DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. m Dageiijksch overzicht. Buitenland No. 864 t)jf nuramcr nesiaat ait 2 bladen. Honderddertigste Jaargang 1928 Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. lbonnementsprijs bij vooruit'oetaling per 3 maanden vooi Alkmaar 2.— franco door bet geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewijsnummers 5 cents. PRIJS DER OEWONE ADVERTENTlfiNi >:j Per regel /0.25, bij groote contracten rabat. Oroote letters naar plaafsrofmfe. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handeisdrukkery v/h HERAls. COSTER ZOON* Voordam C9. Telef.nr, Administratie 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37060. Hooidredacteurs Tj. N, ADEMA» 7 NOVEMBER de ontslagname van het MINISTERIE-POINCARe. Poincare dient z'n ontslag in bij Doumergue. Het radicalen- congres te Angers. Herriot, in moeilijke omstandigheden, vraagt ontslag als minister. Wat reeds gevreesd werd in de Fransche politieke kringen, is thans bewaarheid:_ het jninisterie-Poincare heeft zijn ontslag bij den president ingediend. De vier radicaal-socialistische ministers Herriot, Sarraut, Verrier en Quelle hebben gisteren hun opwachting gemaakt bij Poin care en hun ontslag bij hem ingediend. Op grond van dit aftreden richtte Poincare een schrijven aan den president der republiek, Doumergue, waarin hij het ontslag van het geheele kabinet indiende. President Dou mergue heeft dat ontslag aanvaard, waar- door de crisis een feit is geworden. De oorzaak van deze ontslagname moet gezocht worden in de besprekingen en reso- luties, welke genomen werden op het partij- congres der radicalen te Angers. De com- missie voor de nationale verdediging in dat congres heeft na een vrij woelige bespreking met groote meerderheid de resolutie aange- nomen, waarin hulde werd gebracht aan het streven der regeering, om de nieuwe_ mili- taire wet-ten", o.a. de wet op den diensttijd van een jaar, in toepassing te brengen. De partij handhaafde haar vertrouwen op dit bepaalde punt, met uifzondering van dat betreffende het gebruik van kolonialen in het leger in het moederland. Maarhet vertrouwen in de regeering werd afhanktlijk gesteld van de uitvoering van haar program en tevens werd er bij- gevoegd, dat het vertrouwen slechts die re- jeeringspartij waardig was, die besloten was op een republikeinsche meerderheid te steunen. Het congres te Angers is een felle aanval geweest van de meest-linksche radicalen op de regeering. Ze bleven aandringen op de verwerping van de artikelen 70 en 71. Daar- bij kwam, dat het lid Gamier voorstelde, dat de radicale ministers als zoodanig hun ont slag moesten indienen, een voorstel, dat in de voorbereidende commissie, onder den drang der onverzoenlijke minderheid, werd aangenomen. Het was duidelijk, dat deze ministers bij aanneming van dit voorstel door het con gres, of uit de partij, of uit het ministerie zouden moeten treden en aangezien Herriot vooral als oud-partijvoorzitter, zijn mede- radicalen niet verloochenen kon, was het hoogst waarschijnlijk, dat een ministerieele crisis zou volgen. Toch gelukte het Herriot, dat dit voorstel werd ingetrokken, waarmee de crisis voor loopig vermeden scheen te zijn. Echter, de spanning bleef en deze werd nog grooter, toen Poincare aan Malvy als voor- zitter der begrootingscommissie een brief schreef, waarin hij verklaarde, dat er niets in de begrooting veranderd zou worden. Toen was het mis. De verhcogingen op de oorlogsbegrooting, door de regeering voor- gesteld, waren volgens de radicale leer uit den booze, de artikelen 70 en 71 bleven on- veranderd ende bom barstte. Het ministerie gaat dus been. Thans krijgen we een merkwaardigen toestand in Frankrijks regeering. De radicalen tellen slechts 125 zetels van de 600 Het zal dus voor