H. H. WILLERS, Badiografisch Weerbericht. Rechtszaken liHChtvaart Bi-nneniand Kerk en school aSSEOTHHSlBSHGins StagisyaieMws DE KABINETSCRISIS. A f Geen spoedige crossing? In den brief, waarin de radicale ministers ontslag vragen, wordt gezegd, dat zij, nu door het radicale congres te Angers een tegenover de nationale eendracht vijandige bouding is aangenomen in den vorm van een zinsnede aan het eind van de partijyerkla- ring, verder geen bevoegdheid hebben en niet gerechtigd zijn om in het kabinet de radicale partij te vertegenwoordigen. De radicale ministers dachten Maandag- avond de samenwerking met Poincare nog te kunnen voortzetten. Het was voor hen een verbazingwekkend feit om te vernemen, dat het radicale congres's nachts teruggekomen was op zijn houding van den vorigen dag. Doumergue heeft Poincare zijn groot leed- wezen uitgesproken over het aftreden van het kabinet. Hij heeft Poincare en zijn rnede- wrkers zijn warrnen dank betuigd voor de uitmuntende diensten, welke zij gedurende meer dan twee jaar aan het land hebben be- wezen. Doumergue verzocht de ministers zich met de loopende zaken te blijven bezig houden. De taak van Doumergue bij het verleenen van de opdracht tot vorming van het nieuwe kabinet zal niet gemakkelijk zijn, daar een votum van het parlement ontbreekt. Hoewel elke voorspelling voorbarig is, kan men .waarnemen, dat de meeste ministers de voor- keur geven aan een combinatie, die de voort- zetting van het werk van Poincare mogelijk izou maken. Het ontslag van het kabinet heeft in par- lementaire kringen groote verbazing verwekt en ernstige uitlatingen over het laatste votum te Angers werden gehoord. De bladen geven to krachtige termen aan dezelfde gevoelens uiting. De meeste bladen eischen de voortzet- ting van het werk van Poincare tot het na tionale herstel. Doumergue is begonnen met overleg te plegen. Hij heeft den voorzitter van den .Senaat ontvangen. Poincare opnieuw formateur? Het is mogelijk, dat een aantal dagen zal verloopen voor de president in staat is den toekomstigen minister-president aan te wij yen. Wanneer men rekening houdt met de verhoudingen in het parlement, dan mag men ferwachten, dat Doumergue Poincare op pieuw met de kabinetsvorming zal belasten, daar deze het vertrouwen der Kamer nog steeds heeft behouden. Aangenomen war nog geenszins zeker is dat Poincare de kabinetsvorming aanvaardt, dan mag men zich niet verhelen, dat hij op ernstige moei- lijkheden zal stuiten ten aanzien van de door de radicalen aangenomen houding. Men houdt onder deze omstandigheden rekening met de mogelijkheid, dat het kabinet op een nieuwen politieken grondslag zal word en ge vormd, een ministerie van republikeinsche concentratie, of van een aaneengesloten mi nisterie uit het centrum of de linkerzijde. Na den president van den Senaat heeft de president Bousson, den voorzitter van de Kamer ontvangen. Bij het verlaten van het Elysee verklaarde Bouisson, dat hij den in- druk had, dat de kabinetscrisis meerdere da gen zal duren. Men verwacht dat Doumergue nu de partijlediers zal ontvangen. Pas van- daag in den loop van den dag zou dan de opdracht tot kabinetsvorming worden ver- leend. der DE GRAF ZEPPELIN. Weer boven Friedritiisftafen. Gist<ymiddag te 14.35 verscheen de ,,Graf Zeppelin", die s morgens vroeg te Berlijn opgestegen is, bij prachtig herfstweer boven Friedrichshafen. Het luchtschip is te 4.30 uur vlot geland. HURLEY TE BATAVIA. De Australische vlieger Hurley is op weg naar Europa en is gister te Batavia aange- komen. Hij zal hedenochtend om half vijf zijn reis voortzetten naar Burmah. LUCHTVERKEER OP DE VLIEG- VELDEN GEDURENDE DE MAAND OCTOBER 1928. De K. L. M. deelt