DlkmairsGlie Conrait. FEun.mm lerige wsgen ZILVER ft Zaterdag lO November. provinciaal nieuws Ho. 267 1928n Honderd dertigste Jaargang. SINT PANCRAS. (Vervolg gemeenteraad.) De heer van Kampen stond niet zoo sterk tegen dit adres. Hij oordeelde de aansluiting der warenhuizen en kassen in't belang van het lichtbedrijf en wilde het adres stellen in handen der commissie voor de Lichtbedrij- yen. De heer Snel bepleitte in dit verband nog cltbreiding van de dagstroom, hetgeen ech ter, blijkens toelichting van den voorzitter, trots vele pogingen der commissie, steeds door het Prov. Bedrijf is geweigerd en tech- nisch niet mogelijk schijnt te zijn. Ten slotte werd het voorstel van B. en W., om dit adres voor kennisgeving aan te ne men, met algemeene stemmen aangenomen. Als laatste agenda-punt kwam in behande- ling een verzoek van K. Bruin en K. Borst, voor het leggen van een voetbrug vanaf Bul- iepad naar de Pol. B. en W. adviseerden hierop gunstig te beschikken, op voorwaarde, dat de voile breedte van het vaarwater behouden bleef en de hoogte werd bepaald volgens bestaande yerordening. De heer Lek wenschte, om verjaring van eigendomsrecht te voorkomen, een kleine jaarlijksche vergoeding te bepalen. De voorzitter Wenschte dit te bepalen op 50 cents per jaar. De heer Snel: Dan zijn we billijker als Alkmaar, dat eischt jaarlijks 1 voor een een bruggetje. Het voorstel-Lek werd aangenomen met de stemmen van de heeren Muurling en van Kampen tegen. Met algemeene stemmen werd hierna het yerzoek toegestaan. Hoewel de agenda thans was afgehan- deld, deelde de voorzitter mede, dat j.l. Zater- dag een adres was ingekomen, behelzende een verzoek tot openstelling van den Twuij- verweg. Met algemeene stemmen werd becloten dit adres thans in behande'ing te nemen. De voorzitter deed voorlezing van het adres, behelzende een verzoek van N. Tim- merman en J. Gootjes Pz., eigenaren van be- drijfs-auto's, onverwiild stappen te doen bij Ged. Staten, ten einde te verkrijgen, dat een nader te bepalen publiek lichaam, b.v. het Hoogheemraadschap Noordhollands Noor- derkwartier, opdracht wordt gegeven deze dringend noodzakelijke wegverbetering ter hand te nemen volgens het plan, opgemaakt in conferentie te Broek op Langendijk en on- middellijk tot uitvoering hiervan over te gaan. De onderhandelingen over kostenver- dieling enz. tusschen de gemeenten onder- ling kunnen dan intusschen worden voortge- zet en tot een einde gebracht. Kosten met rentevergoeding kunnen daarna worden te- ruggevorderd en het publiek blijlt niet lan- ger gedupeerd. B. en W. zijn van oordeel, dat hier wel een bepaald idee naar voren wordt ge bracht, dat overweging verdient, docli willen hierover hunne meening nog opschorten. Zij hebben hierop geen voorstel. Op allerlei ma- nieren is door hen gewerkt om een oplossing te vinden, doch altijd bleek de kostenverdee- ling de hinderpaal. Op persoonlijk verzoek van B. en W. heeft de Minister toegezegd onmiddelliik na de vacantie zich met Alkmaar in verbinding te stellen. Tot heden hebben B. en W. hierover van den Minister nog niets vernomen. Mogelijk wil de Raad B. en W. nogmaals opdragen zich met den Mi nister in verbinding te stellen. Wethouder Duii was van meening, dat de zaak bij den Minister nog aanhangig was, zoodat thans geen anderen weg lean worden ingeslagen dan nogmals met den Minister te confereeren. De voorzitter: Van Alkmaar zijn geen stappen meer te verwacht-en, dus staan wij weer op't doode punt en kan hier niet meer van een loopende zaak gesproken worden De heer Lek vond het meer dan treurig, dat