DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 25* 928 Abonnemcri^prljg bij vooruitbetaling per 3 madden f2.—ft*, per post f2.50. JBewijsn, 5 ct. Advertcntiepr. 25 ct. p. regel, grootere letters naar ploatsrnlmfa Brie Yen franco N.Y. Book- en Handelsdr. v.h. Herms. Coster Zoon, Yoordam C9, Tel, Administr. No. 3. Bedaetie No. 83. DIWSIKAO 30 OCTOBER Buitenland Sfadsraie&sws Dif nummer besfaaf nil 2 bladeiv Honderd dertigste Jaargang Directeur: G. H. KRAK. Hoofdredacieor Tj. N. ADEMA. Dagelijiescb ©werzicht CHAMBERLAIN NAAR ENGELAND TERUG. Een hartelijk ajscheidswoord aan Amerika; Cusfutnduns' regeering geen groot succes; de vlootovereen komst-misere. Na een maand aan de kust van de Stille Zee te hebben doorgebracbt, is Sir Austen Chamberlain, de Britsche minister van bui- tenlandsche zaken, Zaterdag met zijn gezin uit San Francisco vertrokken om over Seattle en Vancouver naar Londen terug te gaan. In zijn afscheidsboodschap verkiaarde hij, dat hij een kostelijke vacantie genoten heeft, otnringd door vriendschap en gastvrijheid. Hij keert geheel hersteld terug, geceed om het zware werk en de groote veraniwoorde- lijkheid, die hem wachten, weer te aanvaar- den. Hij uitte de hoop, dat de twee groote naties in vrede en vriendschap zulleo blijven leven, dank zij steeds toenemende odderlinge sympathie, zich met elkaar zullen verstaan en dat hun hecht bevestigde vriendschap den vrede en de welvaart van de wereld zal be- vorderen. Tijdens zijn afwezigheid werd het ambt van minister van buitenlandsche zalken in Engeland waargenomen door Lord Cushen- dun, den kabinets-minister voor Volkeabonds- aangelegenheden, hetgeen geenszins een suc ces is geweest. Chamberlain was nahuurlijk, vdor hij zijn lange reis ondernam, verant- woordelijk geweest voor het vloot-accoord met Frankrijk. Kort voor zijn vertrek, toen zijn krachten hem al begonnen te begeven, heeft hij er in het Lagerhuis de eerste mede- deeling over gedaan. Hoewel Chamberlain dus de voile veramt- woordelijkheid voor het vlootaccoord en het hernieuwde samengaan van de Engelsehe en de Fransche politiek draagt, moet men er aan twijfelen, of hij het beleid van zijn collega Cushendun in de gebeurtenissen, die er zich uit ontwikkeld hebben, bewonderd heeft. Waarschijnlijk is het tegendeel het geval. Om te beginnen vindt Chamberlain bij zijn terugkeer de betrekkingen met Amerika door Cushendun's onhandigbeid en geheimzfnnig- heid aanmerkelijk bekoeld. Daarom is het teekenend, dat Chamberlain zoo'n hartelijke. afscheidsboodschap aan Amerika heeft ge- zonden. Het is een gelukkig gebaar dat al- vast eenig goed kan doen voor het weg- nemen van bestaande wantrouwen. Wellicht zal men spoedig kunnen merken, dat Chamberlain de teugels weer in handen heeft en dat hij het aangerichte kwaad tracht te herstellen, al zal dat niet gemakkelijk gaan. Tot onder de conservatieve aanhan- gers is men van oordeel, dat een uitstekende verhouding met Frankrijk goed en wel is„ maar dat daar niet het gevolg van mag zijn, dat Londen aan den leiband van Parijs gaat ioopen. De Britsche politiek moet, naar hun mee- ning, sterk en onafhankelijk blijven en van, de goede verstandhouding juist partij wehen te trekken om de Franschen in haar koesrs mee te krijgen. Daarom zou Engeland b.v, niet moeten berusten in het voorloopig nog bezet houden van de derde zone van het Duitsche gebied, maar Parijs integendeel moeten overreden de algeheele ontruimifljg zoo spoedig haar beslag te laten krijgen. Chamberlain dus