W3 Radiografisch Waerbericht. Stadsnieuws Rechtszaken L. Frao&enberg - Alkmaar. Zeefijdinnero KSarktberichfcn i€es*k en school een besHssing is daaromtrenl nog niet geno- men. Een vlucht tusschen de feestdagen in December, waarop de gedachten van weder- zijdsche familiebetrekkingen onwillekeurig verwijlen bij vroeger gemeenschappelijk ge- vierde Kerst- en Oudejaarsdagen, zou de groote waarde van een luchtdienst met Indie meer nog dan de gewone vluchien propagee- ren. Omdat zij de hoogtij-gevoelens van ver- twante menschen zou verbinden. DE LUCHTVAARTWET. Naar het Hbl. verneemt is de totstand- koming van den algemeenen maatrege'i van bestuur, waarin ter uitvoering van de lucht- yaartwet het rijkstoezicht op het vliegwezen gal worden geregeld, thans tegen half De cember te verwachten. Zij zal van veel beteekenis zijn ter voorko- ming van gebeurtenissen als te Heerlen zijn voorgekomen, en van kinderspel met een vliegmachine als in een oostelijke gemeen- He van ons land dreigde, die toen een veror- dening heeft aangenomen, welke het op- etijgen met vliegtuigen binnen die gemeente verbood. Deze verordening zal komen te vtr- callen, als de algemeene maatregel van be stuur is afgekondigd in het „Staatsblad". NOODLANDING VAN DE D 22. In de Greppolder tusschen Schoorldam en Warmenhuizen- zag hedenmorgen half elf de bestuurder van het eenpersoonsvliegtuig de D 22 van het vliegkamp „De Kooy" zich genoodzaakt een noodlanding te maken we- gens een defect aan de machine. De landing geschiedde vrij vlot, doch de bestuurder kon niet verhinderen, dat het jvliegtuig met den kop in den kant van een sloot terecht kwam, met het gevolg, dat de schroef verbogen werd. De bestuurder bleef gelukkig ongedeerd. De beide vliegtuigen, die de D 22 vergezel- den, spoedden zich naar „De Kooy" om hulp te halen. De schroef zal ter plaatse nog wel hersteld kunnen worden, doch het zal zeker moeite kosten om't vliegtuig van het vette kleiland te doen opstijgen. ProvinciaaS nieuws INLIJVING UIT DE PROV. N.-HOLLAND. Op 4 December zal eene inlijving van dienstplichtigen plaats hebben uit de pro- vincie Noord-Holland. NOORDSCHARWOUDE. Voor de Internationale Anti-Militairisti- sche Vereeniging sprak Maandagavond in het lokaal van den heer J. de Bakker, Mr. Nine Minnema uit Brussel, met als onder- ,werp „Als de Oorlog in het land komt" en „0nze plicht, onze macht". Met diverse voorbeelden toonde spr. aan, dat de oorlog de menschen krankzinnig maakt, daar alle menschelijke gevoelens ver- dwijnen. Als een geheel nieuwe bewapening noemde spr. de gifgassen, waar zelfs gas- maskers niet tegen. bestand zijn. De oorlog is verschrikkelijk, doch de na- oorlogsche tijd is nog verschrikkelijker. Een land dat in oorlog geweest is, heeft wel 50 jaren noodig om zich te herstellen. 1 Na de pauze had spr. het over den oorlog van heden in China en dien welke in West- Europa wordt voorbereid. Belgie b.v. bewapent zich abnormaal zwaar en heeft nu reeds 600 H. A. grond bij Zeebrugge onteigend voor opslag van jmunitie. Nederland doet moderner en veran- dert zoonoodig de industrie voor oorlogs- doeleinden. Spr. geloofde niet aan ontwape- ning der politieke partijen en regeeringen, maar wekte op tot persoonlijke dienstwieige- ring in dienst van het militairisme. De dienstweigeraars in Scheveningen werd hul- de gebracht. Op de rede van spr. volgde eenige discussie, waarna de vergadering