Aanbesleding. Huizen te huur De Strafzaak Mary Dugan Rhetsmofisk plmen mmm. jmrcsal- GEEFT PIANOLESSENT met voor- en achteituin< 5D Inl51essen goed loopendschritt. GRBRT BAKKEB STADSSGHOUWBURG AMSTERDAM. VEREENIGD TOONEEL Worteiboer De Hypotheekbank v. Nederland Voor de huis vrouw. Gesieente ALEMAAR, Sfadsnieuws Raadselhoekie* AdveHentien. Slechte Schrijyers. H. J. HARTEVELQ, Varnebroek 15. Een behoud v. Uwliaarden Kachei. Koolplanten BIj VERSTOPPING, spijsverteringssto- ringen, maagbranden, conegsties, algemeen trevoel van onwel zijn, neme men's ochtends on de nuchtere maag een bias natuurlijk Franz-Josef'-bitterwater. Volgens de in ■klinieken voor inwendige ziekten opgedane ervaringen is bet „Franz-Josef"-water een uiterst weldoend afvoermiddel. ties babbelde over het aanstaande huwelijk van' den bekenden jockey Semblat, amuseerde zich over een kranten-artikel, waarin over een anderen jockey beweerd werd, dat die op zijn paard speelt zoo artistiek als Pade- rewski op zijn „viool" (sic). Men prees de vernieuwde en door groote handwijzers zeer vereenvoudigde service's-ordre" aan den in- gang en den uitgang der renvelden. Men cri- tiseerde of bewonderde eenige nieuwe auto- modellen, die met het seizoen hun intrede hebben gedaan. Ook de boulevard Saint-Michel vertelt er- van, dat de vacanties voorbij zijn, en dat Pa ris zijn gewone aanzien hernomen heeft; wekba zullen de colleges weer beginnen en reeds is het Quartier Latin verlevendigd door de teruggekeerde studenten, die redetwistend, gesticuleerend en lachend den boulevard en de cafe's weer bevolken. Ook de scholen voor de jongeren beginnen Weer. En een geestige schoen-handelaar druk- te de gemoedsstemming der in de stad terug- gekeeSle Parijzenaartjes uit, door te midden in zijn etalage van louter schoollaarzen een groot bord te hangen met daarop het enkele woord: „Helaas!" Montparnasse heeft zijn trouwe nietsdoe- tiers weer terug, zijn zoogenaamde schilders, dichters en journalisten, die ha een langen tijd van zonnebaden meer of minder te mid den van de natuur, zich weer geinstalleerd hebben op ,,hun" terrassen voor een aperitif of een cafe-creme, waar ze voldaan in het rond zitten te kijken of niet minder voldaan aan het disserteeren zijn over de onverander- Jijke onderwerpen: de schoonheid van het een of andere schilders-modelletje, de excen- triciteit van de een of andere Amerikaansche. Op Montmartre zijn er eenige nieuwe t,bofs" bij gekomen, op de plaats van oude, die verdwenen zijn, maar een andere naam lokt nu met uitdagend-felle veelkleurige lich- ten de feestgangers. En in de berookte, be- dompte zalen springen nu weer de paren rond, die nog maar pas geleden de ruime frissche zeelucht inademde, de geuren van het land, de zuivere lucht der bergen. Maar alien schijnen ze heel voldaan te zijn over hun terugkeer in die gekruide atmosfeer vol passie en enerveering. la, Parijs is bijna weer heelemaal thuis gekomen, en laten we nu de gebeurtenissen afwachten, de feiten van den dag en de meer of minder gerucht makende incidenten. M. DE ROVANNO. Parijs, 21 September 1528. l it Rusland. De Russische werkelijkheid. (Nadruk verboden). De Russische boer steunde tijdens den bur- geroorlog de bolsjewiki, omdat hij Lenin cs als de eenige partij beschouwde, die bereid was de annexatie en verdeeling van den grond der edellieden, der domeinen