&.]i(bppe: t Ip Bevrfjd Dran die rngpi'n! Burgeriijke Stand. PUNCH m i Fabrteh/- MerK, net van oud/ bekende MerkM 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30. 31. 31. 32. 33. 34. 35. 36. 1, 1. 1. Dc2 Tf7 Of 23Db6 24. Ta4 De3 25. Kh2 Db6 26. Ta6 Ta4 Thd8 Ta3 Td6 Tc3 Db6 Tc5 Kb7 Pe2 Te7 d4 Lf7 Pc3 Tc6 Da4! Dreigt 32. Tc6 Dc6 33. Dc6 Kc6 34. Pd5 benevens Pe7. Le8 b5 Tc5 dc5 Dc5 Op 33ab5 kon volgen 34. Db4! Dc6 (of a6) 35. Pb5 Dbb (of Lb5) 36. c6f benevens 37. De7. Indien 33. Lb5 dan 34. Db4 Dc6 35. Pb5 ab5 36. Tal benevens Ta5 Da6f Kb8 Tal c6 b6 De3f Khl Zwart geeft op. Oplossing eindspel 252, (Nielsen). Tflf Dfl gedwongen. Ta2f Ka2 en wit staat pat: neemt Zwart niet op a2 dan volgt na 2. Kbl 3. Tal en zwart raoet weer nemen of de D. verliezen en daarmee de partij. Oplossing probleem 205. (H. Weenink). d4 dreigt Dd3 mat. Kd4 2. Dd3 mat. Dc2 2. Pc4 mat. De5 2. Te5 mat. Db5 2. Tf3 mat. Dc4 2. Pc4 (of Pg4) mat. Probleem 206 (L. E. Owen). w,Wm 1*1 ii a be ti e f g Wit geeft mat in 2 zetten. Eindspel 252. (H. Rinck). Hill AiillIll abedefgh Wit tnaakt remise. Damnubriek AAN DE DAMMERS! In onze vorige rubriek gaven wij ter ©plossing probleem 1045 (auteur Bour- quin). Stand. Zw. 18 sch. op: 1, 3, 5/10, 12/15, 17, 18, 19, 21, 22, 24. W. 18 srh. op: 25, 26, 28, 31/35, 37, 39, 40, 42/47, 50. Oplossing. 1. 31—27 1. 22 31 2. 42—38 2. 31 :42 3. 28—23 3. 19 :37 4. 25—20 4. 14 25 5. 34—30 5. 25 :34 6. 39 :19 6. 13 24 7. 35—30 7. 24 :35 8. 44—40 8. 35 :44 9. 38—32 9. 37 28 10. 34: 4 10. 44 :33 11. 26: 8 11. 3 12 12. 4 48 Wij vragen ditmaal de aandacht voor de volgende combinaties. Wm 'WW m w Zw. 16 sch. op: 3, 6, 7, 8, 10, 13, 14, 16/21, 23, 24, 30. W. 16 sch. op: 26, 28, 31, 32^33, 35, 37, 88, 39, 42, 44, 45, 47/50. Wit wint door: 1. 39—34 1. 30 39 2. 28—22 2. 18 36 3. 45 40 S- 39 :28 4. 35—30 4. 24 :35 5. 37—31 5. 36 :27 6. 44—39 6. 35 :33 7. 38: 9 7. 27 :38 8. 42: 4 Een bijzondere ontleding geeft de vol gende stand: Iff Wm i 'md ''md 'fP mm, Wfk m* Zw. 10 sch. op: 8, 9, 10, 12/16, 30, 36. W. 12 sch. op: 17, 21/24, 27, 28, 31, 33, 35, 39, 40. Wit speelt: 1. 23—19 1. 14 :32 2. 27 38 16 of 36 18 3. 88—32 3. 16 of 36 20 4. 35 24 4. slaat. 5. 39—34 5. slaat. 6. 34 5! Ter oplossing voor deze week: Probleem 1046 van P. Kleute Jr., den Haag. Eerste pnblicatie. iJf d Zw. 13 sch. op: 2, 4, 8, 9, 10, 13, 18, 22, 23, 27, 32, 35, 45. W. 13 scli. op: 20, 24, 25, 30, 31, 34, 39, 41, 43, 47/50. In onze volgende rubriek geven wij de oplossing. Provirociaal nieuws LGMOND AAN ZEE. Voor den aanleg van nieuwe straat- wegen is een groot aantal cementen kant- steenen langs de wegen gelegd; Sommige jongelui schijnen er genoegen in te vinden, die steenen zoodanig te bewerken, dat ze in tweeen barsten. Er liggen dan ook reeds een aanmerkelijk getal slachtoffers Op verzoek van den burgerrCester werd de school jeugd gewezen op bet onbehoor- lijke en schadelijke van dat werk Wanneer ook grooteren dit willen verstaan. kan een leelijke schadepost voor de gemeente vocr- komen worden. Toen in den laten avond van Woensdag eenige personen van Egmond aan Zee den, Hoeverweg opgingen, werd hun door iemand, die zich blijkbaar verdekt had opge- steld, een leege flesch toegeworpen