Uemeenteraad van Alkmaar, Rechtsgaken Stadsnieuws Uit onze Staatsmaehipe. ingezonden stukken ZICH LATEN OMKOOPEN VOOR TIEN GULDEN. Ben gemeene daad van een bekeurde. Op 15 Juli constateerde de gemeenteveld- Wac liter, tevens onbezoldigd Rijksveldwach- ter, H. te Gronsveld in de omgeving van die gemeente, een overtreding. Hij noteerde de namen van de betrokken personen en zegde hun aan, dat hij proces- verbaal zou opmaken. Later vervoegde hij zich ten huize van M. (den bekeurde) en ont- ving van M. tien gulden, waarna hij beloof- de geen procesverbaal te zullen opmaken, al- dus de Tel. M.'s moeder had vooraf het num- mer van het bankbiljet genoteerd, met het doel later bewijzen tegen den veldwachter te bezitten, waarna aangifte volgde. H. werd gearresteerd, het bankbiljet weri in zijn bezit bevonden en in beslag genomen H. bekende het hem ten laste gelegd, hij had uit annoede gehandeld Snikkende vertel- de hij dat hij met zijn grz.in meermalen slechts 80 gulden per maand had om van te lleven. Vervolgens werden de getuigen gehoord waaronder de aanklager. De Pres. wees den get. M. op de lage rol die hij in deze zaak heeft gespeeld. Afgezien of hij een overtreding begaan heeft of niet, heeft hij eerst aan den veldwachter een val- schen naam opgegeven en voorts door het geven van geld den veldwachter voor de -rechtbank gebradht. Het O. M. achte het ten laste gelegde be- wezen en eischte zes maanden gevangenis- •traf. In zijn pleidooi wees de verdediger op de onsymphatieke handelwijze van den hoofdge- tuige waardoor zijn client in het ongeluk is gestort. Spr. drong op uiterste clementie en bp een voorwaardelijke veroordeeling aan. Uitspraak 18 December. JUB ILEUM. IHeden is het 25 jaar geleden dat de heer J C. Stadegaard tot collectant der St. Domi- nicuskerk alhier werd gekozen. Zondag 16 Dec. a.s. zal dit jubileum kerkelijk gevierd ^orden. ONDERSCHEIDING. Bij Kon. besluit is als blijk van goedkeu ring en tevredenheid de bronzen eerepenning jvoor ihenschlievend hulpbetoon en een loffe- tljjk getuigschrift toegekend aan onzen vroe- geren stadgenoot den beer Harm Velthuys, agent van politie te Krommenie. AANRIJDING. Oistermiddag omstreeks 4 uur had er een aanrijding plaats op den hoek Van der Wou- destraat—Schagenstraat. Het zoontje van den heer H., wonende aan het Scharloo, reed n.l. tegen een passeerende auto. De jongen kwam er zonder letsel af, doch z'n fiets werd beschadigd. E>e auto reed het trottoir op en wejid eveneens licht beschadigd. DIERENBESCHERMING. De inspeUpur van de afd U.kmaar van de Ned. Ver. tot bescherming van dieren ver- zoekt ons mede te deelen, dat hij de beschik- king heeft over twee jonge, mooie cypersche katjes, die blijkbaar geen eigenaar hebben. Het eene is het Telegraafkantoor binnenge- wandeld, het nndere een particuliere woning op den Straatweg. Wie zich voor een dezer diertjes interes- seert wende zich tot den inspecteur, Oudc- gracht, hoek Baanstraat. Tot ons genoegen lcunnen wij mededeelen, dat het hondje, dat reeds op het abattoir kertoefde, een goed tehuis heeft gevonden. I MUZIEKAVOND VAN DE i VOLKSUNIVERSITEIT. Zooals in een dvertentie op onze voor- pagina wordt gemeld, zal volgende week Don- derdag de muziek-avond plaats hebben van de Volksuniversiteit. De bekende pianist Wil- -lem Andriessen zal. dan een concert geven, fspeciaal