Imanht UiiraiL lDDsrigii wegen Mavpides' PR] Vfi cent I VrOdag 23 lovember. FElilLLETON. !Ro 278 1928 r'onderd derti?:ste Jairpng, Radio-huekje Za.terd.ag 24 November. HUversum, 1071 M. 10.—10.15 Morgen- wij-ding. 12.302.Lunchm-uziek door het Boris Lensky-Trio. 2.3.30 Aansluiting van het Theater Tuschinsky te Amsterdam. Or- kest onder lei ding van Max. Tak. P. Palla, orgel. 3.304.Lezing voor stokers door G. de Clercq. 4.4.30 Italiaansch, beginners. 4 305.— Italiaansch, gevorderden. 5. 5.25 Fransch, beginners. 5.255.50 Fransch gevorderden. 5.506.50 Concert door het Omroep-orkest onder leiding van Nico Treep. 6507.15 Duitsch, beginners. 7.157.40 Duitsch, conversatie. 8.V. A. R. A. Uitzending van de revue „Allemaal Jan Klaassen", van Elsensohn, met medewerking van Joh. Elsensohn, Aaf Bouber, Mien ErfmannSasbach e. a. Mu- ziek van het Gimberg Kwartet. Huizen, 340.9 M. (Na 6 uur 1870 M. (Uitsluitend I<. R. O.) 12.301.30 Lunch muziek door het K. R. O.-Trio. 3.-4.— Kin- deruurtje. Mevr. S. Nuwenhuis v. d. Rijst en Mevr. D. Schra-made. 5.306.50 Dinermu- ziek. Gramofoonplaten 6.507.— Katho-lie- ke berichten. 7.—7.30 Engelsche les. 7.30— gKnipcursus. 8.8.20 Spr.: Mr. H. van Haastert: Emigratie. 8.20 Opvoering van „De Molen van Sanssouci", histor. blijspel in 3 bedr. van O. Harting. Nederl. tekst van H. W. Rijswijk. Regie: A. Sweers. Het stuk speelt in den zomer van 1765. Ieen3debe- driffTen huize van den mo-tenaar 2de be- drijf: Het Koninklijk Slot in het Park Sans souci. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 1.20 —2.20 Het Carlton Octet. 3.30 Voetbalwed- strijd Arsenal tegen Aston Villa. 4.25 Balla- denconcert. M. Sotham, alt. R. Naylor, tenor. D. Wise, viool. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Mu- ziek. 6.35 Nieuwsberichten. 7.Muziek. 7 05 Piano du ett-en van Schubert. 7.20 Omroep- causerie. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing. 8.05 Concert. Militaire kapel en R. Hignell, so- praan. G. Baker, bas. Schubert-programma. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Causerie. 9.50 Nieuwsberichten. 9.55 „Advanced sparks", van L. du G. Orkesten solisten. 10.5512.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris1750 M. 12.50 2.10 Gramofoonmuziek. 4.05—5.05 Orkest concert. 9 20 Dansmuziek door de Joss Ghis- lery Symphonians. Variete-artisten. Langenberg, 469 M. 1.30 Mecha-nische muziek. 12.25—1.50 Orkestconcert. 5.05— 5.50 Kamermuziek. 7.20 Vroolijke avond. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Konigswusterbausen, (Zeesen), 1250 en of 1700 M. c.a. 3.20—4.20 Lezingen. 4.20— 5 20 Orkestconcert. 5.20—7.05 Lezingen. 7.20 Concert, met Irene de Noiret, R. Erwin, K. Leuscher, Zigeunerkapel Iliescu. 8.20 Georg Kaiser-concert. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 3.50 Orkestconcert. 4.50 Gevarieerd concert. 7.20 Concert. Marschen van Blankenburg, Fucik, Softsa. 9.50 Concert doer het Don-Kozakkenkoor. Brussel, 509 M. 5 20 Orkestconcert. 7.05 Pianoconcert. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Concert in Luik. Orkest en Mile. Carbousova, cello. 11.20 Sluiten. ProvSnciaaS wSeyws HENSBROEK. Raadsvergadering. Woensdag 24 Nov. 1928 vergaderde de Raad dezer gemeente in een voltallige zitting on der voorzitterschap van burgemeester Kooi- man, die de vergadering opende met een woord van welkom, den wensch uitende dat de belangrijke besluiten, welke deze middag genomen moeten worden, in volkomen harmo- nie en tot heil der gemeente moge geschieden. Benoemd werd als schoolschoonmaker uit 2 sollicitanten de heer C. Evers. Als gemeenteopzichter werd benoemd, na- dat de Raad voor de eerste maal in comite ging, de heer Jac. Koning met algemeene stemmen. Beide functie's te aanvaarden op 1 Dec. a.s. Voorts kwam in behandeling het voorstel Schronder, waarover in de vorige vergade ring de setm-men staakten, n.l. het benoemen van een gem.