llliMitscit Caurant. Alcmaria Vlcfrix. iria 1 - Hermes D.V.S. Radiegrafisch Weerbericht. Earners gevraagd. AANBESTEDUO MOOIE 0RAM0F00N Zaandam - TeKoop L. Frankenberg, Alkmaar. Kei*k en school I Moot groot Fail, Honderd dertigste Jaargang, Vrfjdag- 30 November. Bsnaienland Storm en Watersnood. Bioscopen Marktberichten ftdvartentlBn tfo. 284 1928 J* yrroA f Jn PROV. STATEN VAN NOORD- HOLLAND. gistermorgen werd de vergadering van de rov. Staten van Noord-Holland voortgezet Ingekomen was een motie van de heeren Koster en Kostelijk waarin wordt gezegd, dat het waterleidingbedrijf in de eerste plaats is ingesteld ter verbetering van de hygiene en waarin de Staten als hun meening uitspre- ken dat het water ook in ver-afgelegen gebie- den moet worden geleverd. Algemeene beschouwingen over de begrooting. De heer V a n d e r W a e r d e n (s. d.) zijn rede voortzettend, besprak de tarieveu van het electriciteitsbedrijf en ging na, hoe deze kunnen worden bepaald. Spr. wees op de beteekenis van het vastrechtstelsel en uitte den wensch dat dit moge doordringen tot in ieder huis. Anwoord van Oed. Staten. De heer Bomans (r. k.), lid van Ged. Staten, zei, dat de financien van de provincle niet moeilijk te volgen zijn. Spr. herinnerde aan het besluit van de Staten am belasting te felijven heffen ondanks het feit, dat er een cverschot was. In andere provincies zijn de belastingen geregeld naar de wisseling der financieele resultaten, in Noordholland heb- ben de Staten echter een constante hefting gewenscht en spr. hoopte dat die nog jaren- iang zal worden gehandhaafd. Spr. ontken- de niet, dat het mogelijk zou zijn geweest om de begrooting sluitend te maken, zonder vier ion uit de reserve te nemen, maar het reser- vefonds is er juist voor om daaruit geld te putten als het noodzakelijk is. Het fonds is er ten slotte om geheel te verdwijnen. Spr. wees verder op het geraamde bedrag der kwade posten en op dat der onvoorziene uit gaven en berekende dat op beide posten niet met vertrouwen minder kan worden geraamd. Het feit dat nu vier ton uit het reservefonds moet worden gehaald, is volgens spr. een bewijs dat het inzicht van Ged. Staten juist is geweest, toen zij zich het vorig jaar zetten tegen belastingverlaging. Gedep. Staten hebben getracht de Pr begrooting in te richten zooals de gemeente- begrooting, maar hebben het te bevoegder plaatse niet kunnen winnen. De heer K o o i m a n (v. d.), lid van Ged Staten, bracht lot aan de bestuurscommissie van de Prov. Ziekenhuizen voor haar arbeia. Er is thans geen enkele aanmerking op het beheer der ziekenhuizen. Ged. Staten hebben het Staatstoezicht op de volksgezondheid uitgenoodigd zoo spoedig mogelijk een plan te ontwerpen om te komen tot geneeskundig schooltoezicht. Als meer gedaan moet worden aan zuigelingenzorg zal een bedrag van den post onvoorzien kun nen worden geomen. Vermoedelijk zal binnen- kort den Provincialeh Staten een voorstel be reiken tot steunverleening aan kleuterzorg. Wat de motie-Asscher betreft tot aanstel- ling van een geneeskundig ambenaar, wees spr. er op, dat in 1921 een dergelijk voorstel is ingediend. Daartegen werden toen bezwa ren gemaakt, omdat een wetsontwerp