DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN KROM. No. %9t flonaerddertigste Jaargang 1928 pwmm Dsgelijksch overzichf. Buitepland Stoomer|j en Ververij van Laat nu nw Uscostuum stoomen. Binnen enkele dagen terug. Onze Kolonien. Binnenland Dlt numSiet b'estaaf uit 2 bladen. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Fecsfdagen, uitgegeven. Abonnemenfsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar 2,—franco door bet geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bev/flsmimmers 5 cents. PRUS DER OEWONE ADVERTENTlENi Per regel /0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaafsrnfmfe. Brieven franco aan de N. V. Boek« en HandelsdrukkeiJi v/h HERMs, COSTER ft ZOONt, Voordam C9. Directeur: C. KRAK. MAAXBAJi Telef.nr. Administratie 3. Tekfoonnr. Redactie 33. Postgiro 37 06. Hoofdredacteur* Tj. N. AOEMA* lO DECEMBER DE CRISIS IN HET CENTRUM. De linker- en rechtervleugel der partij tegen elkaar. Een trium- viraat aan het hoofd der partij. De strijd om de leiding van het Centrum, de Duitsche katholieke partij, heeft een ern- stige crisis in. de partij veroorzaakt. Het sa- metiwerken met Duitsch-nationale ministers in de regeering had den linkervleugel verbit- terd, omdat dit twijfel moest wekken aan de oprecht republikeinsche gezindheid en de trouw jegens het nieuwe regime van het Cen trum. Daarentegen had de rechtervleugel, die steeds meer macht in het partij-orgaan, de Germania, had weten te krijgen, ernstige grieven tegen de radicale neigingen van de katholieke vakbeweging. In het conflict in de West-Duitsche metaalnijverheid bleken bij- voorbeeld de georganiseerde katholieke werk- lieden van het centrum nog heftiger dan de sociaal-democraten De vroegere rijkskanse- lier Wirth, een der fe'.Ste republikeinen in het Centrum, had zichzelf reeds lang op een eenzamen post buiten de partij gesteld, omdat hij zich niet met haar officieele politiek kon vereenigen. Hij was echter een enkeling zon- der sterken aanhang en zijn houding betee- kende nog geen scheuring. Intusschen was de verdeeldheid zoo groot geworden, dat de nationale ra'ad van de partij het niet* eens kon worden over de verkiezing van den nieuwen partijileider, in plaats van den afgetreden dr. Marx. Dat bNek Zaterdag op het congres van de partij, waarbij drie voorzitters met gelijke rechten zouden warden benoemd. Nadat de nationale raad van de partij zich met 120 stemmen tegen 40 tegen de candida- tuur van Stegerwald'had ultg'esproken, was de. verwarring algemeen. De vertegenwoordl- gers van de christelijke vakvereenigingen wa- ren zoo ontstemd over de door hun leider ge- leden nederlaag, dat ze er eerst aan dachten niet verder aan de beraadslagingen deel te ne- men. Na Jang geharrewar en eindelooze dis- cussies beslotep toeneindel'ijk het partijbe- stuur en de partijraad in gemeenschappelijk overleg afgevaardigde Joos voor de functie van partijvoorzitter aan te beveleen. Dit be- sluit werd met groote geestdrift begroet; de verbazing was echter algemeen toen Joos be- denktijd verzocht. De partijraad stelde zich toen op het stand- punt dat men onmogelijk kon wachten. Joos trok zich toen met enkele zijner aanhangers terug om na korten tijd weder in de zaal te verschijnen. Hij deelde toen mede niet in staat te zijn de benoeming te aanvaarden, daar de nederlaag van Stegerwald voor een groot deel te wijten was aan het optreden der katho lieke beambten, 't welk als tegen de arbeiders gericht te beschouwen was. Verschil'ende sprekers bestreden deze opvatting en wezen er op dat juist he. feit dat Joos met alge- meene stemjnen tot candidaat was gekozen wel het bewijs was dat men door de candida- tuur van Stegerwald te verwerpen geenszins de katholieke vakvereenigingen