Jluwe sefvtafe ■huUt PUROL Wekelijbscb Overzlcht TUINDERSGLAS DE STOHM Stadsiraisuws Noord-Hollandsche Glashandel, m Eflarktberichten Voor Alien die Sukkelen Mijjnhartft's LaxeerfabSetien onmisbaar, Werken vlug zonder kramp of pljn. Blj Apothekers en Drogisten. Doos 60 ct. ZWEDEN. OVERDADIGE TEGENSPRAAK. Het te Stockholm verschijnende blad „So cial-demokraten" meldde, dat ex-kcizer Wil helm Woensdagavond in Gothenburg aange- komen was op weg naar Stockholm. De Zweedsche regeering is blijkbaar zoozeer van dit bericht geschrokken, dat zij het onmiddel lij k van 4 zij den heeft laten tegenspreken door het departement van buitenlandsche zaken, door den Nederlandschen gezant, doo het officieele Zweedsche telegraaf agentschap en tenslotte nog door den hoofdcommissaris van politic te Stockholm en Gothenburg. DUITSCHLAND. DREIGEND GESCHIL. In de houtindustrie. De vakbonden in de houtindustrie, die over het geheele rijk 120.000 leden tellen, hebben het collectieve arbeidscontract tegen 15 Fe bruari opgezegd. HE RLE EFT DE TaGLICHE RUNDSCHAU? In het begin van dit jaar is de Tagliche Rundschau, een orgaan van de Duitsche volkspartij en meermalen de spreekbuis van .Stresemann, opgedoekt. Het blad kon al lang niet meer uit en de geldschieters, voor het meerendeel groote industrieelen, hadden er genoeg van voortdurend bij te passen. Thans moeten op initiatief van de groep- Scholz, d. w. z. de rechtervleugel van de volkspartij, met West-Duitsche industrieelen onderhandelingen gaande zijn om het blac weer in het leven te roepen. De Neue Berl Ztg. verneemt dat deze besprekingen een go: de kans van slagen hebben. Reeds zou de vroegere leider van een groot provinciaal blad zijn gepolst om hoofaredacteur van het nieuwe orgaan te worden. DE UITSLUITING IN DE WEST- DUITSCHE METAALINDUSTRIE. De onderhandelingen tot bijlegging van het conflict in de metaalindustrie schijnen geen succes te zullen hebben. Naar verluidt zu'llen, nu de sociaal-demo- cratische motie over den pantserkruiser ver- worpen is, de onderhandelingen over de defi- nitieve yorming der groote coalitie dezer da- gen beginnen. Men hoopt de coalitie nog voor de Kerstvacantie tot stand te zullen brengen. jDe samenstelling van het kabinet zou onge- wijzigd blijven, allleen dr. Wirth van het cen trum zou tot vice-rijkskanselier worden be- noemd. In een verklaring, die dr. Curfrus, de rijks- ministervan economische zaken, in de com- imissie uit den Rijksdag voor de sociale poli jtiek heeft afgelegd met betrekking tot ver. schillende modes, die in deze commissie wer- den behandeld inzake de uitsilruiting in West Duitschland werd gezegd, dat de Duitsche .volksparten niet kan toestemmen in het terug- ibetalen van steungelden. Besproken was of het rijk niet aan de gemeenten de door hen ,uitgetrokken bedragen ter ondersteuning van de arbeiders zou dienen terug te betalen Ook werd door enkele afgevaardigden voorgesteld aan de vakvereenigingen de voor steun uitbe taalde sommen te vergoeden. Dr. Curtius be streed dit voorstel. Bij dergdLijke besluiten zou de kans immers groot zijn, dat bij elk arbeids- conflict terugbetaling van de steungelden zou worden gevraagd en een dergelijk gevaarlijk precedent