DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Morgea 1 November Piano-Recital JAIOOUVEE No. 258 Honderd dertigste Jaargang 1928 UboimeinoTitsprijs bij yoornitfoetaling per 3 maanden f2.—fr. per post f2.50. JBewijsn. 5 ct. Ad^ertenttepn 25 ct. p. regel, grootere letters noar plaatSKUlmte Brieyen franco N.Y. Boek- en Handelsdr. y.h. Herms. Coster Zoon, Yoordam C9, TeL Administr. No, 3. Eodactie No. 33. WOEI§DA« 31 OCTOBER Dagelijkscii overzicht. BuitetBlaBid Dif nummer besfaaf ait 2 blades, Directeur: G. H. KRAK. Hoofdredacteur Tj. N. ADEMA. HET HERSTELVRAAGSTUK. Nog steeds geen oplossing ge- vonden. Een nieuwe commissie zal gevormd wordm. Hoe En- geland en Frankrijk over een nieu we regeling denken. Duitsch land en het herstelvraagstuk Moeilijk, zeer moeilijk schijnt de oplos sing te zijn van bet vraagstuk, betreffende de regeling van de schadevergoedingen. Moeilijk vooral, om een bevredigende op lossing te vinden voor alle belanghebbende ianden. Thans zullen opnieuw besprekingen plaats hebben, om de financieele regelingen te tref- fen en binnen enkele dagen zal een financieele commissie gevormd worden ter bestudeering van een herziening van het herstelvraagstuk. Voor echter deze commissie bijeen komt, ihebben de drie voornaamste ianden: Enge- Jand, Frankrijk en Duitschland de noodige propaganda voor hun eigen standpunt ge- maakt. Om te beginnen met Engeland. Dit land zou niets liever willen dap de bestaande regeling te blijven handhaven! Engeland krijgt van zijn verschillende schuldenaren, zoowel van zijn vroegere bondgenooten als van zijn tegenstanders volgens bet Dawes- plan jaarlijks een bepaalde som uitbetaald en daarmee betaalt dit land zijn schuld aan 'Amerika. Dit systeem beviel Engeland uit- muntend en het wenscht dus heelemaal geen verandering in het betalingssysteem, dat voor het Vereenigde Koninkrijk zeer gunstig is lets anders is het met Frankrijk. Dat wii nit de betalingen van Duitschland, waarvan het meer dan de helft krijgt, genoeg krijgen tot betaling van zijn schuldtermijnen aan de Vereenigde Staten en Engeland en dan nog een billijke schadeloosstelling overhouden tot dekking van zijn kosten voor het herstel van zijn verwoest gebied. Van Duitsche zijde doet men op het oogen- blik, alsof men niet veel belang stelt in een nieuwe bestudeering van het herstelvraag stuk. Tenminste, zoo zou men kunnen op- maken uit een mededeeling in de Daily Tele graph, die blijkbaar van Duitsche zijde af- komstig was. Daarin lezen we, „dat Berlijn niet vraagt om de bijeenroeping van zulk een lichaam en niet voorsteit het bijeen te roepen, maar het geeft louter zijn bereidwilligheid te kennen om samen te werken bij een gemeen schappelijk initiatief van belanghebbende mogendheden. Bovendien zal Berlijn er zich zorgvuldig van onthouden het probleem van een herziening van bet plan van Dawes te verbinden aan het probleem van een ver- vroegde ontruiming. van het Rijnland door de geallieerden". Als men deze mededeeling leest, zou men meenen, dat er over deze zaak door de ge allieerden en Duitschland nog niet te Geneve iberaadslaagd was. Maar in Geneve heeft dr Miiller met nadruk om de onverwijlde ont ruiming van het Duitsche gebied gevraagd. Van Fransche zijde werd toen geantwoord, dat dit niet zander financieele concessie te bereiken was. Aangezien duidelijk werd, dat in de kwes tie van ontruiming niets te bereiken zou zijn, als Frankrijk niet financieel bevredigd werd, is toen te Geneve na lang heen en weer gepraat. de communique verschenen, waarin werd verklaard, dat Duitschland, Belgie, Frapkrijk, Engeland, Italie en Japan tot over- eenstemming waren gekomen over de volgen- de punten: lo. het openen van officieele onderhande- lingen betreffende het verzoek van den Duit- schen rijkskanselier nopens spoedige ont ruiming van het Rijnland; 2o. de noodzake- lijkheid van een algeheele en definitieve rege