-bode op een jaarwedde van 300 plus vrije woning. Het voorstel van B. en W. was als toen« enkel 400 te geven. Na eenige toelichtin- gen, waaraan nog werd vastgeknoopt dat de gemeente vrij was in het a an wij zen van de woning voor genoemden bode, werd het voor- Door R. L. de W. 59 „Hm", bromde ze ten laatste, maar eenigs- zins triumpheerend, „je hebt al berouw van ie dwaasheid. Was 't om dat meisje, dat je oaai Londen kwam?" „Ik geloof het wel." Hij staarde naar de punt van zijn schoen. „Waar logeer je?" „Nu, ik denk, dat 't vannacht wel in „Routon's Lodging House" zal zijn, altijd als Drew me een paar pennies leenen wil". Een oogenblik staarde lady Drewith hem besluiteloos aan, toen, naar een tafeltje naast haar reikend, draaide ze den sleutel om in de la en trok ze open. Ze haalde er een por- tefeuille uit, waar een ponds bankbilj-etten in zaten, nam er twee, die ze aan Beresford reikte. „Neen, tante Caroline", zeide hij hoofd- schuddend, terw'jl hij opstond, ,,ik vind 't natuurlijk heel aardig van u. Misschien, als ik getrouwd ben, zoudt u peet willen zijn „Richard!" Er lag zoo'n pijnlijke afschuw in haar stem, dat hij zich bijna schaamde „En mi moet ik weg", zeide hij. „Ik wensch te weten waar ik je kan vinden". 20 EGYPTIAN CIGARETTES Met I Coupon bij 10 Sxgaretten In Marken bracht Omar ook z\PRINCE sigaret, Hij had met de Markers daar reuze veel pret! ■J stel Schrooder aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Daarna was aan de orde het benoemen eener gemeente-bode, buitengewoon gem - veldwaclder Sollicitanten waren C. Evers, G Frankfort en Jac. Ed-el. Wederom ging de Raad in comite. Toen na meer dan een uur wachtens de openbare zitting geopend werd, werd mede- deeling gedaan, dat door ter vergadering verscthijnen van architect Saal, punt 8 der agenda, n.l. het voorstel van B. en W. om te besluit tot schoolbouw en bepaling van de grootte van aan te koopen terrein eerst in be handeling zou komen. Helaas moeten wij de aard der bespreking in deze zeer belangrijke kwestie .onverrneld laten, zulks werd met ge- sloten deuren b-ehandeld. Geen enkel bezwaar werd geopperd aangaande de volgende voor- stellen, n.l. het bouwen eener O. L. schoo1 met woning; aankoop van grond oo het ter rein van „de Strook" ter grootte van 1400 M2. a 2 per M2. met een frontbreedte langs den openbaren weg van 40 M.; het aanbrengen van centrale verwarming; het in het openbaar aanbesteden van bovenge noemde (met algemeene stemmen aangeno men) De voorzitter wenschte den raad met deze besluiten geluk en hooote, dat het in het be- lang, vooral van de toekomstige bewoners van Hensbroek zoude zijn. Wederom ging de raad nu in comite over den te benoemen bode. Na opening legde de voorzitter nogmaals den nadruk op het feit dat met het benoemen van een bode mede de buitengewoon gem.-veldwachter benoemd wordt. De heer Visser vroeg hoe het moet gaan met het salaris, voor het geval dat van hoo- gerhand de benoemde bode niet in de termen van de bij-functie valt. De voorzitter decide mede, dat dan het salaris herzien kan worden. De Raad benoemd alleen den bode. De heer Wit vond de situatie zoo moeilijk, nadat hij het van alle kanten overwogen heeft, dat hij z'n stem er niet aan kon geven Na stemming was de uitslag als volgt: C Evers 6 stemmen en een bianco. De functie is wederom met 1 Dec. a.s. te aanvaarden. Daarna volgde het"voorstel B. en W. om de iaarwedde van een te benoemen" ambtenaar ter secretarie te bepalen op 300, ingaande op 1 Jan. 1929. De benoeming als zoodanig berustte bij B. en W., gevraagd werd een