weer terug, straks Stne- semann hersteld en het edele driemanschaip ChamberlainStresemannBriand is weer. in voile werking. DUITSCHLAND. LICHTSCHUWE PRAKTIJKEN. het aantal berichten over moorden en gru- weldaden in duister-Duitschland, stijgt den, laatsten tijd op bijna schrikbarende wijze Vrijwel dagelijks kan men in de Duitsche bla- den allerlei verhalen lezen over de vaak bloe- digste moord-tooneelen. Maar ook de relazen van lichtschuwe praktijken en zwemdelarij ontbreken niet. Om slechts enkelen te vermelden van de laatste dagen. Donderdag is door de politie te Colbe aan de Saale een inldividu in hechtenis genomen, die zich adjunct-directeur noemde van een, zooals later gebleken is. geheel denkbeeldige maatschappij, Egon Erdol Gesellschaft" Deze oplichter maakte er zijn werk van (en spon daar aardig zijde bij!) om goedgeloovi- ge boeren aandeelen van 300 M. aan te prij- zen. Bij1 onderzoek is gebleken, dat in een huis te Hannover vier zulke maatschappijen bestonden, die aardige zaakjes in geheel Duitschland maakten. Elders is een groote meubelfabriek afge brand, waardoor 40 arbeiders op straat staan. Twee iaar geleden brandde de fabriek ook al. De directeur en een ondergeschikter. eihploye zijn gearresteerd, daar het vermoe- den van brandstichting bestaat. De vroegere directeur van de „Holzin- dustrie Berlin-Dessau", Bernstein, is ge arresteerd. Tegelijk is de directeur van de on- langs afgebrande gasfabriek te Dessau ge- vangen genomen onder verdenking van op- liehterij van den staat Anholt. Te Berlijn is een sinds jaren hangend pro- begonnen tegen een chemicus, die met be- hulp van drie artsen, twee apothekers en een kooptnau allerlei ?.g. geueesiniddelen in den handel bracht. De man, die jarenlang straat- arm was, bezit twee groote landgoederen, eenige villa's en de noodige auto's. DE ZAAK-1AKUBOWSKI. Een motie van wantrouwen in een Mecklenburgsch minister. In de gisteren gehouden zitting van den Mecklenburg-Strelitzer landdag is met 16 te gen 16 stemmen een motie van wantrouwen in minister dr. baron Reibnitz (soc.-dem.) verw'orpen. Voor stemden de democraten, de Duitsch-nationaien en de partij der am- bachtslieden, tegen soc-dem., D. V. P., boe- renbond en valorisatiepartij, terwijl de corn- munisten zich onthielden, daar de motie voi- gens hen in de eerste plaats ten doel had de opheldering van de zaak-Jakubowski te ver- hinderen. (Voor de aannetning der motie zou de meerderheid van het uit 35 leden be staande plenum, dus 18 stemmen noodzake- lijk zijn geweest). FRANKRIJK. ONGEREGELDHEDEN BIJ EEN ONTHULLING. Het borstbeeld van Combes door betoogers bcschadigd. De minister van onderwijs, Herriot, heeft Zondag namens de regeering te Pons een ge- denkteeken voor den oud-minister-president Combes onthuld. Het is na afloop daarvau tot ongeregeldheden gekomen, waarbij een man doodgeschoten werd. De telegrammen melden hieromtrent het volgende: Reeds voor het begin aer plechtigheid moest de politie aanplakbiljetten verwijderen, waarin met een beroep op den bisschop van La Rochelle tegen deze plechtigheid geprotes- teerd werd. Na de onthulling, toen de menig- te langs het gedenkteeken trok, dat slechts door twee leden der republikeinsche garde en zes gendarmen bewaakt werd, verbrak, naar Havas meldt een groep jongelieden (vermoe- delijk Camelots du Roy) het politiecordon om, volgen hun verkaring, een krans neer te leg- gen. Men liet hen begaan. Een der jongelie den, die dezen krans droeg, haalde uit den krans plotseling