werd gesloten. In ons blad van gisteren is het verslag over de Zaterdagavond gehouden uitvoering der gymnastiekvereenigingen „Hercules" en „Hygia" abussievelijk onder het nieuws uit Schoorl geplaatst geworden. HOORN. Huldiging mevr. de Boer—van Rijk. Een voile Parkzaal heeft Maandagavond Cevr. De BoerVan Rijk toegejuicht na de voorstelling van „Een Moedfer" te Hoorn. Er was geen huldigings-comite, maar na afloop dezer voorstelling dankte de burge- meester van Hoorn, mr. G. J. Bisschop de actrice voor haar spel. Onder lang aange- houden applaus overhandigde hij een bloem- stuk met een lint in de Hoornsche kleuren. CASTRICUM. Collecte Woljheeze. De opbrengst van de gehouden collecte voor het gesticht „Wolfheeze" voor verple- ging van krankzinnigen van christelijke huize bracht in deze gemeente op de som van 83.87. Voorwaar een mooi bedrag, dat het bestuur van de stichting zeer op prijs zal 6tellen. Electridteitstarieven. Zijn we wel ingelicht dan is door het col lege van B. en W. in afwijking van het advies (van de commissie voor de bedrijven aan den raad voorgesteld niet over te gaan tot een uniforme tariefsverlaging voor den K. W. U.- prijs van electriciteit van 40 op 37 cent, maar in te voeren een onverplicht vastrecht met een tariefstelling van 40 op 30 cent per K. W, U. Het vastrecht is bepaald daarbij op 50 cent per maand, terwijl daarbij de bedoeling voor zit dat zij die meer dan 60 K. W. U. per maand gebruiken daarvan gebruik kunnen maken, voor wien het dan ook een beduidende vermindering van tarief gaat beteekenen. De financieele uitkomsten van deze rege- ling zijn vrijwel gelijk aan die van de unifor me tariefsverlaging welke de bedrijveneom- missie zich voorstelt, zoodat aanneming van beide voorstelilen geen noemenswaardige ver- andering zal brengen in de bedrijfsbegroo- ting. Terrein Gasfabriek. Nu de raad in £5jn verleden week gehouden -Vergadering heeft besloten tot den aankoop van een gedeelte van het perceel tuingrond achter de gasfabriek ter vergrooting van het fabrieksterrein, waaraan groote behoefte be- etaat en wat zeer zeker in de ioekomst zeer noodzakelijk moet worden geacht, zal binnen eenige weken, wanneer de goedkeuring op het besluit tot aankoop zal zijn goedgekeurd, aoor aeaeputeercTe Staten derprovincre, ne bestaande afrastering gedceltdlijk worden omgezet en verder door een nieuwe worden vervangen. Uitbreiding Electn'citeitsnet. Door den directeur der bedrijven is thans een aanvang doen nemen met het maken van een ondergrond'sche kabelleiding in een ge deelte van den Bakkummerweg terwijl tevens wordt uitgevoerd de doortrekking van de on- dergrondsche leiding vanaf den Rijksstraat- weg naar dte Bakkummerweg nabij de ge- meenteveldwachterswoning, waardoor een ringleiding zal ontstaan wat zeer noodig is om de voorziening bij eventueele storing in de leiding door den Burgem. Mooijstraat in de hand te hebben. Een en ander geeft nog al wat werk, wat welkom is voor enkele werkloozen die nu het seizoen van bollenplanten voorbij is, weder zoo langzamerhand hier en daar gedaan krij- gen. WINKEL. Bij de op Maandag gehouden stemming is herbenoetnd tot Molenmeester van den Wheerepolder, de heer P. Molenaar en be- noemd tot Molenmeester in de plaats van den heer Jb. Spaans, die bedankte, de heer K. Over alhier. HEILOO. Morgenmiddag 2 uur zal de raad dezer gemeente in vergadering bijeenkomen, ter