wilde treffen. Joos antwoordde daarop, volgens zijn mee- ning niet in staat te zijn de verschillende stroomingen in de partij met elkander te ver zoenen. Hij zou zich echter ai'leen bereid ver- klaren de leiding der partij op zich te nemen als twee andere voorzitters, die hem terzijde zouden staan, werden benoemd. Hij stelde dientengevolge voor een uit drie leden be- staand collegium te benoemen aan het hoofd der partij. Dit voorstel werd eerst zeer heftig bestreden. Aan het nu volgende debat namen o a. alle invloedrijke leden der partij zooals Marx, Brauns, Kaas, Bell en Wirth deel. Zij ad en spraken zich uit voor het voorstel van Joos, dat tenslotte met groote meerderheid van stemmen werd.aanvaard. Hoe het triumviraat zal zijn samengesteld staat nog niet vast; men hoort naa-st Joos nog de namen van Stegerwald, Kaas en Wirth noemen. Een biizondere commissie werd benoemd met opdraoht een definitief voorstel to'f het samenstellen van het drie- matischap in te dienen. Zoo is dus in deze partij, die er zich steeds op beroemde, dat ze zulk een sterken banc vormde, dat er nooit scheuren in de schoone eenheid zouden komen, een zeer ernstige cri sis ontstaan. Het was steeds een sterke partii, die de kiezers onder katholieke indus trieelen. werk'ieden, boeren, aristocraten en gepstelijkheid bijeen hieid. Sedert 1919 is het in elk Duitsch kabinet vertegenwoordigd geweest. Nu is echter de afhrokkelino- beemnnen. Wat zou het einde ziin? DUITSCHIAND. BRUG IN AANBOUW INGESTORT 1 doode5 zwaar gewonden. Zaterdagavond is tengevolge van tot nog foe onbekende oorzaken de in aanbouw zijnd? brug over de Sieg, behoorende tot den nieu wen autcweg KeulenFrankfurt d. d. Main, ingestort. De brug is van beton en bestaat uit tvree groote bogeo waarvan de eerste de Sieg overspant. Aangezien dag en nacht aan de brug wordt doorgewerkt, zijn verscheidene arbeiders door het ongeval getroffen. Vol gens de tot nu toe ingekomen berichten is 1 arbeider gedood, wiens lijk nog niet gevon- den is, terwijl 5 arbeider zwaar gewond werden. De eerste hulp werd verleend door de fabrieks-brandweer van de Manstadt Wer- ke te Troisdorf die gedurende den geheelen nacht met fakkels het opruimingswerk ver- richtte. SMOKKELAAR DOODGESCHOTEN. Nabij de Nederlandsche grens. In het Akensche bosch is het lijk gevonden van een 21-jarigen jongenman uit Aken, die sChotwonden aan de linkerzijde had. Korten tijd te voren was hij met een makker, beiden op fietsen, den Siebenweg langsgereden. Hier werd hij, daar hij een zwaren zak op den rug droeg, die vermoedelijk uit Nederland ge- smokkelde koffie bevatte, door douane-ambte- naren aangeroepen. Hij reed evenwel door, waarop de ambtenaar twee schoten loste, waarvan er een den smokkelaar trof. Hij sleepte zich nog over eenigen afstand voort en zakte toen dood ineen. De zak koffie werd niet gevonden, zoodat men vermoedt, dat de an dere smokkelaar dien heeft meegenomen. ENGELAND. DE ZIEKTE VAN DEN ENGELSCHEN KONING. Gisteravond'om 8.30 is het volgende bulle tin uitgegeven: De Koning heeft een rusti- gen dag doorgebracht, maar de 'smorgens gtmelde uitputting is nog niet verminderd. De pols blijft regelmatig. In de onmiddellijke omgeving van den Ko ning begint men intusschen weer meer hoop te krijgen. Men is van meening, dat de toe- stand van den Koning b:slist beter is dan een "week' gekden. In dpn.lopp.van de.week is men echter ver- seheiden .malen ten zeerste ongetust geweest. Ook thass biedt zijn toestancf nog reden tot bezergdheid, aangezien hij, doo.rdat de ziekte reeds drie' weken duurt, veel van zijn krach- ten verloren heeft, wat het herstel natuurlijk zeer verfangzaamt. DE PRINS VAN WALES. De Prins van Wales is uit Port Said ver- trokken aan