I II* iii Onze KoBonien. Rechtszaken Binneniand Sport VAN PUTTEN EN QORTMEIJER, Payglop. itflarktberichten WARMENHUIZEN. Aan het verslag van den schoolarts over m ontleenen wij het volgende: Het begint met meerdere opmerkingen om trent de reinheid der schooljeugd, waarbij de rhoolarts nog te vaak aanleiding heeft zijn tevredenheid te uiten. Huidziekten kwamen 2 maal voor in den vorm van Scabies, 3 maal den vorm van inpetigo. Voor oogonderzoek kwamen in de geheele gemeente in aanmer- kjne 57 kinderen; 9 kinderen hadden onvol- dodene gezichtsscherpte en dragen thans een yijf kinderen werden uitgezonden naar Kinderherstellingsoorden; de verpleging ge- sfhiedde door tusschenkomst van de plaatse- iike afdeeling van het Centraal Genootschap Een kleine kinkhoest-epidemie deed zich voor 1 Juli 1927 zonder ernstige gevolgen, twee kinderen werden door den geneesheer ontdekt verdacht lijdende te zijn aan tuber- C°Een onderwijzeres met een besmettelijke tuberculose, werd op advies van den school- arts van school genomen. Aan het einde van let verslag volgen eenige opmerkingen over let niet geven van gymnastiekonderwijs, over onvoldoende verwarming met gas- kachels, over te ruimen, te grooten school- lanken (van oud model) in de R.K. jongens- school, over het ontbreken van een behoor- like speelplaats bij deze school, over het ver- nclten van arbeid in vader's bedrijf door scloolgaande kinderen, met de ernstige ge- volgen daarvan. Door vele drukke beztgheden moesten gnige werkzaamheden, tot spijt van den jloolarts, tot het volgende jaar worden Itgesteld. OUDORP. Tot kerkvoogd en notabel bij de Ned. Herv. Kerk alhier zijn verkozen de heeren J. van ier Ham en A. Jongbloed. URSEM. lets wat zelden voorkomen zal. Een ieder, die dezer dagen met spanning de berichten over de „Graf Zeppelin" heeft gevolgd, zal ook weten, dat dit luchtschip op de reis van Amerika een ton post aan boord lad. Dat daartusschen ook een brief zat voor het kleine plaatsje Rustenburg, bij deze ge meente behoorende, zal wel als een bijzon- derheid klinken. Vrijdagavond, dus ruim een dag na aankomst van bet luchtschip te Frie- drichshafen, ontving de jongeheer F. Stroo- iner een brief nit Amerika. t. - Allemaal bijzonderheden Als bijzonderheid kan worden gemeld, dat de vorige week bij den ambtenaar van den burgerlijken stand alhier de 50ste geboorte- aangifte is gedaan. Dit feit is in een tijdvak van 15 jaren slechts een keer voorgevallen, n,l, in 1925, toen er in totaal 51 geboorten werden ingeschreven. ontzegd en in hooger beroep Heeft het Hof thans daaromtrent overwogen, dat het kon. besluit niet anders deed dan sanctionneeren het opgehouden zijn van de betrekking, zoo- dat van eenig recht op betaling na 1 Januari 1926 dan ook geen sprake kan zijn. Verder overwoog het Hof, dat de gezant tegenover Wenniger geenszins onrechtmatig is opgetreden, zoodat de vordering, gebaseerd op beweerd onrechtvaardig optreaen, dan ook terecht is ontzegd. Het Hof heeft daarna het vonnis der rechtbank bevestigd, behoudens een kleine aanvulling van het bedrag, waarover het af- leggen van rekening en verantwoording aan den Staat is opgelegd. Liidhtvaait DE POSTVLUCHTEN NAAR INDIe. Het derde vliegtuig zet de reis voort. Volgens bij de K. L. M. 'ingekomen bericht is het derde vliegtuig naar Indie, de H.