tlknaarscliii CouranL lDDerip wsgen Mavrides' f% cent nBont-O ,ic i mantel FEUILLETON. Honderd dertigste Jaargang. Woen§da^ 31 October. Radio-hnekje Ppovlnciaal nieuws egVptian cigarettes Vo. 258 1928 Donderdag 31 October. Hilversum, 1071 At. 12.302.—- Lunch- muziek door het Trio. 2.052.45 Voor de echolen. „Een Adelborst van Michiel de Ruy- fer", door Joh. H. Been. 5.30—7.15 Concert door het omroep-orkest. 7.157.45 Engelsche les, conversatie. 8.05 Aansluiting van De Stadsschouwburg te Amsterdam. Caecilia, concert. Het Concertgebouw-orkest onder Jeiding van Pierre Monteux, verst. met leden v d. Atij- Mevr. A. Noordewier—Reddingius, gopraan. 10.15 Persberichten. 10.3011. Cramofoonmuziek. Huizen, 340.9 M. (Na 6 uur 1870 At.) (Tot 8.N. C. R. V., daarna K. R. O.) 12.301-45 Concert. Mevr. Cantevan Amerongen, sopraan. E. Brantenaar, viool. A. Adema, piano. 2.—2.30 Aardrijkskundeles voor dfe scholen. 7.—7.30 Boekhoudles. 7.30 __8.— Spr. Prof. Dr. J. A. G. van Leeuwen: De H. Schrift. 8.-8.45 K. R. O. Concert. Mej. L. Wijngaarden, viool. F. Boshart, aan den vleugel. 8.45 Concert. Mej. J Boelen, alt. J Moes, tenor. Mej. L. Wijngaarden, viool. I. Haak, orgel. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert, viool, cello en pianoduet. 1.20—2.20 Gramofoonmuziek 2.50 Lezing. 3.10 Muziek. 3.20 Vesper van de Westminster Abbey. 4.05 Lezing. 4.20 Concert, Septet en sopraanzang. 5.35 Kinder- uuitje. 6.20 Dansmuziek. 6.35 Nieuwsberich- ten. 6.50 Voor de landbouwers. 6.55 Muziek. 7.05 Schubert's impromptu's. 7.20 Novellen- voorlezing. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing. 8.05 „Nea-R-Georgian" of „Bertie plus Four Bogeys", van McConnel 9.20 Nieuwsberich- ten. 9.35 Lezing. 950 Nieuwsberichten. 9.55 Programma op verzoek. J. Turner, te nor. Orkest. 10.5012.20 Dansmuziek. 10.50—12.20 Dansmuziek. Partis „Radto-Paris", 1750 M. 12 50— 2.10 Orkestconcert. 4.055.05 Symphonie- concert. 8.20 Concert. Werken van Paul Vidal. Mile. Denis-Vidal, zang. Orkest onder lei ding van Koderic. Langenberg, 469 At. 8.209.20 Kath. Morgenwijding. 12.20—1.50 Orkestconcert. 3 50—5.30 Orkestconcert. 7.20 „Jederman", spel van het sterven van den rijken man, ver- nieuwd door van Hofmannsthal. Muziek van Wilson. Rordgsw aster hausen, 1250 At. (Zeesen). II.504.20 Lezingen. 4.205.20 Orkest concert 5.207.05 Lezingen. 7 20 Orkest concert. 7.50 „Das Lied von der Erde", van Mahler. Orkest, Urlus, tenor. M. van Basli- des, alt. Orkest en koor. 8.50 Causerie. Daar na tot 11 50 Dansmuziek. Hamburg, 395 At. 3.35 Balladen en ge- dichten van het strand en meer. 5.20 Popu- lair concert. 7.20 „Das kluge Belleisen". 8.20 Internationale boerendansen, voor or kest. Daarna dansies en dansmuziek. Brussel, 509 At. 5.20 Orkestconcert. 6.50 Trioconcert. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.35 Galaconcert. Orkest en Mile. Thijs, zangeres. EGMOND AAN ZEE. Vervolg. De heer Van der Plas: I'k geloof toch ook dat B. en W. moeten zorgen, dat de weg ver- legd kan worden. Betrekkelijk is dat kleine stukje van het klaphuis voor de gemeente in jnijn oog van meer waarde dan dat andere. De voorzitter: Als wij het dan in de voor waarden opnemen, dat de weg erover gelegd moet kunnen worden. De heer Van Eenennaam: Ik geloof, dat let de bedoeling van B. en W is om het ter ras in pacht te geven voor het hotel. De voorzitter: Noordwaarts tot bij de red dingsschuur af. De heer Van Eenennaam: Daar komt niets van. De heer Van de Pol: Zou het niet beter wezen het stuk terras v6or het hotel in pacht te geven en het andere te bestemmen om er auto's