 103.47. Het nadeelig saldo is 41.80. Een discussie ontstond over het nadeelig saldo van de openluchtspelen, doch de voor zitter merkte op, dat hierbij ook inbegrepen .waren de kosten van hct terrein, verlichting fenz. alle kosten voor eens. De commissie tot nazien van de rekening, bestaande uit de heeren M. van Steeg en M. J. Roovers, adviseerde tot goedkeuring. Al dus besloten. De begrooting 1928/1929 gaf reden tot be- 6preking, daar het bestuur 250 van de ge- ineente wilde vragen. v i De heer van Gemeren zou het betreuren, als er 6 raadsleden waren die hier voor stemden. Spr. meende dat het zoo niet moest. De begrooting werd goedgekeurd in ont- Vangsten en uitgaven od 470. De heer Vermeer meende, dat de rente van het saldo der verloting niet in de kas gestort mocht worden, doch de voorzitter zeide, dat men zulks zou onderzoeken. Mocht het niet, dan zou het niet gebeuren. Bestuursverkiezing. (Aftredend de hee ren Hopman en Rus, beiden herkiesbaar. Op de agenda komt niet voor verkiezing van een voorzitter, omdat men elkander heeft be- loofd dat men niet zal gaan voor het geld der verloting besteed is. De heeren van Gemeren en Kostelijk meenden, dat de voorzitter zijn woord brak. Zij meenden, dat zijn tijd gekomen was. De voorzitter zat niet vast op zijn stoel. Men zegge het als men wil, dat hij moet heen- gaan. De heer Kostelijk uitte zijn zienswijze en wilde den voorzitter houden als hij de zaak van de verloting kon afwikkelen, doch de voorzitter bracht het voorstel-Hopman in stemming, dat inhield dat de vergadering zich uitsprak of de voorzitter zou heengaan. Slechts 2 personen waren er voor, n.l. de heeren van Gemeren en Kostelijk. Bespreking wintercampagne. Het bestuur stelde voor om een St. Nicolaasfeest te hou den voor alle schoolkinderen. Aan de com missie van de H. A. B. te vragen or/, het ba tig saldo en anders aan B. en W. te verzoe- ken om met lijsten te mogen loopen. De heer Kostelijk wilde die commissie, volgens spr. een zelfstandige commissie, het saldo laten behouden en nog eens iets derge- lijks doen. Als men dan een nadeelig saldo had, zou men tegen een stootje kunnen. De voorzitter betwistte de zelfstandigheid der commissie. Zij was uit deze vereeniging voortgekccnen en rekenplichtig. Wil zij het geld behouden, dan zal daar heel wat critiek op uitgeoefend worden. Het voorstel tot het houden van een St. Nicolaasfeest werd aangenomen. Te dien einde zullen de besturen van alle vereenigin- gen worden opgeroepen. Stichten van een gebouw voor Sport en Kunst. De tusschen het bestuur en het ge- meentebestuur gewisselde stukken werden voorgelezen. Hieruit bleek, dat B. en W. al- tijd het gebouw tegen taxatie kunnen over- nemen. De grond, waarop het gebouw komt te staan, wordt eigendom der vereeniging. De gemeente zal een jaarlijksche huur geven van 250 en daarvoor de beschikking krij- gen over het gebouw voor het geven van gymnastiekonderwijs. De heer Smits wilde niet meewerken dat de gemeente langs een achterdeurtje het be drag van de verloting in handen krijgt. Zoo- als het voorstel luidt, is het een gyinnastiek- lokaal. Spr. zeide dat het geld is bijeenge- bracht door de gemeenschap en hij wilde alle gezindten in de gelegenheid stellen om hier- van te profiteeren. Spr. stelde een amende- ment voor, waarin werd bepaald, cat als het voorstel wordt aangenomen, dan op den dag dat de gemeente het gebouw overneemt dus het geld vrij komt