was ingediend tot instelling van gezondheids diensten. Dat wetsontwerp ligt er nog. Ged. Staten willen nader overwegen of nu wel zoo'n ambenaar moet worden aangesteld en daarover rapport uitbrengen bij de behan- deling der motie-Polak. Zij zullen deze motie in nrae-advies brengen Wat de samenvoeging van gemeenten aangaat, op dit gebied is door Ged. Staten teleurstelling ondervonden. De regeering verzette zich tegen samen voeging van Naarden en Bussum; er zou samenwerking moeten zijn. Eer het wetsont werp inzake samenvoeging van Petten en Zijpe er was, heeft het heel wat arbeid gekost. Alle adviseurs waren voor samenvoeging van Wijdenes en Venhuizen; de regeering heeft van ter zijde bezwaren vernomen en nu is deze zaak weer op de lange baan. De samenvoeging van Zaansehe gemeenten is tot twee maal toe afgewezen. De heer Gerhard (s. d.), lid van Ged. Staten, besprak de rede van dr. den Hartogh en zei dat de verdiensten van den directeur van het ziekenhuis te Santpoort niet worden ontkend en ook niet vallen te ontkennen. Maar de andere inrichtingen zijn wel wat op den achtergrond geraakt; de nieuwere metho- den zijn echter ook daar ingevoerd Ook spr. wil niets afdoen aan de beteekenis der arbeids- therapie, maar hij meende dat men daarbi] toch ook aan de groote toewijding, waarmee geneeskundigen en verplegenden het dage- lijksch werk verrichten, een belangrijke plaats moet toekennen. Spr. wees in het bijzonder op de inrichting te Medemblik waar men, over minder middelen en terrein beschikkende, toch met de arbeidstherapie even mooie resul taten heeft bereikt als in de andere zieken huizen. Het vraagstuk van de nazorg is bij Ged. Staten in ernstig onderzoek. Spr. ver klaarde dat Ged. Staten gaarne willen onder- zoeken in hoever ook in de provincie van de ©nvolwaardige arbeidskrachten kan worden gebruik gemaakt. Spr. wees er echter op, dat bij de strenge keuring van overheidspersoneel het vraagstuk van belang is of niet meer on volwaardigen worden gemaakt dan er eigen lijk zijn Aan den anderen kant is een stren ge keuring zeer begrijpelijk in verband met de eiscben voor salarissen en pensioenen. Hierna werd gepauzeerd Begrooting In de gistermiddag voortgezette vergade- ring was het woord aan den heer B r u c h :(a. r.), lid van Ged. Staten Spr wees er op, oat in de werkloosheidsvoorziening de pro vincie een aanvuilende taak heeft. Ged. Sta ten blijven op het standpunt staan, dat de taak van de gemeenten primair is en dat die van de provincie slechts is secundair. Spr. gaf een voorbeeld van de wijze, waar- op sommige gemeenten werkverruiming in- stellen en dan subsidie van de provincie vragen. Spr. gaf aan wat in de richting van de iroogmaking is gedaan en deed uitkomen, Hat Heze werken ten slotle weinig beteeke- nen. Wat aangaat de stichting van een naaml. vennootschap, door den heer Kupers ge vraagd, zegt spr., dat Ged. Staten aanvanke- lijk daartegen zooveel bezwaren hadden, dat zij niet bereid waren deze motie over te ne men. Spr. zette die bezwaren uiteen en vroeg of de N.V. wel de juiste «n de meest geeigende vorm is. Spr. verklaarde, dat Ged. Staten ten slotte toch bereid zijn dit voorstel in praeadvies te