-N.A.F.C., gistermorgen om 8 uur (pi. tijd) van Cawnpore vertrokken en om 13 uur 55 (pi. tijd) te Calcutta aangekomen. LUCHTVAARTPLANNEN IN ENGELAND De plannen om te Hull een luchthaven voor het Noorden te bouwen beginnen vasten vorm aan te nemen. De voorstellen sluiten den aankoop in van drie vliegtuigen voor het instellen van een geregelden maildienst op het Noorden van Europa, en een vliegtuig voor reserve. Majoor Atkinson, voorzitter van de kamer van koop- handel te Hull, verklaarde gister, dat het benoodigde kapitaal f 125.000 bedraagt, welk bedrag vergroot moet worden, wanneer een passagiersdienst mogelijk wordt. AUSTRALIe—ENGELAND. Uit Sydney wordt gemeld: De aviateur Hurley is van Wyndham ver trokken naar Java en op zijn weg naar Europa te Soerabaja geland. Hij zal vandaag zijn reis vervolgen naar Singapore. DARCY GREIG'S RECORDPOGING. Sneller dan De Bernardi. Lt. Darcy Greig heeft in een Super Napier watervliegtuig niet-officieel het wereidsnel- heidsrecord gebroken door 319.57 mijlen per uur af te leggen. Het record van De Bernard! staat op 318.62 mijlen. NA DE LANGENDIJK. Onze tuinbouw, de hoofdbron van inkorn- sten onzer Langendijker bevolking, is bezig rich zoo langzamerhand te hervormen. Niet met reuzenschreden gaat die verandering woruit, doch dat ze in een andere richting lilt, is voor iederen opmerkzamen toeschou- id op te merken De ziekten in de verschil- tade productcn, de Duitsehe toltarieven als andere oorzaken hebben aan die geleidelijke cnlanezame verandering het hunne bijgedra- p. De bloemkoolteelt en die der vroege wor- telen b.v. is op verre na niet meer, wat ze vroeger zijn geweest. En zoo zijn er nog an dere veranderingen aan te wijzen, welke, om let zoo eens te noemen, den stand van den zich aanwijzenden tiid en omstandigheden niet hebben kunnen doorstaan. De lantsle iaren zijn er ook tal van tuin- houwers zich op die teelt zijn gaan toeleggen De uitkomsten ziin van dien aard geweest, dat in dezen herfst een nog grooter aantal bouwers zich op die tiid zijn gaan toeleggen En als het aanstaande voorjaar de aarde weer in een verjongd en vernieuwd kleed zal hebben gehuld. zal men aan Langendijk al fa' van akkers kunnen zien, die priiken met de verschillehde kleuren d°r tulnen. Wel is het no? niet het Lisse uit Zuid-Holland of het Breezand in Noordelijk Noord-Holland, naar toch zijn de eerste krachtige schreden gezet on het gebied der bloembollencultuur De glascultuur is een nieuwe vorm. die de tuinbouw heeft aangenomen. Al bestaan er aan eigenliik Langendijk nog niet veel kassen of warenhuizen, in den zeer onmiddellijken omtrek, die. tuinbouwkundig gesproken, ook tot Langendijk behooren, verrijzen deze gla- zen cultuurhuizen als paddenstoelen uit den ?rond Er worden er thans bijgebouwd, die 29 en 30.000 gulden kosten met een glasop- pervlakte. die aan die in het Westland doet denken. Zoo gaat het bedrijf der tuinbouwers z'Yh hier hervormen op een wijze, die op on miskenbare wijze demonstreert ae energie en het initiatief, welke rekening wenschen te hou- ien met gewijzigde inzichten en omstandig heden. HERHALINGSOEFENINGEN IN 1929. In 1929 komen bij het wapen der Infanterie de lichjjngen 1924 en 1926 voor herhalings- oefeningen bnder de wapenen. DE ONTPLOFFING IN VUURWERKFABRIEK. Nadat in de r. k. kerk te Padang Zaterdag- morgen een lijkdienst gehouden was, is om 9 uur het stoffelijk ofschot van ir. A. Griin- berg ter aarde besteld. Het woord werd ge- voerd door