te deponeeren? Daar is hier nergens plaats voor dan voor de reddingsschuur. Wat fiioet Zeezicht met dat groote terras doen? De voorzitter: De heeren kunnen zich blijk- baar niet voorstellen, hoe de toestand daar is. De heer Snoeks gaf aan, hoe het terras zou moeten worden begrensd. De zuidelijke grens moest in het verlengde komen van de zuid lijken gevel, de noordelijke niet verder komen dan de bestaande glazen serre, de hoeken af gerond met een straal van ongeveer 8 M. De auto's zouden heerlijk kunnen omrijden en bij de reddingsschuur kunnen plaats nemen. He Met I Coupon bij 10 Sigaretten. >e Italianen vtmd Omar wel heel rare gasten: Douanxers trachtten, hern van z'n PRINCE te ontlasten! Wordt uervolgd) verkeer zou op deze wijze mooi geregeld wor den. De heer Van der Plas: Het is toch moge- lijk, dat het gebouw verbreed wordt tot de reddingsschuur? De voorzitter: Het zou jammer zijn om dat stuk vol te zetten met auto's. De heer Van Eenennaam: Waarom hebt U nu in eens zoo'n bezwaar tegen wat auto's? Van den zomer had U geen bezwaar tegen schreeuwende reclames vlak voor dat hotel aan het strand. Verder heeft de Hoofd- ingenieur van den Provincialen Waterstaat erop gewezen, dat de Boulevardweg van 5 op M. zou moeten worden gebracht en dan zou er nog twee meter breedte van het terras af moeten. Dat acht ik nu weer voor Zeezicht een bezwaar. Daarom zal het beter zijn dien weg regelrecht van de noordwestelijke punt van Welgelegen af door te trekken. Bij het aanwijzen van de noordelijke grenslijn van het terras moeten wij erop letten, dat Zeebad drie noordelijke gevels heeft. Daarom is het beter aan de woorden van den commissaris der Koningin gevolg te geven en te wachten tot er teekeningen zijn. Heeft U teekeningen? De voorzitter: Neen. De heer van Eenennaam: De commissaris gaf meteen de rooilijn aan; waar die chauf feur staat. U ziet, dat ik zelfs nog te veel wou geven. Maar het is wel. de groote vraag, of Kockx dat terras in erfpacht zal willen heb- ben. Wethouder de Graaff heeft mij althans beslist verzekerd van niet. De heer De Graaff: Met dien verstande, dat ik blijf volhouden, dat hij niet zal bouwen op grond in erfpacht. De heer Van Eenennaam: He, en U hebt toch in Haarlem gezegd, dat er op dien grond niet gebouwd zou worden. En hoeveel moet die maatschappij dan wel betalen? De voorzitter: B. en W. hadden gedacht van 50.— per iaar. De heer Van Eenenaam: En hoe moet het dan gaan, wanneer de gemeente den grond terug wil nemen? Niet all een ingeval van stormschade, mogelijk ook in verband met uit- breiding van de gemeente. Wij moeten kun nen opzeggen met den tijd van b.v. een half jaar. De voorzitter: Neen, het moet een erfpacht worden op langen termijn. De heer Van Eenennaam: Geen kwestie van. Als U straks een plein noodig-heeft, moe ten wij over den grond kunnen beschikken De comimsaris der Koningin heeft het uit- drukkeliik gezegd, dat de gemeente baas moet blijven. Ik gegrijp zelfs niet, hoe U het durft om nu met een ander idee te komen. Ik vrees, dat hier vanzelf weer een beroep op zal vol- gen. De voorzitter: Die maatschappij moet tod1 ook zekerheid hebben? Zoo als U het wil, wordt het een kwestie van huur. De heer Van der Plas: Dat hotel mogen wij nooit het terras ontnemen. De heer Van Eenennaam: Dat zal ook nooit gebeuren, tenzij het gemeentebelang het AMSTERDAM, Nieuweiulijk 225-229. UTRECHT, Oude Gracht 115. eischt. En U weet het nu toch zeker wel. Een belastingbetaler heeft al het recht om naar Ged. Staten te schrijven. Al het werk, dat hier gedaan is, is dan te niet, als het onrecht