iniHtscht CoiraiL cent Gemeenteraad van Alkmaar. Mavrides' 7ok voor IdnJeren Radio-hnekje FElJILLEim PEPERMUNT- ■it Honderd derflgsfe Jaargang. Vrqjdag 9 November. Zaterdag 10 November. HUversum, 1071 M. 12.30—2.— Concert door het Boris Lensky-Trio. 2.—3.30 Aan- sluiting van het Theater Tuschinsky. Orkest onder lading van Max Tak. P. Palla, orgel. 3.30—4.Wenken voor stokers, door G. de Clercq. 4.4.30 Italiaansch, beginners. 4.30 __5_ Italiaansch, gevorderden. 5.5.25 Fransche les, beginners. 5.255.50 Fransch, gevorderden. 5.506.50 Concert door het Omroep-orkest onder lading van Nico Treep. 6.507.15 Duitsche les, beginners. 7.15 7.40 Duitsche les, gevorderden. 8.05 V. A. R. A. „Menske", monodrama in 7 tafr., door Vissel. Het stuk speelt in een oorlogvoerend land. 10.— V. A. R. A. Cine ma Royal orkest en duo Tholen en van Tier. ]0.30—11.45 V. A. R. A. Aansluiting van de Cinema Royal te Amsterdam. Orkest onder leiding van Hugo de Groot. Huizen, 340.9 M. (Na 6 uur 1870 M.) (Uitsluitend K. R. O.) 12.301.30 Lunch- muziek door het K. R. O.-trio. 3.4.Kin- deruurtje onder leiding van Soph. Nuwenhuis iv. d. Ryst. 5.306.30 Spr.: M. J. G. Laur: Hoe worden de kinderen het best beschermd tegen de verraderlijke temperatuursverwisse- lingen in het najaar. 6.306.50 Gramofoon- - jnuziek. 6.507.Katholieke berichten. 7. 7.30 Engelsche les, beginners. 7 308. Knipcursus. 8.8.20 Spr.: Prof. Dr. H. A. Kaag: Economie. 8.20 Concert Mannenkoor van de Brouwerij „De Gekroonde Valk." Het versi Amsterdamsch salon-orkest onder lei ding van F. Boshart. Mevr. M. Bouwmeester, sopraan. Jules Moes, tenor. A. F. Smooren- iburg, bariton. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 1.20 —2.20 Het Carlton Octet. 3.50 Licht orkest concert. Orkest L. Cooper, sopraan. E. Jo nes, bariton. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek 6.35 Nieuwsberichten. 7.Muziek. 7.05 Schubert's liederen voor tenor. 7.20 Omroep- praatje 7.35 Muziek. 7.45 Sportpraatje. 8.05 Her-uitzending van Austral ie. Groeten van het M. C. C. Team. 8.20 Vaudeville. Dans- orkest en variete-artisten 9.20 Nieuwsberich ten. 9.35 Lezing: The silent cities. 9.55 Con cert De militaire kapel. Orpheus mannen koor. 10.5512.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 2.10 Gramofoonmuziek. 4.055.05 Dansmu ziek. Joss Ghislery symphonians. 9.0511.20 Dansmuziek. Harry Billy Jazzband. LangenberO, 469 M. 11.30 Mechanische muziek. 12.251.50 Orkestconcert. 5.05 5.50 Uitzending uit de Martinszug Dussel- dorf. 7.20 Vroolijke avond in het teeken van deelfde van de elfde (11 Nov.). Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Kdnigswusterhausen (Zeesen), 1250 en/of 1700 M. c.a. 10.203.50 Lezingen. 3.50 4.50 Orkestconcert. 4.507.05 Lezingen. 7.20 „Missa symphonica", van Lothar Windsperger. Daarna tot 11 -50 Dansmuziek Hamburg, 395 M. 3.50 Feestdansen door orkest. 4.50 Orkestconcert. 7.15 Missa sym phonica, van Winsperger. Daarna tot 11.10 Cabaret. Brussel, 509 M. 5.20 Orkestconcert. 7.05 Piano en vioolconcert. 8.35 Orkestconcert. 10.3511.20 Dansmuziek. 