llkmrschc floral 9behe overbodig I FEU1LLKTON, E i onderd dsrtisrste fairnng. Donderdag 22 November. Radio-hoekje Sfadsnieuws Ps«oviiicSaal nieuwa Ko 277 1928 Vrijdag 23 November. fjilversum, 1071 M. 10.10.15 Morgen- wijding. 12.302.Concert door het Boris Lensky Trio. 6.7.15 Concert door het Boris Lensky-Trio. 7.157.45 Schippersles. 8.05 8 50 Schubert-herdenking. Kerkconcert. Di Moorlag, sopraan. R. Broekmann, alt. Jacques van Kempen, tenor. H. Koning, bas. F. Hasselaar, orgel. 8.509.35 Nutslezing door Mr. M. Levenbach: Productie en wel- vaart. 9.3510.05 (Vervolg) Kerkconcert. 10.15 Concert in Middelburg. A. V. R. O- tocht. Het Omroep-orkest onder leiding van Nico Treep en Lotti Muskens Sleurs. Huizen, 340.9 M. (Na 6 uur 1870 M.) 12.30—1.30 Lunchmuziek door het K. R. O.- Trio. 3.4.Vrouwenuurtje door Mevr. Kaller—Wigman. 4.-5.— N. C. R. V. Gra mofoonmuziek. 5.6.45 Concert. Mej. San- dow, piano. J. Richter, viool. P. de Vries, -fluff. 7.7.30 K. R. O. Paedagogie, door Dr J. van Dael. 7.40 V. P. R. O. Catechisatie. Spr.: Ds. J. van Dorp: Het Oude Testament, Mozes dte 10 Geboden. 8.15 F. Zepparoni, viool. H. Schouwman, piano. Th. Hannema, tenor. 8.55 Spr.: Prof. Dr. H. T. de Graaf: De dwaas in de literatuur. 9.55 F. Zepparoni, H. Schouwman en Th. Hannema. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Sonatencon- cert, viool en piano. 12.50 Orgelconcert. 1.20 —2.20 Orkestconcert. 2.50 Lezing. 3.15 Mu riel .3.20 Lezing. 3.40 Muziek. 3.45 Lezing. 4.— Muziek. 4.05 Tooneel voor scholen. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Le zing: Hockey. 6.35 Nieuwsberichten. 7.05 Pianoduetten van Schubert. 7.20 Muzik. cri- tiek. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing. 8.05 Piano- concert door Adolph. Flallis. 8.20 Sympho- nieconcert onder leiding van Granville Ban- tock, in de Queen's Hall. „The Pilgrim's Pro gress" (deel 1), van Bantock en Bunyam. Koor en orkest. 10.05 Vervolg Symphoniecon- cert (deel 2). Werken van Schubert. 10.50 Lezing. 11.05 Een verrassing. 11.2012.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 2.10 Orkestconcert. 4.055 05 Concert. 8.50 11.20 „Le Deluge", van St. Saens, voor soli, koor en orkest. „Les petits F antins de Bojs", van M. Levy. Langenberg, 469 M. 11.30 Mechanische muziek. 12.251.50 Orkestconcert. 5.05 5.50 Orkestconcert. 7.208.15 Concert. Klein-Werag-orkest. 8.20 Concert. H. Miihl- hofer en F. Ettel. Dr. Krug declamatie. I< SchmittWalter, baritcn. Tot slot „Erster K asse", klucht in 1 acte. Daarna dansmu ziek tot 11.20. Konigswusterhausen (Zeesen), 1250 en of '1700 M. c.a. 11.204.20 Lezingen 4.20 5 20 Orkestconcert. 5.20—7.05 Lezingen. 7.20 „Oedipus Rex", opera in 2 acten van Strawinsky. 8.20 Lezing. 8.50 Uit oude zang- spelen. C. Joken, tenor. R. Hambrigk, so praan. Orkest. Hamburg, 395 M. 3.35 Orkestconcert. 5.20 Orkestconcert. 6.20 Concert. 9.50 Actueele causerie en daarna her-uitzending van buiten- landsche stations. Brussel, 509 M. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Vlaamsche literatuur. 6.50 Vioolconcert 7.20 Gramofoonmuziek. 8.35—10.35 Gaiaconc^rt. Orkest en solisten. PROEF- EN SC.HOOLTUIN „KENNEM ERLAND". Algemeene vergadering. Gistermiddag werd in het Landbouwhuis filhier een algemeene vergadering gehouden van den Proef- en Schooltuin „Kennemer- land." Te ruim 2 uur opende de heer Zwets- man uit Koedijk de vergadering en deelde mede, dat de voorzitter wegens familieom- 6tandigheden was verhinderd. Vervolgens heette spr. de aanwezigen welkom. Het ver- heugde hem verschillende bekenden tegen- woordig te zien, wat er op wijst dat men inziet het belang van goede samenwerking tusschen