gewijd aan werken van Beethoven, jnet kan een zeer mooie avond worden, welke took in verband met den lagen toegangsprijs) ongetwijfeld veel publiek zal trekken. Op het programma hopen we dezer dagen oiOg nader terug te komen. UITSLAG PRIJSVRAAG. t>e uitslag van de St. Nicolaasprijsvraag in een van de etalages van den heer Guus jKliinnen is, dat Zwarte Piet volgens de op het voorwiel geplaatste kilometerteller een afstand heeft afgelegd van 450,9 kilometer, tffet dichtstbijzijnde aantal werd opgegeven 'door den jongenheer J. Middelhoff met 451 K.M. Deze heeft dus de uitgeloofde lampge wonnen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 4.17 uur- licht W). NUTSSPAARBANK ALKMAAR. Maandoverzicht November 1928. In den loop der maand November werd op ide spaarbankboekjes ingelegd 135 244,92 en terugbetaald 86766.85 derhalve is meer ingelegd dan terugbetaald48 478 07 In het tijdvak van 1 Januari—1 E>ecember 1928 werd in het geheel inge legd 1.308 936.37 en terugbetaald - 1.032 710,23 zoodat in het tijdsverloop van elf maanden meer werd inge legd dan terugbetaald 276 226,14 Het aan de inleggers verschuldigde kapi- taal, bij den aanvang van dit jaar groot 1.713.266,72, steeg dientengevolge tot ■f 1.989.492,86. Het aantal in den loop der maand Novem ber nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 193, waaronder 96 boekjes uitgereikt aan school- jgaande kinderen, ter aanteekening uitsluitend ;van de door hen op school bespaarde gel- den. (Dit schoolsparen geschiedt in door de Spaarbank beschikbaar gestelde schoolspaar- ikisten). Ingetrokken werden 31 boekjes. waaronder 2 van schoolsparende kinderen. Dientengevolge vermeerderde het aantal in omloop zijnde spaarbankboekjes met 162. - la het tjjdvak 1 Januari—1 December wer den in het geheel uitgereikt 1361 nieuwe boekjes en ingetrokken 301, derhalve eene vermeerdering met 1060 boekjes. Het aantal in omloop zijnde boekjes bij den aanvang van dit jaar 4546 steeg dientengevolge tot 5606. Van dit aantal behooren 4573 aan per sonen of instellingen te Alkmaar gevestigd, 773 aan personen elders woonachtig en 260 aan schoolspaarders. Onder de in November uitgereikte 162 nieuwe boekjes zijn begrepen 6 boekjes voor jonggeborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eerste inleg van 1 De lediging in den loop der maand No vember van 144 spaarbusjes leverae een be- drag van f 2178,54 aan kleine besparingen op. In het tijdvak van 1 Januari—-1 Decem ber werden 995 busjes ter lediging aange- boden, waarbij bleek dat in totaal f 25.623,04 was bespaard. WELDADIGHEIDSPOSTZEGELS. 10 December10 Jannar'. Natuurlijk weet een ieder reeds dat zc- weer komen, onze Kinderpostzegels en Kinderbrief- kaarten. Telken jare sinds 1923 doet men in ons land een beroep op Weldadighrid, die het den philantropen wel z- er gemakkeltjk maakt. Want wie zou, zelfs ai is hij geen postzegelverzamelaar, er nu tegea opzien een enkele cent meer uit te geven voor het vei'zen- den van zijn brief als hij het bewustzijn heeft, dat dit uiterst geringe bedragje tezamen met al'Ie andere cenmn en halve centen, een groote som vorrnt, die aan de kinderbescherming ten goede komt Zoo ook dan wordt hier telkenjare het „vele kleintjes bewaarheid. In de hal van het Postkantoor zal, even- als vorige jaren, de verkoop der postzegels in het reeds bekend geworden