be- handeling o. a. van de begrooting 1929, de rooilijn aan den Willebrordusweg en de Tuindorpstraat. Belangstellenden kunnen ter secretarie kennis nemen van de agenda. AKERSLOOT. Uitslag van de gehouden verkooping bij af- slag van de perceelen van de erven P. Blok- ker ten overstaan van notaris mr. C. J. de Lange te Alkmaar in het cafe van Verduin De perceelen 1 tot en met 5. Huismanswo- ning met veestalling, schuur en erf benevens 85 A. 70 c.A. wei- en bouwland in bod op 10370 werd verhoogd tot 13175. De per ceelen 6, 7 en 8 groot 5 H.A. 37 A. 30 c.A. in bod op 10809.18 werd niet verhoogd. Kooper J." Kaandorp en c.s. De perceelen 10 tot en met 13 groot 6 H.A. 30 A. in bod op 13722.40 werd verhoogd tot 15804. Koo per Jb. Kerssens Pzn. De perceelen 14 en 15 groot 1 H.A. 88 A. 70 c.A. in bod op f 4094,79 verhoogd tot 4595. Kooper N Blokker Pzn. De perceelen 16—12. Huis, schuren en erf benevens twee woonhuizen groot 63 A. in bod op 5660 verhoogd tot 6830. Kooper P Blokker Pzn. Het woonhuis kapberg en erf van J. Balvers groot 15 A. 30 c.A. in bod op 2100. Niet verhoogd. Kooper J. Punt. Ete perceelen Blokker in bod op 45356.37 brachten thans op 52213. —Alhier doen zich wederom 3 nieuwe ge- vallen van roodvonk voor. Hoewel niet ern- stig, houdt deze ziekte toch aan. TEXEL. Maandag werd stemming gehouden voor 3 hoofdingelanden voor het Waterschap „De 30 Gemeenschappelijke Polders". De periodiek aftredende heeren, C. Keij- ser Hz. en Joh. D. Roeper Jbz., werden op- nieuw gekozen, terwijl voor de vacature, ont staan door het bedanken van den heer L. J. Roeper, herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren R. P. Keijeser Cz. en Joh. Roeper Nz. EGMOND AAN ZEE. De heer J. C. J. Broek, die als opvolger van den heer L. A. Hartman diens- plaats in den Raad moet overnetnen, heeft zich daartoe bereid verklaard. HENSBROEK. Door de plaatselijke tooneelvereeniging ,,'t Viooltje" zal a.s. Dinsdagavond een open- bare uitvoering gegeven worden van het als tooneelstuk omgewerkte, overbekende boek „Vadtrtje Langbeen" Zondagavond zal, zooals de advertentie in dit blad reeds vermeldt, de generale repetitie plaats heb ben. Het is weer eens wat anders op het gebied van de blijspelen, welke doorgaans op het platteland gegeven worden en wij hopen van ganscher harte, dat de vereeniging er in slagen mag er iets goeds van te maken. Bij de Dinsdagavond gehouden veiling van een burgerwoonhuis met erf en bouw land, groot 48 A. 70 c.A., voor rekening van den heer Jn. Naastepad, alhier, kon het woonhuis met erf, groot 4 A. 5 c.A., bij op- bod niet meer gelden als 1880, hetwelk ver hoogd werd na afslag met 340 door den et- genaar zelf. Het bouwland, groot 18% snees, werd gekocht bij opboc door den heer Jac. Koning voor 73 per snees. Bij afslag bleef kooper eigenaar. De combinatie bracht geen verandering. OUDE NIEDORP. Zondagavond werd in het cafe van den heer A. Mijts opgevoerd een kinderoperette, getiteld „Repelsteeltje", in 5 bedrijven, door de kinderen van de openbare lagere school alhier, onder leiding van den heer I. J. Schroevers, hoofd der school. Er was voor deze operette blijk gegeven van groote ver- wachting, want de zaal was eivol. Nu, het publiek heeft dan ook wel genoten. Aardig zooals dit stuk door de kinaeren werd opge voerd en uitstekend op de piano werden be- geleid door mej. A. Mijts. De heer Schroe vers kan dan ook met genoegen