en der kerkeliike gestichten door de boeren te erkennen. De andere partij en werd en door de boeren op dat gebied gewantrouwd en de witte legers, aan het hoofd waarvan edellieden, dus gewezen landheeren, stonden, stuitten daarom overal op verzet van het platteland, dat den strijd ten gunste van de rooden besliste. Toen de strijd geeindigd en het gevaar van een terugkeer der landheeren voorgoed ver dwenen was, besloten de boeren weer alles recht te zetten, maar daarbij ontdekten zij, dat de nieuwe heerschers, de bolsjewiki, een veel grooter hinderpaal vormden dan de landheeren vroeger. De boeren bonden toen den strijd tegen de nieuwe heerschers aan. maar zij merkten weldra, dat de bolsjewiki beter georganiseerd zijn dan hun voorgan- gers en dat een stormloop niet veel zou hel pen. De boer is taai en sluw en hij heeft al heel gauw begrepen, welke tactiek gevolgd moet worden om den nieuwen vijand te over- winnen. E>e strijd wordt onafgebroken ge- voerd, maar gewoonlijk is hij bijna onzicht- baar, heeft hij het karakter van plaatselijke botsingen, van een strijd tegen bepaalde per- sonen (steeds communisten, natuurlijk), van moordaanslagen op de communistische over- heid op het platteland, op de gehate „sel- Jcor's" (de communistische plattelands-cor- respondenten, die algemeen als verklikkers en spionnen worden beschouwd) en de agenten van de organisatie „Bezbozjniek" (de godde- looze). In de meeste gevallen kan de overheid de schuldigen, ofschoon iedereen in het dorp ze kent, niet vinden, omdat de boeren tegen- over de communistische administrate dezelf- de terughouding bewaren als indertijd tegen- over de czaristische ambtenaren. Nu en dan, wanneer de bolsjewiki door hun onmacht het economische leven_ te organi- seeren en door hun zucht om zich met elke kleinigheid te bemoeien den toestand volko- rnen onhoudbaar maken, neemt de strijd scherpe vormen aan. Dan toont het platte land zijn macht en de bolsjewiki moeten oapi- tuleeren en aan de wenschen der boeren toe- geven. Zoo was het in 1921. toen de boeren met een revolutie dreigden, indien de bolsjewiki het gehate stelsel van de ,,prodrazwjorstk?" een belastingvorm in natura, gebaseerd op de van boven voorgeschreven regeling van het boerenbedriif) niet afschaften en den vrij- en handel niet herstelden. Lenin moest toen toegeven en zoo is de N. E. P. ontstaan. Zoo is het qok nu. De N. E. P. heeft aan de verwachtingen van het platteland niet be- antwoord, te meer daar de bolsjewiki, vol gens hun gewoonte, hun^beloften niet waren navekomen en de „in ernst en voor langen tiid" verleende rechten weer ingetrokken. Het land maakt een zware crisis door; de nood neemt zelfs voor Sovjet-Rusland ongekende vormen aan: het platteland zit zonder fa- brikaten en de steden zonder levensmiddelen. 'En de boeren zien dat zij opnieuw bedrogen zijn en oefenen een sterken druk op de regee- ring uit. Welke vormen de nu steeds aan hevigheid wintiende strijd tusschen de boeren en de bolsjewiki zal aannemen, is niet met zeker heid te zeggen. Naast dezen strijd, die nu den bolsjewiki zooveel zorg baart, woedt echter ook de alledaagsche strijd voort. Tegelijker- tijd gaan "ae ooeren voort zien aan cfe oolsje- wistische toestanden aan te passen om op deze wijze de bepalingen van de tegenwoor dige regeerders evenzoo te kunnen omzeilen als die van de czaristische