H, H. WILLERS, Stadsnieuws AM$T£ltDAlff$CHE B (J R Telegrammen Kunsf Lans naar het kantoor gegaan, doch moesf eerst naar den rnatrassenmaker S. S. te Kor te, die op den Zeedijk woont en de skuteis van het erf in bewaring heeft. Bij het slopje gekomen werd zij echter angstig en ging te- rug om den heer te Korte te halen. Samen traden zij nu het gebouw binnen en vonden de deur van het kantoor open. Op de trap, links van deze deur, lag een bebloede acte- tasch. Onmiddellijk ging' daarop de heer te Korte terug en haalde de politie. Toen deze gearri- veerd was, drong men verder het gebouw binnen en vond in een kamertje, voor het toi let, den heer Lans met opengesneden keel op den grond liggen, doodgebloed. Men vermoedt, dat hij beneden op de trap opgewacht is door de daders en dat deze hem met een hamer den schedel insloegen. Hierop wijzen zoowel bloedspatten op den muur als- Dok de bebloede hamer welke gevonden werd. Daarna moeten de daders het lichaam de trap hebben opgesleept en boven hem den hals afgesneden hebben, blijkbaar met de oedoeling zekerheid te hebben omtrent zijn uood. Dat de daders eerst boven hun slacht- offer den hals afgesneden kunnen hebben, olijkt uit het vrijwel geheel ontbreken van bloedsporen op de trap. De moordenaars hebben zich vervolgens meester gemaakt van de sleutels en hiermede alle kasten benevens de brandkast geopend, terwijl andere kasten nog opengebroken zijn. Er kan evenwel nog niet vastgesteld worden hoeveel vermist wordt, daar de procuratie- houder naar den Haag is en eerst gister- avond laat terug zou komen. Bij het onderzoek met politiehonden bleek, dat de hond voortdurend verder het slopje in wilde. Dit slopje komt uit op de Oost Ad- miraliteitskade en is daarvan afgeschei- den door een houten hek, waarboven zich nog een ijzeren hek bevindt. Een der houten spij- len nu is vernield. Vermoedelijk hebben de daders vergeefs gepoogd langs dezen weg te ontkomen Men is er tot op dit oogenblik niet in geslaagd uit te vinden op welke wijze de daders zoowel binnengekomen zijn, als zich hebben kunnen verwijderen. De heer Lans sluit's avonds zelf de poort in het hek of anders gebeurt dit door den heer P. C. van den Heuvel, wijnhandelaar, die op het- zelfde terrein kantoor en magazijnen heeft. De heer van den Heuvel heeft dit hek open gehad van 10 minuten voor 6 tot 6 uur, om eenige kinderen, die op het terrein speelden, uit te laten. Daarna is het poortje op slot ge- weest. Reeds verscheidene malen is gepoogd in het kantoor in te breken. Ecu bebloede hamer en een bebloede hoed pjninbeslag genomen. (Gedeeltelijk gecorrigeerd). DE ROOFOVERVAL TE LISSE. De daders gearresieerd LISSE, 30 Nov. E>e politie te Lisse is er onder leiding van den brigadier Boersema in geslaagd de beide daders aan te houden van den roofoverval op de weduwe S., al- ihier. Het zijn de gebroeders Spreeuw, resp woonachtig te Hillegom en Haarlem, die gistermiddag met de weduwe geconfron- teerd en door haar pertinent herkend wer- den. Zij zijn aan de Justitie overgeleverd. HET STOOMSCHIP „DANIA" VLOT. TERSCHELLING, 30 Nov. Het gestran- de stoomschip „Dania" is gisteravond te omstreeks 10 uur vlot gekomen, nadat de zandzuiger „Hornrif" een gedeelte van 't zand onder het vaartuig had weggezogen. Het schip ligt thans voor de kust om zee- klaar gemaakt te worden EEN HANDSCHRIFT IN EEN FLESCH GEVONDEN. TERSCHELLING, 30 Nov. Gistermid dag is alhier een flesch aangespoeld, af- komstig van een onbekend schip. Zij be- vatte de volgende in het Engelsch gestelde mededeeling: „Wij zijn in nood voor de kust van Terschelling". De reddingsboot „Brandaris" is onmid dellijk na ontvangst van dit bericht uitge- varen, doch moest, na de geheele kust van het eiland afgezocht te