DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. den Heerv.d. Spek overKarakleikunde Dit nummer besfaaf nit 3 bladeit Honderd dertigste Jaargang Deze Conrant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonneraentsprijs bij vooruit'oetaling per 3 maanden voor Alkmaar /2.- hel geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewtjsnummers 5 cents. franco door PRIJS DER OEWONE ADVERTENTlENi Per regel /0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsrnfmte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/b HERMs. COSTER A ZOOM* Voordam C9. Directeur: C. KRAK. IR1JDAG Telef.nr. Administrafle 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37 06. iioofdredacteun TJ. U, AOEMA. 14 DECEMBER Uit het IPaipiement Den Haag, 13 December 1928 Met frisschen moed heeft de Tweede Ka- mer zich heden gezet aan de behandeling van de Begrooting van Defensie en dat de spreek- lust der leden nog onbezweken is, hebben wij hedenmiddag ervaren. Het lijstje der spre kers, die bij de algemeene beschouwingen het woord wilden voeren, bevatte reeds dadelijk dertien namen en wij zouden niet gaarne wil- len profeteeren, dat zich daar nog niet een paar bij zullen voegen. Daar bovendien de breedsprakigbeid van sommige leden zoo groot is, dat zij aari het hun bij rantsoenee- ring gegeven tijdsbestek van een uur nog niet genoeg hebben, lijkt het ons onwaarschijnlijk, dat nog deze week de Indische Begrooting, die ook op de agenda staat, aan de orde zal komen. De eerste spreker van den middag, de heer Van Rappard (Vrijheidsb.) maakte geen mis- bruik van den tijd. Wat hij op zijn hart had zei hij kort en zakelijk. Hij waarschuwde te- gen de ontwapeningsbeweging, waarop hij thans evenwel niet dieper wilde ingaan. Zijns inziens kan er op onze defensie voor het oogenblik niet verder worden bezuinigd en in het bijzonder waarschuwde hij tegen verdere inkrimping van het beroepspersoneel. Op het stuk van opleiding van de reserve-officie- ren gaat men de goede richting uit, maar men doet verkeerd de opleiding der beroeps- officieren stop te zetten. Ook waarschuwde de spreker tegen beknibbeling op de oefenin- gen in groot verband. Vervolgens de marine besprekende, achtte de heer Van Rappard hel te betreuren, dat er geen reserveschepen zul len worden gebouwd. Die zijn noodig voor onze defensie en voor vlagvertoon, waarvan men het nut niet mag onderschatten. Wat be- treft de concentrate van de vliegdiensten, sprak hij den wensch uit, dat deze niet haar beslag zal krijgen zonder dat het Parlement er in gekend is. De heer Deckers (R.I<.) meende ook, dat men met bezuiniging niet zoover mag gaan, dat onze weerbaarheid er onder lijdt. Zijns inziens zijn de uitgaven voor de landsverde- diging ten onzent niet bovenmatig. Als het lagere beroepspersoneel niet altijd geschikt voor zijn taak blijkt, dan is dit wel te wijten aan te groote inkrimping er van. Spr. drong intusschen aan op opnemmg van militairen in den Centrale Commissle voor georganiseerd overl tj- Er ontbreekt nog veel aan de rechtspositie der onderofficieren en spr. acht dit zoo ernstig, dat als de mi nister geen bevredigende toezeggingen op dit punt doet, hij wellicht met een motie zal ko men, al is dit nu niet zijn gewoonte. Wijder's drong spr. aan op opheffing van het huwe- lijksverbod voor de marechaussees. De bepa lingen voor een trouwvergunning kunnen werkelijk niet door den beugel. Dan heeft hij ook gewezen op de zonder linge bepalingen en de even zonderlinge toe passing van de Kringenwet, die van 1853 dagteekent en in geen enkel opzicht in over- eenstemming is met de tegenwoordige toe- standen. Ten slotte heeft de heer Deckers nog met nadruk betoogd, dat het instituut van vooroefening moet worden in stand gehou- den en niet gesaboteerd, gelijk in militaire kringen wel soms het geval schijnt te zijn. Dit