nemen. De motie van den heer Van der Glas moe ten Ged. Staten afwijzen, omdat verhooging van het crediet tot 1 millioen geen verande- ring in den toestand brengt. De objecten voor werkverruiming zulilen er niet door toenemen Spr. kwam vervolgens tot het West-Friesche kanalenplan ,en stelde tegen-over de opmerking van den heer Zeeman, over de lasten voor be langhebbenden, -dat deze belanghebbenden al leen zijn de gemeenten en de waterschappen. In een vergadering van die belanghebbenden heeft men zich met de verdeeling der lasten vereenig d. Dat daarna bezwaren kwam en, is dus alleen een bewijs van de onverantwoor- delijke houding van de afgevaardigden of hun afvaardigers. De moge'ijkheid van partieelen aanleg van kanalen is reeds onder de oogen gezien. Daar is echter nog veel bij te doen. Spr. o-ntkende tegenover den heer Thomas- sen, dat de toegang tot het landgoed te Cas- tricum te duur is. Ged. Stamen willen echter toezeggen, dat sc'hoolreisjes en daarmede ge- lijk te stellen gezelschappen onder geleide vrijen toegang zullen hebben. Ten aanzien van het kampeeren aldaar ko men Ged. Staten belangrijk tegemoet aan de verlangens van den heer De Vries. Ged. Sta ten willen de waarborgen verlagen tot 2.50 voor elken betalenden persoon en 10 voor een gezin, met een maximum van 25. Spr. stelde den heeren Polak en Thomassen voor, hun motie over den aankoop van het duingebred aldus te wijzigen, dat de w-ensdie- lijkheid wordt uitgesproken, dat Ged. Staten nagaan op welke wijze de provincie in het bezit van dat gebied kan komen. Tenslotte besprak spr. de opmerkingen over de bedrijven gemaakt, waarbij hij zich ver- eenigde met het betoog van den heer Van der Waerden. De noodzakeliikheid van central© gasvoor- ziening is door Ged. Staten nog niet ervaren. Wat de watervoorziening betreft, ver- k'aarde spr., dat Ged. Staten zooveel moge- ljjjc oveTdl in de provincie water willen bren- n. De motie-Koster werd door Ged. Staten overgenomen. Reddingsmlddelen. voorzitter deelde mede, dat Ged. Sta ten het Voorstel tot het beschikbaar stellen van een fonds voor de nagelaen betrekkingen van redders aan onze kust, overnamen voor prae-advies. Ged. Staten zijn voornemens om bij het prae-advies over de motie-Wijnkoop ook over te leggen een rapport over de red- dingsmiddden aan onze kust in deze provin cie. Commissies van bijstand. De v o o r z i 11 e r trad vervolgens in een korte beschouwing over de opmerkingen over het voorstel-Asscher gemaakt. Er is geen en kele reden om van een onwelwillende houding van Ged. Staten te spreken. Naar spr.'s meening is het niet mogelijk, dat tot instelling van commissies wordt over- gegaan zonder wijziging der prov. wet. Spr. kwam tot de conclusie, dat de commissies al leen adviseerende lichamen kunnen zijn, zoo als de Raad van Beheer. Bovendien is uitge- maakt, dat commissien kunnen worden inge steld op initiatief van Ged. Staten. Spr. stelde voor geen replieken te houden. D heer P o La k (s. d.) wilde nog een op merking maken naar aanleiding van hetgeen de heer Bruch ever de watervoorziening heeft gezegd. Er is doer Ged. Staten reeds eerder een belofte gedaan, die moet worden nageko- men. Tot nu toe hebben