theorie en praktijk om den tuinbouw vooruit te helpen. De s e c r e t a r i s, de heer A. van Ree nen uit Bergen, las hierna de notulen, die zonder op- of aanmerkingen werden goed- gekeurd. De voorzitter deelde mede dat de ver. ten behoeve van de verbreeding van den weg langs het Kanaal een deel der proeftuin zal moeten missen. Door R. L. de W. 58 „Ga zitten, Richard" commandeerde ze. Beresford vond, dat ze in de zitkamer altijd het meest op dreef was, kaarsrecht zittend op haar stoel als een Assyrische godin, onver- hiddelijk. „Wat is er?" vroeg ze. „Eigenlijk geloof ik, dat't een droom is", zeide hij, den stoel nemend, dien lady Drewith fixeerde. „Wat scheelt je, Richard?" Voor lady Drewith waren alle afwijkingen van het nor- male 't gevolg van 't een of andere ziekte- proces. Opeens kreeg hij een ondeugenden inval. „Ja, tante Caroline" begon hij aarzelend, »ik vrees, dat ik mezelf in „Wat heb je uitgevoerd?" In haar stem lag zoowel angst als scherpte. ,Ja, 't is nog al emstig", begon hij, .,ik ben bang, dat u „Wat heb-je-gedaan?" vroeg lady Drewith op een toon, waar duidelijk uit bleek hoeveel zelfbeheersching ze noodig had om zich kalm te houden. >,Ik durf het u haast niet te vertellen", 2®de hij, comedie spelend, da,ar hij in de De heer H a z e I o o p deed voorlezing van het cultuurplan 1929. Hierbij werden eenige opmerkingen gemaakt. Een nieuwe verwarmingsinstallatie. De voorzitter lichtte toe hoe er ter vervanging van paardenmest, proeven met stelsels van buizen met niet circuleerenuen stoom worden genomen. Een kostenplan van zoo'n stelsel is opge- maakt en beloopt 3700. De ver. vroeg aan de provincie dit haar te schenken of anders een renteloos voorschot ad 3700. Ged. Staten berichtten dit laatste aan de prov. staten voor te zullen stellen. De heer H a z e 1 o o p anwoordde op een desbetreffende vraag dat de stoom, door den bakken geleid, in den grond wordt geblazen, waar hij condenseert en dus tevens voor be- vochtiging zorgt. De voorzitter deelde mede, dat het bestuur het had aangedurfd de provincie te vragen het stelsel te schenken, omdat het hier een proef geldt, genomen in het belang van den tuinbouw en waarvan men den uitslag nog niet kent. Omdat men evenwel bang was, dat hierop door de provincie niet zou worden ingegaan, werd, zoo dit het geval was, een renteloos voorschot gevraagd. De heer Smits (Heiloo) vroeg of de proef zou slagen en of een afbetaling niet al te zeer op de exploitatiekosten van den tuin zou drukken. De heer H azel oo p kon op de eerste vraag natuurlijk geen afdoend antwoord geven. Verder achtte spr. het niet bezwaarlijk af te lossen als de termijnen niet te hoog zijn, vooral als men bij eventueele opheffing van den tuin niet verantwoordelijk blijft voor de nog niet afgeloste termijnen. Op een betreffende vraag voegde spr. er aan toe, dat men b.v. in 20 jaren zou kunnen aflossen. De voorzitter dacht 100 per jaar af te lossen en, indien mogelijk, meer. De heer H a z e 1 o o p deelde verder mede dat het hier geldt 500 ramen. Dit aantal kan zoo noodig verdubbeld worden, zonder dat een nieuwe ketel moet aangeschaft. Bij groo- tere deelname zal de prijs van de nieuwe in- stallatie ook lager worden. De heer v. d. S t o k verwachtte van de voorgestelde proef veel nut. De heer E 1 i o n (Bergen) vroeg of reeds zoodanige proeven waren genomen. De heer Hazeloop antwoordde hier op dat deze installatie aansluit op reeds eerder genomen proeven, die evenwel nimmer ge heel voldeden. De heer E 1 i o n achtte het van groot be lang, dat hier voortgebouwd wordt op reeds eerder ingevoerde systemen, waardoor het risico kleiner wordt. Verder