Binnenland BMiteniand f€ei*k en school L u ©it rwaant ill a p k i Is e n i c fa i n HlNDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS /an ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat heden op de gemeente-secretarie ter Irzage is gelegd he' aan hen ingediende ver- roek met bijlagen van J. Baas te Alkmaar, Dm vergunning tot het oprichten van een on dergrondsche benzmebewaarplaats met a: Sapr omp voor r. ten behoeve van het perceel Laat Nr. 43. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten Stadhuize dezer ge meente, mondeling op Donderdag 27 Decem ber e.k's voormiddags te e1f uur en schrif- telijk voor of op dien tijd. Gedurende drie dagen voor gemelden dag knnnen de verzoe ken en hij die bezwaren heeft ingebracht op de Secretarie dezer gemeente van de terzake rngekomen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 13 December 1928. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR. Burgemeester. R. VEENDORP, lo.-Secretaris van het belastingjaar over zijn). Spr. merkte op, dat het bestuur van den bond hierop de erfgenamen meet attent maken. Bij werkstaking (die in de algemeenen zin genomen) kan men gedeeltelijk ontheffing verkrijgen. Bij gebreke blijve den aanslag te voldoen, mag loon worden ingehouden, doch in de meeste gevallen niet meer dan 1/5 van het loon. De werkgever kan daar niets aan doen De aanslag der gemeente mag niet wille- keurig worden toegepast. De forensenbe- lasting en andere belastingaanslagen werden vervolgens behandeld. De niet zeer intersante stof werd op be- vattelijke en duidelijke wijze belicht. Hierna behandelde spreker het Rechtskun- dig Adviesbureau, waarvan de leden van den Volksbond gratis gebruik kunnen maken Een aanknoopingspunt in de gemeente moet be- staan, daar dit gemakkelijk is voor de leden. Moeilijke kwesties worden door het Centraal bestuur behandeld. Na een uitvoerige bespreking over dit on- "derwerp, volgde sluiting. VEREENIGING DER GEMEENTEN Z1JPE EN PETTEN. Bij het afdeelingsonderzoek in de Tweede 1<amer van het wetsontwerp tot vereeniging der gemeenten Zij-pe en Petten verklaarden vele leden het gelukkig te achten, dat op deze wijze een oplossing is kunnen worden gevon- den voor de moeilijkheden, waarmede de ge meente Petten reeds sedert lang heeft te kam- pen. Sommige leden, die er op wezen, dat de ge- meenteraad en de commissie uit de ingezete- nen van Zijpe, beide tegen de voorgestelde samenvoeging bezwaar hebben gemaakt, meenden, dat het in het algemeen onge- wenscht is aan een gemeente grondgebieden op te dringen, waarop zij niet gesteld is. Zij zouden echter aan het on twerp niet op dezen grond hun steun willen onthouden, wijl in dit geval een noodtoestand aanwezig is, aan we!- ken alleen op deze wijze een eind kan worden gemaakt, en wijl bovendien aan een belang- rijk bezwaar door voornoemde colleges te ber- de gebracht is tegemoetgekomen. HOORN. Bij Kon besluit is aan den heer A. J Krom alhier op verzoek, eervol ontslag ver- leend als bureelambtenaar (bureelchef) van den Rijkswaterstaat. SCHAGEN. De gemeenteraad heeft met 9 tegen 2 stem- hen besloten telegrafisch aan Gedeputeerde Staten van Noord-Holland te verzoeken, geen gevolg te geven aan het verzoek van B. en W. aan dit college, om geen toestemming te ver- leenen voor het stichten in deze gemeente van een verwerkingsinrichting voor