is. Het belang van Zeezicht acht ik hoog, maar het gemeentebelang is nog hooger. En dat eischt, dat wij te alien tijd de beschikking over dien grond moeten hebben. De voorzitter: Dan behoeven wij ook niet over erfpacht te praten. Dan moeten wij ver huren. De heer Van Eenennaam: Dan zal die maatschappij zelf wel met een vraag komen mettertijd. De voorzitter: Maar het belang van die maatschappij brengt mee, dat wij op het oogenblik een besluit nemen. De heer Van Eenennaam: Straks kunnen wij gaan verkoopen. Laten wij1 nu eens eerlijk met elkaar spreken. Het terras kan op ge- makkelijke wijze in huur of in pacht gegeven worden, maar indien het gemeentebelang het noodig maakt, moeten wij er binnen een jaar over kunnen beschikken. De heer Van de Pol meende, dat er bij den heer Van Eenennaam een misverstand heerschte over de grens. De heer Van Eenennaam zou daar niet ever iwis-en, maar meende toch, dat het was, zooals hij het gezegd had. De voorzitter: Zijn er nog heeren, die be- zwaren tegen het ruilen hebben in te bren- gen? De heer Van Eenennaam: Ik ben ook tegen ruilen. Die twee zaken moeten afzonderlijke kwesties blijven. Ze mogen niet aan elkaar gekoppeld worden. In het besluit van Ged Staten staat uitdrukkelijk. dat de aankoop van den grond in het vorige raadsbesluit niet kon worden goedgekeurd, omdat die koop was vastgekoppeld aan den verkoop van het ter ras, waartegen bezwaren werden ingebrachf Nu het eene niet goedgekeurd werd, kon het andere, dat er aan vastgekoppeld zat, ook niet goedgekeurd worden. Op de vorige vergadering heb ik U ook gevraagd om die twee zaken van elkaar te scheiden. U heeft toen gezegd, dat U het zou doen, maar toch gebeurde het niet. Ik stel nu voor om eerst te behandelen het voorstel om die strook te verkoopen en daar voor een prijs te bepalen. Hoeveel is de grond in de buurt waard? Is dat niet een gulden of acht? Hoeveel heeft de vroegere wethouder de Graaff in 1922 betaald? Was dat niet 2200 voor die 300 M 2.? De heer K. de GraaffHet was 2070. De heer Van Eenennaam: Dus zoowat 7 psT M2. Dat stukje ligt echter op on geveer 10 M. afstand van Welgelegen en de grond, waar het nu om gaat, ligt vlak tegen het hotel Zeezicht aan. 8.zou dus wel wat goed'koop zijn. De heer Van der Plas: Die vergelijking gaat niet op. Dat andere is bouwterrein, hier mag niets anders op gezet worden dan een serre. De heer Van Eenennaam: Dat is anders ook wel wat waard. Als het vrij bouwterrein was, zou ik gezegd hebben 24!maar ook de commissaris der Koningin wil niet, dat het gebouw vooruit komt. De voorzitter meende, dat daaromtrent ner gens iets van vastgelegd is. De heer Van der Plas hield een betoog om tegen „sdhappelijken" prijs over en weer van elkaar te koopen. De voorzitter meende, dat het dan toch weer ruilen werd in een anderen vorm Ver der wees hij erop, dat die prijs van den grond van Welgelegen alleen beschouwd werd als te zijn betaald voor zooveel of zocrveel M2 grond, terwijl er een heelen opstand op stond, die erbij inbegrepen was. De heer Van Eenennaam: Wanneer wi] dien grond tegen zoo lagen prijs als de heer Van der Plas wil, gaan verkoopen, dan halen we meteen de waarde van alle gronden in de nabijheid naar beneden. Bovendien zou ik den voorzitter willen vragen, voor hoeveel of Zee zicht zelf door de maatschappij Zeebad is aangekocht. De voorzitter wist dat niet. De heer Van Eenennaam- Kom, dat weet U wel. De voorzitterIk ben niet met de zaken van die maatschappij op de hoogte. De heer Van Eenennaam: In elk geval heeft die maatschappij ook een stuk grond met opstal