laatste was de volgende spreker, de heer K. ter Laan (S. D. A. P.) met hem eens, maar dat was dan ook het eenige punt van overeenstemming tusschen de beide spre- kers. De heer Ter Laan heeft trouwens in zijn rede van een uur deze zaak betrekkelijk ter loops besproken. In hoofdzaak was zijn rede gericht tegen de instandhouding van een gewapende actie buiten het eigenlijke leger, waarmee hij het oog had niet alleen op cte marechaussee en de militaire politie, doch jn de voornaamste plaats op den bijzonderen Vrijwilligen Landstorm, die, 60.000 man sterk, door de regeering gesubsidieerd wordt met f 346.000 en waarover de regeering toch eigenlijk niets heeft te zeggen. De heer Ter Laan was daarover maar niet uitgepraat en het werd er niet beter op, toen de heer Duy- maer van Twist, de leider van den Bijz. Vrijw Landstorm, hem met niet altijd vriende- lijke interrupties in de rede viel en het hem zoo lastig maakte, dat de Voorzitter ten slot te den heer Duymaer gelastte naar zijn plaats te gaan. Intusschen heeft ook minister Lambooy den spreker herhaaldelijk gei'nter- rumpeerd om hem op misvattingen te wij- zen, zoodat we kunnen verwachten dat deze bewinasman, wanneer hij aan Let woord zal komen, den heer Ter Laan duchtig van ant- woord za! dienen. De heer Duymaer van Twist (A.R.) volg de hem als spreker op, doch is, vermoedelijk omdat hij zijn rede op schrift had gesteld, niet diep ingegaan op het beioog van den heer Ter Laan. Hij heeft in hoofdzaak kri- tiek geoefend op de samenvoeging van de departementen van Oorlog en Marine, welke feitelijk niets meer was dan een nevenschik- king. Evenals de heer Van Rappard had hij geen vrede met de schorsing van de opleiding van de beroepsofficieren. Pe heer Van der Bilt (R K.) heeft vervol gens een aantal personeelsklachten van het marinepersoneel overgebracht, de heeren Smeenk (A.R.) en Hiemstra (S. D. A. P.) hebben de partij opgenomen voor de kleer- makers, die zonder aanstelling voor het de- partement werken en dus geen aanspraak kunnen maken op pensioen of zelfs gratifica- tie, wanneer van hun diensten geen verder gebruik wordt gemaakt. Zij staan in geen en kel verband met het departement, dat ze zelfs niet kent. Morgenmiddag voortzetting van de be- sprekingen. Oagelijksch ©werzicht. DE ZITTING VAN DEN VOLKENBONDSRAAD. Besprekingen tusschen Briand, Chamberlain en Stresemann. De beide eersten optimistisch. Stresemann's positie zwak? Het is gisteren een beiangrijke dag geweest in den Raad van den Volkenbond. Belangrijk, omdat de drie groote politici Chamberlain, Briand en Stresemann voor het eerst bij el- kaar geweest zijn en met elkaar besprekingen gehouden hebben. Eerst had Briand in zijn hotel een dejeuner aangeboden aan de leden van den volkenbondsraad, waarbij hij Cham berlain en Stresemann aan zijn zijde had. Later op den dag heeft Briand een langdurig onderhoud gehad met den Duitschen minis ter, waarna de besprekingen te zamen met Chamberlain werden voortgezet. Wat er nu eigenlijk besproken is en welke resul'taten die besprekingen zullen hebben, moet gegist worden. Er wordt wel over ge- sproken, er worden wel z.g. logische gevolg- trekkingen gemaakt, maar zeer waarschijn'ijk weten alleen de drie staatslieden zelf, of ten- gevolge na -die besprekingen de pohtieke at- mosfeer in Europa opgeheiderd is. Briand heeff zich wel zeer optimistisch uitgelaten, maar dat'c!oet'hij altijd, zoodat men daaraan nigtveel. heefj. Chamberlain, de Engelsche .gedeiegeerde, deed eveneens zeer optimistisch Hijverklaarde zelfs, dat de Duitschers met minder pessimisme zouden weggaan, dan waarmee zij gekomen waren. Overigens kan men uit de uitlatingen van Chamberlain op- maken, dat te Lugano niets bizonders zou gebeuren en dat alleen een verhoogd vertrou- wen het gevolg van de besprekingen zou zijn. Veel is dat niet, maar als dit waar