Kerk en school Verdachte is werkzaam bij een finma, een be- tonmaatschappij, die hij heeft benadeeld. Hij deed ook wel dienst als bewaker of pomp- wachttr. Armoede was het motief. Eisch tegen verdachte, die reeds tweemaal werd veroordeeld, 35 boete of 35 dagen hecht. Gesteld in handen der reclame ering. NU EENS HUISVREDEBREUK. De verdachte in deze zaak, Volkert V. te Medemblik, was niet verschenen. Hij heeft zich op 26 September niet verwijderd uit de woning van mej. A. Oosting, huisvrouw van J. Hovenkamp, toen deze dame hem zulks meermalen verzocht. Verdachte schijnt com- mensaal te zijn gewtest, maar zegt zijn bed daar te hebben achtergelaten, weTk bed hij op gezegden datum kwam opvorderen. Volgens getuige Anna O. heeft Volkert dit be als souvenir achtergelaten. Ook is nog een vechtpartij ontstaan tusschen de juffrouw en verdachte. Eisch 30 boete of 30 dagen hecht. Von- -*:s 40 boete of 40 dagen hecht. (Wordt vervolgd). MEERVOUDIGE STRAFKAMER. 11 December. Uitspraken. P. W., postbode, Zuidscharwoude, verduis- iering. Vrijgesproken. Marinus H., Zwolle, rijwieldiefstal, gepl in 1918, voortzetting 3 Januarj. Buiienland OOSl ENRIJK. DE NIEUWE OOSTENRIJKSCHE PRESIDENT. Nog eenige persconlijke bijzonderheden OmtrLnt den nieuwen Oostenrijksche pre sident, die Maandag zijn ambt aanvaard heeft, worden nog de volgende bijzonderhe den gemeld: Wilhelm Miklas behoort, hoewel hij pas 56 jaar is, tot de parlementsleden, die kun nen terugzien op een pariementaire werk- zaamheiu van nieer dan twinng jaren. Hij komt uit de beroemde Neder-Oostenrijksche Wachau, een streek, die ook om haar land- schapsschoon tot de mooiste van Oostenrijk's Donaugebied gerekend wordt. Het is niet al- gemcen bekend, dat Miklas even na de revo- lutie door politieke tegenstanders overvallen en zwaar mishandeld is. Sinds 1901 is hij getrouwd. Uit dit huwelijk zijn twaalf kinde- ren gesproten, van wie er nog elf in leven zijn, die thans tusschen de 10 en 26 jaar oud ziin. Van de oudsbn zijn er drie bij het on- derwijs en twee ambtenaar. Miklas zelf -had 8 breeders en zusters, van we er 6, net als Miklas zelf, het leeraarsberoep hebben ge- kozen. Tot zijn verkiezing tot bondspresid.nt toe heeft Miklas gewoond in het gebouw van het gymnasium van de oude Neder-Oosten- rijkscne stad Horn, waar hij tot zijn pensi- oneering, een paar jaar geleden rector was geweest. Ondanks zijn groot gezin, beschikte Miklas, hoewel Tiij toch sinds 1923 voorzitter van het parlement was, slechts over een z g. Vierzimmerwohnung, d.w.z. een huis, dat buiten de dienstvertrekken slechts vier ka- mers telt, en die woning lag nog aan de bin- nenplaats. Miklas leefde, zooals hieruit reeds blijkt, in zeer bescheiden omstandigheden. Zijn vrouw, een typische klein-burgerlijke moeder en huisvrouw, is de dochter van een gezienen, doch slechts bescheiden hotelier te Horn. Aan interviewers heeft zij na de ver kiezing gezegd, dat zij pas door de radio de benocming van haar man tot hoofd van staat had vernomen. Zij vertelde hoe moeilijk het was geweest om met elf kinderen de oorlogs- jaren te boven te koitten. Uaar man was toen, omdat het parlement niet bijeen kwam en hij dus geen vergoeding kreeg, op zijn kleine ambtenaarssaris aangewezen. Mevrouw Mi klas wacht thans af, wat haar man beschik- ken zal. Zij weet nog niet of hij wil, dat zij met hem het paleis on den Ballhausplatz zal betrekken. waar de bondspresident gehuis- vest is. Dr. Hainisch, de afgetreden presi dent. die van zichzelf zeer welvarend was, de tot net uiterste opgezweepte stemming f te Bolivie. Indien er nu echter de eerste paar dagen geen nieuwe incidenten voorvallen en men den gemoederen in Bolivie de gelegen heid geeft om wat