gekocht. Waarom vergelijkt U nu den prijs daarvan niet met het stuk, dat wij nu willen verkoopen en dat er vlak tegen aan grenst? Welgelegen was 8.met opstand, laten wij nu ook rekenen, wat dit voor Zee zicht opleverde In elk geval moet de moge^ lijkheid blijven bestaan, dat de maatschappij Zeebad kan zeggen: dit koop ik wel en dat verkoop ik niet. Ik wil niet het een verbinden aan het ander. Heeft de gemeente dien grond daar noodig? De voorzitter: De Noorderstraat kan wor den doorgetrokken zonder het stukje Lint. De heer van Eenennaam: De waarde van dien grond is dus voor ons minder dan de waarde van het andere. Als >ik particulier was en Zeebad wilde die strook van mij koopen, dan zou ik zeggen: Goed. je geeft mij IOC den M2. Nu ik hier zit als lid van den ge- meenteraad en dus aller belan- behartigen moet, ook dat van Zeezicht, zou ik dat niet willen vragen, maar U begrijpt, dat ik met het getal van 8.— wel heel goedkoop zou zijn. De heer Van de Pol: Verkoopt dan die maatschappij niet het heele stuk? Houdt ze dan nog wat voor zich zelf? De voorzitter: Het beste zal zijn, dat wij e*ns ter plaatse gaan kijken. De heer Van Eenennaam: Ik heb verschil- lende raadsleden daar al zien loopen en zelf heb ik het ook wel al gezien: Iedereen weet het daar, waarom moeten wij nu weer wachten. Laten wij nu van avond afmaken, die maat schappij wacht ook op ons. De heer BlokMaar als Zeebad een stuk houdt, dan kunnen er weer geen auto's gezet worden. De heer Van Eenennaam: Ik stel voor om nu maar over de vraag te stemmen, of we zullen ruilen of niet .Ik stel voor om niet te ruilen, doch daarin ligt opgesloten, dat we wel willen koopen en ook willen verkoopen Het voorstel om te ruilen werd eindelijk in stemming gebraCht. Alle leden waren tegen ruilen, alleen de heer De Graaff, wethouder, stemde voor. De voorzitter stelde nu voor om tot het vol gende punt over te gaan, maar de heer Snoeks vond het voor dezen avond al welletjes en stelde voor wegens het vergevorderde uur de vergadering te verdagen. Voortzetting derhalve Wonsdag 31 Octo ber, 8 uur nam. SCHERMERHORN. Maandag 29 dezer vergaderde de Raad dezer gemeente. Afwezig was wegens ziekte de heer J. Bosga. De voorzitter deed mededeeling van de na- volgende ingekomen stukken: Van den heer J. Los een schrijven, dat hij bedankt als lid en voorzitter van de commis- sie tot wering van schoolverzuim. De heer de Groot vroeg den heer Los de reden daarvoor, waarop de heer Los ant- woordde, dat alleen ouders van kinderen van de Openb. school voor deze commissie wor den geroepen, terwijl op de Bijz. school ook verzuimen voorkomen en hier dus blijkbaar deze zaak minder serieus opgevat wordt. Van de Ned. Thermo Chemische fabrieken een verzoek om aansluiting voor vernietiging van afgekeurd vee en vleesch. Op voorstel van B. en W. werd besloten alsriog .een af- wachtende houding aan te nemen. Van den Ned. Aannemersbond van R. K bouwpatroons om in de voorwaarden van aanbesteding het borgschap te doen verval- len. Werd voor kennisgeving aangenomen. Van de Luchtvaart- en vliegdiensten een verzoek tot toetreding als lid. Van de Ned. R. K. Zang vereeniging een verzoek om steun. Van den Raad van Arnemuiden het ver zoek om adhaesie-betuiging. Van het Centraal Neutraal Ziekenhuis te Alkmaar een mededeeling, betreffende de ge- wijzigde bouwinrichting en dat vermoedelijk 1 April 1929 het ziekenhuis in gebruik za" worden genomen. Werden alien voor kennisgeving aange nomen. Verzoek bestuur der Bijzondere school gel den beschikbaar te stellen voor aankoop van sc'hoolmeubelen. •De