ling van het herstelvraagstuk en van de vor- ming te dien einde van een commissie van financieele deskundigen, te benoemen door de zes regeeringen; 3o. de aanvaarding van het beginsel van een commissie van verifi- catie en verzoening. Doordat Duitschland het initiatief nam om het ontruimingsvraagstuk aan de orde te stellen. heeft het de kwestie van het herstel vanzelf te berde gebracht en een voor Duitschland nadeelige regeling hiervan is ondenkbaar, al zal de transfer-bepaling ver- moedelijk komen te vervallen. VREDESVERDRAG. DE NIEUWE ^ASE IN DE SCHADEVERGOEDINGSKWESTIE. Besprekingen in de hoojdsteden. Reuter meldt, dat de Duitsche charge d'affaire te Londen, Dieckhoff, gistermiddag in het Foreign Office een onderhoud heeft gehad met Lord Cushendun, om de Britsche regeering op de hoogte te stellen van het standpunt der Duitsche regeering met be- trekking tot de samenstelling van de commis sie van deskundigen, be-last met 't onderzoek naar het schadevergcedingsprobleem. De Duitsche gezant von Hoesel heeft gis teren een onderhoud gehad met den Fran- schen minister van buitenlandsche zaken, Briand. De te Parijs teruggekeerde gezant maakte van dit onderhoud gebruik tot het houden eener politieke bespreking van algemeenen aard. In het verdere verloop van het gesprek werd van gedachten gewisseld over de in te stellen commissie van deskundigen. Vandaag zal de gezant met Poincare een onderhoud over dezelfde aangelegenheden hebben. Horstmann, de Duitsche gezant te Brus- sel, heeft op zijn beurt een onderhoud ge had met den Belgischen minister van buiten landsche zaken. Van officieuze Belgische zijde wordt me- degedeeld, dat de Duitsche regeering den wensch uitte, dat de deskundigen onafhanke- lijke personen zullen zijn, die op grond hun- ner feitelijke kennis van financieele kwesties zullen worden uitgenoodigd in de commissie zitting te nemen. Hierbij wordt nog medegedeeld, dat dit het mogelijk zou maken ook Amerikaansche belangen in de te vormen commissie verte- genwoordigd te krijgen. Hijmans zegde toe binnen enkele dagen me dedeeling te doen van de opvatting der Belgi sche regeering. De Fransche ministerraad bijeen. Na afloop van den ministerraad weigerde Poincare eenigerlei verklaring omtrent de beraadslagingen af te leggen. Ik kan, zoo zeide hij volgens een Havas-bericht, de open- bare meening niet iniichten over onderhan- delingen, die met het buitenland worden ge- voerd. Teen een journalist aan Briand vroeg of de commissie van deskundigen volkomen on- afhankeiijk zal zijn, antwoordde de minister glimlachend: „Men is nooit volkomen onaf- hankelijk". Loucheur, de minister van arbeid, ver- klaarde bij 't beantwoorden van een vraag, dat er geen sprake van is de ratificatie der nieuwe overeenkomst inzake de geallieerde schulden aan het parlenrent voor te leggen. Volgens eenige avondbladen zou Loucheur slechts hebben verklaard, dat in den minis terraad de ratificeering der schuldenovereen- komsten MellonBerenger en Caillaux Churchill niet ter sprake is gekomen. Voorts deelt Havas mede, dat het tijdstip van het wederbijenkomen van het parlement in den gehouden ministerraad niet vastge- •steld is. DUITSCHLAND. HET PROCES-HUSSMANN. We meldden gisteren reeds onder de tele- gramen, dat tegen Hussmann 8 jaar tucht huisstraf geeischt werd. Het oordeel van den officier. Onder groote belangstelling vingen daar- na de pieidooien aan. De officier wees in zijn blijkbaar vrij mild requisitoir o.a. er op, dat een geweldig dos sier aanwezig is, maar dat het getuigenver- hoor bewezen heeft hoe vele aanwijzingen onbruikbaar zijn. Een menigte aanwijzingen konden door de vervolging niet gehandhaafd worden. Aangeklaagd van een vreeselijke misdaad staat hier een jongemau, die toen de daad begaan werd, nog geen 20 jaar oud waseen jongmensch dat een wetenschappelijke op- leiamg heeft gehad en uitstekend opgevoed is. De vraag of een