mocht zijn, dan kan men reeds.tevreden zijn! Echter,. de Duitschers willen, dat Strese mann met iets- tastbaars naar Berlijn zal te- rugkeeren, iets wat ook voor de positie van dezen minister wel wenschelijk zou zijn. Met enkel vertrouwensuitingen, die per slot van rekening een kwestie van subjectief gevoel zijn, kan Stresemarin's podtie in Duitschland niet.versterkt worden. In kringen, die Stre- semann's politick in Duitschland steunen, is men bevreesd, dat de toenadering tusschen Frankrijks en Duitsdi'ands zienuwijze die nu heette verkregen te zijn, een toegeven van Stresemann inzake het vaststellen van een verzoeningscommissie noodig heeft gemaakt De aanhangers van Stresemann echter zijn bang, dat een -cjergelijke concessie door den Duitschen Rijksdag niet zal worden aan vaard, tenzij Stresemann zich zal kunnen be- roepen op tegenprestatie van Briand op het gebied van het herstel en de ontruiming van het bezette Rijnland. De mo-eilijkheid van Stresemann's positie springt des te meer in het oog, als men be- denkt, dat op hetzelfde oogenb'jk, dat Strese mann het onderhoud met Briand had, de Duitsche rijkskanselier Miiller een rede hield over de internationale politick. Men be- schouwt Muller's rede als een indirecten aanva! op Stresemann. Het zou dus heeH maal niet te verwonderen zijn, als het binnen- kort uitloopt op een uitbarsting in den Duit schen Rijksdag en het is dan te vreezen, dat Stresemann het loodje zal moeten leggen. Om echter tot den Volkenbondsraad terug te keeren, Chamberlain heeft de Engelsche journalisten ontvangen en gezegd, dat de be sprekingen tusschen de ministers onderling voor het opruimen van gerezen misverstan- den van nut zijn geweest. Chamberlain be- vestigde nog eens. dat de Engelsche regee ring de bezetting zoc spoedig mogelijk op- geheven wil zien. Dat kan echter nog wel even duren! Tenslotte heeft de Raad zelf besloten, de •opium-kwestie aan te houden tot de volgen de zitting, die in Maart gehouden zal wor den. der bemanning en nadat ze den kapitein en bootsman in hun hut hadden vastgebonden en de overige bemanning naar't voornoder had den gedreven, waar ze opgesloten werden, koerste het schip naar een naburig eiland, vanwaar in jollen ruim 200 roovers aan boord kwamen, die den passagiers alles afna- men wat van hun gading was. De buit heeft echter niet meer bedragen dan een goede dui- zend' pond en eenige sieraden, daar de meeste passagiers tot de volksklasse behoorden. De roovers hebben het schip daarna verla- ten, waarop de paar trouw gebleven Chinee- zen den kapitein hebben verlost. ENGELAND. DE SCHIPBREUK VAN DE CELTIC. Deskundigen hebben gisteren, na een on- derzoek door duikers, waarbij nieuwe be- schadiging van het middenschip vastgesteld was, v.erklaard, dat het afbrengen van de Celtic in geen geval vroeger kan geschieden dan over 14 dagen, wanneer het tij weer gunstig is. Dan zal in elk geval nog een po- ging worden ondernctnen. Men gaat intusschen voort met het lossen der lading, wat groote moeilijkheden ople- vert, omdat de machinekamers vol geloopen zijn en aan boord geen stoom meer gemaakt kan worden. Bovendien is er groote kans dat het water de 9000 ton mais zal bereiken, die een deel der lading vormen, en dat door uit- zetting van de mais het schip zal barsten. Gisteren schenen de schotten echter nog weerstand te bieden, maar de mais die onder- in ligt is niet meer te bereiken. Buitenland CHINA. DE CHINEESCHE ZEEROOVERS. De Chineesche zeeroovers hebben Woens- dag op 20 mijl van Hongkong weer een Chi- neesch schip buitgemaakt, dat onder beve! stond van een Zweedsc*" kapitein, die de eeni ge vreemdeling aan boord was. Zes als pas- sagier vermomde zeeschuimers bleken ge- meene zaak te hebhen gemaakt met 5 leden VERKLARINGEN VAN RAMSAY MAC DONALD. Over zijn bezoek te Parijs. In een gesprek met den parlementairen