den burgemeester, den heer H. I. Bussemaker, en den assistent-resident, deu heer Hartevelt, namens den resdient, namens den commissaris van politie en voor zich zel- ven. De burgemeester dankte vor de laatste eer aan den overledene bewezen. De belangstelling bij de begrafenis was groot. EEN KRANSLEGGING TER HERDEN- KING VAN DE VIERDE BALI-EXPE- DITIE. Een krans is gelegd aan den voet van het monument, dat in 1869 is opgericht ter her- i. nering aan de vierde Bali-expeditie naar Bandjar, aan de Noordkust, in 1868 gehou den. Zaterdagmorgen rukten onder zeer groote belangstelling van militaire, maritieme en iviele autoriteiten gecombineerde troepen uit, onder commando van een kaoitein-luite- nant ter zee. Redevoeringen werden gehouden door den commandant van de marine, den heer A. Vos, en den plaatselijk-commandant majoor A. Weber. Daarna werd de ban ge- opend en de geweren gepresenteerd. De krans werd gelegd door de heeren Vos en Weber, waarna verschillende corporaties kransen legden onder andere de Vereeniging van Oud-Onderofficieren van het Ned.-Indi- sche Leger en het Indo-Europeesch Verbond GEEN DOODELIJK ONGEVAL IN DE. STAATSMIJNEN TE HEERLEN. De directie der Staatsmijnen deelt mede, dat het bericht betreffende een doodelijk on- geval, dat Zaterdagavond in de Staatsmijnen zou hebben plaats gehad, onjuist is. Er heeft geen ongeval met doodelijken afloop plaats gehad Aan een arbeider van den naam als in het bericht genoemd, is in het geheel geen ongeval overkomen. DE OVERSTROOMINGEN IN 1926 BIJ DEVENTER. Het Tweede Kamerlid de heer Van der Sluis heeft aan den minister van waterstaat gevraagd: 1. Is het den minister bekend, dat na de groote overstroomingen van 1926 nog niefs is gedaan in de gemeenten Deventer en Voorst om herhaling te voorkomen? 2. Is het den minister bekend, dat een hoo- ge waterstand als in 1926 nog eerder dan toen verwoestingen zal aanrichten, omdat een stukgeslagen zomerdijk nog niet hersteld is? 3. Kan de minister mededeelen, welke de reden zijn, dat nog steeds geen afdoende maatregelen zijn genomen om een herhaling van de catastrophe van 1926 te voorkomen? 4. Is de minister bereid om ernstig te vor- deren, dat aan dezen onhoudbaren toestand een einde wordt gemaakt? GIFT AAN HET RIJKSMUSEUM. De heer W. Spijer, te Amsterdam, heeft het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden be- giftigd met een fraaie verzameling Koptische weefsels. De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen heeft den schenker den op- rechten dank der regeering betuigd voor dit nieuwe blijk van zijn groote belangstelling in de vaderlandsche musea van kunst en we- tenschap NEDERLANDSCH STOOMSCHIP. AANGEVAREN. In het Kaiser Wilhelm Kanal heeft een aan- varing plaats gehad tusschen het Nederland- sche stoomschip „Nereus" en het Noorsche stoomschip „I<ong Alf". Beid-e schepen wer den zwaar beschadigd. De Kon. Ned. Stoomboot Mij., aan welke reederij de „Ner-eus behoort, deelde mee, dat de aanvaring tengevolge van mistig weer heeft plaats gehad. De „Nereus", die op weg was naar Amsterdam, werd aan den voor- steven vrij ernstig beschadigd; van het Noorsche schip werd de boeg geheel inge- drukt. De schade van de „Nereus" zal voor- loopig worden gerepareerd, waarna het schip de reis naar Amsterdam zal voort- zetten. OP HET PONT TE VELSEN VASTGEREDEN. Zondagmiddag is de heer I. J. S., uit Amsterdam met