af te koelen, komt onge twijfeld alles wel weer in orde. Maar in Bo livie schijnt men de eer en integriteit des lands dermate door Paraguay aangetast te meenen, dat vooralsnog geen bereidwillig heid tot inmenging door derden en tot scheidsrechterlijke beslechting van het ge schil werd betoond. Intusschen: de brij wordt niet zoo heet ge- nuttigd als zij van t fomuis komt; een paar dagen kalmte en omzichtigheid in het betrok- ken grensgebied, en het incident zal rijp zijn geworden voor een oplossing, waarbij wapen- geweld noch noodig, noch door een der twee partijen in geschil gewenscht zou worden. Zooals steeds bij dergelijke conflicten, wil- len de kibbelaars maar ditmaal toch wel het meest Bolivie het vrije recht behouden om er op te slaan, doch tevens de openbare meening in het buitenland er van doordrin- gen, dat zij. ieder voor zich, de geplaagde onnoozelheid zijn. De Boliviaansche regeering heeft aan het dep. van Staat te Washington een zeer uit voerige nota doen toekomen, waarin zij haar lezing van het gebeurde inzake het grensfort Vanguardia geeft. Volgens deze lezing had Parafuay'sche cavalerie op Boliviaansch ge- bied Boliviaansche troepen aangevallen. On- geveer gelijkluidende nota's ziin terbandge- steld aan alle andere regeeringen. met welke Bo1<vie in vriptidschapneluke re'atie staat. De commissie van de Pan-Amerikaansche conferentie om te bemiddelen is saamgesteld door Kellogg. dip daartoe door de conferen tie was genoodigd. Zii is er reeds eenmaal bijeeno-eweest. welke bueenkomst werd verdaagd. Zij zal niet da- de'iik tusschenheide komen. doch wacht eerst af wat het residtaat zal ziin van de bespre- kingen. die op bet oogenb'ik n'aats vinden in pen Boliviaansch-Paraguasche commissie. en die zoowel dpn loon der grenslim als het mngste incident tot een onderwerp van haar di«pussies maakt. Er wordt dus. woraat en dat is voor- loopig al een mooi ding. Zoowel Bolivie als Paraguay hebben troe- pen samengetrokken in het grensgebied. Bo- 'ivie beschikt daar over 7500 man en Para- guav over 2500 man troepen. Het Congres van Bolivie heeft met grooten bijval de tot nu toe gevolgde politiek der regeering goed- gekeurd. Binnenland De zendingen worden te Genua gereed ge maakt. Daar komen alle zendingen uit Indie aan en daar worden de stukken in zakken ge ti daan voor de verschillende landen van be- heeft van het paleis geen gebruik als woning stemming. DE POSTZAK MET OUD PAPIER. Ook het advies zoek. De zegeung was in orde. In verband met den diefstal van een post- zak met stukken met aangegeven waarde uit de mail van de „Johan cje Witt", verneemt het Hbld. nog nader: Daar ook de adviezen weg zijn is het hier te lande bij de administratie der posterijen niet bekend, welke stukken de zak bevatte. Te Genua zijn duplicaat-adviezen gevraagd. Wij vernemen intusschen, dat de zak, voor zoover valt na te gaan, ongeveer honderd stukken met aangegeven waarde voor Neder land bevatte. Uit den aard van de zaak is ook nog niet bekend hoe groot de waarde der stukken is. Groot zullen de bedragen waarschijnlijk n:et zijn, daar de handelsondernemingen hun geldzendingen op andere wijze, per cheque meestal, overmaken. De stukken met aangegeven waarde ko men meestal van particulieren voor maande- lijksche ondersteuningen en kleine schenkin gen. Gewoonlijk schommelt de aangegeven waarde dier stukken tusschen 100 en 200 Hieruit volgt, dat het totale bedrag niet uitermate groot zal zijn. ■de: gemaakt, doch is steeds op zijn villa in de Weensche tuinwijk blijven wonen. Omtrent Miklas' aanvaarding van het presidentsambt meldt men nog het volgen de: Voor het presidents-gebouw had zich eer. eere-compagnie van het Bondsleg-r opge- steld, die bij het