cre- diet van 300 voor genoemde functie. Vroe- ger bedroeg het schrijfloon 120v_mede door- dat het eertijds verbonden was aan de func tie veldwaehter-bode. Zonder stemming werd deze post goedgekeurd, waarna de voorzitter zijn dank voor het vertrouwen van den ra|d uitsprak. Medegedeeld werd nog, dat mej. G. Los ernstig voor deze functie in aanmerking komt Benoemd is tot lid van de commissie van toezicht op het L. O. periodieke aftreding no. 1 D. Leewater, no. 2 Jn. Naastpad met algemeene stemmen eerstgenoemde. Bij de rondvraag verzocht de heer Smal om de vergaderingen in dit seizoen voor den middag te houden. De voorzitter zal er rekening mee houden. De heer Schrooder vroeg of al nadere ge- gevens zijn omtrent het geval Jac. Schots- man met den pensioenraad. De voorzitter las de naar genoemden raad verzonden brief voor en verklaarde nog niets vernomen te hebben. Ondertusschen heeft de heer Schotsma pensioen aangevraagd. De heer Visser vond de tegenwoordige tariefregeling van het stroomverbruik P. E B. niet zooals het hoort en zou gaarne een andere regeling ingevoerd zien. Na eenig over en weer gevraagd kwam men tot de con- clusie, dat het een heel moeilijke zaak is, een zoo goed en redelijk mogelijke tarieven-bere- De toon, waarop zij sprak, overtuigde hem, dat zij bezig was een plan uit te werken om hem te redden uit de kluisters van Lola. „Ik zal aan Drewith telefoneeren." „Hij weet't al." „En wat zei hij „Hij mompelde wat over huwelijken, die maken, dat je maar lichtvaardig de verant- woordelijkheid van een ander op je neemt." „Waar logeer je?" Lady Drewith was niet van haar onderwerp af te brengen. „Op St. James' Chambers in Jermyn Street ben ik altijd te vinden", antwoordde hij. Nog een heelen tijd nadat de deur zich achter haar neef had gesloten, van wiens krankzinnigheid ze overtuigd was, bleef lady Drewith er naar zitten staren „Payne", zeide Beresford, toen de knecht te voorschijn kwam, „hoe gaat 't met de rheu- matiek en zou je me zes pennies willen leenen?" „U zes pennies leenen, sir?" herhaalde Payne verbaasd. „Ik deed je twee vragen, Payne. Hoe gaat het met de rheumatiek en zou je me zes pennies willen leenen? Je herhaalde alleen maar de laatste; dat is een vrouwelijke ma- nier." De knecht keek hem verschrikt aan. „Nu, sir, met de rheumatiek gaat't tegen- woordig nog al en Van uit zijn broek- zak haalde hij een handvol zilvergeld en stak kening te krijgen. B. en W. zouden er zeer prijs op stellen, indien iemand met een betere regeling kwam, die voor beide partijen, zoo- wel gemeente als verbruikers bevreaigend was, Daarna sloot de voorzitter onder dank dc vergadering. T ooneeluitvoering. Dinsdag gaf onze plaatselijke tooneelver- eeniging ,,'t Viooltje" haar eerste avond in dit seizoen in het lokaal van den heer K. de Boer alhier. Opgevoerd werd „Vadertje Langbeen" door Jb. v. d. Poll. Bij de aanvang decide de heer Den Das als voorzitter van genoemde vereeniging mede, dat men nu niet moest denken dat dit stuk een blijspel zonder meer was. Men noemt dit stuk „een vroolijke geschiedenis", maar er komen naast vele komische tafreelen, ook ver- scheidene meer dramatisch momenten in voor. Van harte heette spreker welkom de zuster-vereen. van Veenhuizen, welke naar hier was gekomen, mede doordat ook zij het- zelfde stuk in studie heeft. Hij hoopte van ganscher harte, dat ze van de vertolking iets mocht leeren, maar ook dit hoopte spr., dat genoemde vereeniging als lid van den West- Frieschen Bond zal toetreden. Spr. bood ver- der bijvoorbaat z'n excuus aan voor het lan- ge wachten, tusschen de bedrijven. De too- neelveranderingen eischten veel zorg en daar- door tijd. Daarna kon met de uitvoering van't genoem de stuk begonnen worden. Wanneer