zijn auto door het afsluit- hek voor de stoompont te Velsen gereden. De echtgenoote van den heer S. werd door een in den auto gedrongen plank aan een der beenen ernstig gelcwetst. In een hotel in de nabijheid werd zij door een dokter verbon- den. De auto moest uit het hek gezaagd worden. BRANDEN. Te Barneveld zijn Zaterdagnacht twee met ongeveer 30.000 Kg. haverstroo gevulde bergen van den hotelhouder W. C. van Ver- sendaal geheel afgebrand. De oorzaak van den brand is onbekend. Bergen en inhoud waren verzekerd. LOONSVERHOOGING VOOR HET RIJKSPERSONEEL. Onvoldoende geacht. De besturen van de aideelingen rijksperso- neel, onder leiding van het bestuur van den Nederlandschen Federatieven Bond van Personeel in Openbaren Dienst, die Zaterdag en Zondag te Amsterdam in vergadering bij- een waren, heeft het besluit van de regeering besproken om aan de verschillende groepen van rijkspersoneel loonsverhooging toe te kennen. Deze verhoogingen werden onvol doende geacht en afgekeurd werd dat daar aan geen terugwerkende kracht wordt ge- DE ONTSLAGEN KANSELIER. Het Haagsch gerechtshof heeft gister ar rest gewezen in de bekende civiele procedure tusschen den gewezen kanselier bij het Ne- derlandsch gezantschap te Tokio, den heer W. H. Wenniger en den Staat. De kanselier was wegens wangedrag en strafbare handelingen op 21 December 1925 door den gezant uit zijn functie ontheven en uit Japan gezet. Naar aanleiding daarvan Heeft Wenniger eenige vorderingen tegen den Staat ingediend, waarvan hem door de Haagsche rechtbank alleen die tot het door den Staat afleggen van rekening en verant woording over het door den Staat en den ge zant gevoerde beheer van aan Wenniger toe- behoord hebbende goederen werd toegewe- zen. Bij kon. besluit van 23 Januari 1926 was wenniger met ingang van 1 Januari 1926 niet-eervol ontslagen, maar aangezien hem deze ontzetting uit zijn functie eerst op 21 Maart 1926 ter kennis was gebracht, vorder- de Wenniger alsnog uitbetaling van salaris tot 21 Maart 1926 Deze vordering werd door de rechtbank SJEF VAN DONGEN OP DE SCHOOLBANKEN. Sjef van Dongen is thans scholier van de Kon. school voor K.T.A. te 's-Hertogenbosch, afdeeling middelbaar technisch school. Zater dag is hij plechtig als lid van het M.T S.- korps opgenomen, waarbij de heeren H. Vrij- dag, voorzitter van het korps en A. Lambert praeses der societeitscommissie, het wooro voerden; de voorzitter der sportvereeni- ging, de heer W. Feller, bood Sjef het eere- lidmaatschap dezer onderafd. aan. SAMENVOEGING VAN GEMEENTEN. Het gemeentebestuur van Naarden heeft bericht ontvangen van Ged. Staten van N Holland, dat blijkens door hen ingewonnen informatics de minister van binnenlandsche zaken geen termen aanwezig acht voor sa- menvoeging der gemeenten Bussum en Naar den. Naar de meening van den minister, schrijven Gedeputeerden, diende v-eeleer de samenwerking tusschen beide gemeenten waar het betreft gemeenschappelijke belangen te worden aangestuurd. Onder die omstan digheden hebben Ged. Staten van verdere stappen in zake der samenvoeging afgez-ien GASCORRUPTIE. Te Katwijk Na onderzoek is gebl-eken, dat de directeur van de gasfabriek te Katwijk zich heeft schuldig gemaakt aan het aannemen van re tour-commissies tot een bedrag van vermoe d-elijk 6CMT0. Hoewel hij het geld aan-vanke- lijk ten eigen bate heeft aangewend, heeft hij het voor de commissie van onderzoek