Aspirin. e o o o o o SjaTiMACHINE 15 EE"GRITZNER EXTRA Gcen Cinder middel legen overtreft de origineele T abletten lioofd- en klespijn, rheumatiek, jicht, verkotidlieden. bayes Verdachte zeide signaal te hebben gegeven voor hij het Waagplein opreed. Ook reed hij niet links van den weg. De 18-jarige melkrijder Nic. Pepping heeft het geval bijgewoond en geconstateerd, dat verdachte geen signaal heeft gegeven, al- thans heeft hij dat nietgehoord. De ijscoventer Jac. Schoonhoven verklaar- de als de vorige getuigen. De kaaszetter, de 73-jarige F. J. Piket, ver- klaarde daarentegen dat verdachte voortdu- rend heeft gesignaleerd. Getuige zat vooraan in den auto. De olficier eischte vernietiging van het vonnis des kantonrechters en veroordeeling van B. tot 10 boete of 10 dagen hechtenis. Hierna sluiting. KERKDIEFSTALLEN. Voor de arr. rechtbank te Maastricht stond ierecht H. J. M. Wouters, kleermaker, ter zake van vier diefstallen, gepleegd in de kerk te Lemmel, in de school te Einighausen bij Lembricht, in de kerken te Oirsbeek en Doen- rade en daarna nog eens in de kerk te Lem mel. Het O. M. eischte tegen verdachte in de eerste zaak vrijspraak, in de drie overige ge- vallen elk acht maanden gevangenisstraf Ppovinciae! nieuws OUDKARSPEL. Tot tijdelijk penningmeester van de ver- eeniging voor ziekenhuisverpleging is be- noemd de heer P. Spanjaart. De IJsclub „Volharding" vergaderde Woensdagavond te half acht ten lokale van den heer C. Vis alhier. De voorzitter, de heer M. R. Eecen, opende de vergadering met een woord van welkom aan leden en pers. Spreker bracht een woord van hulde aan de overleden leden der vereeni ging, de heeren Keppel en Paarlberg. De heer Keppel was oprichter der vereeni ging en eere-lid; de heer Paarlberg bestuurs- lid en penningmeester. Beiden hebben veel voor de vereeniging gedaan. Zij zullen bij de vereeniging nog lang in herinnering blijven. De notulen van de vorige vergadering v rden na voorlezing onveranderd vast- gesteld. Hierna las de secretaris het winterverslag voor, hetgeen op zeer aangenamen gezelli- gen manier plaats vond. Hij gaf een mooi overzicht van Ijetgeen in den afgeloopen winter heeft plaats gehad. De voorzitter bracht den secretaris harte- lijk dank voor dit verslag De vice-penningmeester bracht daarna zijn financieel verslag uit. Het batig saldo bedroeg 75.69 Door de heeren Kuiper en Eecen werden de bescheiden nagezien en in orde bevonden. Besloten werd de functies van penning- meester-bode, voor 1 jaar te splitsen Als nieuw bestuurslid werd gekozen de heer D. Kist, dien van zijn benoeming ken- nis zal worden gegeven. De functies zullen onderling worden ver- deeld. Aftredende zijn de heeren O. Bakker, J. Schrieken en C. P. Eecen, die met algemeene stemmen werden herkozen en de benoeming aannamen. Verkiezing hoofdcommissarissen. Het be- stuur heeft de volgende dubbeltallen opge- maakt, waarvan de eerstgenoemde aftredende is: 1 P. Wijn C. de Vet 2. LdeWit H. Bakker 3. G. Hart C Borst 4. P. Kroon J. Kramer 5. K. Dekker J. Kos 6. Jb de Boer J. v. Hout De aftredenden werden alien herkozen. Die in de vergadering tegenwoordig waren, na- men hun benoeming aan, terwijl de afwezi- gen met hun benoeming in kennis zouden worden gesteld. Hier las de voorzitter voor een verzoek van den ijsbond Noord-Hollands Noorder- kwartier, waarin „Volharding" wordt uitge- noodigd ter bijwomng van een vergadering, voor de bespreking van de wijze. waarop de ijssport zou kunnen worden bevorderd. Deze bond wil