tentje, alsook aan de loketten worden uitgeoefend. De Commissie hoopt dan ook, dat velen be- reid zullen zijn mede te helpen om de zegels en de kaarten onder de menschen te brengen Men melde zich daartoe bij den secretaresse, Bierkade C 11, telefoon 229, aan. De Commissie dcet verder een ernstig be roep op alle Alkmaarders, om, ieder naar zijn en haar vermogen, medewerking te verleenen door het koopen van deze zegels en kaarten, opdat ook Alkmaar een sprekend bewijs levere het belang te beseffen van deze actie ten bate van de vele kinderen, die hulp en bescherming noodig hebben. De Commissie bestaat uit: TH. VAN DER KLEf, voorzitter, R. PRINS—VLESSING, secretaresse, T. ZIJLSTRA—VAN ES, penn.esse. rr.ep, vein Steijnstr. 7 rnyar Weenen. i' M. Krapels, N.H., winkeljuffrouw, van Karl Marxstraat 5 naar Bergefl. A. Kist, Nil, boekhuuder, van Staticrsstraat 53 naar Zcv. Scharwoude J. V. Emmcr, D. G., kellflet, van Langtstr 70 naar Amsterdam h. Meijer, N.H., boerenarbeider, van Koora- laan 7 naar Beilen. G. J. Dikkeboom, C. G., adsp.-verpleger, van Koningsweg 63 naar Den Haag. W. H. van Lindt, N.H., arbeider, van Vondelstr. 6a, naar Den Hel- der. Sj. van der Schuif, R.K., met vrouw en 6 kinderen, sigarenmpker, van Baansin- gel 46a naar Veldhoven. J. D. Okhuyzeu, R.K., rustend priester, van Breedstraat 9 n. Utrecht. - H. C Mulders, N.H., en vrouw, beambte N.S., van Krelagestr. 8a naar Am sterdam. G. Pik, N.H., zonder beroep. v. Krelagestr. 8a .naar Amsterdam. J. A Suijkerbuijk, R.K., kappersbediende, van Langestr. 64 naai Helder. J. Kunst, R jK., diensthode, van Verl. Landst-". 19 naai Oudorp. M. A. Vreeburg—Blankendaal, R.K., zonder beroep, van Verl. Landstr. 32 naar Haarlemmermeer. C. fc Engel- -v. d. Kamer, R.K., zonder beroep, van Heiloo- erdijk 26 naar Obdam. M Ipenburg, H. L., opzichtei- R. W., van Hulststraat 7 near Den Helder. M. Molenaar, R.K., dienst- bode, van Helderscheweg 18 naar Egmond- Binnen. J. P. de Jong, R K., boerenkn., van Hulststr. 12 naar Zi'idscharwoude. H. Halff, N.H., en gezin van Stationsweg 22 naar Caetricum. M. M. Cole, N H.. dienstbode, van Paijglop 13 nrar Anna Pau- lowna. E. Michels, R.K.,. assistente in de huish., van Helderschenweg naar Duitsch- lard. F Thimm, N.H., jienstbode, van Egmonderstraat naar Amsterdam. J. Fenijn, N.H., teekenaar, van Grcnsstraat 3 n. Rheden. T. H. M. H. Ament, N.H., zonder beroep, van Egmonderstraat 7 naar Sneek. B. Winkelier, R.K., zonder beroep, van Van Everdingenstraat 18 naar Wormerveer. G. Dijkstra, R.K winkelbediende. van Ver- dronkenoord 69 naar Amsterdam E. M. Berding, R.K., dienstbode, van Langestraat 10 naar Haarlem. F. A. H Otten, R.K., journalist, van Kanaalkade 30 naar Bergen G. v. d. Berg, N.Hgehuwd met J. Ph. Muller, van Anjelierstraat 13 naar Amster dam. P. H. van Westen, R.K., tabaksbe- werker, en gezin, van Wagtnmakerssti aat 18 naar Oudorp. M. A. Arts, R.K., winkel juffrouw, van Kanaalkade 30. naar Rotter dam. J. C. Smit, N.H., fabrieksarbeider, van Verdronkenoord 20 naar Vledder P. J. C. Kes, D.G., radiomonteuivan Aster- straat 2 naar Den Helder. C. A. Linden- Overgespaa«*d geid dient veilig, doch ook tegen een behoorlijke rentevepgoeding belegri te worden- belegging in solide effecten geeft de firma de Large de Nloraaz te Alkmaar gaarne alle gewenschte inlichtingen JUBILe-SPEENHOFF. Koos Speenhoff