me- dewerker van de Daily Herald heeft Ramsay MacDonald, de leider der arbeiderspartij, zich buitengewoon voldaan getoond over zijn korte bezoek aan Parijs. Hij en Greenwood hadden overal harte- lijkheid en belangstMlmg ontmoet. Wij had den het genoegen, vervolgde hij, met de voor naamste mannen in het openbare leven van Frankrijk te spreken, o.w. Poincare, de voor zitters van den Senaat en de Kamer, hoofd redacteurs van groote bladen, professoren enz. Hun hartelijkheid en gastvrijheid waren werkelijk overstelpend. In sommige kringen vonden wij weliswaar de gewone beduchtheid ten aanzien van de tgenwoordige internationale toestanden, wij ontmoetten pessimisme wat de toekomst be- treft. De stand van het ontwapeningsvraag- stuk verontrust hen en zij beginnen een beet- je te wanhopen aan een werkelijk bevredigen de regeling van de kwestie. Tevens verheugt het ons te kunnen zeggen dat wij goede gronden hebbn om te hopen dat men spoedig tot een regeling van het her- stelvraagstuk zal komen. De meesten vonden dat de wenschelijkheid hiervan zoo voor de hand lag dat zij weigerden te gelooven dat er niet een of andere weg zou zijn, om haar te bereiken. In verband met de indrukken die Ramsay MacDonald bij zijn vorige bezoeken in Oos tenrijk, Tsjecho-Slowakije en Duitschland heeft opgedaan, heeft het bezoek aan Parijs in hem de hoop versterkt dat men een bloc van goedgezindheid tusschen de naties zal kunnen vestigen, dat in de eerste plaats ten doel moet hebben de grondslagen voor den vrede in Europa te leggen en ze daarna te behoeden. Greenwood zeide dat hem vooral het pres tige, dat MacDonald in Frankrijk geniet, ge troffen had. Blijkbaar had men in Frankrijk goede herinneringen bewaard aan den tijd waarin Mac Donald in 1924 aan het hoofd van het departement van buitenlandsche za- ken stond. DE ZIEKTE VAN DEN KONING. Het middag-bulletin van gisteren behelsde dat ,,de Koning vooruitging". Prinses Mary heeft op een gistermiddag in het St. James Palace gehouden liefdadig- heidsbijeeokomst verklaard: „Het zal u genoegen doen te weten, dat tot nu toe de toestand bevredigend is". Niettemin wordt van gezaghebbende zijde verklaard, dat nog emkele dagen zullen moe ten verloopen, eer men met zekerheid kan weten of 's Konings krachten toereikend zijn geweest om de zwakte te overwinnen, die het gevolg is geweest van de operatie. Tot zoo lang blijft de reden tot bezorgdheid bestaan De zekerheid dat de periode van zwakte het gevolg moest zijn van de operatie had geleid tot ernstige overwegingen bij de doktoren, al vorens tot het verrichten der operatie were besloten.Het nemen van het besluit om actie! in te grijpen was een hoogst ernstige zaak voor men er toe overging waren zoowel de Kon-ingin als de prins van Wales geraad pleegd. Het avondbulletin van gisteren luidde als volgt: ,Ofschoon de Koning nog steeds lijdt aan uitputting, is er hedenavond een geringe ver- betering Van's lijders toestand. De toestand der plaatselijke aandoening.) Tlijft tevredenstellend. (w.g.) Stanley Hewitt, H. M. Rigby, Daw son of Penn." De vierde zoon des Konings, prins George, bevindt zich op het oogenblik aan boord van den kruiser Durban, op weg naar New York Daar gaat hij over op de Berengaria, naar Londen. President Coolidge heeft in een telegram koning George gelukgewenscht met de eerste aanduiding van beterschap, die hem, Coolid ge, zooveel genoegen doet. Hij hoopt dat de verbetering zal aanhou- den. Met Kerstmis zal het geheele Koninklijke gezin bijeen zijn, naar men hoopt. Woensdag is de kruiser „Durban" met prins George, die als tolk aan boord dienst doet, uit Bermuda naar New-York vertrok- ken, waar hij zich op de „Berengaria" zal inschepen. Het schip vertrekt hedenavond naar Southampton en hij kan op zijn ver- jaardag, 20' dezer, terug zijn. De her tog van Gloucester, de derde zoon