een hamer te voorschijn, waarmee hij naar het borstbeeld van Combes sloeg, zoodat de neus en de kin er af geslagen werden. Andere betoogers kwamen echtef tuschenbeide. Een der leden van de republi keinsche garde, die door de aanvallers met kracht tegen het voetstuk van het gedenktee ken werd aangedrukt, raakte in gevaar en loste schoten uit zijn revolver, eerst in de lucht, vervolgens op de betoogers, waarvan er twee getroffen werden. Beiden werden naar een naburige apotheek gebracht. De een stierf kort daarop, de andere is slechts licht gewond. Er werden ongeveer dertig aanhou- dingen verricht. De meesten hunner hebben volgens het „Journal" erkend tot de camelot du Roy te behooren. Aan een feestamal dat op de onthulling volgde, heeft Herriot de aanwezigen tot kalmte aangemaand. De „Petit Parisien" meldt, volgens een B.T.A.-bericht, uit Pons, dat de rechter slechts een bevelschrift tot gevangenhouding heeft uitgevaardigd en wel ten aanzien van een banaenhandelaar uit Angouleme, die den gendarme met een gummistok sloeg. Men vond in den zak van den gedooden royalist pakjes verband. ENGELAND. HET ONDERZOEK BIJ DE POLITIE. Werder getuigenverhoor. Nieuwe kritiek. Gisteren zijn weer eenige nieuwe getuigen gehoord door de koninklijke commissie van onderzoek naar de politiemethoden. Een lie der magistratuur uit Hythe, Hutchonson, gispte het optreden van de politie in vele ge- vallen en haalde het geval-Mahon aan Ma- hon werd door Scotland Yard in verhoor ge nomen nadat men een tasch had gevonden, waarin de deelen van een vrouwenlijk zaten Het verhoor duurde van negen uur des 1 avonds tot half drie des morgens en het rap port daarover besloeg slechts vier bladzijden Tijdens de ondervaging viel Mahon flauw Volgens de meening van den rechter hac .men Mahon in de gelegenheid behooren te stellen zijn eigen verklaring op schrift te stellen. Wat betreft de schandalen op straat en in d'e parken meende Hutchison dat de groeien d); neiging van de politie om de moraliteit te be schermen en te verheffen, niet louter de be- do eling heeft om de wet te handhaven. De poiltie bchoort niet op te treden als zedemees- tez, daar dit tot groote misbruiken kan lei- debt in den vorm van provocatie, omkooping err. afpersing. Een politie-inspectmr ontslagen ]£lve disdplinaire raad van Scotland Yard waejrvoor een politie-inspecteur in uniform zicht had te verantwoorden wegens het uit- lekkpn van politiegeheimen betreffende inval- Londensche dub, heeft uitspraak len in een gedtton. De officier is uit den dienst _mtsla gen. SF OORWEGONGELUK VOORKOMEN. Een moedige auto-bestuurder Eerf sneltrein van de Noord-Ooster Maat schappij is dichtbij het dorpje Annesley aan een groot gevaar ontsnapt. Een twee-persoons auto, 'tvaarvan de stuurinrichting defect was geraakflt, had een afsluitboom doorb oken en stond gehavend op de buitenste rails, toen de treia naderde. De eigenaar, en eenig in- ziitendit, sprong uit zijn auto en wist haar nog e<jn halven meter achteruit te dr n voor zijj door de locoaiotief gegrepen werd- De auto werd versplmterd; ook de locomotief en de beide eerste wagens liepen schade op. Uit het volgend station kon de trein echter met een nieuwe locomotief en een half uur ver- traging weer vertrekken De eigenaar van den auto, die een ontsporing heeft weten te voorkomen, is er met een paar schrammen afgekomen. EEN TREIN „GESTRAND". Zaterdag 22 dezer vertrok de posttrein uit Madras naar Calcutta. Na meer dan een week is die trein nog altijd halfweg. Bij