afgekeurd vee en vleesch; de raad stelt er wel prijs op, dat die inrichting te Schagen komt. Een voorstel om 100 opcenten op de Vermo- gensbelasting te heffen werd verworpen met 9 tegen 2 stemmen, en een voorstel om 20 op centen daarop te heffen, met 7 tegen 4 stem- men. ANNA PAULOWNA. Dinsdag werd door de Coop. Bloembollen teilingsvereeniging te Breezand alhier de eerste voorveiling van leverbare bloembollen gehouden. De belangstelling was zeer groot Aangeboden waren ruim 12 millioen bollen De prijzen waren zeer goed; de omzet op deze eerste veiling bedroeg ruim honderd- duizend gulden, zoodat zij als een groot suc- ces beschouwd kan worden. WARMENHU1ZEN. Naar wij vernemen zullen d? nieuwe vei- lingsgebouwen positief Dinsdag 18 December a.s., des morgens te 11 ure worden geopend DE WERKTIJD IN DE EMAILLE- INDUSTRIE. Na gehouden besprekingen van den direc- feur-generaal van den Arbeid met de ver- tegenwoordigers van de werkgevers in de 'maille-industrie en van de metaalbewerkers fconden is thans bepaald, dat de werktijd voor genoemde industrie, welke tot dusverre 53 uur bedraagt, zal zijn met ingang van 1 Maart a.s. 52 uur, 1 Oct. a.s. 50 en op 1 April 1930 48 per week. DE NEDERLANDSCHE-BELGISCHE ONDERHANDELINGEN. Naar de correspondent van de N.R Ct. te Brussel van een der leden van het kabinet Jaspar heeft vernomen. heeft in de Dinsdag gehouden ministerraad het Belgische ant- woord aan Nederland inzake het kanaalplan AntwerpenMoerdijk geen punt van behan- deling uitgemaakt. Het antwoord is klaar, maar het is nog niet verzonden. DE Z.G. WIJNKOOP-GROEP. Het sectarisme door de Comm. Internationale veroordeeld. Het partijbestuur der Communistische Partij Holland heeft, naar de „Tribune" meldt, de uitspraak van de Communistische Internationale betreffende de afwijzing van het beroep van de z.g. Wijnkoop-groep en de veroordeeling van het sectarisme van die grcep goedgekeurd en zich bereid verklaard deze besluiten ook hier te lande te helnen doorvoerea. Het volledige program van de C. I. wordt voorts toegejuicht. Wat Nederland betreft luidt dit program o.a.dat de bourgeoisie hier te lande, zoowel als in Indie de uitbui- ting in verscherpte mate voortzet en voor het behoud van haar recht zich de bruutste reactionnaire middelen bedient, (doodstraf, massa-verbanningen) en dat de leiding der S.D.A.P. deze reactionnaire politiek onder- steunt, dat bovendien verschillende (links) so- ciaal-democraten, Trotzkistische en liquida- torische elemente-., de revolutionnaire ar- beiders trachten te verdeelen en op te zetten tegen Sovjet-kusland, tegen de K. I. en de C. P. H., dat daartoe in de eerste plaats te rekenen is de groepeering Sneevliet-Roland Hoist, welke openlijk een rechtsche sociaal- aemocratische, opportunistische politiek voorstaat en te dien einde verschillende groepeeringen zoekt te vereenigen, aan deze rechtsche politiek het N.A.S. als revolution naire vakcentrale geheel opofferen en pogin- gen in het werk stellen, om op de a.s. Ka- merverkiezingen uit het N. A. S. een politie- ke part'1 te vormen, daarbij zelfs de samen- werking met den fraseur Stenhuis niet ver- smadende, dat verder de z.g. linksche socialiHen, onder radicale frazen de rechtsche soc.