f 'M de samenstelling en de werkwijze tier Commissie zoo zeer is gewijzigd. weinig aanleiding is, de verordening met betrekking tot deze bescheiden toelage te wijzigen. Wij geven toe, dat de overige kosten der commissie ad J 125.hoewel daarvan o.a. drukkosten en abonnementen van tijdschrifter. worden be- taald, eenigszins zouden kunnen worden verminderd, doch wij hebben gemeend, hiertoe met het oog op het geringe' be- drag, dat misschien op die wijze zou kunnen worden bespaard, niet het voorstel te moeten doen. Volgnummer 125, (Kosten van uitzending en verpleging van kinderen in gezondheids- en vacantiekolonies). n Meerdere leden vragen, nu de financicele nood der ge- oeente niet meer van zeer ernstigen aard is, of B. en W. be- Breid zijn deze post alsnog te verhoogen. Wij zijn niet voornemens een voorstel tot verhooging te doen. Volgnummer 126, (Contributie aan de Ned, Vereeniging tot bestrijding van water- en luchtverontreiniging). jj'aar B. en W. diet lidmaatschap van deze vereeniging met ingang van 1929 willen doen opzeggen, zullen meer dere leden het op prijs stellen te mogen vernemen: „Waar- ym dit moet geschieden". Het lidmaatschap van deze Vereeniging is voor de meente vain weinig of geen beteekenis. ge- Volgnummer 130b. (Contributie internationale bond tegen vallende ziekte). Ook het opzeggen van dit lidmaatschap geeft hen aan- ^ieiding de vraag te stellen: „Waarom ook dit moet geschie- »!en." i Deze uitgave wordt in de tegenwoordige omstandigheden niet door eenig dringend gemeentebelang gerechtvaardigd. Volgnummer 136 (b en d,) (Bijdragen van het rijk, krachtens art, 38, derde lid der Woningwet). Hier vragen meerdere leden of B. en W. inlichtingen kunnen verschaffen hoe't komt, dat de cijfers 6845.05 en 6737.03, niet overeenkomen met de cijfers onder b en d van Volgnummer 148, n.l. 6993.44 en 7339.30. Bij de onderdeelen b en d van dit volgnummer zijn ter vergelijking de gemeentelijke bijdragen vermeld, welke zijn toegekend in verband met de verleende rijksbijdragen. In de raming onder volgnummer 148 sub b en d moest echter me- de rekening worden gehouden met de tekorten, waarin uit- sluitend voor deze complexen, na toekenning van de boven- vermelde bijdragen, door een extra-bijdrage uit de gemeen- iekas is te voorzien. Volgnummer 155. (Helling voor het gebruik van openbare gronden en wateren). lid drong aan op zooveel mogelijk beperking van de onder- houdskosten en stelde de vraag, of het gewenscht is bij een dergelijken toestand extra-uitgaven als van het dienloket te voteeren. Volgnummer 281. (Kosten van het instandhouden van Schoolgebouwen B. L, 0,) Enkele leden vragen of het bedrag ad 105.uitge- trokken voor het behangen van de kamer van het hoofd, niet te hoog moet worden geacht. Bij de beoordeeling van deze raming worde in het oog ge. houden, dat het hier een lokaal betreft van 4.70 M. hoogte. Behalve het behang, moet ook, voor een gedeelte, nieuw be< hanglinnen worden aangebracht. Met dit werk staat verder in verband het wegnemen van een kozijntje en het aanbren- gen van tegels om de handwaschbak. De kosten hiervan zijn mede in het bedrag van 105.— begrepen. Volgnummer 338. (Onderhoudskosten van de Bewaarschool). Een der leden vestigde er de aandacht op, dat voor water- leiding f 150.