BuiteBilami V U L P ENHOU DEH S. jjflbouw. Zoo wordt voldaan aan den eisch: jchool voor het leven en kan deze lagere ihibouwschool een inrichting van beteeke 1 worden voor een zich ontwikkelende Leek als Langendijk. De meening, dat aan lano-endijk een dergelijke school noodig is, kan moeilijk worden weersproken als men lei on de groote beteekening, welke de tuinbouw tiier heeft tn op de richting, waarin deze zich ^ortdurend ontwikkelt. De mees.e lagere land1- en tumbouwscholen loopen over een 4-jarigen cursuS, het onder- wijs is zoodanig ingericht, dat het als een mi'ddensoort tusschen dat der bekende tuin- bouwcursussen en dat der wiriterscholen kan worden beschouwd. In het eerste jaar wordt gcdurende 40 weken 2 dagen van 5 uur on- derwijs gegeven, het tweede jaar wordt dit tot 1 dag ingekrompen, terwijl het 3e en 4e leer- jaar 30 weken 1 dag onderwijs wordt gege ven. Bij ook maar eenigszins goeden wil kan dit voor het groote gros der tuinders geen be- zwaar opieveren. Om nu tot het noodige initiatief te komen, dunkt het ons het beste, dat waar binnen en- tele maanden de Algemeene Vergadering der Centrale Veilingen weer zullen worden ge- houden( om dus nog vroeger de indiening der voorstellen voor die te houden vergade- ringen) er een voorstel op de agenda komt. waarin de wenschelijfcheid wordt uitgespro- ten, dat de bedoelde veilingsvergaderingen gezamenlijke besprekingen houden, waarin de lijnen voor de oprichting en de te nemen maatregelen worden uitgestippeld. Zeer ge- wenscht kwam het ons bovendien voor, dat een deskundige, b.v. de tuinbouwconsulent, deze zaak nader toelichtte, opdat de bouwers met nog meer kennis van zaken zotiden kun- iien oordeelen. Het is te hopen, dat in deze voor Langen dijk gewiditige kwestie niet langer wordt ge- draald. De tijd is daarvoor meer dan rijp en van de voordeelen kunnen zoowel de arbei- derskinderen als die der tuinbouwers profi- teeren. KENNEMERLAND. De groentemarkt is deze week in het teeken van den wir .er komen te staan, daar de Woensdagveiling tot den spinazietijd heeft afgedaan. De handel op de veilingen is de laatste dagen flauw. Wei komt er nog eens een vleugje, wel brengen verschillende artikelen een goeden prijs op, doch de doorsnee-aan- yoer lijdt onder den lusteloozen handel. Spruiten komen flink los, doch de prijs is niet hoog, extra kwaliteit brengt het nog tot f 25 per 100 kilo, doch de gemiddelde aan- voer gaat voor 15 a 20 van de hand, ter wijl 3e soort en rozen zoo goed als niets op- brengen. Meldden we eenigen tijd geleden, dat een deel der andijvie van de vorst had geleden en de kwaliteit terug ging, thans is er weer vol op, daar het zachte weer den groei van het product zeer ten goede is gekomen. De plan- ten die gedurende de nachtvorsten nog klein waren en weinig of niets hebben geleden, zijn nu schitterend mooi en zelden hebben we half November de tijd waarop men anders druk aan het opruimen is zoo'n mooien aanvoer gezien. Wat de prijzen betreft deze zijn gemiddeld 3 per 100 stuks. De aanvoer van bloemkool begint hard te verminderen en dit is ook wel verklaarbaar. Ook begint de kwaliteit af te loopen en 2e soort domineert. We noteerden voor le soort /15a/ 20, 2e soort /8a/ 10 en 3e soort /3 a 6, alles per 100 stuks. De groote aanvoer van diverse koolsoorten mocht zich niet in groote belangstelling ver- heugen en voor het meerendeel van den aan voer was zoo weinig vraag dat. dit van groo- ten invloed op de prijzen was. We noteerden voor roode kool 6 a 9, groene kool /2a 1/ 5 en gele kool 4 a 7 per 100 stuks, ter wijl boerekool zoo goed als waardeloos was; wat nog werd aangevoerd in „fijne