die partij al heel moeilijk, zoo niet onmogelijk zijn, een meerderheid te krijgen, om een eigen ministerie te vormen. Welke oplossing dan ook gevonden zal wor den, is op't oogenblik nog niet met zekerheid te zeggen, al is het lang niet onmogelijk, dat Poincare nog eens weer terug zal komen. DUITSCHLAND DE SCH'IETVE ROR DE NING VOOR DE POL1TIE. Een 16-jarige arrestant doodgeschoten Door een gebeurtenis, welke dezen zomer nabij Hamburg is voorgevallen, is weer eens de aandacht gevestigd op de feitelijke macht, die de politic in Duitschland bezit, zooals trouwens ook bij ons, gelijk mr. Gomperts in zijn jongste ,,Uit den strijd om het recht" nog een gereleveerd heeft. Op een goeden dag moest de politiewacht meester Goedecke twee jongens, die de spoor- wegvoorschriften overtreden hadden, naar de stationswacht brengen. Bij het opgeven van de namen had een hunner, een 16-jarige jon gen uit een opvoedingsgesticht, een valschen naam opgegeven. Op het transport rukte hij zidh los en ging er van door. Bij de vervol- ging schoot de wachtmeester op hem, hetgeen den dood van den jongen ten gevolge had. Deze zaak is thans door de rechtbank be- handeld De verdediging van den beambte berustte op het voorschrift, volgens hetwelk een be- amte „nach seinem plichtgemassen Ermes- sen" van zijn wapens gebruik mag maken. Betoogd werd, dat een beambte, die niet te rechtertijd van zijn wapens gebruik maakt, ter verantwoording wordt geroepen. Het O. M. stelde zich op het standpunt, dat de wachtmeester niet op den jongen had mogen schieten, aangezien het hier slechts ging om een gering vergrijp. De verdediging voerde aan, dat beklaagde zich in een moeilijken toestand had bevonden Had hij niet op den vluchteling geschoten en was deze ontkomen, dan zou een aanklacht het gevolg zijn geweest. De rechtbank bleek het eens met den ver- dediger en sprak den beambte vrij. De „Frankf. Zt." komt hiertegen op. Hoe- zeer men ook de milde opvatting van de rechtbank kan begrijpen, schrijft het blad, zoo kan toch daarmede niet de gebeurtenis als afgedaan worden beschouwd, waardoor een jong onschuldig mensch het leven heeft verloren. „Wanneer de werkelijk schuldige het schietvoorschrift is" (ons K. B. van 1851) „dan behooren de verantwoordelijke autori- teiten ten spoedigste deze quaestie ter hand te nem-en en er verbetering in te brengen." DE BOERENRELLETJES TE KYRITZ Het vonnis. Het proces naar aanleiding van de opstan- dige boeren, die in het voorjaar onder aanvoe- ring van landeigenaar, relletjes te Kyritz heb ben veroorzaakt, welke gericht waren tegen de belastingen en de openbare verkoopen wegens belastingschuld, heeft vrij lang geduurd. Enkele dagen gelden heeft het O. M. 10 maanden gevangenisstraf en 100 M. boetc geeischt tegen den leider van het verzet, den gep. majoor Cordes. Tegen de andere onrust- stekers waren minder straffen verlangd. Thans is het vonnis gevalleti, majoor Cor des is wegens landvredebreuk veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf; negen mi'n- dere goden kregen gevangenisstraffen van drie en vier maanden, en boeteneen beklaag de kreeg zes maanden en 180 M. boete. Mevrouw v. Klitzing werd vrijgesproken De tot gevangenisstraf veroordeelden kre gen een proeftiid van twee jaren, omdat zij vroeger riooit in aanraking met den straf- rechter zijn gekomen en slechts in opgewon- den toestand gehandeld hadden. DE DYNAMIET-AANSLAG TE BARMEN. De 'dader onder de puinhoopen ge vonden. Onder de puinhoopen van het door den dynamiet-aanslag van gistermorgen totaal vernielde huis heeft men het lijk van den eigenaar Meisloch gevonden. Waarschijnlij heeft de dader van den aanslag zich zelr mede in de lucht laten vliegen. EEN F AM IL IE-DRAM A. Een familiedrama heeft zich afgespeeld in een woning in de Dresdnerstrasse in