de Staten nog geen voorstellen bereikt en blijkens de woorden van den heer Bruch zu-len die ook niet komen. Spr. zou daarover gaarne een nadere verkla- ring hooren. De heer A s s c h e r (v. b.) verklaarde, dat de reden, die spr. en de zijnen tot het doen van hun voorstel heeft geleid, is dat de Staten uitermate onkundig zijn over den gang der bedrijven. Spr. zou zijn voorstel handhaven. De heer Thomassen (s. d.) trok zijn motie in. De heer A. de Vries trok eveneens zijn moties in; evenzoo verklaarde de heer P o t- h u is (s. d.) zich bevredigd. Motie-Asscher. De motie-Asscher, in stemming gebraeht, werd verworpen met de stemm-en van de leden van den Vriiheidsbond voor. De motie-Van d"r G'as in zake de werkloos- heid werd verworpen, het andere werd inge- trokken. Eindstemming. De begrooting werd vervolgens z. h. st. aan gen omen. Eveneens werden aangenomen de voorstel len van Ged. -otaten tot het heffen van twin- tig opcenten op de boofdsom der be^ading op de gebouwde eigendommen; twintig o~"enfen op de hcofdsom der belasting op de onge- bouwde eigendommentwintig opcenten op de hoofdsom der personeele belasting; viif op centen op de aanslagen der bela-stingplichti- gen, bedo-e'd bij art. 1 a der Wet op de In- komstenbelastirig 19M, b-elastingjaa'r 1929— 1930; vijf opcenten op de boofdsom der ver- mogensbelasting, bel1astingjaar 19291930. Tenslotte werd z. h. st. goedgekeurd het aangaan van geldfeeningen, tot een totaal be drag van 3.845.000. De vergadering werd hierna gesloten. Dinsdag komen de Staten weer bijeen. TRAJECTKAARTEN BIJ DE SPOORWEGEN. Afgifte aan alle stations op elken willekeurigen dag. Meermalen werd geklaagd over de om- slachtige manier, waarop tot dusver het rei- zend publiek zich het bezit van trajectkaarten der Ned. Spoorwegen kon verzekeren. Voor de houders dezer kaarten en voor hen, die er in de toekomst gebruik van den- ken te maken, zal het ongetwijfeld een ver- heugend bericht.zijn te vernemen, meent het Hbld., dat na 1 Januari een totale verande- ring in de uitgifte wordt gebraeht. Op het oogenblik worden deze kaarten nog gereed gemaakt door het hoofdbestuur der centrale contrdle te Utrecht, dat daartoe van ieder ZONDAG a s. Westelijke le klasse. AANVANG 2 UUR. Voorverkoop aan de bekende Adressen. station de verschillende aanvragen voor den 15den der maand in zijn bezit moet heb ben. Deze afdeeling retourneert de kaarten weer naar de stations waar ze den aanvra- gers bij het begin der maand ter hand wor den gesteld. Met ingang van 1 Januari ech ter zullen de bewuste biljetten door het per- soneel van alle stations worden uitgeschre- ven, terwijl bovendien de geldigheid van de trajectkaart elken willekeurigen dag van de maand kan ingaan. Dit maakt noodzakelijk, dat alleen nog maar trajectkaarten worden afgegeven, die een maand geldig zijn, b.v. van den 17e tot en met den 16e. Wordt een kaart gevraagd voor onmiddel- lijk gebruik, dan kan de reiziger erop reke- nen, dat hij nog denzelfden dag het biljet In handen krijgt. Bovendien, en dit is van groot belang voor hen die geregeld op trajectkaarten reizen, kan men het verzoek indienen tot maande- lijksche verstrekking van een zoodanige