hebben, onverrich- ter zake terugkeeren. DUITSCH STOOMSCHIP GESTRAND. HOEK VAN HOLLAND, 30 Nov. Het Duitsche stoomschip Naval" is bij Mon ster gestrand. De sleepbooten „Noordzee" en „Rozenburg" trachten verbinding te krijgen. >E STRANDING VAN HET DUITSCHE STOOMSCHIP. TER HEIDE, 30 Nov. Omtrent de stran- derij van het Duitsche stoomschip, dat bij Monster is gestrand, kan nog nader ge- meld worden, dat deze hedenmorgen tij- dens een zware mist nabij het dorp ter Heide plaats vond. Het schip kwam tus- schen twee strekdammen terecht. Er b-e- staat momenteel geen gevaar voor schip en bemanning. Drie sleepbooten van Smit en Co.'s sleepbootendienst zijn in de na- bijheid. Ze zullen trachten, het schip bij hoog water hedenmiddag weg te sleepen. DE WAAL BIJ NIJMEGEN. NIJMEGEN, 30 Nov De Waal is nog 9 c.M. gestegen. De' geheele kades zijn overstroomd. Het water stroomt tegen de huizen aan. Het overzetten geschiedt uit- sluitend vanaf de hooge kade. HULDIGING PROF. TREUB. 's ORAVENHAGE, 30 Nov. Ter gele- genheid van z'n 70sten verjaardag werd prof..Treub heden gehuldigd. Deze huldi- ging ving aan met een plechtigheid in in- tiemen kring van leden van den Onderne- mersraad, waarvan de heer Treub voorzit- ter is De groote zaai der Ned. Handel Mij. was daartoe feestelijk versierd. Inplaats van dr. Van Aalst, die door een ongeval verhinderd was, sprak de heer A. Philips een rede uit en bood den jubilaris een bij- zonder geslaagd, door den schi'der Van Vlijmen geteekend, portret aan. De onder- voorzitter, mr. J. H. van Asselt, sprak na- mens het dag. bestuur van de raad. Mr. Putman Cramer bood namens het secreta- riaat den jubilaris een gedreven koperen doos aan met een afbeelding van het ge bouw der N.-H. Mij. en de wapens van Oost- en West-Indie. Prof. Treub sprak er allereerst z'n leed- wezen over uit dat dr. Van Aalst verhin derd werd en bracht daarna dank aan de verschillende sprekers. Vervolgens had een geanimeerde receptie plaats. Namens het zich daartoe gevormd heb- bend Treub-comite, waarin tal van autori- teiten zitting hebben, had hedenmiddag in hotel „De twee Steden" een receptie plaats, waar de voorzitter, o-ud-minister van ma rine Rambonnet de huldigingsrede uitsprak en den jubilaris een borstbeeld aanbooa. EEN NIEUW PHYSIOLOGISCH INSTITUUT TE UTRECHT. 's-GRAVENHAGE, 30 Nov. Trustees van de Rockefeller Foundation te New- York hebben besloten een bedrag van 400.000 beschikbaar te stellen voor de stichting van een nieuw Physiologisch Instituut aan de Utrechtsche Universiteit. Dit belangrijk besluit van verstrekkende beteekenis voor de Utrechtsche Genees- kundige Faculteit vindt voor een goed deel zijn reden in de vooraanstaande plaats, welke prof. dr. A. K. M. Noyons inneemt als physioloog en in zijn belangstelling in de vorming van meergevorderde jonge onderzoekers. De Foundation is overtuigd, dat door de ter beschikking stelling van een behoor- lijk toegerust Laboratorium bet weten- schappelijk werk en de opvoedende zaak van genoemden hoogleeraar ten zeerste gebaat worden. PADDENSTOELENVERGIFTIGING Vijf dooden PARIJS, 30 Nov. Uit verschillende plaatsen van Erankrijk worden berichten ontvangen over ernsige vergiftiging als gevolg van het eten van paddenstoelen Te Toulouse zijn twee kinderen van een Ita- liaansche arbeidersfamilie na het eten van wijl hedenmorgen de heer J. Smit een huldi ging in ontvangst had te nemen, omdat hij niet minder dan 50 jaar de Alkmaarsche markt bezoekt. De voorzitter en de secretaris der beurt- schippersver., de heeren S A. Duinker en N. Kaan, benevens de heer J. Jonker en de eigenaar van cafe „De Graanhandel", de heer Koster hebben gisteravond het woord gevoerd en schetsten de verdienstelijke loop- baan die de heer Asjes reeds