— is uitgetrokken tegenover 50 op de be- grooting van 1928. Dit lid wenschte te vernemen, waaraan dit verschil moet worden toegeschreven. De raming is verhoogd met het oog op de uitbreiding van het aantal closets en waschgelegenheden. De tegenwoordige tcestand heeft nog geen vol jaar geduurd, zoodat een jufet cijfer van vergelijking ontbrak. Het is dus mogelijk, dat de uitgetrokken som iets te hoog is. In de begrooting voor 1930 kan de uitgaaf nauwkeurig worden bepaald. Volgnummer 433. (Controle op de levering van geneesmiddelen voor behoeltigen), Een lid wees er op, dat volgens de Memorie van Toelich- ting de contr61e niet is opgedragen aan een deskundige. Dit lid stelde de vraag of B. en W. daarmede niet Art. 6 van de Verordening Gemeenteblad No. 654 buiten werking hebben gesteld. Tevens werd gevraagd, of wanneer de contr61e weer aan een deskundige zal worden opgedragen, B. en W. het uitge trokken bedrag voldoende achten, met het oog op de aan be- doelde controle verbonden werkzaamheden. Het artikel is niet buiten werking gesteld. De vacature van deskundige, ontstaan door het aan Mevr. Bosch—van Werkum verleende eervol ontslag, hebben wij bij wijze van proef voorloopig onvervuld gelaten, omdat wij wilden on< derzoeken of het mogelijk zou zijn de controle op andere wijze te doen geschieden. Deze proef is nog niet geeindigd. Slaagt zij, dan zullen wij U voorstellen het bovenaange- haalde artikel in te trekken. De tweede vraag behoeft derhalve vooralsnog niet (e worden beantwoord. Volgnummer 484, (Onderdeel e). (Winst electriciteitsbedrijf. Door een lid werd de vraag gesteld of deze post niet wat ooger geraamd kan worden. De toestand van het oogenblik wettigt geen verhooging. De mogelijkheid daartoe zal eerst ontstaan, wanneer door wetswijziging de nadeelen, welke voor de gemeente uit het Arrest van den Hoogen Raad van 2 November 1927 voort- vloeien, worden weggenomen. De wijziging der legesver- ordening, welke wij hebben voorgesteld in bijlage nr. 85, zal, wanneer zij wordt aangenomen, ten goede komen aan post 7. Volgnummers 165 en 175. (Onderhoud van straten en pleinen, Kosten van havens, vaarten, enz.) Hier stellen meerdere leden de vraag: „Of B. en W. ook liet tot de overtuiging zijn gekomen, dat van de Begrooting 28 terug te nemen „Vernieuwing Walmuur aan de Zij- pjui", geen oezuiniging is geweest, waar door verdere ver- vaarloozing van dezen walmuur, welke op de vorige be grooting geraamd was op 1500, dit thans op 2000 wordt geraamd. (Vergelijk hiervoor Volgnummer 154 van rhet vorig jaar). Een ander lid vroeg of B. en W. het niet gewenscht ach ten om het trottoir op de Laat te verlengen, al is het dan elechts een gedeelte, bijv. van Huigbrouwerstraat tot Ka- pelsteeg, dit nu met het oog op het verkeer, dat voornamelijk bij den hoek Huigbrouwerstraat gevaar oplevert. Dat door meerdere leden reeds bij de Begrooting voor 1928 geuitte wensch om den havendienst bij een anderen dienst (h. i. het Marktwezen) onder te brengen, bij de Fi- nancieele Commissie en ook bij B. en W. steun vindt, ver- heugt hen en zij zouden het op prijs stellen, indien B. en W. deze zaak tijdig onder de oogen zullen zien. De vernieuwing van den walmuur is op geen hooger be drag begroot dan verleden jaar, t. w. op 1500.De verbetering van de bestrating werd voor 1928 nog niet noo- dig geoordeeld, voor 1929 daarentegen wel. De raming van 500.voor dit werk staat dus op zichzelf en is geen ge- volg van het uitstellen der vernieuwing van den walmuur. Wij achten deze verlenging niet noodzakelijkt In den aanbiedingsbrief is reeds eene toezegging op dit punt gedaan. Volgnummer 209. (Huur van het Muziekparb). Door een lid werd gevraagd of B. en W. niet van mee- ning zijn, dat naar aanleiding van het verhandelde in de vo rige begrooting een post uitgaven voor subsidies moet wor- :n geraamd. Een ander lid herinnerde aan de toezegging van B. en W. om van de meerdere opbrengst aan pacht een gedeelte te bestemmen voor subsidie aan muziek-vereenigingen. In ver band daarmede werd de vraag gesteld of tegenover deze 6P,tvangst geen uitgaafpost behoort te staan. V Volgnummer 240. (Huur Door een lid werd gevraagd of het B. en W. ook niet Toorkomt, dat de baten uit huren zich niet altijd gelukkig verbouden tegenover de kosten van onderhoud, bijv. assu- rantie en dergelijke van door de gemeente verhuurde wonin- gen. Hoe denkt het College ten deze in de toekomst te han- delen? Een ander lid wees erop, dat voor de woning Oudegracht 198 aan huur is uitgetrokken 553.50. Daartegenover staat, dat onder volgnummer 233 voor gewoon en extra- onderhoud enz. is uitgetrokken 405.