verschijnen van den nieuwen president de wapens presenterde. In de sa lon van den president werd't nieuwe staats- hoofd door dr. Hainisch en de bondsregee- ring ontvangen. Dr. Hainisch begroette presi dent Miklas met een korte rede, waarin hij een kort overzicht gaf van het werk, door den nieuwen president in de laatste acht jaar verricht. Dr. Miklas dankte den scheidendon president in een korte rede. AMER.KA- DE AMERIKAANSCHE VLOOT. Men weet, dat Mussolini dezer dagen op ietwat onbehouwen doch niettemin verfris schend openhartige manier had verklaard, dat hij een duidenjke tegenstelling meende te zien tusschen het vredes-gepraat van sommi ge andere regeeringen en haar daden op het gebied van de bewapening zoo te land als ter zee. Bot daarop komt nu uit Washington het bericht dat de marme-commissie uit het Huis van Afgevaardigden te Washington verschei- den wetsontwerpen heeft goedgekeurd, welke de strekking hebben de credieten ter aanbren- ging van verbeteringen aan boord van de s'agschepen California, Oklahome en Neva da, te verhoogen, en verder twee snelle duik booten te laten bouwen. HET GESCHIL TUSSCHEN BOLIVIe EN PARAGUAY. Eenige ontspanning waar- schijnlijk. Het Pan-Amerikaansche Congres, hetwelk »p't oogenblik te Washington bijeen is, heeft een commissie saamgesteld zulks met me- dewerking en goedkeurmg der gedelegeer den van Bolivie en P-raguav om bemid- deling te overwegen en ate bieden. Ook van andere kanten is <T> bereidwillig- heid om te bemiddelen gebleken. Iedereen biedt zijn goede d' s'en als waie op een presenteerblad aan: d.o. M.vr-, Chili, Peru, straks misschien ook de Volkenoorci. Het eeoige obstakel is naar bet schijnt Te Genua weet men dus precies wat in den zak zat. Zoodra het d"plicaat advies is ont vangen, weet men het hier ook. De zak was uiterliik ongeschonden en hij was bcb-or'ijk gezegeld. ONTPLOFFING. Een d <cde Gisteravond was men aan de Bomkade te Dordrecht bezig een vrachtwagen met cylin ders koolzuur te lossen onder toezicht van den expeditiebaas, terwijl zijn knecht, de 19- jarige C. B., aan de andere zijde van den wagen stond. Plotseling klonk een hevige knalde knecht werd ongeveer 15 meter weg- geslingerd en werd gehee'l verminkt en dood aangetroffen. De woningen in de nabijheid hebben van de ontploffing vrij groote schade ondervon- den. Stukken ijzer vlogen overal door de rui- ten. Zelfs vloog een stuk ijzer bij den heer Dicke op 200 meter afstand door het dak. De expeditiebaas is ongedeerd gebleven. Vermoedelifk heeft de knecht een cylinder laten vaUen, maar daaromtrent bestaat geen zekerheid. In de gisteravond gehouden vergadering van den gemeenteraad heeft de heer Dicke naar aanleiding van het ongeluk aan Ge Bomkade een onderzoek naar de oorzaak daarvan en maatregelen ter voorkoming van dergelijke ongelukken gevraagd. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Ernstig ongeluk. Waar de spoorlijn Oldenzaal—Losser den straatweg Oldenzaal—Enschede snijdt, in de nabijheid van Oldenzaal, zijn gisteravond een man en een vrouw uit een woonwagen, die te fiets waren, door den trein gegrepen. De man was onmiddellijk dood: de vrouw werden beide beenen afgereden. Volgens ver- klaring van de vrouw hadden zij het waar- schuwingssein gehoord, maar gedacht nog voor de locomotief te kunnen passeeren. DE BEROOVING VAN EEN OUDEN BANKLOOPER TE AMSTERDAM. De drie aangehoudenen, verdacht betrok ken te zijn bij de berooving van een ouden banklooper, op 8 Maart 1926 gepleegd, zou- den vandaag ter beschikking van de justitie worden gesteld. JKOOGGELEGD. De eenige houder van een „vergunning" te Duivendijke, wenscht die niet te continueeren. Van 1 Januari a.s. zal deze gemeente droog liggen. AUTO