op dezen goedgeslaagden avond terugzien. Verder werden er door de kinderen nog schimmen- en lenteliedjes gezongen. Maandagmorgen wilden enkele men schen te Zijdewind brieven posten, maar fcft hun verwondering was de brievenbus ver- dwenen. Later op den dag werd de bus in de omgeving in een sloot gevonden. Belhamels hebben deze's nachts waarschijnlijk uit bal- dadigheid in de sloot gegooid. Wat een hel- dendaad! Het is te hopen, dat de politie, die onderzek doet, de dader(s) vindt. SINT PANCRAS. De tooneelvereeniging „Kunst naar Kracht" gaat het niet naar den vleeze. Door vertrek en bedanken is het ledental zoodanig geslonken, dat dezen winter waarschijnlijk geen uitvoering kan worden gegeven, terwijl men genoodzaakt was te bedanken voor een uitnoodiging tot deelname aan een tooneel- wedstrijd te Winkel. In een Zaterdag gehou den ledenvergadering werd echter besloten, de vereeniging niet op te heffen, doch te trachten, de animo tot deelname, vooral van - jongere Kracnten, "die er toch In SInt Pancras nog wel zijn, wat op te wekken. Ook ware het te wenschen, dat deze sym- pathieke vereeniging, die zoo vele malen ha re belanglooze medewerking gaf, wat meer moreelen steun van de ingezetenen nocht on- dervinden. BILDERDIJK. Voor een zeer talrijk publiek gaf de Kon. Red. Kamer Bilderdijk gisteravond haar eer- ste uitvoering in dit seizoen. De Kamer zette haar jubileumjaar uitstekend in en behaalde een groot succes met de opvoering van Z B. B. H. H. Hedenavond wordt de voorstelling herhaald. Wij komen op stuk en vertooning morgen terug. ERNSTIGE AANRIJDING. Hedenmorgen omstreeks 7 uur had op den hoek KennemerstraatwegEmmastraat een aanrijding plaats tusschen een wielrijder en een automobiel. De auto kwam uit Heiloo en werd be- stuurd door den heer J. R., die vergezeld was van een naast hem zittenden passagier, S. S. genaamd. De wielrijder, J. B., werd vrij ernstig gewond, evenals de heer S. S. Beiden werden dadelijk naar het St. Eli- zabethziekenhuis overgebracht. De toestand van den wielrijder is tame- lijk ernstig, die van den heer S. S. van min der ernstigen aard. In verband met bovengenoemd ongeval verzoekt de politie ons opname van het vol- gende: De commissaris van politie, alhier verzoekt dringend den persoon, gekleed in gele regen- jas en voorzien van een handkoffertje, die zich hedenmorgen bevond op den Kennemer straatweg ter hoogte van de Emmastraat en aldaar getuige was van een aanrijding tus schen een automobiel en een wielrijder, zich ten spoedigste te willen bekend maken en zich te vervoegen aan het bureau van politie. LIGHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 4.51 uur licht op. BURGERLIJKE ST AND. Y ucSOREN'v Afina Gerarda, d. van Laurentius Blanken- daal en Petronella Muis. Wilhelmina Hen- drika, d. van Comelis van Reijendam en Pe tronella Brunsman. Gerardus Cornelis en Wilhelmus Albertus, zns. van Adrianus Tesselaar en Alida Huibers. OVERLEDEN: Margaretha de Jong, 63 jaar. DE POPULAIRE ROTTERDAMMERTJES. In de strafzaak betreffende de z.g. „Popu- laire Rotterdammertjes", welke gister heeft gediend voor de rechtbank te Rotterdam, stonden terecht de 53-jarige M., redacteur van een Haagsch weekblad, de 43-jarige v. V., zonder beroep uit den Haag en de 37- jarige C. zonder beroep uit Rotterdam. Ver- dachten was oplichting ten laste gelegd. Vol- gens de dagvaarding hebben zij in het tijd- vak van