Attentie. een JUFFROUW, een Juiirouw in de hnishouding een net Meisje, Keuken-Weikmeisje, Kunst een Meisje KenkeiBineisje Kerk en school Rechfszaken zoo mogeiyk des Vrydags, evenweluiterlijk Zaterdags- morgens hall negen, Bioscopen Advertentien ffljarktbergchten NET MEISJE Net meisje rtlNDERWET, gUKUEMEESTER en WETHOUDERS tan ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis dat zij bij hun besluit van heden vet- punnin0' hebben verleend aan GEBRS. J. f SCHOEN te Alkmaar tot het UITBREI- nEN vaneen STOOMWASSCHERIJ- EN sTRIIKINRICHTING, door het bijplaatsen van een STOOMMACHINE, een STOOM- KETEL en enkele WASSCHERIJ-MACHI- NES in het perceel VISSCHERSLAAN N°Alkmaar, 5 November 1928. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. worden een dienst van een publiekrechtelijk lichaam (Noyon). Raadsleden zijn niet in dienst van de gemeente. Voorts vloeit uit art. 66 Gemeentewet niet voort, dat degeen, die niet voldoet aan het bevel van den burgemees ter, ten deze strafbaar is. Natuurlijk kan de burgemeester de tribune laten ontruimen door den sterken arm, en wie zich daartegen verzet, is strafbaar, maar daar van is hier geen sprake. Aangezien z.i. de gebezigde woorden niet waren het aanzetten tot een strafbaar feit, zal hier volgens mr. Mulle" Massis ontslag van rechtsvervolging moeten volgen. De conclusie van het O.M. werd bepaald op 19 November. REDDERS GEHULDIGD. Aan de bemanning van de Wijk aan Zee- sche reddingboot, die op 17 Febr. een po king deed tot het redden der schipbreukehn- gen van het benoorden de pieren gestrande Engelsche stoomschip Shonga werd de zil- veren medaille der Engelsche regeering uit- gereikt. Zooals men zich zal herinneren jnoest de boot wegens de holle zee onver- richterzake terugkeeren en geschiedde de redding den volgenden morgen door de Do- rus Rijkers in samenwerking met de IJmui- der reddingboot Niettemin werd de moedige poging der Wijk aan Zeeers op hoogen prijs gesteld en heeft het hoofdbestuur der Noord-Zuid.- Holl. Redding Maatsch. de eeremedaille na- mens de Engelsche regeering uitgereikt aan: iW. Grapendaal (schipper), Joh. Grapendaal, ijac. Grapendaal, J. P. v. d. Meij, B. v. d. Meij., S. Schelvis, P. Vriesman Jr., L. v. d. Kolk, J. Snijders Vroegop en P. A. de Vis- ser. KOOLZUURCYLINDER GE- SPRONGEN. Te Ommelanderwijk, bij Veendam, is gis- /erochtend een koolzuurcylinder, die afgela- den werd van den auto van den heer Hoek te Gromngen, uit elkaar geslagen. Het per- soneel ging tegen den grond, maar niemand werd gewond. Alle ruiten van drie gebou- wen zijn stuk geslagen. HET PLEIDOOl VOOR HET MOERDIJKKANAAL. De berichtgever van het Hbl te Brussel geinde gisteravond: het Eerste nationaal congres Binnen- scheepvaart heeft onder meer de volgende motie aangenomen: In verband met het Moerdijkkanaal stelt het congres vast, dat de thans bestaande ver- bindingen te water tusschen Antwerpen en den Rijn niet zoo goed, zoo veilig en gemak- kelijk zijn als door de verdragen aan Belgie is verzekerd. Het drukt den wensch uit dat de dwingen- de economische noodwendigheden en de veu ligheid van de scheepvaart 'n rechtstreeksche verbinding tusschen Antwerpen en het Hol- landsch Diep onmisbaar doen blijken, waar- door voor altijd de Rijnschippers gevrijwaard zouden zijn tegen thans bestaande belemme- ringen, welke veroorzaakt worden door de ge dwongen doorvaart langs de Oosterschelde in de Zeeuwsche stroomen. In afwachting dat die rechtstreeksche ver binding tot stand kome is het