het doek opging, was de zaal stampvol, wel een be- wijs van de populariteit, welke ,,'t Viooltje" op ons dorp geniet. En er zullen niet veel van de aanwezigen geweest zijn, die niet ge- noten hebben van dit mooie stuk en de goede vertolking. Alles was buiten verwachting goed. Het stuk en spel vielen zeer te roemen. Er waren heel wat jonge krachten bij en dit stuk stelt voor de meeste tamelijk hooge eischen. Maar het is best meegevallen. Deze avond is voor alien een succes geweest. Na afloop, ongeveer 12 uur, sprak burge meester Kooiman nog een hartelijk sluitings- woord, evenals de heer Edam namens de Veenhuizers. De voorzitter beantwoordde de sprekers en dankte mede alien die hadden medegewerkt tot het slagen van dezen avond. Vooral dankte spr. in het bijzonder de fam. C. Schaak voor het disponibel stellen van de piano en den jongeheer H. Schenk voor het beschikbaar stellen van deb enoodigde teekeningen. Het bal, dat de aanwezigen nog lang bij- eenhielden, besloot dezen mooien avond Dinsdagmiddag 2 uur vergaderden in het lokaal van den heer L. Mantel alhier de ge- zamenlijke spruiten-verbouwers, om hun houding te bepalen inzake het conflict aan de Alkmaarsche Exportveiling. De heer Jac. Groot Jnz. leidde de verga dering in door een overzicht te geven van het eerste stadium tot aan de vergadering welke den vorigen dag door de kooplieden was ge- houden en welke door spr. was bijgewoond, om zich een idee te vormen van het karakter van den strijd en den eventueelen duur. TSpr. kwam tot de conclusie, dat z. i. het conflict nog lang niet opgelost is. Wel deelde spreker mede, dat een toeslag zal worden gegeven door de veiling over het goed wat in deze da- gen aan de veiling is gebracht, en voorts dat al wat thans aan de veiling geleverd wordt, door de veiling zou worden weggewerkt. Aan't einde van zijn overzicht stelde spr. dan de vraag: wat moeten wij in deze doen? De spruifen, wat thans ons hoofdproduct is en waarvan heele kwantums noodig weg moeten, worden daar geweerd. Producten, welke op de Alkmaarsche veiling geweest zijn, worden besmet verklaard. Wat moeten we doen? Afwachten of zelf een ander afzet- gebied opzoeken? Algemeen was men van oordeel, dat een ze aarzelend uit. Beresford zocht er een zes pennies stukje uit, dat hij heel bedaard1 in zijn zak stak. „En nu nog een potlood en een stukje pa pier", zeide hij. ,,,Maar gauw een beetje, want ik heb haast." Payne verdween in het keukendepartement en kwam een oogenblik later met de ver- langde voorwerpen terug. Beresford schreef: „Goed voor de som van zes pennies, Richard Beresford." „Dat is",, zeide hij, aan Payne bet papier overhandigend, „evengoed als een bank- biljet. Je kunt beslag laten leggen op mijn landgoederen, of je vordering indienen bij mijn zaakwaarnemers, beheerders of gevol- machtigden. Dank je wel Payne." Juist toen Beresford naar de deur ging, die Payne voor hem opende, zag hij lady Drewith uit de zitkamer komen. Natuurlijk had zij zijn laatste opmerking gehoord. Op den hoek van Curzon Street aarzelde Beresford. Lola had hem gezegd, dat ze pas laat in Bellevue terug zou zijn. Daarom be sloot Kij even de societeit in te loopen, in de hoop er zijn neef te vinden De rookkamer binnenkomend zag hij Drewith in beslag ge nomen door sir Redman Bight, die hem heel uitvoerig uitlegde waarom vrouwen nooit van overwegend belang in de politick kon- den worden. Drewith ontdekte in zijn neef den stroo- halm, waaraan een drenkeling verondersteld andere veiling moest worden opgezocht. Dat zooiets niet gemakkelijk was, daarvan getuig- den de besprekingen, welke 2 K> uur duur- den. Ten slotte werd met algemeen goedvinden bcsloten, ocn de spruitkool en meer voorloo- pig tot Nieuwjaar in