- dem. politiek dekk:n, zooals o.a. gebleken is uit hun houding ten opzichte van de En- gelsche mijnwerkersstaking, den onstand in Weenen, hun uittocht uit de l.iga en hun ka- pitulatie op het iongste emigres der S D.A. P., terwijl zij ae arbeiders voonpiegelen, dat door hun halfslachtige onpositie de S.D.A.P. tot het voeren van een revolution naire politiek zou zijn te brengen, waardoor de breuk van de arbeiders met het lefornis- me vertraagd en hun revolutionnaire ont- wikkeling tegen gehouden wordt. DE TELEFOONTARIEVEN. Een adres van den Kon. Ned. Middenstandsbond. De Koninklijke Nederlandsche Midden standsbond heeft aan het hoofdbestuur van de posterijen, telegrafie en telefonie te 's-Gra- venhage een brief gezonden, waaraan wij het volgende ontleenen: Wij meenen, dat door de voorgestelde wij- zigingen het belang van de gebruikers niet zal worden gediend, en kunnen dan ook nu reeds vaststellen, dat bij invoering dier wij- zigingen vooral de belangen van hen, die een middenstandsbedrijf uitoefenen, financieel niet gering geschaad zullen worden. Zelfs al zouden de locale gesprekken slechts 1 cent kosten, dan nog zouden de abonnes volgens onze berekening duurder uit zijn. Een speciaal bezwaar zal het nieuwe tarief bovendien nog voor vele winkelbedrijven (in het bijzonder zaken in levensmiddelen) op- leveren, doordat, waar slechts de uitgaande gesprekken berekend worden, waarschijnlijk meerdere klanten den winkelier zullen ver zoeken, hen geregeld op een bepaald gedeelte van elken dag telefonisch op te roepen om orders te noteeren; op deze wijze heeft d? klant dus het gesprek niet te betalen, doch wel de winkelier, ook in het geval dat de klant niets te bestellen heeft. Voor het interlocale tarief zijn er eenige voordeelen voorgesteld, doch deze besommen zeer weinig, omdat daarbij de afstanden te klein zijn genomen. Hoewel wij de billijkheid zeer goed inzien, dat de tarieven in hunne toepassing zooveel mogelijk een juiste vergelding van de te ver- leenen diensten moeten zijn, kunnen wij niet zonder onze stem daartegen te verheffen, 'n dergelijke belasting van den localen dienst laten passeeren, aangezien wij vreezen, dat hoofdzakelijk de middenstandsbedrijven hier- mede zullen worden getroffen. Een en ander geeft ons de vrijheid uw hoofdbestuur dringend te verzoeken voor den handel het gebruik van de telefoon niet duur der te maken, dan het thans reeds is. HERHALINGSOEFENINGEN IN 1929. In 1929 zullen de dienstolichtigen der lich- tingen 1924 en 1926 van het 21ste Regiment Infanterie van 8 tot 24 Augustus voor herha- lingsoefeningen onder de wapenen komen te Amersfoort. NOoDLOTTIGE STAP. Toen verleden week Donderdauavond de tram "an de Maatschannij De Meijerij zich te 's-Hertogenb^cch on de trambrug overde haven bevond en daar stopte, staote de 80- jarige J. de Werd, in de meening verkeeren- de, dat zich hie: een perr_n bevond, uit met het gevolg, dat hij te water geraakte. De brugwachter Ekels mocbt er met hulp van zijn zoon in slagen den ouden man op het droge te brengen. Gewond werd deze naar het ziekenhuls vervoerd waar hij thans aan de gevolgen is Overleden. DE STORMRAMP 1927. Verschenen is het algemeen verslag van het Nationaal-comite Stormramp 1 Juni 1927 (Neede, Eibergen, enz.). Het verslag, dat 47 pagina's druks beslaat, is verlucht met foto's van vernielde en herstelde boerde- rijen en woningen. De totale inkomsten van het comite bedroegen 1.979.101; de uit- gaven voor schadevergoeding 1.132.480; het