congres van fevoelen dat de noodzakelijkheid niet mag uit Set oog worden verloren dat, om de onmis- bare verbetering te bekomen van de be staande verbinding, de douanefaciliteiten, ale de Rijnscheepvaart in verkeer met Neder- landsche havens geniet, ook worden toege- past ten gunste van de Belgische doorvaart. EEN HANDSCHRIFT VAN WILLEM BARENTSZ. Oevonden in het Oemeente-archief te Leiden. "De adjunct-directeur van het gemeente archief te Leiden, mr. J. Verburgt, heeft bij inventariseeringswerkzaamheden op het Leidsche archief een oud handschrift, op Groenland betrekking hebbend, gevonden De uitvoerige tekst is gedateerd en geteekend. „Scrystum a me Wilhelmus Bernardi. A. D. 1594," zoodat deze vondst derhalve eenwerk betreft van den bekenden Groenlandvaarder Willem Barentsz. Het bestaan van het docu ment en gedeeltelijk ook de inhoud ervan was bekend. KORTE BERICHTEN. Uit een diamantslijperij aan de Nieuwe Achtergracht te Amsterdam is een partijtje, bestaande uit 21 diamanten, ontvreemd. DE BERGER KUNSTKRING. 't Vereenigd Tooneel, directie Verkade en Verbeek geeft 20 November a.s. in de Too- neelzaal van „De Rustende Jager" het blij- spel in drie bedrijven: „Heeft Constance Gelijk" (The Constant Wife) van W. Somer set Maugham. Dit aardige blijspel, dat in Amsterdam en elders met zooveel succes gespeeld wordt, zal ook in Bergen gegeven worden met de speciale decors door Rie Cramer voor het stuk vervaardigd. Alle toiletten en hoeden van de in deze voorstelling optredende dames zijn van het huis Gerzon, terwijl de door den heer Cees Laseur gedragen costumes zijn van de firma J. Lohle en Sohne. De in het stuk spelende artisten zijn de volgende: Vera Bondam, Dirk Verbeek, Cees Laseur, Betsy RanucciBeckman, die tevens de regie verzorgt, Minny ten Hove, Mies Elout, Nell Knoop, Cruys Voorbergh en R. v. d. Hilst. Heeft Constance gelijk is de vraag, die de te Parijs geboren Engelsche schrijver u voor- legt. Constance, de charmante, ironische Con stance, met haar scherp verstand, stelt het huwelijksprobleem in het licht van dezen tijd. Nu de vrouw meer en meer onafhankelijk wordt van den man stelt zij zich op het standpunt van gelijke rechten en plichten in het huwelijk voor man en vrouw. Oogenschijnlijk brengt ze die theorie in practijk en toont op komische wijze, dat de heeren der schepping nog niet gaarne in het huwelijk de vrouw toestaan, wat zij zich gaarne zelf veroorloven. De vrouw die in theorie voor die gelijke rechten strijdt, wil in dit opzicht trouwens geen gelijkheid, omdat ze nu eenmaal fijner is dan de man. Het stuk geeft komische verwikkelingen, zoodat men zich dien avond zeker kostelijk zal kunnen amuseeren.« De Berger Kunstkring, die het aandurft het oeste op tooneelgebied in Bergen te brengen, verdient zeer zeker de daarvoor gewenschte belangstelling. i tijd, na eerst on dement van zijn bfV_ ge- had te hebben, kwam hij in de hobo-klasse van het conservatorium, die als leeraar de heer van Emmerik had. Na zesjarige studie verwierf hij het eind- diploma met de aanteekening van bizondere kwaliteiten te bezitten voor solo- en orkestspel. Tevens ontving hij den eersten prijs, n.m. de zilveren Fock meaaille, de hoogste onder- scheiding voor instrumentalisten. Daarna heeft hij in het buitenland vertoeft tot 1919 in welk jaar hij zijn tegenwoordige werkkring begon. Prof. Schneevoigt, de dirigent der Kur- hausconcerten noemde hem een der beste ho- boisten van de wereld. En een andere uitspraak luidt: Jaap