het niet in de kas der vereeniging komt, doch benut wordt voor een gebouw voor sport en kunst, muziektent of badhuis. De heer Kostelijk was er vierkant tegen, omdat men niet aan de voorwaarden der ver loting voldoet. Spr. betoogde, dat gedurig getracht. wordt om het geld op andere wijze te besteden en daarvoor wilde spreker zich niet leenen. Spr. had dezelfde gedachte nog als vroeger. Men zou wederom een verlo ting kunnen organiseren. Spr. bedankte er voor om een douceurtje aan de gemeente te geven. De voorzitter: „Wie is de gemeente? Dat zijn wij toch". Spr. begreep die gedachten- gang niet. Alle vereenigingen, ook de katho- lieke en christelijke, kunnen van dit ge bouw gebruik maken. De heer Smits repliceerde: de voorzitter weet zeer goed, dat de katholieken er niet aan denken om daar gymnastiekles te hou den en spr. wilde het algemeen belang die- nen. De voorzitter hield een uitvoerige verdedi- ging, waarna het voorstel werd aangenomen met 22 stemmen voor, 6 tegen en 1 bianco. Het amendement-Smits, aangevuld door den heer Hopman, komt later in behande ling. Het bestuur stelt voor machtiging tot het vestigen van een hypothecaire geldleening tot een bedrag van hoogstens 2500'. Dit voorstel werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Na rondvraag volgde sluiting. Gister heeft de commissaris der ko- ningin in N.-Holland met het bestuur der vereeniging tot behoud van Natuurmonu- menten en de gemeentebesturen van Heiloo en Alkmaar vergaderd ter bespreking van den aankoop van grond van den heer de Lange te Heiloo. Bedoeld is het terrein gren- zend aan het vroeger aan de familie van Foreest behoorende bosch, welke thans eigen dom van bovengenoemde vereeniging is. Door den heer de Boer e. a. uit Amster dam, vormend een combinatie tot exploitatie van een vliegveld, zijn met den heer C. Bak- ker Pz. onderhandelingen gevoerd over aan koop van zijn weiland grenzend aan den Mallevoortsdijk en den Westerweg. We vernemen dat men nog niet tot een re- sultaat is gekomen. Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door de abonne's worden gezonden aan Dr. te Hennepe, Diergaardesingel 96, Rotterdam Postzegel van 7V2 cent voor antwoord in- sluiten en blad vermelden. EENDENHOUDERIJ. Hoe men klein beginnen moet. Het voeren. We hebben nu gezien hoe we met het beste materiaal als uitgangspunt nog voorzichtig moeten zijn en hoe van dezelfde beste moe der en vader nog zeer sterk varieerende na- komelingen kunnen komen. De gewone }ok- kersleer dus dat men van de beste ouders, beste jongen fokt is totaal onjuist. Verder hebben we uit het voorbeeld dat ik gaf van mijn Reebonten en Campbells te Nijmegen en te Volendam gezien, dat een soort eend dat het op de eene plaats goed doet (Campbells te Volendam) het nog long piet altijd op een andere nlaats evengoed doet (Cambells te Nijmegen). Daaruit volgt dus alweer, wat ik de men- schen honderden keeren voorhoud: Vraag niet naar het beste ras, want dat is er niet. Als ge met succes eenden wilt houden moet ge het beste ras zelf zoeken van Uw eigen omstandigheden. Vandaar dus mijn zonder- ling advies als er menschen bij mij komen met grootsche plannen, die zoo en zooveel H.A. terrein hebben, zoo en zooveel geld enz. enz. en die nu in eens goed willen beginnen met eenige honderden jonge eenden. Geld komt er niet op aan enz. als het maar beste eenden zijn. Mijn advies is dan: „kijk eens, ik verkoop graag een