Het ge- lukkig toeval wilde, dat juist een paar poli- tiebeambten per fiets in de nabijheid surveil- leerden. De heldhaitige flesschengooier werd on middellijk nagezet. Een vlucht het duin in hielp hem niet, hij werd gevat en het bleek een 26-jarige ingezetene te zijn, wien 'n voor- beeldige straf vermoedelijk Wei niet ontgaan zal. Het is niet de eerste maal, dat niets ver- moedende personen in het donker worden aangevallen en het is te hopen, dat daar een eind aan gemaakt wordt. St. Nicolaasfeest in de Prins Hen- drik Stichting te Egmond aan Zee Sinterklaas-avond was weer iets heerlijks voor de verpleegden in onze Prins Hendrik Stichting. Door de welwillcndheid van den heer Louis Contran een bekend humorist uit Amsterdam, die geheel belangeloos zijn me- dewerking verleende, bijgestaan door mej. Paula Kempinski voor het accompagnement, hebben onze oude zeelui een avond vol genot gehad. Van 7 tot 10 uur duurde de feest- vreugde en de dankbaarbeid der oudjes werd geuit door herhaald applaus en ten slotte door een spontaan „Lang zullen ze leven"! Door liefdadige landgenooten was men in staat gesteld ditmaal een bijzondere uitbrei- ding aan de geschenken te kunnen geven. Prettig is het te ervaren dat er nog wel men- schen zijn die de oude zeelui in onze Prins Hendrik Stichting niet v ergeten. Gaarne wordt hierbij den hartelijken dank aan alien betuigd. Donderdag schreed in alle statigheid d" groote Sint, vergezeld van zijn onafscheidelij ken Pieterbaas, over den v eg en bracht een bezoek aan de school van Voorbereidend On- derwijs. Voorkomend ontvangen door het hoofd dier school, mej. Th. Verhoeven, en het verdere personeel, de dames de Wit en Heere, kreeg Sinterklaas de gelegenheid een versje aan te hooren en de popelende of vree- zende en bevende kleuters toe te spreken en te trakteeren. In den vooravond waren de kinderen der drie laagste klassen der openbare school in een der ruime lokalen bijeengekomen, waar lustig gezongen werd en met groote aan dacht genoten werd van de vele en mooie iantaamplaten, die het hoofd der school, de heer Bosschaart, uit zijn particulieren voor- raad voor de kleinen had uitgezocht, en in alle stilte geluisterd naar de vertellingen en sprookjes der dames-onderwijzeressen. Ook op dit feest verscheen Sint-Nicolaas, met Piet natuurlijk, en uit hetgeen in zijn groot boek opgeteekend stond, bleek wel, hoe goed hij met alles op de hoogte was, ook zelfs, met Rugpijn waarschuwt u, dat uw nieren ver- zwakt kunnen zijn. Uit rugpijn blijkt dan, dat gij een specifiek niermiddel dient te gebruiken om deze belangrijke levensorganen te verster- ken. Waag u niet aan uitstel! Begin onmid- dellijk Foster's Rugpijn Nieren Pillen te ge bruiken. Dit middel kan aan de nieren nieu we kracht geven, zorg dragen voor goede bloedzuivering, en rugpijn, blaasstoornissen, waterzuchtige zwellingen, pijn in de spieren of gewrichten, matheid, vermoeidheid, zenuw- achtigheid, duizeligheid en urinestoornissen doen verdwijnen. Tal van mannen en vrouwen, die gedurende de laatste 25 jaren leden aan nierkwalen en de pijnlijke verschijnselen daarvan, getuigden, dat Foster's Pillen hun kracht en gezondh id herstelden, Aarzel niet! De werking van dit specifieke middel is rechtstreeks op de nieren gericht, en als deze organen goed werken, wordt het bleed behoorlijk gezuiverd en krachtig Daar- om worden Foster's Rugpijn Nieren Pillen dan cok algemeen aanbevolen tegen rheuma- tiek, 'endepijn, ischias, rugpijn en andere ernstige gevolgen van nierzwakte. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vocral op) bij apotheken en drcgisten a 1.75 per flacon. hetgeen thuis mocht zijn voorgevallen. Me nig waardeerend woord, maar ook menige goede raad of les kwam hem van de lippen, en het was duidelijk te zien, dat elk woord niet alleen op den betrokkene zelf, maar ook op alle anderen grooten indruk maakte. Dit verhinderde evenwel niet, dat een paar kin deren met vrijmoedigheid en op uitstekende wijze een kort gedichtje defclameerden, ande ren een versje zongen en alien dapper mee- zongen bij de liedjes, ter eere van Sint Nl colaas. Deze laatste wenschte echter ook de dames zelf te hooren, waaraan met vreeze gevolg gegeven werd. Een traktatie was al- ler belooning en hartelijk nagewuifd door groot en klein vertrok de Sint weer naar el ders. Dat was wel een kleine tegenvaller voor de leerlingen der drie middelklassen, ;die des avonds aan de beurt kwamen, maar ze ge noten er niet minder om van de nu weer speciaal voor hen uitgekozen lantaarnplaten, waarbij door de heeren ondcrwijzers: verteld werd. De koninkiijke familie werd met een Wilhelmus begroet,*en ze den zal het lied van de Reddingboot met meer irinerlijk gevoel ge zongen zijn, dan toen na eenige fotci's van het strand op verschillende plaatsen van ons vaderland en van rotsachtige kusten elders, de Egmondsche reddingsboot op het doek in zee gebracht werd en bij het tweede coupl -t werkelijk als een rank vaartuig door schuim en golven in de verte vaortgeroeii werd Robinson Crusoe en meer grappige verbal en vonden een aandachtig en dankbaar gehoor en blij met een eenvoudige traktatie gingen de kinderen weer huiswaarts. De drie hoogste klassen wacht een nieuw programma voor heden-(Vrijdag)avond MOLENS. Het bestuur van den polder Schagen heeft besloten om, onder nader§ goedkeuring van Ged. Staten, den bekenden molen aan den korten Snevert te verkoopen aan de heeren P, Trapman te Schagen en G. Nobel te Lut- jewinkel. De bedoeling dezer beide heeren is op die wijze den molen te behouden. OTERLEEK. In den nacht van 5 op,-5 December was de goede Sint, zijn gewoonte getrouw, in het sdioolgebouw geweest, om daar zijn geheim- zinnige taak te vervullen. Een berijmde brief op hvt schoolbord was er het eerst zichtbare teeken van. Deze was tevens een aanduiding, dat de leerlingen achtereenvolgens op raau- selachtige plaatsen naar de verborgen gaven moesten zoeken. Dat gaf ten vreugde, vooral wanneer na lang speuren elk een briefje vond. Ieder briefje bevatte, alweer in rijni- vorm, nuttige of grappige wenken voor den vinder of de vindster. De laatste vond, goed verscholen, de pakjes, door den Sint voor al ien bestemd. Bij het huiswaarts gaan om 12 uur waren alle leerlingen dankbaar gestemd en opgetogen over het welgeslaagde Pest. Een woord van dank, mede aan alien, die door hun gaven of moeiten tot dit welslag.n hadden bijgedragen, is hier