aanne- melijk gemaakt, dat hij later de gelden weer in 't bedrijf heeft gestoken. Op grond hier- van volstond de gemeenteraad, na een lang- durige geheime vergadering, -ermee, zijn scherpe afkeuring over de handelwijze van den dix-ecteur uit te spreken. OVERREDEN EN GEDOOD. Gisteravond is de 58-jarige stucadoor IJlers, afkomstig uit den Haag en laatstelijk te Eindhoven werkzaam, in de Woensel- schestraat aldaar door de stoomtram, die om 6 uur uit Son arriveert, overeden en gedood. Het ongeluk heeft plaats gehad in een bocht van genoemde straat, zoodat de machinist van de tram niet bemerkte dat er een man die' in kennelijken staat van dronkenschap verkeerde, op de rails liep. mer twee dergelijk-e fabrieken bezat, h-etgeen bevestigd wordt door een aanschrijving van het departemenit van den Ouden IJsel, waar- toe Lemsterland tijdens de Bataafsche repu- bliek behoorde, waarbij het bestuur van laatstgenoemd lichaam aan alle fabrikanten ter plaatse een invulbiljet ter hand moest stell-en, betreffende de inrichting en den om- vang van hun bedrijf. Uit een bijbehooren- den staat blijkt, dat toen ter tijde er twee pot- tenbakkerijen waren gevestigd. Thans is de laatste van deze industrieen verdw-enen, als gevolg van de tijdsomstan- digheden en de concurrentie van het emaille- werk. MISPLAATSTE GRAP. De dienstplichtige soldaat R. K., van het regiment jagers had op 27 Aug. te 's-Gra- venhage zijn kameraad P. van Wieringen, die gekleed op een krib in de soldatenkamer lag te slapen, willen doen schrikken en een met een losse patroon geladen geweer afge- schoten. W. werd in het zitvlak getroffen en kon geruimen tijd geen militairen dienst doen en zijn b-eroepsbezigheden niet ver- richten. Wegens het door roekeloosheid ver- oorzaken van lichamelijk letsel eischt de aud. mil. bij den Krijgsraad te 's-Hertogenbosch 3 maanden gevangenisstraf. TERUG VAN HET STADION. Zondagavond zijn te Oegstgeest twee on- gelukken gebeurd, waarbij 10 menschen in een sloot zijn geraakt. Het eerste ongeluk gebeurde ongeveer 8 uur in de bocht nabij het Groene Kerkje, waar de heer M. C. de Coningh van Noyen uit Aalst (Belgie), met vier andere personen van den voetbalwedstrijd NederlandBelgie te- rugkeerende, door den mist misleid, rechtuit reed en in een sloot terecht kwacn. De auto sloeg om; de inzittenden wisten aller. op het droge te komen, zonder ernstig te zijn ge- wond. Om 11 uur reed de heer L. Swart, direc teur van een sigarettenfabriek in Den Haag, op den Straatweg nabij de Zwaag, ook door den mist, rechtuit in plaats van rechtsaf te slaan. Ook deze auto geraakte in een sloot langs den weg; de inzittenden zijn eveneens ongedeerd op het droge gekomen. KORTE BERICHTEN. - De 24-jarige v. W. te Terneuzen, die verleden week bij het ontladen van een revol ver in den buik werd getroffen, is in het zie- kenhuis aldaar aan de gevolgen overleden. De fabrieksarbeider L., die de vorige week te Delft werd aangehouden wegens oplichting van radio-artikelen, heeft zich, naar thans is gebleken, in Februari 1926 schuldig gemaakt aan diefstal van 350 ten nadeele van den penningmeester eener Oranje-vereeniging aldaar. Te Purmerend is Zondagavond tenge volge van den mist een auto in een breed wa ter gereden. De bestuurder-eigenaar heeft zich zwemmende kunnen redden. Uit een clubhuis, staande op een erf aan de Kruislaan te Amsterdam, zijn eenige bedragen aan