■1 HEEREN-BAAJ De storm van hedennaeht. EEN AARDIQ ST.NICOLflflS-CflDEAU RadiografisGh Weerberictit. Bioscopen mafgaammmiB Sport Telegrammen SIDONIUS II Stadsnieuws „ATLANTA" ROOKPUDOIMG T De alom gewilde pijptabak Melange van cijpe tabakken DE NED.-INDIe KERSTVLUCHT. AMSTERDAM, 24 Nov. In overleg met het Hoofdbestuur der P. T. T. heeft de K. ■L. M. besloten het 2de postvliegtuig, de H.-N.A.E.N., hetzelfde vliegtuig waarmedt I Smirnoff en Aler de reis maakten, doch thans voorzien van de nieuwe registratieteekens, van Schiphol te laten vertrekken in den morgen van Dinsdag 11 Dec. om 7.30 uur Bestuurders zijn Duymelaar, in dienst bij de K. L. M. sedert April 1923, en Frijns, in dienst bij de K. L. M. sedert Maart 1927 en een werktuigkundige Brui- mensteijn. Frijns heeft in 1927 met Koppen in de „Postduif" reeds het traject Amsterdam- Batavia v. v. gevlogen. In het vliegtuig zal, zoowel op de heen als op de terugreis 350 K.G. post wor den meegenomen. DE TOESTAND IN PEKING. LONDEN, 24 Nov. Naar uit Peking i wordt gemeld, is de toestand aldaar sedert: I de regeering van Peking naar Nanking ver- plaatst is, zeer verslecht. Het begint er op een chaos te gelijken. Er is gebrek aan le- vensmiddelen en brandstoffen en zelfs de igegoeden hebben hieronder te lldjden. De tram weigert, nadat de eisch tot be- taling van het vervoer van soldaten werd afgewezen, geld in ontvangst te nemen, zoodat thans ieder ,Toor niets van de tram gebruik kan maken. STEIGER INGESTORT. CASSEL, 24 Nov. In een der straten al- hier is Vrijdag een bouwsteiger, waarop 8 arbeiders werkzaam waren, naar beneden gestort. De arbeiders werden mee in de diepte gesleurd. Twee van hen werden ern- stig gewondde andere kwamen met lichte '•wetsuren of lichte schrik vrij. De bemanning van de „Estoninia!' veilig. LONDEN, 24 Nov. Volgens nader be- richt van het Deensche s.s. „Estoninia" heeft het schip 19 opvarenden van het ge- zonken Duitsches chip „Herrenwijk" aan boord. Van het wrak van het schip is tot' nu toe niets terug gevonden. Een Letlandsschip in onod. SCHIERMONNIKQOG, 24 Nov. De reddingsboot „Insulinde" van Oostmahom is uitgevaren om hulp te verleenen aan een Lethlandsschip, geladen met hout, dat nabij Borkum aan den grond zit. Van het schip werden gister door de red dingsboot van Borkum reeds 20 opvaren den weggehaald. De overigen zullen nu door de „Insulinde" in veiligheid worden gebracht. Het Zweedsche schip „Malm6", dat door de firma Doeksen gesleept werd, begon tij- dens het stormweer zoo hevig te werken, dat men het schip niet meer kon behouden, daar er echter niemand meer aan boord was, bestaat er geen gevaar. De „Eugenia". DEN HELDER, 24 Nov. Het Grieksche stoomschip „Eugenia" is hedennaeht nabij den Helder op den Steenendijk, achter het weken wel gaan, als de kranten in het nieu we schrift verschijnen, wat gebeuren zal van- pi 1 December. Dan worden de menschen als "4 ware gedwongen om latijnsche letterteekens te lezen, willen ze tenminste op de hoogte blijven met de gebeurtenissen op onzen aard- bol! Met de invoering van het Latijnsche schrift zijn de Turken weer een heel stuk dichter bij de Westersche beschaving gekomen. Dit kan niet anders dan goed zijn voor het land, dat juist door zijn a'wijkend schrift zoo moeilijk in aanraking kwam met andere volkenToch zal het nog eenigen tijd duren alvorens Tur- kije geheel gemoderniseerd is! DRIE MENSCHEN GEDOOD EMDEN, 24 Nov. Op den weg van Em- den nagr Gloszwolde (O.