boord van de „Enterprise". De volgdende haven is Brindisi. LEVENSEANG VERMINKT DOOR EEN RAT. AcUe van oaders tegen een ziekenhuis. Te Louden wordt; naar de Tel. meldt, op het oogenbiik een proces gevoerd door een moeder en vader van een baby tegen de di- rectie van eCn ziekenhuis, en wel tot betaling van schadevergoeding en uitkeering wegens llchamelijk letsel in verband met het feit. dat hun kindje in de inrichting ten gevolge van sthuld van het personeel door een rat is ge- beten en zwaar in' het gezichtje verwond. De moeder,, mrs. Ross, heeft voor haar be- vall'ing in de inrichting gelegen, waar op 25 November 1926 de kleine David Ross werd geboren. Acht dagen later werd hij in zijn wiegje door een rat aangevallen en zoo leelijk gebeten, dat hij zijn leven lang mis- maakt zal blijveh. De veppleegster, die het pntdejcte, en aan wie door de moeder was opge4tagen haar heur kind te laten zien heeft blijkbaar hegrepen dat achteloosheid in het spel was en spr-ak-iets over ,.de kat" die „op de wieg gesprongen was".. Het bleek, dat de wieg tijdeiijk in den kelder had gestaan, in stede van in de gestichtsvertrekken FRANKRIJK -SPOORWEGO'NGELUK IN DEN ELZAS. Docden en gekwetsten. Wolff meldt uit Colmar, dat er Zondag morgen om kwart- over zes, tengevolge van den "mist een goederentrein nabij het station Sufldhofen1 op een boemeltrein is geloopen De boemeltrein kwam uit Neu-Breisach. De machinist van den goederentrein is ge dood en twintig'reizigers zijn gewond. In het ziekenhuis te. C.olmar moeten verscheidene van hen reeds gestorven zijn. Onder de ge wonden zijn vier kinderen. JREPUBLIEK VAN DIEVEN, VERRADERS EN MOORDENAARS". Leon Daudet spreekt! Uit zijn ballingsoord te Brussel,. waar Leon Daudet, de leider der royalisten, niet steeds zetelt, sedert hij door een list de San te-gevangenis verliet, schrijft hij zijn dage lijksch hoofdartikel in de Action Fran^aise" In den regel is het eene felle aanval op de rcpnbliek en haar leiders. Het schandaal der „Gazette du Franc" heeft den heethoofdigen Daudet thans een artikel in de pen gegeven, dat bovenstaanc opschrift draagt, zoodat de lezer vooruit weet waar de schrijver been wil. Daudet somt de „schandalen" op, die zich binner.- enkele maanden in de Fransche repu- bliek hebben afgespeeld: lo. het gebeurde te Pons, waar een Camelot du Roy tijdens een footsing naar aanleiding van de onthulling van een borstbeeld van Combes door de gen darmerie werd „vermoord"; 2o. de zaak der Quai d'Orsay, waarbij Philippe Berthelot, „een bekende schurk", secretaris-generaal van buitenlandsche zaken, die den tekst van het geheime Fransche-Engelsche accoord aan Hearst, den pro-Duitschen agent in Amerika, heeft uitgeleverd; 3o. de zaak van de „Temps" waarbij is gebleken, dat dit blad door de Sovjet-regeering is gekocht; 4o. de zaak van de jury der Seine, die den moorde- naar van een Italiaansche fascist tot een be- lacheliik lage straf veroordeelde; 5o. de zaak der „Anschluss", waarbij de Duitsch-gezin- de kardinaal Gasparri, die voorstander is van de aansluiting van Oostenrijk bij Duitsch- land, kardinaal Dubois, aartsbisschop v; Parijs, naar Weenen mobiliseert als missus dominicus ter gelegenheid van de Schubert- feestei: Daudet twijfelt niet of al deze corruptie is het begin van het einde der republiek BELCiIe. DE TUS SCHE NT IJ DSC HE KAMER VERKIEZING TE ANTWERPEN. Dr. Borms gekozen. Gisteren hadden te Antwerpen de verkie- zingen plaats voor den opengekomen libera- len zetel voor Antwerpen. Gekozen werd dr. Borms De einduitslag was dr. Borms 69.000 st de Liberale lijst (Mr. Baelde) 36.000 si, Trotzkisten 2.521 st., Stalinisten 2.150 st. en bianco werden uitgebracht 42.000 stemmen De Katholieken, Socialisten en Commu- nisten