deze belangrijke aangelegenheid door allerlei tegenwerpingen zoo lang sleepende wordt gehouden. Hij hield een scherp betoog tegen hen, die naar zijn meening absoluut onwillig waren mede te werken en zou het toejuichen indien thans zoo scherp mogelijk werd opgetreden. Spr. ging hier uitvoerig op door, met algemeene instemming van den Raad. Wethouder van Kampen bracht de idee naar voren, op de gevaarlijkste plaatsen hekken aan te brengen en den weg open te Tfelien. Laat Alkmaar met anderen dan de zaak maar verder uitvechten. De voorzitter verklaarde zich gaarne be- reid alles te doen om tot oplossing te komen van dezen onhoudbaren toestand. Wij zijn, bereid, ons nogmaals tot den Minister te wenden, ook in verband met dit adres en in een uitvoerig schrijven den toestand nog maals uiteen te zetten. Na uitvoerige bespreking kon de Raad zich algemeen hiermede vereenigen en werd aldus besloten. Ten slotte werd nog behandeld een verzoek om betere verlichting van de Boeterslaan. B. en W. hadden den toestand ter plaatse opgenomenen met belanghebbenden bespro- ken. Zij constateerden, dat de verlichting daar niet minder was dan in andere lanen in de gemeente, doch steiden zich voor, dat door verplaatsing van het lichtpunt bij den transformator nog wel verbetering was te verkrijgen. Aldus werd besloten. Eveneens werd besloten tot aanbrenging van een lichtpunt aan het raadhuis. De voorzitter, hierna tot sluiting over- gaande, sprak een warm gevoeld woord van lulde aan de nagedachtenis van wijlen den heer Paarlberg, die, voorheen hier altijd aanwezig, zoo vele raadsverslagen maakte, wier objectiviteit hem hadden doen kennen als een hoogstaand mensch. Hierna sluiting. KENNEMERLAND. De aanvoer aan de veilingen verschilde niet veel met dien der vorige week, maar de kwaliteit van de overgangsartikelen wordt er met beter op. Dit geldt speciaal voor pt-en en bloemkool. Overigens was er een groote aanvoer van diverse koolsoorten (uitg-ezon- derd roode kool) en andere wint-ergroente Over bet algemeen was de handel stug en de prijzen van laag tot middelmatig, uitge- zonderd voor spruiten en vruchten De aanvoer van spruiten was, gezien den tijd van't iaar, al vrij groot, doch't meeren- d-eel was niet mooi en er waren veel losse of rozen bij. Echter werden mooie partijtjes goed betaald en we noteerd-en voor le soort f 18f 26.50. Voor losse of rozen 1.50 6 en voor den doorsnee-aanvoer f 8 15, alles per 100 K G. Bloemkool werd in beduidende kwantums aangevoerd, doch de kwaliteit liep sterk uit een. Mooie kool werd graag gekocht en le soort gold 1520, terwijl 2e soort 6— 10 en uitschot voor een prijsje van 3 f 5 verkocht werd. Boerekool wordt steeds meer aangevoerd, doch de prijs is laag; gemiddeld 2 cent per struik is te laag. De noteering was van 0.50 tot 3 per 10O stuks. De Bredasche groene kool, een zeer ge- wild-e soort in deze omgeving, mocht zich niet in de belangstelling verheugen. Eigenbjk is het ook nog een beetje vroeg. daar deze <ool wat dieper in den herfst of winter meer gezocht is. De prijzen liepen buitengewoon sterk uiteen: van 0.404.50 per 100 st. De Bloemendaalsche gele kool, die in mooie kwaliteit werd aangevoerd, ging beter. De handel was vlug en de prijzen vrij goed, de noteering van 56.50 per 100 stuks Wortelen (peen) werden in sterk afwijken- de kwaliteit aangevoerd en als gevolg daar- van waren er sterk uiteenloopende prijzen Schitterend mooie kwaliteit bracht f 12 16.50 op en afwijkende f 5f 8 50, a'ies per 100 bos. De aanvoer van andijvie is nog groot en de kwaliteit nog vrij goed, al kan