vond spr. dat men niet al te be- scheiden moest zijn en er bij de provincie op moest worden aangedrongen de installatie geschonken te krijgen, daar het hier een proef geldt in het belang van den tuinbouw genomen. Mocht de provincie hierop niet ingaan, dan oordeelde spr. het gewenscht het rente loos voorschot te aanvaarden. De voorzitter deelde mede, dat de secretaris reeds aan de provincie had mede- gedeeld het renteloos voorschot te aanvaar den en per jaar 100 af te willen lossen. De heer Van Gemeren (Heiloo) zou het voorstel van Ged. Staten maar dadelijk willen aanvaarden. Spr. oordeelde het geen bezwaar dat jaarlijks 100 werd afgelost. Dat men de installatie zelf betaalt bevordert het verantwoordelijkheidsgevoel. Wie blijft echter bij eventueele opheffing van den proeftuin verantwoordelijk voor de nog niet afgeloste termijnen? De heer E 1 i o n zeide. dat, wanneer het eene lichaam met het andere een overeen- komst aangaat, er altijd tot op zekere hoogte verantwoordelijke personen zijn. De provincie geeft hier evenwel het be- drag aan den proeftuin, hiervoor kunnen dan ook geen personen hoofdelijk aansprakelijk worden gesteld. De heer Van Gemeren vond het be zwaarlijk dat het contract niet in overeen- stemming was met de voorafgegane af- spraak. De heer E 1 i o n zag hier geen geweldige tegenspraak. De voorzitter deelde mede, dat in het contract niet woordelijk is vermeld dat men bij eventueele opheffing van den proeftuin niet de verantwoordelijkheid draagt voor nog niet afgeloste termijnen. Het eerste schrijven aan de provincie waarin deze voorwaarde wel is opgenomen, heeft deze echter in haar bezit. De heer v .d. S t o k vond de gevolgde ge- dragslijn logisch en bij mogelijke opheffing van den tuin voorziet de wet in de aanspra- kelijkheidskwestie. De heer Hazeloop voegde hieraan toe, dat als de vereeniging niet meer bestaat, er niets meer op haar kan worden verhaald, ter oogen van zijn tante angst las, angst dat hij, Richard Beresford, iets zou hebben uit gevoerd waardoor zij en haar familie gecom- promitteerd zouden worden. „Richard, ik sta er op, dat je me vertelt wat er gebeurd is." „Ik ga trouwen," zeide hij. „Trouwen!" Beresford was nooit in staat te verklaren wat er feitelijk gebeurde, maar lady Drewith kreeg allerlei stuiptrekkingen, waardoor haar stoel een eindje terug ging en zij met den stoel. Hij herinnerde zich niet haar ooit zoo onder den indruk van iets wat haar ver- baasde gezien te hebben. Zij zat hem aan te staren alsof hij in een giraffe of in een vier- vleugelige griffioen veranderd was. „Ja, ziet u", begon hij zich te verontschul- digen, „ik ben achtentwintig jaar en u zit Drew altijd na over trouwen." „Trouwen gaan!" herhaalde lady Drewith, alsof de beteekenis der woorden haar nog niet duidelijk was. „Met wie ga je trou wen?" Weer lag angst in haar stem. „Zijbegon hij geveinsd aarzelend, „ik heb haar't eerst op een hek gezien „Op een wat gezien?" schreeuwde bijna lady Drewith. „Op een hek", herhaalde hij kalm. „Zoo'n ding, dat open en dicht gaat, u weet wel", legde hij uit, opdat toch geen misverstand mogelijk zou zijn. „Het was op denzelfden dag dat ik longontsteking kreeg." Lady Drewith zag in haar gedachten een wijl de statuten in de opheffing der vereenf- ging voorzien. De voorzitter achtte ten slotte, hoewel de financieele toestand van den tuin niet zoo bijzonder florissant is, de aflossing niet be zwaarlijk. De heer D e Boer was ook van die mee- ning, daar nu minder paardenmest noodig zal zijn. Verschillende opmerkingen en wenscheliikheden. De heer Smits vroeg of er weer 'n groote proef met tomaten in het warenhuis zou