Purmerend te veilen. Het meerendeel was er mede van overtuigd, dat de Alkmaarsche veiling onze veiling was, maar door den nood gedwongen moest men tijdelijk een uitweg vinden. Na een bereke- ning der kwantums werd besloten dat de heeren J. Terkstra en Jac. Heertjes den vol- genen dag, Woensdag, een bezoek zouden brengen aan de Purmerender veiling en dat daarna de vrachtrijder, welke door zijn aan- bod in aanmerking voor het vervoer kwam, bericht van aanstelling zou ontvangen. De inlichtingen, welke genoemde heeren aan die veiling verkregen, luidden onvermin- derd gunstig, een commissionnair werd be noemd. Verzekerd werd, dat het product om 9 uur voormiddag aan het veilingsgebouw moest zijn, waarna als rijder werd benoemd de heer A. Bart alhier. Alzoo is voor deze groep tuinders het con flict opgelost in een voor hen zeer gunstigen zin. HEILOO. De afd. Heiloo van den Bond voor Staats- pensionneering houdt Zondag 25 November een propaganda-avond, waarin als spreker optreedt de heer H. Bruin, uit Alkmaar. Voorts worden twee 1-acters opgevoerd en verder zal optreden mej. M. Portegies. De entree is zeer laag gesteld, zoodat het voor niemand een bezwaar behoeft te zijn den avond te komen bijwonen. Ouden van dagen hebben vrijen toegang op vertoon van rente :aart. Voor bijzonderheden zie men de advertentie. De heer F. J. Jonker, secretaris van de V. V. V. „Heiloo Vooruit" heeft als zoodanig bedankt. Zonder twijfel zal dit besluit worden betreurd1, daar hij een uitstekende kracht is. Ged. Staten schrijven aan de heeren W. Balk Wz., G. Wilbrink, T. Kostelijk e. a., dat zij in het door reclamanten aangevoerde verweer geen voldoende aanleiding hebben gevonden om hun goedkeuring aan het raads- besluit te onthouden, hoewel aan reclaman ten dient te worden toegegeven, dat het trek- ken van de rooilijn in het verlengde van de voorgevels, die men naar het Westen aan de Noordzijde van de Kerklaan gebouwd zijn een schooner aspect zou hebben gegeven en ook uit een verkeersoogpunt de voorkeur zou hebben verdiend. WIJDENES. De raad dezer gemeente heeft besloten zich aan te sluiten bij de Ned. Therm. Chemische Fabrieken. Binnenland HET VEILINGSCONFLICT TE DEVENTER. Parijten blijven scherp tegenover elkaar staan. Omtrent het aan de veiling der Coop. Groenten- en Fruitveilingsvereeniging uitge- broken conflict over het al of niet betalen van het z.g. fust, deelt men nog aan het ®Hbl. mede, dat de partijen scherp tegenover elkander staan. De Deventer veiling heeft Woensdag den geheelen voorraad opgekocht en gaat daarmee ook op volgende veilings- dagen door. Die voorraden worden zoo mo- gelijk voor lagere dan de inkoopsprijzen aan het publiek verkocht. Een belangrijke factor is de houding van het publiek en de vraag, of dit voor de kooplieden partij zal kie zen. Verder: hebben de kooplieden in hun or- ganisatie voldoende middelen, om den strijd te financieren? Woensdagmiddag bood iemand aan, den geheelen voonaad af te nemen, welk aanbod werd afgesllagen, juist omdat de veiling de voorhanden groenten als „sirijdmiddel" in handen wilde houden en er mee wenschte te concur eeren t^gen de kooplieden, die nu wa ren van elders moeten betrekken. In bepaalde artikelen was de aanvoer zeer groot, b.v. spruitkool. Anders stond het ech- ter met een groote massa andijvie, die voch- tig wordt aangevoerd en dus gauw van de hand moet Wat nu de kwestie van het fust aangaat, daarin staan nu de partijen ver van elkander De kooplieden wijzen er op, dat het fust bun te duur komt, ook in vergelijking met de vei- lingen elders. Zij zeggen, dat de door hen ge- huurde kisten per stuk aan inkoopsprijs ko men op 70 cent; ze worden bij niet-terugleve- ring den kooplieden berekend tegen 80 cent. De