naast de wedstrijden van de Kon. Schaatsenrijdersvereeniging wedstrij den organiseeren, doch om geld, niet om medailles. De voorzitter meende dat het niet mee zal vallen, om deze wedstrijden naast elkander te houden. Vooral niet wanneer het om geld gaat. Onze rijders komen daardoor in conflict met den Kon. Schaatsenrijdersbond. Zij worden door dien bond gediskwalifis- seerd. Het moet amateurisme blijven en dat kan niet meer, als het om geld gaat. De vergadering was het met den voorzit ter eens en meende, dat op het verzoek niet aoest worden ingegaan. Aldus werd besloten. Bij de rondvraag informeerde de heer Lan gendijk, hoe het stond met de verlichting van de banen. De voorzitter zeide, dat dit punt op de bestuursvergaderingen reeds was bespro- ken. De financieele toestand is echter van dien aard, dat we niet veel kunnen uitvoeren. Electrificatie kost veel geld. De heer Swager vroeg inlichtingen over de aanschaffing van een zuurstofapparaat. De voorzitter zeide, dat aan het gemeente- bestuur was gevraagd een dergelijk appa- raat aan te schaffen, doch daarvan zal wei Voor Alhmaar en Omstreken P. Zuiker, Verdronkenoord 84. tijdens de vacature hebben behartigd. Daar niemand het woord meer verlangdc, sloot de vcorzitter de vergadering. Daarna was er gelegenheid tot 1 uur om den nieuwbenoemden burgemeester te felici- teeren. Vervolgens werd bij den heer Slikker de ia<u aaa ie sciiaiieit, aoen aaarvan zai wei 'unch gcbruikt. niet veel van komen. Er zal nog eens om ver- was einde van den plechtigen in- zocht worden. t tocat en installatie van den nieuwen burge- De heer Tauber zou propaganda willen meeHer van Wannenhuizen. maken voor het kunstrijden. Z1J vermeld, dat door een vijftal luxe De voorzitter zeide, dat dit punt reeds meermalen door het bestuur is besproken en zegde toe op de volgende vergadering van den Kon. Schaatsenrijdersbond daarover te zullen spreken. De heer van Loo stelde voor 25 bij te dragen in de kosten van uitzending van rij ders naar het buitenland. De financieele toe- stand van de vereeniging is wei van dien aard, dat niet te royaal met geld omgespron- gen moet worden, doch we moeten in aan- merking nemen, dat dit jaar geen subsidie van de gemeente is genoten. De voorzitter juichte dit voorstel toe Aldus werd besloten. Hierna volgde sluiting der vergaderhig en bracht de voorzitter de heeren dank voor de aangename besprekingen. We wachten dus alien op een goeden win ter. WARMENHUIZEN. Installatie van den heer tl. Nolet, burgemeester van W armenhuizen en Harenkarspel. Woensdagmorgen arriveerde ten 11 ure per tram alhier de nieuwbenoemde burge- meester, de heer H. Nolet, met zijn verlootde en familie, waaronder rector Nolet, broer van den burgemeester. Op het station waren aanwezig de vader van burgemeester Nolet, beide wethouders en de secretaris, die alien den burgemeester har- telijk de hand drukten. In stilte trok men naar het dorp. Op het schoolplein bij de r. k. jongensschool waren meer dan 300 jongens en meisjes aanwezig, die bij 't naderen van den burgemeester en zijn famile een welkomstlied zongen en na het eerste lied werd door een meisje van C. Dekker uit Krabbendam een wensch opge- zegd en door het dochtertje van dokter G. van Hesteren werd een bloemstuk aangebo- den. De burgemeester en zijn aanstaande be- dankten de kinderen voor hun aangenaam welkomstlied en het bloemstuk. Daarna begaf men zich naar het raadhuis. Vele belangstellenden volgden den stoet. De loco-burgemeester, de heer