niet out- kend worden, dat een deel der aanvoer nog de sporen van de nachtvorsten te zien geeft De prijzen waren sterk verschiilend, van f 0.20—/ 0.75 per kist, enkele uitzond-erin- gen een i-etsje hooger noteering. Spinazre is, voor zoover het mooie kwali teit is, een gewild artik-el De noteering was 0.301.35 per kist. Sla wordt nog steeds aangevoerd en over het algemeen is de kwa liteit niet mooi en de prijzen niet hoog, m° een noteering van 0.45f 0 80 per kist. Prei wordt in geen groote partijen aange voerd en over het algemeen genomen is de prijs niet hoog. Uitzonderingen zijn 12 f 15 per 100 bos, de massa gaat voor 3 5 lager van de hand. Knolseld-erie was meer in trek dan de vo rige week, de prijzen waren, in doorsnee -ets hooger en de noteering f 39 per 100 st De kleine partijtjes kasboonen werden voor 0.600.75 verhandeld, de kooplust was groot. Druiven werden in kleine kwantums aan gevoerd en hoewel de kwaliteit niet beter wordt, is de prijs niet lager, de noteering 60—f 80 p er 100 K G Peren en appelen zijn duur, dit geldt voor alle vruchten, zelfs voor afwijkende kwali teit, doch tafelvruchten zijn het duurst. De noteering was voor tafelvruchten van f 29f 40 en voor keukenvruchten van f 14 tot 22 per 100 K G. De aanvoer van aafdappelen blljft als "de vorige weken. Nog steeds een luie handel en lage prijzen. Door R. L. de W. 48' „Waarom lacht u, mr. Beresford?" vroeg ie. „Laat ons ook eens lachen." Richard is een echte grappenmaker", zei de Drewith, zonder bedoeling te hulp komend „In Londen is hij de eenige ezel, die er rone voor uitkomt. Is't niet Dickie?" „U doet alsof u werkelijk van die beestjes houdt", glimlachte ze. „Nu, dat geloof ik", stemde Drewith toe „Als ik een ezel zie, blijf ik altijd staan en aai hem over zijn snuit." Even later wendde zij zich tot Beresford en fluisterde: „Dat zit'm geloof ik in de familie; her- innert u zich niet, dat u verleden mijn snuit wildc aaien?" „Uw snuit aaien!" herhaalde hij, niet zeker of hij't wel goed had verstaan. „Ja", lachte ze, „toen ik beweerde blij te zijn dat ik geen koe was." Voor Beresford tijd had te antwoorden was ze al weer in het algemeen gesprek betrok- ken „We zullen de koffie in den wintertuin nemen", riep mrs. Crisp. „Daar is het zoo aardig. Ik houd van muziek. Komt u eens bij mi' ziiien praten, mr. Berry. Ik heb u haast nog niet gesproken." Eenmaal in den wintertuin, scheen mrs Crisp haar wensch vergeten om met Beres ford, die naar het gesprek der anderen zat te luisteren, te praten. Lola deed herhaaldelijk vergeefsche pogingen om hem in het gesprek te doen deelen, maar mrs. Crisp bleef hem m-geeren en wiidde zich geheel aan Drewith en mr. Quelch Maar op een gegeven moment deed een ga- tegenwoordlg- ping in het gesprek haar de leid van Beresford herinneren. Ze verhuis- de naar hem. „Ik heb Lola eens onderhanden genomen", zeide ze met gedempte stem en een gemaakt lachje, ,,'t was zoo onvoorzichtig van haar. Wat moeten ze in het hotel gedacht hebben. Ik ben heel boos op haar. Ze had direct te- rug moeten gaan. Die arme miss Brock. Ze is zoo dikwijls ziek. En ze heeft zoo'n last van haar beenen". Beresford kreeg niet te hooren waaraan miss Brock lijdende was, want onverwacht schoot mrs. Crisp snelvuur af op mr. Quelch, om even later weer tegen Beresford te begin- nen. „Maar mr. Berry, u hebt ook verkeerd gehandeld". Weer keek mrs. Crisp hem aan met een gemaakt lachje om haar valsche ge- bit. „U had haar naar huis moeten sturen. Wat zal het personeel wel gedacht hebben? En de couranten? Vreeselijke menschen. Journalisien