is 60 jaar geworden, 25 jaar lang is hij Neerland's eerste en beste dichter-zanger en tevens viert hij in deze da gen zijn zilveren huwelijksfeest. Een drievou- dige reden om te jubelen, wat hij dan ook Vrijdag 14 Dec. a.s. hier in het „Gulden Vlies hoopt te doen. Voor een uitverkocht huis, wie twijfelt er aan, nu het geldt dezen kunstenaar en met hem zijn echtgenoote te huldigen, dezen kun stenaar, die met een enkele ongezochte wen ding de tragiek, de droeve schoonheid of de ironie van tal van verscholen levens heeft ver- tolkt, dezen eenvoudigst menschelijken kunste naar, die een zoo zeldzaam zuivere ontroering schenkt, die de Hollandsche volksziel in zijn liedjes en deuntjes doet klinken, dezen „popu- 'lairste" van alle onze vaderlandsche kunste- naars, dezen waren en oprechten dichter. Te huldigen op een wijze, die hem er het bewijs van wezen zal, dat niet alleen hij een van geest en hart is met het volk, maar dat ook wij ons een-in-geest-en-hart gevoelen met hem. Het belooft dan ook een zeer bijzondere avond te worden. De geheele familie Speen hoff zal dien avond optreden. De inleiding zal geschieden door Speenhoff Jr., terwijl Koos Speenhoff o.a. in dezelfde lange jas van 1903 liedjes uit dien tijd zal voordragen. Men reserveere nu reeds Vrijdag 14 Decem ber voor den Speenhoff-avond in het Gulden Vlies. EEN OPROEP VAN HET LEGER DES HEILS. M en schrijft ons Kerstmis 1928 nadertmet rassche schreden. Nog enke'e weken en het staat weer voor de de deur. De kerstklokken zullen luiden. In vele huizen zal een mooi Versierde en verlichte kerstboom staan. Je huisgenooten zullen el- kander wat moois en goeds geven, zij zullen met elkander zingen van „Stille Nacht" en „Vrede op aard" en het zal er feest zijn, echt feest! Ja, in vele auizen zal het zoo zijn!. He- laas, niet in alle. Honderden gezinnen zijn er, waar de ar- moede nijpt, waar de kinderen schamel en dun gekleed gaan, bleek en mager zien van ondervoeding en gebrek. Welk een heerlijkheid zou het zijn, ails naar al die gezinnen een kerstmand, gevuld met aardappelen, kool, spek, boter, suiker, koffie, enz., enz. gebracht zou lcunnen worden! 't Is mogelijk, als een ieder helpt! De Heilssoldaten zullen ook dit jaar een krachtige poging in het werk stellen om de benoodigde gelden biieen te brengen. Stel hen niet teleur, maar verblijd hen bij hun arbeid met een milde gave van Uw hand. VERTROKKEN PERSONEN. L. S. van Thijn en echtgN.L, zonder be roep, van Wildemanstraat 15 naar Rotter dam. Th. R. Krapels, R K.. en echtg N H., zonder beroep, van Karl Marxstraat 5 naar Den Haag. A. B Krapels, R.K., rijwielhersteller, van Karl Marxstr. 5 naar Den Haag. Th. A. J. Smeets, met vronw en 4 kinderen, R.K., handelsreiziger, van Snaarmanslaan 61 naar Bloemendaal. A. Smit, geen, arbeider, ep vrouw. N.H., met 6 kinderen, van St. Jacobstr. 3 naar Krom menie. C. van Ipenburg, N H., eho'oO- dewerLsk-r, van Nieuwp -ortslaan 32, naar Rotteraam H. Rozy.ka, geen, zonder be- berg, N.H., ass.-huish., van Emmastraat 7 n. Amersfoort. S. Springer, H. d. 1. d zen- deling van Varnebroek 37b naar Amerika. G. van Distel, R.K., workman en gezin, van Woonwagenpark Noorderkade naar Delft. B. Alet, N.H., kapster, van Kennemerstraatw. 