krul" braeht nog 2 a 4 per 100 stuks op. Nog steeds komt er spinazie en voor moole kwaliteit is veel vraag, we noteerden een schommelenden prijs van 4 tot 10 per 100 K G. De aanvoer van peen (wortelen) was weer grooter dan de vorige week en ook dit product profiteert van het zachte weer. De prijzen liepen echter nog al uiteen met een gemiddelden prijs van 8 a 10, tnkele partijtjes tot 16, per 100 bos. De aanvoer van prei blijft aanhouden en de kwaliteit wordt beter. De prijzen waren echter niet bepaald hoog, varieerend van 10 tot f 16 per 100 bos. Een nieuw artikel is de aanvoer van schor- seneeren welke meer en meer worden .aange voerd Dit artikel is zeer gewild en de prijzen zijn hoog; we noteerden 25 a 30 per 100 K G. Knolselderie is niet erg gewild, de prijzen liepen sterk uiteen, doch eerste soort is ook niet duur; de prijzen waren 3 a 6 50 per 100 stuks. De overige aanvoer gaf weinig verande- ring te zien. Vruchten zijn duur en mooi fruit is schaarsch. De handel in aardappelen is flauw en de prijzen blijven onveranderd. CASTRICUM. Gisteren werd voor den Hoogen Raad ge- pleit inzake de openbaarheid van den Oude Schulpweg, waartoe twee leden van Castri- cutn Vooruit zich opzettelijk hebben laten hekeuren en door den Kantonrechter te Alk- maar zijn veroordeeld, waarvan in cassatie is gegaan Voor den Hoogen Raad werd in deze zaak gepleit door Mr. Kusters te Alkmaar, die de volgende cassatiemiddelen heeft ont- wikkeld a. in de zaak de Jonge en Rommel: schending van de artt 358 en 359 in ver band met de artt. 350 en 398 van het wetboek van strafvordering en art. 461 van het wet boek van Strafrecht, omdat, waar verdachte zijn verweer gegrond had op de omstan- ffigheden dat de weg was een openbare weg en hij daarom het recht had daarop te '°open, dit afleidend uit de omstandigheid a dat vroeger de schelpenvisschers steeds van den weg gebruik maakten; t> dat ook daarna nog tot enkele jaren ge leden iedereen steeds op dien weg liep, blij- kffls een ten prooesse overgelegde verklaring van verschillende person en; o de weg op den legger der wegen staat. De kantonrechter heefi verzuimd ten op- zichte van punt a te onderzoeken en met re- denen omkleed te beslissen of hierin ail dan niet gezien moet worden een Onus Publicum door den rechthebbende daarop gelegd, ter wijl hij de punten b en c in het geheel niet heeft onderzocht, noch een met redenen om- kleede beslissing heeft gegeven. b. bovendien in de zaak Rommel Schending van dezelfde artt. doordat de kantonrechter in het vonnis voor het bewijs o.a. gebruik heeft gemaakt van een inspectie in loco die vijf jaar geleden zou hebben plaats gehad, doch waarover ter rechtzitting niets is gebleken. Door den Hoogen Raad is beslist, dat de Advocaat Generaal over 14 dagen conclusie zal nemen. Zijn we wel ingelicht, dan zal bij de behandeling van de begrooting tevens door B. en W. worden voorgesteld om de belas- tingen in dezen zin te verlagen dat het getal opcenten voor de vermogensbelasting van 100 op 50 wordt bepaald, waardoor onte- genzeggelijk de vestiging van vermogende vreemdelingen zal worden bevorderd. Het is van algemeene bekendheid, dat verschillen de vreemdelingen om de hooge opcenten van deze belasting hun voornemen om hier te komen wonen hebben prijs gegeven. Tevens wordt voorgesteld de opcenten op de personeele belasting die van 50 verleden jaar gebracht is op 70, wederom terug te brengen op 50/ terwijl bij de raming van de opbrengst rekening is gehouden dat de ge- meente per 1 Januari a s. een klasse hooger wordt geplaatst wat de opbrengst zeer zeker zal drukken. Thans is de uitkomst voor dit jaar be.kend