-Friesland) had een tragisch ongeval plaats. Van een boe- renwagen, waarop zich vier person en be- vonden, geraakte door onbekende oorzaak het voorstel los. De wagen reed dientenge- volge van den weg en kwam over den kop in een sloot terecht. Drie personen, een landbouwer met zijn vrouw en een 83- jarige tante, waren op slag dood. Een 6- jarig meisje werd ernstig gewond. De „Branaarisuitgevaren. TERSCHELLING, 24 Nov. In den af- geloopen nacht zijn in den Oostmeep nood- seinen gezien. De reddingsboot „Branda- ris" is hedenoohtend uitgevaren om een onderzoek in te stellen, doch pe is nog niet teruggekeerd. Polderdijk in gevaar? TERSCHELLING, 24 Nov. De polder dijk aan de Zuidzijde van het eiland is den geheelen nacht met het oog op een even- tueele doorbraak bewaakt. Tot nog toe kwamen geen ongevallen voor, hoewel het water to den kruin van den dijk stond. Een veilige ligplaats opgezocht. TERSCHELLING, 24 Nov. De sleep- boot „Oceaan" van de firma Doeksen, die het gestrande Zweedsche stoomschip „Mal- mo" sleepte, heeft gisteravond, daartoe ge dwongen door het noodweer, een veilige reede opgezocht in het Amelandsche Gat. De Eugenia. DEN HELDER, 24 Nov. Het stoom schip Eugenia, dat hedennaeht op den dijk is geslagen, is beschadigd en maakt water. De vloed was, toen het schip op den dijk sloeg, zeer hoog. Ook de dijk heeft ernstige schade geleden. Alle opvarenden zijn in veiligheid. De Insulinde redt 3 personen SCHIERMONNIKOOG, 24 Nov. De redingsboot „Insulinde" van Oostmahorn heeft van het in nood verkeerend Leth- landsch stoomschip nog drie Duitsche loodser gered. Deze zijn in Borkum aan land gegaan. Schip in nood op de Zuiderzee. LEMMER, 24 Nov. In den afgeloopen nacht, tijdens het hevige noodweer, ver- keerde tusschen Blokzijl en Kuinre een schip in nood. De reddingsboot van Lem- mer, de J. B. Rutgers van Rozenburg, ver- trok gisteravond uit de haven om assisten- tie te verleenen. Hedenmorgen was de reddingsboot nog niet teruggekeerd. Men vermoedt, dat de boot een defect heeft gekregen. Hedenmorgen zijn visschersschepen van hier vertrokken, om verdere assistentie te verleenen. Tengevolge van den sterken storm stond het zeewater in de nabijheid van Lemmer 17 d.M. boven O.A.P. Ook storm, in Denemarken; een Duitsch schip vermist. KOPENHAGEN, 24 Nov. Vrijdagavond woedde boven Denemarken een hevige storm aan de Westkust met een windsterk- ie 9, aan de Oostkust van Jutland met een windsterkte 10 Daar de storm plotseling kwam opzetten, bevonden zich nog een naam, dat de Bond behoefte had gevoeld zijn 10-j. bestaan te vieren in de stad waar hij was opgericht Als ik het gezelschap zoo voor mij zie, vervolgde spr., dan weet ik dat u evenals vij, veel aan den weg timmert, waardoor U aan soms heftige critiek is blootgesteld. Doch de ervaring heeft ons gelecrd, dat wij daaronder rustig moeten blijven. Uw be- zigheden zijn in dezen tijd, waarin de uitbrei- ding der gemeenten zoo snel plaats heeft, van zeer ingewikkelden aard. De maatregelen, die worden genomen om aan het toenemend verkeer te voldoen, zijn maatregelen, die in- grijpen in andere belangen, waarvoor juist in onzen tijd verhoogde belangstelling be staat ,n.l. voor het oude stedenschoon. Doch elke tijd heeft zijn noodige menschen en hij biedt aan velen cnooie kansen. Noord-Holland heeft een zeer bijzonder ca chet. Van de verschillende oude stadjes hier in de omgeving, die in den tegenwoordigen fijd nog steeds een belangrijke rol spelen, is Alkmaar misschien wel het juweeltje. Spr. hoopte, dat de aanwezigen erin zul len slagen, blij en opgewekt voort te gaan, lets bijzonder moois tot stand te brengen, voor de gemeenschap en dat de vereeniging nog vele jaren vruchtbaar werk zal verrich- ten. Namens den Bond werd de Burgemeester beantwoord door den voorzitter van Haar lem. Daarna werden ververschingen rondge- diend. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten... 60 ct Zenuw-Tabletten.75 ct Staal-Tabletten... 90 ct Maag-Tabletten... 75 ct AANGEREDEN. Gistermiddag, even voor half drie, is de 43-jarige J. E., die een handkar voortduwde, door een autobus van de firma Kok, Tuin- man en Wilken in de Kanaalstraat aangere- den. De man werd tegen de straat geworpen en bekwam een hoofdwonde. Een onderzoek heeft uitgewezen, dat de aangeredene zelf de schuld draagt, daar hij zich aan de linker- zijde van den weg bevond. EEN BOTSING. Gistermiddag had op de Laat een botsing plaats tusschen een vrachtauto en een hand kar. De auto kwam uit de Ridderstraat en wilde den hoek om. Terzelfder tijd kwam de handwagen uit het Paijglop en wilde de Ridderstraat inrijden. Een botsing was on- vermijdelijk. Van de turfkar brak de as en werd een wiel afgeknapt. Persoonlijke onge- lukken hadden niet plaats. DE GEBROKEN STRALENKRANS. Wij vestigen er de aandacht op, dat de plaatsbespreking voor bovengenoemd tooneel- spel, welk stuk Maandag a.s. in ,,'t Gul den Vlies" door „Het Groot Tooneel" wordt opgevoerd, Maandagmorgen om 10 uur zal aanvangen. „De Gebroken Stralenkrans" is geschreven door Florence Barclay, schrijfster van het bekende tooneelspel „De Rozenkrans". De geexposeerde La Licorne is een aller- liefste 5 P.K. cabriolet-auto, die wegens het geringe benzineverbruik en het gemakkelijke onderhoud tot de goedkoopste auto's ter we- reld gerekend kan worden. Deze auto is geconstrueerd met gemakkelijk bij te stellen 4-wielremmen, schokbrekers met silentbloc's, zoowel voor als achter, draadballonbanden, voorveerschommel voor aan de snep, waar door de soepele gang, licht sturen en vaste ilgging verkregen worden. De motor en gang- wissel zijn aaneen gebouwd. Voorts beschikt de auto over 3 versnellingen, een geruisch- looze gepatenteerde achterbrug van het ban jo-type met gleason-tandwelen, stuurinrich- ting Ireversible door schroef en segment om eventueele speling bij te stellen. lets bijzon- ders in deze kleine auto is de 12 tot 16 volts lichtinstallatie, de gecombineerde dynamo- startmotor en het veerend stuurwiel. Het in- strumentenbord met indireoie verlichting, olie- en ampere-meter, klokje en ontstekings- slot ziet er keurig uit, zoodat deze auto ze- ker iets is voor liefhebbers van een niet-alle- daagsche kleine wagen. De geexposeerde Elcar, een keurige Sedan- wagen, is voorzien van het z.g. shockless- chassis; de veeren zijn opgehangen in rub ber, terwijl deze wagen voor en achter over hydraulische schokbrekers beschikt. Deze wa gen, die verbazend snel optrekt en rnooi van lijn is, wordt zoowel als 6-cylinder en als 8-cylinder in alle gewenschte kleuren ver- krijgbaar gesteld. De Elcar is zeker een Amerikaansche wa gen met een eigen cachet. De geexposeerde Metallurgique is zeer be- slist een wagen, die een klasse op zichzelf vormt. Bij den heer De Vries loopett reeds een tweetal van deze wagens in de luxe-ver- huur en een der wagens liep in twee jaar tijd reeds 60.000 K.M., zonder dat reparatie of vernieuwing noodzakelijk was. Kenners weten, dat een wagen, die zoo iets kan pres- teeren, geen verdere aanbeveling behoeft. Alkmaar is met de Alcmaria-garage zeker een mooie zaak rijker geworden. naar waarnemingen, verricht in den morgei van 24 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Metcorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 774.5 te Lake munda. L-agste barometerstand 713.0 te Hanest- holn (Den.) Verwachting (geldig tot den avond van 25 November) Stormachtige tot krachtige, later rfnemen de westelijke tot noord-westelijken wind, be- trokken tot zwaar bewolkt, met tijdelijke op- klaring; aanvankelijk regenbuien; iets kou- der STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van De Bildt hedenmorgen 9.45 uur: Wordt verwacht storm uit het zuid- westen met ruimenden wind. Overgespaard geld dient veilig, doch ook tegen een behoorlijke rentevergoeding belegri te worden. Omtrent belegging in solide effecten geeft de firma de Lange de IHoraaz te Alkmaar gaarne alle gewenschte inlichtingen groot aantal visschersbooten op zee. Men maakt zich over het lot van deze schepen ongerust. Het Duitsche motorschip „Gerda", dat 3 weken geleden met een lading graan van Stockholm naar Esbjerg vertrokken was, wordt vermist. Boven Kopenhagen ging de storm ge- paard met een wolkbreuk. De scheepvaart naar en in de haven van Kopenhagen werd gestaakt. DE STORM IN ENGELAND. LONDEN, 24 Nov. De storm, die gister avond woedde, heeft overal groote schade aangericht. Voor zoover men tot nog toe kan nagaan zijn 5 personen door neerval lend gesteente of omvallend geboomte ge- dood. Te Woodland, een dorp in Wales, zijn talrijke huizen verwoest. Ongeveer 500 personen zijn hier dakloos. De scheepvaart over het Kanaal moest worden gestaakt. Ook in het verkeer over den Oceaan is groote vertraging ontstaan. VRACHTSCHIP IN NOOD. LONDEN, 24 Nov. Het vrachtschip Albion Star" van de Blue Star Line, 7920 ton groot, is in de nabijheid van Racerocks aan de Westkunst van Canada aan den grond geraakt. Het schip zond S. O. S.-sei- nen. Assistentie is onderweg. VOETBAL. Het weer is de laatste dagen niet best en n imen zal dan ook voor morgen dienen af te 1 ostkantoor, geslagen. Toen het schip gis- wachten welke wedstrijden doorgang kunnen teravond ter hoogte van Kamperduin in vinden. Indien het veld van W. F. C. b'e- nood verkeerde, vertrok de „Drente" van het bureau Weismuller en de reddingsboot „Dorus Rijkers" werd ir. gereedheid ge bracht. De „Eugenia" geraakte later bij de Zui- derhoek, doch sloeg tengevolge van de ru- we zee er over h^en en lewam door het Mo- lengat in de ricbting van den Helder, waar het tenslotte hoog op den dijk sloeg. Hedennaeht omstreeks 2 uur kon een der opvarenden zich aan een lijn a an wal be- geven. Voor de opvarenden van het schip bestaat geen gevaar meer, daar het water gezaki is en hei schip geheel op het droge Jigt. De ..Doras Rijkers", die gefracht had het schip vanuit -zee te bereiken, doch hierin niet siaag 'e, is !afer ve-'hg in den haven van den Helder teruggekeerd. De „Eugenia", thuis behoorende te Londen, was gister ledig van Rotterdam naar Amsterdam vertrokken, doch kon ten gevolge van den storm de haven te IJinui-1 den niet binnen komen. speelbaar is, zal Alcmaria daar een pai" zware Jartij te spelen krijgen. Men houde echter maar de Alkmaarsche 7—3 voor oogen. Alcmaria II is vrij, maar Alcmaria III zal hier spelen tegen W. F. C. 11, een der sterkste tegenstanders. Velen zullen zeker ook gaarne het derde elftal eens in actie zien. BOND VAN HOOFDEN VAN GEMEENTEWERKEN. Ontvangst ten stadhuize. Hedenmorgen had ten stadhuize de offi- cieele ontvangst plaats van den Bond van Hoofden van Gemeentewerken in de prov. Noord-Holland, naar aanleiding van het 10-j. bestaan van dien Bond. Aanwezig wa ren de burgemeester, weth Ringers, de ge- meentesecretaris en de directeur van gemeen tewerken. De Burgemeester decide mede, dat de wet- hoilder van publ. werken tot zijn spijt verhin- derd was. Spr. vond het bijzonder aange- HET