aantal jonge eenden voor goed geld, zulke gekken zijn er trouwens meer, maar als ik u een goede raad mag geven, ga dan met me mee met uw geld hier naar de groote Maasbrug en gooi het dan ineens al- lemaal in de Maas. Gij weet dan zeker dat ge het zonder veel moeite en zorgen radicaal kwijt bent en als gij een eendenhouderij be- gint, zooals gij het u hebt voorgesteld, raakt ge het even zeker kwijt, doch alleen na een jammerperiode van veel zorgen en moeite." Zoo'n advies slaat in als een donderslag uit helderen hemel en de meesten zijn dan pas rijp voor verstandig overleg. We gaan dan als volgt redeneeren: Wat hebt ge voor terrein, hoog of laag, stroomend water, stilstaand water, goede drinkwatervoorziening, grasland, etc. etc. Wat is uw doel? Kunt u de eendeneieren in uw buurt kwijt heeft u verstand van het vak (natuurlijk niet). De gekste dingen beleef ik soms. Onlangs komt bij me een beroepsdan- seres uit Berlijn, die daar's avonds allerlei moderne dansen vertoont. Zij had een groot kapitaal verdiend en wou dat in een eenden- farm steken, zooals dat zoo heel mooi heet, een groote eendenfarm dicht bij Berlijn. Wat ik haar raadde van rassen of ze eenden van mij kon krijgen en mijn advies was: „Lieve kind, ga gauw naar Berlijn terug en dans desnoods iederen avond met je bloote voetjes net zooveel eendenbroeieieren stuk als Je maar krijgen kunt, je zult dan over een poosje nog lang niet zoo arm zijn als dat Je nu een dergelijke eendenfarm begint." Wil de beginner eendenhouder of een een- denfokker zijn? Ook al weer een reuzenver- schil en de beste oplossing voor den toekom- stigen eendenhouder is dat hij begint met fokker te zijn. Hoe beginnen we nu te fokken. Stel voor we beginnen met een paar foktoomen en wel 2 foktoomen Reebonten en 2 foktoomen Campbells, ieder van 5 eenden en een woerd. Hebben we vrij water dan is het prachtig, hebben we rennen dan moeten we zooals gezegd op minsten 15 vierkante meter best grasland per dier rekenen. De voeding? Los zwemmende of loopen de eenden die veel kunnen vinden geven we over- Gesprongen i. Handen re strooptochten terug komen en rustig in hun nachtelijke verblijfplaats gaan. In En- geland waar men op ae groote landgoederen soms honderden eenden houdt, komen ze op .het geluid van een bel of fluitje of op het ge- roep van den oppasser in no time aan hollen. Ik zeg daar nachtelijke verblijfplaats en niet zooals bij kippen nachthok. Dat is met opzet want we zullen zien dat juist deze ver blijfplaats voor den nacht bij eenden veel eenvoudiger is dan bij kippen. Dr. TE HENNEPE. Dam m en. De wedstrijd om het Wereld- kampicenschap. Gisteren werden twee hoogst belangrijke ronden gespeeld De Hollanders ontmoetten nu ieder een der Franschen. De zesde ronde was een succes voor Holland; negen punten tegen drie. Springer won van Weiss, Kuijer won van Bonnard, Vos won van Fabre en Rustenburg van Belard. Polman remise m. Bizot. Slechts de Franschman Molimard wist het tegen de Jongh tot een overwinning te brengen. Hij en Springer bleven daardoor met 9 punten de leiding behouden. In de zevende ronde had de belangrijke ontmoeting plaats tusschen de leiders Sprin ger en Molimard. Tot vreugde der Holl. supporters wist Springer deze partij te winnen en daardoor de leiding te nemen. Een mooie prestatie. Bonnard en Bizot moesten eveneens ver- liezen, de eerste van Rustenburg, de tweede van Vos, die zich schijnt te herstellen. Belard