hei Zuid-Oosten van Berlijn. Aldaar woonde een 28-jarige kantoorbediende met zijn 37-jarige vrouw en hun zevenjarig dochtertje. De echt- genooten leefden in onmin met elkander Toen Maandagnamiddag iemand de familie kwam opzoeken deelde het zevenjarig dochtertje mede, dat haar ouders nog steeds sliepen er zij hen sinds Zondagochtend niet meer hac gezien. De bezoeker drong nu met een paar bur-en de woning binnen en vond de vrouw dood in haar bed liggen. Zij was door mes- steken in hoofd en borst omgebracht. De man lag bewusteloos op een sofa; hij had de gas- kraan opengedraaid, maar daar de munt- meter niet voldoende gas meer had gegeven is hij er levend afgekomen. ONGELUK MET EEN GESTOLEN AUTO. In de nabijheid van Liibeck is een voetgan- ger overreden en zwaar gewond door een auto, die net te Hamburg was gestolen. De auto reed vervolgens tegen een tramwagen en werd geheel vernield. De vijf inzittenden liepen min of meer ernstige wonden op. De mannen, die den auto hadden gestolen, slaag den er in te ontkomen; drie vrouwen die zich in hun gezelschap bevonden lieten ze eenvou- dig in den steek EEN DYNAMIETAANSLAG TE BARMEN. Gisteren is in een huis te Barmen een dyna- mietaanslag gepleegd. De eigenaar van_ het huis, een 50-jarige man, die sedert eenigen tijd met zijn vrouw in onmin leefde, heeft waarschijnlijk in een vlaag van jaloezie zijn huis met dynamiet opgeblazen. Ook een in de nabijheid gelegen sigarenwinkel, die door hem bedreven werd, is geheel verwoest. Hoe- wel het huis door verscheidene personen be- woond werd, zijn er gelukkig geen menschen- levens te betreuren; alle huurders zijn er met meer of minder lichte kwetsuren afgekomen Ver in den omtrek zijn de vensterruiten door den luchtdruk vernield. Rondom de plaats van het onheil verdringen zich groote massa's nieuwsgierigen, De politie heeft -uitgebreide afzettingsmaatregelen genomen, daar ge vreesd wordt, dat ook nog meer dynamiet tot explosie zal komen. De brandweer is met het ruimingswerk bezig, doch dit vordert zeer langzaam, daar men uiterst voorzichtig te weric moet gaan. De dader is voortvluchtig. EEN MODERN AANNEMER. En een hebzuchtig stadsbestuur. De correspondent te Miinchen van de „Frankf, Z." maakt melding van een bureau- cratische opvatting, welke wel merkwaardig is. Het geval speelt in het kleine stadje Beilngries in den Opper-Palts. Het riviertje de Sulz moest uitgebaggerd en uitgegraven worden. Het gemeentebestuur sloot met een aannemer een contract. De Beiersche staat zou voor elken arbeidsdag aan de stad een bijdrage in de onkosten geven. De aannemer was op de hoogte van zijn tijd als vakman en was in het bezit van moderne bagger- machines. Hij hoopte daarmede het werkje in veel korter tijd klaar te spelen dan het ge meentebestuur berekena had, waarvan het gevolg zou zijn geweest, dat Beilngries van den staat aanzienlijk minder bijdragen gekre- gen zou hebben, omdat minder dagen zou zijn gewerkt. Het gemeentebestuur eischte echter van den aannemer, dat hij zijn machi nes zou laten rusten en het werk op de auder- wetsche manier zou laten uitvoeren. Als modern mensch weigerde de aannemer eerst aan zulk een eisch toe te geven. De Beiersche regeering kwam echter het gemeentebestuur te hulp en sindsdien arbeiden de werklui in de Sulz als voor honderd jaar, terwijl de bag- bermachines terzijde staan. RUSLAND. OPPOSITIE EN VERKIEZINGEN. In personeelvergaderingen van twee van de grootste fabrieken te Charkof is besloten, dat ieder die onder de arbeiders „een contra revolutionnaire ontwrichtende actie" voert, zij het rechts-opportunistisch, zij het trots- kii'stisch, op staanden voet ontslagen moet worden, als zij na gewaarschuwd te zijn niet ophouden .De bedrijfsraden hebben de op- dracht gekregen te waken voor een nauw- keurige