DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Onze BColonien. Uit foef Payiemewt OuiienBaneS No. 272 DH nummei bestaaf ait 3 bladea. Honderdaertigste Jaargang 1928 Deze Conrant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. JLbonnementsprijs bij vooriutbetaling per 3 maanden voor Alkmaar /2.—franco door bet geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewtjsnutnmers 5 cents. PRUS DER GEWONE ADVERTENTl£Ni Per regel /0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brleven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkery vjb HERMs. COSTER ZOON* Voordam C9. to Direcceur: C. KRAK. VRIJDAO Telef.nr. Administrafie 3. Telefoonnr. Redacfie 33. Postgiro 37 060. Hoofdredacteur; Tj. N. A DEM A. Den Haag, 15 November 1928. De heer Lingbeek (H. G. S. P.), die gister er zoo vurig naar haakte den heer Heems- kerk te antwoorden op zijn philippica aan zijn adres, dat hij het spreekgestoelte beklom, ioen de Voorzitter reeds de vergadering ge- sloten had, moest heden zijn spreeklust toch nog even intoomen. Want alvorens de alge- jneene beraadslagingen over de Staatsbe- grooting werden voortgezet, moest een lijstja van eenvoudige wetsontwerpen en conclusies .worden afgewerkt Nu, dat heeft niet veel moeite gekost. De achttien punten, die aan de algemeene beschouwingen voorafgingen, .iwaren binnen het half uur afgedaan, daar slechts een stof tot bespreking gaf. Het was de conclusie van het verslag der Commissie voor de verzoekschriften omtrent de inlichtin- gen op het adres van den heer H. J. Koster, gewezen houtvester in Ned. Indie, die ver- zocht had hem de redenen van het hem ver- leende ontslag mede te deelen en afkeuring uit te spreken over den Minister van Kolo- men, die met de Indische regeering accoord was gegaan. Uit ae gedachtenwisseling bleek, dat des- tijds een geneeskundige commissie het ge- iwenscht had genoemd, dat de heer Koster een verlof werd verleend naar een koeler klimaat tot herstel van zijn gezondheid, doch dat van regeeringswege zonder opgave van redenen aan den klager een zoo duide- lijke wenk was gegeven om zijn ontslag te nemen, dat hij er gevolg aan had gegeven. De heer Joekes (V. D.) meende, dat daarmee een, zij het ook ongeschreven, recht was ge- schonden, daar het toch wel mag aangeno- men worden, dat de betrokkene recht heeft te weten, waarom hij niet geschikt geacht ,wordt voor zijn positie. De heer Deckers (R. K.) was dat wel met hem eens, maar daarom had de commissie voor de verzoek schriften, waarvan hij deel uitmaakt, dan ook de wenschelijkheid uitgesproken van de sa- menstelling van een speciale commissie van onderzoek. De Minister van Kolonien, de heer Koningsberger, verklaarde, dat het htm op dit oogenblik wegens gebrek aan voldoende inlichtingen niet mogelijk zou zijn op alle vragen van de commissie voor de verzoek schriften te antwoorden maar dat hij, zoo noodig geen bezwaar had tegen een commis sie van onderzoek. Een voorstel om daartoe nu reeds te besluiten zou volgens hem de zaak maar vertroebelen. Niettemin stelde de heer Joekes een dergelijke commissie voor, doch de Kamer verwierp dit en nam hierop de conclusie van de commissie aan. In af- wachting van nadere inlichtingen zal er dus Diets gebeuren, maar is het mogelijk, dat een speciale commissie alsnog de zaak onder- zoekt. Hierna kon de heer Lingbeek van wal ste- ken en hij heeft in een met vuur uitgesproken rede betoogd, dat Kuyper een wederdooper- sche leer heeft verkondigd, de anti-revolu- tionnairen en christelijk-historischen niet veel meer dan landverraders waren en ter wille van de coalitie hun beginsekn verzaakt had- den. De aldus bestredenen bleken niet zeer onder den indruk van deze strafpredicatie. Hierna heeft de heer Albarda (S.D.A.P.) gerepliceerd. Hij begon met nadere kritiek op de financieele politiek der regeering, welke