achter den rug heeft en wenschte hem er op z'n minst nog 25 jaren bij. Namens „Het Noorden" ontving den jubilaris een fraai bloemstuk en een rooktafel, terwijl den heer Koster hen even- eens met mooie bloemen verblijdde. Hedenmorgen had de huldiging plaats van den heer J. Smit. Evenals gisteravond was de bovenzaal van cafe „De Graanhan del" feestelijk versierd en te midden van fa- milieleden en beurtschippers zat de krasse grijsaard, die reeds een vijftigtal jaren onaf- gebroken onze markt bezoekt. Reeds buiten wezen de tallooze vaderlandsche driekleuren, die de verschillende schepen in top voerden, dat er iets bijzonders aan de hand was. Allereerst voerde het woord de voorzitter der Beurtschippersver.- „Het Noorden", de heer S. A. Duinker, die er in een terugblik op het leven van den heer Smit aan herinner de hoe deze 26 jaar als sehipper en 24 jaar als commissionnair een vaste bezoeker der Alkmaarsche markt is. Hij schetste in harte lijke woorden de verdiensten van den trou- wen jubilaris, die gedurende de halve eeuw dat de marktgangers met hem in aanraking kwamen, aller sympathie heeft veroverd. Na ook de familieleden, in't bijzonder de doch- ters en den zoon, die aanwezig waren, gefe- Overgespaard geld dientt veilig, doch ook tegen een behoorlijke rentevergoedang belegd te worden. Omtrent belegging in solide effecten geeft de firma de Lange de Moraaz te Alkmaar gaarne alle gewenschte inlichtingen zelfgeplukte paddenstoelen gestorven Vier andere kinderen zijn ernstig ziek. In een ander huisgezin stierf een zesjarig meisje. Te Nevers zijn een man en een vrouw dOor vergiftiging na het eten van padden stoelen overleden. HET METAALCONFLICT. BERLIJN, 30 Nov. De Rijkskanselier ontving hedenochtend de vertegenwoordi- gers der werkgevers om met hen de bijleg- ging van het metaalconflict te bespreken Aan deze bijeenkomst werd behalve door de vertegenwoordigers der patroons ook door de betrokken ministers deelgenomen. He denmiddag zal de Rijkskanselier de verte genwoordigers van de werknemers ontvan gen. Aangenomen kan worden, dat bij deze besprekingen vooralsnog geen succes zal worden geboekt, doch dat Hermann Muel ler zal trachten de partiien over te halen zich naar de arbitrage te schikken. HET VOORSTEL VAN BRITTEN. Een wenk van Baldwin LONDEN, 30 Nov Uit Washington wordt gemeld, dat aldaar in goed ingelich- te kringen verluidt, dat minister-president Baldwin van de Amerikaansche regeering het verzoek zou hebben ontvangen geen antwoord te geven op het voorstel van Britten tot het bijeenroepen van een inter- parlementaire conference inzake de beper- king van de bewapening ter zee. Van andere zijde wordt vernomen, dat Baldwin op het oogenblik het telegram be- studeert. Tot nu toe heeft Baldwin nog geen antwoord ontworpen. Het voorstel wordt als een parlementaire aangelegen heid zonder steun van de regeering be- schouwd. Het is mogelijk, dat Baldwin in het Lager- huis op vragen in verband met deze kwestie zal antwoorden om op -deze wijze een in- dirtci antwoord aan Britten te geven. Op initiatief van mevrouw MacDonald houdt het artisten-echtpaar uit Schoorl de heer en mevrouw J. G. C. van Os en Lien Strauer in de billartkamer van villa „Zand- hoeve" tusschen Bergen en Schoorl een ten- toonstelling van hun werken, die nog tot en met Zondag voor belangstellenden geopend is. Mevrouw Van Os schildert uitsluitend bloe men en op een wijze, die haar schilderijtjes tot ware salonstukjes maken. De aronskelken en de klaprozen bevielen ons door den artistieken opzet wel het meest De heer Van Os behoort met zijn bosch- en zeegezichten tot de Larensche school, in zijn schiklerijen van straatjes en zeedorpen helt hij als Arthur Verbeeck over naar het lumi- nisme. Hij toont