voorzitter decide mede, dat is gevraagc in het adres een bedrag voor aankoop van schoolbanken, natuurkundige instrumenten tot een bedrag van 200, benevens een kast voor d'e berging. De voorzitter adviseerde het gevraagde be« drag toe te staan. De heer de Groot vroeg of dit het advies is van B. en W. Door R. L. de W. „Nu moeten we gaan", riep ze, opeens in een geheel andere stemming, „ik doe niets dan eten, sla-pen en zitten. Ziet u", zeide ze, hem glimlachend aanziend, „als vrouw moet je aan je figuur denken en u doet uw best, dat ik't mijne verwaarloos." Beresford volgde, verbluft door haar plot- eeling veranderae stemming. De rest van den morgen was ze meer dan uitgelaten Met alle geweld wilde ze door het water plassen, met het resultaat, dat in een ommezien haar schoenen en die van Beres ford doorweekt waren. „Kijk eens!" riep ze, haar rok optrekkend om de donkere streep even boven haar enkels, tot waar het water had gereikt, te laten zien. „Ik ben precies even nat en voell me hoogst onbehaaglijk", antwoordde hij, somber naar zijn bruine schoenen kijkend, die geheel ver- kleurd waren door het zeewater. „Ik vind't afschuwelijk in natte schoenen te loopen." Zij lachte vroolijk en een oogenblik later Vloog ze weg als een stormwind -Laten we eens hard loopen", riep ze, ach- terom kijkend. Beresford liep haar na en dacht aan het belachelijke figuur, dat hij moest slaan, strompelend door het mulle zand, achter dat schepseltje aan, dat vleugels aan haar voeten scheen te hebben. Even later liet ze zich o-nverwacht neerval- 1-en, zoodat hij bijna over haar heen rol-de. „Dat was prettig", hijgde ze, naar hem opkijkend met gloeiendte wangen en schitte- rende oogen. „Ik ben vanmorgen in een bui, waarin ik alles zou kunnen doen. Wat denkt u wel van me?" vroeg zij uitdagend. „Wat ik denk, zal ik liever maar niet zeg gen", antwoordde hij, bedaard zich naast haar zettend; zij wenddle zich af en tuurde in de zee. HOOFDSTUK XIV. Het gevaarlijke punt. „Natuurlijk", zeide Lola, speler.d met haar theelepeltje, „had ik zoodra ik wist dat miss Broch niet kon komen, naar de stad terug moeten gaan." „Dat had u ontegenzeggelijk behooren te doen", stemde Beresford tee, op zijn gemak voor musschen cakekruimels strooiend. Even wierp ze een blik op hem en sloeg toen haar oogen weer neer. „Maar dat was niet, wat ik u had willen zeggen." „Dat weet ik wel", zeide hij lachend. „Maar waarom ging u dan niet terug naar de stad?" „Ik denk, omdat ik er geen lust in had." Van onder haar oogharert wierp ze een blik op hem. Ze zaten in den tuin van een ouderwetsche herberg thee te drinken, Lola had gezegd, dat ze graag eens een tochtje landwaarts wil de maken, waarop Beresford een auto had gehuurd. Het was een plekje, waar men zich in lang vervlogen dagen waan-de, geheel omringd door een met klimop begroeiden muur. Het achtergedeelte van het huis was verborgen achter een traliewerk bedekt met crimson ram blers. Een paar vruchtboomen dongen met bes- en rozenstruik om het bezit van den tuin Natuur scheen onbelemmerd, zonder men- schelijke hulp of hinder, haar gang te kunnen gaan. In het midden van den tuin stond een zon- newijzer, mosgroen door invloed van het weer, het voetstuk met gras en een soort van onkruidachtige klimplant begroeid en boven de herberg, waarvan de ramen als in een lijst van latwerk zaten, stak een schoorsteen zijn langen hals omhoog en zond rustig zijn rook- wolken den blauwen hemel tegemoet. Vogels sjilpten en kwamen in't gras pikken naar de cakekruimels, die Beresford hen werktuigelijk toewierp, om plotseling, van