saldo 846.621. Van dit saldo is afge- dragen aan het Prov. Steuncomite „Gelder- land" 21.260; bij de Associatie-Cassa ge- stort 825.361. Van deze som zal nog moe ten worden uitgegeven 30.000. Uit de specificatie van uitbetalingen stip- pen wij aan: firma Ter Weeme en Zonen, Neede, 100.000; Overijsel 243.512; Zeeknd 75.328; Gelderland 703.000. ONGEVALLENWET. E>e heer Beuemer, lid der Tweede Kamer, heeft eenige amendementen ingediend op het wetsontwerp tot wijziging der wetten van 2 juli 1928, tot wijziging der ongevailenwet 1921 en tot wijziging der Lands- en Tuin- bouwongevallenwet 1922 De strekking is, te doen uitkomen dat ledcr die bij wijze van werkverschaifing te werk is gesteld en daarvoor een geldelijke uitkeering gr.niet, geacht wordt, den hem op- gedragene arbeid te verrichten in loondienst von de, geen die het werk verschaft. SCHIERMONNIKOOG GEISOLEERD. Tengevolge van den krachtigen Oostelij- ken wind is het water op onze wadden laag. De postboot van den Rijksveerdienst Oost- mahornSchermonnikoog kon dientenge- volge Dinsdag zijn dagelijksclien dienst niet volbrengen, en is in de nabijheid van Schier- monnikoog blijven zitten. De post van het eiland heeft derhalve den vasten wal niet kunnen bereiken. NEERBOSCH. Wijlen mr. H. N. Th. van B. heeft aan de Weesinrichting te Neerbosch 5000 gelega- teerd. Behalve dit bedrag is dezer dagen aan die sticht'ng uitbetaald een bedrag van 34.828, zijnde het legaat dat eenige jaren geleden wijlen de heer T. O., overleden te Ereukelen, aan Neerbosch'gelegateerd heelt doch welk legaat door omstanaigheden niet eerder kori worden uitgekeerd. BRAND. Te Uitgeest heeft een felle brand gewoed in de perceelen bewoond door de heeren Ra- galski en Krook. Beide werden een prooi van de vlammen. De brandweer wist met de motorspuit de brand tot deze beide panden te beperken. VLEESCH VERGIFTIGING. In de gemeente Alphen aan den Rijn en omgeving zijn dezer dagen eenige ziektege- vallen voorgekomene welke aan vleeschver- giftiging deden denken. Tham, is gebleken, dat al deze ziektegevallen moeten worden toegeschreven aan gebruik van vleesch van een varken, dat in de gemeente Alphen aan den Rijn clandest.en is geslacht. EEN BOOM OP EEN AUTO. Gistermiddag is op den Rijksstraatweg te Wassenaar een boom, die gerooid werd, ge vallen op een passeerenden auto, bestuurd door den heer S. uit den Haag. De auto werd bijna geheel vernield; de bestuurder kreeg alleen een .vondje aan den neus. VERDUISTERING DOOR EEN HUISHOUDSTER. Een bewoner van de Groen van Prinsterer- straat te Amsterdam had een huishoudster, die zijn gelden naar hij althans meende goed beheerde. Zij zou wel effecten voor hem koopen, die een goede belegging zouden blijken. Hij gaf haar vol vertrouwen 2750 voor de transacties. Daarna verdween de huishoudster. Zij nam het geld mee en liet geen aandeelen achter. De benadeelde heeft aangifte van het geval gedaan bij de poljtie. Waar de huishoudster zit is een raadsel. SPECULATIE VAN DE HANDE^- KAMER? Het Tweede Kamerlid, de heer Van der Waerden, heeft den Minister van Financien de volgende vragen gesteld: Heeft het de aandacht van den minister ge- trokken dat in de vergadering van 20 Nov. j.l. in de Haarlemsche Kamer van Koophan- del de vraag is gesteld of de Coop. Groothan- delsver. „De Handelskamer" te Rotterdam op speculatieve wijze 200.000. zou