niet ten goede komt aan de sociale verbete- ringen, die toch zoo hard noodig zijn. Daar- na betoogde hij, dat de regeering bij hare sociale verzekeringswetten de dingen om- draait en tot unificatie wil komen nadat de wetten tot stand zijn gebracht, terwijl omge- keerd wel zoo verstandig zou wezen. Wat de ontwapening betreft heeft de heer Albarda eenige stellingen geponeerd, die niet ieder onmiddellijk zal aanvaarden en hij betoogde zelfs, dat het maar zeer goed is, dat Duitsch- land is ontwapend, daar hierdoor de bezel- ting van het Ruhrgebied zonder bloedvergie- ten had kunnen plaats vinden, terwijl anders zeker stroomen bloeds zouden zijn gevloeid Bij de voorstelling van de zaak rijst toch ze ker de vraag, of het Ruhrgebied wel ooit be- zet ware geworden, zoo Duitschland gewa- pend ware geweest en of hier niet kan ge- sproken worden van machtsmisbruik tegen- over een machtelooze. Tegenover de heeren Nolens en Veraart heeft de heer Albarda betoogd, dat de een- heid in de Katholieke partij ver is te zoeken en vooral de heer Veraart heeft als redacteur van „De Morgen" nog al een veer moeten jaten. Als zoodanig schijnt hij niet altijd vast in de beginselen zijner partij te zijn. Daarop zich tot de heeren Heemskerk en De Visser wendend, heeft de spreker zich op het gladde terrein der theologie begeven, waar we hem niet zullen volgen. Alleen leek ons de opmerking, dat Nederland het eenige land is, waar de godsdienstige richting een element is in de formatie der politieke par- ujen, wel de overweging waard. Terecht wees, de spreker op Engeland, waar in elke politieke partij allerlei godsdienstige stroo- nungen zijn vertegenwoordigd, zonder dat flit in het minst invloed heeft op de poli tieke overtuiging. Maar is het denkbaar, dat ten onzent ooit verandering in den toestand op dit punt komt? Nog andere sprekers hebben zich doen hooren, de heeren Van Gijn (V. B.), Lovink (C. H.) enz., maar we zullen op't oogenblik bij hun replieken niet stilstaan. Wanneer morgen de minister-president antwoordt, is er allicht aanleiding op hun uiteenzettingen terug te komen. Hedenavcnd neemt de Tweede Kamer de begrooting van Binnenlandsche Zaken in be- handeling. ESageBijfksch overzichft. HET NIEUWE FRANSCHE KABINET VOOR DE KAMER. De regeeringsverklaring. Een succes van Poincare. De kwestie van vertrouwen gesteld en met groote meerderheid aangenomen. Gisteren heeft Poincare zijn nieuwe minis- terie (zooals men weet, heeft hij zelf geen portefeuille aanvaard, maar alleen de functie van premier voor zich behouden) aan de Kamer voorgestdld en daarbij de regee ringsverklaring afgelegd. Poincare heeft zijn rede kort gehouden. Met geen woord gewaagde hij van de incidental, die aan de vorming van dit kabinet vooraf gingen of deze kenmerkten Met name ging het om de volledige uitvoering der finan cieele saneering. Derhatve was in de eerste plaats de afhandeling der begrooting voor het einde van 1928 onder de strengste hand- having van het evenwicht op de begrooting noodzakelijk. Onder dit voorbehoud was de nieuwe regeering bereid met de financieele commissie uit de Kamer over zekere belasting- verlaging en overleg te plegen. Ten aanzien van de leger- en vlootcredie- ten zou de regeering trachten nog meer pos- ten te schrappen. Wat de bepalingen over de toelating van re- ligieuze orde en zendingsgenootschappen be treft, verklaarde de regeering zich bereid, de ze uit de begrooting te lichten, om elke ver- traging in de afhandeling te vermijden. Zij behouat zich echter voor, ze bij een suppletoir credietvoorstel in den loop dezer zitting weer in te dienen. De problemen op het gebied der buitenland- sche politiek zullen, in zeer bijzondere mate de aandacht der regeering hebben. De onder- handelingen nopens de schadevergoeding en de intergeall. schulden zullen lang en moei- lijk zijn. De