regeering. De tegenwoordige bepalingen zijn veel ingewik- kelder en het vinden van mazen is veel moei- lijker dan voor de revolutie, maar de boer heeft in de revolutiejaren veel geleerd', heeft veel ervaring verworven en is veel handiger geworden. Hij heeft de ingewikkelde bereke- ningen van de communisten begrepen en weet nu, hoe te handelen om zijn huishouding niet in verval te doen raken en tegelijkertijd op ,,wettigen bodem" te blijven staan. Hoe moei- lijk dat in Bolsjewikie is, kan een West-Euro- peaan zich niet voorstellen. Wij zullen daar om hel een en ander van de Russische werke lijkheid vertellen. De bolsjewiki leeraren, dat de boeren uit drie ,,klassen" bestaan: de koelaki ,oftewei de „rijke" boeren) de serednjaki (de midden- boeren) en de arme boeren. De eerste groep moet btlastingen betalen, die verre haar draagkracht overtreffen; de veel gecritiseer- dc Hollandsche belastingen zijn kinderspd in vergelijking daarmede. De serednjaki wor den geduld; nu en dan vindt de sovjet-regee- ring het raadzaam de serednjaki te vriend te houden en dan worden hun belastingen wat verlaagd en zij zelf worden min of meer als gelijkberechtigde burgers behandeld. De arme boeren worden, althans in theorie, als de eenige groep beschouwd, die samen met de arbeiders den Staat besturen. Men moet zich echter een „koelak" niet als een riiken Hollandschen boer voorstellen, die veel vee, paarden, een groot huis en effecten bezit. Om in Rusland als „rijk" beschouwd te worden is het voldoende een koe meer te heb ben dan het alleruiterste minimum, een fat- soenlijk pak te bezitten of voor de vrouw een mooien doek te koonen. De boeren hebben zich nu deze ingewikkelde statistiek eigen ge- maakt en weten precies, welk maximum zij mogen bereiken om binnen het kader van de lagere klasse te blijven. De boeren regelen dus hun bedrjjf niet naar de behoefte ervan, maar naar de voorschriften van de bolsje- wistische statistiek. Als de merrie een veulen werpt. dan moet het dier zoo gauw mogelijk verkocht worden, want anders komt de boer op de lijst van de hoogere klasse terecht met al de gevolgen er van. Er zijn nu in Rusland veel boeren. die alle decreten van de sovjet- regeering uit het hoofd kennen, die precies weten, wat een arme boer of een serednjak wel en wat hii niet mag bezitten, welke breuk van een paard of koe per ziel van het gezin gehandhaafd moet worden om binnen de perken van de wet te blijven, enz. Zulk een boer zal bij elke gelegenheid zijn gehechtheid aan het communisme betuigen, zal aan de plaatselijke communisten, die hij natuurlijk minacht en als baliekluivers beschouwt, roods stof voor een vlag schenken, zal de leiders van de plaatselijke communistische eel te vriend houden, zal zijn paard „Komintern" of ..Revolutie" noemen, zal er voor zorgen, dat de'bolsjewistische ambtenaren, die uit de stad komen om het werk van hun dorpsagenten te controleeren, niets verdachts vinden. Heeft hij een veulen of een kalf te veel, dan zorgt hij er voor het beest bijtijds naar een afge- legen weide over te brengen. Op deze wijze lukt het duizenden boeren hun bedrijf voor volkomen verval te behoeden. Nu en dan ge- beurt het, dat'een hunner door de mand valt, maar dat is een onvermijdelijk risico. Het platteland heeft nu gebrek aan alles, en de bolsjewiki. die zooveel propagandists kunnen sturen als ze