hun overmoed bewust, in allerijl met hun prooi de vlucht te De voorzitter antwoordde, dat B. en W geen voorstellen in dezen hebben, maar de Raad willen vrij laten. Aangezien in de Openb. school momenteel eenige banken over waren, zijn deze tijdelijk in bruikleen afge- staan aan de Bijz. school en kan derhalve de aankoop van banken vervallen. De heer de Groot zeide, dat hem is mede- gedeeld dat voor het Openb. onderwijs na tuurkundige instrumenten worden aange- cocht nit den post van de leermiddelen. Hij achtte het ook gewenscht, dat dit voor het Bijz. onderwijs wordt gedaan. Daar het loofd van de Openb. school deze instrumen- en geplaatst heeft op een plank in de kast, zou dit ook misschien in de Bijz. school kun nen gebeuren. Spr. stelde derhalve voor af- wijzend op het verzoek te beschikken. De heer Mantel zeide, dat deze aanvraag volgens de wet is. De heer de Groot antwoordde, dat hiervan can worden afgeweken en dit door de wet wordt toegestaan. De heer Los was er ook voor den aankoop uit de leermiddelen te bestrijden. Spr. zeide, dat de kinderen aan de haren naar de Bijz. school worden gesleept; uit verschillende ge- meenten komen hier zelfs kinderen met de bus een half uur te laat. De heer de Groot handhaafde zijn voorstel, hetwelk door den heer Los werd ondersteund. In stemming gebracht, werd het verworpen met 4 tegen 2 stemmen (tegen de heeren Groenwoudt, Broersen, Groot en Mantel). Voorstel tot het vragen van vrijstelling van de verplichting tot het geven van onder wijs in lidiamelijke oefening. De voorzitter decide mede, dat op 1 Jan. 1929 de verleende vrijstelling van de ver plichting van dit onderwijs vervalt. Aange zien het moeilij-k en kostbaar is een lokaal daarvoor te verkrijgen en een terrein ook niet beschikbaar is, stelde hij namens B. en W. voor opnieuw uitstel te verzoeken voor den tijd van twee jaar, Werd algemeen goedgevonden. Vaststelling gemeentebegrooting dienst 1929. De begrooting door B. en W. ingediend tot een bedrag van 45.737,06 in ontvang- sten en uitgaven en een kapitaaldienst groot 15.020,813b werd ongewijzigd vastgesteld. Het bedrag van de Inkomsten-belasting is ge- raamd op 16.519, Alsnog werd betaald nader onder de oogen te zien een bedrag groot 450,hetwelk door het G. E. B. aan de gemeente werd ver- goed voor den arbeid van den lijnwerker, die tevens gemeente-werkman is. Sommige leden achtten dit bedrag te laag en zouden het willen vastgesteld' zien op f 600.—, Ook de post straatverlichting werd te hoog geacht en zal nader worden bezien, daar vol gens enkelen het bedrijf het licht aan de ge meente goedkooper behoort te leveren dan aan particulieren. Mede werd nog bepaald, dat de gemeente- werkman op een daarvoor aan hem verstreki urenboekje aanteekening zal moeten houden van de door hem verrichte werkzaamheden. Vaststelling begrooting van het Burgerlijk Armbestuur 1929. Werd vastgesteld tot een bedrag van groot 2768.50. Vaststelling begrooting van het G. E. B. 1929. Ook deze begrooting werd ongewijzigd vastgesteld. In ontvangsten en uitgaven groot 6616.75 met een kapitaaldienst groot 1000. Rond vraag. De heer Los zou gaarne zien dat de hekken aan den Westertuin werden gesloten, en an ders verwijderd. De voorzitter antwoordde dat dit ongerief zou veroorzaken, ook de verwijdering daarvan ontraadde hij. De heer Mantel betreurde het dat de voor zitter toestemming heeft verleend aan C. van der Meer voor het restaureeren van de wo- ning, welke in huur is geweest bij J. Konijn. Hij had het beter gevonden dit huis onbe- woonbaar te verklaren. De voorzitter