14 (Reeds in een gedeelte van onze vorige oplaag vermeld). DE BEGROOTING. Algemeene beschouwingen. De heer S i e t s m a besprak de aanbie- dingsbrief en wel de clausule betreffende de commissie van financien. Spr. oordeelde, dat de financieele commis sie niet gelukkig was geweest in de redactie. Het ware beter geweest in dit betoog belas- tingverlaging achterwege te laten. Komende tot het verslag en de Mem. van Antwoord van B. en W., verklaarde spr., dat in de vorige vergadering, door onheusch op- treden van B en W., de oppositie verhinderd was om in tweede instantie terug te komen op den politieken toestand. Onder staatsrecht verstaat spr. wat in de wetten staat en ook ongeschreven wetten. Het een mag niet in strijd met het andere zijn. De opvatting van Mr. Kusters was z. 1. onhoudbaar. Formeel geredeneerd was de wethoudersbenoeming juist. Bij een wethou- dersverkiezing heeft men echter op meer te Door R. L. de W. 47) „Als u iets beweert", glimlachte Drewith, „moet u altijd voorbereid zijn, dat er de logl- sche conclusie uit getrokken wordt. De kell- ner is de logische conclusie van uw bewering dat ieder het recht heeft naar ieder en alles te streven." „Maar we zijn feitelijk afgedwaald van zelfmoord", vond Beresford. „Integendeel, we naderen hem nu juist", ging Drewith door. „Het kellnertje besteedt ieder oogenblik, dat niet aan het ontvangen van fooien gewijd is, om u zijn genegenheid te toonen en verder door pogingen om het voorwerp van zijn verlangen, uw hand, miss Craven, te bemachtigen. Het leven zonder u heeft geen waarde meer voor hem? Volgt u me?" „Neen", bekende ze. „Ik word er duizelig van." „Er zijn voor den kellner nog maar twee mogelijkheden; de een is te krijgen wat hij wil, de ander is niet te krijgen wat hij wil. £n als hij nu niet krijgen kan, wat hij wil, zoudt u hem dan de bevredigende oplossing van zelfmoord willen ontzeggen?" Vol spanning wachtte Beresford op haar antwoord* maar mrs. Beresford barstte od EGYPTIAN CIGARETTES Met 1 Coupon bij 10 Sigaretten. Hier wordt het gezelschap in Holland ontvangen, Met lof aan de PRINCE en vreugdegezangen 1-etten dan de wet zegt. In werkelijkheid had de benoeming buiten den raad plaats. De sfeer waarin de benoeming plaats vond, becritiseerde spr. om aan te toonen. dat men de staatsrechterlijke benoeming niet te hoog moet aanslaan. Politiek was de benoeming niet in orde. Het is de grief, dat het elftal geen poging heeft gedaan, ons in de benoeming te be- trekken Het was het stellen van macht boven recht en dit zal de grief biijven. Politiek is er een fout begaan. Het elftal deed geen poging om aan 5000 kiezers recht te laten wedcrvaren. Mr. Kusters Een mooie zin voor een vergadering. (Gelach.) De heer S i e t s m a kwam nu tot het woord democratic. Dit zou zijn volksregeering volgens den heer Klaver, waarvoor hij een 10 verdient. Dat dit leidt tot een Poolschen Landdag, bestreed spr. Sur. gat een definitie van democratic uit Oosthoeks Encyclopaldie en ging voort met het leveren van zijn betoog. Hij betoogde voorts, dat als de burge- meester hem uitnoodigde om welke corpo rate ook te ontvangen, hij als hij kon, op grond van zijn opvatting over democratic, aanwezig is. Op grond van Rerum Novarum van Leo XIII konden de R K. goede democraten zijn. Ten aanzien van het financieel bel-eid kon spr. zich niet aansluiten bij de aan B. en W. gebrachte hulde. Ook het ambtenarenreglement werd door spr. besproken. De wet waarover B. en W. het hebben, gaat in hoofdzaak over het for- meele recht en niet over het materieele recht. Spr. noemde pensioenregeling, verhooging enz. De voorzitter: Dat is in Alkmaar al geregeld. De heer S i e t s m a Het is mogelijk, dat deze regeering het niet meer zal behandelen en het doet eigenaardig aan, dat B. en W. afwijzen en zich aansluiten bij een wet, die de grootste kans heeft niet te komen. Spr. wil