—. Wanneer we daar- bil nog rekenen lasten en verzekeringskosten, dan zal de netto-opbrengst niet groot zijn. Eenzelfde ongunstig beeld Joonde de begrooting 1928, waarin aan huur werd ge- Jaarod f. 540 en voor onderhoud enz. 465. Bovenbedoeld Indien de pachtsom zulks toelaat, deelden wij in bijlage no. 14 mede, zou, nadat de kosten van het muziekpark daarvan zijn afgetrokken, ter aanmoediging aan de concer- teerende vereenigingen een door Burgemeester en Wethou- ders in overleg met de commissie van toezicht vast te stellen toelage kunnen worden verleend. De extra-uitgaven voor den muziektuin hebben voor 1928 bedragen ongeveer 200, zoodat voor elk der tien muziek- vereenigingen, die een concert wenschten te geven in het stedelijk muziekpark, een bedrag van 40.kon worden beschikbaar gesteld. Bij het samenstellen der begrooting voor 1929 waren bo- vengenoemde cijfers nog niet bekend. Het was reeds ons voornemen, bij nota van wijziging bedoelden post alsnog op de begrooting voor 1929 te brengen. Ook voor de vol- gende jaren kan deze post op de begrooting worden uitge trokken, althans zoolang het bestaande contract met den pachter van het muziekpark duurt en voor zooveel de baten, uit het pachtcontract voortvloeiende, de uitgaven voor het muziekpark te doen overtreffen. van onderwijzerswoningen). Doordat de huur van de hier hedoelde woningen niet wordt bepaald naar de huurmarkt, doch naar wettelijke regeling (percentage salaris dan wel wet op de personeele belasting) welke regeling aanzienlijk beneden de werkelijke huurwaarde blijft, moet de verhouding tusschen onder houdskosten en ontvangen huur wel ongunstig zijn. De wo ning Oudegracht 198 is door haar proporties onvoordeelig in het onderhoud. In 1928 is de voorgevel geheel onder- handen genomen, in 1929 is de achtergevel aan de beurt. De jaren 1927, 1926, 1925 en 1924 vertoonen onderhouds kosten van 142.60, 108.99, 237.34 en 201.90. Na 1929 zal het beeld weer gunstiger zijn gedurende een aantal jaren. Van het aanbrengen van een dienloket hebben wij afgezien. Terzake dit volgnummer vragen meerdere leden of B. en W. den Raad willen mededeelen, hoe deze post in kolom ^Werkelijke Inkomsten volgens de laatst vastgestelde reke ning" ten bedrage van 194.651.57 is besteed of ten deele alsnog zal worden besteed. Dit bedrag kan als volgt worden gespecificeerd: a. f 41.000.— z. g. vaste uitkeering, reeds bij primitieve begrooting geraamd; b. 40.000.— gedeelte winst 1926, ter aanvulling van de inkomstenbelasting 1927/1928; c. r, 113.651.57 winst 1927. Hiervan komt krachtens Raadsbesluit van 10 Mei j.l. 90.000.— ten goede aan den dienst 1928 ter aan vulling van de inkomstenbelasting 1928/1929. Het overblijvende bedrag wordt gereserveerd. 194.651.57. Volgnummer 528. (Onderdeel e). (Winst gasiabriek). Meerdere leden vragen of B. en W. den Raad willen me dedeelen hoe de post onder dit volgnummer in kolom „Wer- kelijke inkomsten volgens de laatst vastgestelde rekening" ten bedrage van 80.793.22 is besteed of ten deele alsnog zal worden besteed. ALKMAAR, 11 October 1928. De Commissie van Rapporteurs, H. KLAVER. J. VOGELAAR. D. J. WOLDENDORP, G. VEEN, Algemeen Rapporteur. Dit bedrag is als volgt samengesteld: a. 40.125.— z. g. vaste uitkeering," geraamd bij prima tieve begrooting; b. 40.668.22 winst 1927. Hiervan komt krachtens Raadsbesluit van 10 Mei j.l. aan den dienst 1928, ter aanvulling van de in-, komstenbelasting, ten goede 25.000.- Het overblijvende bedrag wordt gerei veerd. 80.793.22. Alkmaar, 25 October 1928. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris,

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 12