Tuni kreeg de trein met hevige over- stroomingen te kampen, een brug waar hij over moest was weggespoeld en van het sta tion was niets meer te zien. In den trein za ten twaalf eerste en tweede-klas-passagiers en een massa inlanders. Een week lang hebben deze menschen al geleefd van eten in bilk uit het restauratie-rijtuig en rijst. Kleine bootjes zorgen nu voor verdere proviandeering en inmiddels worden maatregelen beraamd om de reizigers op het droge te bengen. Bij een inspectie is gebleken dat het water een diepe geul door het emplacement van het station heeft gesehuurd en dat daarin een ballasttrein met locomotief en al ligt. Men denkt wel een maand noodig te hebben om 48 K.M. vernielden spoorweg en zes bruggen te herstellen. Reizigers van Calcutta naar Madras moe ten voorloopig dwars door Indie naar Bom bay sporen en dezelfde route terug neijien. GRIEKSCHE BANDIETEN AANGEHOUDEN TE VARNA. Drie gevaarlijke heeren. Naar Reuter aan de Engelsehe bladen meldt, heeft de politie te Varna drie gevaar lijke misdadigers aangehouden, die zich daar eenige maanden geleden als groot-hande- aars in graan gevestigd hadden. Zij waren uit Grienkenland gekomen en bleken iden- tiek te zijn met de mannen, die verleden jaar te Janina een postwagen hadden overvallen en'15 miljoen drachmen (ongeveer 500.000 gulden) gestolen hadden. De mannen hadden zich te Varna onder aangenomen naam ge vestigd* doch werden met behulp van Griek. sche detectives herkend. Bij hun aanhouding legden zij een volledige bekentenis af. MEISJESSTEMMEN VOOR# BALDWIN. Stanley Baldwin, de eerste minister, is Za terdag tot Lord Rector van de Glasgowsche universiteit gekozen met een meerderheid van 66 stemmen op den nationalistischen candidaat. De Schotsche nationalistische par tij is pas vier maanden geleden aan de hooge- school opgericht en telde toen zes leden. Zij heeft echter zoo snel aanhang gekregen, dat haar candidaat een meerderheid van manne lijke studenten op zich vereenigde. Maar de meisjesstudenten stemden „als een vrouw" op Baldwin en hielpen hem aan de overwin- ning. Misschien is dit een gunstig voorteeken en beteekent het dat Baldwin zich bij de jon- ge. vrouwen en meisjes door de invoering van het „bakvisch-kiesrecht" voor het parlement populair heeft gemaakt. RUSLAND. DE SLUIER IN AZERBEIDSJAN. In drukbezochte vrouwenvergadelingen en arbeidersconferenties te Bakoe hebben dc vrouwen modes aangenomen, waarin een de creet tot afschaffing van den sliuer geeischt wordt. Te Lenkoranj heeft een vergadering van 400 Turksche vrouwen zich tot het centrale executieve comite van Azerbeidsjan gewend met't verzoek om een decreet tot het verbie- den van het dragen van de tsjadra. In de stad Noccha heeft een vergadering van onderwijzers en onderwijzeressen het ai- leggen van den sluier verordend voor alien, de onderwijzeressen en vrouwen van onder wijzers inbegrepen- In een vergadering van Turksche vrouwen in de vrouwenclub van Noecha hebben vijftig vrouwen haar tsjadra afgedaan. De meisjes-leerlingen van de 4de sowjet-school ter plaatse hebben demonstra- tief haar sluiers afgelegn en ze bij't schoo!