Sto- tijn droeg het hoboconcert van Haydn mees- terlijk voor, prachtige techniek en milde toon- vorming. Op het concert van a.s. Vrijdag alhier zal Stotijn ten gehoore brengen: een concert van Mozart met begeleiding van strijkorkest en een sonate van St. Saens met klavierbegelei- ding. Met deze solo's, die der dames en de nummers van het orkest kan het dus een mooien avond worden. EEN GEVAARLIJKE SMOKKELAAR. Ter zake van smekkelen stond voor het ge- rechtshof te 's-Hertogenbosch terecht de Bel gische onderwijzer B., die te Zundert was aangehouden Bij het smokkelen had hij zich bovendien nog vergist en een pot vergif mee genomen. die volgens den rijksadvocaat Mr G. van Zinnicq Bergmann genoeg was om half Nederland mee te vergiftigen. Als de beambten b.v. eens gepreefd hadden wat de pot bevatte, zou dat de ernstigste gevolgen hebben gehad. De rijksadvocaat deelde mede, dat verd. 10 maal de rechten ontdoken heeft endaardoor den fiscus van 8130 heeft be- nadeeld. Het O.M. eischt een boete van 8130 of 3 maanden hechtenis. OPRUIiNG. De Hooge Raad heeft gisteren behandeld een cassatie-beroep van H. H., lid van den raad der gemeente Hoogkerk, die voor de rechtbank te Groningen heeft terecht gestaan terzake van opruii'ng. Hij zou n.l. in Decem ber 1927 in een gebouW, voor openbaren dienst bestemd, j.c. de raadszaal der ge meente Hoogkerk, nadat de burgemeester de vergadering had geschorst en ontruiming van de publieke tribune bevolen had, het publiek hebben toegeroepen„En ik verzoek het publiek te blijven en zich niet te laten verdrijven, ook niet door een paar onnoozele veldwachters of smerissen." .Mede met het oog op de persoonlijkheid van den verdachte en het ernstige karakter van het misdrijf", werd H. veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf. Het gerechtshof te -Leeuwarden had dat vonnis bevestigd. Mr. Muller Massis uit Amsterdam lichtte voor den Hoogen Raad twee cassatiemiddelen toe. Hij zeide, dat het karakter van den ge- meenteraad zich ertegen verzet, dat een raadszaal zou zijn een plaats, voor openba ren dienst bestemd, waaronder verstaan moet NIRVA DEL RIO. Alweer 'n avond van de internationale concertdirectie Ernst Krauss, dat is nu de derde. Eerst de violiste Freya Thunis, daar na de Don Kozakken, en gisteravond in 't Gulden Vlies de Spaansche danseres Nirva del Rio. Van die drie avonden was die der Kussische zangers het best bezocht, de an dere Avonden waren stilletjes. De danseres gaf 'n programma van Spaansche en Oos- icrsche dansen, waarvan het tweede en der de deei levendiger voorstellingen gaven dan het eerste deel. Doch daar het alles een nationaliteit betrof en er zeer dikwijls met castagnetten werd gewerkt, begon het wat eenvormig te worden, waarin het kleurige bij elk nummer afwisselend cosuum de wel zeer te apprecieeren afvvisseling bracht. In het begin van den avond gaf de danseres ook iets anders n.m. „Orientale" van Oui en „Chant Hindou" van Korsakow; 't laatste vooral was mooi van standen. 