TE WATER. De inzittenden verdwenen. Dronken geweest? Gisteravond kwam een 12-jarige jongen, Sterk genaamd, die omstreeks 9U uur op zijn rijwiel de boerderij Nieuwgelegen op den Am- steldijk passeerde, het cafe Oud-Kalfje bin- nenloopen met de mededeeling dat er een auto in den Amstel lag. De eigenaar van Oud-Kalfje, de heer van Wilpen, die eerst de politie waarschuwde, trok er, vergezeld van zijn compagnon en den jongen Sterk onmiddellijk met areggen op uit Na 4 a 5 minuten waren zij bij de plaats waar de auto te water lag. Met een fietslan- taarn trachtte men in de duisternis eenig zicht te verkrijgen Men kon slechts den kap zien van de auto, die recht in het water stond Reddingspogingen konden op dat oogenblik geen sncces hebben, maar gelukkig kwam spoedig de lsddin-gswagen van de brandweer, die op het Uarm van de politie direct was uit gerukt. Nu kon met schijnwerpers het Amstel- water verlicht worden. Het gelukte de brandweer binnen betrekke lijk korten tijd de auto op den wal te krijgen De inzittenden waren er echter uit verdwenen Het eenige wat men vond was een overhemd waaro-r bioedvLkken voorkwamen. Hoe de in zittenden uit de auto, waarvan verschillende ruiten ge'oroken waren. gekomen zijn, was niet dadelijk vast te stellen. Veronderstele wordt, dat zij erin geslaagd zijn, door het in- slaan van ruiten, uit de auto te kruipen en zwemmende den wal te berei'ken. Een en an- der wordt in verband gebracht met mededee- lingen, die door een chauffeur van een auto bus van den dienst OuderkerkAmsterdam werden gedaan. Deze chauffeur had een auto, waarin naar zijn zeggen vermoedelijk drie personen hebben gezeten, die niet nuch- ter bleken te zijn, omstreeks 9 uur op den Amsteld-ijk zien passeeren. Het had zijn aandacht getrokken, dat de auto over den weg slingerde en daarom had hij, ten einde den slingerenden wagen zonder ongelukken te laten passeeren, zijn autobus zco ver mogelijk naar den berm van. den weg doen uithalen. Daarna moet het ongeluk gebeurd zijn. De politie houdt rekening met de mogelijk- heid, dat de inzittenden bij het te water raken van den auto verdronken zijn en in verband liermede bleven eenige politiemannen op de plaats waar het ongeluk is gebeurd, dreggen Er bestaat echter wel reden voor de veron- derstelling, dat de verongelukte passagiers zich hebben weten te redden en evenals een dezer dagen op den Haarlemmerweg is ge- schied een veilig heenkomen hebben gezocnt, zonder zich verder om de auto te bekomme- ren. Het gebeurde nog niet opgehelderd. Vannacht omstreeks 1 uur was, dank zij het dreggen van de politie, wat meer licht geko men in het plaats gehad hebbend auto-onge- luk aan den Amstel. Uit het water waren verschillende kleedingstukken, een autodtken en een actetasch opgevischt. In deze actetasch bevond zich een aantal pepieren, waarop de naam voorkwam van de firma Lens (brand blusch-apparaten). Voorts werd in een der kleedingstukken een rijbewijs gevonden op naam van een zekeren Blanken, die volgens andere papieren in Uithoorn woont. Aangeno- men wordt, dat, indien inderdaad de heer Blanken uit Uithoorn in den auto zat, hij op weg was naar zijn huis, daar de auto in de richting Uithoorn heeft gereden. Nader vernemen wij nog omtrent het auto- ongeval, dat de heer Blanken gister met zijn compagnon, die te Amsterdam woont op de Bloemgracht, naar IJmuiden geweest is, om aldaar een demonstratie te houden met brandbluschapparaten. Zij zijn echter reeds om 3 uur gistermiddag weer te Amsterdam aangekomen, waar zij op het Thorbeckeplein nog een wijle vertoefd hebben. Wat de heer Blanken daarna ondervonden heeft, is den compagnon niet bekend. 