- bestuur gedeponeerd. De meisjes van twee andere scholen volgden dat voorbeeld. Pogingen van de geestelijkheid om het ui eigen beweging afleggen van den sluier te gen te gaan hebben geen succes. DE „AFWIJKINGEN NAAR RECHTS" Moskou keeft op „den weg van Lenirt' terug. De groote rede, waarin Stalin zich tegen de „afwijkingen naar rechts" in de commu- nistische partij, speciaal in de Moskousche organisatie, gekeerd heeft en de oproep van het centrale comite niet van „den weg van Lenin" af te wijken, hebben hun doel niet gemist. Dezer dagen is te Moskou een druk bezochte vergadering gehouden, waarin de voorzitter van de Moskousche organisatie Oeglanof spijt betuigd heeft. Oeglanof gaf toe, dat het zeer snelle tempo van de indus- trialiseering in zijn groep twijfel en vrees- achtigheid gewekt had. Maar men had „het gevaar van rechts" daarin onderschat en aeze fout moest openlijk beleden worden. Nu de Moskousche organisatie haar dwaling er kend had zou zij zich met verdubbelden ijver aan de naleving van de richtsnoeren wijden welke het centrale comite had aangegeven. DE INDUSTRIALISEERING. In een hoofdartikel wijst de Prawda nog eens elke verlangzaming van het tempo van de industrialiseering met kracht af. De sowjethuisboudipg ootwikkelt zich, volgens het blad, op alle gebieden goed. Bedenkelijker is slechts het achterblijven van de productie van erts en gietijzer en voor alles van den graanverbouw. De communistische partij ver- zet zich tegen een bespoediging van de ont- wikkeling van de lichte industrie ten koste van de zware. De warenhonger zal nog wel eenige jaren voortduren, maar daar moet de bevolking zich in schikken, De belangrijkste taak in de naaste toekomst is, aliius de Praw da, de concentreering van alle krachten op de zware industrie, bespoediging van het tempo van ontwikkeling van den landbouw en een zoo ver mogelijke uitbreiding van den uitvoer, hoewel de internationale verhoudin- gen een ongunstigen invloed op de ontwikke ling van den buitenlandschen handel hebben. HET KUNSTTHEATER TE MOSKOU. De viering van het dertigjarig bestaap. De viering van het dertigjarige jubileum van het Kunsttheater te Moskou is Zaterdag begonnen met een feestvoorstelling. Zondag is in het museum van het theater een jubl- leumstentoonstelling geopend. Gisteravond beantwoordt het Kunsttheater de ontvangen gelukwensehen met nog een feestvoorstelling, een spectacle coupe uit Tsaar Fjedor Joanno- witsj. Hamlet. De drie Zusters en de Ge- moeders Karamazof. Donderdag wordt in de staatstooneelbibiotheek nog een speciale tentoonstelling, gewijd aan het jubileerend gezelschap, geopend. Dan zijn er nog eenige feestavonden, o.m. georganiseerd door het Groote en het Kleine theater. De belangstelling uit het buitenland is bui- tengewoon groot. Uit Frankrijk is o:m. Char les Vildrac aanwezig. ALBANIe. DE OPENING VAN HET SOBRANJE. De troonrede. De finandeele vraag- stukken op den voorgrond. Koning Boris heeft Zondag de gewone zit ting van het Bulgaarsche parlement geopend met een troonrede, die in de eerste plaats her- innert aan de aardbeving, die in April een van de bloeiendste streken des lands heeft getroffen, en met dankbaarheid gewaagt van den doeltreffenden steun, die de getroffen be volking zoowel uit binnen- als buitenland ge- werd. De koning wijst er verder op, dat er nog heel wat krachtsinspanning vereischt wordt om de puirihoopen op te ruimen en dat de regeering daarom zal moeten trachten het bed rag verhoogd te krijgen van de leening, welke Bulgarije op het punt staat in het but tec land te sluiten. Ook wijst de troonrede er op, dat dank zij de welwillendheid van de ge- allieerde commissie voor het herstel een tijde- lijke verlichting werd verkregen van de beta- lingen op de herstelrkening. De troonrede zegt verder, dat de onderhandelingen over het sluiten van een stabiiisatieleening op den goeden weg