mag niet worden toegelaten. De yommissie tracht nu door een middenweg, wat ook wel gelukken zal, haar doel te bereiken. Nieuwe moeilijkheden. In politieke kringen wordt er op gewezen, dat het nu de onderhandelingen, tusschen de achter de regeering staande partijen, nu wel vrij zeker is, dat het vraagstuk van den pant serkruiser in de toekomst voor de coalitie geen aanleiding tot conflict meer zal zijn. 1 Een Berfijnsch avondblad wijst nu echter op het gevaar, dat de besprekingen in de sociale commissie van den Rijksdag voor den binnenlandschen politieken toestand kunnen doen ontstaan. En dit gevaar zou veel ernsti ger zijn dan het conflict van den kruiser. In de kringen van de Duitsche volkspartij vreest men, dat het voorstel van de socialisten en het centrum over terugbetaling van aan de gemeenten verleende ondersteuning ook tot de organisatiekosten van de vakvereenigingen zal worden uitgebreid. Dit zou een eenzijdige houding geven. De leiders der parlementaire groepen zijn Vrijdag weer bijeen gekomen en ■ook het kabinet heeft de kwestie besproken om een uitweg te zoeken. AM ERIK A. hARBEIDSWETGEVING IN MEXICO. E)e tot president van Mexico gekozen staatsman Portes Gil pas over eenigen tijd aanvaardt hij het bewind is bezig met de voorbereiding van een nieuwe arbeidswet igeving. Porter Gil wil scheidsgerechten voor ar beidsconflicten in de nijverheid, de achturige werkdag zal worden ingevoerd en de werk- week van 6 dagen, verder een ongevallenver- zekering en een loonschaal met minimum- loon en. 1 Onder de nieuwe wetgeving zal iedere ge- zonde burger verplicht worden een beroep of een vak te leeren. In ieder fabriek zullen 60 -pet. van ae werklieden Mexicanen moeten zijn. v IT A Lie. DE GROOTE FASCISTISCHE RAAD. r. Een constitutioneel lichaam Zooals men rich herinnert, is sedert kort de Groote Fascistische Raad geheel gereor- ganiseerd. f^:j heeft nieuwe, verstrekkende be- voegdheden gekregen en is tot constitutioneel lichaam verheven. Thans meldt het B. T. A. dat de Senaat na een rede van Mussolini met 191 tegen 19 stemmen een motie heeft aangenomen, lui- dende: „De Groote Fascistische Raad moet een plaats innemen onder de constitutioneele organen". FRANKRIJK. DE SPLITSING IN DE RADICALE PARTI J. Afvallige radicalen. Een N. T. A.-bericht meldt dat acht leden der radicale Kamerfractie, waaronder Borel, voor de stemming in de Kamer over de motie van vertrouwen in Poincare schriftelijk aan Daladier mededeelden dat zij vo5r de regee ring zouden stemmen. Zij verklaarden zich bereid uit de fractie te treden. V ENGELAND. L «,i.OYD GEORGE OVER S ONTWAPENING. De „gepantserde vuist" onder vrienden Aan een noenmaal in de Oxford Club heeft Lloyd George gisteren gezegd, dat de betrekkingen van Engeland met Farnkrijk en Duitschland veel beter waren geworden, en met de Ver. Staten, nu de vlootovereenkomst van de baan was, ongetwijfeld ook van normaal tot hartelijk zouden stijgen. Met deze feiten voor oogen begreep spr. niet, dat het ontwapeningsprobleem niet ernstiger ter hand kan worden genomen; maar de wereld zag iderdaad het merkwaardige verschijnsel, dat de onderlinge betrekkingen beter werden en desondanks de bewapening grooter. Dit