hebben voor een deel hun stem op dr Borms uitgebracht. De activisten gaven 's avonds op luidruchtige wijze uiting aan hun vreugde. ITALIe. MUSSOLINI EN DE ONTWAPENINGS- GEDACHTE. Indien de iwapening elders voort- schrijdt, zal ook Italie tot riieuwe be- ■wapeningen overgaan. Zaterdag had de laatste bijeenkomst der Kamer in deze zitting plaats. Alle afgevaar- digden, met uitzondering van de volgelingen van Salandra en Giolitti en eenige nationaal- katholieken, waren in zwarte hemden ver- schenen; evenzoo de minister-president en de andere ministers. Mussolini werd een door alle fascistische afgevaardigden onderteekend adres van hulde overhandigd. Mussolini hield een rede, waarin kortelijk de successen van het fascisme op het gebied der binnenlandsche politick schetste en daar- na over de buitenlandsche politiek sprak Steeds weer zoo zeide hij werd aller- wegen over den vrede gesproken. Men had zelfs een vredesverdrag, het z.g. Kellogg- pact, geteekend, dat zoo verheven was, dat net naar het scheen, voor bovenaardsch kon doorgaan. Italie zou natuurlijk aan alle vredesverdragen deelnemen en ze alle onder- teekenen. Zekere lieden beweerden, dat deze wonderbaarliike vrede slechts door het won- derbaarlijke Italiaansche imperialisme ver- stoord werd. Terwijl echter thans de heele wereld slechts over vrede sprak. bewapenden zich alle naties tot het uiterste. Wanneer men een krant opsloeg, las men slechts van duik- booten, van'nieuwe kruisers en andere bewa- peningen. Wanneer deze bewapeningen bij de andere landen voortgang mochten vinden, zou Mussolini zich verplicht zien, in het be- lang van Italie, eveneens met nieuwe bewape ningen voor den dag te komen. Tenslotte ver- klaarde Mussolini, dat Italie zich, wanneer het eenmaal een verdrag van vriendschap sloot, daarvan niet zou laten afhouden, maar tot het uiterste zou gaan. Aan het einde zijner rede sprak Mussolini de hoop uit, dat de Hemel hem de genade mocht verleenen, zoo lang te mogen leven, dat hij nog het groote nieuwe Italie zou kun nen aanschouwen. Met stormachtig applaus en het zingen van de fascistische liederen werd Mussolini's rede onderbroken en aan het eind onderstreept. TSJECHO-SLOWAKIJE. EEN CHANTAGEZAAK. De deconfiture der voorschotkas te Praag. Bij het doorzoeken der correspondence van de door lichtzinnige credietverleening en op- lichting in moeilijkheden geraakte Eerste Bur- gerlijke Voorschotkas te Praag, welker beide directeuren door zelfmoord een eind aan hun leven hebben gemaakt,. vond men ettelijke chantagebrieven. Een ingenieur Beck, employe der fabriek van Zeitbammer te Pardubitz, eischte, onder het dreigement de ongeoorloofde zaken der Voorschotkas met de fa. Zeithammer aan het licht te zullen brengen, een bedrag van 750.000 kronen, die hij oak ontving. Beck werd gearresteerd, terwijl de aanhouding van den fabrikant Zeithammer^ die in een eveneens gevonden chantagebrief 1.250.000 kronen eischte als prijs voor zijn stilzwijgen, alsmede van den architect Vlach, werd ge- last. Beiden werden te Linz in Oostenrijk, waarheen zij met behulp van valsche passen waren gevlucht, opgespoord, JDe vrouw van Zeithammer, tegen wie ook verdenking is gerezen, is eveneens in hechte- nis genomen. AFGHANISTAN. DE STRIJD BIJ JALALABAD Beslissende overwinning van koning Am an Oella? Uit Teheran wordt gemeld, dat het koning Aman Oella gelukt is, door een vastberaden aanval, waarbij ook vliegtuigen gebruikt wer den, de opstandige bergstammen beslissend te verslaan en hun groote verliezen toe te brengen. De opstandelingen zouden meer dan 200 dooden hebben. De opstandige stammen hebben zich in de bergen teruggetrokken Of- ficieus wordt medegedeeld, dat de verdere operaties teneinde de bergstammen volkomen te onderwerpen, waarschijnlijk nog drie da gen in beslag zullen nemen. De koning zou waarsdhijnlijk Zaterdag weer naar Kaboel terug'keeren om de leiding van de staatszaken weer op zich te nemen. De minister van oor- log, die zich reeds naar het front heeft be geven, zou dan verder de leiding der expedi te op zich nemen. In Kaboel maakt men zich over den opstand niet ongerust. AMERIKA. CYCLOON. 