ons mede: Schiphol, de luchthaven van Amsterdam, werd gedurende de maand October 1928 aangedaan door 478 vliegtuigen van het regelmatig burgerlucht- verkeer en door 186 militaire vliegtuigen van Leger en Marine, terwijl 35 extra vliegtuigen aankwamen en vertrokken. Voorts had er een aantal proef- en rondvluchten plaats, terwijl het aantal pleiziervliegers 588 bedroeg. Het aantal aankomende, vertrekkende en transitopassagiers over October bedroeg 762 (tegenover 636 in October 1927) terwijl aan goederen, post enz. is vervoerd 86.200 K.G. (tegenover 45.500 K.G. in October 1927). Waalhaven, de luchthaven van Rotterdam, werd gedurende die maand aangedaan door 246 verkeersvliegtuigen en door 96 militaire, terwijl er 13 speciale vluchten (proef- en foto- vluchten) met K. L. M. machines plaats hadden. 150 vluchten met Pander vliegtuigen van de Rotterdamsche Aero club en 16 vluch ten met particuliere vliegtuigen. Het aantal pleziervliegers bedroeg 24, waarvoor 4 vluch ten werden uitgevoerd. Het aantal bezoekers bedroeg 4613, waarvan 52 schoolkinderen. •j grendelen en wat van hum gading was bijeen te zoeken. Het vermoeden is gerezen, dat zij, na alles te hebben klaar gezet, naar huis zijn gegaan en dat zij in den nacht van Zondag op Maandag den buit hebben weggehaald. GROOTE BRAND. Gisteravond is midden in de kom der ge meente Horst (L.) een zeer ernstige brand uitgebroken in de gebouwen van den bakker Kamps. Het blusschingswerk werd evenwel zeer bemoeilijkt, zoodat de autobrandspuit van Venlo moest worden gerequireerd. Voor de omliggende gebouwen, waaronder ook het gemeentehuis, ontstond groot gevaar, dat ten slotte echter kon worden bezworen. Bij het blusschingswerk is de zoon van den bakker van een ladder gevallen, waarbij hij een schedelbreuk heeft opgeloopen. Zijn toe- stand is zeer ernstig. INLIJVING. Verkorting van uitstel van eerste- oefening. Bij beschikking van den Minister van De fensie, is bepaald, dat het uitstel van eerste- oefening, verleend tot een datum in het tijd- vak van 2 tot 6 Januari 1929, aan dienst- plichtigen der infanterie en wielrijders, be- stemd voor de opleiding tot onderofficier, wordt verkort tot 4 December 1928. DE FAZANT GEEN BESCHERMDE VOGEL. De kantonrechter te Deventer heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen iemand uit Voorst en een ander uit Diepenveen. Het gold hier de vraag of de fazant een beschermde vogel is. Beklaagden werden ontslagen van rechtsvervolging; zij worden schadeloos ge- Het verraderlijk optreden linksche radicalen. De corresp. van het Hbld. schrijft d.d. 6 Nov.: Men achtte het na de hedennacht gevoteer- de motie nog mogelijk, dat Poincare zou trachten den geheelen politieken toestand voor de Kamer te brengen en daar een vo tum van vertrouwen met zoo groote meerder heid uit te lokken, dat het ministerie toch nog had kunnen blijven bestaan. Dat hij dit van plan was, zegt hij trouwens zelf in zijn brief aan den president van de republiek, waarin hij het aftreden van het ministerie aankon- digt. Het ontslag van de vier radicale ministers echter voor den ministerraad heeft het on- mogelijk gemaakt, nog iets te ondernemen. Poincare had al meermalen verklaard, dat hij niet zou aanblijven indien ook 'maar een van zijn mede-ministers heenging. Nu er vier vallen ,kon hij dus iets anders doen dan het ontslag van het heele ministerie indienen. De houding van den linkervleugel der radicalen wordt in de wandelgangen van de Kamer, waar het zeer rumoerig is, natuurlijic druk besproken, en het behoeft geen betoog, dat de commentaren verre van vriendelijk zijn. De beurs van heden, die over de ge- heele linie in reactie is, bewijst hoe van haar