DOEL EN STREVEN VAN DE MODERNE VAKBEWEGING. Het bestuur van de afd. Alkmaar A. N. B. kondigt in een advertentie in dit numtner een openbare vergadering aan op Dinsdag 27 November, 's avonds 8 uur ,in de Dancing van de Harmonie. De voorzitter van den Alg. Ned. Bouwarbeidersbond, de heer L. v. d. Wal, zal spreken over bovenstaand onder- werp, Verdere bijzonderheden bevat de annonce DE ALKMAARSCHE PADVINDERS. We 1 p en. Zondag 25 Noc. Hordejacht, aanvang half tien. Woensdag 28 Nov. Hordebijeenkomst, aan vang 2 uur. Verkenners. Woensdag 28 Nov. Troepavond, aanvang 7 uur. Zaterdag 1 Dec. Troep-oefening, aanvang 2 uur. NIEUWE ZAAK. De heer Freek van Vliet, bij de Alkmaar- ders wel bekend, de eenige jaren in Haar lem was gevestigd, opende heden in het perceel Achterstraat, twe-d huis vanaf de Magdalenenstraat, richting Doorbraak, een kunsthandel, die door hem den naam van Ge rard Dou is gegeven. Wij namen er eens een kijkje en constateerden, dat hier in het bij zonder picturale olieverfschilderijtjes en aquarellen verkrijgbaar zijn. De heer Van Vliet staat in relatie met in Volendam en elders werkende schilders en beschikt ook over relaties, die het hem tnoge- lijk maken, met mooie werken van oudere meesters uit te komen. Voor kleinere beurzen exposeert de heer Van Vliet prachtige kleur- etsen tegen zeer lage prijzen, die het bewijs leveren, dat de heer Van Vliet voor zijn zaak over de zoo noodzakelijke artistieke voorlich- ting beschikt. Men neme er eens een kijkje. AUTOGARAGE ALCMARIA. De heer R. de Vries, voorheen Nieuwlan- dersingel ^lhier, heeft thans zijn Alcmaria- garage met showroom geopend in het perceei Dijk, hoek Kaarsemakersgracht, De garage, die een ruime uitgang heeft aan de Kaarse makersgracht, is modern ingericht en heeft een oppervlakte van 378 vierk. Meter. In het midden is een flinke lichtlantaarn aange- bracht. Ook de reparatie-afdeeling is van een flinke daglantaarn voorzien, zoodat deze ga rage zeer zeker aan de te stellen eischen vol- doet. In de showroom, die een keurigen indruk maakt, vindt men een drietal prachtauto's tentoongesteld en wel de Fransche La Licor ne, de Amerikaansche Elcar en de Belgische Metallurgique, van welke wagens de heer De Vries de alleen-vertegenwoordiging heeft voor Alktnaar en omstreken. De roode danseres van Moskou Deze film speelt gedeeltelijk in den tijd, on- middellijk voorafgaande aan de revolutie in Rusland. Nog is dus in naam de czaar heerscher in het onmetelijke rijk, in werkelijkheid is het Raspoetin, de Zwarte Monnik, wiens sinistere figuur we ettelijke keeren op het doek zien. Wij raden dat hij de hand heeft in de troepen- beweging aan het front, we zien dat ij de be- noeming bewerkt van grootvorst Michael tot gouverneur van Orenburg, waar hij in het hu- welijk moet treden met prinses Xenia, van wie hij niet houdt. Wij zien arme mishandelde Rus- sen in de gevangenis en onder hen een tot le- venslang veroordeelde, wiens eenige misdaad was het bijbrengen van eenige ontwikkeling bij de domme massa. Die man was de vader van Tasia, die bij diens dood wraak zweert aan zijn moordenaars. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Een jongen of meisje! De bejaarde Hertog van Kilmarnock, rijk, voornaam, gesoigneerd en jichtig, brengt in volstrekte afzondering zijn levensrlstantje door zijn weelderig buitengoed in een aan na- tuurschoon rijke streek van het zonmge Italie. De oude aristocraat in hart en nieren heeft zich aan de wereld onttrokken, want zijn veelbelovende eenige zoon en erfgenaam is de ouderlijke woning ontvlucht om zijn kunstroeping en een mooie balletdanseres, waarop hij verliefd was geraakt, te volgen. Onverzoend met zijn vader is die zoon ge- storven en heeft een kind nagelaten, Freddy genaamd, dat op zijn 17den verjaardag, overeenkomstig den wensch zijns vader, aan zijn voornamen grootvader een hartelijken brief zendt, waarbij gevoegd het portret van Freddy, voorstellende een slank jongmensch met fijn besneden en aristocratische ge laatstrekken. Aangemoedigd door zijn rentmeester, 'n jovialen ouden baas, besluit de oude Hertog dezen uit te zenden om den jongen te halen en hem tot zich te nemen. De rentmeester voldoet aan die opdracht maar ziet tot zijn schrik dat de zoogenaam- de kleinzoon een allerliefst meisje is. Maar van meisjes moet de oude Hertog niets hebben. Hij was nog woedend op de balletdanseres, die hem zijn zoon ontstal. De rentmeester laat zich echter inpakken door het leuke en levendige kind en presen- teert het den Hertog als een onvervalschten jongen. De oude heer is bijzonder gechar- meerd op zijn knappen kleinzoon Laat hem sport beoefenen, zwemmen en paardrijden en dringt hem zware sigaren en scherp Schot- sche wisky op. Het meisje schept echter geen blijvend be- hagen in de jongensrol, waarmede zij haar grootvader om den tuin moet leiden, doch ge- lukkig brengt een onverwacht bezoek van de Prinses van Denemarken, een jeugdvriendin van den Hertog, haar de zoozeer verlangde redding uit de moeielijke situatie. Keurig uitgedoscht in de kleeding van haar eigen sekse, ontvangt zij hoffelijk als de eenige dame op het landgoed de prinses en haar hofhouding. Daarbij maakt zij kennis met prins Chrisnaan, den zoon van de prin ses, die dol verliefd op haar wordt en den hertog om haar hand vraagt. De oude hertog is met het geval verlegen omdat hij nog steeds denkt, dat Freddy een jongen is en hij bevreesd is tegenover de prinses en haar zoon 'n tnal figuur te slaan. Ten slotte gaan hem de oogen open en ver- geeft hij Freddy het bedrog niet alleen maar is hij zeer vereerd een prins als schoonzoon te mogen accepteeren. Een buitengewoon goed geslaagde film, inderdaad schitterend gespeeld door Ventura Ibanez als hertog en doer de bevallige Car men Bone in de travestirol van Freddy. Nog moet genoemd worden de dikke moedelijke Carlo Tedesehn, uitnemend rentmeester voorstellend. Een interessant Ufawereld-nieuws, reisje naar Helgoland en een komische twee- acter gaan het hoofdnummer in 6 acten, vooraf ge- den een KENT U j Prijs per pakje 15 cents. Victoria Theater. Op v/eg naar Singapore. Deze nieuwe film der Metro-Goldwijn C. voert de aandachtige toeschouwer terug naar het midden-der negentiende eeuw, en wel naar de Amerikaansche zeemansiamiiie Shore. De vader is een oud-kapitein, drie der zoons zijn kapitein en stuurman en de jong- ste zoon Joel hoopt ook spoedig mee naar zee te mogen. Na eenige buitengewoon amusante acten ontwikkelt zich in deze famiiie een drama- tisch en zelfs sensationeel conflict en de aller- aardigste Priscilla, de dochter van een oud- gezagvoerder is hiervan middellijk de oor zaak. Zij zelf voeit zich bijzonder aangetrok- ken tot Joel, maar als de oudste zoon Mar cus van een reis terugkeert, is hij zoo getrof- fen door de heftalligheid van Priscilla. da hij haar vader om haar hand vraagt en de beiae vaders zien de coeuadering der families met genoegen. Het schip van Marcus gaat op reis naar verre Oosten en Joel mag voor 't eerst mee. Na een geweldigen storm e'eorstaan te heb ben, wordt het mysterieuze Singapore be- reikt. Marcus, die nog steeds twijfelt aan de liefde van Prisciiia, vindt in S. een oud vrien- dinnetje