dan ook geen afwijzing. Over de commissie-Vogelaar zou spr. wei- nig-zeggen. Sinds lang had deze commissie echter geen teeken van leven gegeven. Dat een bal na een uitvoering een open- bare dansgelegenheid zou zijn, aanvaardde spr. niet. Hij was dan ook niet genegen om deze uitleg voor de weigering te aanvaar- den. De motie-Keesom inzake kinderaftrek onder- schreef spr. Voor hetgeen hierdoor gemist moet worden, wil spr. 39000 saldi van de bedrijven gebruiken. Het bureau P. W. werkt duur en reorgani- satie in den geest dat het wordt een archi- tectenbureau, staat spr. voor. Ten aanzien van het L. O. vernam spr. gaarne wat er ten dien aanzien in Leiden is gebeurd. De vergoedingen voor het Bijzonder on- derwijs ten aanzien van de gebouwen vond spr. abnormaal hoog. Hij besprak de St. Josephschool, de St Albertusschool, de Mariaschool en de Chris- telijke school en oordeelde, dat de St. Joseph- school te hoog geschat is. 5000 per lokaal is zeker voldoende en zoo betaalt de ge- meente in plaats van 110.000 173.000, dus 63000 te veel en voor de St. Albertus school 100.000 te veel. Mr. Leesberg: U verwaarloost de ver- warmingskosten en de grondkosten. De heer S i e t s m a Voor de school van St. Joseph kan daarvoor geen 63000 en voor die van de Emmastraat geen 100.000 noodig zijn. Ook voor de Christelijke school geldt dit. De heer Ringers: U verwaarloost de hen los. „Ik bedenk me daar juisf', riep ze, „het was in Bournemouth niet in Brighton. Dat is een opluchting. Het gebeurde is hetzelf- de jaar dat een meisje in een auto over dte rotsen er van door ging. Erg romantisch". „Waarom praat u toch zoo onverschillig over alles?" vroeg Lola aan Drewith, haar hoofd opzij en met opgetrokken wenkbrau- wen. „Praat ik onverschillig?" Zijn woorden gingen vergezeld van een glimlachje, dat hij uitsluitend voor zijn intieme vrienden be- waarde. „Misschien, omdat ik niet roman tisch aangelegd ben." „Is u dat niet?" vroeg ze in vollen ernst. „Als ik van Mallory of Froissart lees, tracht ik mezelf wel eens voor te stellen, het land rondtrekkend op een karrepaard, met een lange lans in mijn hand, met het doel hulpe- looze meisjes van dienst te zijn of vuur eten- de draken te verdelgen, maar eerlijk gezegd vind ik't niets voor mij." „Maar u bekijkt alles van den belache- lijken kant", zeide ze glimlachend. „Ik ril altijd van zulke verhalen". „0mdat u er het kunstmatige niet in ziet", antwoordde hij. „U ziet slechts den knappen, galanten ridder, rijdend op een edel strijd- ros, zijn leven wagend, maar als u nu wilt bedenken, dat er wel eens alles behalve rid- ders waren en dat hun paarden soms logge, afgebeulde stumpers konden zijn, mi dat hun gevechten niet meer gevaarlijk waren dan een voetbalmatch of een boksoartii grondwaarde. De heer Si e t s m a In ieder geval is de vergoeding abnormaal hoog en zeker is er wel goedkooper geld te krijgen dan voor 6 Spr. bleef er voor om het sportpark ten goede te laten komen aan de volksgezond- heid en laakte de hooge prijzen die ten be- hoeve van athletiek voor het sportpark ge- vraagd worden. Om vijf voor half drie was er een paar minuten stilte waarna de heer Veen het woord nam, die zich aansloot bij het protest van den heer Sietsma tegen de weigering van de vergunning voor een bal-champetre in den muziektuin. Ook zijn motie over de bijbetrekkingen bracht spr. ter sprake. De heer Veen sprak 2 minuten, waarna de heer Westerhof het woord bekwam, die betoogde, dat programma's, die