maar willen, zijn niet in staat een smid, een loodgieter, een metselaar e d. te leveren. Wi liemand zelf een werk- plaats openen, dan wordt van" hem zooveel belasting geeischt (zoo iemand is immers een „kapitalist" en een vijand van het soeialisti- sche regime!), dat de werkplaats spoedig ge- sloten moet worden. Een verstandig man doet echter- anders Hij stelt de communistische eel van zijn dorp voor, een „communistische" smederij of lood- gieterij te ooenen. De vergoeding voor het verrichte werk wordt dan verdeeld tusschen de eel en den ambachtsman en de laatste heft nog bovendien van zijn klanten een zekere vergoeding in natura (bijv. voor het vertin- nen van een samowar 20 pond graan, voor het repareeren van een koperen pot 6 pond graan enz.). Op dezelfde wijze kan ook een handige hoefsmid werken, een schoenmaker, een kleermaker enz. Hij moet er echter voor zorgen, de communistische eel te vriend ts houden. Wie in zijn bedrijf gehuurde arbeidskrach- ten gebruikt, is een koelak, een vijand des socialistischen vaderlands dus. Wat moet nu een boer doen, die alleen dochters heeft? Is hij een verstandig man, dSn „adopteert" hij den een of anderen gezonden maar erg dom- men wees; nu kan hij hem zoo lang en zoo hard laten werken als hij maar wil, zonder de wet te overtreden: het is immers zijn „zoon" en geen vreemde. Is de boer een weduwnaar en heeft hij1 voor de zomermaanden een flin- ke dienstmaagd noodig. dan „trouwt" hij haar (dat is in Rusland heel eenvoudig, het werk van eenige minuten) om in het najaar te scheiden (dat is even makkelijk als het trouwen). Op deze en honclerden andere ma- nieren weet de boer de wet te omzeilen. Een gezonde ontwikkeling van den landbouw is echter op deze wijze niet te verkrijgen, zoodat een nieuwe worsteling tusschen de boeren en de bolsjewiki onvermiideliik is. Dr. BORIS RAPTSCHINSKY. worden verzacht door inwrijven derpijnlijke plekker c rnet f oplossing fosse arbeiders en 27 transportarbeiders. Vrouwelijk personeel: 3 werksters. Geplaatst: 4 colporteurs; 2 pakhuisknech- ten; 1 steenbikker; 6 sigarenmakers5 tim- merlieden; 1 verwarming-monteur; 23 losse arbeiders, 7 transportarbeiders en 1 tuinman en 2 werksters. REGELING VAN DEN ZONDAGS- EN NACHTDIENST IN DE APOTHEKEN TE ALKMAAR, GEDURENDE 1928. Op 28 October zal geopend zijn de apo- theek van den heer Dr. H. Hartong van Ark (firma Molenaar), Langestraat 1. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts een der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van des avonds 8 uur (Zaterdags 9 uur) tot den vol- genden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. met kralen gewerkf, of een stukje peau de su6de tot bloem verknipt 't zijn allemaal van die kleine „nietjes", die cachet geven aan het kussen, doch die ik u onmogelijk kan voor- schrijven, omdat ik absoluut niet weet, hoe uw kussen er uit ziet, en ook niet in wat voor omgeving: modern of ouderwetsch, jonge menschen of oude dame, het dienst moet doen. In alle geval deed ik u nu een paar ideeen aan de hand, waarop u voort kunt borduren! Doch nu nog even een opmerking: vindt u het niet wat jammer van uw mooie fluweel, dat u er zo6 maar op gaat zitten? Al heeft u er nog zooveel zorg voor en past u bijv. op, dat iemand, die in den regen liep, er geen ge- bruik van maakt, toch zal het fluweel door het gebruik er niet mooier