toekomst des lands is ten minste voor een generatie aan de resultaten daarvan geboden. Het komt er in de eerste plaats op aan, dat de regeering, die deze onderhande- lingen, met het vaste besluit ze tot een goeden af loop te brengen, aanknoopt, ze met het voile gezag kan voortzetten. Ziedaar in kort de inhoud der regeerings verklaring, welke Poincare gisteren in de Kamer voorllas. Het succes was groot. Bij zijn komst op het spreekgestoelte al, werd Poincare door een ovatie ontvangen. Het geklap kwam van de rechterzijde en het centrum, een applaus, dat in den loop van de zitting eenige malen in toenemende mate herhaald werd. Toen bij- voorbeeld de socialist Renaudel zeide, dat alle kamerleden zijn (Poincare's!) rechtschapen- heid prezen, d'averde het applaus van alle kanten los. Een dergelijke betooging is uiterst zeldzaam en Poincare was dan ook zichtbaar getroffen. Dit zeide hij ook, maar hij liet er op volgen, dat hij de uitspraak van Renaudel afwees, volgens welke hij de gevangene van bepaalde groepen zou zijn. Daartoe herinner- de hij aan de samenwerking met de socialisten gedurende den oorlog. Over en weer behield men zich ook toen de eigen meening voor. Poincare ziet in, dat op den duur de partij- strijd moet herleven. Zoo lang Frankrijk zich echter nog niet van de gevolgen van den oor log hersteld heeft, wilt hij dat oogenblik uit- stellen. Op deze manier waren de radicalen in den hoek, waar de slagen vallen, juist omdat Poincare ten voile hun recht erkende onafhan- kelijk hun houding te bepalen. Uit dit oog- punt bezien valt de beteekenis van de interpel- iaties en andere redevoeringen weg. Na de uitzettingen van Poincare werd de beraadslaging gesloten en ging men stemmen over de kwestie van vertrouwen, die de pre mier aan de Kamer stelde. Met 330 voor en 129 tegen werd deze vertrouwens-kwestie aangenomen zoodat Poincare c.s. thans aan 't werk kunnen gaan. allereerst met de be raadslaging over de begrooting. Totdiat een nieuwe strubbeling komt! DUITSCHLAND. EEN WILDEMAN. Eenkostbaar scHilderij met een dolkmes vernield. De voormalige wachtmeester bij de politie Hugo Schwarz, thans kapitein, wilde Dins- dag in het Mecklenburgsche dept. van bin- nenl. zaken het hoofd der landspolitie spre ken. omdat zijn verzoek om een toelage van de hand was gewezen. Hij drong door in de kamer van het hoofd der politie, nam een degen van den wand en slingerde die door de ruiten op straat. De mi nister-president trachtte vergeefs hem te kal- meeren. Hij begaf zich naar het landsmuseum en vernielde daar met een dolkmes een schilderij ter waarde van ruim 15.000 mark. Schwarz werd gearresteerd eh opgesloten. FELLE BRAND TE MANNHEIM. In de Ouitsche petoleumfabriek. Op de terreinen van de Duitsche petro- leumfabriek is te een uur gistermiddag een groote brand uitgefc, oken die naar de opslag- plaatsen der olie is overgeslagen. Het beele terrein is een vuui'zee en de brandweer die met volledig materiaal ter plaatse is en nog versterkt wordt door spuiten uit Heidelberg, beperkt zich tot het Beveiligen vaq de nog niet aangetaste gebouwen. Het blusschen van de brandende olie is onmogelijk. Twee brand- weerlieden zijn door de rookontwikkeling be- wusteloos geraakt DE STRIJD IN WESTFALEN. 35.000 arbeiders ontslagen In het loonconflict bij de ijzerindustrie in het Bergsche land zijn gisteren onderhande- lingen gevoerd tusschen vertegenwoordigers der beide partijen. De arbeiders eischten een loonsverhooging van c.a. 5 de patroons wilden het bestaande looncontract voor gerui- men tijd verlengen Daar de onderhandelingen als mislukt werden beschouwd, werd de conferentie afge- broken. De werkgevers besloten vervolgens tot een algemeene opzegging van hun personeel tegen 30 Nov. Hierdoor worden 35.000 arbei ders, werkzaam in ca. 300 bedrijven getrof fen. RUSLAND. ITALIAANSCHE