niet uit- gevoerd worden, dienen te worden ingetrok- ken. Wanneer met een schijn van recht kan worden aangetoond, dat de S. D. A. P. geen werk maakt van de programpunten dan heeft men recht. Zij die thans in dezen raad de R. K. ar- beiders vertegenwoordigen doen dit op een wijze, die voor de arbeiders valt te betreuren Er zou hier een democratische meerderheid mogelijk zijn, die iets ken doen zelfs met financieel moeielijke begrootingen, wat voor de gemeente geen geld kost. Spr. noemde het arbeiderswoningvraag- stuk, waarvoor helaas in dezen raad thans geen meerderheid is te vinden. Het bedroef- de spr., dat de R. K. arbeiders het arbeiders- belang hebben los gelaten. Persoonlijk wil spr. de gedachte van de R. I<., dat Christus Koning moet zijn, onderschrijven. Spr. laak te het daarom juist bij de R. K. dat die zich door de begrippen van hoog- en laagcon- junctuur willen laten beheerschen. Zij dien- den voor de minstbedeelden te vechten, even- als dit de plicht is van de A. R. Hij herinner de dezen aan het woord van Dr. Kuyper over de menschen met 2 namen. Hij vond den naam A. R. Partij voor een partij, waarvan de voorouders revolutionnair waren, bij uitnemendheid een verkeerde naam Dr. Kuyper sprak het woord „zij kunnen niet wachten, geen dag en geen nacht" en zijn volgelingen hebben dit woord niet gerea liseerd. Spr. had steeds gezien, dat als de arbei- der minder sterk naar voren trad, men on- middellijk het oog van de minderbedeelden af- wendde om het direct te richten op de meerbe- deelden. Ook hij oordeelde dat het Rerum Novarum van Leo XIII een strijdkreet was. Er staan woorden in, die als ze werden gerealiseerd de R. K. aan dezen kant van de tafel zouden doen zitten. Zij en wij daar (Gelach). De heer Westerhof: Inderdaad. Er staan uitdrukkingen in, die als ze hier ge zegd worden, voor den voorzitter aanleiding zouden zijn het lid tot de orde te roepen. Schijnbaar staat dit geschrift op den eco- nomischen index. De kapital istische medestanders, tegenstan- ders op gosdienstig terrein, hebben elkander economisch gevonden. Ten aanzien van den Vrijheidsbond betoog de spr., dat deze in hun uitingen democra- tisch zijn. Hiervoor voerde hij aan de ope- ningsrede van den her Fock, die zich voor- stander der democratic noemde Naast de theoretische algemeene samen- werking is er dus praktisch wel een groeps- samenwerking. Als andere groepen de samenwerking niet onmogelijk maakten, zou de samenwerking er moeten zijn. Ook herinnerde hij aan het woord van „0, alsjeblieft, houd op", lachte zij, „u zou in staat zijn zelfs de romantiek uit een hu- welijksreis te pluizen". „Nu, ik vind een huwelijksreis dan ook al zoo romantisch als maar mogelijk is", ging Drewith door. „Ze ontneemt aan het ideaal al zijn glans. Groote intimiteit bederft het huwelijk, groote intimiteit en zorgeloosheid „Zorgeloosheid?" vroeg ze. „Ja", antwoordde Drewith, heel zorgvul- dig zijn monocle afwrijvend. „Ik heb wel ge- hoord, dat sommigen als oord om hun toe- komstige wittebroodsweken door te brengen een plaats uitzoeken, die alleen over zee te be- reiken is. Het gevaar is buitengewoon groot". „He, ik wilde dat ik niet zoo dom was", zei de ze gemaakt wanhopig. „Welk gevaar?" „Het gevaar, dat de aangebedene onpasse- lijk wordt." „0, alsjeblieft niet", protesteerde ze. „Wat een idee." „Hoe verder het schip zich van den wal verwijdert, des te val-er en groener wordt de aangebedene, tot ze op't laatst opspringt