Mei 1927 tot Januari 1928 tezamen en in vereeniging, althans ieder voor zich personen bewogen tot afgifte van verschei- dene bedragen, althans van een bedrag van f 1 en wel door listige kunstgrepen. Het O. M. betoogde dat deze zaak een ver- volg was op het vrijsprekend vonnis voor den kantonrechter. Spr. bracht hulde aan den inspecteur van politie Mellis, die had uitge- vonden, dat men hier niet te doen had met een overtreding van de loterijwet, maar met oplichting. Hij achtte dit bewezen en eischte tegen elk der verdachten zes maanden gevangenisstraf. De verdedigers mrs. J. Lourens en J. J. Fokma achtten het bewijs niet geleverd en pleitten vrijspraak subs, voorwaardelijke ver- oordeeling. Uitspraak over 14 dagen. MET 35.000 OP DEN LOOP. De Rotterdamsche rechtbank heeft den molenaar A. K., die indertijd naar het bui- tenland gevlucht was, met medeneming van 35000 uit zijn faillieten boedel, veroordeeld tot 1 jaar en zes maanden gevangenisstraf. Overgespaard geld dient veilig, doch ook tegen een behoorlijke rentevengoeding belegd te worden. Omtrent belegging in solide effecten geeft de firma de Lange de Moraaz te Alkmaar gaarne alle gewenschfe inlichtingen BOTSING TUSSCHEN AUTO EN LANTAARNPAAL. Hedenmorgen reed een vrachtauto bij de Vlotbrug tegen een lantaarnpaal, welke daar- door ernstig werd beschadigd. Van de auto werd een der zijruiten ver- nield. TRANSPORTFIETS D'UIKELT. Gistermiddag omstreeks half vier reed een bediende van de firma Alb. Hein met een transportfiets langs de Principeweg naar de Nieuwe Sloot. De fiets was zwaar beladen, te zwaar wellicht, zoodat plotseling een as van een der voorwielen brak. Het gevaarte zakte natuurlijk in elkaar en de berijder kwam met een sierlijke boog op straat terecht. Gelukkig bezeerde hij zich niet ernstig. De vraeht bestond uit een baal rijst en een groot pak mais. Het pak scheurde, doch de maiskorrels bleven in de bak liggen, tot groot leed der vogels, die nu een aardige versnape- ring misten GOED AFOELOOPEN. Gisteravond omstreeks 6 uur werd de 11- jarige T. B. R., die in de Gasthuisstraat met eenige vriendjes aan het spelen was, door een passeerende auto aangereden. De jongen kwam er gelukkig met een bezeerde knie af. De oorzaak is vermoedelijk, dat de jongen nog juist voor de aankomende auto langs wilde loopen, met voormeld gevolg. DE BEMALING VAN DE EGMONDER- MEER. In aanvulling van ons bericht inzake de bemaling van de Egmondermeer, kunnen wij nog mededeelen, dat het besluit in een der drie molens de Boschmolen een Eriksson-motor te plaatsen met 42 tegen 39 stemmen werd aangenomen. De 39 stemmen waren voor algeheele electrische bemaling. Het leeningsbesluit werd aangenomen met 36 tegen 34 stemmen. BOUW LAGERE SCHOOL AAN DE LINDELAAN. Den bouw van de openbare lagere school aan de Lindelaan hebben B. en W. opgedra- gen aan den laagsten inschrijver, den heer J. Huiberts Jr. alhier. Laat IJwe DRUKWERKEN door ons ver- vaardigen. HET ADRES voor vereenigings- drukwerk. Electrische Drukkerij. OPLICHTING. Voor de Utrechtsche rechtbank heeft giste ren gediend de zaak tegen den 31-jarigen zaakwaarnemer H. S. uit Ede en den 20-jari- gen koopman T. Z. uit Barneveld, verdacht van door bedriegelijke voorwendsels T. v. d. H. uit Barneveld achtereenvolgens de bedra gen van 20, 40, 600, 1200, 2000 en 285 afhandig te hebben gemaakt. Verdachten hadden v. d. H. op den mouw gespeld, dat