SCHEEPSJONGEN DOODGESCHOTEN. In het gebied van dwhaven voor Nikolajef heeft een schildwacht, die bij een depot op post stond, op een Italiaanschen seheepsjon- gen, die ondanks herhaalde waarsehuwingen naar het depot todiep, geschoten. Terwiji hij overgebracht werd naar het ziekenhuis, stierf hij1. Er is een nauwkeurig onderzoek van het gebeurde gelast. FRANKRIJK. MOE DER- MOOR D In het gehucht Courgerennes, onder Bu- cheres, in de buurt van Troyes, heeft een man van twee-en-vijftig jaar zijn oude moeder met een seheermes den hals afgesneden en daarna zich zelf van het leven beroofd. De man was een kleine rentenier, die, volgens de buiten- wereld, met zijn moeder in uitstekende ver- stand'houding leefde. Men neemt aan, dat hij in een vlaag van neurasthenie heeft gehan- deld EEN KASTEEL UIT DE 1'5E EEUW AFGEBRAND. Het kasteel Varvasse, bij Chanonat, dat uit rit l'5de eeuw afkomstig* is, is met zijn kunst- schaten: gobelins, meubelen enz. Woensdag afgebrand. DE WERKKAMER VAN POINCARe. In het nieuwe kabinet zal Poincare, de pre sident, maar niet langer de minister van financien zijn. Cheron, de nieuwe titularis, krijgt in het departement de werkkamer van Poincare en deze krijgt in het departement de vertrekken op de eerste verdieping van het ministerie, waarvan hij de stijlvolle pracht reeds dikwiils had bewonderd. Na een vesti bule met fraai snijwerk te zijn doorgegaan, waar twee roarmeren negers in de hoeken prijken, komt men in de wachtkamer, die met haar rood, wit en goud en fraaie marmeren beelden een mooi geheel moet vormen. Daar- achter ligt het vertrek, dat als wachtkamer van Frankrijk's eerste minister zal dienst doen. Met zijn prachtige stalen van meugel- kunst en andere kunstvoorwerpen moet het, volgens het Journal, een zeldzaam stijlvolle inrichting bezitten, een geheel zoo fraai als zelden in een museum wordt aangetroffen. EEN VADER VRIJGESPROKEN. Te Swansea heeft de jury Austin John Frame, een 27-jarig gasfitter, onschuldig verklaard aan den hem ten laste gelegden moord op zijn dochtertje van zes maanden. De jury gaf haar beslissing zonder zich voor- af teruggetrokken te hebben, en het publiek juichte haar luide toe. Frame is, naar bij de behandeling van de zaak bleek, een man die zich goed gedraagt, geheelonthouder en een uitstekend echtgenoot en vader. In Mei jl. had hij op de gasfabriek ten gevolge van het springen van een lamp een ongeluk gehad. Op den ochtend van den dood van zijn dochtertje hoorde zijn vrouw een doffen slag op het trottoir en daarop vond zij het kindje onder een open raam van een kamer waar zij het even te voren met haar vader alleen had achtergelaten, dood liggen. De geneeskundigen die als getuigen ge- hoord werden, waren van meening dat de man in een toestand van automotische onbe- wustheid gehandeld had op het oogenblik dat hij het kind uit het raam wierp. ENGELAND. DE OMKOOPERIJ BIJ DE POLITIE. Verklaringen van Joynson-Hicks. In het Engelsche Lagerhuis zijn gister middag ve.rschillende vragen gesteld om trent de den laatsten tijd herhaaldelijk gecon- stateerde onregelmatigheden bij de Londen- sche politie. Nadat Sir William Joynson- Hicks, de minister van Binnenlandsche Zaken, eenige vragen had beantwoord, zeide hij het volgende naar aanleiding van de vraag van den ex-politieagent Hayes, die thans Lager- huislid is, of de papieren inzake het geval van den sergeant Goddard, die ontslagen was, naar den openbaren aanklager waren door- gezonden, en of er van te voren reeds be- schuldigingen tegen hem waren ingebracht; en zoo ja, met welken uitslag? De minister zeide dat sergeant Goddard erkende schul- dig te zijn aan de volgende feiten: hij was nalatig geweest in de uitoefening van zijn plicht door na te laten, bevredigenden uitleg te geven omtrent den oorsprong van groote sommen gelds, die hij uit onbekende bron