kant de financieele wereld er over denkt. Omtrent het verloop van de crisis durft men nog geen voorspellingen te doen. Men houdt het echter voor mogelijk, dat de moei- lijkheid zal worden opgelost door een scheu- ring in de radicale partij, die zou aantoonen, dat de drijvers van links toch feitelijk maar een kleine minderheid vormen. Uit den ont- slagbrief van Herriot blijkt, hoezeer de vier radicale ministers zelf gekrenkt zijn door het zoo verraderlijk achter hun rug genomen be- sluit. AMERJKA. DE PRESIDENTSVERKIEZINGEN IN AMERIKA. Een nader telegram uit New-York meldt: Zooals uit uitslagen, die hedenmorgen te 7 uur Greenwich-tijd waren binnengekomen, kan worden opgemaakt, is Hoover, de repu blikeinsche candidaat tot president der repu bliek van de V. S. gekozen. De meerderheid voor Hoover is vooral in het Oosten en het Midden-Westen overwel- digend. Deze bedraagt in New-York pl.m. 100 000 st.; in Ohio 600.000; in Illinois 400.000; in Massachusets 100.000; in Wisconsin 30.000; in Missouri 30.000; in Indiana 210.000; in Kentucky 150.000 en in Pennsylvania 600.000. DE POSTVLUCHTEN NAAR INDIe. De U.N. A. E. N. te Batavia. Heden retour. Bij de directie van de K L.M. is het vol- gende telegram binnengekomen van de bemanning van het vijfde vliegtuig N.-N.A E.N.: „Heden 15 uur vertrokken van Bandoeng naar Batavia; j631 aangekcmen. Vertrek morgen op retourvlucht. Alles in orde". Overgespaard geid dienft veilig, doch ook tegen een behoorlijke rentevergoeding belegd te worden. Omtrent belegging in solide effecten geeft de firma de Lange de IVSoraaz te Alkmaar gaarne alle gewenschte inlichtingen DE ZILVERBONS VAN 1.— HEBBEN NOG WAARDE! Ten einde misvattingen te voorkomen wordt er op gewezen, dat de zilverbons van 1. welke zijn gedateerd 1 Februari 1920, niet zijn ingetrokken en dientengevolge nog gang- baar en wettig betaalmiddel zijn. De hierbedoelde zilverbons zijn aan beide zijden bedrukt. DOOR DEN MIST TE WATER GEREDEN. Gisteravond omstreeks halfacht is ten ge- volge van den mist een autobus van den dienst DelftZoetermeer onder Pijnacker in de vaart langs den weg gereden. De zeven passagiers en de chauffeur geraakten mede te water; zij1 hebben zichzelf gered. Enkelen, die zich hadden verwond, werden door dr Bos verbonden. De bus is later gelicht en weggesleept. EEN GESCHENK VOOR DE KON1NGIN-MOEDER Van de Ned. Herv. gemeente. Ten paleize van de koningin-moeder in Den Haag is gistermiddag een commissie uit de kerkelijke colleges der herv. gemeente te 's-Gravenhage in audientie ontvangen ter aanbieding van een album met afbeeldingen van de kerken dier gemeente, een geschen-k naar aanleiding van den 70sten verjaardag van Hare Majesteit, nu zij weer in de resi- dentie was teruggekeerd. De voorzitter van den kerkeraad overhan- digde het geschenk met een toespraak. Hij wees daarbij op den nauwen band, sinds eeuwen bestaande tusschen de Haagsche her- vormde gemeente en het Huis van Oranje, en op verschillend-e gedenkwaardige gebeurte- nissen uit het Oranjehuis, die in haar bede- huizen hebben plaats gehad, nog het laatst de openbare belijdenis van prinses Juliana in de Julianakerk. Hij eindigde met de bede dat God Hare Majesteit nog vele jaren moge sparen. H. M. antwoordde met een vriendelijke toe spraak en verzekerde het geschenk op hoogen priis te stellen. Het geschenk bestond uit een album, kun- stig gebonden met fraai ontworpen titelblad, vervaardigd door den heer J. E. van Leeuwen, dia-ken. Het bevat 17 groote fotografieen, daartoe expresselijk vervaardigd van het uit- en inwendige van de kerken der hervormde gemeente. DE MIST. Ten gevolge van den di-kken mist is gister avond na 6. 