en bedraagt rond 11000, het- geen voor het volgende jaar op f 5700 is gesleld. Wel een beduidende vermindering zal men zeggen. CHINA. HET GESTRANDE SCHIP. De Hsin Tsji geplunderd. Het barbaarsche geval van het tusschen Foetsjou en Amooi gestrande Chineesche schip Hsin Tsji, dat door zeeroovers was ge plunderd, heeft ten minste dit eene goede ge had, dat een Nederlandsch schip, de Tjita roem, daardoor gelegenheid heeft gehad tot hulpbetoon. Het blijkt n.l. dat de Tjetaroem 200 reizigers van de Hsin Tsji heeft gered en aan boord genomen. Bij de plundering schij- nen vele Chineesche passagiers van de Hsin Tsji te zijn omgebracht door de zeeroovers, die nog ten overvloede het schip, na het te hebben beroofd, in brand staken. Naar het V. D.-bureau nog nader meldt, zullen de zich steeds herhalende overvallen van Ghineesche piraten op Engelsche schepen gister een parlementair naspel hebben. Een conservatief afgevaardigde zal in het Lager- huis den minister van buitenlandsche zaken de vraag stellen of voor de door de piraten aan Britsche schepen toegebracht schadever- goeding gegeven werd. De Britsche schepen in deze zeegn zullen in het vervolg alle een gewapende wacht aan boord hebben. MANDSJOERIJSCHE STAD DOOR BANDIETEN GETEISTERD. Moord en brandsiichiing; 120 menschen gedood; 600 huizen in brand. Naar uit Nanking gemeld wordt hebben bandieten een stad in Noord-Mandsjoerije overvallen en 600 huizen in brand gestoken. Meer dan 120 menschen werden door de on- verlaten gedood. Den burgemeester van de stad hingen zij aan een lantaarnpaal op. De bandieten slaagden er in zich uit de voeten te maken v6or regeeringstroepen konden in- grijpen. DUITSCHLAND. EEN RECHTERLIJKE DWALING. Na negen jaar ontdeki. Door een toeval is te Keulen een rechter- lijke dwaling ontdekt. Twee arbeiders dl? negen jaar geleden tot 7 en 5 jaar gevange- nisstraf zijn veroordeeld blijken onschuldig te zijn. Op 18 October 1919 werd in een bosch bij Keulen een bekend bouwondernemer, die fen belangrijk bedrag aan loongelden bij zich had, aangevallen en beroofa. Drie arbeiders werden in veil and met deze aanranding ge- vangen genomen._ Alle drie hielden hun on- sehuld staande, een hunner stierf tijdens de voorloopige hechtenis, terwijl de twee ande- ren op 1 Februari 1920 door de rechtbank t« Keulen tot bovengenoemde straffen werden veroordeeld. Herhaaldelijk poogden beide veroordeelden herziening van hun proces te krijgen, echter tevergeefs. Dezer dagen heb ben de autoriteiten bij toeval vernomen dat de misdaad door twee inwoners van Kerpen is gepleegd. Deze werden gearresteerd en een hunner heeft reeds een volledige bekente- nis afgelegd, terwijl de medeplichtigheid van den andere is bewezen. De twee onschuldig veroordeelden zullen thans opnieuw herziening van hun proces vragen. DE STAKING AAN DE SCHEEPS- WERVEN. Het einde in het zicht. De staking bij de Duitsche scheepswerven die thans veertig dagen duurt en waaraan vijftig duizend arbeiders deelnemen schijnt haar einde te naderen. Tot nu toe hadden noch de patroons noch de vakvereenigingen pogingen tot bijlegging van het conflict ge- daan. Thans is echter een in het Hamburg- sche bedrijfsleven bekende persoonlijkheid als bemiddelaar opgetreden. NA 14 UUR ZWEMMEN GERED. De kapitein van het Italiaansche s.s. „Lianna" meldt, dat hij in d egolf van Aden een 17-jarigen Duitschen scheepsjongen op- pikte, die over boord was geslagen van het Duitsche s.s. „Rheinfels". De jongen had zich 14 uur lang boven weten te houden en werd door het Italiaansche schip uit zijn be- narde positie gered. DE KWESTIE VAN DEN PANTSER- KRUISER. De kansen van het