zijn en wijst op de krachtige medewerking van de financieele commissie van den Voikenbond voor het tot stand brett- gen van de leening, waarin me een bewijs ziet van de9 welwillendheid der beschaafde wereld iegens Bulgarije en van het vertrouwen, dat dit land den anderen mogendheden inboe zemt. Het stuk besluit met de opmerking, dat de gedachtewisseling, die naar aanleiding van de jongste ministerieele crir/3 gevoerd is, de Kroon in staat stelde zich te overtuigen van de eensgezindheid-in den boezem des volks ten aanzien van de groote vraagstuk- ken des lands. De koning is op zijn weg naar het Sobranje door de saamgestvoomde menigte luide toe- gejuieht. ZW1TSERLAND. GROOTE OVERSTROOMINGEN IN HET KANTON TESSINO. De St. Gothard-lijn gedeeltelijk overstroomd. Tengevolge van den hevigen regenval In het kanton Tessino en in de iabijheid van Monte Arbino gedurende de laatste 3 dagen is de beek Calachini zoodanig gezwollen, dat ondanks de groote inspanning van de op geroepen militairen de St Gothard-spoorweg Bazel-Milaan tusschen Beilinzona en Casti- one in den afgeloopen nacht over een afstand van ongeveer 150 meter werd overstroomd, terwijl de zich ter plaatse bevidende spoor- brug werd vernield. Kort te voren was de nachttrein Milaan Bazel nog gepasseerd. De trein in de rich- ting Bazel-Milaan moest bij Castione worden aangehouden en moest terugkeeren. Zondag- margen werden te Beilinzona 500 militairen tewerkgesteld om de huizen in het over- stroomde gebied, die gevaar liepen, te ont- ruimen. Het water is tot Gordino doorge- drongen, zoodat verscheidene huizen bijna tot aan het dak in het water staan. Het ver- keer over den St. Gothardbaan zal eenige dagen onderbroken moeten worden. Het per- sonenvervoer zal geschieden door een auto- busdienst tusschen Beilinzona en Castione; deze dienst zal ook de post vervoeren. Door overstrooming van de Tessino kwam een gedeelte van den spoorweg en een groot ge- deelte van het dal van Carasso onder water te staan. Ook de spoorweg bij Misoxo werd, overstroomd, terwijl de spoorlijn bij Maga- dino Zondagmorgen door een aardschuiving werd vernield. Na eenige uren arbeid was de schade echter hersteld. Een groot aantal militairen werd nog ge- requireerd, can aan de hujpvcrleeiung d.eel te neraen. AMERIKA. DE LAATSTE RONDE IN DE' i VER. STATEN. De stemmen der vrouwen zulten 'deft doorslag geven. Wat betreft de verkiezingscampagne i« thans de laatste ronde ingetreden. De stem, ming is bepaald op 6 November en de groot; menigte der kiezers zal thans wel met zich zelf zijn overeengekomen op wie zij haar. stemmen zal uitbrengen. Het gaat er nu en- kel nog maar om, door uiterste krachtsin- spanningen de weifelaars, de kleurlooze mid- denstof, naar zich toe te trekken. Het gaat bij de komende verkiezingen niet om geschil- punten van werkelijk diepgaanden, funda- menteelen aard. Het zijn veeleer geschillen over wat meef of wat minder, met als pikante kwesties, het drankvraagstuk, het godsdienst- vraagstuk (Smith is roomsch-katholiek) en de wijze waarop steun aan den noodlijden- den, of zich noodlijdend noemenden boeren- stand moet worden verleend. Wat dit laatste punt betreft, daarin trachten Smith en Hoo ver elkaar te overbieden. Worden de verkie- zingsbeloften aan die lieden ook werkeslijk in daoen omgezet, dat breekt er een gouden tijd! aan voor de boeren in de Ver. Staten. In dat opzicht was Coolidge voorzichtiger en mis schien ook oprechter Coolidge draagt natuurlijk de boerenbevolking van zijn