dan ook wel op zijn plaats. WIERINGERWAARD. Vergadering van de Rundveefokvereeniging op Donderdagmiddag onder leiding van den heer P. Schenk Dz. in het lokaal van den heer van der Woude. Aanwezig 12 leden, voorzit- ter en secrtaris. Na opening werden door den heer Keesman de notulen voorgelezen en on- veranderd vastgesteld. Ingekomen was een verzoek van den heer R. L. Waiboer te Anna Paulowna om als lid te mogen toetreden. De vOorzitter zeide dat dit nu de tweede maal is, dat de heer Waiboer dit vraagt, doch een artikel in het reglement zegt, dat leden buiten de gemeente niet worden toege- laten. Wat den voorzitter persoonlijk betrof, zou hij er niet tegen zijn. Na eenige discussie werd besloten dat de heer Waiboer zou worden aangenomen, doch wanneer er eventueel te veel leden uit eigen gemeente komen, most de heer Waiboer een xtra bijdrage betalen voor den monterne- mer. Volgde verkiezing bestuursleden. In de eerste plaats werd in de plaats van wijlen den heer R. Kaan gekozen de heer C. R. Blaauboer na herstemming met den heer K. Schenk Kz. Verder moeten periodiek af- treden de heeren P. D. Schenk, voorz., J. Schenk en H. van Hoorn, alien herkiesbaar. De heer P. Schenk wenschte evenwel beslist niet meer in aanmerking te komen. In diens plaats werd alsnu de heer K. Schenk Kz. ge kozen, terwijl de beide andere heeren werden herkozen. De heer C. R. Blaauboer bracht een mooi ver slag uit van de gehouden algemeene ver gadering van den Prov. Bond. Als afgevaardigde voor 1929 werd de heer D. Jitnmink benoemd. Het entreegeld voor nieuwe leden werd als voorheen vastgesteld op 10. Op voorstel van den heer Jc. Kaan zal een desbetreffend artikel in het reglement zooda nig worden herzien dat een lidmaatschap zonder kosten van vader op zoon kan over- gaan. Hiema voTgcle vaststelllng salarlssen. Dit bleef zooals het is, n.l. controleur boekhouder f 20 per week, hu'pmonsternerner 1 per keer en penningmeester 25 per jaar. Alsnu was aan de orde behandeling be- schrijvingsbrief voor de te houden vergade ring op 12 Dec. a.s. te Hcorn. Vooraf wilde de heer Jb. Kaan de leden opwekken zooveel mogelijk deze vergadering bij te wonen in ver- band met de lezing van Dr. Babker (toege- licht met lichtbeeldeh). Verder zeide de heer Jb. Kaan dat hij op een vorige algemeene vergadering bij de rondvraag ter sprake had gebracht om een verandering te brengen wat betreft de voor- rerging van oudere stieren op de keuringen. De heer Kaan wiile dit ook hier gaarne even naar vor°n bren°-en om te hooren, hoe onze leden daarover dachten. Dit komt in't kort bierop neer dat de heer Kaan deze stieren niet me»r wil 1aten deelnemen aan de keurin- een. De kosten welke bespaard kunnen wor den vanwege de extravoeding vooraf, kunnen z. i. beter besteed ^'orden om de keuringen op afstammingen uit te breiden. Een tamelijk breedvoerige discussie volgde. Na nog wat heen en weer gepraat werd van dit onderwerp afgestapt en bracht de voorzitter in bespreking punt 3 der agenda n.l. een voorstel van bestuur van den Prov. Bond om in 1930 een Provincialen fokveedag te houden. Besloten werd aan den afgevaar digde op te dragen om namens mze vereeni- girg in beginsel voor te stemmen. Rondvroeg. De