Swan, open de de vergadering en heette alien welkom, ook de belangstellenden. Ingekomen stukken: Wegens verhindering waren de heeren Hof en Slot niet aanwezig. Voorgelezen werd een schrijven van den Commissaris der Koningin, dat de heer H. Nolet uit Wijk bij Duurstede is benoemd tot burgemeester van Warmenhuizen. De notulen der vorige vergadering' bleven nu achterwege. De voorzitter verzocht daarna den nieuw benoemden burgemeester de zaal te willen binnen komen. De secretaris geleidde daarna de familie en den burgemeester in de raadzaal en ieder werd zijn plaats aangewezen. De voorzitter heette den nieuwen burge meester van harte welkom, alsmede zijn aan staande en namens den Raad werd door den voorzitter een bloemstuk aan de verloofde van den burgemeester aangeboden en vervol gens aan de verdere familieleden. Spreker schetste in het kort de groote ver- and.ring die hier heeft plaats gehad en hoop- te dat de burgemeester, voor alien nog on- bekend, als hcofd dezer gemeente haar be- langen zal behartigen, vooral op het gebied van land- en tuinbouw, wat in deze plaats de hoofdzaak is. Spr. gaf de verzekering, dat de wethouders en raadsleden dezer ge meente den burgemeester ter zijde zullen staan. Vervolgens werd door den voorzitter de ambtsketen alsm.de de voorzittershamer aan den nieuwbenoemden burgemeester overge- dragen. De burgemeester sprak daarna een kort woord van dank aan H. M. de Koningin voor zijn benoeming tot burgemeester dezer ge meente en ook aan den Commissaris in deze provincie. Hij hoopte een aangename samen- werking te mogcn ondervinden van de heeren wethouders en raadsleden. Verder verzocht spr. de medewerking van den secretaris en de ambtenaren alhier werkzaam. Hij hoopte de verschillende meeningen, welke somtijds kunnen ontstaan, allijd op een zeer vriend- schappelijke wijze tot een goed einde te kun nen brengen, om zoodoende gelijk zijn voor- ganger verschillende zaken tot stand te bren gen, welke den bloei dezer gemeente kunnen bevorderen. Vervolgens bracht spr. dank aan de be langstellenden en vooral gevoelde spr. zich verplicht dank te betuigen aan zijn vader, die, niettegenstaande zijn hoogen leeftijd en de moeilijke reis, naar hier is gekomen, om bij de installatie van zijn zoon tegenwoordig te kunnen zijn. Wethouder de Groot sloot zich aan bij den loco-burgemeester en hoopte eveneens door een goede samenwerking den bloei der ge meente te kunnen bevorderen. De heer Molenaar zeide: Gelijk u wellicht bekend zal zijn, zijn voor mij pogingen ge daan om dezen zetel te bemachtigen. De Commissaris heeft dit anders gewild. Het zal zoo goed zijn, dat het zoo geloopen is. Op mijn steun als raadslid, burgemester, kunt u rekenen. De heer v. d. Meijden zeide: Ik kan er wei- nig meer aan to voegen. maar in het belang der gemeente wil ik ook gaarne mijn steun verleenen. Dc voorzitter dankte de heeren voor hunne toezegging. Vervolgens werd door den loco-burgemees ter dank gebracht voor de aangename sa menwerking tijdens zijn voorzitterschap. De voorzitter bedankte namens den Raad diegenen welke de belangen der gemeente auto's burgemeester Nolet van Warmenhui zen gehaald werd om de gemeente Haren karspel te worden binnengeleid. HEER HUGOWAARD. De raad vergaderde Maandag 12 Nov. De voorz.