gaat niet samen. De gepantserae vuist kan onder bepaalde omstandigheden zijn nut heb ben, maar nooit voor een handdruk onder vrienden. BELGIe. EEN DIAMANTFIRMA FAILLIET. Een deficit van 250.000 gulden. Een diamantfirma te Antwerpen heeft haar betalingen gestaakt. Het deficit zou 250 000 gulden bedragen. Bijna alle schulleischers zijn Antwerpsche huizen. JAPAN, EEN JAPANSCH STOOMSCHIP GEZONKEN. Na een aanvaring. Op drie na de geheele bemanning verdronken. Het Japansche vrachtschip Nagasaki Ma- roe (5268 ton, van de Nippon Yuser Kaisja) is na een aanvaring met een ander Japansch schip, de Sjensei Maroe, bij Sachalien ge- zonken. Alleen de kapitein en twee officieren zijn gered. In Engeland. De storm heeft gister over geheel Engeland voortgewoed en niet minder dan 220 tele graaf -en telefoonlijnen zijn onklaar geraakt. In Wales zijn verscheidene beken en kleine riviertjes buiten haar oevers getreden en te Abertillery liep de beneoenstad onder. Een paar huizen zijn ingestort en een bewoner is zwaar gewond. Te Glanesby sloeg het dak van de tribune van de Rugbyclub en kwam 80 Meter verder in het water terecht. Aan de Zuidkust zijn verschillende scheepjes op het strand gezet en een grootere boot, de „Ken- tish Coast is bij Plymouth gestrand en was gisteravond nog niet vlot gekomen. Te Londen. In Londen zijn verscheidene menschen ge- kwetst. Eenige werden door de kracht van den wind omver geworpen, andere door val- lende dakpannen gewond. Een vrouw were den schedel gebroken door een vallend uit- hangbord. Een groote kraan werd omver ge worpen in het hart van de stad, zonder ech ter iemand te treffen en hooge schuttingen vielen om. In Zuid-Wales werd door den storm ont zaglijke schade aangericht. Te Cardiff moesten verscheiden straten worden gesloten, omdat zij gevaar oplever den. Slachtoffers; een standbeeld verminkt. In een dorpje in Hampshire stortte het dak- van het raadhuis in op het oogenblik, dat 50 kinderen in een der vertrekken een prijsuit- deeling bijwoonden. Een kind werd gedood en 3 vrij ernstig gewond. Te Southampton, waar de wind aan de Kade met meer dan 100 K.M. snelheid woei, is een man in het water gewaaid en verdronken. Te Glanesle in Wa les kwam het dak van het ziekenhuis in de mannenzaal terecht, maar de zusters hadden den laatsten patient reeds in veiligheid ge- bracht. Te Newport (Monmouth) is een blok van 52 in aanbouw zijnde huizen volkomen inge stort. Twee wakers werden licht gewond. Een eigenaardig ongeval gebeurde in de Londensche wijk Westminster. Van het daar opgerichte standbeeld voor Richard Leeuwen- hart woei het handvat van het zwaard, dat de koning in de rechterhand draagt, af; het zwaard brak bij de aanraking met het pla- veisel 40 M. verder. Het gewicht van het af- gebroken gedeelte was 56 K.G. T In het Kanaal. In het Engelsche Kanaal heeft de storm een windsnelheid van 60 mijl per uur ont- wikkeld. De grootste passagiersschepen werden als notedoppen heen en weer gewor pen Het stoomschip „Alannia" van de Cu- nard Line kon de haven van Southampton niet verlaten. De schepen van de lijnen van Engeland naar het vasteland konden slechts met de grootste moeite de havens bereiken. Zelfs binnen de pieren hadden