heer Jb. Kaan zeide, dat door hem nog pogingen zijn gedaan om den voorzitter te bewegen, zich nogmaals be- schikbaar te steilen als bestuurslid Dit hceft evenwel niet gebaat. De heer Schenk bleef bij zijn besluit Het zal een ontzettende leegte geven, wanneer de heer Schenk die steeds met zooveel liefde en geheel belangeloos zijn steun heeft ver leend, er niet meer bij is De heer Kaan wilde hartelijk dank zeggen voor ai hetgeen de heer Schenk in't belang der vereeniging heeft ge daan en zou zeer gaarne zien, dat hem het eere-voorzitterschap werd aangeboden. op- dat hij dan toch aan onze vereeniging blijft verbonden (Hartelijk applaus.) De heer van Hoorn vroeg, of een der aan- wezige leden in dit geval de heer Jb Kaan misschien kan zeggen, welke eischen in Friesland gesteld worden voor wederzijdsche erkenning, n.l F R S. en N R S. De heer Kaan zeide, dat dit de volgende week uitvoerig in de Stamboeken en het Friesche Weekb'ad wordt bekend gemaakt De heer J. Schenk Kz gaf in overweging om, gezien de weinice belangstelling, de na- jaarskeuring af te schaffen. Dc voorzitter was dit heelemaal niet met den heer J. Schenk eens, de najaarskeuring is ^en der belangrijkste dagen voor de ver eeniging. Ook de heer Jb Kaan wilde deze keurtng behouden, alhoewel hierover in een volgende vergadering kan worden beslist. Wel zou 't overweging verdienen, om b v in 1930 wanneer er een groote provinciale fokveedag wordt gehouden, in dat jaar onze keuring niet te houden. Aangehouden tot volgend jaar. De Voorzitter Jjetuigde alsnu zijn dank voor de \yaardeerende woorden eg de onder- scheiding van het aahgeboden eerevoorzitter schap. Ik zal dit .aldus de heer Schenk, me.t pleizier aanvaarden. Ik ben 28 jaar voorzit ter geweest en ik moet eerlijk zeggen dat ik noode zal heengaan, doch ik heb gemeend dat het in dit geval beter is. Gaarne zal ik zoo noodig ook in't vervolg mijn medewer- king verleenen en neem hiermee afscheid als voorzitter der vereeniging. Applaus. Ook breng ik hulde en dank aan den secretaris den heer Keesman, met wien ik steeds prettig heb samengewerkt. De heer Keesman bracht wederkeerig zijn dank aan den afgetreden voorzitter en hoopte ook voor't vervolg nog overleg met den heer Schenk te plegen. Hierna sluiting. SCHAGEN. De polder Burghorn (gem. Schagen) mag zich in het eigenaardige feit verheugen, da! het in 100 jaren slechts 2 secretaris-pen ningmeesters heeft gehad. De heer F. van Cantfoort, secretaris van de gemeente Schagen, heeft eerst ruim 50 jaren beide functies vervuld, na hem was het de heer P. Buis Jz., particulier te Schagen, die beide betrekkingen ver^ulde. De heer P. Buis heeft thans ontslag genomen. Het Heemraadschap der Schager Kogge Strkijmolens herkoos tot heemraad de heer C. Bakker Az. te Barsingerhorn en liet de beide nieuwe hoofdingelanden de heeren K Blaauboer te Schagen en D van der Oord te Kolhorn, tot de bestuursvergaderingen toe. OUDE NIEDORP. Vergadering van het veeionds alhier op Donderdagmiddag in, het cafe van den beer A. Mijts te Verlant. - De voorzitter de heer A Mijts, opende met een woord van welkom de niet best be zochte vergadering. Hierop bra-ht de boek houder verslag uit over het afgeloopen jaar waaruit bleek dat dit jaar niet zoo gunstig was als het vorige. 