10 geen schip den Nieuwen Wa- terweg meer ingevaren, uitgezonderd het s s „Archangel" van de Harwichlijn, dat om 8 uur is binnengeloopen. DE INBRAAK IN DEN JORDAAN. In verband met de inbraak, op 1 November gepleegd in een goudsmidwinkel in de Eerste Anjeliersdwarsstraat te Amsterdam, heeft dc politie twee mannen aangehouden, n 1. een jongeling van 18 jaar en een man van 26 jaar, die op straat zijn gesnapt met het ver- koopen van voorwerpen, welke, naar is ge- >leken, van de inbraak afkomstig waren. In hoeverre de 26-jarige medeplichtig is, staat niet geheel vast, maar met den" 18-jarige meent de politie een goede vangst te hebben gedaan, hetzij dat hij een der inbrekers, hetzij een der helers is. Het grootste deel van de gestolen voorwerpen is teruggevonden en in beslag genomen. EEN GROOTE KLEEDINGDIEFSTAL. Uit een magazijn in de Bilderdijkstraat te Amsterdam is voor een groote waarde tus schen 7000 en 8000 kleedingstukken gestolen, o.a. damesjaponnen, blouses, wollen vesten, truien, jumpers, heeren-overhemden, Sokken, dames- en kinderkousen en tafelklee- den. Vermoedelijk hebben de dieven van val- sche sleutels gebruik gemaakt. Het gestolene moet met een handkar of een ander vervoer- middel zijn weggebracht. Het is niet onmogelij-k, dat de dieven zich Zaterdagavond, na sluiting van de zaak, hebben laten insluiten. Zij hadden daarna frelecenheid op hun nemak alle deuren te ont- steld tot een bedrag van 1.50. Deze uitspraak heeft tot gevolg, dat de jacht op fazanten geoorloofd zal zijn. DE VERWISSELDE ALBERT CUYP. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft zich gister bezig gehouden met de bekende straf- zaak betreffende de verwisselde Albert Cuyp Na uitvoerig requisitoir eischte de procu- reur-generaal vernietiging van het vonnis der Rotterdamsche Reehtbank en opnieuw veroor- deeling van verd. tot 250.— boete, subs. 25 dagen hechtenis. De verdediger, mr.-G. C. A. Oskam uit Rotterdam, trachtte op juridische gronden aan te toonen dat de ten laste gelegde ver- duistering niet houdbaar is en concludeerde tot vrijspraak. Na re- en dupliek werd de uitspraak be paald op 20 November a.s. DE MOORD TE SITTARD. De reehtbank te Maastricht veroordeelde gisteren een woonwagenbewoner te Sittard, gedetineerd ter zake van zware mishande- ling den dood tengevolge gehad hebbend van M. C. Geussen, huisvrouw Salden, op 14 Juli op den Lembrechter Weg in het cafe van Salden, tot vijf jaar gevangenisstraf. De eisch was 15 jaar. DIENSTWEIGERING OP GODS- DIENSTIGE GRONDEN. Op 30 October heeft de Krijgsraad te 's-Hertogenbosch behandeld de zaak tegen J. D. F., geboren te Rotterdam, dienstplich- tig soldaat le comp. hospitaalsoldaten, gedetineerd in Den Haag. Deze stond te- recht wegens dienstweigering en bleef uit godsdienstige overwegingen volharden in zijn voornemen, tgeen deel uit te maken van het leger. De eisch luidde zes maanden gevangenis straf met aftrek van de voorloopige hechte nis. Uitspraak doende, veroordeelde de Krijgsraad verd. tot 3 maanden gevangenis straf, met aftrek van de voorloopige hech tenis. MISHANDELING DOOR AGENTEN VAN POLITIE. Gister werden voor het gerechtshof te Amsterdam nog eenige getuigen gehoord in de zaak tegen de agenten van politie B. v. d. H., oud 30 jaar en F. v. d. P., oud 49 jaar, die terecht hebben gestaan terzake van mis- handeling van een 21-jarig student in de medicijnen, in den nacht van 12 op 13 No vember 1927. De advocaat-generaal persisteerde bij den eisch, in de vorige zitting gesteld: bevesti- ging van het vonnis der reehtbank, waarbij v. d. H. werd veroordeeld tot een maand en v. d. P. tot 3 maanden gev.straf. Ds. A. J. P. Boeke te Schoorl is beroe- pen tot predikant bij de herv. gem. te Rotte- valle. Bij de verkiezing van zeven gemachtg- den in het kiescollege der Ned. Herv. Ge meente te Sneek, zijn de candidaten der vrij- zinnigen weer gekozen, ditmaal met een meerderheid van 60 stemmen. Ds. H. W. H. van Andel, predikant bij de geref. kerk te St. Pancras en Heerhugo- waard, staat op het tweetal te Vlissing n. Ds. W. Seinen te Opperdoes komt voor op het tweetal voor predikant bij de herv. gem. te IJmuiden. Provinciaal nieuwe HOORN. Op het r.