ze nog moei te om aan te leggen. Het luchtverkeer is ge staakt. Slechts een verkeerstoestel uit Parijs is op Croydon aangekomen. Het had onder- weg een hevigen strijd met den storm gehad. In Engeland le Southampton zijn 4 groote kranen van hun voetstuk gestort, waarbij 3 menschen gewond werden. Te Liverpool is een stoomschip zonder schoorsteen binnengekomen, die op zee was weggeblazen door den storm. Een stelling ingestort. I e Keulen is gisteravond een stelling van een huis op de Bcrlich ingestort, vermoede- lijk tengevolge van den storm. Acht voorbij- gangers zijn door neerstortende balken ge- troffen. Een vrouw was terstond dood, 2 per- sonen zijn zwaar, 5 licht gewond. en spnngende lippen INRICHTING VAN GROENTENKASSEN. Uitgaande van het Bestuur van de Tuin- derspatroonsvereeniging L. T. B. Afd. Alk- maar en de Tuinderspatroonsvereeniging Algemeen Belang te Alkmaar was gister avond in het Landbouwhuis een openbare vergadering belegd, waar ir. J. G. Hazeloop, rijkstuinbouwconsulent, een causerie hield. De heer W. Balk opende de vergadering en memoreerde, hoe het houden van een cursus niet kon doorgaan, waarvoor men nu een drietal lezingen op het programma had ge- plaatst. Ir. J. G. Hazeloop ving daarna zijn uiteen- zetting over bovengenoemd ondenverp aan. Allereerst toonde spr. met enkele cijfers aan, hoe de kassenbouw nog betrekkeliik nieuw is. In 1903 werd de eerste, een kom- kommerkas gebouwd. De verwarming ge- schiedde aanvankelijk door paardenmest, wat echter verschillende bezwaren meebracht. Het was een ramp, die de tuinders er toe bracht de kassenbouw ter hand te nemen. Een late sneeuwval veroorzaakte veel sneeuwwater, dat o.a. de komkommers dood- de en veel schade aanrichtte. Toen werd overgegaan tot kassenbouw, wat zeer goed beviel en gestadig nam deze bouw toe, wat de spr. ook weer met eenige cijfers verduidelijkte. In 1927 was de opper- vlakte der kassen al aanmerkelijk grboter dan die der platte bakken, waaruit dus blijkt dat aan kassen, waarvoor een goed verwarmings- middel beschikbaar is, de voorkeur wordt gegeven. In 1927 bedroeg de totaaloppervlakte in ons land 10.015.000 M2., waarvan't grootste deel, n.l. 6.412.000 M2. in Zuid-Holland wordt aangetroffen, terwijl deze in Noord-Holland ongeveer 3/4 millioen M2. bedraagt. In N. Holland bedraagt de oppervlakte grond, die door de groententeelt wordt ingenomen, evenwel weinig minder dan in Zuid-Holland. De verschillende kassen, die we in ons land kennen, zijn de komkommerkas, de to- matenkas en het warenhuis. Spr. ging na den bouw van deze drie diverse kassen, waarbij teekeningen en pho to's de uiteenzetting illustreerden. De komkommerkas, waarin een hooge temperatuur vereischt wordt, bevat 2 rijen van 2 buizen, waarin warm water de noo- dige hitte verschaft. Verder brengt men er een speciaal soort grond in, waarop de kom kommers geteeld worden. Op 30 c.M. af- stand van de glaswand zijn draden gespan- nen. Deze kassen worden meestal in com- plexen gebouwd, waardoor minder materiaal noodig is, terwijl door de kleinere aan de buitenlucht grenzende oppervlakte veel warmte wordt uitgespaard. In verschil met de komkommerkas, is de breedte van de tomatenkas ongeveer 8 