had ontvangen. Voorts erkende de sergeant, zich schuldig te hebben gemaakt aan specu- leeren door tusschenkomst van bookmakers, die gevangenisstraffen hadden ondergaan, en andere ongewenschte personen. Daarom was hij ontslagen. Er is moeite gedaan om de her- komst van de gelden op te sporen, en de hoofdcommissaris van politie en de officier van Justitie zijn daar nog altijd mee bezig. Reden waarom het ongewenscht moet wor den geacht, daaromtrent nog verdere verkla- ringen af te leggen. Hayes vroeg verder, of er reeds vroeger door sommige politie- agenien beschuldigingen tegen den sergeant waren ingebracht, voor welk feit deze be- ambten toen waren gestraft, wegens het af- leggen van valsche verklaringen. Zouden deze agenten thans in de gelegenheid worden gesteld, zich te rehabiliteeren Joynson- Hicks antwoordde, dat hij zich reeds gedu rende enkele weken persoonlijk met de zaak bezighield. Het was een ernstige aangelegen- heid, en Ijij verzocht om thans geen andere vragen te stellen. De Arbeidersafgevaardigde Johnson stelde nog verscheidene vragen om trent het bericht, dat in de pers was gepu- bliceerd omtrent de 48.000 pond, zooge- naamd in het bezit van Goddard gevonden, en over 12.000 pond, gevonden in het bezit van zijn handlangers. Na veel aandrang ver klaarde de minister eindelijk, dat er 12.000 pond in het bezit van sergeant Goddard waren gevonden. KABINET VAN VICTORIA VERSLAGEN. Ontbinding verwachi. Het ministerie der arbeiderspartij van den Australischen staat Australie, dat anderhalf jaar aan het bewind is geweest, heeft de ne- derlaag geleden bij een stemming in de wet- gevende vergadering over een motie van wantrouwen. De leider der oppositie, die de motie indiende, laakte de regeering wegens haar te kort schieten om voor voldoende po litie te zorgen tijdens de havenarbeiders- staking. De leider der vier leden tellende radicale boerengroep, die totdusver het ministerie had gesteund, weigerde de motie op dezen grond te steunen, doch diende een amende- ment in tot afkeuring van de door de regee ring voorgestelde herverdeeling der kies- districten, die hij nadeelig achtte voor het platteland. Het amendement werd door de op positie gesteund en met 31 tegen 30 stemmen aangenomen. Verwacht wordt dat den gou- verneur zal worden gevraagd het parlement te ontbinden. J, EEN 105-JARIGE OVERLEDEN. Bezoek van zes koninginnen op haar honderdsten verjaardag. Op haar kasteel te Ingoldisthorpe is, 105 jaar oud, overleden mevrouw Tylden, die op haar honderdsten verjaardag het bezoek van niet minder dan zes koninginnen heeft ge had: koningin Mary, die haar buurvrouw was daar het koninklijke landgoed Sandring- ham aan haar kasteel grensde, koningin Alexander, de koninginnen van Noorwegen, Spanje en Roemenie en de keizerin-weduwe van Rusland. Zij had toen thee voor haar hooge gasten geschonken en piano voor ze gespeeld, balladen die ze als kind had ge- leerd voor koningin Victoria den troon be- steeg. De overledene was een zeer liefdadige vrouw. EEN REDDINGBOOT OMGESLAGEN 17 personen verdronken Gistermorgen omstreeks 5 uur merkte de kustwacht te Rye Harbour, dicht bij Fol kestone, vuurpijlen op die van een Duitsch stoomschip bleken te komen. Ofschoon het verschrikkelijk weer was werd de reddingboot bemand die onmiddellijk zee koos. Bij het Duitsche scjhip gekomen, ontvingen de red- 16 ders de boodschap, dat het schip de Smyrna, van de Norddeutsche Lloyd, in aanvaring was geweest met het Letlandsche stoomschip Alice, dat gezonken was maar welks opva- renden gered en aan boord genomen waren Het Duitsche schip bleek slechts weinig schade te hebben opgeloopen en kon in ieder geval de reis naar Folkestone voortzetten. De reddingboot wendde den steven, maar ge- raakte kort daarop in zulk een windvlaag dat de mast afknapte en de boot omsloeg. Alle opvarenden, 17 in