't Meeste suc ces had de danseres wel met de Spaansche nummers, met muziek van de Falla, Grana- dos en Albeniz. Meer dan eens moest zij voor de bijval ko- men danken, evenals de Parijsche pianiste Candella die behatve als zoodanig bij den zang ook eenige solo's gaf en zich daarbij deed kennen als een uitmuntende klavier speelster. Zij nam de plaats in van de pianiste Lu cas—Moreno, die door ongesteldheid verhin- derd was op te treden. A. K. ALKMAARSCH STRIJKORKEST. Bovengenoemde corporatie bestaat 25 jaar en zal naar aanleiding daarvan a.s. Vrijdag- a.ond een feestconcert geven. Het orkest werd in 19Q3 opgericht als on- derdeel van de afdeeling „3oonkunst' en bleef dit tot 1920, toen het een zelfstandige vereeniging werd. In 1909 heeft men gepro- berd er een symphonie-orkest van te maken, weike pogingen niet geslaagd zijn. Bij de oprichting bestond hetbestuur uit de heeren J. de Wit, voorzitter en C. Bijloos, se cretaris. Tegenwoordig worden die betrek- kingen vervuld door den heer J. N. Kroone en mej. A. Gouwe. De heer P. Ooijkaas fun- geert thans als penningmeester. Behalve bij een vijftigtal uitvoeringen van „Toonkunst", waarbij het begeleidend en ook zelistandig optrad, eigen concerten gaf, ais versterking dhnde van de H. O. V. bij de uitvoering van het oratorium „Elias" in de Groote Kerk, en bij die van „Die Jahreszei- ten" in den muziektuin, ter gelcgenheid der algemeene vergadering van „Toonkunst", heeft het medegewerkt bij de opening van den muziektuin en bij het in gebruik nemen der concertzaal van ,,'t Gulden Vlies". De werken die men uitvoerde waren o. m. van Mozart, Grieg, Svendsen, Sibelius, Ous- hoorn, Debussy. Andere vereenigingen hebben van dit or kest ook profijt gehad, doordat verschillende leden dikwijls meededen bij zang- en operet- te-gezelschappen. Het strijkorkest kan dus een uitgebreide sfaat van dienst toonen, en is er wel rederi voor, het 25-jarig bestaan feestelijk te her- denken. Op dit feestconcert zullen als solisten zich doen hooren Mevr. de Langevan Rijn (sopraan), mej. Annie Veenenbos (alt) en de heer Jaap Stotijn, eerste hobo'ist van het Re- sidentieorkest en leeraar aan het Koninklijk conservatorium te 's-Grav;nhage. De heer Stotijn werd 22 Sept. 1891 te 's Gravenhaee geboren. Op 13-jarigen leef- AMBACHTSSCHOOL. Gisterenavond werd1 in een der zalen van het schoolgebouw door de „Kromhout moto- renfabriek" voor de leerlingen der hoogste klassen van de Ambachtschool, Gem. Avond- school voor Nijverheisonderwijs, Gem. schoo. voor voorbereidend Middel'baar Technisch Onderwijs en den Machinistencursus, de zeer belangrijke film „Kracht" vertoond. Deze rolprent geeft een volledig beeld van de vervaardiging en toepassingsmogelijk- heden van de „Kromhout ruwe olie motor' en is uit onderwijskundig oogpunt beschouwd eenig in zijn soort te noemen. Achtereenvolgens werden op het doek ge- bracht de aanvoer van het ruwe materiaal, de vervaardiging van de houten modellen, noo- dig voor het maken van de gietvormen; de be- werking der verschillende belangrijke onder- j deelen als het snijden van conische tandwie- len, het draaien van de krukas, de bewerking van het vliegwiel, het uitslijpen der cilinders met behulp van een speciale slijpmachine, waarbij de oppervlakte van het zeer harde gietijzer spiegelglad en volkomen zuiver Wordt afgewerkt en ten slotte de algeheele opbouw van de machine, waarbij de verschil lende stadia van bewerking op schitterende wijze door de zoogenaamde „seriebouw' wordt gedemonstreerd. De laatste akte geeft een duidelijk beeld van de werkingswijze van deze interessante machine aan de hand van een bewegend mo del waaruit op verschillende plaatsen gedeel- ten uit de wand zijn weggenomen om de wer- king van de verschillende inwendige organen te kunnen volgen en eindigt met een geheele reeks van toepassingen zoowel voor land- als scheepsgebruik, waarbij duidelijk uitkomt hoe deze tak van onze Nederlandsche in- dustrie bezig is zich een eerste plaats op de