terug Er wordt door vijanden o zijn 1-even geloerd. En als het schip naa* Amerika terugkeert, is Mareus er niet bij. vermoedelijk vermoord. Tenminste dit vertel de valsche stuurman. Joel wordt valsch be- schuldigd, doch leert op eigen gezag naar Singapore terug om Ma;cus te redden en hij neemt Priscilla mee. Tal van spannendt seh- sationee'.e avonturen volgen dan. Marcu.' wordt teruggevonden, doch vindt ten sloth bij een gevecht den dood en voor Joel er Prisci la is mede de weg naar het geluk vrij De film is uitstekend in elkaar gezet. Alleraardigt zijn de eerste drie acten. Ramon Novarro, is als Joel uitstekend op dreef en wint terecht aller sympathie waar- toe zijn verschijning niet weinig meewerkt. Prachtig getypeerd is Marcus, en wel door den welbekenden karakterspeler Ernest Tor- rence. De vrouwelijke hoofdrol is bij Joan Crawford in de beste handen en Frank Cur rier treft nog weer even door zijn uitbeelding van den ouden kapitein. Als geheel een film, die alle genres in zich vereenigt. Het voorprogramma geeft een prachtig journaal, o.a. met bijzondere luchtopnamen van New-York, en een komische tweeacter, getiteld: Een rustig gezin Nu als er in een komische film wordt gesproken van rustig, dan weten de kenners wel wat hun te wacUen staat. Max Davidson beleeft tenminste wat in zijn gezin en hoe ten slotte de geheele famiiie aan 't lachen wordt gebracht. moet men maar eens gaan zien. ECHTE FRIESCHE Tieedi oanaf 50 ct. per g pond 20 ct, per om 10 ct. pet ons N.V. OOUWE EGBERTS TABAKSFABRIEKEN JOUBE - UTRECHT AMSTERDAM OEM HAAS Opgerlofct I7SS Bij Apoth. en Drogisten VINDT U BIJ DE JONG. Cinema Americain, Dat brengt haar in de gelederen der ontevre- denen, die haar uitsturen om een der hoofd- schuldigen aan de onderdrukking van het volk te dooden. En deze man zou zijn de grootvorst, dien zij echter op den avond van zijn komst in Orenburg als een beter mensch heeft leeren kennen, toen hij haar een schuilplaats verleende op haar vlucht voor Iwan Petroff, die haar ge- kocht had voor een paard. Zij schiet natuurlijk mis en dan vlucht de vorst op haar aandringen. De revolutie breekt uit en werpt alles omver. Tasia wordt de „roode danseres" in Moskou, Iwan de woeste kozak wordt generaal, enz, Dat Michael nog leeft, is den overwinr- s een gruwel en zij besluiten hem te vermoorden, waarop Iwan voor deze misdaad wordt aange- wezen. Hij volvoert haar echter niet, daarvoor weet Tasia te zorgen. Hoe zij dat klaarspeelt en hoe Iwan haar ter wille is, verklappen we niet. Men ga dit zien. De film is een bezoek aan de C. A. waard. Te bewonderen valt de massa- regie, speciaal in de aan de revolutie gewijde tafereelen en zij doet Raoul Walsh, die ook o. a, „What price glory" verzorgde, alle eer aan, Dolores del Rio gaat in „De roode danse res" geheel op in haar schitterend spel, als het arme boerenmeisje was zij al bijzonder goed. Door haar en eerste krachten voor de andere hoofdrollen (o. a. de bekende Charles Farrell) is een 66nig mooie film tot stand gekomen, waarin wel veel ernstigs en zelfs droevigs voor- valt, maar waaraan toch ook het humoristische en romantische niet ontbreekt. De avond begint met een goed journaal, waarop volgen een mooi wetenschappelijk Fox- filmpje „De wildernis der Amazonerivier" en de comedie in twee acten „Een Huwelijksreis", die rijk is aan onmogelijke situaties door het ontsnappen aan boord van een grooten orang. oetan. Dezo podding is voor een belangrijk deel gevuld met zuivere room. N.V. „A TLA NT A" PUDDINGFABHIEK Hooge der A 13, Groniogen.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2