-secr., burgemeester van Slooten, opende om kwart voor twee de voltallige ver gadering. Aan J. Beerse werd op zijn verzoek om ontslag uit de commissie tot wering van schoolverzuim. Met algemeene stemmen eer- vol ontslag verleend. De afd. van het Witte Kruis, werd ter uit zending van een zoontje van Bloothoofd naar de inrichting Berg en Bosch bij Apeldoorn een gemeentelijke subsidie toegestaan. De voorzitter deelde op een desbetreffende vraag mede, dat de vader zich verplicht had een vierde der kosten voor zijn rekening te nemen. Het voorstel der gemeente Arnemuiden werd na langdurige dissussie verworpen. De voorzitter vond gelegenheid er op te wijzen dat de gemeente Heerhugowaard zich van den beginne af aan den uitspraak van den minister had gehouden, doch nu, na het arrest van den Hoogen Raad, deze vorderin- gen bindend waren verklaard en de omlig- gende gemeenten ze gingen heffen, er over Sfedacht werd ze wederkeerig ook te vorderen. Betoogd werd dat duidelijker uitspraak der Wet ten deze zeer gewenscht zou zijn. Ingekomen was een schrijven van de Ver. tot Bevordering van het Vakonderwijs in West-Friesland houdende dankbetuiging aan het gemeentebestuur voor de loyale wijze waarop het zich van zijn verplichting heeft gekweten om een der lokalen van de O. L. School 2 voor dat onderwijs in te richten. Een punt van gedachtenwisseling vormde de door de Prov. Waterleiding te Bloemen- daal gevraagde gemeentelijke garantie ad 6 pet. der aanlegkosten van nieuwe leidingsge- deelten Algemeen werd gevonden dat deze garantie te hoog was en speciaal de heer Kostelijk deed uitkomen, dat nu, terwijl de meest rendabele gedeelten van verschillende gemeenten aangesloten zijn. men voor de bui- tenwijken garantiestellingen verlangt, zoo hoog, dat zij uit een economisch oogpunt door geen enkele gemeente kunnen en mogen worden aanvaard. Bisloten werd contact te zoeken met om- ligge 'e gemeenten om te trachten of door gezamenlijke actie iets te bereiken valt. De iaprverslagen der Keuringskring Mid- 1 DE KOOPERS EN KOOPSTERS VINDEN HUN WEG NAAR. UWE ETA L AGES EN MAQAZIJNEN GEM AKKELIJ KER, WANNEER U HEN DOOR MID DEL VAN GOEDGESTELDE ADVERTEN- TIES DUIDELI.JK MAAKT, DAT DE WEG NAAR UWE MAGAZIJ- NEN TEVENS DE WEG IS NAAR HUN VOORDEEL. a ADVERTEERT IN DE ALKMAABSCHE COURANT. woud en van de Ver. tot Bestrijding der Ma laria werden door den voorzitter toegelicht en ter besc' ikking der raadsleden gesteld. Aan de muziekvereeniging „H.U.G.O." werd de gewone jaarlijksche subsidie ad 75 zonder verdere bespreking toegestaan, terwijl een verzoek der gymnastiekvereeni- ging „T.A.V.E.N.U." eenige bespreking uit- lokte die tot gevolg had dat de heer Koste lijk het voorstel deed een subsidie van 50 te verleenen. Bij stemming bleek dat slechts twee stemmen tegen waren uitgebracht. In verband met de voorgestelde wijziging van het tarief der electrische energie en licht was door een vijftigtal kleine nering- doenden een rekwest ingediend houdende ver zoek ten hunnen opzichte na een gebruik van 150 K.W.U. eenige reductie toe te pas- sen. De heer v. d. Oord voelde er wei iets voor, doch de heer Tromp meende dat rekwest te moeten bestrijden, om dat de grens moeilijk te trekken was en ten slotte degenen die ver boven genoemd getal gebruiken in een gun- stiger positie zouden komen. Bovendien meen de hij reeds thans als lid der lichtcommissie te kunnen zeggen, dat straks bij verdere be- handeling der agenda wei zal blijken, dat ten opzichte van deze 30 cent vasttarief, n'et op een vertrouwbare basis was gebouwd en men dus vermoedelijk al spoedig een lager tarief dan 30 cent zou voorstellen. Wethouder Krom was van meening dat ontlasting van de grooten slechts de druk op de kleinen