won van Polman. De partijen Fabrede Jongh en Kuijer— Weiss werden remise. De stand is nu: Springer 11, Molimard en Rustenburg 9, Vos, de Jongh, Bonnard, Fabre en Kuijer 7, Polman 6, Weiss en Bizot 5, Belaid 4 p. Heden Woensdag wordt slechts een ronde gespeeld: MolimardRustenburg, Bonnard—Pol man, Weiss—Vos, KuijerFabre, de Jongh-- Bizot, SpringerBelard. B i 1 j a r t e n. De biljartliefhebbers hebben gisteravond hun hart weer eens kunnen ophalen aan hun sport. In het cafe „de Karseboom" toch was professor Koehof geengageerd, om eenige partijen te spelen tegen Alkmaarders. De professor gaf 400 punten voor op partijen Ook voop papticuliepen is heft van voordeel een REKENING TE OPENEN bij een Bank. te ALKMAAR geefft hieromftpenft gaarne inlichftingen. dag niets, ze moeten het zelf maar zoeken. Vastzittende eenden voer ik, ook al weer ge- weldig revolutionnair, alleen droog meel en mais. Ik zeg er echter direct bij dat rul aan- gemaakt meel, een paar maal per dag ver- strekt, veel voordeeliger is in voer. Het kost echter meer werkloon en als men een fokkerij heeft zooals ik te Volendam met veertig fok toomen van vijf, die ieder stuk voor stuk van voer en water voorzien moeten worden, dan voelt men wel dat er naast het andere werk (het controleeren der eenden, waarover later) geen tijd overschiet om een paar maal per aarg in ieder ren het eten ta gaan brengen. Vandaar dat ik gewone, heel goedkoope, me- talen automatische droogvoerbakken heb, die zoo eens in de week of eens in de veertien da- gen gevuld worden. Deze bakken staan in gewone kisten, die op hun zij staan, zoo dat de bodem van de kisten naar het Westen gekeerd, en ik dus geen last heb van natregenen van het meel. Naast deze droogmeelbak staat een gritbak, dit is een bak gevuld met schelpen. Dat is goedkoop en al die z.g. grit van gemalen steentjes enz., is zoowel voor kippen als een den absoluut overbodig. De kist zelf staat op vier paaltjes, ongeveer twintig centimeter van den grond. Dat heeft het voordeel dat er zich geen ratten onder kunnen nestelen (rat ten en eenden gaan heel vaak samen tot groote schade van eend en eendenhouder). 2e. De kisten gemakkelijk gereinigd kunnen worden en de eenden er geen modderboel in maken. De drinkbakken staan aan de andere zijde der ren ongeveer 3 Meter van den meelbak verwijderd. De eenden ziet men dan ook vrij- wel zoolang ze honger hebben steeds heen en weer tippelen tusschen voerbak en drinkbak. Daardoor zorg ik voor de noodige lichaams- beweging, die zeer noodig is. De kisten en bakken worden ieder week grondig gereinigd en met creoline geboten, de drinkbakken worden iederen dag gereinigc en van schoon water voorzien. 's Avonds krijgen de eenden per stuk 60—70 gram mais, al naar gelang het jaargetijde en de temperatuur. Daartoe heb ik bakjes ge- maakt, die precies voor 6 dieren (5 eenden en 1 woerd) de afgewogen hoeveelheid be- vatten als ze tot den rand gevuld zijn. Een den zijn geweldig verstandige dieren en ster- ke gewoonheidsdieren net als ouderwetsche huisvaders, die ook direct van streek zijn als er wat afwijkens gebeurt. Geeft men ze een paar korrels mais meer dan ze gewoon zijn, dan laten ze het rustig liggen en wee de een denhouder die dan bij schemerdonker niet goed oplet. Al spoedig zijn er een paar vler- beenige roovers present die de overgebleven mais verslinden en als men dan niet goed op- let en denkt dat de eenden alles