13 Koeien toch werden er meer afgekeurd als het vorige jaar. Toe- vallig werden ook 13 koeien meer verzekerd Verzekerde runderen van de ongeveer 90 veehouders: le kwartaal 548 runderen voor 122670 2e kwartaal 549 runderen voor 123360. 3e kwartaal 533 runderen voor 137190 4e kwartaal 514 runderen voor 132280 Gemiddeld 536 runderen voor 128875 Afgekeurd werden 28 stuks vee, waar- voor is ontvangen 2231. De omslag bedroeg over het geheele jaar 3,2 pet., wat gemiddeld 7 58 per rund is. Het vorige jaar bedroeg de omslag 2,10 pet. of 4,70 per rund. In het jaar 19251926 waren de cijfers 1,65 pet. of 5.70 per rund. De totale ontvangsten hebben bedragen 7431,73. De uitgaven 7176. De rekening kan alzoo worden gesloten met een batig saldo groot 255.73. Het fonds is dit jaar ingeschreven in het Handelsregister van de Kamer van Koop- handel en Fabrieken te Alkmaar. De inschrij- ving kostte 70.25. cen geval van miltvuur met doodelijken afloop kwam voor onder het vee van den heer P. Pijper. Flet cadaver moest worden ver- voerd naar Alkmaar, waar het werd ver brand. De kosten van dit vervoer en verbran- dfng zijn vergoed geworden door het Rijk. Den heeren D. Schermer en H. Ootjers werd door den Voorzitter verzocht de rekening na te zien over 19271928. Na onderzoek werd de rekening op advies van genoemde heeren goedgekeurd met bovengenoemde cijfers. Een woord van dank werd gebracht door den voorzitter aan de heeren voor het nazien der rekening en aan den boekhouder voor zijn accuraat beheer. Tot bestuurslid werd herbenoemd de heer D. van Zoonen. Volgde rondvraag. Hierbij werden nog en- kele zaken besproken van meer huishoudelij- ken aard. HEILOO (November.) Geboren: Cecilia, d. van Gijsber- tus Meijer en Maria Johanna Geer- truida Agnes Blom. Alida Anna, d. van Theodoras Bergen en Alida Hui- bers. Petrus Johannes, z. van Petrus Johannes Boersen en Maartje Wever. Pieter, z. van Cornells de Haas en Grietje Schoorl. Emerentia Cecilia, d. van Petrus Cornells Kaandorp en Ai.na Rijs. Anna, d. van Adrianus Hendrikus Ranzijn en Anna Raves. Elisabeth Geertruida, d. van Hendrikus Verver en Elisabeth Dekker. Ondertrouwd: Siebren Knossen, en Maria Wijngaard. Johannes Mooij te ummen en Antje Relk. Getrouwa: Cornells van Eunen en Ida Georgina Wilhelmina Broewhui- zen- - Simon Bakker en Trijntje Schuit Siebren Kno-sen en Maria Wijn* gaaru O v c r 1 e d e n Willem Jacob Wall- brink, 77 j. Geertruida van Steeg, 72 j., wed. van Jacob Hocgland. Duifje Boet, 75 j., echtg. van Dirk Harder. Geertruida Maria Houtenbos, 3 w. "ohanna Cdtharina van Oord, 85 j. wed. van Johannes Bernardus F.uiteman. Teunis Cornells de Groot, 6 maanden. AGEI II s voor KANTtfOri- EN ZAK-AGENDA's L. FRANKENBERG - ALKMAAR. URSEM. November. Geboren: Petrus Blank, z. v. Dirk Blank en Johanna Laan; Tjeerd Smink, z. v. Johannes Smink en Neeltje Schoppen; Pie ter Leegwater, z. v. Klaas Leegwater en Aafje Lakeman; Johannes Petrus van Die- pen, z. v. Pieter van Diepen en Cornelia Tessel. Overleden: Guurtje de Jongh, oud 68 jaar, echtgenoote van Pieter Plevier en Gerbrand Klaver, oud 80 jaar, echtgenoot van Niesje Kuijper. BROEK OP LANGENDIJK. (Nov) Geboren