wor den genomen. De heer Hazeloop zeide dat het gehee- le warenhuis vol geplant wordt met tomaten, De heer Smits achtte dit, met het oog op de dit jaar verkrlgen resultaten van de tomatenteelt, te riskant. Hij wilde een proef nemen met de tomaten, die in Italie zooveel opgang doen. De heer Hazeloop antwoordde hierop, dat eerst de voorteelt in het warenhuis plaats vindt en daarna's zomers de tomatenteelt. Daar tomaten een hoofdartikel is, achtte spr. het wel van belang met dit product proeven te nemen. Wat de Italiaansche soorten betreft, deze zijn openluchttomaten en het is zeer de vraag of zij voor proefnemingen in onze kas- sen in aanmerking komen Spr. verwachtte meer van de goede Engel sche soorten. De heer Smits zou toch graag met de Italiaansche soort een kleine proef genomen zien. Verder was hij er bang voor, dat de to matenteelt geen hoofdteelt zou blijven. De heer Hazeloop achtte het gevaar- lijk zich door een slechten uitslag van een jaar te laten afschrikken, terwijl't bovendien de vraag is, of men een gced vervangings- product heeft. De heer v. d. S t o k zou inplaats van met aardappden, proeven met andijvie genomen willen zien. De heer Hazeloop was van oordeel, dat de vroege aardappelen als voorproduct zeer belangrijk zijn. Spr. was er wel voor, proeven met andijvie te nemen. Op een betreffende vraag deelde de heer Hazeloop verder mede, dat. hoewel aardap pelen en tomaten van eenzelfde familie zijn, er niet veel gevaar bestaat, dat ziekten van het eene product overgaan op het andere. Men zal er ter tegemoetkoming aan ge- uite wenschen toe overgaan een Italiaansche Cassette No. 102 A Glad Hollandsch Zilvermodel No. 20 12 Tafellepels fl 11.40 12 Tafelvotken 1.40 12 Dessertlepels 10.20 12 Dessertvorken 10.20 St. Nicolaas-cadeau GERO ROMAIC* ondernemend dorpsmeisje, dat er haar meef in had laten loopen. Vermoedelijk had ze ge- holpen hem te verplegen, gehoord wie hij was en ten voile overtuigd, dat zijn tante wel voor hem zou zorgen, had ze besloten met hem te trouwen. „Wie is't?" Lady Drewith deed alle moei- te om zich in te houden; „en wat voerde ze op dat ding uit?" „Op 't hek", verbeterde Beresford. „Het sloot een weiland van den grooten weg af en „Wat-deed-ze-op-dat-hek?" Lady Drewith liet niet met zich spotten. „Zij zat een sigarette te rooken", ver- klaarde hij, „en't regende. Dat trof me „Maar wat had ze daar feitelijk te maken?" Lady Drewith had haar lippen zoo samenge- perst, dat slechts een smalle grijze streep zichtbaar was. „Ze was aan't rondzwerven", .legde hij uit, alsof 't de gewoonste zaak ter wereld was voor een meisje om dat te doen. „Een landloopst-er!" riep lady Drewith, die de ontzetting van den geheelen toestand nu duidelijk voor oogen had. „Een land- loopster!" „Het was wel een samenloop van omstan- digheden, vindt u niet?" Hij glimlachte. „Richard, je bent krankzinnig", riep ze. „Je hebt altijd als een dwaas gehandeld maar nu ben je krankzinnig." Haar tanden klapten met zoo'n hevigheid op elkaar, dat hij er van rjlde. „Er moet een eind aan komen," tomatensoort en proeven met andijvie bij te nemen. De verleden jaar genomen pyoef met cy clamen heeft tamelijk goed voldaan, zqodat deze proef zal worden voortgezet. Het rLsul- taat is evenwel nog niet geheel te overzien. De heer Smits vroeg wat er de reden van was dat de enkele nog aanwezige vrucht- boomen waren opgeruimd. De voorzitter antwoordde hierop, dat vruchtboomen in een groententuin niet passen. De heer Hazeloop voegde hieraan toe, dat deze boomen niet voor een proef aanwe- zig waren en ten slotte moesten worden ver- wijderd, daar ze in den weg stonden. Verder is de