0. naar het Huis van Bewaring zal women overgebracht, daar de termijn gedurende welk-en men hem in verzekerde bewaring kan houden, hedenmiddag te 6 uur is afgeloopen. ANTI-TOL VERG ADERING Gisteravond heeft de Bond van Bedrijfs- autohouders, afdeeling Limburg-Noord een groote protestvergadering gehouden tegen de tollen te Venlo en Roermond, die jaarlijks vele tienduizenden guldens kosten. Als spre- ker trad op de algemeene secretaris van den B. B. N., te Amsterdam Er werd een motie aangenomen, waarin gevraagd wordt de concessie van deze tollen niet meer te verlen- gen en den tol te Roermond spoedig af te schaffen. ONTSPORING. Een locomotief en 15 wagens ge derailleerd. Gisteren is op het emplacement van de Ne- derlandsche Spoorwegen nabij den West- Varkenoo-rdschen weg te Rotterdam, Lnge volge van een verkeerden wisselstand, een trein, komende uit de richting Barendrecht en bestaande uit 2 locomotieven en 50 wa gens, elk geladen met 20 ton kolen, gereden op spoor 18, welk spoor in reparatie is. De tweede locomotief en 15 wagens zijn daar door ontspoord. Van deze wagens zijn er 5 vrijwel geheel vernLld; de andere 10 zijn ernstig beschadigd. Persoonlijke ongelukken zijn niet gebeurd. De materieUe schade is aanzienlijk. ORDEVERSTORING. Na een schot van schrik flauw gevallen. Gisteravond is te Groningen de orde in ernstige mate verstoord in en nabij het cafe A. aan de Nieuwstad, tot de politie moest overgaan tot het arresteeren van twee perso nen. De politie werd hierbij ingesloten door het opdringende publiek, zoodat versterking dringend moest worden aangevraagd Na aankomst van meer manschappen onder lei- ding van een inspecteur bleef het publiek, dat tot een groote menschenmenigte was aange groeid, opdringen, waardoor de politie zich genoodzaakt zag gebruik te maken van gum- mistok en wapenen. De inspecteur loste een schot, als gevolg waarvan een persoon in- eenzakte. Het publiek begon steeds meer op te dringen, doch bij onderzoek bleek, dat de ineengestorte van schrik flauw was geval len. Ten slotte gelukte het de politie de beide arrestanten naar het hoofdbureau over te brengen. dea Provinciaal nieuws BERGEN. DE ROOFMOORD TE ROTTERDAM. Behalve verduistering, ook valsch- heid in geschrifte gepleegd. Het onderzoek in de zaak tegen den procu- ratiehouder van de N.V. Adr. de Haas Han- delsmij. heeft uitgewezen, dat de aangehou- dene, behalve verduisteringen, ook valsch- h-eid in geschrifte heeft gepleegd. Hij heeft valsche boekingen gedaan en bestaande boe- kingen heeft hij g-ewijzigd. Steeds komen er meer posten voor den dag en daar zijn er onder van meer dan dui- zend gulden. De procuratiehouder is sedert vijf jaar bij de N.V. in dienst en naar thans is gebleken zou hij gedurende drie jaar de verduisteringen hebben gepleegd. De ver dachte geeft slechts concrete feiten, welke hem, voortvloeiend uit het onderzoek worden voorgelegd, toe. Voorts zijn er thans aanwijzingen, waar door het verband in deze zaak met die van den moord niet wordt losgelaten. Maandagmiddag heeft de raadsman van den verdachte mr. Kokosky uit Amsterdam een onderhoud met zijn client gehad, in te- genwoordigheid van commissaris Dijkstra. D-e commissie stelt zich op het standpunt, dat de verdachte, zoolang het onderzoek op het politiebureau wordt gevoerd, zijn raadsman niet onder vier oogen mag spreken. Maandag is de echtgenoote van den pro curatiehouder in verband met eenige nieuw gebleken feiten door de politie verboord. Gistermiddag is de gearresteerde procu ratiehouder wederom aan een langdurig ver- ioor onderworpen Nieuwe gezichtspunten heeft dit verhoor niet opg-eleverd. Wel zijn wederom twee verduisteringen vastgesteld, een ten bedrage van f 600 en een ten be- drage van f 700. Beide gevallen zijn door