geld, tezamen 65, zoomede een loterijbriefje en een alpaca sigarettenko-. ker ontvreemd. geven. Vastgesteld werd, dat reeds in 1926 de Kamer zich uitsprak om in afwachting van een algemeene salarisherzienmg een toe- slag ad 5 pet. toe te kennen, waaruit blijkt, dat toen reeds de loonen en salarissen te laag werden geacht; dat door de aanvaarding van de technische herziening en het uitbrengen van een een- stemmig advies, de in de Centrale Commissie zitting hebbende organisaties rust rondom het bezoldigingsbesluit hebben verzekerd; dat de regeering door het aanvaarden van het advies erkent, dat de loonen en salaris sen van het rijkspersoneel te laag zijn. In verband hiermede werd besloten onvermoeide acties te blijven voeren: a voor den algemeene salarisherzienmg op de basis van het bezoldigingsbesluit 1920; b. voor de gelijkstelling in loonen van de arbeidscontractanten met hen, die gelijkwaar- digen arbeid verrichten; c. algeheele gelijksteling in loon voor ge- lijkwaardigen arbeid; d. in afwachting daarvan een bedrag in eens te eischen overeenkomstig het bedrag, dat het rijkspersoneel door het niet uitvoeren van de motie-Bulten heeft moeten derven. HET LEMSTER KUNST AARDE WERK. Men schrijft aan het Hbl. De kunstaardewerkfabriek te Lemmer, wel- ke naast gewoon steenen aardewerk ook kunstaardewerk opleverde, heeft dezer dagen opgehouden te bestaan Dit kunstaardewerk, dat iets speciaal Lemsters was, had een goe den naam, vooral bij touristen. Niet velen zullen Lemmer hebben verlaten, zonder een aardig souvenir van dit aardewerk als aan- denken aan de Friesche meren te hebben meegenomen. De bewerking komt met die van houtsnijwerk overeen; men sneed de versiering als de klei nog week was. Ver schillende figuren werden dan aangebracht. De mooie kleurcombinatie maakte dit pro duct altijd zeer gewild. Wanneer deze nijverheid in Lemmer werd' opgericht, is niet met zekerheid te zeggen. Vermoedelij'k is het ontstaan hiervan terug te brengen tot het midden der 17e eeuw, toen ook te Harlingen en te Makkum dergelij'ke fabrieken reeds bekend waren. Wel staat vast dat ze reeds in 1800 gevestigd was, want niet alleen dat een straat haar naam aan deze Industrie heeft ontleend, uit de ar- chieven blii'kt ook dat in genoemd jaar Lem- Paarden. DRAVERIJEN TE HEEMSTEDE. Na een lange rustperiode waren Zondag de hekken van het „Oude Slot" weer eens voor het publiek geopend om de lange- en korte-baan-draverijen te kunnen bijwonen De uitslagen luiden: A.-prijs. Prijzendraverij 4e klasse. Afstand 100 M. Ingeschreven 14, uitgekomen 7 paar- den. 1. Queen Anthonia, eig. Stal Heemstede, ber. A. P. Kaiser. Afstand 1920 M., 3 min. 17.2 sec.; 2. Prinses Duluth, eig. A. P. J. v, d. Kroon, Abcoude, ber. J. Vergay. Afstand 1930 M., 3 min. 17.2 sec. B.-prijs, heatprijzendraverij 2e en 3e klas se. Afstand 1610 M. Ingeschreven 15, uitge komen 9 paarden. Beslissende heat: 1. Peter Kerrigan, eig. mevr. Leene, Den Haag, ber. P. J. de Boer, 1655 M., 2 min. 38.2 sec.; 2. Queen G., eig. U. W. de Jong, Oranjewoud, ber. B. de Jong. Afstand 1655 M., 2 min. 38.2 sec C.-Prijs, heathandicap le klasse. Afstand 1610 M. Ingeschreven 11, uitgekomen 10 paarden. Beslissende heat. 1. Present H., eig. Stal C., ber. J M. v. d. Berg, 1620 M., 2 min 29.8 sec.; 2. Lady G., eig. W. v. d. Graat, Den Haag, ber. G Ensing. Afstand 1620 M., 2 tnin 29 4/ sec. D.