Alsjeblieft, houd op!" riep Lola. „Het zou me spijten, als ik uw geloof aan romantiek aan het wankelen had gebracht, maar er zijn feiten in't leven, die men onder oogen moet zien." „Ik geloof niet, dat u ooit een vrouw zou kunnen aanzien als een die van haar hield." „Integendeel", antwoordde hij, „ik zou haar juist altijd met liefhebbende oogen aan zien. Met Oostenwind zou ik me gebelgd to- nen over haar roode neus, 's zomers over haar idealen van den Vrijheidsbond, die hij ver- wezenlijkt noemde en toch bleef de politieke potvertering uit. (Gelach). De eene bestaansreaen zou zijn de veroverde idealen uit te spreiden over het gansche heelal, laat ons zeggen het stadje Alkmaar. Spr. constateerde, dat de V. B. vecht voor de privileges van de bezittende klasse. De voorzitter: Dat zullen wij in de statuten zetten. (Gelach). De heer Westerhof: De V. B. vecht voor de groepsbelangen van de bezittenden en de middenstandsklasse en doet niets voor de arbeidersbelangen. Mr. S 1 u i s: Werkloosheidsbestrijding. De heer Westerhof Het zou al te sterk zijn als men alles direct had afgebro- ken. lets nieuws in het belang van de arbei dersklasse werd er niet gedaan. De voorzitter oordeelde, dat de heer Westerhof buiten de orde was. Spr. kon nie< nalaten te vragen over welk punt van't voor- loopig verslag men nu bezig was. De heer Westerhof: Bij punt IDe mocratic en volksregeering. De voorzitter: Gaat u dan door. Ik wist het niet. (Gelach.) De heer Westerhof besprak het model gemeenteprogram van de R. K., en citeerde hetgeen daarin over onaerwijs enz. gezegd wordt. Hij laakte de zaakafschrijving om de opvoering van .,Allerzielen" onmogelijk te maken. Zij hebben wel geprobeerd om in alles ons na te doen, doch hadden toch blijkbaar het gemeente-program liever niet. De gemeentepolitiek, als men de pro gramma's mag gelooven, steunt op een onjuis- te basis. Men vaart onder valsche vlag en is een tegen de arbeiders. Spr. weet niet hoe lang dit zal duren. De R K. arbeidersvertegenwoordigers heb ben niet uitgevo-erd wat zij hebben beioofd. Spr. herinnerde aan de vreugde over het vroege verschijnen der begrooting in de beide bladen geuit, Wat de A. C. schreef. deed vreemd aan en leek op iemand, die hon- ger heeft en toch wil, dat men hem uithon- gert. Wie een courant uifgeeft, heeft copie noodig en kan het aannemen van een be grooting zonder discussies niet toejuichen. Ook wat „Ons Blad" schreef, besprak spr. Hij oordeelde, dat de aanbiedingsbrief zoo gelezen kan worden, dat men als ver- slechtering voor de arbeiders niets heeft kun nen vinden. Toch blijkt uit den aanbiedingsbrief, dat het ondersteboven halen van B. en W. het wachtwoord is. Er is slechts een voortgaan op de paden der reactie van he't elftal. Het antwoord van B. en W. oordeelde spr. bijna cynisch en wel ten aanzien van het ant woord op spr. opmerking over het buigen voor de financieele commissie. Niets blijkt voor het elftal meer veilig Dit is een slechte politiek. Het is onmogelijk vol te houden, dat het de zaak van een college moet zijn om met het domme potlood te schrappen. Met zorg moet nagegaan worden te behouben wat men heeft. Die woorden heeft ook de voorz. gesproken en toch werd aoor de andere leden van het college Bero-ps- keuz° en Vervo'gonderwijs opgebeven. Dat is geen regeeren. Onze groote critiek is, dat het college niet ernstig werkt om te behouden wat men heeft. Ten aanzien van de belastingen staan wij toch hoogstens in het midden