wereldmarkt te veroveren. Het woord van dank door den directeur van bovengenoemde scholen, de heer Fledderus, aan d° heeren vertegenwoordigers der fabriek en speciaal aan den heer Pehlig, door wiens bemiddeling deze uiterst leerzame avond mo- gelijk werd" gemaakt, wrd dan ook door een daverend applaus ondersteund. Hedenavond 7 uur gaat de film opnieuw voor de deelnemers aan den motorcursus en voor een aantal genoodigden. Jaar de deelname en de ammo nog geringer en is het met eenige moeite gelukt, om aan twee der openbare scholen nog een vervolg- cursus in te stellen, ieder ongeveer een dozijn leerlingen tellende. Voor een streek, met een zoo intensieven tuinbouw en handel, tellende meer dan 8000 zi-elen is een dergelijke toe- stand toch eenigszins beschamend, daar hier toch vooral de noodzakelijkheid van de noo- dige elementaire k-ennis moet worden inge- zien. De bijzondere scholen blijken in dit op zicht meer succes t-e hebben en de ouders van de op die scholen gaande kinderen beter te beseffen de groote waarde van het vervolg- onderwijs. Intusschen doet zich de vraag voor, of dit onderwijs niet wat meer populair kon wor den gemaakt. Het is ons meermalen opgeval- len, dat de leerstof te w-einig rekening houdt met de behoefien, welke zich hier in de eer ste plaats doen gevoelen. Het leek ons een goede gedachte, als eens met de oude sleur kon worden gebroken en er voor heel den Langendijk, in het het centrum, een onder- wijsgelegenh-eid werd gesticht, waarvan het leerplan meer georienteerd was in de rich- ting van het handelsonderwijs. Dan komt het ons voor, zou de leerstof meer de belang stelling voor dat onderwijs opwekken, en zouden er veel meer reenmgen dat onderwijs volgen. Handelsrekenen, de eenvoudige be- ginselen van het boekhouden, elementaire be- grippen van handelsk-ennis en handelsaard- rijksku-nde, het opstellen van handeLbrieven enz., zou dit niet de richting zijn, waarin men aan den Langendijk moet gaan, ten einde meer belangstelling voor ontwikkelend on derwijs te wekken? Wegens het vroegere verschijnen des Zaterdags is het wenschelijk dat de advertentien, voor dit num mer bestemd, in ons bezit zijn. Met blijdschap geven w(j kennis van de geboorte van onzen Zood NICO JAN. JAN G. NIEUWLAND. M. NIEUWLAND—RensiA Burgerbrug, 5 Nov. 1928. EEN KERSTLIED IN DE TAAL DER TORAJA'S. De Toradja's in Posso (Midden-Celebes), waar zendeling dr. Alb. C. Kruyt werkzaam is, hebben in den laatsten tijd een liederen- bundel in de taal, die zij spreken (het Ba- re's). Dr. Kruyt zorgde voor den tekst. Een van die liederen, een kerstlied op de bekende melodie van „Daar ruischt langs de wol- ken", werd gezongen toen de zendingsdirec- tor, dr. Brouwer, onlangs in Posso was. In de samenkomst van hedenavond in de Groote Kerk te Den Haag zullen eenige leden van het koor dit lied in het Bare's doen hooren. PROTESTANTSCH ALLERZIELEN. In de Duinoordkerk te 's-Gravenhage is Zondagnamiddag een dienst gehouden ter herdenking van de gestorvenen. De dienst was, bij verleden jaar vergeleken, versoberd zoowel wat het verbale als wat het muzikale gedeelte betrof. Na zacht orgelspel, votum en adjutorium las ds. Creutzberg, die de liturgie leidde, Openb. I 17 en 1, waarop de gemeente ant- woordde met het „Eere zij den Vader en den Zoon". Dan werd de geloofsbelijdenis gele- zen, waarna gezongen werd Gez. 32 en 3 „U looft d'Apostelschaar". Hierop volgde le- zing van 2 Cor. 4 618, het zingen van Psalm 126 3, de lezing van Joh. I 1—6, waarna