bedoel ik. Ze heeft toch geen ba- den genomen?" EEN WELKOM GESCHENK. De keuze van een geschenk kost dikwijls heel wat hoofdbre- kens. En toch kan het zoo eenvoudig zijn, Geef iets in „Gero"! Een geschenk van Gero-Zilver wordt steeds gewaardeerd. En de collectie biedt ruime keuze niet alleen op het gebied van tafelzilver, doch ook in luxe artikelen, thee- serviezen. toiletgarni- turen enz. Verkrijgbaar in alle qoede zaken. de ge een af- HEILOO. In plaats van de heer D. Koster, die als zoodanig heeft bedankt, is tot presidentekerk- voogd van de Ned. Herv. Gemeente gekozen de heer P. van der Molen. Door de fa. Holsmuller te Alkmaar is gedurende de 3-daagsche demonstratie van de H. A. B. een theeschenkerij gehouden, waarvan de baten ten goede kwamen aan de Wijkverpleging ter plaatse. Dank zij de welwillendheid van de eige- naar van „De Rustende Jager", die belang- loos zijn tooneel disponibel stelde voor buf fet, het bestuur van de H. A. B. dat ten voile medewerkte en niet te vergeten de dames, die de theeschenkerij bedienden, is er een batig saldo van 46, welk-e door genoemde firma aan de Wijkverpleging is ter hand gesteld. De rekening en verantwoording van de 3-daagsche demonstratie van de H. A. B g-eeft aan in ontvangsten 979.60, uitgaveu 835.47, batig saldo 144.13. Naar we van den voorzitter van de H. A. B vernamen, is het batig saldo ontstaan door dat het aantal bezoekers belangrijk grooter is geweest dan men had verwacht. Daarom komt het saldo, als reserve bel-egd, ook we- derom aan de geheele burgerij en zal het dienen voor een eventueel te kort wanneer, in de loop der jaren, feestelijkheden worden "georgarn&dfd, welke een nadeeirg saldo mochten opleveren. Voorts deelde hij ons mede, dat de com missie der H. A. B. is ontbonden, doch staan- de ter vergadering een nieuwe commissie is gevormd, die denzelfden naam blijft behouden. De heer Grootewillink heeft bedankt als lid der commissie omdat hij van oordeel was dat de V. V. V. de eventueel te houden feesten moest organis-eeren of althans de leid ing moest houden voor het organiseeren. Voor eenigen tijd hebben we gemeld, dat het bestuur van het fanfarecorps „Eensge- zindheid" een beroep zou doen op de burge rij, daar er behoefte was aan vernieuwing van instrumenten. We hebben dat beroep aanbevolen, omdat men nooit tevergeefs een beroep op het fanfarecorps doet. Welnu, het resultaat heeft de verwachting overtroffen, want zeide een der bestuurs- leden ons, er wordt zooveel gevraagd. Het be- drag is van die groote geweest, dat er niet minder dan een 7-tal instrumenten zijn aan- gekocht en in de etalage van den heer Jac. v. d. Kommer zijn uitgestald. Hoewel ten hoogste dankbaar is er nog geen geld genoeg, want meerdere instrumen ten eischen vernieuwing, doch het bestuur zal wel overwegen hoe men weer aan een nieuw bedrag komt. Ons werd verzocht den dank van het be stuur over te brengen, waarvan we ons gaar ne kwijten. Op 14 November geeft de Rederijkers- kamer ,,'t Ontluikende Roosje" een uitvoering in „De Rustende Jager". Opgevoerd wordt „De Tante ui-t Indie" van Henri van Wermeskerken. Zoo als altijd zal de Kamer het beste beentje voor zetten om het moeilijke stuk tot zijn recht te brengen. De tooneelaankleeding komt van den heer Bakker te Alkmaar, terkijl de firma Ridderik- hoff de grimmeering en costumeering ver- zorgt. Voor nadere bijzonderheden zie men advertentie in ons blad van gister. WIERINGEN. In een Woensdagavond in cafe Kok houden vergadering is alhier opgericht afdeeling van de Ned. Vereeniging tot schaffing van alcoholhoudende