Van de lange lijst. De nieuwe regeling van het Rijk bevat naast veel afkeurenswaardigs, in :eder geval veel goeds, n.l. meer evenredigheid van druk, zoolang die er niet is, is het onont- kombaar dat de belasting in de eene ge meente hooger is dan in de andere. Het is funest om de uitgaven naar de in- komsten te regelen. Ook wij willen graag verlagen, maar niet belasting verlaging om bij de kiezers in het gevlei te komen. Hier wil men belastingverlaging, wat er ook gebeurt. Voor alles geen verslechtering van het onderwijs en zeker niet als het onderwijs van de gegoeden onveranderd is gebleven. Winst uit de bedrijven is, volgens de pers, een degressieve belasting en daarom moet de prijs verlaagd worden. In theorie is spr. het er mede eens, doch geen gemeente kan buiten winst uit de bedrij ven. Bovendien gebruikt een gegoede meer gas dan een minder gegoede, zoodat de winst niet zoo degressief is als men het voorstelt. Door het getal is er wel progressie. Wij waren het feist tegen winst uit de bedrijven, toen de toestand van de arbeiders allerellendigst was. Thans zijn de loon en van de gemeente- arbeiders goed, al wil spr. nog pensioen met 3>Vi premieaftrek. Het is eervol om aan afbraak zoo weinig mogelijk te doen, ook zonder mij. De geest van den tijd wil dat de bezittende klasse ver- verbranden hals, 't zinnebeeld van de kussen van Juni. Verbeeld u eens, miss Craven, wat moeten wel de gevoelens \an een Romeo zijn geweest, teen hij tot de ontdekking kwam, dat Julia driftbuien had, of de marteling van een Pelleas toen hij bemerkte, dat Melisan-de val sche tanden had, of weer, denk u eens de op- winding van een Abelard, die zag dat He- loi'se aan winterhanden leed." Lola lachte, maar voor ze tijd had iets te zeggen, begon mrs. Crisp. „Dat is zoo iets vreeselijks, lord Drewith. Ik heb er's winters ook last van en mr. Quelch ook. Is het niet mr. Quelch? Ik heb er van alles aan gedaan. En het doet pijn ook. Ik heb gehoord, -dat't komt van te veel vleesch eten. En het is nog wel zoo moeilijk te krijgen Vegetariers hebben ze, geloof ik, nooit."" „Vegetariers krijgen nooit wat, mrs. Crisp", zeide Drewith, „uitgezonderd kinderen, af- schuwelijke kleeren en tuindorpen." Mrs. Crisp lachte. Haar lach kwam altijd zoo onverwacht, dat men er van opschrikte Eerst kneep ze haar oogen half dicht en iron- ste haar wenkbrauwen waardoor ze den in- druk gaf, dat ze plan had in huilen uit te bar- sten. Beresford had respect voor de uiting van haar vroolijkheid; ze gaf hem een angstig ge- voel. „Gelooft u aan romantiek, mr. Quelch?" informeerde Lola, het medium aankijkend, dat gedurende den maaltijd zoo stil als een muis was geweest en zich geheel gewij-d had aan de meer belangriike bezmheid van eten. Somber schudde mr. Quelch zijn hoofd. Vele kinderen lusten niet gaarne pepermunt. Een uitzondering hierop vomit omdat deze, dank zij de origine@3@ samensteUing, geen scherpsn of bitferen bijsmeak heeft. Voor H.U. Winkelitrs bij; J. F, v. Lieshoui en G. Kuijper, slechtering van de arbeidsvoorwaarden wil. Tegen deze noodlottige politiek, ook noodlot- tig voor de klasse die ze zien moest, waar- schuwde spr. Het is ook christelijke politek om aan de minst bedeelden het eerst te denken. Men beleidt dan het Christendom in de politiek. S^r. gelooft niev, dat de leden van het elftal zoo ingenomen zijn met de poli tiek die men nu eenmaal is begonnen. Ook de Alkm. Crt. van roode smetten vrij. Geroep van rechts: Nou, nou. Veroordeelt