huur der kisten bedraagt 10 cent per keer en de gebruiksduur is zeer lang. Voor de manden betalen de kooplieden een huur van 8 cent per keerdeze komen inkoopsprijs op niet meer dan 80 cent. Volgens de kooplieden is de huur veel te hoog. Daar komt bij, dat op goedkoope pro ducten, als sommige bladgroenten, de huur- prijs zwaar drukt. wordt zich vast te grijpen. Met een vrijwel onverstaanbaar excuus aan sir Redman ging hij naar Beresford toe. „Richard", zeide hij, bij hem gekomen, „als je ooit iets van me hebben wilt, tot zelfs mijn halve bezit, herinner me dan aan dit oogenblik." Beresford ging voor naar het verste hoek- je van de kamer. „De stoel van een tandarts, kiespijn, honds- dolheid en algemeen kiesrecht nemen alien een plaats in in de gruwelkamer des levens", mompelde Drewith, terwijl hij zich in een stoel liet zinken, „maar die sir Redman Bighthij hield op. „Bight interesseert me volstrekt niet", \er- klaarde Beresford. „H-et heeft er veel van", verklaarde Dre with, „of in deze societeit ieder een th-eorie over het een of ander moet verkondigen Nog gister sprak ik met sir Damville Brackett, of liever gezegd sir Damville Brackett oreerde tegen mij en voorzoover als ik het volgen kon scheen hij van meening te zijn, dat de ware oorzaak van de tegenwoordige arbei- dersbeweging in golf lag en vooral in het feit, dat niet beide spelers denzelfden bal als footer" gebruiken. Het was werkelijk hoogst interessant. En nu over jezelf, Richard?" Beresford vertelde vluchtig alles wat voorgevallen was. Toen hij klaar was met zijn relaas, bracht de kellner de beide whis kies and soda's die Drewith besteld had'. Het stand punt van 't veilingsbestuur. Daartegenover merkt het veilingsbestuur op, dat de kooplieden de helft van den huur- prijs mogen betalen, wanneer zij het aan de veiling gekochte onmiddellijk overstorten in eigen materiaal. Maar dat doen ze niet; zi willen de waren verkoopen en veilen zoo als zij het hebben gekocht. Voor dit gebruik van het materiaal moeten zij dan ook maar be talen. Een ander motief van de veiling om de huurprijzen te handhaven is, dat het embal- lagemateriaal wat lang geleden kan zijn ge kocht, doch geenszins al dien tijd gebruikt Is. De veiling moet er op zijn ingericht, dat zij in drukke tijden voldoende verpakkingsma- teriaal beschikbaar kan stellen. Zoo staan er thans, in een slecht fruitjaar, circa 30.000 kisten ongebruikt op de veiling te Twello Mede daarin zit het bedrijfskapitaal der vei ling en het verrenten daarvan moet wel wor- den verhaald op den huurprijs van het fust Ook wordt vergeten, dat bij moeilijk over te storten artikelen wordt gezorgd voor behoor- lijke verpakking, wat bederf en daardoor te lijden schade yoorkomt. De kooplieden van Deventer dekken zich voorloopig door van elders, voornamelijk in het Westland, groenten te betrekken. En het publiek wacht af, of er juist door den strijd wellicht koopjes vallen te halen. Van den kant der veiling verklaarde men nog, dat aan andere veilingen ook wel een andere weg wordt gevolgd met de emballage nl door het slechts een keer te doen gebrui ken en dan de kratten op rekening der koo- pers te zetten, zoo, dat elke krat den kooper komt op 20 cent. Doch dan is de koopman met goedkooper, doch duurder uit dan bij de te Deventer gevolgde berekening. Gistermorgen is de strijd aan de groenten- en fruitveiling voortgezet. Het veilingsbestuuf had de aangevoerde groente voor het publiek verkrijgbaar gesteld en de kooplieden liepen met een bord, waarop gewaarschuwd werd tegen het koopen van groenten op de veiling Intusschen verschenen gaandeweg meer koo- pers, meest vrouwen en meisjes, die groenten kwamen inslaan. De kooplieden deelden mede, dat zij vol- doenden