a 9 M., dus 2 maal zoo groot. De verwarming gebeurt hier door 2 stelsels van 3 buizen. Dat de breedte zooveel grooter is dan bij vorengenoemde kas, wordt veroorzaakt door- dat bij de tomaten de hoeveelheid planten evenredig is aan de breedte der kas, terwijl ook een 2 maal zoo groote breedte niet mede- brengt een 2 maal zoo'duren bouw. De ruime en groote tomatenkas leent zich verder uit- stekend voor de teelt van andere gewassen Door het aanbrengen van draadafscheidin- gen is men er in geslaagd een breede kas te verdeelen in twee smallere, die dus zoowel voor komkommerverbouw als voor de teelt van andere producten gebruikt kan worden. Een nadeel is evenwel, dat de meest naar binnen gelegen regels te weinig licht ont- vangen. Wat de derde soort betreft, het warenhuis, zoo genoemd omdat het dient voor de teelt van verschillende producten, draagt alle ken- merken van een z.g. koude kas. Een muurtje, dat zich op eenige hoogte van den grond verheft, ontbreekt hier nagenoeg. Dadelijk boven den bodem treft men het glas aan In tegenstelling met de vorengenoemde kassen heeft het warenhuis nog een lossen kap, die desgewenscht verwijderd kan worden, waar door in de maanden November en Decem ber, wanneer er niets in wordt geteeld, de vrije natuur op den grond kan inwerken. Wanneer het in dezen tijd veel regent, brengt het afnemen der glasbedekking voordeel. De regenval kan evenwel gemakkelijk door veelvuldige besproeiing vervangen worden, zoodat vele tuinders het voordeel van losse bedekking niet groot achten. In de 25 jaren, dat hier de groententeelt in kassen plaats vind-t, zijn verschillende erva- ringen opgedaan. Om beter ingelicht te wor den had spr. aan Engeland, het land, waar uit de kassenbouw door ons was overge- nomen, een bezoek gebracht. De komkommerkassen in Engeland komen bijna geheel overeen met die in ons land. Een der verschillen was evenwel dat ner- gens in Engeland een koude groen- tenkas voorkomt. Zoowel de groote als de kleine kweekerijen hebben kassen die alle ver- warmd zijn, hoewel de aanbrenging van ver warming ongeveer 75 pCt. bedraagt van de kosten van den bouw van een kas zonder verwarming. Als oorzaak zag spr. de ervaring, dat het ■kweeken van groenten in warme kassen groote voordeelen oplevert boven de teelt in koude kassen. Ook in ons land heeft men deze ondervinding opgedaan. Wat de-prijzen van het product betreft, brachten de stooktomaten dit jaar op 30 cent per pond. De kosten van verwarming be dragen ongeveer 7 cts. per pond. Een prijs evenwel, evenredig aan die der stooktomaten, n.l. 23 cts per pond, brengen de koude to maten lang niet op. Dit bewijst dus bet be- langrijk voordeel, dat het kweeken van stook tomaten biedt. Spr. trok hieruit de conclusie, dat men zich in Noord-Holland, waar de kassenbouw nog jong is, op het bouwen van warme kas sen zonder losse glasbedekking, moest toe- leggen. De hoogte der Engelsche kassen verschilt veel van die van de onzen. Is de warme to matenkas hier ongeveer M. hoog, in Engeland bedraagt die hoogte van 2 M. tot 2.90 M. De oudste kassen bleken het laagst, de nieuwere werden steeds hooger gebouwd. De ervaring, die hier wordt opgedaan, gaat ook in die richting. Voordeelen