zeide, dat het, nu het geres- taureerd is, een behoorlijk opgeknapt huisje is. De heer Mantel vroeg of aan den nieuwen bweoner van het cafe ,,'t Fortuin" ook vergun- ning is gegeven. De voorzitter antwoordde dat hem volgens de wet door B. en W. vergunning is verleend, waarop de heer Groot antwoordde dat hem bij informatie is gebleken, dat B. en W. het recht hadden vergunning te weigeren. De heer Groenwoudt zegt in bewaring te hebben van de gemeente een brandkraan en slangen. Hij achtte het noodig dat van dit materiaal een afschrift of inventarisstaat wordt opgemaakt en dat dit van al het ge- meentemateriaal behoort te gebeuren. De voorzitter zegde dit toe. De heer de Groot vroeg, wat zijn de kosten van het wegruimen van de schuit in Mijzen; welke gemeenten betalen hiervan een gedeelte, welk deel moet door onze gemeente worden betaald en is door den persoon die een lek be- kwam in zijn jacht, ook een schadevergoeding nemen en haar op een veilig plaatsje te ver- orberen. Langzamerhand was het voor Lola en Be resford gewoonte geworden om den geheelen dag sarnen te zijn. Ze hadden het niet afge- sproken, maar't was zoo vanzelf gebeurd. In de eetzaal zaten ze nog steeds aan aparte ta- feltjes. Zij had hem niet genoodigd de maal- tijden samen te nemen. Hij dacht, dat zij d'en vorm in acht wilde nemen, hij wist wel, dat er in het Imperial hotel over niets met zooveel animo werd gesproken dan over hen. De Ne- gen en Dertig Artikelen namen niet langer notitic van hem; hij werd genegeerd. Tijdens hun wandelingen en uitstapjes had Lola veel van zich zelf verteld. Hoe zij, een paar maanden oud, haar moeder had verloren en hoe haar vader, drie jaar later, aan een gebrolcen hart gestorven was. Een oom in Nieuw-Zeeland, dien zij nooit had gezien, was voogd geworden over het kind van zijn broer. Een groot jaar later was hij overleden en zij had zijn groot fortuin geerfd. Even voor het uitbreken van den oorlog had haar voogd met mrs. Crisp, een zuster van haar moeder, overlegd, dat deze haar gezel- schap zou houden. Beresford begreep, dat de verhouding tusschen Loia en haar t&nte nu juist niet zoo heel intiem was. Droefheid lag in haar stem, toen ze over haar oom sprak. Hij was blijkbaar een vrou- wenhater geweest en had geweigerd het nichtje te zien, dat hij tot erfgenaat^ had' be- noemd. Hij had haar niet willen toestaan naar Nieuw-Zeeland te komen, evenmin wilde hij naar Engeland gaan. Hij was iemand, die geheel opging in zijn werk. Op zijn beurt vertelde Beresford het wei- nige wat er van hem te vertellen viel. Zijn moeder was bij zijn geboorte gestorven en zijn vader had een jaar later op de jacht den dood gevonden. Totdat hij Oxford verliet, was een neef van zijn vader voogd over hem geweest. Het feit, dat geen van beiden hun ouders hadden gekend, scheen hen nader tot elkaar te brengen. „Bij mij", had Beresford glimlachend op- gemerkt na zijn korte levensbeschrijving, ,.ziet u, dat de oom uit het sprookje ontbreekt." In den tuin van de herberg zittend, dachten ze beiden aan het naderend einde van hun vacantie. „Morgen moet ik weg", zeide ze, „wilt u nog thee?" „Mag ik mee? ja alsjeblieft." Een oogenblik keek zij hem aan met opge trokken wenkbrauwen. haar vingers om het oor van den trekpot. Toen lachte ze en vulde »ijn kopje. „U neemt alles zoo letterlijk op zeide ze, hem het kopje overhandigend. „Doe ik dat?" vroeg hij, heel bedaard een klontje suiker uitzoekend hield hij't even in de thee tot het langzaam verkleurde. (Wordt vervolgd.) mmmrnmmmm 1

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 5