139 naar Purmerend. P. C. Dekker, N.H., monteur, van Luttik-Oudorp 31a naar Ba- tavia. A. M. van de Made, N.H., kapster, van Voormeer 2 naar Den Helder. L. E. L. M. Spiegeler, R.K., winkeijuffrouw, van Lamoraalstraat 3 naar Amsterdam. T. Groenendal, N.H., dienstbode, van Ingeland- straat 15 naar Eindhoven. C. V. Jacobse, R.K., handelsreiziger, van Verdronkenoord 70 naar Hoorn. J. W. Ferweij, D.G., dienstbode, van Vogelenzang 7 naar Zaan- dam. D. Kranenburg, N.H., fabrieksarbei der, van Baanpad 15 naar Zaandam J. Weidema, N.H., kappersbediende, van Paij- glop naar Medemblik. ELECTRICI2EITSV00RZIENING, Aan de Tweede Kamer werd toegezon- den een wetsontwerp, waarvan de be- doeling is te komen tot een vaststelling van algemeene regelen ter zake van de electriciteitsvoorziening. Het is te be- grijpen, dat vroeg of laat de regeering met een dergelijk wetsontwerp komen moest. Wie de sterke ontwikkeling van de toepassing der electrische kracht in het maatschappelijk lev„n sedert den oorlog heeft medegemaakt, weet, dat deze verrassend rnel gegaan is Daartoe heeft de groote oorlog een goed deel bij- gedragen. De ontoereikende voorraad en aanvoer van petroleum en van gasco- kes deed in de electrische verlichting 'n redmiddel zien, welk rniddel sterk door de autoriteiten werd gepropageerd. Maar juist deze sterk toegenomtn toe- passing van de electriciKit maakte het noodig, dat dezelfde overherd nu maat- regelen nemen wil, welke deze voorzie- ningen zullen regelen, De memorie van toelichting tot dit wetsontwerp geeft een uitvoerig over- zicht van de ontwikkeling der electrici teitsvoorziening in Nederland. Als zoo- danig is deze memorie een niet onbe- langrijke bijdrage tot de kennis der ge- schiedenis van de toepassing der electri- citeit in het leven van ons volk, De me morie vertelt van het ontstaan der par ticuliere maatscha^pijen, die voor de electriciteitsvoorziening zorgden. Daar- na was het woord aan de gemeentelijke electriciteitsbedrijven (waarom gebruikt men toch telkens in dezen het germa- nistische „electriciteitswerken"2). Uitde gemeentebedrijven ontstonden de dis tricts- n later provinciale bedrijven. De toestand op het gebied der electriciteits voorziening is nu zoo, dat deze in de meeste provincies in handen is van de provincie zelf, althans voor het grootste deel. Verschillende staatscommissies wer den ingesteld, welke de vraag te bestu- deercn kregen: op welke wijze het land zoo economisch en doeltreifend moge lijk van electriciteit zou kunnen worden voorzien. In 1914 reeds (dus v66r de groote uitbreiding der electriciteit in het volksleven) werd door de commfs- sie-van IJsselstein een ontvverp ge- maakt, dat uitging van de gedachte, dat voor de oprichting en de exploitatie van electrische bedjujven concessie vet'!oerid zou worden, gelijk dat ook bij de tram- wegen, waterleidingen enz. gebruike- lijk is en nu ook voo- de autobussen vereischt wordt. Dat het concessiestel- sel goed is zal niemand kunnen betwij- felen, omdat dan zulke eisehen geste'd kunnen worden, welke de aard van da ze bedrijven noodzakelijk maker). Dit ontwerp is later 'in 1915) ingetrokkc-n. In de plaats daarvan kwam foen het wetsontwerp-Konig, dat bedoelde de invoering der staatsexploitatie. Ook dit ontwerp bracht het niet verder dan tot ontwerp. In 1921 werd een nieuwe com missie ingesteld (de commissie-van Lynden van Sandenburg), welkj met voorstellen kwam, met een deel waar van de tegenwoordige