die een hoogere bouw der kas sen, die bijna uitsluitend voor tomatenteelt dienen, geven, zijn het minder voorkomen van meeldauw en het luchtiger zijn in die kassen. In Engeland wordt de vijfde tros af- genomen, waardewr in de hooge kassen een onafgebroken teelt verkregen kan worden. Door die meerdere hoogte heeft de kas grooter windvang, wat een sterkeren bouw lijkt te eischen. Deze bleek in Eneeland even- 1 wel niet veel te verschillen van dien in ons land, zoodat dus dit nadeel niet schijnt te bestaan. De glasoppervlakte die met de buitenlucht in aanraking is, wordt natuurlijk bij de hoogere grooter; door den bouw van onge veer 3/4 M. hooge muurtjes wordt evenwel meerder warmteverlies tegen gegaan. Daar de kassenbouw in Noord-Holland nog pas aangevangen wordt, had spr. het noodig geacht mede te deelen wat de meer dere praktijk in het buitenland reeds heeft ge- leerd, waardoor de nu nog bestaande achter- stand wellicht in een toekomstige voorsprong van ons land kan worden omgezet. Op een vraag van den voorzitter of een der aanwezigen nog iets wilde vragen, sprak dhr. R. Elion uit Bergen den wensch uit om eens een voordracht over den economischen kant van de glascultuur te laten houden. Spr 's ervaring gaf hem de overtuiging dat men dan tot een andere conclusie zou komen dan de heer Hazeloop. De officieele gegevens komen dikwijls niet overeen met de wezenlijke uitkomsten van de bedrijven. Spr. zou het tegendeel willen beweren van hetgeen de heer Hazeloop gezegd had, n.l. dat de kostbare stookinstallatie voor de tuin ders weinig voordeel oplevert. Volgens mij, aldus spr., moet men heel voorzichtig zijn dingen te adviseeren, vooral in het tuindersbedrijf, die zulke hooge gelds- bedragen vorderen. Het is de groote vraag of de voordeelen blijvend zullen zijn. Een vergelijking met Engeland gaat niet op. Het tuindersbedrijf kan geen proeven verdragen, die zoo kostbaar zijn. De heer Hazeloop antwoordde dat zijn ge gevens berustten op officieele cijfers, waar van spr. niet in vervalsching geloofde. Hij had niet beweerd, dat de omstandigheden in Engeland dezelfde zijn als hier, slechts mee- gedeeld de ervaring die men er had opgedaan En overal had deze geleerd dat de verwarm- de kassen groote voordeelen opleveren, wat dus een voldoende grond kan worden geacht om aan te nemen dat dit ook werkelijk zoo is. De ongunstige ervaringen van den heer Elion komen niet overeen met die van andere tuinders. Ook spr. stelde zich niet voor, dat de verwarmde kassen blijvend loonend zullen zijn, doch wel waren er verschillende gron- den aan te geven die er op wezen dat deze voor een aanzienlijken tijd loonend zijn. Het is wel een groote onderneming ver warmde kassen te bouwen doch een niet min der groote onderneming is de bouw van koude kassen, waarin het kapitaal minder rendabel is. Doordat ik de voordeelen er van gezien heb, acht ik het m'n plicht de tuinders den weg te wijzen, die die voordeelen ver schaft. Als men een bedrijf sticht moet men de dingen, die goede vooruitzichten bieden, aanvaarden. Een andere aanwezige bevestigde hetgeen de heer Hazeloop had gezegd. Ook hij had de uitstekende resultaten van den warmen kassenbouw gezien. De heer