Aafje, d. van K Visser eft A. Wagenaar. Klaas, z. van J. Glas en G. Slot. Minke, d van J. Kruk en M. Meijer. Getrouwd: J. Krijger te Heerhugo- waard en G. den Hartigh alhier. C. Blom en B. den Hartigh, beiden alhier. J. den Hartigh en N Vooijs, beiden alhier. Overleden: Ren Slot, 52 jaar, echt genoot van I. Wagenaar. BSfitiewland DE PRINS VAN KURDESTAN OP BEZOEK TE AMSTERDAM Van het Amstelhotel naar het poll- tiebureau. Wij lezen in de Tel.: Ongeveer twee weken geledtn heeft een vriendelijke hand ons be- richt, dat de prins van Afghanistan Amster dam een bezcek had gebracht. Onze informa- tips om daaromtrent een bevestiging te krij- gen, werden niet met succes bekroond omdat, zoo blijkt nu achteraf, wij de zaak te serieus hadden ongevat en omdat de naam niet ge heel klopte. Intusschen blijkt nu toch. dat een prins Amsterdam de eer heeft aangedaan een be zoek te brengen. Deze persoon van hoogen bloede vervoegde zich eenige weken geleden aan het Amstelhotel en huurde daar appar- tmenten. In het register schreef hii zich in als Mahomet Pasia, nrins van Kurdestan, een rijk Hat inderdaad bestaat. Zijne Koninkliike Hnogheid nam het er noed van en liet het zich aan niets ontbreken. Aan het personeel evenwel viel op, dat de garderobe verre van uitgebreid was te noe- men en slechts bestond uit een paar sokken met gaatjes en eenige vuile boorden. Doch vreemde prinsen uit Kurdestan kunnen er vreemde kleeding-assortimenten op na hou den en de Amsterdamsche hoteliers kunnen meepraten over eigenaardige eigenschappen van vors^en uit verre landen. Zaterdag j.l. werd. 700 vernemen wij ver der, aan Zijne Koninkiijke Hoogheid de reke ning georesenteerd De prins bleef met beta len dralen tot het tijdstin waaron de banken ve'b'g en wel gesloten zr'n. Toen dat achter den rug was, verklaarde hii tot ziin soijt geen geld te kunnen opnemen en vroeo- of het goed was met een cheaue te betalen. Men zei hem, dat dit geen gewoonte was, doch dat men dit panier evenwel wilde accepteeren. Met een schrift dat deed denken aan het gekrabbel van een kind uit de eerste klasse der lagere school schreef hii een cheone van 100 dollar en verlano-de 90 terug De kassier vertelde hem dat dit nu wel een beetie te ver ging De cheone zou worden geaccepteerd en het geld zou den prins, die plotseling haast betoonde om heen te gaan, achterna gestuurd worden. In dit vonnis berustte Z K.H en ging een eindie in de stad wandelen. Echter met een detective achter zich aan. En deze, den prins volgende, zag. dat hij ergens een oarticulier huis binnenging. Bij informatie deelde men hem daar mede, dat hij zich hier ook als prins van Kurdestan had georesenteerd en dat hij ook daar nog niet betaald had. De officieele politie van den vreemdelingen- dienst aan het hoofdbureau kwam er thans bij te pas en zoo kon Mahomet Pasja zijn derde hotel betrekken, een eel aan het hoofd bureau van politie, met volledige bediening en o-euniformde oppassers. Bij fouilleering bleek, dat de rijkdommen van Z.K.H. zoo fabelaehtig waren, dat hij zicb nieteens del uxe kon permitteeren een (Citroen, Rum. AraK. "i-' 0 >v. in R U i M E SORTEERING voophanden.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 6