fruitteelt in dit deel van Noord-Holland niet van zoo groote beteekenis. Den heer E 1 i o n was het opgevallen dat het kweeken van de cyclamen zoo bijzonder veel arbeid vergde en spr. vroeg of de resul- iaten wel in overeenstemming waren met het daaraan bestede werk. De heer Hazeloop deelde mede dat de opbrengst der cyclamen zeer aanzienlijk zal zijn. De heer Van Gemeren vroeg hoe ver men gevorderd was met de wit-roode kool. De heer Hazeloop antwoordde dat dit product een tweejarig gewas is, waarvan nog niet vaststaat welk resultaat de proef opleve- ren zal. Daar niemand verder eenige aanmerking meer had, het cultuurplan betreffende, werd dit aldus vastgesteld. Vervolgens werd overgegaan tot vaststel- ling van de begrooting voor 1929, vermel- dende aan inkomsten en uitgaven een bedrag van 8850. De heer Smits, vertegenwoordiger van de „Vooruitgang" te Heiloo, wenschte als tegenstemmer te worden genoteerd waar het betreft de aanschaffing van de nieuwe ver warmingsinstallatie. Besluursverkiezing. De voorzitter deelde mede dat van den heer Kieft bericht was ingekomen, dat hij zich niet herkiesbaar stelde. Het bestuur had het wenschelijk geacht dat deze vervan- gen werd door iemand, eveneens woonachtig in Kennemerland. De verkiezing wilde het bestuur echter, om gelegenheid te hebben tot eenige voorbereiding, tot het komende voor- jaar zien uitgesteld. De heer Van Gemeren vroeg of dit wel reglementair te verdedigen was. Een pe- riodieke aftreding is geregeld bij reglement. Spr. achtte het in de practijk wel wensche lijk dat de bestuursleden verspreid zijn over Noord-Holland, doch de hoofdzaak is dat men iemand kiest, die een warm hart heeft voor de vereeniging en hij achtte deze verga dering wel bevoegd een geschikt bestuurslid te kiezen. De voorzitter deelde mede, dat de vergadering er wel eens eerder toe had be sloten, een bestuursverkiezing uit te stellen. De heer Smits sloot zich bij het betoog van den heer Van Gemeren aan. De voorzitter deelde daarna mede, dat nu dadelijk tot de bestuursverkiezing zou worden overgegaan, waarbij het bestuur den heer Muijen geschikt achtte de vacature in het bestuur te vervullen. De heer E 1 i o ri zag gaarne iemand in het bestuur gekozen, die op het gebied van de glascultuur gezaghebbend is en zou daarom den heer v. d. Stok gekozen willen zien. Bij de nu volgende stemming verkreeg de heer G. Barten 20 st., de heer A. v. Reenen 19 stde heer R. W. A. Muijen (Heemskerk) 11 st., de heer van Gemeren 2 st., de heer Elion 2 st. en de heer v. d. Stok 2 st. De heeren v. Reenen en Muijen natnen de benoeming aan, terwijl de heer Barten met zijn verkiezing in kennis zal worden gesteld De voorzitter deelde mede, dat voor de leden van den proeftuin beschikbaar is zaad van de bloemkoolteelt in den proeftuin en wel 6 K.G. Le Cerf, benevens Bakkertjes, geselecteerd uit Bakkertjes en verder soort A kassenbloemkool. Rondvraag De heer Elion was van nfcening dat als opleidingsinstituut de proeftuin nog wel wat te kort schiet De leden moesten opgezocht worden en meer interesse krijgen voor den tuin Voor de toekomst zou het misschien mogelijk zijn dat de menschen den proeftuin eens op- zoeken, waardoor men ook met de moeilijk- heden van het bderijf in kennis zou komen. Naast het laboratoriumwerk van den tuin oordeelde spr. een nauwer contact met de tuinders zeer gewenscht. De voorzitter antwoordde dat het brengen van een band tusschen tuinders en proeftuin heel moeilijk is. De heer v. d. Stok was van meening dat met een bond van proeftuinen zeer goede re- suUaten zouden kunnen worden bereikt. De voorzitter sloot hierna, daar nie mand meer het woord