Posthuma had graag iets over druivenkassen gehoord. De heer Hazeloop had zich evenwel bij de vluchtige bespreking tot de groentenkassen moeten beperken, daar het onderwerp an- ders te uitgebreid werd. De door hem ont- moete druivenkassen in het buitenland kwa- men evenwel vrij wel overeen met de onzen. Alleen waren ze steeds verwarmd. Het stel- sel van vervroeging en verlating dat men in de omgeving van Brussel toepast, achtte spr. een nadere bestudeering wel waard. De voorzitter sloot vervolgens met een woord van dank aan den heer Hazeloop voor z'n duidelijke uiteenzetting de vergade ring. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 17 Nov. 1928. Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal 35000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prij- zen als volgt: 56—58 /TO—10.40; 60— 62 10.70-/ 11.10; Kleine 6.70—/ 9 50; Bruin: 60—63 10.70—/ 11.60. 7000 stuks Eendeieren 6.70. ALKMAAR, 17 Nov. 1928. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prij- zen als volgt 7 Paarden 120—/ 400; 6 Mel'kkoeien 230—/ 390 22 Nuchtere kalv. (slach't) f 8—/ 26; 89 vette Schapen f is 44; Overhouders 26—/ 29; 29 Schram 14—19; 4 Bokken en geiten 6—/ 14, DE BOTERPRIJZEN. ALKMAAR, 17 Nov. 1928. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor- Fa brieksboter le s. 1.05—1.15; Fabriekt boter 2e s. 0.90—/ 1Boerenboter R 1.10— /1.20Boerenboter 2e s. f\t f 1.10. Eieren (groothandel) 10 21 11.25; Eieren (kleinhandd!) 8—/ iT Eendeieren 6.50. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 16 Nov. 1928. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 139 wegende 123202 K.G., waarvan de prijzen als volgt: Fabriekskaas: Kleine met merle 48, alg. noteering; Kleine met merk biiz noteering 60; Commissie met merk 48- Boerenkaas: Kleine met merk 50; Commit! sie met merk 52. Handel matig. ALKMAARSCHE EXPORTVEILINO ALKMAAR, 16 Nov. 1928. In de heden gehouden veiling werd betaald voor: 4ndiivi» per 100 stuks 0.20—/ 2.30; Appelen per 10O K.G. 12.60-/ 42.80; Bicemkool leg per 100 stuks 10.70—/ 20.30; Bioemkooi 2e s. per 100 stuks 1.10—/ 9 70; Boeren- kool per 100 stuks 2 30—/ 5.40; Druiven per 100 K.G. 34—/ 84; Geie Kool per IOC K.G. 1.60-/ 4.40; GiW Kool m 100 stuks 2.70—/ 6.10; Kropsla per 100 stuks 0.802.30; Knolselderie per 100 stuk« 2.10—/ 5.80; Prei per 100 bos 1.60-1 8.10; Pieterselie per 100 bos 0.59- 1.90; Roode Kool per 100 K.G. 1.10— 4.30; Selderie per 100 bos 1.80— 3.50; Spinazie per dubb. bakje 0.43— 0.80; Spruiten per 100 K.G. 1.20— 12.80; Snijboonen per 100 K.G. 24.60— 64.40; Tomaten per 100 K.G. 6.29- 13.20; Uien per 100 K.G. 3.806 40* Wortelen per 100 bos 3.20—/ 7.10- Witvof le s. per 100 K.G. 24.40—/ 27.60; Witlof 2e s. per 100 K.G. 18.40—/ 20.80. Aanvoer: 8000 stuks Andijvie; 1200 KG Spruiten. koopt U 't voordeeligst bij den Dir. ALKMAAR ZAADMARKT 35. BROEK OP LANGENDIJK, 17 Nov. 1928. Langedijker Groentenveiling. Reuze Bioemkooi 15.80—20; Bioemkooi 2es. 1.605.50 per 100 stuks; Wortelen 4.10I 4.20; Roode Kool le s. 2.79- 5.70; Roode Kool 2e s. 0.60—/ 3.20; Gele Kohl: le s. 1.30—/ 3.80; Witte Kool 1.802.60; Deensche Witte Kool 3.30 4.30; Uien 8.80—/ 9.30; Drielin^en 8.60; Grove 8—/ 9.10; alles p. 100 K.G. 2000 Kool; Witte Kool; 1928. 