kaart, waardoor het om de dertig dagen aan vragen overbodig woidt. Heeft men een der gelijk verzoek ingediend, dan vindt men dus b.v. iederen twaalfden van de maand zijn trajectkaart aan het station gereed liggen Een trajectkaart moet na Januari worden aangevraagd aan datgene van de beide eind- stations, dat gelegen is in- of het meest na- bij de woon- of verblijfplaats van den aan- vrager. Men kan ze ook verkrijgen bij de reisbureaux, die tot afgifte bevoegd zijn, ter wijl uitbreiding der beschikbaarstelling wordt overwogen. Men hoopt, dat het publiek de tegemoet- koming, die in dezen maatregel opgesloten ligt, zal weten te waardeeren door ertoe me de te werken, dat bij de invoering geen moei- lijkheden worden ondervonden. Het indienen van't aanvraagformulier, eenige dagen voor de kaart gebruikt moet worden, is daarom zeer gewenscht. Als overgangsmaatregel is bepaald, dat de nieuwe trajectkaarten, die met ingang van 1 Januari aangevraagd wor den in aansluiting aan een tot en met 31 De^. geldige kaart, reeds van 28 Dec. af ver- knjgbaar zullen zijn tegen inlevering van de oude, in welk geval het nieuwe biljet onmid- dellijk geldig is. SPELEN MET LUCIFERS. Tweejarig kind verbrand. In een woning aan de Joden Houttuinen te Amsterdam heeft Woensdag een tweejarig jongetje tijdens de afwezigheid der ouders met lucifers gespeeld. Het kind raakte in brand en is zwaar gewond naar het Ned. Isr. Ziekenhuis vervoerd. Daar is het aan de ge- volgen overleden. Sinds Woensdagmiddag is de Veerstraat te Grave overstroomd. De veerpontdienst is ge- staakt. De overtocht geschiedt met de pont, voortbewogen door een motorboot, naar den Neerasseltschen dijk. Gistermorgen heeft de commissaris der koningin in Overijsel, baron Van Voorst tot Voorst, een bezoek gebraeht aan het door de dijkdoorbraak van de Bolsbeek bedreigde ge bied in Overijsel. De Scheveritngsche havenhoofden Naar aanleiding van de berichten over ern- stige beschadiging van de Scheveningsche havenhoofden door den storm, deelt men van bevoegde zijde mede, dat aan de zeezijde van het Noorder havenhoofd over een afstand van 50 M., gemeten van den kop af, een stuk nuur met borstwering is weggeslagen, het geen uit den aard der zaak nogal tijd voor re- parath zal kosten. Het havenhoofd zelf is noch verzwakt, noch beschadigd. Dat stukken basalt van drie ton over het havenhoofd heen in de buitenhaven zouden zijn geworpen, berust op fantasie. Klachten over polderbesturen. Op een tocht langs de Vecht gistermorgen vernam een correspondent van het Hbld. veel klachten over verschillende polderbesturen. In den Hurtsentneerpolder is men er heele- maal niet over te spreken, dat men geen zeg- genschap heeft over den Vechtdijk. De door- tastende menschen zijn echter op eigen hout- jc aan den gang gegaan om den Vechtdijk fe verhoogen. Emstige klachten kwamen ook ait Nichte- vecht. De inwoners hadden reeds Zondag- avond, toen het water kwam opzetten, aange- bcd:n gratis te werken aan het maken van een kistdam achter de huizen. Maar het pol- derbestuur van den' Aartsveldschenpolder, welke op de Keulsche vaart loost, had er geen ooren naar. „Laat maar loopen het water, wij malen het wel weg", werd