socialistische voorstel. Het seniorenconvent van den Rijksdag heeft besloten het sociaal-democratische voor stel tot het staken van den bouw van het pantserschip op de agenda van de zitting van heden te plaatsen. Het seniorenconvent heeft echter nog niet bepaald, wanneer het debat over de buitenlandsche politiek zal be ginnen. Het wenscht klaarblijkelijk eerst af te wachten, wat met het sociaal-democrati sche voorstel zal gebeuren, daar voor het ge val dit voorstel mocht worden aanvaard een kabinetscrisis het gevolg kan zijn. Het feit, dat hoewel tot nu toe slechts ne gen millioen door den Rijksdag voor dit werk werd uitgetrokken, toch reeds voor 32 milli oen mark aan materiaal voor den bouw van het pantserschip is besteld, heeft in vele krin- gen opschudding verwekt en dat speelt na- tuurlijk een belangrijke rol in het aanstaande debat. Voor zoover bekend zullen alleen de sociaal-democraten en communisten eensge- zind voor het sociaal-democratische voorstel stemmen. Wat het centrum zal doen, is nog onzeker, de bedreiging van Groener om ontslag te zullen nemen, indien het voorstel wordt aanvaard, en de mededeeling van de zen bewindsman aangaande het reeds bestel- de materiaal hebben op deze partij een vrij sterken indruk gemaakt. Stegerwald heeft reeds te kennen gegeven, dat volgens zijn meening deze groep thans tegen diende te stemmen en het is te verwachten, dat de overgroote meerderheid van zijn partijgenoo- ten zijn raad zal volgen. De Duitsch-nationalen en de afgevaardig- den van -de Duitsche volkspartij sDmmen zeker tegen; bij de democraten en bij de oeconomische partij schijnen de meeningen verdeeld. Intusschen wenschen deze beide partijen in geen geval, dat de kwestie van den pantserkruiser aanleiding tot een kabi- neitscrisis zou geven. Heden begint de behandeling in den Rijksdag. Een netflige kwestie. De aanstaande behandeling in den Rijks dag van de socialistische motie om den bouw van den pantserkruiser te staken zal het ka- binet met zijn socialistische meerderheid moei- Hike oogenblikken bezorgen. Wordt de motie aangenomen. dan zijn meteen de kansen op het tot stand komen der groote coalitie ver- keken. want de volkspartij is een sterk voor- standster van den kruiserbouw. In het Centrum zijn de meeningen ver deeld. De rechtervleugel is voor den kruiser, de linker er tegen. Hoe de middengroep er oyer denkt is nog onzeker. In dit verband ver- dient het de aandacht dat de centrumsafdee- ling van groot-Berlijn met bijna algemeene stemmen een motie heeft aangenomen, waar in zij het hoofdbestuur der partij1 verzoekt zich in beginsel tegen den bouw van den kruiser te verklaren. Aan dit verzoek zal het hoofdbestuur stellig niet voldoen, maar er blijkt toch uit hoezeer deze kwestie de gemoe- deren in Duitschland in beweging brengt. Men verwacht in parlementaire kringen te Berlijn dat de socialistische motie met een kleine meerderheid zal worden verworpen. Die meerderheid. moet dan in hoofdzaak ko men van de rechtsche groepen, met name de Duitsch nationale volkspartij. Als de regeering het met steun van de recht sche oppositie wint zal dat nochtans geen bron van onverdeeld genoegen voor haar zijn. Het Senioren Convent van den Rijksdag is het er over eens geworden, dat de debatten over den pantserkruiser A vandaag zullen be ginnen. Men denkt hiervoor twee zittings- dagen noodig te hebben. Zaterdag zullen kleine voorstellen van an deren aard behandeld1 worden. Er is nog geen beslissing genomen over bet tiidstip, wanneer bet debat over de buitenlandsche po litiek zal beginnen. MONT-BLANC. WATERMAN, SWAN, enz. Uitsluitend le klas merken. L. FRAMKENBERG - ALKMAAR. De oeconomische vereeniging op de wip. De oeconomische vereeniging heeft gister- morgen een vergadering gehouden die van het grootste belang wordt geacht voor den buitenlandischen politieken toestand. Het is n.l. zoo goed als zeker dat de 31 afgevaar- digden van de oeconomische vereeniging, als het sociaal-democratisch voorstel nopens den pantserkruiser aan de orde komt, de sehaal naar de eene of andere richting kunnen doen overslaan, als ze tenminste groepsdwang zouden invoeren en geslofen voor of tegen stemmen. De vergadering was vertrouwelijk, maar men wist toch al te vertellen dat ook in den boezem der partij de meeningen over den bouw zeer verdeeld waren. Persstemmen. Tal van Duitsche bladen wijden lange be- schouwingen aan de kruiserkwestie en enkele achten het niet uitgesloten dat ze tot een ka binetscrisis zal leiden. Over bet onderhoud van president Hinden- burg met den rijkskanselier bevatten de bla den tegenstrijdige lezingen, die slechts bierin overeenstemmen dat Hindenburg heeft ver k'aard, bet standpunt van Groener te deelen. De Vorwarts noemt echter bet bericht in bet Berl. Tagebl. over den eisch van Groener, dat de rijkskanselier zich van stemming over de -kruiserkwestie zou onthouden, onjuist. Een of- ficieuse mededeeling van het socialistisch persbureau verzekert dat „elke poging om de socialistische ministers en met name den rijkskanselier tot stem-onfhouding te be- wegen, vruchteloos is. De kanselier zal voor het begin van het debat in den Rijksdag een verklaring afleggen, inhoudende dat hij in- dertijd in het kabinet voor de bouw van den kruiser heeft gestemd „uitsluitend om budget- overwegingen". De socialistische ministers achten zich mitsdien ten aanzien van de mo tie hunner partijgenooten gebonden." Overduidelijk is deze officieuse verklaring niet. Men zal er wel uit moeten opmaken dat de socialistische ministers en de rijkskanse lier in den Rijksdag voor de motie tot staking van de kruiserbouw zullen stemmen. EEN OEHEIMZINNIGE MOORD. Dinsdag is te Keulen voor het Savoy-Ho tel, vlak bij den Dom, een doodelijk gewonde man gevonden, die tijdens het vervoer naar het ziekenhuis is overleden. De man had diepe messteken in borst en buik. De politic dacht eerst aan een moord met berooving op het lijk is een groote som gelds gevonden, zoodat diefstal niet de drijfveer van de mis daad kan zijn geweest. Het slachtoffer was een zeer weleesteld veehandelaar. ENOELAND. DE VERKIEZINGEN IN NIEUW ZEELAND. De regeering geslagen; het drankverbod be houden. De regeeringspartij in Nieuw Zeeland heeft een zware nederlaag geleden, die door de enkele nog ontbrekende uitslagen niet meer te herstellen is. Gekozen zijn 27 leden der regeeringspartij, 27 der vereenigde par tijen, 20 leden der arbeiderspartij en 6 on- afhankelijken. De gelijktijdige stemming over het al of niet handhaven van het drank verbod, gaf een meerderheid van ruim 100,000 stemmen voor behoud van het ver- bod. Bij de vorige stemming was er echter een meerderheid van bijna 1/4 millioen, zoo dat zij sterk is teruggeloopen. FRANKRIJK. HET ACHT-EN-ZEVENTIGSTE MINISTERIE. In 58 jaar Sedert de Derde Republiek in 1870 werd ingevoerd, heeft zij 78 ministeries ver- sleten. Het laatste ministerie-Poincare, dat twee jaren en dtie maanden duurde, is echter geen houder van eenig record. Dat is in han- den van het ministerie-Rousseau, hetwelk op negentien dagen na drie jaren het leven er in hieid. Het eerste kabinet-Clemenceau tijdens den oorlog hield twee jaar en negen maan den stand. Trouwens, zoowel Poincare als Clemenceau behooren tot de leiders der levenssvatbaarste kabinetten. Het