minister van Wa- terstaat niet accoord heeft kunnen gaan. Immers deze commissie stelde zich niet op het standpun* d»r Rijks- concessie, hetgeeu de minist^> r/el wil. De minister nu meent, dat bet con cessie-Systeem in dezen tijd is inge- groeid. Bovendien werden groote resul- taten bereikt sedert concessies govraagd moesten warden en gegevon werden. De minister is in dezen niet alleen. Hij heeft o.a. de provinciale besturen aan zijn zijde, die net uitoefenen van een electriciteitsbedrijf in een provincie af- hankelijk willen stellen van een vooraf- gaande toestemming van de provinciale besturen. Maar zoo ver wil de minister tech ook weer niet gaan. Hij meent toch, dat wanneer het Rijk eenmaal con cessie verleend heeft, er voor een speci- ale provinciale concessie daar bovenop geen plaats meer is. Het is ook volgens den minister niet juist, dat de provinci ale besturen optreden als bestuurders van electriciteitsbedrijven. Hun taak meet geen andere wezen, dan dat ze de bria.igen van hun eigen bedrijven moe- ten kunnen behartigen. Op frond van deze en andere overwegingen blijft de - minister staan op het standpunt, dat de beste weg die is der Rijksconcessies, waaraan hij zeer veel voordeelen verbon- clen acht en welke de memorie van toe lichting dan ook niet nalaat op te som- men. In de eersid plaats kan het rijk beter bij het verleenen van concessies het al- gemeen landsbelang in het oog houden. Het kan toezien op de tarieven; het kan algemeen geldende regels vaststellen voor de_ veiligheid en voor de bedrijfs- zekerheid en de economische productie beter behartigen. (Ongetwijfeld zal me- nigeen denken, dat we hier te doen heb ben met een heerschappij van Vadertje Staat, welke op de verdere ontwikkeling der electriciteitsvoorziening drukken zal. Doch ook daarvan is de minister geen voorstander. Vandaar dat hij maat- regelen wil nemen, waardoor het con- cessiestelsel niet in al zijn strafheid zal worden toegepast, zoodat de vrijheid der bedrijven niet te zeer aan handen zal worden gelegd. Bovendien wordt de instelling van een Electriciteitsraad in uitzicht gesteld. (Hoeveel van zulke ra- den krijgt ons land niet? We hebben •en Postraad, een Mijnraad, een Hooge Raad van Arbeid, een Onderwijsraad, nu weer een Electriciteitsraad). Deze raad zu,i over iedere concessie-aanvrage worden gehoord en daarover verslag moeten uitbrengen. De groote toets- steen, waarop alle aanvragen getoetst zullen worden is deze: worden de belan- gen der algemeene electriciteitsvoorzie ning daa-door al dan niet geschaad? Staat vast, dat ze daardoor niet ge schaad worden, dan zal de aanvraag niet geweigerd mogen worden'. Hoe langer hoe meer wordt het sy steem in toepassing gebracht, dat een wet alleen de groote trekken der te re gelen materie behandelt en dat de de- tailleering overgelaten wordt aan nader te volgen algemeene maatregelen van bestuur. Zoo wil ook dit wetsontwerp de hoofdzaken regelen, de groote lijnen trekken, terwijl het overige in Koninklij- ke Besluiten voorgeschreven zal wor den. Daarom is ook bepaald, dat terwil- le van de veiligheid bij algemeenen maatregel van bestuur voorschriften gegeven zullen worden ten aanzien van de eischen, welke aan installaties ge steld zullen worden, terwijl de moge- lijkheid opengelaten is om deze wet bij gedeelten ter uitvoering te brengen. Het wil