de gemeente Gezang 260 2 zong I „Zalig zijn d'ontslapen vromen". Ds. Snethlage hield vervolgens de predi cate naar aanleiding van Filippensen I 23. Na de predicate speelde het orgel zacht „Daar ruischt langs de wolken", waarna de predikant zei: Laat ons nu stille zijn en onze harten opheffen, gedenkende die ons zijn voorgegaan Na eenige minuten van spannende stlte, ging de liturg voort: En ik hoorde een stem uit den hemel, die tot mij zeide: Zalig zijnde dooden, die in den Heere sterven, van nu aan; zij rusten van hunnen arbeid; en hun- ne werken volgen met hen Na het „Onze Vader" werd de dienst op de gebruikelijke wijze besloten. GODSDIENSTLEERAAR BENOEMD. In de plaats van ds. A. J. P. Boeke, van Schoorl die tegen den lsten November ont slag heeft gevraagd als godsdienstleeraar aan de Rijks Kweekschool voor Onderwij- zers, is als zoodanig benoemd ds. H. Mak- kink, Ev. Luth. Pred. alhier. HET VERVOLGONDERWIJS AAN DEN LANGENDIJK. Het vervolgonderwijs, vroeger meestal met de naam herhalingsonderwijs betiteld, mag zich aan Langendijk niet in de bijzonde re belangstelling der schoolvrije jeugd (of der ouders?) verheugen. Het aantal leerlin gen, dat het openbaar vervolgonderwijs de laatste jaren volgde, was zeer gering en had minstens vijfmaal zoo groot kunnen zijn. Nu i het zevende leeriaar is innevoerd. ziin dit Alkmaarsch Bioscoop Theater. Therese Raquin Naar den roman van Emile Zola. De film vangt aan met den huwelijksnacht van Therese: de bruid, gekleed in haar fees telijk witte tooi zit aan het ziekbed van haar man, van den echtgenoot, dien zij niet achten, niet liefhebben kan. Na eenigen tijd brengt Camille in z'n on benullige bedrijvigheid een ouden vriend, een teekenaar mee naar huis. Het begin van den ramp, die zich spoedig zou voltrekken. Tusschen Therese en den vriend even wel staat Camille, als een onoverkomelijke hinder- nis. Tenzij Op een mooien zomerdag gaat het drietal roeien twee keeren terug Een jaar later is Therese hertrouwd: Ein- delijk! Dooh nog steeds en immer duidelijker en feller staat tusschen deze twee het beeld van Camille, als een heftig verwijt staart van alle kanten Therese's eerste man de jongge- huwden aan. Een afschuwelijke, ontstellende herinnering Scheldt deze beide menschen, zoo dat ze elkaar nimmer kunnen naderen, hen onverbrekelijk verbindend en toch voor altijd van elkaar verwijderend is de vreeselijke me- deplichtigheid aan den moord op Camille. Immer ontzettender is het leven, dat beiden leiden, het wordt tot zoo'n ondraaglijke mar- teling, dat de heftigste verwijten rondvliegen. Bij een dezer twisten hoort de moeder van Camille de afschuwelijke waarheid, vreese- lijk verminkt, geheel verlair.d valt zij neer. In schril'le, diep-treffende beelden brengt deze realistische film het c-ndraagliike, door wroeging verscheurde leven van Therese en haar echtgenoot in beeld, ontstellen-d en aan- griipend is de oude, verlamde vrouw. Totdat de hel waarin zij leven hen drijft tot het alter vreeselijkste, als zij nog maar een uitweg zien: de dood! Ontroerend is het laatste beeld: de oude vrouw zittend in haar rofstoel, in het half duistere vertrek, haar schaduw groot en alles overheerschend tegen den achterwand en op den voorgrond, op -den vloer de twee licha- men van hen, die haar zoon en zich zelf ver- moordden Deze sterk gespeelde film mocht zich gis teravond, bij de eerste vertooning, reeds in een groote belangstelling verheugen, een be langstelling, die deze rolprent alleszins