-k. kerkhof alhier is van een graf het kruis verplaatst, op een ander het kruis vernield en elders weer een beeld van een grafmonument beschadigd. De vermoedelijke dader is een 12-jarig jongmensch, die al meer vernielingen op zijn kerfstok moet hebben en al een goede bekende van de politie moet zijn. Mej. D. C. Dorhout alhier is te Amster dam geslaagd voor het examen apothekers- assistent. NOORD-SCHARWOUDE. Voorwaarts I speelde Zondag tegen Vi tesse I van Castricum, met als uitslag 0—3. OUDKARSPEL. Door den voorz. van het Centraal stem- bureau is in de vacature van raadslid, ont staan door het overlijden van den heer Paarlberg, voorzien door de benoeming van E Zaagman. De Poterbewaarplaats. Een dezer dagen is 'n begin gemaakt met den bouw van de poterbewaarplaats tot wel- ker oprichting eenigen tijd geleden door de Tuinbouwvereeniging „De Eendracht" werd besloten. ZUID- EN NOORD-SCHERMER. Het zoo bij uitstek populaire vervoermid- del, dat onze gemeente met de buitenwereld verbindt, de autobusonderneming de Rijp Alkmaar heeft een belangrijke verbetering te boeken. De ondernem-er, de heer J. Kieft Hzn., te Groot-Schermer, heeft een nieuwe autobus van het bekende merk „Republic" aange- kocht, ruim plaats biedende voor 21 reizi- gers en hunne bagage. Door de welwillende en voortvarende medewerking van den provincialen keur- meest-er, den heer G Bakker te Heemstede en van ons gemeentebestuur, kon de nieuwe bus, van alle, door de wet vereischte attri- buten en documenten voorzien, reeds Zondag j.l. in dienst worden gesteld. Het voertuig, door de fa. Schmidt te Alkmaar/Beemster ge- leverd, voldoet aan alle nuttigheid- en schoonheidseischen, die men heden ten dage aan een openbaar vervoermiddel pleegt te stellen. Het reizend publiek zal den heer Kieft onge- twijf-eld dankbaar zijn voor dit nieuwe blijk van zijn ondernemingsgeest. WINKEL. Dinsdag had de aanbesteding'plaats van het wees- en armenhuis alhier. Ingeschreven was als volgt: Timmer- en metselwerk: C. Brouwer, al hier, 5054; J. Smit, alhier, 5417; J. Keesman te Schagen 4333. Begrooting 4371 Gegund aan J. Keesman te Schagen. SchilderwerkP. Langereis f 1348; K. Bakker Ez. 1092.50. Begrooting f 1250. Gegund aan K. Bakker Ez. alhier. Door den minister van onderwijs, kun- sten en wetenschappen is thans machtiging verleend tot het benoemen van twee onder- wijzeressen buiten de lijst van wachtgelders. De vacatures waarin deze benoeming geldt zijn ingegaan 1 September 1927. BEVERWIjK. In den afgeloopen nacht is te Heemskerk aan de Oosterweg de behuizing van de wed. R. Baltus tot den grond toe afgebrand. ZUID-SCHARWOUDE. In de Maandagavond gehouden samen- komst van de damvereeniging „Damlust" werd besloten in d-e maand Januari a.s. een simultaanspeler van naatn uit te noodigen, alhier eens seance te geven. Getracht zal worden in de maand Februari een wedstrijd te organiseeren. De oefen-avonden worden flink bezocht en binnen korten tijd worden de klassen gevormd. Niet alleen wordt het damspel, maar ook het schaakspel beoefend. Als bestuursleden werden herkozen de hee- ren W. C. Bouman, voorzitter, P. v. d. Welle, penningmeester, en gekozen als s.cre- taris de heer T. Mechielse, onderwijzer ie