mensch van een derge- lijke ontwikkeling zulk een daad kan begaan, is door de deskundigen als mogelijk geoor- deeld. Na een nadere bespreking van aanwijzin gen, die schenen te wijzen op abnormale af- wijkingen op sexueel gebied, herinnerde de officier er aan, dat beklaagde na een luifl- ruchtigen bieravond te hebben meegemaakt en na een lange wandeiing niet vast geslapen heeft, maar zonder rust te vinden door het huis heeft geloopen en ten slotte bloedsporen heeft willen verwijderen; neepit men dit alles in aanmerking, zoo meende het O. M., dan moet men tot het resultaat komen, dat Huss mann de dader is. Anders is de houding van beklaagde niet te verklaren. Na een betoog van twee en' eeri'half uur concludeert de officier: Wanneer men dit alles tezamen vat, blijft niets anders over dan te zeggen: beklaagde is de dader. Beklaagde vrijgesproken. Gisteravond kwart voor 8 werd in het pro- ces-LIussmann uitspraak gedaan. Beklaagde werd vrijgesproken. Het bevel tot gevangenhouding van Huss mann werd terstond ingetrokken. De motiveering van het vonnis. Na de uitspraak deed de voorzitter der rechtbank uitvoerig mededeeling van het standpunt dezer laatste in de geheele aange- legenheid. Hij besloot met de verklaring, dat de rechtbank zich noch van de schuld, noch van de onschuld van Hussmann had kunnen overtuigen, weshalve bekl. wegens gebrek aan bewijs was vrijgesproken. Uit het pleidooi van den verdediger. Na de pauze, welke volgde op het requisi toir van het O. M., hield de verdediger, mr. Ruschen, zijn pleidooi. Hij ging chronologisch alles na, wat er sedert het eindexamen was geschied. Wat het proces betreft, veel was er met de haren bijgesleept; ettelijke getuigen hadden onder eede andere verklaringen afgelegd dan bij het voorloopig onderzoek. Onder de scholie- ren had, nadat aan Hussmanns kleeren bloed was ontdekt en de schuld van bekl. naar het heette bewezen was, een psychose geheerscht, waarin zij achteraf allerlei moge- lijkhedeu ootdekten, waaraau vroeger nie- mand had gedacht. Omtrent den aanleg van Hussmann zeide pi., dat bekl. volstrekt niet abnormaal was, volgens de deskundigen ook op sexueel ge bied niet. Ten' slotte wees de verdediger op een spoor, dat op een anderen dader scheen te wijzen en hij eindigde met de woordenHij is niet schuldig, maar onschuldig. DE BERLIJNSCHE AARDAPPEL- VOORZiENING BEDREIGD. Staking der transportarbeiders. De transportarbeiders bij den Berlijnschen groothgndel in aardappelen hebben het werk gestaakt, zocdat het verder vervoer der in de Berlijnsche goederenstations aankomende aardappelzendingen stilstaat. Daar er in de stations ten gevolge van den grooten aanvosr van aardappelen den laatsten tijd toch al een ernstige opstopping was ontstaan, wordt de handel gevoelig getroffen door deze staking, welke de opstopping nog verergert. Indien de aardappelvoorziening van Ber lijn in gevaar mochf komen, hetgeen bij een eenigszins langen duur der staking zeer ge- makkelijk zou kunnen gebeuren, daar de meeste kleinhandelaars slechts geringe voor- raden hebben, is het volgens de bladen niet onmogelijk, dat de technische noodhulp voor het lessen der wagons wordt opgeroepen. De spoorwegdirectie waarschuwt dringend tegen het verzenden van niet bestelde aardap pelen naar Berlijn. ENGELAND. HET ONDERZOEK DER POLITIE- METHODEN. De laak der vrouwelijke politie. De dronkenschap. Gisteren is in de koninklijke commissie van onderzoek naar de politiemethoden (de com- missie-Lee) de waarde van het corps vrouwe lijke politie besproken. De hoofdambtenaar van bir.nenlandsche zaken, Dixon, zeide dat de dienst van tegenwoordig slechts een proef- neming is. Hij achtte het gewenscht dat de vrouweiijike politie slechts voor bepaalde doel- einden wordt gebruikt, zooals b.v. het verhoor afnemen aan kinderen in gevallen van mis- daden, jegens kinderen gepleegd. Bij de bespreking van de moeilijkheden. die