zal verzwaren. Hij was nog steeds van meening, dat ind.en het nieuwe tarief in- gevoerd werd, dat een verzwaring voor den kleinen man zou beduiden. De heer Quant voerde ongeveer hetzelfde aan als de heer Tromp er nog bijvoegende, dat wei is waar bedrijven als het G. E. B. op de grootverbruikers steunen, doch dat daar tegenover gesteld moet worden, dat de grootverbruikers op hun beurt w-er op de be drijven steunen, die ten slotte de oorzaak zijn van hun welvaart. Ook hij was tegen een sterk doorgfevoerd reductie-systeem bij hoo- ger gebruik, wat de grootverbruikers in een naar evenredigheid gunstiger positie zou plaatsen. De voorzitter vatte de bespreking kort te zamen en meende, dat als we aan deze groep toe gaan geven er straks weer andere groe- pen zullen opstaan, ieder met eigen persoon lijke belangen. De heer Kostelijk stelde voorloopig aan- houding voor met het oog op hetgeen de heer Tromp gezegd had, wat algemeen werd goedgevonden. Van de heeren D. Goed en P. Glas waren verzoekschriften ingekomen om installaties voor radio-distributie te mogen plaatsen Daar den voorzitter gebleken was dat de beide aanvragers van een gecombineerd op- treden niet wilden weten, moest gestemd wor den. Gelukkige was de heer Goed die zeven stemmen op zich wist te vereenigen. Op verzoek van de R. K. Parochiale school te Oudorp om per hoofd 15 subsidie voor twee leerlingen uit Heerhugowaard, die daar de vervolgcursus bezoeken, werd goedgun- stig beschikt. De heer Jb. Appel aan den Westdijk had aansluiting bij het electrisch net verzocht. Algemeen werd goedgevonden nog niet direct afwijzend te staan tegen dat verzoek, hoewel de boerderij zeer afgelegen staat, doch te trachten ook de bewoners van een paar aangrenzende perceelen tot aansluiting te bewegen. Over een verzoek om subsidie van de Fe derate Noord Hollandsch Noorden der Ver eeniging tot afschaffing van alcoholische dranken ontstond een levendige discussie hoofdzakelijk gevoerd door de heeren Green land en Kostelijk, waarvan de laatste een even overtuigd voorstander der directe drank- bestrijding bleek te zijn, als de eerste er een tegenstander van was. De heer Tromp wilde niet graag onderschrijven dat er tegenwoor dig niet te veel gedronken wordt, van ge bruik komt ten slotte pw'sbruik. Na een resume van wethouder Krom werd ten slotte met acht stemmen voor en drie tegen gunstig beschikt en 25 toegestaan, onder voorwaarde da bij een nog te houden onderzoek zal blijken dat de Vereeniging zich niet op politiek terrein beweegt. Van den R. K. L. T. B. en van deze ver eeniging samen met de „Tuinbouwvereeni- ging Heerhugowaard" zijn twee aanvragen om subsidie ingekomen. Opgemerkt werd dat, waar de glascultuur in de gemeente zich zoo snel ontwikkelt theorethisch onderwijs hierin geen luxe is. De gevraagde subsidie ad 50 en 25 werden toegestaan. Bij de behandeling van een verzoek van den Hasselaarsweg om straatverlichting ble- ken de heeren Kostelijk en Greenland het ditmaal eens te zijn over het groote gevaar dat de onbewaakte overweg daar ter plaatse biedt met klem werd er op aangedrongen dat stappen bij de directie der spoorwegen werden gedaan om tot een of andere oplos- sing te komen, die eenigszins het daar ter plaatse zeer dreigende gevaar kan opheffen. De heer Kostelijk meende, dat met de te- genwoordige techniek men zeer zeker een automatisch inschakel- en uitschakelsein- systeem kan inbrengen. Wethouder Krom wees op deze inrichtin- gen bij de trams in sommige steden. Ook werd