de gemeente politek. Spr. ci teerde het overzicht van 14 Juni en ver klaarde dit te onderschrijven. De heeren- van de R. K. weten, dat een volksstemming in Alkmaar hun politiek zou veroordeelen. De heer Keesom Nou, nou. De heer Westerhof Zou er wel een R. K. arbeider zijn die gelooft dat spr., zoo- als „Ons Blad" schreef in politieke zin veel kwaad heeft gesticht. De heer Woldendorp: Dat gelooven wij allemaal. De heer Westerhof Een grap is goed, maar niet als men daarmede demon- streert, dat men een slechte politiek voert. Spr. betoogde nog dat niet de heer Thomsen doch Mr. Kusters de sterke man is. Hij becritilseerde voorts de commissie-Vo gelaar, die steunt op de wet der traagheid. Laat men toch wel vergaderen. Wrijving van gedachten is toch noodig. Spr. constateerde, dat de raad van B. en W. in het voorloopig verslag nul op request heeft gekregen. Mr. Kusters: Dat is altijd zoo ge weest, ook toen U in het college zat. De heer Westerh of stelde een motle waarin wordt voorgesteld de commissie Vogelaar, onder dankzegging, op te heffen. De heer Govers Dat wordt met alge meene stemmen aangenomen. Gelach.) De heer Westerhof De commissie heeft zelfs niets geprobeerd. Mr. S 1 u i s Wat is er tegen, dat de com missie blijft? De heer Westerhof Rariteiten hooren nu eenmaal in het museum (Gelach). De heer Westerhof had van den in- specteur van de belastingen geen inlichtingen kunnen krijgen. Toch nam spr. aan dat het belastbaar inkomen belangrijk hooger zal zijn en zeker zal de vermenigvuldigingsfactor naar beneden kunnen. Spr. wil dan ook de winsten uit de bedrijven aan sociale zaken ten goede laten komen. In het afgeloopen seizoen was het aanta! gewerkte weken in de werldoosheid belang rijk lager. De voorzitter: Het is precies anders- om. De heer Westerhof Er is 1/3 min der gewerkt dan is voorgesteld en 1/4 mindet dan het vorig jaar practisch uitgevoerd. De v ofo r z i 11 e r De cijfers die wij hiet geven bewijzen het tegendeel. De heer Westerhof Toen ik de vo rige maal de cijfers gaf, werden ze met geen woord weersproken. Spr. ging voort en noemde het antwoord -aa „In den hemel is geen romantiek", zeide Drewith, „waarom huwelijken ook daar ge- sloten worden." „Wat u onder romantiek verstaat", zeide mr. Quelch, naar Lola kijkend, „neen, maar de groote romantiek is niet van deze aarde." „In het schimmenrijk dan?" opperde Dre with, maar weer schudde mr. Quelch zijn hoofd vol sombere berusting en deed meteer een aanval op de peches Melba voor hem. „He", zeide Lola, „alle menschen zijn som ber en cynisch. Daar heb je tante en mr. Quelch, beiden met een been in de andere wereld, en lord Drewith en mr. Beresford trachtten alles wat er in deze wereld is in -een belachelijk daglicht te stellen. Arme ik", riep ze met komische wanhoop. „Ik ben net als een kind, dat al zijn speelgoed voor zijn oogen ziet verminken. U maakt op die manier, dat ik nooit meer kan voelen voor iets wat mooi of verheven is." „Maar mijn lieve miss Craven", zeide mr. Quelch, een hap ijs met zoo'n vaart verwer- kend, dat hij zich bijna verslikte. „Mijn lieve miss Craven." Drewith staarde mr. Quelch aan, die nu weer een en a! aandacht voor zijn Pechee Melba was. Beresford stelde zich mr. Quelch voor Lola achterna hollend door het mulle zand, zooals hij een paar dagen geleden gedaan had en een glimlach speelde om zijn mond. (Wordt vervolgd.)' (Wordt oervotgd) ALKMAAR.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 5