Noordscharwoude. URSEM. Naar wij vernemen heeft de heer Alb. Groot, lid van den gemeenteraad alhier, ais zoodanig ontslag genonten. Maandagavond had iemand uit Rusten- burg de lust om het paard dat hij leidde, zoo hard te laten loopen als maar mogelijk was. Blijkbaar had het beest zulks ook tegen zijn wil moeten doen. Toen het op de plaats van bestemming was aangeko-men bleek het in zoodanigen vermoeiden staat, dat het bijna niet kon blijven staan. Daarbij kwam nog, dat het aan den weg te grazen werd gezet, met het gevolg, dat het dier den volgenden morgen dood was. Het is te hopen, dat de politie in het vervolg naar deze dierenmis- handeling nauwkeurig zal kijken. De begrooting dienst 1928 is dezer da gen goedgekeurd van H.H. Gedeputeerde Sta- ten dezer Provincie terug ontvangen. BERGEN. In de tooneelzaal van „De Rustende Ja- ger" gaven „De Maskerspelers" gisteravo-d hunne le uitvoering in dit seizoen. De voorzitter, de heer Ko Oldenburg, deelde in zijn openingswoord mede dat de vereeniging gemeend had het derde lustrum niet onopgemerkt te moeten laten voorbij- gaan, waarom ditmaal een stuk gegeven werd dat van de tooneelaankleeding nogal veel had gevergd. Voorts was de medewerking van een keu- rig strijkje uit Krommenie verkregen en ten derde zou na afloop de gebruikelijke dans- partij worden gehouden, onder leiding van het eerelid Jan Stuy. Dank bracht spr. aan ,,De Duinstreek" voor de steeds betoonde welwillendheid met het plaatsen van de toegezonden stuk- jes. Als een stille kracht huldigde spr. voorts den heer J. Brugman, die steeds het licht verzorgde. Voorts deelde hij mede, dat bloemstuk- ken waren ingekomen van: De Berger Too- neelvereeniging Kunst na arbeid, de Rus tende Jager, de sportvereeniging Be Quick, den heer Stuy, den Berger Kunstkring, de Berger Koorvereeniging, de Sportvereeni ging en Berger Mannenkoor, benevens een gelukstelegram van de V. V. V. Het Krommenie-orkest, onder leiding van den heer J. Bas, liet hierna eenige muziek- nummers hooren, die bij het aanwezige pu bliek zeer in den smaak vielen. Hierna ving het tooneelstuk „Eva Bon- heur" van Herman Heijermans aan. De tooneelaankleeding er wordt in dit stuk tegelijkertijd op twee boven elkander gelegen tooneelen gespeeld was op een naar waarnemingen, verricht in den moreer van 7 November. g Medegedeeld door het Kon. Nederl Meterologisch Instituut te De Bildt" Hoogste barometerstand 768.7 te Arnni reira. H Laagste barometerstand 7444.4 te Ineo Verwachting (geldig tot den avond van j November)5 Zwakke matige, zuid-oostelijke tot ooste- hjken wind, nevelig tot half bewolkt, weinfr of geen neerslag, weinig verandering in tem. peratuur. s wijze verzorgd zooals steeds bij deze dilet. tanten, waarvoor de Maskerspelers alle lof verdienen. Heijermans noemt „Eva Bonheur" ee» genoegelijk spel. Als groot-meester weet hi; het burgerlijke leven bijzonder typeerenc uit te beelden en ook in Eva Bonheur is hi' daarin geslaagd. Genoegelijk kunnen wij hei echter niet vinden. De moderne mensch, die zich een weef met de geheele natuur en daardoor vee dichter bij de door Christus gepredikte! naastenliefde staat dan vele christenen met de spreuken „waar liefde heerscht gebieat de Heer zijn zegen", is voor ons in dit stuk te weinig een mensch van vleesch en bloed. De universeele mensch poogt trouwens. alles te begrijpen en weet dat begrijpen vergeven is, Met een beetje goeden wil zou het ook mogelijk geweest zijn het goede in Nanning Storm evenzeer te laten overwinnen als ir Eva Bonheur, aangezien het goede in iedef mensch aanwezig is. Over het geheel werd er goed gespeeld, zoodat het publiek zich uitstekend heefl vermaakt. Dat het te drogen