de mogelijkheid naar voren gebracht dat een systeem kon worden gevolgd, waar van bediening uit de stations Hugowaard en Noordscharwoude mogelijk was. Algemeen werd goedgevonden dat een schrijven aan de directie der spoorwegen ge- richt wordt. De aanvrage zal door de lichtcommissie worden onderzocht. Een verzoek van inwoners van den Hol- weg om straatverlichting werd ingewilligd en een dankbetuiging voor de in de vorige vergadering verleende toelage van den waar- nemenden ambtenaar van den B. Stand voor kennisgeving aangenomen. Blijkens ingekomen- schrijven van het schoolbestuur Parochie H. Hart, verkeerde de school bij den Donkeren weg in zoodani- gen toestand dat dringend reparatie noodig was. Ook in verband met bepalingen in de ■art. 101104 der L. O. Wet werd besloten dat een gemengde commissie ter plaatse zich op de hoogte zal stellen. Op een verzoek van den heer J. Groenveld om plaatsing van een lichtpunt bij zijn wo- ning aan den ingang der Kil werd afwijzend beschikt, onder motief, dat de heer G. niet tot de direct belanghebbenden behoort, ter wijl in dezen (in casu de Kilbewoners) geen adres was ingekomen. In het blokhuis aan den Oostdijk zal op verzoek van den opzichter van Weg en Wer- ken der Spoorwegen te Alkmaar electrisch licht werden aangebracht. Swinkels en De Boer zullen voorloopig daarvan nog wei verstoken blijven tenzij de zaak een gunstige wending neemt. De heer P. Beers werd benoemd tot lid der comm. tot wering van schoolverzuim. De voordracht van B. en W. aangaande het nieuw in te stellen tarief voor de levering van electrische energie vond zoowel voor- als tegenstandcrs. Algemeen was men van oor- deel dat prijs van het licht zoo laag mogelijk moet gehouden worden en dat een verdeelimj in groepen en groepjes tot eindelooze cijfertj zal leiden. Slot was dat het voorgestelde tarief werd aangenomen met alleen de stem van den heer Greenland tegen. (Hierna volgde de behandeling van de toestanden bij het El. bedrijf, waarvan wit gisteren reeds verslag hebben gegeven.) Voorstel om een paar kleine stukjes ge- meentegrond onderhands te verhuren, zon der bespreking, na toelichting door den voorzitter, goedgekeurd. Volgde nog mededeeling dat de vervolg cursus L. O. dezen winter gegeven zal wor den in school 3, hoofd de heer Post. Omtrent het aanschaffen van een motor- brandspuit was door B. en W. nog geen be-- slissing genomen. Besloten werd de proef- neming af te wachten van de kortgeleden door Kwadijk bestelde motorbrandspuit. De voorz. gaf op een sehriftelijke vraag van den heer Kostelijk een beknopt overzicht omtrent de besprekingen der electrificatie van den Laanweg. De onderhandelingen daarom-: trent zijn door het overlijden van den burge meester van Harenkarspel op een dood punt gekomen doch stappen zullen worden gedaan om met de betrokken gemeenten tot nieuwe besprekingen te geraken. De voorzitter zeide, dat de neiging voorzit om't eerst stand gehouden punt omtrent ge. lijke bijdragen in de aanlegkosten der drie gemeenten eenigszins te laten schieten. De heer Tromp vroeg in comite te gaan. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter om ongeveer 7 uur de vergade ring. LANGENDIJK. Ons tuinbouwonderwijs Men moet zich eenigszins verwonderen over de geringe gelegenheid, welke onze niet- leerplichtige jeugd heeft, om tuinbouwonder- wijs te genieten en dat in een streek, waar in wijden omtrek de tuinbouw op zoo intensieve wijze wordt uitgeoefend als hier. In alle an dere dingen weten onze tuinbouwers den geest des tijds te verstaan en er naar te han- delen, dooh op het gebied van het tuinbouw- onderwijs is Langendijk wei Wat achterlijk. Er is reeds een paar malen sprake ge- weest, om ernstige stappen te doen voor de oprichting van een tuinbouwschool, doch de definitieve pogingen zijn afgestuit of de fi nancieele zijde van het vraagstuk. Waar het ons voorkomt, dat bij eenigszins goeden wil de financieele zijde van het vraagstuk, voor al bij genoegzame samenwerking, geen be- zwaar op te leveren, is een ernstige poging a'lsnog ten zeerste aan te bevelen. De lokalen zijn beschikbaar en men kan volstaan met een, desnoods twee onderwijzers. Rekent men de kosten, door het rijk en de ge meenten betaald aan de tegenwoord'ge tuin- bouweursussen, dan zal een betrekkelijk kleine som meer noodig zijn om het ontbre- kende aan te vullen. E>e tegenwoordige tuinbouweursussen mo gen in een behoefte voorzien, de meest vrucht- dragende resultaten leveren ze niet op. Ge geven oo een tijd, dat de leerlingen vaak een zware dagtaak achter den rug hebben; door onderwijzers, van wie hetzelfde geldt, kan het onderwijs niet zijn, wat een lagere tuinbouw school zou kunnen geven. Bovendien is de tijd te kort en kunnen practisch en theoretisch onderwijs elkander te weinig aanvullen, om het gewenschte resultaat te bereiken. De wei- nige belangstelling in het onderwijs op deze cursussen in een aanwijzing, dat het onder wijs in vele opzichten onvolaoende is. Voor Langendijk komt, om de noodzake- lijkheid eener lagere tuinbouwschool aan te toonen, daar nog bij, de gewijzigde richting, waarin de cultuur zich beweegt. De bloem- bollenteelt begint zich meer en meer te ont- wikkelen en ook de kascultuur begint in som mige deelen van dit uitgebreide tuinbouw- district zoodanige uitbreiding te ondergaan, dat een eenigszins fundamenteele kennis van een en ander zeer zeker gewenscht en nood* zakelijk is. We meenen, dat er in ons land op het oogenblik reeds een 30-tal lagere tuinbouw- scholen bestaan en zeker ongeveer een even groot aantal landbouwscholen. We kennen streken in ons land, achterlijker en minder vooruitstrevend dan Langendijk, waar door rendraclitige samenwerking van alle richtin- gen lagere land- en tuinbouwscholen zijn ont staan. Er zijn streken bij, waar de communi- catiemiddelen niet zoo goed zijn ontwikkeld als hier en waar uit wijderen omtrek de leer lingen moeten worden gerecruteerd dan dit aan Langendijk het geval zou zijn. De lagere tuinbouw- zoowel als landbouw scholen moeten aan bepaalde eischen vol- doen, om voor Rijkssubsidie in aanmerking te kemen De cursus moet een bepaald aantai jaren duren, gedurende elk jaar moet een zeker aantal weken met een bepaald aantal uren les worden gegeven, terwijl voorgeschre- ven is. hoeveel uren minstens aan bepaalde vakken moet worden besteed. Enkele vakken van onderwijs, welke op de lagere school worden onderwezen, worden in het leerplan ondergebracht en de stof wordt als vanzelf- sprekend over 't algemeen ontleend aan die onderwerpen, welke verband houden met dea "S' 1.l?eTlde tme 8611 leugenaar en, zoo groot als ie was werkte lk hem tegen den grond". Vrouw „met je vuist ^ee, met mijn auto". (London Opinion), Elke verpakking moet den bekenden oranfe Band met het Bayer.kruls dragen, en op eOte tablet moet duide!i)k het woord „BflYEH" in. gestempeld xijn. Men lette dug blj het koopen op dese onreUbare kenteckenen. Prljs 75 cts

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 6