schoon opge- geten hebben en den volgenden dag wat meer geeft, dan bereikt men cfus al heel gauw da* men naast de eendenfokkerij onbewust een rattenfokkerij opgericht heeft, wat een geweldig kostbare liefhebberij is. Losloopende eenden krijgen's avonds ook een portie mais, waar ze erg verzot op zijn. Ze weten dat zoo gauw, dat ze tegen het val- len van den avond uit zich zelf van hun ver- van 500, een groote voorgift. Deze voorgift leek in de eerste partij te groot. Immers zijn tegenstander, de heer Hoogland, was zoo goed op dreef, dat hij in 6 beurten de 100 vol had, terwijl de heer Koehof er toen 141 had! Een fraai resultaat voor den amateur, die met een gemiddelde van bijna 17 speelde! De revanche-partij, daarna gespeeld, had voor hem een minder gelukkig resultaat, ter wijl de professor nu buitengewoon op dreef was. Thans was het de beroepspeler die zijn 500 punten in 6 beurten maakte, w. o. een serie van 414! De heer Hoogland kreeg slechts 27 punten bijeen. Nadat we daarna vergast waren op een serie kunststooten, die zeer interessant waren en met spanning door het publiek gevolgd werden, kregen we tot slot van dezen aovnd een partij bandspel tusschen de heeren T. Molenaar en Koehof. De eerste moest 25 punten maken tegen den prof. 50. Ook deze partij was zeer spannend, maar toch gelukte het den heer Koehof de partij te winnen. Zijn tegenstander kreeg 23 pun ten dus juist twee te weinig. Het publiek heeft weer eens kunnen genie- ten van echte biljartsport met hoogstaand spel. Jammer, dat de opkomst van het pu bliek niet grooter was. De uitslagen luiden als volgt: le partij Hoogland—Koehof. brt. h.s. gem. Hoogland 100 6 47 16.67 Koehof 141 5 68 28.20 2de partij HooglandKoehof: Hoogland 27 6 13 4.50 Koehof 500 6 414 83.33 Bandenspel Koehof 50; T. Molenaar 23. Stadssnieuws GESLAAGD. Gisteren slaagde te 's-Gravenhage de beer J. v. d. Berg voor 3de stuurman groote vaart. ONTHEFFING VAN DETACHEERING. Ingaande 16 Nov. wordt de heer J. A. Ver- kuijl, kapitein der infanterie in Ned. Indie, eervol ontheven van zijne detacheering bij den generalen staf en ter beschikking gesteld van den inspecteur der infanterie. GEWETENSGELD. De Ontvanger der Directe belastingen enz. alhier heeft ten behoeve van- de gemeente Alkmaar, aan zoogenaamd gewetensgeld ont- vangen 263.14 TERUG BETAALD. Naar wij vernemen heeft de Coop. Land- bouw-Bank alhier, thans in liquidatie, we derom aan elk der vroeger bij haar aange sloten Banken 750 terug betaald. De liqui datie neemt dus wel een bevredigend ver- loop. NEDERL. VER. VAN HUISVROUWEN. AFD. ALKMAAR. Zooals wij reeds melddeu, viert de afd. Alkmaar v. d. Ned. Ver. v. Huisvrouwen deze week haar 10-jarig bestaan, en begint Donderdag en Vrijdag 25 en 26 dezer naar waarnemingen, verricht in den morgen van 24 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 765.8 te Miin- chen. Laagste barometerstand 732.5 te Storno- way. Verwachting (geldig tot den avond van 25 October) Meest krachtige tijdelijk wellicht storm- achtige, meest zuid-westelijke wind, betrok ken of zwaar bewolkt, regenbuien, aanvanke- lijk nog weinig verandering in temperatuur. MELKBESLU1T (WARENWET). De melk, die de melkveehouder verkooptt ajlevert of ten verkoop of ter aflevering in voorraad heeft, moet voldoen aan de volgeru de eischen: zij moet gewonnen zijn van melk- vee, waarvan tijdens het melken de uiers en naaste omgev'uig daarvan niet verontreinigi