kortste ministerie, dat de Republiek heeft gekend, was dat van generaal de Rochebouet, dat van 23 tot 24 November 1877 duurde, of dat van Francois-Marsal in 1924, da-t 48 uur bestond EEN ECHEC VOOR CAILLAUX. Niet herkozen in de Senaatscommis- sie voor de jinancien. Bij de verkiezing van de leden der Senaats- commissie voor de financien is Caillaux niet herkozen. Deze nederlaag van Caillaux heeft in parlementaire kringen groot opzien ge- wekt, temeer daar alle andere aftredende leden der commissie herkozen zijn. Men ziet er een manoeuvre in van den rechtervleugel van de links-democratische groep, die zich op den vroegeren minister van financien in verban,! met zijn houding op den partijdag te Angers wilde wreken De radicale Senatoren hebben tegen Woensdagmiddag een vergadering bijeenge- roepen om te beslissen of de radicale leden van de groep nog in de commissie zitting zu-1 len blijven houden. TSJECHO-SLOWAKIJE. EEN PSEUDO-DOKTER. Hij opereert en verricht bloed- transfusies! Enkele weken geleden verscheen op een zaal van het Algemeen Ziekenhuis te Praag een goedgekleede jonge man, in een witte operaticjas, die verschillende afdeelingen be- zocht. Geen der doktoren kende hem, maar ieder hunner dacht, dat het een nieuwe colle- ga van een andere afdeeling was. Hij stelde zich nu en dan voor als dr. Pec of dr. Ohrenstil. Zelfs wordt het ongelooflijke feit vermeil d, dat de man niet alleen zich geheel en al ge- droeg als dokter, maar zelfs operaties en bloedtransfusies verrichtte. Hetgeen wel blij ken moet fantasie te zijn. Volgens Praagsche bladen zou hij ook medische kronieken in couranten, ja zelfs in vakbladen geschreven hebben! Thans is gebleken, dat de man een bedrie- ger en een oplichter is, die op het - laatste oogenblik handig uit de handen van de politie heeft weten te ontsnappen. De politie te Praag deelt mede. dat men hier te doen heeft met een 22-]arig jong- mensch van goede Praagsche familie.' Hij heet J oh an n Stampfl. Op 17-jarigen leeftijd werd hij van school weggejaagd, bestal later zijn ouders en zocht een goed heenkomen buiten Praag om na enkele maanden daar weer op te dagen. Zijn ouders weigerden hem te ontvangen, waarop hij van kwaad tot erger verviel, een reeks pensionhouders oplichtte enz. In 1926 kreeg hij twee jaar voorwaarde- lijke kerkerstraf. Onder den naarn dr. Schonfeld ging hij nu de provincie onvei-lig maken. In verschillende ziekenhuizen pleegde hij bedriegerijen en op- lichterijen. In een hospitaal in Zuid-Bohemen wist hij een aanstelling te krijgen, hetgeen hem den weg opende om in het naiaar van 1926 in een Praagsch ziekenhuis een aanstel ling te krijgen. Hier stal hij twee microscopen en ging hij voor 13 maanden den kerker in. In Maart 1.1. is hij in vrijheid1 gesteld. On- middellijk wist hij zich in te dringen in de eerste kringen van de hoofdstad, waar hij zich overal aangenaam wist te maken en al gemeen doorgln-g voor een begaafde, sympa- thieke jonge dokter. Het stelen van een microscoop schijnt hem weer noodlottig te zijn geworden. Men vatte verdenking op, maar toen de politie wilde op- treden, was de vogel gevlogen. Aldus het verhaal over dezen pseudo-arts. Hte klinkt voor Hollandsche ooren vrij onmo- gelijk. ITALIC. DE UITBARSTING VAN DE ETNA. Ofschoon de Etna nog steeds lava spuwt, schijnt de uitgeworpen massa gisternacht ge- ringer geworden te zijn. De gloed van den vurigeu stroom was ook minder fel en veel doffer dan de vorige nachten, terwijl de snelheid waarmede de stroom de zee nadert ook geringer is geworden. Dit zou evenwel ook kunnen toegeschreven worden aan het feit, dat de stroom in dit vlakker terrein