getal, moeten in zeer korten tijd verdronken zijn. De toeschouwers op de klippen, die de red dingboot om zagen slaan, snelden naar het dorp om hulp. Er werd een keten van men- schen gevormd, die tot den nek toe in het wa ter kwamen te staan en er zoo in slaagden een aantal ronddrijvende lijken te bergen. Later werd de reddingboot zelf, met nog twee dooden aan boord, door de golven op de lcust gesmeten. Door dit ongeluk is bijna de heele manne- lijke bevolking van het gehucht Rye Harbour uitgeroeid. In 42 jaar heeft de historie van het reddingswezen niet zoo'n ramp gekend. Het geval doet te triester aan, omdat enkele minuten, nadat de reddingboot zee gekozen had, aan den vasten wal al bekend was dat de opvarenden van de Alice door de Smyrna gered waren. V. D. meldt later uit Vlissingen, dat het Duitsche stoomschip Smyrna, gisteravond op de reeed aldaar is aangekomen. Het schip heeft beide ankers verloren, terwijl de anker- kluis ingedeukt is. Het werd de haven inge- sleept. AM ERIK A. DE OPVOLGER VAN KELLOGG. Borah wenscht niet in aanmerking te komenMorrow de man. Volgens berichten uit Washington, komt als opvolger van den minister van buiten- landsche zaken Kellogg, de tot nu toe steeds als opvolger genoemde senator Borah niet in aanmerking. Borah heeft een candidatuur voor het ambt van minister van buitenlandsche zaken van de hand gewezen met de verklaring, dat na de ambtsaanvaarding van den nieuwen Ame- rikaanschen president Hoover, de tegenwoor- dige gezant der Ver. Staten in Mexico, Mor row, het ambt zal overnemen. HET VLOOTPROGRAM. Verontwaardiging in Japan.. Naar uit Tokio gemeld wordt hebben de be richten omtrent het nieuwe Amerikaansche vlootbouw-program in Tokio groote ontstelte- nis veroorzaakt. In officieele japansche krin- gen verklaart men, dat de bouw van 15 nieu we kruisers en een vliegtuigmoederschip direct in tegenspraak is met het verdrag van Washington. De Japansche pers wijst er op, dat op grond van het Amerikaansche vloot- bouwprogram ook andere landen, zooal# Frankrijk, Japan en Engeland gedwonges zouden zijn hun vloten uit te breiden. Na het Amerikaansche program kan er, volgens de Japansche pers, geen spiake meer zijn van een vlootontwapeningscon- ferentie, daar zulk een conferentie thans gee a vooruitzichten meer heeft. BYRD'S POOLEXPEDITIE EN DE RADIO. Commander Byrd, die naar men weet p©> gingen zal aanwenden, om de Zuidpoolgebie- den door middel van vliegtuigen te verken- nen, heeft uitgebreide maatregelen getroffea om de veiligheid van zichzelf en zijn mannea te verzekeren. Zoo zullen beide schepen, die het uitgangs- punt van de expeditie vormen, regelmatig met de bewoonde wereld in contact blijven e» daarbij1 golflengten van 600 en 800 meter bruiken. De expeditie zelf, die in verschillende on- derafdeelingen is gesplitst, is eveneens met radio uitgerust en voert niet minder dan twaalf zenders met zich mede. Deze zullen op korte golven uitzendingen geven, zoodat de verschillende onderafdeelingen regelmatig met elkander in verbinding staan. De roep- teekens van Byrd zijn: WEBT, WFA, KFK, WFD, WFE, terwijl op de volgende golfleng ten geseind wordt: 13.76, 17.86, 17.95, 22.75, 26.55, 26.78, 34.05, 45.6, 53.1, 53.6, 68.1 en 91.2 M. Voor bezitters van kortegolfontvangers za! het een interessante bezigheid zijn om op de uitzendingen van Byrd af te stemmen. Uit zijn ambt ontzet Bij gouvernementsbesluit is de heer Roe loffs Valk ontzet uit het ambt van notaris te Batavia. Ongeregeldheden op Banka. „De Locomotief' verneemt uit Muntok, dat bij de viering van den geboortedag van Sun Yat Sen, ongeregeldheden tusschen koelies voorkwamen in mijn 19 te Blinjoe op Banka De relletjes waren aangestookt door Sam Tiam Foei. Bij den overval van de woningen ALKMAARSCHE CODRANT £3 a -v

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 1