hierin goede kwaliteiten. In figuur toont hij zich een uitgesproken talent. Het portret van mevr. V-erhoog, dame in roode mantel is prachtig van opzet en doet het ook als damesportret heel goed. Bijzonder fijn is het jonge meisjesfiguurtje. De kunstenaar toont hierin een groote voornaamheid en een superiositeit in de stof- uitbeelding. Niet minder dan een negental werken wer- den verkocht, zoodat mevr. MacDonald met haar initiatief het gewenschte succes be- haalde. Voor een groot deel is dit ook te danken aan het feit, dat hier voor prijzen verkocht werd, die het mogelijk maakten, een schilde- rijtje als St. Nicolaascadeau aan te koopen. De Alkmaarders zullen nog nader in de gelegenheid gesteld worden met het werk van beide artisten kennis te maken, aange zien zij binnenkort in de Bruinviskamer van het Stedelijk Museum zullen exposeeren. TWEE JUBILEA. De dagen van gister en heden waren voor de Beurtschippersvereeniging „Het Noor den" in het algemeen, doch voor twee harer leden in't bijzonder zeer gedenkwaardig. Gisteravond was het de heer Jb. Asjes die gehuldigd werd naar aan^iding van het feit dat hij 25 jaar beurtschipper was, ter- lieiteerd te hebben overhandigde de voorzit ter den heer Smit eeri mooien wandelstok, ver sierd met een fraaien zilveren knop, waarin gegrifd waren de initialen B. V. N., en de iaartallen. Ontroerd dankte de jubilaris voor de tref- fende huldiging. Vervolgens voerde het woord de heer J. Jonker, die den heer Smit schetste als een serieus sehipper en handelsman en tot slot de verdiensten van den jubilaris in een mooi gedicht belichtte. Namens het gemeentebestuur werd de heer Smit gefeliciteerd door de heeren Thomsen, Schenk, dir. van het Marktwezen en Govers, Woldendorp en Klaver, leden van de com missie van het Marktwezen. De heer Thomsen zeide hoe hier twee ge- dachten bij hem opkwamen. wat zegt dit feit voor U zelf en wat voor de gem. Alkmaar? Wat U zelf betreft, gedurende 50 jaren be- k'eedt gij een vertrouwenspositie, wat er op wijst dat gij een man van karakter zijt. Dat de gem. Alkmaar zich gedrongen gevoelt U te cpmplimenteeren is gelegen in het feit, dat gij op Uw wijze de communicatie van Alk maar en een welvarende landbouwstreek hebt ondervonden. Als blijk van dank werd den jubilaris een Alkmaarsche vlag, het mooiste kleinood dat de gemeente iemand kan ver- schaffen, overhandigd. Spr. eindigde met het uitspreken van de hoop, dat de heer Smit er nog langen tijd met trotsch naar zal kunnen kijken. Tot slot werd de jubilaris gehuldigd door de kooplieden. O.m. werd het woord gevoero door den heer Koersen uit Wormerveer, die de bijzondere waardeering die de kooplui voor den heer Smit gevoelen vertolkte. Als stoffelijk blijk van sympathie werd hem een leunstoel, een oorkonde en een fraai bloem stuk overhandigd. Ook door den heer Koster werd hem een bloemstuk aangeboden. Een familielid dankte de beurtschippers vereeniging, het gemeentebestuur en de koop lieden voor de treffende huldiging die zij den jubilaris hadden bereid. Deze dag zal zeker een van de gedenkwaar- digste en meest verheugende zijn uit het le ven van den heer J. Smit. Wij juichen het van harte toe, dat de ge meente van deze jubilea notitie neemt en nie* achterblijft bij de huldiging dergenen die door hun jarenlang getrouw bezoek aan den goeden gang van zaken op onze markten medewerken. Maar toch betreuren wij het, dat, ondanks de welwillende medewerking van den direc- teur van het Marktwezen, de leden der Marktcommissie als zoodanig niet bereid waren deel te nemen aan de huldiging van den veedrijver, die kort geleden ook vijf tig of zestig jaar wekelijks onze markt bezocht had. De heer Govers heeft toen het initiatief voor een huldiging van particuliere