aanvoer krijgen van elders en kun- nen venten tegen prijzen, lager dan wanneer zij groenten kothten aan de veiling te De venter. Van geregelden aanvoer zoo zei- zijn wij zeker, ook voor de komen- de dagen. De tuinders hebben in een verga dering met het veilingsbestuur besloten, dat zij de veiling in den strijd zullen blijven steunen. De Joestand." te Twello. Op de veiling te Twello werd een partij appels van circa 600 kisten in bod gebracht Er waren veel kooplieden van elders, die echter werden bewerkt door den heer Nover- raz, hoofdbestuurder van den Ned. Bond van Kleinhandelaren in aardappels, groen ten en fruit en de bestuursleden der afd. Deventer van dien bond. De opgekomen kooplieden uit het grootbedrijf hebben be- loofd, met te zullen koopen (zooals reeds ge- meld, hebben de Friesche en Groningschf handelaren zich terug getrokken.) HET TRAMONGELUK TE LAREN. De Gooische Stoomtram aan- sprakelijk gesteld. Men herinnert zich het tragisch ongeval, waardooi op 7 Augustus van het vorige jaar de Amsterdamsche familie Lisser getroffen werd. Dien dag een uitstapje naar het Gooi makend, hadden de leden van het gezin, be- staanae uit man, vrouw, een dochtertje en een zoontje, plaats genomen in het tramrijtuig van een der treinen der Gooische Stoomtram. Dicht bij Laren kwam die tramtiein op enkel spoor in botsing met een van tegenovergestel- de richting, van Laren, komende tramtrein, eveneens van de Gooische Stoomtram. Het rijtuig waarin de familie Lisser zat, werd ver- meld en de ouders en het dochtertje werden gedood. Alleen het zoontje, de toen achtjarige Nico Lisser, werd levend uit de rui'nes te voorschijn gehaald, evenwel met een verbrii- zeld been. 5 Na la-nge verpleging in het plaatselijk zie- kenhuis, waar hem zijn been werd afgezet kon hij met een z.g. kunstbeen naar Amster-' dam terugkeeren. Daar woont hij thans bij zijn groofvader in. Deze heeft als voogd de N.V. Gooische Stoomtram voor het ongeval en de gevolgen daarvan aansprakelijk gesteld en bij vonnis, uitvoerbaar bij voorraad, een schadevergoe- ding van 50.072 gevorderd. De Eerste Kamer der Reehtbank te Amster dam, vonnis wijzende, o'verwoog, dat gedaag- des aansprakelijkheid1 door gedaagde niet is betwist, zoodat alleen vastgesteld moet wor den de schadevergoeding, die aan eisoher q.q. toekomt. Gevorderd waren allereerst de begrafenis- kosten van de ouders en het zusje van Nico ad 500. Daar gedaagde zich bereid ver klaarde die kosten te betalen, wordt dit be- drag door de reehtbank toegewezen. Verder vorderde eischer 10-00, het ver- „Z-eg, tusschen twee haakjes", zeide Beresford, zijn glas weer op het tafeltje naast hem zettend, „waarom ben je niet ka men opdagen aan de lunch?" „Och Richard", zalfde Drewith, „soms ben je even naief als „Nu ja, goed", knikt-e Beresford, „als je maar weet, dat Lola de lunch betalen kon „Is't zoo erg met je?" „Ik -bezit geen sou." „Het is nooit goed om te traehten een jong paartj-e te helpen", zeide Drewith met b-erusting. „Ik heb van Payne zes pennies geleend om hier te komen", zeide Beresford. „Maar Richard", vol belangstelling boog Drewith zich voorover, „nu zou ik toch bij zonder graag eens willen weten hoe jij 't hem levert hier voor zes pennies te komen. Het lukt me nooit er-gens voor zes pennies heen te gaan, toch heb ik 't dikwijls gepro- beerd. Eens trachtte ik met een bus van Pic cadilly naar Victoria- te komen; ik kwam in Hampstead voor 5 pennies. Maar waar't me 4 shillings kostte voor een taxi om terug te komen, kon ik er het -groote voordeel niet van inzien." Op dat oogenblik kwam een piccolo op hen toe, die aan Drewith zeide, dat iemand hem aan de telefoon riep. - (Wordt vervolgd.)

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 5