wenschte, met een enkel woord, deze vergadering. „Waaraan?" vroeg hij. „Waaraan moet een eind komen?" „Dat jij met een landloopster wilt trou wen." „Maar ik ben er niets op gesteld, dat er een eind aan komt en misschien", zeide hij nog nadenkend, „zoudt u haar wel aardig lin den." „Haar aardig vinden!" Lady Drewith sprak met klem. ,,'t Is nu eenmaal over mij beschikt", waagde hij berustend. „Hersenschimmen „Maar „Richard, ik heb je te zeggen, dat ik van dat huwelijk niets wil weten." „Maar als zij er nu eens op staat. Ziet u, ze houdt nog al van me, tante Caroline." „Als ze een poging doet je te vervolgen wegens trouwbeloftebreuk, dan moet de zaak geschikt worden Lady Drewith sprak alsof daarm-ee alles in orde was. Beresford glimlachte bij de gedach'e, dat Lola hem vervolgen zou wegens trouwbe loftebreuk. „Ze kunnen nooit veel eischen". vervolg- de lady Drewith, onverstoorbaar haar eigen gedachtengang volgend. „Jij hebt geen geld." „Neen, feitelijk had ik willen vragen om me twee shillings te leenen voor een taxi", zeide hij ernstig, „ik heb in letterlijken zin geen sou „En toch vraag je een meisje. Ben je krank zinnig, Richard? Ben je heelemaal krank- LANGENDIJK. Men schrijft ons: Er is de laatste jaren heel wat geschreven en gesproken over onze wegen, vooral in ver- band met de toeneming van het moderne ver- keer. De gemeentebesturen deden hun best om zooveel mogelijk aan de eischen daarvan te voldoen door het achteruit plaatsen van hekken, op kosten der gemeente, en werkten anderszins gaarne mee om in het belang van het moderne verkeer werkzaam te zijn. Doch behalve onze landwegen hebben we aan den Langendijk onze waterwegen. Wie in drukke tijden het verkeer te water gadeslaat, de hoeveelheden groenten kent, welke van beide groote veilingen worden verzonden, weet welk een massa zuurkool in de verschil lende fabrieken wordt ingemaakt, die all§ weer moeten worden vertransporteexd, kan eenigszins begrijpen, hoeveel er per schip van hier wordt verzonden. Bedenkt men boven-' dien, dat bijna alle groenten over het water wordenaangevoerd (en dat is nietweinig, dit jaar zal het ongeveer voor een bedrag van 8 millioen gulden zijn), dan moge men daar- uit Lesluiten, dat aan de zorg voor onze wa terwegen niet minder aandacht mag worden geschonken dan aan die voor de landerijen. De vraag is den laatsten tijd aan de orde gekomen, of er aan de zorg voor de water wegen niet iets mangelt. Het verkeer te water heeft, hoewel in mindere mate als dat te land, ook hoogere eischen gesteld Of aan die eischen wel altijd de noodige aandacht is ge schonken? De verschillende klachten, welke den laatsten tijd zijn geuit, doen daaraan wel eenigszins twijfelen. Herhaaldelijk zijn over de onvoldoende zorg onzer waterwegen klachten naar voren gebracht door de Sehippersvereeniging eo ook door de Vereeniging van Groentehande- laars, van wie ook velen een motorboot tot vervoer van groenten exploiteeren. Behalve dat op sommige plaatsen de breedte te wen schen overlaat, is het niet het minst over de te geringe diepte, dat geklaagd wordt. Er is een tijd geweest, dat de ,,slikkennan" de vaarslooten wel op peil hield; dit was name-i lijk, toen nog niet zoo algemeen kunstmest voor bemesting werd gebruikt, doch slib, modder, die uit de slooten werd gebaggerd. Nu de tuinbouwers meer en meer de grootere beteekenis van kunstmest hebben leeren in- zien en niet meer hangen aan het dogma, alsof koolteelt alleen met slikbemesting mo gelijk zou zijn, wordt dit baggeren achter- wege gelaten en zijn de slooten niet meer op diepte. De Bannebesturen, aan welke bij re glement is opgedragen te zorgen voor goed