des Konings, zal op den avond voor Kerstmis uit Kaapstad terug kunnen zijn. BELGle. DE VERKIEZING VAN Dr. BORMS. Ongeldig verklaard De parlementaire commissie, belast met het onderzoek naar de jongste verkiezing te Antwerpen, besloot met algctneene stemmen behalve een van een Frontist om de verkie zing van dr. Borms ongeldig te verklaren. Zij zal Dinsdag een nieuwe zitting hou den, waarin een ambtenaar van het ministe- rie van binnenlandsche zaken een uiteenzet- ting zal geven van de kwestie van de over- dracht van den zetel. VOLKSU3RVERSITEIT. De uitgestclde Cursusavond van ANTI-VLAAMSCHE BETOOGINGEN TE LEUVEN EN TE BRUSSEL. Door de politie beschermd De door de Waalscht en ranskiljonsche stu- denten te Leuven op touw gezette protestbe- tooging tegen de viering, door de Vlaamsche studenten, der verkiezing van Borms, werd door den rector der katholieke Universiteit verboden. Zij ging echter toch door onder den vorm van een zoogenaamde patriotistische manifestatie, ingericht door een handvol fas- cisten. Een 500-tal studenten namen er aan deel; zij droegen spandoeken met de leuzen: „Weg met de Verraders!', „Leve Belgie!" enz. en begaven zich naar het monument der ge- sneuvelden, waar bloemen werden gelegd en de Brabangonne werd gespeeld. Bewaakt door een buitengewoon sLrke politiemacht, trokken de betoogers vervolgens door de stad onder het slaken van kreten als: „Weg met Van Cauwelaert!" „Weg met de Vlaamsche Moffen!" Zij werden door de Vlaamsche stu denten uitgejouwd en na afloop kwam het ook nog tot enkele schermuteselingen, waar bij Leuvensche fascisten klappen opliepen. Te Gent hebben de Vlaamsche nationalis ten, trots sneeuw en modder, een Bormsbe- tooging gehouden in het centrum der stad. Incidenten blijken zich daarbij niet te hebben voorgedaan. Te Brussel begaven een paar honderd leer lingen van het Katholieke Collegium Saint- Louis zich Donderdagmiddag naar 't Vlaam sche Huis, op de Groote Markt en het ge- bouw van het katholiek-Vlaamsche dagblad „De Standaard", waar zij een huilconcert hielden en onophoudelijk kreten uitstieten als .,Weg met Van Cauwelaert!", „Weg met de Cauwelaerts!" Vervolgens zongen zij de Brabangonne en de Marseillaise. Ook voor den boekhandel Gudrun, waar de Vlaamsche leeuwenvlag uithing en voor het redactiebu reau van de socialistische Peuple werd luid gejouwd door het groepje dat ook nog de Braban$onne ging zingen aan de deur van de ,.Etoile Beige". TURKIJE, NIEUWE HERVORMING. Verplichting tot het kiezen van een voornaam. De Turksche regeering zet haar hervor- mingen naar Europeesch model voort. Thans is een wetsontwerp ingediend, waarbij de Turken verplicht worden een voornaam aan te nemen. De regeering acht zich genoodzaakt tot dezen maatregel, omdat zij daarin het eenige middel ziet om een einde te maken aan de naamsverwarring onder de Turken. Duizen den Turken dragen n.l. denzelfden naam. Dit bezorgt zooveel last aan politie, posterijen, gemeentelijke- en staatsdiensten, dat besloten is er een einde aan te maken. ITALIe. ERNSTIG ONGELUK OP EEN ZWEEFBAAN. Volgens een bericht van de Piccolo uit Trente hebben in de gemeente Bronzolo vier arbeiders den dood gevonden bij een zweef- baanongeval. De wagen, waarin zij zich be- vonden, stiet bij het vertrek tegen een met ma- terialen geladen, omhooggaanden wagen, tengevolge waarvan de kabel bezweek en de arbeiders een 12 meter in de dieote stortten. zal worden gegeven op Dinsdag 18 December a.s. Drie hunner waren op slag dood, de vierde moest in stervenden toestand naar het zie- kenhuis worden overgebracht. BERGSTORTINGEN IN DE ABRUZZEN Tengevolge van den hevigen regenval van de laatste weken hebben in de Abrnzzen eeni ge bergstortingen plaats gehad. Geweldige rotsmassa's kwamen in het Sangro-dal neer en ongeveer tien huizen van het dorpje Villa Santa Maria werden geraakt, terwijl een huis geheel werd bedolven, waarbij een kind werd gedood en de ouders zwaar gewond. Ook andere dorpsbewoners liepen ernstige verwondingen op. Rotsen, die op het punt staan, omlaag te storten, bedreigen de nog onbeschadigde hui zen. DUITSCHLAND. 