ons voorkomen, dat de uitvoering der wet b j algemeene maatregelen van bestuur op dit gebied zeer juist is. Zul ke maatregelen kunnen gemakkelijker ingetrokken en door nieuwe vervangen worden dan dit bij wetten mogelijk is. Op het gebied, waarop hier de Koninklij ke Besluiten regelend zullen optreden is het 1 atste woord nog lang niet ge- sproken en is het dus niet gewenscht voorschriften te geven, welke slechts langzaam gewijzigd kunnen worden. (buuen veruni\*uo:acujDuia ue tie- dactic. De opname in deze rubruk bewi/si geenszins dat ae 'edactie er rtiecte 'ristemt. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur. Het is heden een dag vol verrassingen, ook voor ondergeteekende, maar eenerzijds niet vreugdevol, omdat een lafaard onze pracht Iieve poes vergiftigd heeft (dit is nu reeds de vierde in twee jaar). Nu htb ik wel vermoe- den wie de onverlaat kan zijn, maar omdat het een slinksche wijze geschiedt, zijn de bewijzen nihil. Met dank voor de opname, Achtend, P. W. N. NAP, Hekelstraat C 10. (Er komen den laatsten tijd heel wat klach- ten over vergiftiging van katten. Het beste zal zijn, dat elk geval zoo spoedig mogelijk t behandeling aan de Politie wordt gege ven. Red. Alkfli. Crt.) De Raad vergaderde heden volta lig en kenmerkte zich reeds bij den aanvang door een St. Nicolaasstemming. De voorzitter herinnerde aan het be sluit om een procedure te voeren tegen de N.V. Janvier, de pachteres van de plaats vooi de Stoomcaroussel op de kermis. Het was verstandig om ook tegen den directeur per- soonlijk te procedeeren. Hiertoe werd besloten. Mr. Leesberg stelde voor om een stukje grond van 1 H.A. te Harenkarspel, dat ver- iiuurd is, opnieuw te verhuren. Conform besloten. Dit stukje grond is in belieer bij het Stads* ziekenhuis. Ingekomen zijn: a. Een brief d.d. 7 November 1928, No 77 van Gedeputeerde Staten, daarbij toe< zendende een exemplaar van de door hen hen goedgekeurde gemeente-begrooting voor 1928. Aangenomen voor kennisgving b. Een brief d.d. 21 November 1928, No. 36 van hetzelfde College, ten geleide van een afschrift van een uittreksel uit het Koninklijk Besluit van 27 October 1928, No. 17, hou- dende goedkeuring van het raadsbesluit van 6 April 1928 No. 3 tot wijziging van de ver- ordening op de heffing van schoolgelden voor het gewoon L. O., het U. L. O., het openbaar B. L. O. en het openbaar vervolg- onderwijs. Als voren. c. Een brief d.d. 21 November 1928, No. 112 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgek.urde raadsbesluit van 9 November 1928 No. 14, tot het aan- gaan eener kasgeldltening. Als voren. d. Een brief d.d. 24 November 1928, No. Ag. No. 19/34 van Burgemeester en Wethou- ders van IJsselmonde, daarbij verzoekende adhaesie te betuigen aan een door den Raad dier gemeente tot den Minister van Binnen- landsche Zaken en Landbouw gericht adres, inzake de toepassing van artikel 122a der Gemeentewet. Als voren. e. Een adres d.d 29 November 1928 van den heer A. M. Conijn, daarbij ontslag ver zoekende als gemeente-arts. De heer Veen vroeg iniichtingen. De voorzitter had een voor oopige be- spveking met den heer Schipper gehad. Er is een sollicitant, die van het Daltonsysteem op de hoogte is. Het gevraagde ontslag eervol verlee-nd. f. Een adres d.d. 10 November 1928 van F. en C. J. de Haan, daarbij verzoekende alle standplaatsen