4 dooden. Door een cycloon, welke boven de provincie Tucuman woedde, werden 4 personen ge- dood- DE V. S. BLIJVEN DROOG. Maar het mag niet veel geld kosten. Het Huis van Afgevaardigden te Washing ton heeft een crediet van 13.500.000 dollar toegestaan voor den dienst der handhaving van de anti-drankwet. Hieraan was een lang en heftig debat van de mannen, die voor of tegen de „droogte" waren, voorafgegaan. De „natten" deden een fellen aanval op de anti-drankwet en hoewel natuurlijk de wet moet worden gehandhaafd en zeker de eerste jaren ook gehandhaafd blijft, moesten de „drogen" toch menige veer laten. De Londensche Daily Telegraph verneemt van zijn correspondent te New York dat het debat over de drankkwestie feitelijk het bankroet van de bestaande wetgeving zou hebben aangetoond. Hoewel die uitspraak wellicht wat te kras is, schuilt er toch ook wel meer dan een kern van waarheid in. Doran, de leider van den dienst ter bestrijding van overtredingen van de drankwet, heeft aan een commissie uit het Huis van Afgevaardigden meegedeeld dat, wilde men tegen den clandestienen drankhan- del, het clandestien drinken en het over de grens smokkelen van alcoholiea, afdoende op treden, zijn dienst zou moeten beschikken over 300.000.000 's jaars En hij krijgt maar 13.500.000 dollar. Coolidge had het vroegere krediet nog wat verlaagd, en bovendien had de president steeds geweigerd, de wet ter bestraffing van overtreders te verscherpen. De huidige staat van zaken komt hierop neer, dat het Con gres, hoewel in theorie overweldigend „droog", in de praktijk toch wel zoo „nat" is dat het onhoudbare, althans onbevredigende toestanden laat voortbestaan. De ongeoorloofde drankhandel met al wat daaraan vastzit heeft zulke afmetingen aan- genomen dat daar op het oogenbiik meer menschen hun werk van maken, dan er voor de drooglegging in den reeelen, geoorloofden drankhandel een bestaan vonden. Doran vertelde verder nog in de finan- cieele commissie van het Huis, dat zijn dienst met het bedrag waarover hij beschikte drank handel en drankgebruik in de Unie niet kan tegengaan. „Wij kunnen niet veel meer doen dan de opoervlakte wat krassen; de toestand is belaehelijk." Hoe die toestand is, wordt door de Daily Telegraph nog even verduidelij'kt: Heden ten dage wordt in iedere groote stad der Unie elk kantoor bijna even geregeld bezocht door den drankbezorger als door den postbeambte. De bereiditig van wijn en bier in de gezinnen voor de consumptie in huis zelf heeft ontstel- lende afmetingen aangenomen. En dit zijn dan overigens volkomen respectabele gezin nen. Doran heeft aan de commissie een lijst overgelegd waaruit blijkt, dat sedert de in- voering van het drankverbod in de Unie 54 lieden van den drankbestrijdingsdienst in de uitoefening van hun plicht zijn gedood en dat de „droge-agenten" van hun kant 13'5 burgers hebben gedood bij de uitoefening van hun ambt. De berichtgever van de Daily Telegraph meent dan ook, dat in het eind de drankbe- strijding eenvoudig als een mislukking in het zand zal verloopen. BOLIVIA VERBREEKT DE RELATIES MET PARAGUAY. Bolivia heeft de relaties afgebroken met Paraguay tengevolge van een aanval van 300 Paragueesche soldaten op 25 Boliviaan- sche soldaten op Boliviaansch terrein. Vol gens een bericht uit Buenos Aires zijn de Boliviaansche soldaten er