ver- diende. Naast deze tien-acter, waaraan een aardig voor-programma voorafgaat, wordt deze week nog eenmaal vertoond het programma dat Vrijdag tot en met Zondag jJl. gedraaid werd, n.l. het hoofdnummer „Koning Voet- bal" en't extra nummer „De Achtste Bonds- feesten der Sokols." Zooals een advertentie in dit nummer aan- kondigt, zullen deze rolprenten, die geheel in het teeken der sport staan, de eerste spelen-d in een vo-etbalmilieu en de tweede in beel-c breneend de gvmnastiekfeesten der bewonde- renswaardige Tsjechische turners, Woens- dagmiddag nogmaals worden vertoond On- getwijfel-d zullen velen, vooral sportliefheb- bers, van de gelegenheid dit bijzondere pro gramma te zien, dankbaar gebruik maken. Commissarissen van de N.V. Boek- en Handelsdrukke- rij v. h. Herms. Coster Zoon geven met diep leedwe- zen kennis van het overlijden van hun directeur, den heer GERHARDUS HARMANNUS KRAK. Zijne nagedachtenis zal bij ons in hooge eere blijven. D. A. THOLEN. H. C. VAN CLEEFF. Mr. A. N. L. OTTEN. Alkmaar, 5 Nov. 1928. Hiermede geven wij tot ons leedwezen kennis van het over lijden van onzen geachten Secretaris, den Heer 6. H. KRAK. Het Bestuur van de Afd. Alkmaar van de Hollandsche Maal- schappij van Landbouw. Alkmaar. Nov. 1928. 9 November a.s. zal het 30 jaar ge- Ieden zijn, dat de heer J. WARTEN- HORST te Dirkshorn werd aange- steld als OPZICHTER VAN HET AMBACHT VAN WEST FRIES- LAND, genaamd GEESTMER- A M B A C H T. GEVRAAGD voor huishoudelijk werk (derd® meisje), niet beneden 20 jaar en een bekwaam door Mevr. W. C. BOSMAN, 't Huis „Voorhout", Kennemerstraatweg 2, Alkmaar. Gevraagd 1 Dec. of 1 Jan. in AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 6 Nov. 1928. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Geen aanvoer. PURMEREND, 6 Nov. 1928. Op de he den gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt Kaas. 23 st. kleine Fabriekskaas met rijks merak 5126 st. kleine Boerenkaas met rijks merk 50; 1 stapel Goudsche kaas 55; in totaal 50 stapels, wegende 43000 K.G. kaas, handel goed; 916 K.G. Boter 2.15 2.40 per K G. Vee. 494 Rundereen, w.o. 325 vette 0.75 1; 155 melk- en geldekoeien 120 325, handel matig; 14 Stieren; 26 Paarden lOO—/ 200, handel stug; 9 vette Kalveren 1.451.60, handel vlug; 221 Nucht. kalv. voor de slacht 1042; voor de fok 14—/ 29, handel vlug; 606 vette Varkens voor de zout 0.600.67voor de slacht 0.68—/ 0.73, handel vlug; 63 Magere Varkens 20—/ 38, handel vlug; 163 Big- gen 14—/ 20, handel vlug; 820 vette Schapen 25—/ 40, handel vlug; 46 Bok- ken; Kippenei'eren 11.85—/ 12.50; Eend- eieren 6.75; 111 Ganzen 4.755.90; Piepkuikens 0.253.50; 50 manden ap- pelen, pe rmand 2450 manden peren, 26 per mand. I Eierveiling. 612 Eendeieren a 7.10; 7797 stuks Kippeneieren a/ll—/ 12.50; 229 Kitmeneieren b 79.10. klein gezin net ca. 25—30 jaar, goed kunnend® koken, v.g.g.v., tweede meisje aan« wezig. Mevrouw NASSETTE, Koninginneweg 42, Amsterdam. GEVRAAGD OP HANDELSKANTOOR bekend met machineschrij- ven. Franco brieven met op- gave van verlangd salari® onder letter G 700 bureau van dit hlad. GEVRAAGD, wegens huweljjk van de tegenwoordige, (niet beneden 25 jaar). KENNEMERSTRAATWEG 95. GEVRAAGD voor dag en nacht. Banketbakkerij WESTRA, Fnidsen 82. gevraagd voor halve dagen. Werktjjd 8J—1 uur. MIENT 23. gevraagd v. d. en n., tegen 1 of 10 Dec., in gezin met 4 kind., waarbjj juffr. aan wezig. Mevr. BiiCKM ANN GROEN.Hoogew.44, Zandvoort-Bad

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 3