tijdens de kenmis in het open baar te verpachten en twee standplaatsen voor beignetskramen beschikbaar te stellen. In hand.n van Burgemeester en Wethou- ders gesteld ter afdoening. g. Een adres d.d. 30 November 1928 van F. Evers, daarbij met ingang van 1 Fe bruary 1929 eervol ontslag uit zijn betrek- king als onderwijzer aan Gemeenteschool 3 verzoekende. Het gevraagde eervol ontslag verleend met ingang van ten nader door Burgemeester en Vvethouders te bepalen datum. h. Een adres d.d. 30 November 1928 van het Bestuur van de Gewestelijke Commissie der R. K. Jeugdorganisatie te Alkmaar, daarbij voor het instandhouden van het jeugdwerk een jaarlijkscht subsidie verzoe kende. Om bericht en raari. i Een brief d.d. 3 December 1928 van P. Schipper, hoofd der Gemeenteschool 3, houdende dankbetuiging voor de inwilliging van zijn verzoek om zijn werk te mogen voortzetten tot 1 Augustus 1929. j. Een brief d.d. 28 November 1928, No. 112, van Gedeputeerde Staten, ten geleide van het door hen, voor zooveel noodig, goedge- keurd raadsbesluit van 8 November 1928 No. 7 tot verkoop van een strook grond, deel uitmakende van het voormalige Jaagpad langs de Oude Hoorrfsche Vaart. k. Een brief d.d. 28 November 1928, No 112, van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurde raadsbesluit van 8 November 1928 No. 10, tot verhuur van aan de g.meente toebehoorende eigendom- men. 1. Een brief d.d. 28 November 1928, No. 113, van hetzelfde College, ten geleide van het door hen, voor zooveel noodig, goecigr- keurd raadsbesluit van 8 November 1928 No 2, tot aankoop en verhuur van hei per- ceel Eikeienbergstraat No. 2 m. Een brief d.d. 28 November 1928, No. 113 -an hetzelfde College, ten gekide van het door hen goedgexeurde raadsbesluit van 8 November 1928 No. 3, tot verhuur van een nabij het Zegiis gelegen stuk grond. n. Een brief d.d. 21 November 1928 van de R. K. Vereeniging tot bestrijding der tu- berculose „Herwonnen Levenskracht", hou- d.nde dankbetuiging voor de toekenning van het gem.entelijk suosic.e voor 1929. o. Een brief d.d. 28 November 1928, No. 47 van Gedeputeerde Staten, ten geleide van het door hen goedgekeurde raadsbesluit van 9 November 1928 No. 14 tot goedkeuring der begrooting voor 1929 van gesubsidieerde ver- eentgingen en tot toekenning van subsidie voor 1929 aan deze vereenigingen. Alle adressen werden voor kennisgeving aangenomen. De heer v. i i n g e r 1 a n d stelde voor om de benoeming van een R. K. lid in het 13. A. aan te houden, omdat niet juist was, wat over het indienen van een lijst van 15 perso nen is gezegd. Spr. deed hierover meer uit voerig mededeeling. De Volksbond had inlichtingen gevraagd of niet met een aanbeveling van drie perso nen kon worden volstaan. Een aanbevelings- lijst van 15 personen baart organisatorische moeilijkheden. Mogelijk is, dat op een lijst van 15, personen moeten worden geplaatst, die minder geschikt zijn. i Spr. wilde gelegenheid om een lijst van 5 candidaten in te dienen. De heer Westerhof onderschreef het betoog van den heer v. Slingerland. Men vindt in een organisatie geen 15 personen be- reid en geschikt om zoo'n functie te aanvaar- den. Waarom moeten 15 personen worden aan- bevolen? Spr. geloofde niet, dat de Raad een getal van 15 wil en wenschte het verzoek in doa|

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2