dit geld noodig was voor een proces, dat v. d. H. voeren wilde. Het O.M eischte wegens oplichting tegen S. een gevan genisstraf van 1 jaar en 3 maanden en tegen Z. 1 jaar en 6 maanden, voor beiden met af- trek van den tijd in voorarrest doorgebracht Uitspraak 20 dezer. FORENSENKWESTIE TE WORMER Op de rol van de burgerlijke Kamer kwam gisteren weder voor de forensenkwestie der gemeente Wormer. Zooals men zich herinneren zal, had de gemeente Wormer tal van personen, die in andere gemeenten woonden, aangeslagen als werkforensen. Deze aanslagen werden echter door den diirecteur der directe belastingen te Amster dam ambtshalve vernietigd op grond dat de aangeslagenen ten onrechte door de gemeen te Wormer waren beschouwd als werkforen sen. De gemeente Wormer was het daarmede echter niet eens en dagvaardde den staat voor de Haagsche rechtbank wegens onrechtmatige daad door den directeur der belastingen ge- pleegd. In de dagvaarding werd o.m. gesteld, dat ten tijde der vernietiging verschillende der belanghebbende aangeslagenen of gemeenten bezwaren hadden ingediend bij de in art. 265 i der Gemeentewet aangewezen instantie, dat voorts over een aantal d'ier bezwaren reeds was beslist ten gunste der gemeente Wormer en ten slotte, dat onderscheidene aanslagen reeds onherroepelijk waren ge worden, doordat geen der aangeslagenen of belanghebbende gemeenten bezwaren hadden ingediend en de daarvoor gestelde termijn was verstreken. Op grond hiervan zag de gemeente in de vernietiging door den directeur der belastin gen een onrechtmatige daad en zij vorderde van den staat betaling van de door haar ten- gevolge van die onrechtmatige daad geleden schade tot een bedrag van 178.036 56, subsidiair een bedrag, nader op te maken bij staat. Voor de gemeente Wormer treedt op mr. Y naar waarnemingen, verricht in den morgen van 14 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bild't. Hoogste barometerstand 767.8 te La Co- runa. Laagste barometerstand 741.6 te Vestma- noer. Verwachting (geldig tot den avond van 15 November) Matige zuidwestelijke tot zuidelijken wind betrokken tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk eenige regen, iets kouder. Bezoeker: Goeie help, wat een lawaaiig plaatsje is dit. Inboorling: Het was hier vredig genoeg, voor iedereen hier kw»pi om uit.Je rusten. (Judge). Oppenheimer, en voor den staat ihr. mr W M. de Brauw. De rechtbank heeft thans in deze" zaak de pleidocien bepaald op Vrijd.ag 11 Januari a.r. voor de le kamer van dat college. ONRECHTMATIGE OPSLUITINO Met Gcrechtshof te 's-Hertogenbosch heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak van de gepens. kapitein der infanterie Van B. te Rot terdam tegen den geneesheer dr. v. S. te Ber gen op Zoom, in welke zaak op 9 Oct. werd gepleit. Het hof heeft het vonnis van de rechtbai* te Breda vernietigd en den kapitein ambts halve toegelaten tot hetb ewijs door geutigen. Ten slotte heeft het hof de zaak teru^ge- wezen naar de rechtbarik te Breda en den ka pitein in de kosten van het hooger beroep ver oordeeld. TEGEN LEERPLICHT. Het Hoog Militair Gerechtshof heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen een adju- dant-onderofficier-instructeu/ uit Leiden, die door den Krijgsraad te 's-Hertogenbosch is veroordeeld tot drie geldboeten van vijf gul den, subs, driemaal tien dagen hechtenis, wegens overtreding van de Leerplichtwet, driemaal