dranken, met aanvankelijk 26 leden. Het bestuur is samengesteld als volgt: Ir. J. P. Mazure, voorzitter; P. J. Steinmetz, secretaris (adres: Directieverblijf Zuiderzee- werken, Den Oever), Mw. D. WitSlikker, J. Schutte en J. de Wit Sz., leden. Een huis- houdelijk reglement werd vastgesteld; verder werden eenige besprekingen gevoerd inzake de actie der afdeeling. Het bestuur zal zoo spoedig mogelijk met plannen omtrent pro paganda komen. WIERTNGERW AARD. Het zal nog niet veel voorgekomen zijn, dat er op een nutsavond meer dan 200 perso- nen aanwezig waren. Dit nu was Dinsdag avond't geval, toen ons departement haar eerste bijeenkomst hield. De heer Daan Kaan als voorzitter sprak dan ook bij de opening namens het bestuur groote voldoening uit over deze opkomst. Hij zag daarin een medeleven met het werk van 't Nut, doch daarnaast is het wel de uitste- kendenaam, die de spreker voor dezen avond, de heer A. Alt van Bolsward heeft, wien dan ook een bijzonder woc-rd van welkom werd gebracht. Nu was het woord aan den heer Alt, die bij op meesterlijke wijze herinneringen heeft opgewekt aan onze schooljaren, toen meester ons vertelde over de Hugonoten. Over dit opera-stuk van Meijerbeer heeft spreker een zeer mooie en duidelijke verklaring gegeven Het speelde in den tijd van de Protestanten- vervolging in Frankrijk. In den Barthelomeusnacht (ook wel ge noemd Parij-sche Bloedbruiloft) werden d:, voornaamde Hugonoten, w. o. de admiraal de Coligny, schoonvader van Willem den Zwijger, vermoord. Het was een interessant onderwerp en wanneer het dan werd weer- gegeven op een manier zooals de heer Alt dit (met muziek en lichtbeelden verduidelifkt'i heeft gedaan, leefde men geheel en al mee. Met uitzondering van enkele jongelui, die zich blijkbaar niet een paar uur stil konden houden en daarom beter deden weg te blijven werd de spreker met algeheele aandacht ge volgd van het begin tot het einde. Deze eerst nutsavond in dit seizoen is een succes geweest, zoowel voor den heer Alt als voor het bestuur. Allen waren't dan ook zeker eens met de woord-en van den voorzitter, die den heer Alt hartelijk dank bracht voor het geen deze ons te leeren en te genieten heeft gegeven en hem een tot weerziens toeriep. Nog deelde de voorzitter mede, dat het de bedoeling van het bestuur is om den 2en avond in Januari te houden en wel met eigen kraehten. Het bestuur hield zich voor mede- werking aanbevolen. LANGENDIJK. Men schrijft ons: Goede wegen, we hebben het als eens vroe ger betoogd, zijn van groote beteekenis, voor- al voor een streek, waar handel en tuinbouw op zoo intensieve wijze worden uitgeoefend. Langendijk kan niet op beste wegen bogen: de hoofdweg, welke door de Langendijker dorpen loopt, is eigenlijk onvoldoende voor het drukke verkeer. dat er langs plaats vindt. Twee autobussen kunnen op verschillende plaatsen elkaar nauwelijks passeeren en menig dakgoot levert daarvan het bewijs. Door den verbreeding van den Middelweg zal het verkeer door Langendijk al zeer wei- nig ontlast worden, zoodat men nog een onaf- zienbaren tijd met een onvoldoenden v-erkeers- weg zal sukkelen. Wel worden in de verschil lende gemeenten de hekjes wat achteruit gezet en worden soms met medewerking en goed- vinden der eigenaars eenige verkeersstaket- sels opgeruiimd, dit zijn echter slechts onvol doende maatregelen om een veiligen, flinken verkeerswes" te verkrijgen. Deze zal voor het tegenwoordig Langendijk dan ook wel tot de vrome wenschen blijven behooren; de huizen- bouw is voor het in vervulling gaan een be- de eerste. Zeer natuurlijk is het