hebben ver- loren, en heeft de Minister kennis genomen van de tegenspraak vanwege „De Handels kamer" in de pers? Kan de Minister, in verband met de finan- cieele overeenkomst tusschen den staat en De Handelskamer, inlichtingen verstrekken om- trent de juistheid van deze berichten en om- trent de financieele positie van De Handels kamer? Acht de Minister de voorstelling van ge noemde Kamer van Koophandel juist, als zou de Handelskamer met regeeringsgeld oftewel met -belastingpenningen der burgerij werken? OLYMPIADEZEGELS. De verkoop van de Olympiadezegels heeft boven de frankeerwaarde opgebracht 60 371.381-C De kosten van vervaardiging en verkoop hebben beloopen 10.089.49, zoo dat aan het Nederlandsch Olympisch Comite als netto opbrengst van de verkochte Olym piadezegels een bedrag van 50.281.90 ten goede komt. VEELBELOVEND. Gevankelijk is naar Maastricht overge- bracht.de 15-jarige R., die te' Ubach-over- Worms ten nadeele van den landbouwer S., bij wien hij als koeknecht in betrekking was, een rijwiel had gestolen. De Duitsche justitie heeft R. reeds veroordeeld tot 6 jaar tucht- school. Hij wordt nog verdacht den laatsten tijd tal van diefstallen in de Duitseh-Neder- landsche grensgemeenten te hebben gepleegd Op 3 dezer heeft hij te Alsdorf 20 flesschen cognac gestolen, die hij over de grens ge- smokkeld heeft. De politie vond in het bed van R nog een revolver die met scherpe pa- tronen geladen was. EERSTE KAMER De leden van de Eerste Kamer zijn in ver gadering bijeengeroepen tegen Dinsdag 18 December des avonds te half negen, in welke vergadering o.m. de afdeelingen zullen wor den getrokken. De voorzitter is voornemens tegen Woens- dag 19 December des voormiddags te 11 uur een aantal wetsontwerpen aan de orde te stellen. waaronder de hoofdstukken I en VII A der Rijksbegrooting voor 1929, de wet op de middelen, het ontwerp inzake deelneming in het aandeelen-kapitaa! der Kon. Lucht- vaart Mij. en het ontwerp betreffende de voofziening in de behoefte aan kasgeld -voor den Indischen dienst hier te lande gedurende 1929. SCHIP GEZONKEN. Elf mijl Zuid-West van het lichtschip Ter- schellingerbank steekt een mast boven het water uit. EEN ZELDZAAM ZWAAR VARKEN. Door den landbouwer H. Kremer te Zed- dam is een varken afgel;everd met het zeld- zaam gewicht van 952 pond Het dier was 1.20 M. hoog en 1.85 M. lang. DE JUWEELENDIEF5TAL TIJDENS DE OLYMPISCHE SPELEN. Een Oostenrijker is de dader. Tijdens de Olympische Spelen is, zooals men zich wellicht zal herinneren, ten na deele van een Engelsche dame, die in het Am- stel Hotel te Amsterdam logeerde, een partij kestbare juweelen ter waarde van ongeveer f 30.000 gestolen Een kleine gedeelte der collectie is later bij een opkooper in de hoofdstad teruggevonden, maar de duurste kostbaarheden bleven zoek en ook van den I dader was geen spoor te vinden. Thans is te Weenen een Oostenrijker aan- gehouden, Joseph Dustura, die ook onder den naam van Max Price in andere landen, o.a. in ons land heeft vertoefd. In zijn ge- boorteland had hij zich eveneens aan hotel- diefstallen schuldig gemaakt en ook elders had hij zulke misdrijven gepleegd. Niet min der dan z-estien hoteldiefstallen in verschil lende landen waren hem ten laste gelegd. Hij heeft reeds bekend den diefstal in het Amstel Hotel te hebben gepleegd. Enke'e stukken van betrekkelijk