hangen van een panta. Ion door een alleen wonende zielige burger juffrouw, aanleiding kan zijn tot een bijna hysterisch gelach, is ons wat onbegrijpelijk. Aan het einde der uitvoering bood de heer Kleinen namens donateurs en dona- trices ,,De Maskerspelers" een enveloppe met inhoud aan, om daarvoor iets passehjks te koopen. Om half een nam het bal een aanvang, waarop men nog lang gezellig bijeen bleef. VBUKOOPKN PER POSTBODE kunt U door Uw circulates en aanbiedingen en al Uw Drukwerk to laten maken bij VAN I'UTTKN OORTMKIJfiR. ACHTlfiRDAM PAYGLOP GEEN BEURSNOTEERINCEN. Wegens vervroegd afdrukken van dit nummer hadden wij geen gelegenheid heder de beursberichten op te ntmen. GESLAAGD. Bij het cp 3 November te Utrecht gehou den examen voor kantoorstenograaf (130 let- tergrepen per minuut gedurende 10 minuteti) slaagde M. re o. m jombee. onze plaatsgenoote mej. D. j. LEZINGEN OVER MICHEL ANGEI.O. Zooals eene advertentie in dit blad meldt, zullen in de Remonstrantsche kerk hier ter plaatse door den predikant, ds. L. B. Hout- gart, twee lezingen met lichtbeelden worden gehouden, over Michel Angelo (op Donder- dag 8 November) en over Rembrandt (op Donderdag 13 December). Beide lezingen zijn voor belangstellenden vrij toegankelijk. KOE TE WATER. Gistermiddag omstreeks 5 uur werden eenige koeien in een schuit gevoerd, liggen- de in den Voordam. Een vaars van den landbouwer D. Schenk uit Anna-Paulowna evenwel geraakte van den goeden weg en kwam in het water terecht, Dit slippertje werd haar evenwel heel kwalijk genomen en dadelijk werd er jacht gemaakt op da zondaresse. Deze zwom met een flink vaar- tje, onder groote belangstelling van het pu bliek den Voordam af naar het KanaaL Daar wist men het dier te pakken te krij- gen en uitgeput van de zwempartij werd et beest weer op het juiste pad en in de schuit gebracht. EEN SERENADE. De heer J. Westerhof, ifd van den ge meenteraad, vierde gister zijn 1214-jarig ju- bile als propa ndist der S. D. A, P. in dit district. Van anen kant is hem belangstel ling getoond, verschillende bloemstukken en schriftelijke felicitaties werden bezorgd en vele hartelijke woorden van waardee- ring werden hem toegesproken. Te ruim 8 uur in den avond klonk in de Nieuwpoortslaan de regelmatige stap van een vrij groote groep personen en wie de moeite deed om van achter de gesloten gor- dijnen te kijken van waar en waartoe dat drukke gedoe in dit anders bij avond stille stadsgedeelte, ontwaarde de A. J. C., op- trekkend met hare bonte en roode vlaggen. Bij de woning van den heer Westerhof werd halt gehouden, de groep stelde zich op en dra klonken in de avondlucht de zoo lang- zamerhand reeds bekend geworden A. J. C.-liederen. Inmiddels kwam de familie Westerhof naar buiten en daar sprak de leider der groep, de heer Bulens, den jubilaris op har telijke wijze toe. Hij noemde hem een loods voor de jongeren en wekte dezen op het voorbeeld te volgen van den propagandist, wien hij nog vele jaren van opgewekten en vruchtbaren arbeid toewenschte, Daarbij bood hij een vaas met roode bloemen aan als huldeblijk van de jonge garde. De heer Westerhof, dankbaar voor de hulde hem in den loop van den dag be- toond, sprak zijn groote waardeering uit ook voor die der jongeren. Hij hoopte dat deze vertrouwen zouden blijven stellen in de oudere leden der partij en zich bij voort- during zouden scharen achter de roode ba- nier, opdat het socialisme straks weer nieu we verdedigers van zijn idealen zal hebben VERDRONKENOORD 117 ACHTER DE VISCHMARKT. Zuiver wollen jaeger Heeren Onderkleeding. Wollen jaeger Borstrokken f 6.75. Wollen jaeger Pantalons f 6.75.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2