zijde ge nomen maar de gemeente nam van het jubi- leum, ondanks onze aankondiging dat het zou plaats vinden, niet de minste moeite. Sehipper of veedrijver, het mag geen ver- schil maken. Voor beiden is de jubileumdag van even groote beteekenis Red. Alkm. Crt. TE WATER. Door een ongelukkig toeval geraakte hedenmiddag d'e bejaarde cafehouder B. met zijn fiets te water aan de Zaadmarkt. Een zoon van den heer de Vr. van het Fnidsen slaagde er in den in vrij gevaarlijke positie verkeerenden drenkeling weer op het droge te helpen. EEN FILMVERTOONING IN HET A. B. T. DooT het Instituut van Arbeiuersontwikke- ling was gister een filmavond georganiseerd, die wat het gegevene en de opkomst van het publiek betreft een succes geworden is. Een aardig programma was samengesteld, bestaande uit eenige klleinere bij-films en ver der uit het hoofdnummer „Menilmontant", een FranschRussische film, waarin de on- dergang van een jeugd beschreven wordt. Twee meisjes, aardig en lief, worden ver- leid door een jongmensch. Het zijn twee zus- jes. De jongste onkundig nog is ver- liefd op een jongen. Ze meent met een eerlij- ken boy te doen te hebben, maar merkt, dat dien zelfde avond, als zij met hem uitgeweest is, hij ook met haar' zuster „op stap" gaat. Groot is haar verdrlet, nameloos naar elTende. Ze moet een hevigen strijd voeren met haar zelf, ze ziet haar vroolijke jeugd weer voor haar oogen voorbij gaan, ze ziet haar toe- komst somber en ongelukkig tegemoet. En hetzelfde overkomt haar zuster. Ojp de rolprent wordt de strijd van de beide meisjes al heel mooi weergegeven. We zien haar gelukkig, later bedroefd en teneergeslla- gen. We zien haar strijd met zich zelf, als ze het verleidelijke water voor zich ziet, we zien tenslotte de bereeniging der beide meisjes, die straks samen den strijd om het bestaan zullen voeren. Zooals gezegd, een mooie fffim met een diepe moraal. Het gevaar, dat de jonge meis jes in de groote steden steeds bedreigt, wordt duidelijk weergegeven. En dat is wel de groote strekking van deze film. Voor het eigenlijke hoofdnummer zien we zooals gezegd enkele bijnummers, o.a. de Arbeiders-Olympiade in Duifschland, waar arbeiders van vele ianden elkander be- kampen, de opening van het Troelstra-Oord te Beekbergen, politieke portrettten (oa. Tr-oelstra, Wibaut, Schaper, P. Voogd, Suze Gorenewg, H. Polak e.a.) en verschillende gebeurtenissen in het leven der S. D. A P., zooals de meeting op Houtrust en het 1 Mei- feest te Amsterdam, kortom, we maken een heel brok S. D. A. P.-leven mee. Was dus de avond op-zich-zelf uitstekend met een goed verzorgd programma, minder aangenaam werden we getroffen door de „ontvangst", al will en we er dadelijk aan toe- voegen, dat het onaangename niet bij de lei ding, noch bij de directie van h^t A. B. T. lag. Toen we n.l. om 8 uur de zaal binnen stapten, was alles reeds bezet, op twee plaat sen na. Logisch dus, dat we meenden, dat de ze voor de pers gereserveerd waren. Met eenige, op lang niet vriendelijken toon uitge sproken woorden werd door de omzittenden ons zeer duidelijk gemaakt, dat „het niet zou gebeuren". En toen we even later een an dere plaats kregen van een der leidende per- sonen, ook toen moesten we weer opmerkin- gen hooren van het publiek, waarbij we tot de conclusie kwamen dat die „heeren en da mes" er ons liever niet zagen. Hoe het zij, het bestuur treft in dezen geen schuld en had ons een uitnoodiging ge- stuurd, en stelde dus wel prijs op onze aan- wezigheid. Dat wij er niet voor ons genoegen maai alleen voor ons werk kwamen, behoeven wt niet te verzekeren. DE KAASMARKT. De aanvoer bedroeg heden 104000 K.G. De handel was goed. De hoogste markt was voor de kl-eint fabriekskaas 51.50, doch werd slechts voor