5 KINDEREN GESTIKT. Volgens een bericht in de Berlijnsche bla den uit Danzig is aldaar een ernstig ongcluk gebeurd. Een boer had, toen hij 's avonds met zijn vrouw de koeien was gaan melken zijn 5 kinderen alleen thuis gelaten. Toen de ouders terugkeerden vonden zij de deur van binnen gesloten. Eenmaal binnengekomen vonden zij hunne 5 kinderen dood op den grond liggen. De onmiddellijk ontboden dok- ter stelde gasvergiftiging vast. Het is waar- schijnlijk, dat een defect aan de kachel den dood der kinderen veroorzaakt hepft. EEN VECHTPARTH IN HET HAMBURGER PARLEMENT De heele commumstische groep voot vier weken uitgesloten. Bij de behandeling van een aanvullende begrooting voor de ambtenaarssalarissen is het in de burgerschap tot heftige tooneelen gekomen. Den communist Westphal werd het woord ontnomen, doch hij sprak door, waar op de tweede vice-voorzitter, die het voorzit- terschap bekleedd-e de v-ergadering schorste. Dit geschiedde eenige keeren achtereen, waar op Westphal uitgesloten werd. Hij weigerde echter de zaal te verlaten en verzette zich tegen de zaalwachters, die hem verwijdereu wilden. Er ontstond een algemeen gevecht tusschen de wachters en de communisten, zoo dat de voorzitter zich ten slotte genoopt zag de heele communistische fractie voor deze vergadering te schorsen. De communisten bleven echter in de zaal en zetten het gevecht voort, waarop de president hen voor vier weken uitsloot. Ten slotte verschenen er twaalf schiipo-agenten, die de communisten er uitgooiden. Onder hoerageroep en protes- teerende tegen deze behandeling verlieten die de zaal. FINLAND. DE FINSCHE REGEERING AFGE- TREDEN. Volgens een te Berlijn uit Helsingfors ont vangen telegram, is de Finsche regeering gisteren afgetreden, nadat een socialistische motie van vertrouwen door den Rijksdag met 83 tegen 82 stemmen was aangenomen. ZUID-SLAVle. ALLEEN OP REIS! Met den ochtendtrein kwam dezer dagen te Belgrado een zevenjarig Russisch meisje aan, dat de heele reis van Moskou naar de Servische hoofdstad alleen gemaakt had. Het doel van het kind was haar ouders te vinden. Het meisje was n.l. in de Krim ge- boren en toen het twee maanden oud was, door de ouders, die gevlucht waren, bij haar grootmoeder achtergelaten. De grootmoeder nam het kind later mee naar Moskou. Daar vernamen zij door bemiddeling van het Roo ds Kruis, dat de ouders van het kind zich te Belgrado gevestigd hadden. Het kind ging daarop den 4den December uit Moskou op weg naar Belgrado en kwam den lOden te Belgrado aan, waar het inderdaad haar ou ders op het aangegeven adres vond. Het kind droeg een bordje om den hals met haar naam en het adres harer ouders. Haar bagage be- stond uit een kartonnen doos, waarin zij eeb waren en haar poppen had meegenomen. AMER.KA, HET CONFLICT TUSSCHEN BOLIVIA EN PARAGUAY. lets minder spanning; de toestand echter nog ernstig. Reuter meldt uit Washington, dat de terug- keer van de Boliviaansche gedelegeerden op de Pan-amerikaansche conferentie, de span ning, geschapen door het conflict tusschen Bolivie en Paraguay, heeft doen verminderen In Bolivie zelf echter blijven nog velen zich als vrijwilliger aanmelden. Paraguay heeft maatregelen genomen om ook den staat van zaken het hoofd te bieden; de toestand wordt ernstig geacht. De leiders der politieke partij hebben toegestemd in de vorming van en commissie voor de nationale verdediging. Paraguay beweert, dat Bolivie troepen en oorlogsmaterieel bijeenbrengt bij de erens. ALKMAARSCHE COORANT tea. ajmwi'iuwJimusafKni JHBi IV

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 1