zijn; op zindelijke wijze gemolken, bewaard en behandeld worden; onmiddellijk na het melken doelmatig gefiltreerd zijn; onmiddel lijk na het melken uit den stal verwijderd zijn en in een stankvrije omgeving bewaard zijn. GEZONDHEIDSRAAD. een bazar en tentoonstelling met demonstra- ties, die iets buitengewoons beloven. Voor dp bazar zijn de cadeaux binnengestroomd In zoo'n groote verscheidenheid, dat er zeker „voor elck wat wils" zal zijn. Voor verdere bijzonderheden zie men de advertentie in de courant van hedenavond. De kaarten voor den feestavond van Za- terdag 27 dezer zijn reeds uitverkocht en daar het bestuur vernam dat er zeer velen teleurgesteld zijn zal de revue nog eens worden herhaald op Dinsdagavond 30 Oct bij genoegzame deelname, en dan toeganke- lijk zijn ook voor niet-leden. De poppendans en de revue zijn z6o bij zonder aardig en vol afwisseling, dat het meer dan jammer zou zijn, als niet meerde- ren daarvan zouden genieten! In afwijking met den feestavond zal het officieele gedeelte moeten worden weggelaten, maar zal het bestuur beslist zorg dragen. dat't een zee aardige avond wordt en die wat vroeger la ten eindigen, opdat dan ook de buitenleden ervan kunen profiteeren. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 5.24 uur licb/ op. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK, LANGESTR. 85 Geopend op werkdagen van 10—10 uur. 's Maandags van 2—10 uur. De boekerij werd met de volgende werken uitgebreid Nederlandsche letterkunde. B 75 le A. L. G. BosboomToussaint. Een Leydsch student in 1593. F 13.5 k. 5. Falkland. Kleine vertelsels. J 13 W. W. Jacobs. Kapitein Bowers' be lofte. Engelsche letterkunde. 822 S 60.7 R. B. Sheridan. The rivals and The school for seandal (tooneel- stuk. (G.) 823 H 80 A. Hope. The prisoner of Zenda (G.) 823 O 22 f Mrs. Oliphant. The fugitives (G.) 823 S 55 a W. Scott. The antiquary (G.) 823 S 55 anAnne of Geierstein 823 S 55 h (G.) The heart of Mid- Lothian. (G.) 823 S 55 r Rob Roy. (G.) 823 S 55 pThe pirate. (G.) Quentin Durward. (G.) -. St. Ronan's well. (G.) 823 S 55 q 823 S 55 s Duitsche letterkunde. i 832 F 47 G. Freytag. Rie Journalisten (tooneelstuk) (G.) 832 G 49 g W. v. Goethe. Gotz von Ber- lingen (tooneelstuk). (G.) Wetenschappelijke werken. 0.10 L 99 Lijst v. aanbevolen kinderboe- ken 1913—1925. 0.20 H 71 v. W. Hofmann. Von den Sachverzeichnissen. 170 B 98 i J. de Bussy. Inleiding tof de zedekunde. (G.) 201 B 98 mDe maatstaf van het inh. 573 0 37 616 D 69 zedelijk oordeel enz. (G.) 201 B 980 Over de waarde en van godsd. voorstellingen. (G.) 252 B 98 I. J. de Bussy. Tiental preeken. (G.) 204 T 32 II C. P. Tiele. Inl. tot de gods- dienstwetenschap, 2 din. (G.) 283 L 19 J. H. Landwehr. In memoriam; Prof. H. Bavinck. (G.) 373 V 68 A. de Vletter. Schooolreizen; bet. v. h. M. O. in Ned. (G.) F. Ortt. De schepping.(G.) O. Dornbliith. Over siapeloos- heid. (G.) 616 M 45 F. A. Melchior. Over Carcino ma ventriculi. (G.) 611 W 63 W. A. Wiemer. Bepalingen h. soortelijk gewicht van mensch. (G.) 656 S 79 De Nederlandsche spoorwegen. (G.) 730 M 58 J. de Meijer. Gewijde kunst. 746 P 90 C. Proos—Berlage. Sierkunsten vrouwenkleeding. 770 B 67 p A. Boer. Portretfotografle voor den amateur. 941.2 B 98 A. le Cosquino de Bussy. Het ontstaan der satisfactie Utrecht. (G.) 941.5 C 465 Chronyck van Hoorn. 941.2 M 54 Met Houtman uit en (G.) den van

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2