op worden: zelfs de allerbeste kwatiteiten pletten, wanneer men er dikwijls op zit! Ik raad u daarom eerder aan er een tafelkleed of canapekussen van te maken, als het werkelijk mooi fluweel is! En nu nog even in telegramstijl de andere dames: Mevr. R. te Z. heeft schimmel op haar be- hang in een nieuw huis. Die behangsels zijn wat vochtig in't begin.Los wat salicylzuur in wiingeest op (1 op 4 is de verhouding) en bevochtig de beschimmelde plekken hiermee, met behulp van een sponsje. Er zal geen schimmel meer op verschijnen. Mevr. L., uit L., vraagt hoe zij badmutsen kan bewaren, zonder dat ze verdrogen of on- bruikbaar wprden: leg ze in uw linnenkast na ze eerst van binnen en van buiten met een laacje speksteenpoeder te hebben bestoven. Mevr. R., uit L., vraagt mij wat het beste materiaal voor poets- en zeildoeken is. Geen beter danouwe lappen en afgedragen kousen! Wanneer de voeten der kousen ver- sleten zijn, knipt u er deze af en legt vervol- gens eenige kousen naast elkander. Om de andere het nauwe en het wijde gedeelte van het been boven; naai ze met de machine aan elkander vast en stik de open stukken dicht Zet er een sterk bandje om heen als boorband en u heeft de stevigste, beste zeildoek, die u maar wenschen kunt. BURGEMEESTER en WETKOU« DERS van ALKMAAR zijn voor- nemens aan te bosteden op DIN9» DAG 6 NOVEMBER 1928, 13.30 uur ten Stadjiuize Het bouwen van een Openbarf Lagere School aan de Linden« laan te Alkmaar, volgens bestek No. 4, met 3 tee- keningen, dienst 1928. Het bestek compleet ligt ter in- zag'e aan het Bureau van Gemeente- werken en is aldaar verkrijgbaar ad f 5 per stel, terwijl het ook ter inzage ligt ten kantore van de Kamer van Koophandel te Alkmaar. Na ontvangst van postwissel of overschrijving op postrekening No. 86010 van f 5.volgt franco toe- zending. Inlichtingen worden verstrekt tot en met 1 November 1928 aan Bureau Gemeentewerken. GEMEENTELIJKE DIENST DER WERKLOOSHEIDSVERZEKERING EN ARBEIDSBEMIDDELING. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Telefoon 838. Doelenstraat 30. Geopend voor werkgevers 911 en van 2 5 uur. Voor werknemers 912 uur en Maan- dag en Donderdag van 78 uur n.m. Bemid- deling Vrouwelijk personeel uitsluitend in- gang deur administratie. Bemiddeling koste- loos. Ingeschreven staan de volgende: 1 carro- seriebouwer, 1 metaalfraiser, 5 grondwerkers, 1 kantoorbediende, 2 kleermakers, 1 mach.- houtbewerker, 2 mapazijnbediende, 9 metse- laars, 2 meubel makers, 8 opperlieden, 5 pak- huisknechten, 1 reiziger, 1 scheepstimmer- man, 1 steenbikker, 11 sigarenmakers, 9 schilders, 3 smeden, 1 stoffeerder, 1 stoker, 1 straatmaker, 1 suikerwerker, 1 stucadoor, 1 timmerman, 3 voegers, 1 winkelbediende, 36 Zelden ontving ik zooveel brieven van dames, die mijn hulp inriepen, als in de twee laatste dagen voor ik, voor ander werk, de stad uit moest! Ik hoop, dat u't mij wilt -vergeven, dat ik u eerst nu kon antwoorden; het gebeurde werkelijk buiten mijn schuld. In de eerste plaats Mevr. A., uit S., U wil- de een groot kussen maken om op den grond op te zitten; u heeft fluweel en satinet, maar schrijft mij niet hoeveel en ook niet of het flu weel en satinet bij elkaar zijn te gebruiken. Dat zal ik maar aannemen. Ik heb twee ideeen voor u. In de eerste plaats kunt u een echt kussen maken, d. w. z. de vorm van een canapekussen, doch dan veel