de politie met het publiek ondervindt bij het invoeren van nieuwe verordeningen en bepalingen, merkte getuige op, dat het aantal gevallen van openbare dronkenschap, dat in 1903 230.000 bedroeg, thans, nu er nog slechts op bepaalde uren mag worden getapt, is gedaald tot 72.000 (volgens een statistiek van 1920). Omtrent de kosten van den poli- tiedienst zeide hij, dat drie agenten, die elk acht uur in een etmaal dienst doen, tezamen 1000 pond per jaar verdienen. Lord Byng gaat reorganiseeren. Verwacht wordt, dat Lord Byng, wanneer hij over een maand zijn ambt van hoofdcom missaris der politie zal aanvaarden, verschil lende hervormingen zal invoeren, waarvan er een zal zijn het aanbrengen van telefoonsta- tions op straat in verschillende deelen van de stad, een New Yorksch systeem. De agenten moeten hierdoor elk half uur het hoofdkwar- tier opbellen om rapport uit te brengen. Een andere maatregel zal zijn, dat in de straten iederen nacht geregeld gepatrouii- leerd zal worden, waardoor men wii bereiken dat de agenten op hun post zijn en niet hun avondeten gaan gebruiken in gelegenheden, die soms een half uur ver van hun ronde ver- wijderd zijn. DE O-NLUSTEN TE MELBOURNE. Te Melbourne blijft het nog altijd onrustig. Vroegere stakers die geen werk kunnen vin den, gaan voort de nu voor vast aangenomen vrijwilligers aan te randen. De aanvallen en bomaanslagen van de laatste dagen waren voornamelijk tegep Ita lian enen Grieken gericht Dezen gebruiken nu messen tot zelfverdediging. De hoofdeommissaris van politie heeft op de vertoogen van den Italiaanschen consu! geantwoord met de verzekering dat de Italia- nen dezelfde bescherming krijgen als alle an deren. De politie doet nog steeds ijverig moeite om de bedrijvers van de bomaanslagen te ontdekken. DE SPOORWEGONGELUKKEN. Een oordeel van den arbeidersleider Thomas. Onder het Engelsche publiek is begrijpe- lijkerwijze eenige ongerustheid gewekt door de herhaaldelijk voorgekomen spoorweg-on- ?elukken van den laatsten tijd daar te lande Thomas, de bekende leider der spoorwegar- beiders, heeft Zondag over dit voor Enge land ongewone verschijnsel te Norwich een rede gehouden. In deze rede heeft hij een op- merking gemaakt, die voor de snoorwegarbei- ders minder aangenaam was. Hij1 verklaarde, dat de statistieken beslist aantoonden dat, vergeleken met alle andere spoorwegstelsel ter wereld, de Britsche spoorwegen de meest doeltreffende waren en dat daarop het minst ongelukken voorkwamen. Thomas sprak de overtuiging uit dat de spoorwegdirecties de verzekering zouden geven, dat" geen maat- regelen die genomen kunnen worden, zullen worden verzuimd om het hooge peil van affi- ciency en veiligheid te handhaven. Dit geldt ook voor de arbeiders, want het heeft, zoo zei de hij, geen zin het feit te negeeren, dat bij de jongste spoorwegbngelu-kken aan den dag is gekomen, dat er zich gevallen voordoen, waarin het menscheliik element te kort schiet en waarin een man, door tijdelijke afwijking van zijn eigen regelen en voorschriften, de rechtstreeksche oorzaak is van een ongeluk EEN OVERWINNING VOOR DE ENGELSCHE ARBEIDERSPARTIJ. Bij de tusschentijdsche verkiezing te Ashton under Eyne. Bij de tusschentijdsche verkiezing te Ashton under Lyne heeft Albert Bellamy, de arbeiderscandidaat, den zetel op de conserva- tieven veroverd met een meerderheid van 2406 stemmen. Bij de laatste algemeene verkiezing was de conservatief gekozen met 1520 stemmen meer dan de arbeiderscandidaat. Beide verkiezin- gen waren driehoeksverkiezingen. FRANKRIJK. DE LANDRU VAN MARSEILLE OVERLEDEN. Rey, de Landru van Marseille, is in hel ziekenhuis aldaar overleden. Men zal zich herinneren, dat deze man be- schuldigd werd in zijn villa bij Marseille ver schillende vrouwen te hebben gelokt en deze te hebben omgebracht. Daarna werd op den man een felle jacht gehouden, waarna hij ten slotte door de politie in