geringe waarde had hij ver- kocht om geld in handen te krijgen voor de reis naar zijn vaderland. Hij zal niet worden uitgeleverd maar in Oostenrijk voor de hoteldiefstallen terecht staan. (Reeds in een deel der vorige oplaag gemeld.) ONREGELM ATIGHEDEN TE NIEUWER-AMSTEL. Naar aanleiding van een door mr. H Blaupot ten Cate uitgebrachte rapport be treffende de eigenaardige wijze waarop ter gemeente-secretarie te Nieuwer-Amstel ge- handeld werd ten einde Gedeputeerde Sta ten en de Provinciale G-ifiie onkundig te laten van sommige uitgaven, werd door een commissie uit den raad van genoemde ge meente een uitvoerig onderzoek naar een en ander ingesteld. In het door deze commissie uitnebrachte rappcrt met betrekking tot een mandaat tpn bedrage van 6000, hetwelk voorzien was van een handteekening, die niet door den betrokkene daarop was geplaatst, wordt o.a. gezegd, dat de commissie een onderhoud had met de bij dat mandaat betrokken amb- tenaren, waarbij is komen vast te staan, dat genoemde heeren met den burgemeester in overleg zijn getreden en met dezen zijn over- eengekomen, een valsch mandaat te vervaar digen, ten einde controle van de zijde der provinciale griffie op de voorschotUn reke ning te ontgaan. De verklaring, dat de 6000 later weer zcuden worden terugge- stort, strookt volgens de commissie niet nut de mededeeling, dat het geld voor de beta- ling van onwettige uitgaven diende te wor den besteed. De commissie spreekt scherpe afkewing uit aan het adres van burgemeester, secre- taris en ontvanger, omdat de geleg -nheid tot fraude geooend bleef. Voorts wordt in het rapport er op gewezen, dat volgens bet rapport van mr. Blaupot ten Cat*, op de voorschottenrekening van den burgemeester posten van drie jaar oud voorkomen, welke nog steeds op afrekening wachten. Daarop zou stellig, indien er controle van de zijde der griffie plaats vond, aanmerkmgen wor den gemaakt. Aan het slot van het rapport geeft de commissie den went, dat de burge meester, in overleg met de wethouders, maatregelen beraamt, om de o^de nosten, in totaal ruim 400 van zijn voorschotten rekening af te voeren. Zoodra dit rapport ter kennis van burge meester Colijn kwam, richtte deze zich met een nota tot den raad, wnarin hij de be- schuldiging van zich wierp, als zou bii <re- weten hebben, dat het mandaat no. 1077 vervalscht was. In bedoelde nota zegt burge meester Colijn o.a.: „Wel had ik gezegd, dat ik het goed vond, dat men, a's het mogelijk was, deze posten op andere hoofden ging boeken. Ik heb daarbij aan vervalsching niet gedacht: echter ook niet aan de manier, waarop het wel zou kunnen gebeuren. Dat ik mii ten voile bewust was van mijn daad toen ik teekende, is zoo in strijd met de waar- heid en met de feiten, dat ik geen woorden van afkeuring voor zoo'n lichtzinoige be- schuldiging kan vinden. Tmmers, uit het feii dat ik het uitbracht dat de wethouders't niet bemerkt hadden, maar ik de zaak aan net licht bracht, blijkt zulks ten duideliikste." De burgemeester besluit zijn nota als volgt: „Mijn fout in dezen is, dat ik er niet bij heb nagedacht, toen besproken werd het op andere hoofden te boeken en hoe dit-kon gesdhieden. Daarna kwam Boer bij mii en toonde volgens zijn zeggen het mandaat. Hoewel ik mii dit met herinner, is zulks tocb mogelijk, vooral als ik zit te werken, doch i - ieder geval heb ik er geen