9.60; Uien Aanvoer: 20.000 stuks Bioemkooi; K.G. Wortelen; 25000 K.G. Roode 17500 K G. Gele Kool; 3700 K.G. Kool; 15000 K.G. Deensche Witte 10.000 K.G. Uien. NOORDSCHARWOUDE, 16 Nov Eigenheimers 3.50; Uien 8.80—/ Drielingen 9.40—/ 9.60; Grove 7.508; Peen 4; Peen (kleine) 1.80 Roode Kool 2.20—5.20; Gele Kool 2.103.10; Witte Kool 2.80-/ 3; Deensche Witte Kool 3.20—/ 4 10; alles per 100 K.G.; Bioemkooi le s. 7 29- 15.30; Bioemkooi 2e s. 0.70—/ 2.10 per 100 stuks. Aanvoer: 600 K.G. Aardappelen; 14000 Uien; 4200 K.G. Peen; 41500 K G. Roode Kool; 5600 K.G. Gele Kool: 17000 K.G. Witte Kool; 44200 K.G. Deensche Witte Kool; 1400 stuks Bioemkooi. WARMENHUIZEN, 16 Nov. 1928. Roo de Kool le s. 2.90—/ 5.90; Roode Kool (kale) 0.702.60; Deensche Witte Kool 33.40; Witte Kool le s. 2.20— 2.50; Nep 11.50; Drielingen 9.20; Uien 8.80; Grove Uien 7.50. Aanvoer: 19300 K.G. Roode Kool; 25300 K.G. Deensche Witte Kool; 42800 K.G. Wit te Kool; 100 K.G. Nep; 1975 K.G. Uien. van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door NoordhoIIandsch Landbouwcrediet. loot met Verstopping of moeilljken, tragen en onregelmatigen Stoelgang zijn 30-60 ee 90 cu Tube 80 ct. Bii Apoth. en Oroglateo J. VISSER. FONDSEN. 10 Nov. 6 5 4J4 4 414 6 6 5 y3 5 obi. N.W.S. 1000 1922 1000 '18 1000 '17 1000 '16 1000 '26 1000 '22 100 '23 1000 '21 D 1000 '17 f idem idem idem O.-Ind. idem idem idem idem Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned. Handel Maatij. Holl. Kunstzijde Jurgens gew. aand. Maekubee Ned. Kunstzijde Philips Gloeilamp Philips Nieuwe Anaconda Beth. Steel C. v. A. Comm. Studebaker Comm. Steel Zweedsche Lucifers Cult. Mij. Vorstenl. Handelsver. A'dam Javasche Cult. Dordtsche Petr. gew. Koninklijke 1000 Moeara Enim A'dam Rubber Serbadjadi Holl. Am. Lijn 1 Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. Unie Stoomvaart Mij. Nederland Deli Batavia Tab. Deli Maatij. Oostkust Senembah 5 obi. Holl. Spoor '15/'25 5 obi. Staatsspoor 'J5/'25 South. Pacific Union Pacific Prolongatie Exdividend. 103 5/g 100u4 97i 99Vi6 1035/g 101V4 241J 166f 173 207 178J 415 785 786 194 70%S 1641 447| 153| 66 7* 378i 375£ 402f 430 236 186| 84i 1384 204 201 519* 4181 1814 504| 1004 100/ 2144 44 12 Nov. 103% lOOi 104* 102n/16 240 1671 173f 210 182 J 428 785| 1934 6915/i6 761 1641 4471 157 656 3754 3784 4034 433i 233i 1874 85 1384 205 518 4224 179J 504 1014 1014 2204 13 Nov. 14 Nov 1034 1016/ls 96| 997/16 1035/16 1047/ie 102% 101 238 167 2124 1781 420 780 7784 1964 687/18 764 1634 4424 1564 6574 3/4 373 402 4334 2314 I8I4 82J 1371 2044 199 5194 4221 178 J 50H 100| 1014 1264 218 101% 100! 1044 1004 2374 166| 170% 318 180| 418i 7764 1934 69% 77j 168* 4291 156 657 375 375 400i 2314 1834 82f 1381 2044 1984 519! 423i 1784 5034 100* lOOf 125 217 15Nov. 16 Nov. 103! 101f loot 1041 237| 166 170! 3204 1771 430 777 778 195 701% 76% 168% 4374 155* 664 3741 375 395! 433 229| 181 83 137 204 197 515 423 179! 503! lOOf 101% 214 5 1031% 991 103%' lOOf 237 165 1704 208 323| 1764 423| 7784 7774 1984 74% 76| 1704 4404 1554 660 3774 400! 436 2294 1824 83f 138 204 1984 5184 4214 1784 503f lOOf 10% 12% 216 44

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 10