Algiers werd op- gespoord. SPIONNEN AANGEHOUDEN. Militaire irtlichlingen aan een buitenlandsche mogendheid. De „Matin" meldt, dat de politie zeer ge- heimzinnig deed ten aanzien van de aan houding van een beambte van het Italiaan sche consulaat te Lvon. een Italiaansch on- derdaan, die geen diploma#eke immuniteit geniet. De politie stelde vast, dat hij aan een vreemde mogendheid stukken en inlichtingen van militairen aard had geleverd, waarvan een gedeelte hem verschaft was door zijn zwager, iemand van Fransche nationaliteit, die te Toulon eveneens is aangehouden. De beide mannen werden naar Parijs overge- bracht en zullen ter beschikkiflg van het par- ket van de Seine worden gestel.d. Het N. T. A. meldt nader, dat de aange- houdenen slechts berichten van spionnage- agenten hebben doorgegeven. Deze berichten moeten betrekking hebben op de vliegterrei- nen en stations voor luchtschepen in Z.O. Frankrijk en op de aanlegplaatsen der Fran sche onderzeeers. BELGIe. DE GEESTELIJKE ONTWIKKELING DER MILICIENS. Een treurige proef. Ip een der regimenten van het garnizoen der hoofdstad is een klein onderzoek inge- steld naar den graad van ontwikkeling der dezer dagen onder de wapenen geroepen re- cruten. Van 65 miliciens werd een klein exa- men afgenomen bestaande uit een dictaat van vier regels, eenige eenvoudige rekenkun- dige bewerkingen en een paar vragen betref fende de Belgische aardrijkskunde en ge- schiedenis. Vijftien der geexamineerden gaven een dic taat af zonder foutenvoor de aardrijkskunde bleek ruim de helft der recruten de namen der negen Belgische provincien niet te kun nen opgeven, terwijl 24 onder hen zelfs niet eens wisten te zeggen wie Leopold II was. Aan het algemeen verplicht lager onder- wijs blijkt er dus nog wel, naar een Brus- selsch blad constateert, een en ander te kun nen worden verbeterd. DE OUDSTE VROUW VAN HET KONINKRIJK. In haar 105e jaar getreden. In het groote dorp Cruyshautem, in het Zuiden van Oost-Vlaanderen, is een vrouw, Herlinde Goeminne, in haar 105e jaar getre den. Elken dag staat zij nog om 6 uur des ochtends op en wandelt zij, zonder hulp van een stok, door hare woning. Zij ziet nog uit stekend en kan, zonder bril, haar krantje le zen; alleen is ze vrij hardhoorig geworden. De 105-jarige heeft 8 kinderen gehad, waar van er 4 thans nog in leven zijn. Haar oud- ste zoon is nu 80 jaar en haar jongste 70 jaar oud. Zij woont bij een kleindochter in en hoopt nog wel eenige jaren te leven. TSJECHO-SLOWAKIJE. COMMUNIST1SCHE OPSTOOTJES Ter gelegenheid der jubileumfeesten. De socialistische partijen hadden te Praag, na afloop van het jubileumfeest voor de mili tairen, eigen betoogingen op tomv gezet, waarbij socialistische sprekers op het Wenze'- plein van eenige tribunes redevoeringen hid den. Communisten, onder wie zich de afgevaar- digden Mikul'icek, Jilek en Harus bevonden, poogden de viering door storende interrupties in de war te sturen. Zij werden verwijderd, waarbij eenigen, o.a. ook Mikulicek, door de menigte werden afgeranseld, De politie arresteerde eenige personen, die tot vrijheidsstraffen van tien dagen of korter werden veroordeeld. Ook in andere steden der republiek kwam het tot dergelij-ke communistische wanorde- lijkheden. Te Rumburg, waar de cortimunisten gedu- rende het feest van het garnizoen op het marktplein een vergadering hidden, werd de spreker, nadat de menigte op het plein door militairen met de wapens in de hand was uit- eengejaagd, met drie andere communisten gearresteerd. Te Pilsen poogde een communistische af- gevaardigde de menigte oj? te hiisen. Jiij werd door de bevolking afgerost en moest de politie te hulp roepen. Te Moravisch Ostrau werd de communis tische afgevaardigde Bohien bij een poging om een rede te houden tot de feestvierende menigte door de politie in hechtenis genomen ZUID-SLAVIe. EEN DORP AFGEBRAND. Onidat geen machtiging tot bins