dan ook, dat het voor- uitzicht van een weg dwars door het Geest- mer Ambacht ieder Langendijker bekoort. Dezer dagen heeft de werrencommissie uit de Provinciate Staten van Noord-Holland een onderzoek in loco ingesteld naar de meest ge- wenschte richting, waarin de weg eventueel zal worden aangelegd. Er bestaat een plan, waarbij de bedoelde weg zou loooen langs het Noordelijk gedeelte van Zuid-Schar- woude, alzoo aansluitende bij! den Hasse- laarsweg, welke uitkomt op den Middelweg van Hugowaard om verder in Oostelijke rich ting naar Veenhuizen te gaan. Velen zijn er, die verreweg de vootkeur zouden geven aan een meer Noordeliiker ligging, uitkomende bij' de zeer drukke veiling te Noord-Scharwoude om dan verder in Oostelijke richting langs den Laanweg naar Nieuwe Niedorp en Win- kel te worden gelegd. om dan uit te komen bij het centrum van het drooggeleo-de gedeelte van de Zuiderzee tusschen Wieringen en Medemblik. Zij beroepen er zich on, dat deze route reeds nv^eel drukker is en dat de Has- selaarsweg en verder de Donkereweg naar Veenhuizen veel minder gebruikt wordt dan de (erst.e We stellen ons geen partij in deze, doch willen slechts constateeren, dat de Langendijk in de zaak als zoodanig. het aanleggen van een weg door het Geestmer Ambacht. waar- door een snellere verbinding wordt verkregen tusschen West en Cost, volkomen eenstemmig is. Deze weg zou voor handel en tuinbouw van groote beteekenis zijn, zou de mogelijk- heid van een intensieve glascultuur zeer be- vprderen en zou de drukke passage door Lan gendijk ontlasten. Zonder eenige tegenspraak kan worden vastgesteld, dat de Langendiikers hoe eer hoe Hever mogen zien. dat aan den weg za! wor den begonnen. De alom zich u-itbreid^nde tuinbouw, de intensiviteit daarvan, "vragen er om. de welvaart en de verdere ontplooi'ing van de verschillende takken van bedrijf heb ben hem nood'ig, de kortere verbinding met onze heerlijke duinstreek is mede een factor die hier van belangrijke beteekenis is. CASTRICUM. vergaderde de Raad dezel „Ik denkbegon Beresford, dien het begon te duizelen. ,,'t Was verschrikkelijk", ging ze verder, zonder antwoord af t-e wachten, door. „Zoo geheel buiten alle vormen. Je kunt nooit weten of niet iemand met een verrekijker staat te kijken. Akelige wezens. De Koningin zou het zeker niet goed vinden. Ik heb gehoord, dat ze er den geheelen dag zitten. Heeren met verrekijkers, bedoel ik. Altijd even lief en vriendelijk. En zoo'n goede moeder. Verbeeld je, baden met vreemde heeren. Ze had een beetje meer moeten nadenken. Lola natnelijk" „Maar", kwam Bresford tusschenbeide „Miss Craven heeft niet gebaad." „Ik bedoelde dat ze daar samen met u bleef Mr. Quelch was zoo verontwaardigd, ik durfde het hem haast niet te vertellen. Hij is zoo teergevoelig. Eens, herinner ik me Mrs. Crisp werd in haar souvenirs gestoord door Drewith, die opstond om weg te gaan. Ze was onuitputtelijk in haar betuigingen van spijt en verzekerde hem bij herhaling, dat zij overtuigd was, dat hij ook krachtig zou zijn. Toen Beresford afscheid van Lola nam, zag hij katis haar te vertellen, dat hij vrees- de weder te zullen instort-en; of zij niet een paar uurtjes voor hem kon open houden. Zij schudde van neen, een beetje treurig, dacht hij. „Ik ben in ongenade", pruilde ze, „en ik moet m'n best doen tegenover tante Folke stone weer goed te maken". Even keek ze hem ondeugend aan. „Ik heb een lange preek ge- had over alles wat -wel en wat niet geoor- loofd is." Verder niets. Geen woord er over, wan neer hij haar mocht komen opzoeken. „Ik weet niet, wat