-prijs. Kortebaan-draverij-handicap. In geschreven 38, uitgekomen 26 paarden. Finale: 1. Sister Patrick, eig. en ber. J. Klarenbek, Amsterdam, 720 M., 1 min. 4.4 sec.; 2. Meleese, eig. en ber. W. H. Geesen te Hilversum, 740 M.3. Lord Aubrey, eig. me- vrouw Meurs-Reub te Doom, ber. P. Klein- jan, 760 M. GEVONDLN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol- gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 30 en 31 Oct., 1 en 2 Nov. 1928: hoorn; koperengewicht; handschoen, plamuurmes. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 30 en 31 Oct., 1 en 2 Nov. 1928: zak graan, firma Boom, Luttik Oudorp 56; portefeuiile met inhoud, A. B. Meiman, Hekelstr. 27; bruine tasch, Firma Spruit en Leyers, Langestraat; bankbiljet, B. Heiblom, Trompstraat 24; rozenkrans, P. de Munck, Ritsevoort 56; rijwielbelastingmerk in etui, B. Prins, Snaarmanslaan 105; hor- loge, H. van Woerden, Veidr. Oord 29; blau- we pet, J. van Ruiten, Middenstraat 9; rij wielbelastingmerk in etui, J. van Eeten, woon- schip, afgesn. KanaalVak; 2 handschoenen, M. Popma, Leegwaterstraat 5; groene muts met zw. band, G. van Leeuwen, Sandersbuurt 3; kindertasehje met rozenkrans, D. van Toornenburg, Lindengracht 27; gesp. G. Bakker, le Tuindw.str. 17; bruine dames- tasch, Alkm. Warenhuis, Langestr.1 K.G. koffie, C. de Haas, Nieuwpoortslaan 11 paar dameshandschoenen, Wed. Linstra, Ra- men 28; kaasje, R. Kaandorp, St. Jacobstr. 8stuk zwart manner, G. Vennik, Laat 90. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier van kennis te geven aan het Bureau van poli- tie- DAAN HOEKSEMA-ARTIKELEN. Kleuren, Rondjesplakken ena. Jongens- en Meisjesleesboeken. ALKMAARSCHE EXPORTVEIL1NG. ALKMAAR, 5 Nov. 1928. Andijvie per 100 stuks 0.70—/ 3; Appelen per 100 K.G. 624; Bloemkool le s. per 100 stuks 8.80—/ 17.20; Bloemkool 2e s. per 100 st. f 1.40—/ 8.50; Boerenkool per 100 stuks 1.304.50; Druiven per 100 K.G. 46 70; Gele Kool per 100 K.G. 1.80 2.90; Groene kool per 100 stuks 1.30— 5.80; Kropsla per 100 stuks 0.20— 1.70; Knolselderie per 100 stuks 4.10— 5.70; Prei per 100 bos 6.507.30; Pie- terselie per 100 bos 0.40—/ 3; Postelein per dubb. bakje 0.73—/ 0.91; R-oode Kool per 100 K.G. 1.80—/ 3.40; Sdderie per 100 bos 0.30—/ 1.80; Spinazie per dubb: bakje 0.16—/ 0.89; Schorseneeren per 100 K.G. f 26—34.40; Spruiten per 100 K.G. 3f 19; Snijboonen per 100 K.G. 33.20 59.80; Enkele Spercieboonen p. 100 K.G J 50.6063; Tomaten per 100 K.G. 1.60 3.20; Uien per 100 K.G. 6.10—/ 6.50;. Wortelen per 100 K.G. 2.10^-/ 2.50; Wor- telen per 100 bos 2.405.30. Aanvoer: 8000 stuks Andiiyie; 11000 K.G. Schorseneeren; 2000 stuks Bloemkool; 5500 stuks Knolselderie; 1500 K.G. Spruiten. BROEK OP LANGENDIJK, 6 Nov. 1928. Langedijker Groentenveiling. Lecert 7.40—/ 15.30; Reuze Bloemkool 7.30— 12.10; Bloemkool 2—/ 6.10 alles per 100 stuks; Peen (groote) 3.104.80; Peeni (kleine) 1.802.50; Roode Kool 3.30 5.50; Roode Kool (kleine( 2—/ 3.50; Gele Kodl 2.30-/ 4.70; Witte Kool 2.80 3.70; Deensche Witte Kool 2.80 4.30; Grove Uien 6.90; Bieten 3.20— 3.50; Aardappelen: Bravo 3.50, alles per 100 K.G. Aanvoer: 40.000 stuks Bloemkool; 4200 K.G. Peen; 39600 K.G. Roode Kool; 6000 K.G. Gele Kool; 25000 K.G. Witte Kool; 40.000 K.G. Deensche Witte Kool; 2100 K.G. Uien; 6000 K.G. Bieten en 400 K.G: Aardappelen. 4 PURMEREND, 5 Nov. 1928. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Omstre- ken." Aardappelen 0.661.27 per zak,' 25 K.G.Snijboonen 6.30—10.20 per zak, 15 K.G.; Aardbeien 25 cent per doosje;, Tomaten: A 610; B 713; C 4i 8; Tomaten (Bonken) 37 per 50 K.G.Bloemkool 1.20—/ 18 per 100; Roode Kool 2.10—/ 9.60 per 100; Witte Kool 2—/5.20 per 100; Savoye Kool 2.306.90 per 100; Spruitkool 1.20 3.65 per 15 K.G.; Boerekool 1.60 2.40 per 100 struiken; Sla 1.20f 2.70 per 100 krop; Andijvie 0.603.20 per. 100 krop; Rapen 2.30—/ 5.20 per 100; Bieten 4—/ 13.20 per 1000; Wortelen 3 f 9 per 100 bos; Uien 5.30—/ 7.20 per 100 K.G.; Uien (drielingen) 6—/ 7.50 per 100 K.G.; Uien Nep 7—/ 10.30 per 100 K.G.; Druiven 62—/ 74 per 50 K.G.; Ap- pels: Brabantsche Bellefleur 1824; Rogzoet 16—/ 21Bramley Seedling 19 28; Present van Engeland 1836; Reinette, goud 20—/5 2; Reinette, oranje 1926; a'lles per 50 K.G.; Peren: Besy von Schonauwen 7—/ 16; Beurre Clair- geau 18—/ 42; Boerengroen 7.50— 14.90; Gieser Wildeman 11.20—/ 18.70; Kamperveen 10.2013.20; Nouveau Poiteau 1627; St. Nicolaaspeer 4.40 16.20; Winterlouwtje 12.1015.50, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 5 Nov. 1928. Deen sche Witte Kool 2.80; Witte Kool 2.40- 2.70. Aanvoer: 2900 K.G. Deensche Witte Kool en 16800 K.G. Witte Kool. BEVERWIJK, 5 Nov. 1928. Aardbeien. Niettegenstaande wij reeds November schrij ven zien wij nog altijd aan de Beverwijksche Groenten en Fruitmarkt temidden van boere kool, Prei e. a. niet winterproducten aard beien. Wel missen wij de frisch roode kleur, het vergevorderde seizoen mag geenszins uit het oog verloren worden, al is de kleur wat Week, de verschijhing dezer vrucht no'g altijd van den vollen grorid gekweekt is in hoofd- zaak het gevolg der fraaie Octobermaand1 die wij pas achter den rug hebben. Coop. Tuinbouw Vrije Groenten en Fruit- veiling. Spinazie 0.401.35; Andijvie 20 -75 cent per kist; Boerekool 14314 cent; Bredasche groene 114514 cent; Bloemen- daalsche gele 56 cent; Bloemkool 713 cent per stuk; Prei 1115 cent; Peen 514 10 cent per bos; Appelen 19—38 cent; Peren 2028 cent; Tomaten 9—16 cent per K.G. Knollen 14—4 cent per stuk; Spruiten 2 10 4Roos 4075 cent per zak. NOORDSCHARWOUDE, 5 Nov. 1928. Uien 7; Drielingen 8.50; Grove 5.80; Gele Nep 12.50; Roode Kool 2.30— 5.20; Witte Kool 2—/3.20; Gele Kool 2.204.30; Deensche Witte Kool 3.20 4, alles per 100 K G.; Bloemkool 10 per 100 stuks. Aanvoer: 1800 K.G. Uien; 17200 K.G. Roode Kool; 3300 K.G. Witte Kool; 1200 K.G. Gele Kool; 10800 K.G. Deensche Witte Kool; 650 stuks Bloemkool. BOVENKARSPEL, 5 Nov 1928. „De Tuinbouw." Heden besteedde men voor: Bl. kool le s. 1015.50; Bloemkool 2e s. 4.509; Roode Kool 25.50; Witte Kool 2—/ 3; Gele Kool 1—/ 2.50; Uien 3.70; Drielingen 4; Nep 6.10; Bieten 912. ZAANDAM, 5 Nov. 1928. Veiling Ver, „de Zaanstreek." Sla 4080 cent per kist: Peen 7—13 cent per bos; Pieterselie 4-5 ct. per bos; Selderie 35 cent per bos; Prei 7 10 cent per bos; Uien 60 cent per zak; Bloem kool 28 cent per stuk; Bananen 3—/ 4 per 100; Citroenen 5 per 100; Spinazie 1 1.15 per M. kist; Groene Ko:l 4}48}4!; cent per stuk; Boerekool 6080 cent per kist; Present van Engeland 18 cent per pond; Boeregroen 6149 cent per pond; Zoet 7 1012 cent per pond; Nova peteau 4147 centp er pond; Reine d'or 11 cent per pond; Doyenne d Commis 25 cent per pond; Stoof- peren 414—7 cent per pond1; Knolselderie 714—10 cent per bos. - L 11

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 7