land een goed hart toe; maar hij heeft steeds be- let dat er te harer behoeve steunmaatregelen werden getroffen, die uit economisch oogpunj beschouwd bedenkelijk mochten heeten. De laatste ronde! De stemming van opge- wonden afwachting is er al, en hoewel de meesie politieke weervoorspellers een enorme overwinning van Hoover verwachten (ook a! omdat het groote zakenleven in de Ver. Sta ten er zoo goed voor staat) wagen wij ona niet aan een prognose. Een Reuter-telegram van Zondag geeft over den huidigen stand van zaken in de Ver. Staten de volgende samenvatting „Er is een voorbeeldelooze belangstelling voor de presidentsverkiezing en zoowel de vrouwelijke als de mannelijke kiezers zijn vastbesloten om actief deel te nemen aan de nationale gebeurtenis. Tal van plaatselijke correspondenten van de Associated Press hebben berekend dat er tusschen de beide kus- ten en tuschen de Canadeeche grens en de Rio Grande ongeveer 43.000.000 kiezers zijn, Verreweg het grootste aantal dat nog ooit bij een stemming voor President en Congres in het geweer is gekomen. Er zullen bijna 14.000.000 meer menschen stemmen dan bij de verkiezingen van 1924. De staat New York staat natuurlijk boven- aan de lijst met 4.875.721 kiezers tegen 3.256.319 in 1924, dan volgen Pennsylvania, Illinois en Ohio. Er is een ontzaglijke toeneming van het aantal vrouwen die zullen stemmen. De poli- tici en de hooggeplaatste regeeringsambtena- ren zijn van oordeel dat de stemmen der vrou wen den doorslag zullen geven." EEN JUBILEUM. Vrijdag 2 November zal het 25 jaar gele den zijn dat de heer J. G. Kreijermaat, belast met de beveiliging der telegraaf, telefoon en electriciteit district Alkmaar, in dienst bij de Nederlandsche Spoorwegen trad. VERLOTING R. K HARMON IE „ST. CAECILIA". Wij verwijzen belanghebbenden naar de advertentie in dit blad betreffende de trek king der verloting en het bekend maken vau de hoeveelheid knikkers n de flesch. GESLAAGD. Gister slaagde te Den Haag voor machi nist Groote Vaart de heer C. Adolf. OPBRENGST BLOEMENDAG: De bloemendag, j.l. Zondag alhier ge houden ten bate der R. K. drankbestrijdiqg, heeft opgebracht de som van 203.35. WERELD-SPAARDAG. Op verzoek van de Mutsspaarbank herin, neren wij er aan onder verwijzing naar hare advertentie in het nummer van heden, dat het kantoor der Spaarbank morgen, ter eere van den Wereld-Spaardag, onafge- broken geopend zal zijn en wel van 9 uur voorm. tot 8 uur nam. Een ieder zal dus ge legenheid hebben op een lidrn passend tijd- stip zijn spaarbankzaken af te doen. PROTEST TEGEN ONTACTISCH 'H POLITIE-OPTREDEN. Men verzoekt ons de aandacht te willefl vestigen op een advertentie in dit nummer, waarin een protestvergadering in de Harmo- nie wordt aangekondgd. Deze vergadering wordt gehouden naa* aanleiding van de vervolging tegen de heeren van Putten, Keppel en Janssen terzake van hun critiek op het politieoptreden, De vergadering wordt gehouden in de froote zaal van de Harmonie, alwaar de eer A. L. Constandse het onderwerp zaJ behandelen: „Politieterreur of vrijheid". BUURTVEREENIGING OPGERICHT, Nog onder den indruk van het schitte- rend geslaagde kinderfeest, gehouden op October j.L georganiseerd door de buurt- commissie Zocherstraat e. o., heeft zi h op 29 October uit de bewoners van de Zocher straat, Hoeverkade, v. d. Kaaistraat, Leeu-, wenhoekstraat, Leeghwaterstraat, Krelage- straat, Staringsijaat, Bergcrweg, Viagra- ALKHAARSGHE GOURANT. J

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 1