vaster opgevuld, zoodat u er werkelijk op zittenkunt. Dat gaat niet op een gewoon canape-kussendaar zoudt u doorheen zakken, zoodat u plat op den grond kwam te zitten. Daarom moet zoo'n vloerkussen steviger opgevuld en groo ter zijn dan een gewoon kussen. Wanneer u het bijv. 60 c.M. lang en 50 c.M. breed maakt en u zet een band random van 20 c.M. breed- te, dan kunt u het opvullen met zeegras, en u legt er een laag kapok omheen, omdat dat een zachter gevoel geeft. Ik raad u wel aan eerst een voeringkussen van katoen of een an dere sterke stof te maken en deze voering op te vullen. Dan blijft het model er beter in. U maakt dus twee vierkante lappen van 60 bij 50 c.M. en een lange reep van 2.20 M. (2 maal 60 bij 50) van 20 c.M. breedte en naait deze aan elkaar; als de voering bijna is dicht- gestikt, stopt u haar vol met de vulling, dan naait u het laatste stukje overhands dicht. Vervolgens trekt u er de van te voren aan drie zijden dichtgestikten fluweelen hoes over- heen (de onderste helft kunt u desnoods van satinet maken, omdat het Euweel leelijk wordt van op den grond te liggen) en naait het zaakje toe. Afwerken met een smal koordje om de naden te bedekken, raad ik u wel aan; het staat veel netcer. Ook maakt een grooter zijden of satijnen strik boven op een der hoe- ken een aardig effect. Een tweede manier om zoo iets te fabriceeren is er een proef van te maken. Dan zit u prettiger, want hooger dan op een enkel kussen. Een goede afmeting voor een proef is een middellijn van 42 c.M. en een hoogte van 32. Daarvoor heeft u noodig een lap van on- geveer 1 M. lengte en D M. breedte en dan bovendien nog een onderkant van satinet met een middellijfl van 42 c.M. Knip twee ronde kartonnen met diezelfde middellijn. Zij geven „houvast" aan uw kus sen. En maak dan een grooten berg van flink verfrommelde oude couranten. Daar moet u een massa van hebben; want daarmee moet de gansche poef worden opgevuld, zoo, dat u er gemakkelijk en stevig op zittenkunt. Maak nu eerst weer een voering-band van 1.30 M. lengte en 70 c.M. breedte. Rimpel deze van boven en van onderen in en vu lde ruimte op met de papieren en de twee kartonnen: een boven- en een onderaan. Dan krijgt u dus een tonnetje van ruim 32 c.M. hoogte; naai ver volgens de fluweelen band1 over de breedte dicht, rimpel hem aan een zijde in, zoo, dat u een ronde opening overhoudt en leg in deze opening uw schijf van satinet en vervolgens uw voeringkussen. Daarna rimpelt u ook den bovennaad in, windt halverwege het tonnetje een stevig koord, waarmee n de poufie af- snoert in twee helften en model geeft, en het kussen is klaar. Nu is het voor mij, die uw fluweel niet zag en er niet een? de kleur of kwaliteit van kent, wel heel moeiliik te oordeelen, hoe u het kus sen moet afwerken. Het is mogelijk, dat u er een of andere grap op kunt borduren, bijv. een muis of een bij of een spinneweb, maar u kunt het misschien ook aardig versieren met een strik of een toefje zijden bloempjes. Een groote kwast van koordzijde, of een ornament OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT 'T VORIGE NUMMER. Voor grooteren. 1. Reval, Eva. 2. E Elizabeth, o 1 m Loire z e e z i e k Elizabeth Zambezi p 1 e i n e t s h 3. Jaar, beurs; Jaarbeurs. 4. Frarkrijk (want het is slechts een franc rljk) Voor kleineren. 