bevaarbare waterwegen, willen deze op- dracht wel eens beschouwd zien als een op diepte houden der slooten in dien zin dat de bouwers et hun schuit of praam zonder te groote ongemakken hun tuinbouwakkers kunnen bereiken. Dan wordt dus vergeten, dat het meer moderne verkeer te water ook hoogere eischen is gaan stellen, aan de ver- vulllng waarvan dan wel eens niet de noo dige aandacht wordt geschonken. De Banne besturen van Zuidscharwoude en Oudkarspel hebben daarover den laatsten tijd meermalen verwijten moeten hooren, die er op wezen, dat de sehippers in hun gebied veel last van die verwaarloozing van het op diepte en breedte houden hebben ondervonden. Aan die o. i. gerechtvaardigde klachten is tot nu toe geen ernstig gevolg gegeven. Wij vinden dit zeer jammer, omdat handel en tuinbouw en daardoor de scheepvaart op zoo intensieve wijze worden beoefend, dat het in het belang van de welvaart van ait belangrijke tuin- bouwcentrum moet worden geacht, dat de waterwegen in orde zijn. Er is gedreigd met een request aan Gede- puteerde Staten. We mogen aannemen, dat dit niet noodig zql blijken, daar ongetwijfeld zonder dit „hoogerop-zoeken" door de betrok- ken bestuurders de noodzakelijkheid van een spoedig ingrijpen zal worden ingezien. KENNEMERLAND, Het zachte weer blijft aanhouden en dit bevordert den aanvoer van groenten. Toch heeft dit ook zijn schaduwzijde, daar de groote aanvoer weinig bevorderlijk is voor hooge prijzen. Velen verlangen dan ook naar ander weer, opdat er eens een goede oprui- ming komt. De niet hooge voor meerdtere ■roducten zelfs lage prijzen bleven aan- ouden en over het algemeen was de handel lui en moesten de meerdere partijen of voor weinig geld weg of was bijna onverkoop- baar. Speciaal gold dit voor 2e kwaliteit. De handel in spruiten is slecht. Wel is de noteering nog 8 tot 20, doch de werke- lijkheid is dat de doorsnee-aanvoer voor 10 tot 15 weggaat, terwijl er ook veel 2e soort voor minder dan 8 weggaat, terwijl 3e soort, anders een gewilde straathandel, een prijsje opbrengt dat de moeite van plukkeji niet loont. Andijvie geldt nog steeds als hoofdproduct, zinnig?" Zij boog zich wat voorover, om met groote zekerheid te kunnen vaststdlen, of haar neef nu werkelijk zijn verstand ver- loren had, ja of neen, „Het spijt me", zeide hij tarn, „dat u mijn huwelijk afkeurt. Ik heb altijd mijn best ge- daan, om't u naar den zin te maken". „Dat heb je nooit gedaan en dat weet je ook heel goed." „Ik heb er altijd mijn best voor gedaan", ging hij onverstoorbaar door, .piaar ik ben er nooit in geslaagd." „Neen Grimmig schudde ze haar hoofd. „Ik moest het u wel vertellen, Het spijt me; als u er „Je heele leven door heb je me verveling aangedaan", luidde haar woedend antwoord. „Je was een lastig kind. Je arme, lieve moe; der gaf je altijd 't ongezondste speelgoed1." „Ongezond speelgoed?" „Ja, een ark van Noach en allerlei dingen waar verf op zat; je lilcte de verf er af en werd dan later heel ziek." „0, dat is dan zeker nu ook de oorzaak", mompelde hij. „Ik heb de verf afgelikt van de convention-eele denkbeelden geluk be treffende en daar ben ik heel ziek van ge- worden." „Houd op met dien onzin". commandeerde lady Drewith. ,,Wat zijn je plannen?" „Met haar te trouwen, vermoedelijk. An ders weet ik er niets op." Een oogenblik keek lady Drewith hem wan- trouwend aan. fWordt veryolgd,) 1 Soeplepel 4.75 2 Sauslepels 5 2 Groentelepels 5.50 1 Aardappellepel2.75 Totaa! fl. 61.20 De waardevolle cassette wordt gratis bijgeleverd. Het geheel vormt een fraai en practisch to de goede zakco verkrljgbaa*.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 5