aandacht aan geschonken." Naar aanleiding van deze nota van bur gemeester Colijn werd de commissie b"reid bevonden uit haar rapport een znisnede te schrappen en wel deze: „Het lijdt naar het oordeel der commissie geen twiifel, of de burgemeester was zich ten voile van zijn daad bewust, toen hij het mandaat Uekendt Overigens werd het geheele rapport onver anderd met a'gemeene stfmmen door den raad aanvaard. (Tel.) KORTE BERICHTEN. Sedert Zondag j.l. wordt vermist mei. T. van Herwaarden uit Asperen. Alle naspo- ringen waren vruchte'oos. Men vermeldde een ongeluk, daar uitlatingen harerzijds wezen op verstandsverbijstering. Gistermiddag werd bij het dreggen door de politie haar lijk opgehaald uit de binnenhaven te Leerdam. Te Velsen zijn vijf jongens van ongeveer 18-jarigen leeftijd aangehouden, die zich ge- ruimen tiid hebben bezig gehouden met het stelen van lood en koper van het terrein dei Amsterdamsche Ballast Mij. Het gestolene verkochten zij aan onkooners te Beverwijk en van het geld bezochten zij cafe's en biosco- pen. ZUIDSLAVIe. DE POLITIEKE CRISIS IN SERVIe. Kamerontbinding na de algemeene verkiezingen. De Kroatische Land- dag verdaagd. De Neue Freie Presse verneemt uit Agram, dat Grel, de Servische minister van onderwijs, aan journalfsten verklaard heeft, dat de re- geering na het afdoen van de begrcoting zal aftreden, waarop een onzijdige regeering ver kiezingen zal uitschrijven. De berichten over onderhande'ingen tus schen de regeeringsgezinde en de afgeschei- den democraten houden aan. Het is niet ge- waagd te onderstellen, dat deze loopen over een wapenstilstand op voorwaarde van het plan der regeering, dat door Grel is ont- vouwa. amerjka, DE REIS VAN HOOVER. Het complot te Buenos-Ayras. In ons vorig nummer hebben wij gemeld, dat de politie te Buenos Ayres een complot had ontdekt tegen Hoover. Aanvankelijk wil- den de autoriteiten niets loslaten over deze kwestie, maar thans komt er wat nader nieuws door over deze onverkwikkelijke zaak. Reeds geruimen tijd hield de politie te Bue nos Ayres een oogje op bepaalde personen die van vijandigheid jegens de Ver. Staten verdacht werden. Bij een huiszoeking werden bommen, revolvers, dynamiet en een kaart van het spoorwegnet gevonden. De politie meent dat het plan was gemaakt om een bom op de rails te p.laatsen van den trein, waarmee Hoover zou komen, juist voor de aankomst in Buenos Ayres op heden, Don derdag. Er hebben twee arrestaties plaats gevon den. Een belangrijke politiemacht is te werk gesteld om voor Hoovers veiligheid te waken. Het Amerikaansche gezantschap te Buenos Ayres is niet in bijzonderheden op de hoogte gebracht; het weet echter, dat de politie zich ijverig bezighoudt met het onder toezicht houden van die oersonen, van wie men weet dat zij vijandschap koesteren jegens de Ver Staten op grond van het gebeurde in het proces tegen Sacco en Vanzetti en de terdood- brenging van deze beiuen. en ook wegens he) optreden van de Ver. Stater in Nicaragua. Na den bomaanslag op een Amerikaan sche bank, omstreeks Kerstmis can verleder jaar, heeft de Argentijnsche politie het Ame rikaansche gezantschapsgebouw en de aat Amerikanen toebehoorende eigendomnier bewaakt. DE REGFERING VAN BOLIVIA ATGETREDEN. De regeering van Bolivia heeft haar collec* tief ontslag ingediend. In de motiveering van deze ontslag-aanvrage wordt