gezegd. De hooge waterstand duurde echter ongedacht lang. Het peil steeg al hooger en hooger en ten langen leste besloct't polderbestuur een kistdam te maken, maar in de dorpsstraat. Dat beteekende. dat de huizen aan de Vecht- zijde een halven meter onder water zouden komen. Er ontstond strijd. Waar een kistdam werd gelegd, braken de Nichtevechters dien af. Dit heeft voortgeduurd tot gisternacht. Te straat was reeds voor een groot deel weg- gespoeld. Sommige huizen, waar het wa ter met geweld doorstroomde, liepen ge- vaar om in te storten. Toen verscheen een de- tachement genietroepen, de commandant, een sergeant-majoor, hakte den knoop door, re- quireerde hout en ving direct aan met het maken van een kistdam achter de huizen op de kade. De soldaten hebben kranig ge- werkt, zoodat de huizen spoedig buiten ge- vaar kwamen en het water daaruit wegliep in den polder. In andere polders heeft men het ook veel te lang aangezien, in de hoop, dat het water dan evenals vroeger, spoedig zou vallen, bang om geld uit te geven. Later kwamen de jammerklachten en zou men het zonder de genie niet meer hebben kunnen klaar spelen. De Vecht. Het dalen van den waterstand van de Zuiderzee heeft den toestand in de omgeving van Muiden zeer verbeterd. Sinds gistermor gen 5 uur kan er gespuid worden. De krach- naar waarnemingen, verricht in den cnorgen van 30 November. Medegedeeld door h-t Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 774.8 te La Co- runa. Laagste barometerstand 737.8 te Andas- nes. Verwachting (geldig tot den avond van 1 December) Meest matige, westelijke tot noord-weste- lijken wind, zwaar bewolkt of betrokken, waarschijnlijk nog eenige regen, weinig ver- andering in temperatuur. tige maatregelen onder leiding van een inge- nieur van den Provincialen Waterstaat heb ben het doorbreken van de dijken kunnen voorkomen. LUXE DOOZEN voor Boorden, Zakdoeken, Dassen, Manchetten of Handschoenen. Geldkassa's. Bijouteriedoozen. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD Eibert de Boer en Maria Pie. Pierre Wijker en Anna Porte. Klaas Kossen en Maria de Rover. Josephus van Loon en Hillegonda Geursen. Pieter Houtkooper en Janna Jansen. GEBOREN Gerda, d. van Gerard Nierop en Helena Veen. Johannes Marie, z. van Meindert Opdam en Afrata Koppes. Programma's van Vrijdag 30 Nov. tot en met D onder dag 6 Dec. 1928. Theater Cinema Americain. le Hoofdnummer: De kampioen van de Far West. Hoofdrol: Tom Mix. 2e Hoofdnummer: Nick van het Wereld- nieuws, rom., dram., hum. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Hoofdnummer Vrijdag, Zaterdag en Zon- dag: De Wilde Stier (circusfilm). Toegang boven 18 jaar. Hoofdnummer Maandag, Dinsdag, Woens dag en Donderdag: Bij Opbod verkocht, sla- venliande'l. Hoofdrollen: Billie Dove en Noah Beery. Toegang boven 18 jaar. Victoria Theater. Hoofdnummer: Don Q, de zoon van Zorro, rom. Hoofdrol: Douglas Fairbanks. Toegang van elken leeftijd. --- - VOORLOOPIG KAASBERICHT. ALKMAAR, 30 Nov. 1928. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 97 st., wegende 104000 K.G., waarvan de prij- zen als volgt:FabriekskaasKleine 50 51.50; Commissiekaas 49; Boerenkaas: Kleine 42.50; Commissiekaas 49, alles per 50 K.G. Handel Goed. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 30 Nov. 1928. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal 1819 H.L.'s aangevoerd als: 943 H.L. tarwe 11 11.70; 132 H.L. gerst chev. 11.50— 12.50; 411 H.L. haver 10.75—/ 11.75; 89 H.L. boonen, w.o.: bruine boonen 45 50; citroen boonen 50—/ 54; duiven boonen 16.5017; witte boonen 35 58; 26 H.L. geel mosterdzaad 2229; 42 H.L. karwijzaad 38—/ 41Tuinboonen 16; 176 H.L. erwten, w.o.: groene erwten (kleine) 1919.50; groene erwten (gr.) 21—/ 28; grauwe erwten 27—/ 31vale erwten 20—/ 26, alles per 100 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 30 Nov. 1928. Langedijker Groentenveiling. Bloem- kool le s. 12.9019.90; Bloemkool 2e s. 1.60—/ 5 per 100 stuks; Wortelen 4— 4.60; Rooae Kool le s. 3.406.40; Roode Kool 2e s. 2—/ 5 60; Gele Kool le s. 24; Gele Kool 2e s. 1.30—/ 2 10; Witte Kool 1.40—/ 2.30; Deensche Witte Kool 2.50—/ 4.70; Uien 8.90-/ 9.70; Drielingen 8.90—/ 9.10; Grove 7 70 8.20; Bieten 3.30—/ 3.90; Wortelen (k'eine) 2.10, alles per 100 K.G. Aanvoer: 9500 stuks Bloemkool; 2000 K.G. Wortelen; 45000 K.G. Roode Kool; 43000 K.G. Gele Kool; 3200 K.G. Witte Kool; 60.000 K.G. Deensche Witte Kool; 24500 K.G. Uien; 600 K.G. Bieten. NOORDSCHARWOUDE, 29 Nov. 1928 Bl. Aardappeien 4; Sch. Muizen 3; Bra- vo's 3—/ 3.20; Uien 8.40—/ 9.50; Drie lingen 10—/ 10.20; Nep 12.50; Grove Uien 7.70—/ 8.10; Peen 2.90—/ 3.10; Peen (k'eine) 2—/ 2.30; Roode Kool 2.60—6.60; Gele Kool 1.80—/ 4.20; Witte Kool 2.50—/ 2.90; Deensche Witte Kool 3.20—/ 4.60; Kroten 1.50-/ 2.30, alles per 100 K.G.; Bloemkool le s. 10.10 13.30; Bloemkool 2e s. 0.70—/ 0.80 per 100 stuks. Aanvoer: 4100 K.G. Aardappeien; 12700 K.G. Uien; 5200 K.G. Peen; 101200 K.G. Roode Kool; 21500 K.G. Gele Kool; 24800 K.G. Witte Kool; 135400 K.G. Deensche Witte Kool; 2100 K.G. Kroten; 2200 stuks Bloemkool. BOVENKARSPEL, 29 Nov. 1928. „De Tuinbouw. Heden besteedde men voor: Bl. kool le s. 1621Bloemkool 2e s. 7 11Roode Kool 3—/ 5.20; Witte Kool 2—/3.50; Gele Kool 1—/ 2.50; Uien 3.70—/ 4.3G; Bieten 6—/ 8. ZWAAG, 28 Nov. 1928. Veiling Bangert en Omstreken. Winterjan 911Billot 89.50; Comtesse 12.60f 16.40; Winterlauw 10.30--/ 10.70; Present van Engeland 1326; Goudreiaette 18 19.90; Bloemkool 816; Wortelen 3 6.50; Uien 3.80f 4; Spruiten 5 8.10; Winterlof 20—/ 23; Spinazie 13 -/ 15. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 30 Nov. 1928. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen opveranderd. Aanvoer 1 lading, 1105 H.L DE ZENDING ONDER DE CHI- NEEZEN. Naar wij vernemen hebben zendings-depU- taten der Geref. Kerken in Hersteld Verband aan deze Kerken voorgesteld, in de in De cember te houden classical© vergadering te besluiten om in Soerabaja en met deze stad als uitgangspunt in 't geheele ressort Cost- Java den zendingsarbeid onder de Chineezen ter hand te nemen. Deze arbeid werd tot nog toe verricht door de Amerikaansche Metho- distische Zending, die zich van Java terug- getrokken heeft. De Geref. Kerken in Hersteld Verband wenschen voor het aangegeven doel samen ie werken met het Ned. Zend. Genootschap; haar zendingsarbeid wordt zoodoende, met behoud van zelfstandigheid, in het geheel van het werk der Samenwerkende Zendings corporaties opgenomen. PREDIKBEURTEN. 