gepleegd. Beklaagde heeft gods- dienstige bezwaren om zijne kinderen naar de school te zenden en beweert dat alle on- derwijs buiten den vader om onrecht is. Al- les wat zijn kinderen noodig hebben, zal hun wel door den levenden God worden bijge- bracht. Het Hof bevestigde het vonnis van den Krijgsraad. INBREKERS. De Haagsche rechtbank heeft veroordeeld: een leeraar in het boekhouden en een kan- toorbediende, beiden te Rotterdam, recidivis- ten en gedetineerd, wegens poging tot dief- stal, onder verzwarende omstandigheden, gepleegd in het park „Vreugd en Rust" onder Voorburg, tot respect, een jaar en een jaar en zes maanden gevangenisstraf. "STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Rondo (thuisr.) 12 Nov. v. Colombo. Soemba (uitr.) 13 Nov. te Sabang. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Deucalion 13 Nov. v. Amst. n. Guatamala. Mars 13 Nov. v. Amst. n. Hamburg. Medea 13 Nov. v. Barcelona te Genua. Notos 12 Nov. v. Lissabon n. Amst. Triton 13 Nov. v. Amst .n. Rotterdam. Adonis 12 Nov. v. Oran n. Venetie. Ariadne 12 Nov. v. Gibraltar n. Malaga. Clio 12 Nov. v. Krioneri n. Patras. Eos 11 Nov. v. Passages te Bilbao. Iris 13 Nov. v. Gothenburg te Amsterdam. Nero 12 Nov. v. Amst .te Danzig. Perseus 12 Nov. v. Hamburg te {-Copenhagen. Pluto 12 Nov. v. La Pallice n. Amst. Saturnus 12 Nov. v. Cigo n. Lissabon. Vesta (uitr.) 9 Nov. v. Guatamala n. Kings ton ROTTERDAMSCHE LLOYD. Tjerimai (thuisr.) 16 Nov. te Marseille ver- wacht. Kota Inten (thuisr.) 13 Nov. v. Singapore. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 14 Nov. 1928. Op de he den gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 248 koeien, le kw. l-< 1.16; 2e kw. 0.90—/ 13e kw. 0.76- 0 90 per K.G. slachtgewicht; 36 Nuchtere kalveren 12—/ 17; 550 Varkens Holl. le kw. 0.87—/ 0.88; 2e kw. 0 86—/ 0.87; Overz. en Geldersche, le kw. 0.870-88 2e kw. 086—/ 0.87; Vette Varkens 7 0.85 0.86 per K.G., slachtgewicht. AMSTERDAMSCHE' AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 14 Nov. 1928. Op de he den gehouden aardappelenmarkt werd be- taald voor: Zeeuwsche bonte 3.303.50; Zeeuwsche blauwe 3.303.50; Zeeuw sche eigenheimers 2.702.80; Blauwe eigenheimers 2.80—3; Poters 2.25— 2.75; Spuische drielingen 2.603; Drentsche Eigenheimers 2.753Flakee- sche poters 1.802; Bravo's 3.40— 3.70. Aanvoer 3 ladingen, 1754 H.L. VERKIEZING NOTABELEN NED. HERV. GEM. ALKMAAR. Bij de gister en Maandag gehouden stem ming ter verkiezing van notabelen van de Ned. Here. Gem. te Alkmaar werden uitge- bracht 2032 geldige stemmen. Hiervan ver- wierven de candidaten van de EvangeHsche Unie 1307 en die van de Kiesvereeniging Onze Ned. Herv. kerk 725 stemmen, zoodat eerstgenoemden (de heeren H. Bossert en W. van der Leek) verkozen werden. Tot koster bij de Doopsgezinde Ge meente te Broek op Langendijk is benoemd de heer C. Groenveld aldaar. De hervormde gemeenten van Den Haag en Scheveningen, benevens de Duin oordkerk, hebben Zondag 15.440 bijeenge- bracht voor de Samenwerkende Zendingscor- poraties. KERK EN BIOSCOOP. De Amerikaansche Chr. Geref. Kerken heb ben in een synode-zitting besloten, haar leden tegen den bioscoop te waarschuwen, en we! in dien zin, dat zij zich geheel van alle bios- coopbezoek onthouden. Men is er daar nog niet toe gekomen, om de film in dienst te stellen van het geloofs- -c.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2