v. O. toegegeven De wijze waarop deze beide bedragen verduisterd zijn is tijdens het ver hoor eveneens komen vast te staan. Het afzoeken van het Boerenga! met mag- netische dreggen, heeft nog geen resultaten opgeleverd, maar heden zal hiermede worden voortgegaan. Het schijnt wel vast te staan, dat de politie een aanwijzing heeft gekre- gen. dat hier een vondst gedaan kan worden, welke voor het tot klaarheid brengen van dit drama van groot belang kan zijn Vandaag zal. zoo merkt de Tel op, door de justitie een beslissing genomen moeten worden, of Van i Berger 1 Jssportvereeniging. De Berger IJssportvereeniging hield Maan dagavona in „De Rustende Jager" een alge meene ledenvergadering, die, buiten het be stuur, door 8 leden was bezocht. Devoorzitter, de heer A. van Reenen, opende met het uitspreken van den wensch, dat de a.s. winter voor de ijssport een mooie winter zou geven en verzocht aller medewer- king om de dan door de IJssportvereeniging te organiseeren wedstrijden en feestelijkhedcn te doen slagen. Uit het tinancieel verslag bleek, dat het kassaldo 604.65 bedraagt. Voor 19271930 werden de bestuursleden de heeren A. van Reenen en D. A. Klomp her- koz.n en voor 1928—1931 Mevr. A. van den Berg—Bogtman, Mej. P. H. C. Fijn en de heer J. C. Leijen. Besloten werd, om kinderwedstrijden te organiseren, hardrijderijen voor mannen be- neden 18 jaar en hardrijderijen voor man nen boven 18 jaar. Voorts zal er een gecostumeerd ijsfeest gehouden worden en -een wedstrijd in schoonrijden voor paren. De Oostelijke hofvijver zal onder toezicht van de B. IJ. V. speciaal voor kind:ren be- schikbaar worden gehouden en aangegeven worden door borden. Door de uitbreiding van de bevolking van Bergen werd de hof vijver te klein geacht; pogingen zullen in het werk worden gesteld om een ijsbaan te ma ken op de Ziekenwijd. Aan de familie Van Reenen werd dank febracht voor de b.toonde medewerking in et afgeloopen seizoen. Banken zullen ge- plaatst worden voor het opbinden van de schaatsen. De voorzitter sloot de vergadering met een woord van dank voor de* opkomst. Hij wekte op om het ledental van de B. IJ. V. te helpen vergrooten. Te Uitge:st zal naast de bestaande een tweede r. k. school voor meisjes worden gebouwd, welke school zal staan onder lei- ding der zusters Ursulinen. Vor de betrekking van onderwijzeres aan de openbare lagere school te Lutjewinkel hebben zich 25 sollicitanten aangemeld. OUDERAVOND U.L.O.-SCHOOL VOOR MEISJES. Men schrijft ons: Maandag belegde de oudercommissie van bovenstaande school een ouderavond in het gebouw dier school, zulks in verband met de j eventueel te vervachten voorstellen tot ophef- fing der school als gevolg van de door Raad aangenomen motie. Uit de groote opkomst der ouders bleek dat deze belangrijke aangelegenheid wederom hun voile belangstelling heeft, hetgeen niet behoeft te verwonderen: de keuze van het on- derwijs voor het kind is voor de ouders van het grootste belang. Met hetzelfde recht toch als de ouders die voor hun kinderen bijzonder onderwijs 'ver- langen, kunnen ouders aanspraak maken op specifiek meisjesonderwijs, indien zij princi- pieel hiermede de belangen en de oovoedin<» hunner kinderen meenen te dienen. Dat deze meening bij vele ouders bestaat is buiten twii- fel: de vele meisjesscholen in verschillende steden ook die te dezer stede, welke~reeds op een 75-jarig bestaan kan bogen zijn daarvan zoovele bewijzen. De drie aanvallen sinds 1924 op deze nut- tige onderwijsinrichting zijn zeer zeker de laavste jsren niet bevorderlijk geweest voor den bloei; noch tans telt de school thans 45 leerlingen. Dat de positie der school dan ook momen- teel gegronde aanleiding zou kunnen geven tot bezorgdheid en de haar in 1927 gegeven kans zou hebben beschaamd, kon door de ouders niet ingezien worden, ook niet, nu de oprichting eener nieuwe bijzondere U. L O.