naleving van het besluit. De sowjetpers klaagt overigens over een al te bureaucratische voorbereiding van de verkiezingen, waarmee het optreden tegen de oppositioneele stroomingen ook nauw sa- menhangt. Als voorbereiding moeten overal kiezersvergaderingen gehouden worden, waarin rekenschap wordt gegeven over het beleid der sowjets, om de stem der „zelfkri- tiek" gelegenheid tot uiting te geven. Veel leven schijnt er in veel gevallen in die verga- deringen niet te ziten: vandaar dat de kranten er over klagen, dat zoodoende van een vernieuwing van het lagere sowjetappa- raat niet veel komen zal. ITALIe. TER VER ME ER DE RING VAN DE BEVOLKING. Onze lezers weten dat ook in Italie het aantal geboorten achtefuit gaat en dat men van fascistische zijde in woord en geschrift sleeds opwekt tot vermeerdering van het kin dertal. De resto del Carlino heeft onlangs een wet van keizer Augustus opgediept uit het jaar 4, de lex Juli caducaria, die de kin- derlooze huwelijken trof met belastingmaat- regelen. Het blad zou dit middel ook thans weer willen toepassen. Het Kamerlid d'Am- brosiano heeft een andere zijde van de zaak in het licht gesteld. Hij wijst er op, dat de kind-erloosheid van sommige huwelijk onge wild is, doch een gevolg is van kleine gebre- ken, die met medische hulp uit den weg ge- ruimd kunnen worden. Hij wil daarom spe- ciale consultatiebureaux met operatiezalen instellen ter bestrijding van dit euvel. Tevens d-ringt hij aan op wijziging van de wettelijke bepalingen om het echten en aannemen van natuurlijke kinderen te vergemakkelijken. ALBANIe EEN NIEUWE MEDEDINGER VAN KONING ZOGOE. Een Spaansche baron. De unifor- men al gereed. Een volkslied in de maak. Koning Zogoe ziet zijn troon bedreigd; niet alleen van de zijde van den prins van Wied, die zijn voorganger is geweest, maar ook van den kant van een Spaanschen mijnheer, die er aanspraak op maakt een rechtstreeksche afstammeling te zijn van Lo dewijk van Navarra, die in de Middeleeuwen prinses Irene, koningin van Albanie, uit de handen der Turken bevrijdde en later met haar trouwde. De pretendent aarzelt nog of hij zijn aanspraken op den Albaneeschen troon zal laten gelden, doch lieden in zijn omgeving dringen er sterk op aan. Volgens een Fransch blad is de gegadigde baron De Beorlegni en houdt hij met zijn volgelingen samenkomsten in het dorpje Zalla, een nest van nog geen 3000 inwoners in den omtrek van Bilbao. Het valt moeilijk uit te maken of men hier met een ernstige zaak te doen heeft. Naar de verhalen van de persbureaux te oordeelen lijkt de pretendent eer een ongevaarlijke gek, die door zijn omgeving tot steeds grooter dwaasheden wordt aangespoord. Zoo weet Reuter te vertellen, dat de pretendent het dorp weet te imponeeren door het dragen van een reeks waarlijk verbluffende unifor- men, en het Parijsche Journal meldt, dat Baskische edelvrouwen bezig zijn een ko- ninklijken standaard te borduren en dat een componist de laatste hand legt aan een Al- baneesch volkslied, waarvan het dorpskoor weldra de eerste uitvoering geven zal. ROEMENIe. DE KABINETSCRISIS IN ROEMENI6. Waarom Maniu, geen concentratie- kabinet wil. Maniu, de leider van de Roemeensche boe- renpartij heeft aan den regentenraad mede- gedeeld, dat hij tegenstander van een concern tratieministerie is, omdat er in Roemenie slechts twee partijen bestaan, de liberale en de boerenpartij en deze laatste de meerder heid des volks achter zich heeft. Hij eischt dan ook het nieuwe ministerie alleen door zijn partij zal worden gevormd en voegt er aan toe in dit geval de voile verantwoorde- lijkheid voor den gang van zaken op zich te willen nemen. Daar Maniu van dit stand punt niet wil afwijken, verwacht men dat eerst aan Titulescu zal worden opgedragen te trachten een uitweg uit de moeilijkheden