een stapel besteed. Een viertal stapels bracht f 50 per 50 K G. op, zoodat op last van B. en W. voor de hoogste markt deze twee prijzen genoteerd werden. De gemiddelde markt was 48. Nog steeds wordt er van verschillende kanten aangedrongen op een commissie voor de marktnoteering. VEREENIGING VAN VOLKSTUINDERS. In de gisterenavond gehouden vergade ring in het „Wapen van Munster" is opge- richt de „Vereeniging van Volkstuinders." In deze vergadering werd besloten een adr-es aan B. en W. te richten om de strook tuingrond, welke zich bevindt aan de Hoornsche vaart en grenst aan de volkstui nen aldaar, niet publiek te doen verhuren, doch deze (gezien de groote vraag naar volkstuinen) bij het reeds bestaande com plex volkstuintjes te voegen en als zoodanig te verhuren. HET VERSLAG VAN DEN IJSBOND HOLLANDS NOGRDERKWARTIER. In het gister geplaatste verslag staat, dat de heer Ooms mededeelde, dat het district Alkmaar besloten had om het voorstel, om wedstrijden met g-eldprijzen te organiseeren, te aanvaarden. Men gelieve te lezen: „niet t« aanvaarden". GELDLEENING NUTSSPAARBANK. Het Gemeentebestuur van Oudorp heeff krachtens het goedgekeurd Raadsbesluit vac 11 September 1928 eene geldlening gesloten met de Nutsspaarbank alhier, ten bedrage van f 12000. Deze gelden zullen dienen tot dekking van de kosten, verbonden aan bet maken van een geheel nieuwe bestrating van bij de gemeen te in ond-erhoud zijnde w-egen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 4.34 uur lich; op. van 30 November 1928. Opgave van Noordhollandsoh Landbonworedlet. V orige Koers 103% 238 1627s 17l"2 171 724 1 1 HKEttEW OVERHEMUEA ZELFM1YDEKS HAYDSCHOEYEY. (Ontvangen per draadlooze teleioon). STAAT SLEENIN GEN, 5 1919 BANK-INSTELLINGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij Cert, v, 1000 it Resc. Fransche Banken (3) INDUSTR. OND. B1NNENL. Centr. Suiker Aand. Holl. Kunstzijde Jurgens Gew. Aand, Margarine Unie v, Berkels' Patent Int Viscose Maekubee i Nederl. Kunstzijde Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Anaconda Beth. v. Steel C, v. A. Steel comm Zweedsche Lucifers SUIKER MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult Vorstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr, Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rotterd, Tapanoeli Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd. Lloyd SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm, Marine pref. TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMERIKA. Southern Rails Union Pacific Wabash *Exdividend, fExclaim. 771/2 210l/2 3041/4 2753/8 278i/2 107 t/s 176 433 7541/2 227 813/18 16!% 438 67H/, 377i/2 154 96 I631/2 382 4IU1/2 231 '/s 158 158 307 142 101 180 951/2 1831/2 13% 821/2 8O1/2 2061/2 23U/2 923/4 63 122 411/s 1781/4 438 V, 5163/4 519 Koers van heden te plm. 1.30 pi.m. 1.45 pl.m. 2.- pl.m. 2.15 1627s 1717s 725 211 3611/4 2/8.1/2 280 278-1/2 282-3 771/2 3701/j 2/7J-8} 28 372-f 2777,-1 2833/4-4 1731/2-5 431 758 175-i 43172 757-60 759 1751/2 755-9 277 81 168 435-6 672 671/2-3 672-41/2 679 4101/2 410-1 382 4077,-8 2311/j 158 158 231-2i/i 232.1 158 186 14% 143/xs 146/is 827s 8O1/4 20b-7 821/2 801/4 231 178 439 5163/4 5188/4 1803/4 4391/2 5183/4 439|-40 516 177-1 4401/2-1 2167, 8OV2 216 81 PROLONGATIE vorige koers 4f pCt. heden 4i/a WISSELKOERSEN AMSTERDAM. oC'. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch, 100 Kopenhagen Stockholm Oslo NIET OFFICIEEL. New-York Ita lie Vorige koers 12 073/. 59.35 v.l3i/fl 34.62 47.97 35.021/2 66 40 66.55 66.371/2 2.48% D05 Koers opheden 3 uur 12.u79/i6 59 341/2 9.73'/4 34.611/. 47.90 35.021 66 40 66.55 66.371/j 2.48% 13.06 VERDRONKENOORD 117 ACHTER DE VISCHMARKT.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2