- school een feit is geworden. Bij eventueele opheffing der school zou de mogehjkheid tot oprichting eener bijzondere Meisjesschool vrij zeker niet illusoir blijken te zijn. Hiermede zouden echter de financieele belangen der gemeente ten zeerste worden ge- schaad en het openbaar onderwijs niet worden gediend Met algemeene stemraen werd dan ook be- s^ten, alle middelen tot behoud dezer nuttige ondervvijsinrcbtinaan te wenden, indien het college van B. en W. in de door den Raad aangenomen nrotie aanleiding mocht vinden tot het indienen van een voorstel tot ophef fing der school. IVIarktberichten BKOEK OP LANGENDIJK, 12 Dec: 1928. Langedijker Groentenveiling. Worteien 4.50; Roode Kool le s. 3—/ 6.70 Roode Kool 2e s. 2—f 6.20; Gele Kool le 2.30—/ 4.30; Gele Kool 2e s. 1.90— 2.80; Deensche Witte Kool 3.50—/ 5 80- Deensche Witte Kool 2e s. 1.40—/ 3 40 Uien 9.8010.10; Drielingen 8 50— 9.10; Grove Uien 8.50—/ 7.90; Peen (kleine) 2.50—/ 2.90, alles per 100 K.G rr£ai!Yoer,: *500 K.G. Worteien; 8100C K.G. Roode Kool; 19000 K G. Gele Kool 54000 K.G. Witte Kool; 21000 K G. Uien AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 12 Dec. 1928. Op de he- den gehouden aardappelenmarkt werd be- taald voor: Zeeuwsche bonte 3.66—3 80-; Zeeuwsche blauwe 3.60—/ 3.80; Zeeuw sche Eigenheimers 2.80—/ 3; Bl. Eigen- heimers 2.80—/ 3; Poters 2.30—/ 2 50; Fl. Eigenheimers 2.SO—f 3; Fl. Poters 2210; Dr. Eigenheimers 2.75 3; Bravo's 3.503.70. Aanvoer 1 la-- ding, 1040 H.L. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 12 Dec. 1928. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als vo'gt: 233 vette kalveren, le kw. 1.06—/ 1.20; 2e kw. 0 86—/ 1.06; 3e kw. 0.680.86 per K.G.^levend gewicht; 36 Nuchtere kalveren 14—/ 21; 620 Var- kens Holl. le kw. 0.85—/ 0.86; 2e kw. 84 -85 cent; Overzeesche en Geldersche le kw. 85—86 cent; 2e Iw. 0.84—/ 0.85, enkele hooger; Vette varkens 0.83—/ 0 84 p. K.G. Alles per slachtgewicht. BOVENKARSPEL, 11 Dec. 1928. „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: BL kool le s. 15f 20; Bloemkool 2e s. 6 -/ 11; Roode Kool 3—/ 6; Witte Kool 3.50—5; Gele Kool 1—3; Uien 3.80—/ 4.75. NOORDSCIIARWOUDE, 11 Dec. 1928. Bl. Aardappelen 3.80; Uien 9.10—/ 10: Drielingen 9—/ 9.50; Nep 12.40— 12.90; Grove Uien 8.50—/ 9.10; Peen 4—/ 4.30; Peen (k'eine) 2.30—/ 2.80; Roode Kool 2.906.60; Gele Kool 1.80 1.60; Witte Kpol 1.10—/ 1.20; Deen sche Witte Kool 35.60; Kroten 3.30, alles per 100 K.G.; Bloemkool le s. 6 per 100 stuks. Aanvoer: 400 K.G. Aardappdlen; 21400 K.G. Uien; 12000 K.G. Pern; 135800 K.G. Roode Kool; 40800 K.G. Gele Kool; '3200 K.G. Witte Kool93200 K.G. Deensche Witte Kool; 1000 K.G. Kroten; 540 stute Bloemkool. WARMENHUIZEN, 11 Dec. 1928. Roo de Kool le s. 3.406.30; Roode Kool 2e s. 1.60—/ 4.90; Roode Kool (kale) 1.40 4.50; Gele Kool le s. 3.70; Gele Kool 2e s. 2.10; Deensche Witte Kool le s. 3.305.50; Deensche Witte Kool 2e s. 2.20—/ 2.80; Deensche Witte Kool (uit- schot) 0.702.60; Drielingen 8.90— 9.60; Uien 9.10—10.30; Grove Uien 8.909.50; Bieten 410; Bieten (klei ne) 1.90. Aanvoer: 51800 K.G. Roode Kool; 1500 K.G. Gele Kool; 26000 K.G. Deensche Witte Kool; 8800 K.G. Uien; 525 K.G. Bieten. :W\\Y nWf vYtt m Man (sprekend over de toebereldselen voor de vacantie) „De familie Jansen zal op de kat passen, niet waar Vrouw „Ja" Man De Smit's krbgen de papagaal Vrouw „Ja dat is de afspraak". Man ,^n baby gaat naar je moeder Zouden we dan die drie weken niet rustigjes thuis kunnen blijven (Passing Show).

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 8