evenwel niet zon- der bloedvergieten in geslaagd het fort, waaruit zij verdreven werden, te heroveren. Een nader bericht uit Buenos Aires deelt mede, dat de regeering van Paraguay een nota heeft overhandigd aan den Boliviaan- schen gezant te Ascunsion waarin hij voor-' stelt langs scheidsrechterlijken weg egn vreedzame oplossing van het conflict te zoe- ken. FRAUDE BIJ DE SPOORWEGEN IN OOST-INDIe. Wie is eigenlijk de sclivldige'k. Naar de „N. Soer. Crt." meldt, zijn in den laatsten tijd vele fraudes bij de tramlijnen der S.S. geconstateerd. Een lange lijst van bedragen, welke door S S.-beambten zijn gestolen toonen cijfers, welke varieeren van enkele tot honderden guldens. Dit is een bewijs, .dat de controle ondeugdelijk is. De tramlijnen der S. S. worden „de eenvoudige lijnen" genoemd. De administratie moet zoo eenvoudig mo- gelijk worden gevoerd. Men stelt niet veel eischen aan het personeel. Als inlanders de kampongschool hebben bezocht, en de kunst van lezen en schrijven verstaan, kunnen zij een plaatsing krijgen bij de tram en daar verantwoordelijke betrekkin- gen bekleeden. Zoo kan het voorkomen dat de stationschef van Pasirian, die dagelijks honderden guldens in kas krijgt, een salaris heeft van slechtsf 30's maands, De man heeft tenslotte de verleiding niet kunnen weerstaan en kans gezien om in sa- menwerking met den chef van de goederen- loods, aldaar, die 20 traktement heeft, successievelijk een bedrag te verdonke- remanen van ruim f 425 Beiden zijn aan de politic overgeleverd. BANDOENG WON HET PROCES. Het hoog-gerechtshof van Ned.-Indie stel de de gemeente Bandoeng in het gelijk in haar gegling tegen gebr. Punt, die indertijd bij den Raad van Justitie te Batavia een schadevergoeding van 70.000 gulden eisch- ten, ter zake van het niet tijdig beschikbaar stellen van een transportkabelbaan door de gemeente Bandoeng, met welke baan de door gebr. Punt te leveren bouwstoffen moesten worden vervoerd, wellce bouwstof fen bestemd waren voor den bouw van het nieuwe departement der Gouvernementsbe- drijven te Bandoeng. De Raad van Justitie wees deze vordering af, waarop het hoogge- rechtshof in hooger beroep dit vonnis vestigde. BEVOLKINGSREGISTER EN VOLKSTELLING IN DE WEST. Den 6 Nov. is bij den kolonialen raad van West-Indie ingedi.end een wetsontwerp voor het aanleggen en bijhouden van een bevol- kingsr-egister. Tevens is ingediend een ontwerp-verorde- ning tot het houden van algemeen-e volks- tellingen te beginnen in 1930 en vervolgen? telkens na 10 jaren. De voorschriften daaromtrent worden bij besluit vastgesteld. REDDINGSBOOT VAN DE „RENATE" GEVONDEN. Gistermorgen wejd door den strandvoogd van het eiland Rottumeroog een drijvende reddingsboot uit zee opgepikt. Zij bleek af- komstig te zijn van het Duitsche stoomschip „Renate", dat 20 Nov. uit Cuxhaven was vertrokken met bestemming naar Velsen. MeD vermoedt, dat de „Renate" met man en muis is vergaan. VAN DE GROOTSTE SLEEPBOOTREIS TERUG. Zondagmiddag zijn twee sleepbooten van den Internationalen Sl.eepdienst L. Smit en Co. in de haven van Maassluis teruggekeerd, na de groote, zware sleepreis met het Engel- sche marinedok, dat naar Singapore is ge- bracht, Het zijn de schepen „Zwarte Zee", kapitein B. 't Hart en „Humber" kapitein J. v. d. Hoeven. De burgem. der gemeente Maassluis was de eerste, die aan boord stapte en den kapitein en de bemanning het welkom toewenschte in het vaderland, E)e beman ning der schepen bevond zich in uitnemenden welstand. j De belangstelling der bevOlking was bij-, zonder groot. Aan weerszijden van de haven was het zwart van den menschen, die me* gewuif en gejuich uiting gaven aan hun enthousiasme. r T v. A •J

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 1