te vinden. Titulescu staat om zijn persoon bij alle partijen goed aangeschreven. OOSTENRIJK. VROUWENBATALJONS BIJ DE OOS- TENRIJKSCHE BURGERWACHT. De Burgerwacht, die als tegenwLcht tegen de socialistische schutterij.vden laatsten tijd tot bloei is gekomen, is thans al zoover, dat zij ook vrouwenbataljons zal vormen. Men zal daarmee beginnen in Stiermarken, waar de burgerwacht bijzonder sterk is. De radicale bladen moeten hiervan na- tuurlijk niets hebben. Zij spreken van een militairisatie van de vrouw in dienst der re- actie en eischen afweermaatregelen tegen dit nieuwe reactionnaire gevaar binnen het kader van de onderhandelingen voor de binnenlandsche ontwapening. DE CRIMINEELE STATISTIEK IN OOSTENRIJK. Blijkens de Oostenrijksche crimineele sta- tistiek is sinds 1920 het aantal veroordee- lingen wegens moord en mishandeling meer dan verdubbeid, en wel van 8700 tot ruim 18,000 gestegen. Op het totaal der veroor- deelingen steeg het percentage van deze de- licten van 7 tot 20 pet. Ook de zedelijk- heidsdelicten nemen in bedenkelijke mate toe. De eigendomsdelicten zijn daarentegen de laatste jaren zeer verminderd. Sinds 1923 vermeerderen de civiele pra- cessen in Oostenrijk geregeld in aantal. Weenen is daaraan vrijwel alleen schuld. Ondanks de invoering van den alleen-recht- sprekenden rechter duren civiele processen nog steeds bijzonder lang, omdat er niet ge- noeg rechtszalen en niet genoeg personnel is. Ook de faillissementen en executies zijn vermeerderd, Merkwaardig is het aantal vrijspraken, meer daft 24 pet. bij de strafrechtbanken te Weenen. Ook worden er veel voorwaarde- lijke veroordeelingen uitgesproken. Vrou wen komen er veel minder voor den rechter dan mannen. Dat de vrijspraken door de jury's in gevallen van moord en doodslag lang niet altijd met het rechtsgevoel van de bevolking stroken, behoeft ternauwernood nog in herinnering gebracht te worden. Daarvan hebben wij het afgeloopen jaar al te veel melding moeten maken. Eerst vanavond zal hij met zijn gevolg te Kioto aankomen, waar de Heilige Ark in zijn speeiale schrijn, Sjoenkoden genaamd, op hel terrein van het paleis zal worden geplaatst, een gebouw, dat voor de gebeurtenis vol* komen is gerestaureerd en waar 10 Novem ber de voornaamste plechtigheden zullen aan. vangen. Voor de Sjoenkoden bevinden zich ver scheidene nieuwe gebouwen, die alle nieuw zijn opgetrokken uit voortreffelijk hout en alle, zooals in Japan gebruikelijk, zonder spat verf of lak. Ter rechter- en linkerzijde van de schrijn staan gebouwtjes, waarvan er een de palankijn van den Heiligen Ark be- vat, een ander otiderdak verleent aan muziek- makende Sjinto-priesters, die vreemde gelui- den ontlokkert van Panfluiten en kleine trom mels. Parallel aan deze gebouwtjes strekken zich twee lange. open gebouwen uit, waar de waardigheidsbekleeders een onderkomen vin den, en daartusschertin, voor de Sjoenkoden. is een podium aartgebracht voor het uitvoeren van ritueele muziek en dansen. die Zondag 11 November om twee uur beginnen er voortduren tot Maandag. ENGELAND. JAPAN. DE KRONINGSFEESTEN. De keizer op weg naar Kioto. Keizer Hiro-hito vertrok gisteren naar de oude hoofdstad Kioto, gereed voor de kro- ningsplechtigheden. Menschenmenigten stel- den zich langs de straten op om in eerbie- dige stilte den keizerlijken stoet te zien voor- bijtrekken. Alle straten zijn voor de gelegen- heid met vlaggen versierd. Wat in den stoet groote aandacht trok was de schrijn met den Heiligen Schat, waarvoor de menschen menigten een eerbiedige bulging maakten toen hij voorbij kwam. De keizer is's morgens reeds voor het aan- breken van den dag opgestaan tot het ver richten te 4 ure van het ritueel. De Heilige Ark, De Kasjiko dokoro, waarin zidh de drie Heilige Schatten, het Zwaard, het Juweel