1. Heb je een mooi nieuw boek uit de bi bliotheek gehaald? Neen, ik nam per ongeluk een, dat ik al kende Hoekomt het toch, dat je tegenwoordig zoo dikwijls suft? Vroeger heb ik dat nooit van je opge- merkt. Het is alleen, omdat ik alles vlug wil doen. Een ongeluk komt nooit alleen. 2. Banknoten. 3. Kat, lat, mat, gat, krat. 4. Krokodil. S. BAKKER Dz., Leeraar In het Schoonschrljven. Geestersingel E 46, b. d. Spoorstraat. RIJKSSTR A AT WEG B 27, HEILOO AAN BEGINNENDEN EN MEERGEVORDERDEN. Huurprijs f 5.60 per week met in- begrip van waterleiding. Te bevr, G. R. F. VISSER, Boezemsingel 41, Alkmaar. Directie Verkade en Verbeek. OM OP TE LOSSEN. Voor grooteren. 1. Mijn geheel wordt met 4 woorden of 27 letters geschreven en noemt een bekend spreekwoord. Een 27, 16, 17, 18 is een vroolijke snaak. 19, 3, 4, 1, 2, 26 is een ander woord voor branden. Een 10, 11, 20-, 9 maakt zoowel deel uit van je voet als van je schoen. Een 13, 14, 7, 8, 12 is een wapen Een 9, 16, 25, 18 is een snaarinstrument. 19, 20, 16, 18 kan de smakelijkheid van het eten verhoogen. Een 6, 1, 23, 9 is een dier dat zich als een bal kan oprollen Een 10, 23, 7, 8, 9, 24, 25, 26, 27 wordt aan de hand gedragea Een 22, 14, 16, 5 vindt men in elk ver- trek. lets wat 15, 11, 21, 22 is, heeft geen hoeken. 2. Welke godin noemt men, wanneer men een ongetrouwde Engelsche dame om thee verzoekt? 3. Wat staat hier te lezen: Zondagmiddag 28 Oct. 2 uur (Forensen-Voorstelling) van BAYARD VEILLER. Vertaling en Regie van EDUARD VERKADE. Zonneschermen Markiezen Dekkleeden, Tenten? Vlaggen, Staaldraadtouw, yoor elk doei, Steigertouwen, prima, f 26 p. IOC Jzeren houten Tafeiblokken. Ripolin en De Wit's verf. - DEKKLEEDEN en VLAGGEN TE HUUR. ZAADMARKT 8, ALKMAAR. Telefoon 686. 4. 1. 2. zien'; ij ij md; id. Verborgen rivieren in het buitenland. Ja, ga je gang, Esther, en doe alsof je thuis bent. Hoe kwaad u er ook om worden mag, u zult u toch moeten schikken. Heeft Tante Jo u sedert een heele maand niet gezien? Verleden week is Arend elken avond laat naar bed gegaan. (2) Drinkt Oom Ko bier? Voor kleineren. Wat heeft een pudding en al het andere in de wereld eveneens? Zonder mijn eerste zou je niet kunnen zeggen, hoe warm het precies is, mijn tweede is een lichaamsdeel van een dier en mijn geheel een vogeltje, dat bij ons voorkomt. Ladderraadsel 1° (bovenste) sport een visch. 2° sport een metaal. een rivier in Pruisen een ander woord voor bouwval. X X X X X X 3° 4° een jaargetijde. een ment. muziekinstru- verkrijgbaar vanaf f 50. Ambtenaren e.d. ook zonder borg- Geen spaarkas. Geen spaarkas. Geen verzekering. OUDEGRACHT 127, Alkmaar. verstrekt geld op le Hypotheek tegen concurreerende voorwaarden en geeft Pandbrieren uit va» f 1000, f 500 en f 100. Agent te Alkmaar Telef. No. 133. J! De woorden bestaan alien uit 5 letters en de middelste letters vormen van boven naar beneden gelezen, den naam van een visch. 4. Ik ben een vogeltje, welks naam met 4 letters geschreven wordt. Ontdoet men mij van mijn staart, dan word ik een deel van een visch. Wie raadt ditE Poetst vlug en gitzwart. ZWARTA is het voordeeligst in het gebruik. verkrijgbaar uit warenhuis ofkou- den bak. Levering begin April. Tomatenplanten voo»' warms kas en warenhuis, 2 X verspeend b f 3.50 per 100. P, GLAS, Broek op Laugeudjjfs, no. 562. Bij opothekers en glrogisten. ZWARTA

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 7