2 December. Alkmaar. j Groote kerk, 10 uur, Ds. Hak. Consistoriekamer Woensdagavond geen bijbellezing. Kapel, half elf, Ds. Baar. Avond 6 uur, Ds. Verwaal. Evang.-Luthersche kerk, 10.30 uur, diens\ van de Vrijzinnige Jeugdkerk, 13-19 jaar, o. 1. v. mr. A. H. v. d. Giesen van R'dam. Doopsgez. kerk, 10.30 uur, Ds. Westra. Rem.-Oeref. kerk, half elf, Ds. C. Th. Cramer v. Baumgarde, em. pred. te Hoorn. Geref. kerk, 10 uur, Ds. Meijer. Voorber. H* Avondmaal. Avond 5.30 uur, Ds. Meijer. Heidelb. Cat. Zondag 33a. Collecte Theol. Faculteit V. U, Hersteld Apostolische Gemeente, Toussaint- straat. Voormiddag 10 en nam. 5 uur en Woensdagavond 8 uur dienst. Evangelisatielokaal Koningsweg 23, 10 uur en n.m. half zes de heer Kuperus. Donderdag, 7.30 uur, de heer Kuperus LEGER DES HEILS. Zaterdag 1 Dec. 8 uur n.m. Openluchf samenkomst op de Steenenbrug. Zondag 2 Dec. 7 uur v.m. Bidstond. 10 uur v.m. Heiligingsdienst 3.30 uur n.m. Openluchtsamenkomst op de Paardenmarkt. 8 uur n.m. Heilsbijeenkomst. Dinsdag 4 Dec. 8 uur n.m. Soldatenmee- ting. Donderdag 6 Dec. 8 uur n.m. Bijzondere samenkomst geleid door Kapitein Salomon. UIT DE OMGEVING. Herv. Gemeenten. BERGEN, 10 uur, Ds. Spelberg. (Het zangkoor der Ned. herv. gem. is verhinderd te komen). Geref. kerk, 10 uur en nam. 5 uur, Lees- dienst. Rechtz. Herv. E. V. „Maranatha"10 uur, Ds. Verwaal van Alkmaar. BROEK OP LANGENDIJK, 9.30 uur, Ds. Jac. Kortenhoeven van Heemstede; 2.30 uur, Ds. van Baalen. Geref. kerk, 9.30 en 2.30 uur, Ds. Donner Chr. Ger. kerk, 9.30 en 3 uur, Ds. Drenth Doopsgez. kerk, 9.45 uur, Ds. de Jong. HEILOO, 10 uur, Ds. Eilerts de Haan. Evangelisatielokaal, 10 uur, Ds. Visse* van Enkhuizen. HEERHUGOWAARD, 10 uur, Ds. vac Baalen. KOEDIJK, 10 uur, Da. Haumersen. NOORDSCHARWOUDE, 9.30 uur, Ds. Staal. OBDAM, 10 uur, Ds. Kruizinga. OUDORP, 10 uur, Ds. Groot. STOMPETOREN, geen dienst, vacature. Evangelisatie10 uur, de heer C. H. Dick- hout van Amsterdam. SCHERMERHORN, 10 uur, Ds. Boeren donk. ZUIDSCHARWOUDE, geen dienst. Studeerend Heer v.g.b. zoekt voor direct gem. zit- en slaapkamer. Brieven onder letter V 805. Bu reau van dit blad. van leermiddelen, kantoorbe* hoeften en bindwerk. BURGEMEESTER en WETHOU- DERS van Alkmaar zullen op Dins dag 18 December a.s., desnamiddags te lj uur, ten Stadhuizebij openbar# inschrijving aanbesteden de levering van de schrijf- en bureaubehoelten, de leer middelen en het bindwerk ten behoeve van de gemeente en hare instellingen gednrende het jaar 1929. De voorwaarden van insehijving liggen ter secretarie ter inzage, Inschrijvingsbiljetten aldaar in te leveren voor of op den dag der aanbesteding des namiddags 1 uur, TE KOOP met keurcollectie platen 55 A 60 nummers. AdresWITTE, Bierkade C. No. 5. op eersten stand. Voor alle doeleinden geschikt. Thang ingericht voor Hfttel, Cal6, Winkeihuis met apart ver- huurd Bovenhuis. In hethft. tel caf6 is een beste zaak, voor veel uitbreiding vatbaar. Ook bij gedeelten te koop. Brieven letter W. H., Boekhandel „Ontwikk©ling", Dam, Zaandua.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 9