o.a gezegd dat de aftredende regeering het bij den huidigen, gespannen toe.stand noodig acht, dat de ver- antwoordelijkheid door een zoo groot moge lijk dee' der politieke partijen wordt gedra- gen. Men verwacht dan cok, dat de afgetre- den minister van buitenlandsche zaken met het vormen van een nieuw kabinet zal worden be'ast, waarin alle politieke partijen zitting hebben. De heer M. Klokman, onderwijzer 5ev.rwijk in het U. L. O., vroeger t< Heemskerk, is benoemd tot schoolhoofd i< Twisk. Te 's-Gravenhage is geslaagd voor hei examen Wiskunde M. O. (Akte K 5) de heer N. Woestenfcurg uit Hoorn. DE WACHTGELDERSLIJST. De wachtgelderslijst telt thans nog 66 on- derwijzers, van wie 16 boven 55 jaar, en 17 onderwijzeressen. Een groot deel hunner is Roomsch-Katholielc. DE DIENST OP ENGELAND Wegens slecht weer is er gisterochtend geen vliegtuig van de K. L. M. uit Engeland vertrokken BROEK OP LANGENDIJK, 13 Dec. '28. Langedijker jroentenveilirig. Bloemkool le s. 10.90-/ 15.30; Bloemkool 2e s. 4.30 per 100 stuks; Roode Koolles. 3.207; Roode Kool 2e s. f 36.70: Gele Kool le s 35.30; Gele Kool 2e s. f 1.20 3.30; Deensche Witte Kool le s. 3 50 f 6; Deensche Witte Kool 2e s. 2.70— 4.30; Uien 9.30—/ 10.30; Drielingen 8.709.10; Grove Uien 8.70—/ 9.40; Bieten 2.90, alles per 100 K.G. Aarrvoer: 1800 stuks B'oemkool le s. Aanvoer: 1800 stuks Bloemkool, 3920C K.G. Roode Keol; 38000 K G. Gele Kool; 34800 K G. Witte Kool; 15000 K.G. Uien; 2000 K.G. Bieten. EIERVEILIMG SCHAGEN. SCHAGEN, 13 Dec 1928. Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal 21694 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prij zen als volgt: bruine 8.70—/ 10.70; witte 8.308.80—-/ 10.60; kleine witte 6 7 80. 374 stuks Eendeneieren 6.70. SCHAGEN, 13 Dec. 1928. Op de heden gehouden weekmarkt v/aren aanvoer en prij zen als volgt: 7 Paarden 100—/ 350; 4 Stieren 150400; 13 Geldekceien (mag.) 1.20275; 110 Geldekoeien (vette) 250400; 7 Kalfkoeien 240345; 7 Graskalveren 7090; 29 Nuchtere kal- veren 1224; 55 Schapen (vette) 36 45; 1011 Overhouders 2836; iO Varkens (mag.) 20—30; 107 Varkens (vette) per K.G. 0.68—/ 0.70; 104 Biggen 1218; 39 Konijnen 0.504; 61 Kippen 1.502.25; 16 Eenden 0.75 1.50; Hanen 1—/ 3; 72 K.G. Boter 2.15—/2.20. HOORN, 13 Dec. 1928. Op de heden ge houden kaasmarkt werden aangevoerd: 10 stapels Fabriekskaas 48 50; 1 st. Fabr. Commissie kaas 46.50; 1 stapel boerenkaas 47; in totaal 12 siapels, wegende 17926 K G. De handel was matig. NOORDSCHARWOUDE, 12 Dec. 1928. Bl. Aardappelen 4; Uien 9.20—/ 10; Drielingen 9Jo—/ 9.60; Grove Uier 8.809.30; Peen 4 40; Pten (kleine) 3—/3.20; Roode Kool 2 90—/ 3.80: Gele Kool 1.80—5.10; Deensche Witte Kool 3.506.40, alles ner 100 K G. Aanvoer: 400 K.G. Aardappelen; 11200 K.G. Uien; 2800 K.G. Peen; 102400 K.G. Roode Kool; 40500 K.G. Gele Kool; 60800 K.G. Deensche Witte Kool. WARMENHUIZEN, 17 Dec. 1928. Roo de Kool le s. 2.306.60; Roode Kool 2e s. 2.50-/ 4.70; Roode Kool (kale) 2.10 f 2.70; Gele Kool le s. 2.504.50; Gele Kool 2e s. 1.803.30; Deensche Witte Kool le s. 3 505.40: Deensche Witte Kool 2e s. 2.30—/ 3.10: Deensche Witte Kool (uitschot) f 1 402.60; Drie lingen 9.609.80; Uien 9 20—/ 9.70; Grove Uien 8.608.90. Aanvoer: 58300 K.G. Roode Kool; 4300 K.G. Gele Kool; 19400 K.G. Deensche Witte Kool: 5700 K.G. Uiem

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 8