schen was gegeven. Een groote brand heeft zoo goed als een geheel dorp bij Agram verwoest. De brand- weer uit Agram, die naar de plaats van den brand was gegaan, was daar spoedig na het uitbreken van den brand aangekomen Wegens afwezigheid van den burgemees-cr van het dorp kon zij echter geen machtiging krijgen mede te werken aan het blusschings- werk en zij zag rustig toe hoe nagenoeg hei geheele dorp in vlammen opging. Het gebeurde heeft in Agram groote op schudding verwekt. RUSLAND. DE COMMUNISTISCHE PARTIJ. Omvat slechts 1 der bevolking Volgens een mededeeling van het Russische bureau voor de statistiek telde de communisti sche partij op 1 Juli 1928 circa 1.418.000 leden. Daar blijkens de laatste volkstelling Sov- jet-Rusland 145.493.000 inwoners heeft, is slechts 1 van de bevolking communistiscb georganiseerd. ITALIe, OVERSTROOMINGEN. Venetie onder waterf Naar uit Venetie wordt gemeld, heeft het zeewater, opgedreven door een landwaart- schen storm, de eilandenstad grootendeels onder water gezet. Het water stroomde langs het Dogenpaleis en drong tot het historisch; Piazza San Marco, waar het tot twee voet hoogte steeg, overstroomde vervolgens het kerkporiiek van de San Marco, waar juist de mis werd gelezen, en zette de vioeren van de beroemde paleizen aan het plein blank. De touristen, die in de hotel aan het Caraie Grande logeeren, vonde-n de vestibules Maandagmorgen overstroomd en moesten door de portiers op de sehouders naar den uitgang gedragen worden, waar de gondels hen opwachtten voor een rondvaart door de straten. Honderden kruiers improviseerdert draagstoelen, waarin zij het publiek door de overstroomde straten droegen. Alle politie- en brandweerlieden, die slechts even gemist konden worden. werden opgeroe pen tot het bouwen van tijdelijke planken- bruggen naar de aanlegplaats van de boot Ook in het portiek van de Kathedraal zijn plankieren geimproviseerd, zoodat honderden weer in staat zijn de mis te hooren. DE VERJAARDAO VAN DE OVERWINNING. Nauwelij-ks is het fascistische feest vah den marsch naar Rome gevierd of Italie maakt aanstalien voor de herdenking van den 4en November 1918, de overwinning bij Vii- torio Veneto. In tegenstelling met den fascis- tischen verjaardag is dit een waarlijk natio- naal feest. Ook de Koning neemt er aan dee!. Victor Emanuel heeft San Rcssore reeds ver- laten om zich geleidelijk aan naar Vittorio Veneto te begeven. Men heeft den 4en November ook uitge- kozen voor de opening van de luchtlijner RomeTripoli en Rome—Barcelona. AMERIKA. SACCO EN VANZETTI. Herziening van het proces? Men herinnert zich nog de geweldige be- roering, die in den zomer van het vorig jaar in de heele wereld tot uiting kwam kort voor de terechtstelling van Sacco en Vanzetti, de twee Italiaansche anarchisten, die ter dood werden veroordeeld in verband met moord op en berooving van een betaalmeester te South Braintee, in Massachusetts. Uit alle deelen der wereld stroomde het protesten te gen de uitvoering van het doodvonnis, omdaf men van meening -was dat het vonnis op po litieke overwegjngen steunde, in ieder ge- val de schuld van de veroordeelden niet on- omstootelijk was komen vast te staan. Thane wordt uit New York gemeld, dat de zaak van Sacco en Vanzetti opnieuw aan de orde is gesield, op even dramatische wijze als de zevenjarige strijd voor de levens van deze twee mannen. Voordat de twee mannen schuldig werden bevonden aan den moord van den kassier te Braintree werd Vanzetti tot vijftien jaar gevangenisstraf veroordeeld in verband met een „ho!d-up" van de auto van een kassier te Bridgewater, in Massa chusetts. De politie vatte van begin af aan de meening op dat dezelfde personen de beide misdaden hadden gepleegd. De heeie zaak, die tot de exeeutie van de mannen lei- de, steunde dan ook op d£ theorie, dat sdj bo» ALKMAARSCHE COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 1