mij in mr. Quelch het meest tegenstaat", zeide Drewith, de stoep van Bellevue afgaand. „Zij-n naam, zijn kne- vel of zijn accent. Ik mag Londenaars wel, maar niet in een g-ekleede jas", vervolgde hij. Beresford glimlachte flauwtjes, maar gaf geen antwoord. „Ik begrijp niet", zeide Drewith, terwijl ze langs Piccadilly liepen, „hoe het komt, dat iemand met een lange snor altijd voorliefde heeft voor dikke soep." Na een poosje ging hij door. „Degenen, die donkere -knevels be- zitten, schijnen de voorkeur te geven aan witte soep en de eigenaars van blonde snor- ren verkiezen een donkere vloeistof. Hoogst interessant." Maar Beresford luisterde niet. Met zijn gedachten was hij bij de leegte in zijn leven, die hij juist ontdekt had. Al lang had hij geweten, dat 't einde onvermijdelijk was, maar tot dusver het nog nooit onder oogen gezien. Dikwijls genoeg had hij aan den tijd gedacht, wanneer allesgedaan zou zijrt. Toch scheen hij 't nu voor het eerst te be- seffen. Dus dit was het einde. Folkestone was even een gebeurtenis geweest, een sprookje. Zij „Dat is nu al de derde maal, dat je te kort schiet in je sociale verplichtingen, Richard", berispte Drewith, terwijl hij zijn hoed af- Woensdag gemeente. Aanwezig alle leden. Voorzitter de burgemeester, de heer P. H. L. J, Lommen. Ingekomen stukken. Een schrijven van den heer v. d. Stel inzake de procedure v. d HoeveVan der Stel werd op voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming, als -niet ontvangen beschouwd. Bij de bespreking van het ingezonden schrijven van de Vereeniging van Ned. Gemeenten drong de heer Louter er op aan, dat de aandacht van de Vereeniging wordt gevestigd op de verteeringsbelasting, ten einde deze belasting te wijzigen of de ge meente van de heffing vrij te stellen. De voorzitter deed eenige m-ededeeling over de gevoerde actie inzake de electrici- teitsstroomtari-even. De heer Aukes vroeg de aandacht van B. en W. voor het vastrechttarief. De heer Louter zeide, dat deze zaak reeds In d-e Bedrijvencommissie besproken is. nam. „Het was lady Peggy Bristowe". „Lady Peggy Bristowe kan naar d-e maan loopen", snauwde humeurig Beresford. „0, natuurlijk, als jij dat wenscht"; Dre with zweeg verder. „Excuseer me, Drew", zeide lachend Beresford. „Ik vrees, dat ze niet erg met je ingenomen was, Dickie", zeide Drewith op een toon, die Beresford noopte hem scherp aan te zien. „Zij! Wie?" „De tante", luidde het antwoord. „Tantes zijn uit den booze", vervolgde hij, een taxi aanhoudend, „Nu ga ik je v-erlaten. Ik heb aan Bowen beloofd om aan lady Peter te komen uitleggen waarom het vegetarisme de veel wij verij onder zijn ordebroeders schijnt aan t-e moedigen". Met een handbeweging kroop Drewith in een taxi en reed weg. „Ja, dat was 'f peinsde Beresford, verder doorloopend langs Piccadilly. Mrs. Crisp mocht hem niet en hij kreeg de bons hij had de bons al gekregen Had Lola niet ge weigerd hem te ontvangen? Mrs. Crisp was allesbehalve vriendelijk geweest. Was niet Alles was voorbij Hij was gek geweest om naar Londen terug te gaan Hij had met energie terug moeten keeren tot het buiten- leven en verder trachten haar te vergeten. Het kwam allemaal door dat dwaze iets in hem, wat hij niet onder woorden kon bren gen. In ieder geval, 't was nu te laat. Boven- dien, wat deed het er toe. (Wordt vervolgd.) OP AANVRAGE WORDT U GRATIS TOEGE- ZONOEN DE BROCHURE OVER GRANULINE, HET MIDDEL VAN Dr. J H. VAN GRAFHORST. ARTS, TEGEN TUBERCULOSE EN KLIER> ZIEKTE. Middelburgsehastr.Z17, Schevenlngen.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 5