de neiging vertoont in de breedte uit te vloeien. Het verkeer tusschen Messina en Catania is geheel verbroken sinds den vorigen nacht, toen de automobielweg te Carrabba vernield werd. De trein loopt nu slechts tot Taormina. Men is hier van meening, dat tenzij de nieuwe krater voor de volgende nieuwe maan ophoudt te werken, er opnieuw een geweldig onderaardsch getij kan opkomen, zoodat de ge volgen dan niet te overzien zouden zijn. Voorloopig is het gevaar echter nog niet groot, daar de lava een vrij groote opper- vlakte voor zich heeft, waar niets te vernie- len valt, en waarlangs zijn weg waarschijn- lijk zal gaan. Voorspellingen kunnen echter moeilijk gedaan worden. Overal wordt door militaireri de wacht ge houden. Niemand wordt in de nabijheid van de gevaarlijke z6ne toegelaten, ook niet de bewoners, die komen kijken naar wat er nog van hunne bezittingen over is. Speciale pas- sen worden door de overheid uitgereikt, doch uiterst spaarzaam. Ook de controle op deze passen is bijzonder streng. Het leven op Sicilie begint al reeds zijn gewonen gang te hernemen. De uitbarsting van de Etna voimt reeds niel meer het algemeen onderwerp van ge- sprek en overal ziet men de bewoners weer hun dagelijksche werk opnemen. Wanneer niet een nieuwe verheviging in de eruptie op- treed zal ook deze gebeurtenis spoedig verge- ten zijn. NA TWINTIG JAAR ONTDEKT. In het plaatsje Pietrafitta bij Cassino i& een man gearresteerd, die twntig jaar geleden een reeks gruwelijke moorden pleegde, welke destiids groot opzien baarde en door d'An- nunzio in een zijner vroegere werken beschre- ven zijn. Vincenzo Silvestro, zoo heet de man, was verliefd op een jong meisje. Drade di Sarro, die hem echter van de hand wees en met een ander huwde. Uit woede hierover begaf Sil vestro zich op den avond na afloop van de bruiloft naar het huis def jonggehuwden, schoot de bruid, de bruidegom en nog drie andere personen dood en stak het huis in brand. Twee mannen, die met vuur trachten te blusschen, werden eveneens gedood. Silvestro wist te ontkomen, men vermoedde dat hii naar Amerika was gevlucht, en hif werd bij verstek tot levenslangen dwang- arbeid veroordeeld. Eenige dagen geleden werd echter ontdekt dat Silvestro onder een aangenomen naam in Pietrafitta woonde. Hij trachtte nog aan de iustitie te ontkomen, doch werd na een wilde jacht gevat. Een eigenaardig toeval is dat Silvestro's straf den 16en December a.s. veriaard zou zijn geweest en hij dus vrij uit had kunner gaan. AMERIKA. MISDADIG NEW YORK. - Bijna 250 moorden in negen maanden. New York gaat Chicago op misdadig ge- bied naar de kroon steken. In de eerste negeti maanden van dit jaar zijn er 248 moorden gepleegd, waarvan er slechts 20 zijn opge- lost. Dertig dezer moorden waren het gevolg van striid tusschen misdadigersbenden On- geveer de helft van de rest hield met liefdes- gesehiedenis verband. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Ten overstaan van den notaris Mr. C. 'J. de Lange had op Woensdag 14 Nov. j.l. in cafe „De Driesprong" te St. Pancras een openbare verkooping plaats van diverse per- ceelen bouwland .n den Westbeverkoogpoidei en een huis met bouwland aan den Achter- weg, bewoond door D. Rood, eigendom van C. Kalis en H. Spaan. Het bouwland, tezamen groot 6 H.A. bracht in totaal op 14737. Het huis en erf werd gekocht door den makelaar P. Leering te Oudorp voor de som van 1365. Auto-eigenaar, tot lemand die om een chauffeursplaats komt: En, is je vorige patroon zelf zUn auto gaan besturen? Sollicitant (onvoorziohtigj: Nee, z'n weduwe. (London Opinion).

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 7