en de Spiegel van de Godin der Zon bevinden, vergezelt, zooals uit bovenstaand telegram blij'kt, den keizer naar Kioto. De Heilige Ark heeft den vorm van een hooge vierkante kist; zij wordt op een palankijn op de schouders j van jonge mannen vervoerd._ Deze jongeman- nen zijn daarvoor speciaal uitgekozed en voor dezen dienst opgeleid. Zijn zijrt alien in ouden stijl gekleed. De Heilige Ark heeft, zooals vanzelf spreekt, een spedale koets in dhn keizerlijken stoet. De koning zou te Nagoja ovemacoten. DE LONDENSCHE POLITIE. Nog een geval van omkooping. Een agent van de Londensche politie heeft gisteren voor den rechter bekend, dat hij zich door den handlanger van een bookmaker heeft laten omkoopen. Hij werd tot zes weken gevangenisstraf veroordeeld. Hij had een staat van dienst van vijftien jartn. AM ERIK A. DE VERKIEZINGEN IN DE VER. STATEN. De eerste uitslagen. De eerste 6 stemlokalen in Manhatten van een totaal van 1500 geven 21 duizend stem- men voor Hoover tegen 50 duizend voor Smith. In 50 stemlokalen te Brooklyn ver- kreeg Hoover 10 duizend, Smith 16.000. De landelijke districten van New York (staat) vertoonen als gewoonlijk groote meerder- heden voor Hoover. 1 De eerste berichten uit de Zuid-Atiantsche staten geven een vrij belangriike toeneming van het aantal stemmen op Hoover, maar Smith boekt successen in Pennsylvania. De opkomst van de kiezers in het heele land is -niet zoo groot als verwacht werd. Er komen reeds gedeeltelijke uitslagen binnen, speciaal uit het Zuiden en midden-Westen. In het Zui- den heeft Smith, speciaal in de landelijke districten, de leiding. In het midden-Westen is Hoover blijkbaar aan de winnende hand. Uit Texas wordt hevigen strijd tusschen de candidaten gemeld. Te Atlantic City, Philadelphia en een aan- tal andere plaatsen is het tot incidental ge komen tusschen Republikeinsche en Demiv cratische arbeiders. Men kon aan deze orde- yerstoringen spoedig een eind makeii. ;rr polen» 6 PERSONEN DOOR EEN TREIN GEDOOD. Bij Lodz vond Maandag een ontzettend ongeluk plaats, dat 6 personen het leven kostte. Een boer wilde met zijn wagen, waarin zijn uit 6 personen bestaand gezin was gezeten, de spoorbaan oversteken, toen een trein naderde en den wagen volkomen verpletterde, De inzittenden en bet paard waren terstond dood. FRANKRIJK. italianen Op Corsica. Te Bastia op Corsica, wonende Italianen vierden Zondagavond aan een feestelijken maaltijd den verjaardag van den fascisti-: schen opmarsch naar Rome. Aan het dessert zetten zij met zooveel kracbt het fascistische volkslied in, dat de bevolking uit Bastia, die op straat voor het gebouw waarin de maal« tijd werd gegeven, was te hoop geloopen.' begon te protesteeren. Toert de Italiaansche consul de feestzaal verliet, zoo meldt Belga, werd hij door een kleine groep betoogers licht gedrongen en geduwd, waarop de aan- houding van vier hunner vplgde. De onder- prefekt heeft een bezoek bij den consul af- gelegd. DE KRANT VAN COTY. Het bijzondere van Ami du Peuple, de cou-. rant, die Coty, de wereldvermaarde parfum- fabrikant, een poos geleden heeft_ opgericht, is, dat zij wordt verkocht tegen tien centiem per exemplaar, terwijl de meeste andere bla den vijf-en-twintig centiem kosten. Coty heeft nu bekend gemaakt dat er van zijn Ami du Peuple ook een avond-editie gaat verschijnen, die tegefl den zelfden pnjs verkrijgbaar wordt gesteld. rt Volgens defi correspondent te Parijs van de Daily Telegraph bestaat ef vatl de zijde van andere couranten heel wat animositeit tegen de Ami du Peuple, ivat am. hieruit blijkt, dat het blad aan,tal van kraniem kiosken niet verkrijgbaar is. Coty zegt, dat zijn Wad, op twee andere bladen na, reeds de grootste oplaag in Fronfcxijk heeft. ALRMAARSCHE

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 1