LUXE VERHUURINRICHTING GARAGE JAG. MET TUIN23ERSGLAS Noord-Hollandsche Siashandel, Rechtszaken SCuitst f^Barkiberichfen i AJHSTERDAIISCJHK BEIJKS die tot dusverre In den rang- van Dienstplich"- '.ige-Vaandrig gelijk met hunne lichting na let volbrengen van hunne eerste oefening slechts twee maal voor den tijd van 24 dagen voor herhalingsoefeningen onder de wapenen werden geroepen, thans verplicht zijn na het voleindigen van de eerste-oefening in tijd van vrede om het andere jaar voor ten hoogste 25 dagen in werke'ijken dienst te komen. Het gevolg van deze bepaling zal dan wel zijn, dat nagenoeg geen enkele Vaandrig zich meer aan eene benoeming tot reserve-tweede- luitenant zal onttrekken, zooals thans nogal eens voorkomt, doordat zij b.v. weigeren den eed of de belofte als officier af te leggen, of niet bereid zijn de voor eene benoeming ver- eisehte stukken over te leggen, want worden zij wel tot reserve-officier benoemd, dan zijn hinne verplichtingen lichter, omdat de re- serveofficieren na 2 jaar als zoodanig te heb- ben gediend, stechts eens in de 3 jaren voor 24 dagen onder de wapenen worden geroe pen en in de beide andere jaren de keuze heb- ben om de gecomprimeerde cursussen van 6 dagen, dan wel de winterbijeenkomsten nabij hunne woonplaats te volgen. NATIONALE BOEREN ONDERLINGE. Uitvoering Land- en Tuinbouw- ongevallenwet 1922. Woensdag werd te Utrecht in hotel f'Euiope de algemeene vergadering gehou- den van de Bedri>ereeniging „Nationale Boeren Onderlinge", voorzitter de heer T. van Delden te terwolde; directeur de heer H. Zeeman te Alkmaar. Uit bijna alle afdeelingen waren afge- vaardigden ter vergadering aanwezig. Bij de behandeling van het jaarverslag, de balans en verlies- en winstrekening bleek het volgende: De vereeniging telde aan het ejnde van net boekiaar 7080 leden, ingedeeld in 30 af deelingen, terwijl het verzekerd loonbedrag, met inbegrip der vrijwillige verzekering f 14.115.804.07 beliep, welk bedrag iets la ger is dan dat van het vorige boekjaar, waaruit kan worden afgeleid dat tengevolgp van de reeds vorig jaar genoemde malaise in het land- en tuinbouwbedrijf een verdere bezuiniging op het uit te geven loon is door- gevoerd. In totaal werden 1330 ongevallen in be handeling genomen, waaronder 48 gevallen van bedrijfsziekte. Afgewezen werden 26 ge vallen welke niet als ongeval in den zin der wet konden worden aangemerkt. Onder de 4 ongevallen met doodelijken afloop was slechts een getroffene, die op een definitieve rente recht hebber.de betrekkingen naliet. Aan 5 getroffenen die gedeeltelijk blij- vend invalide geworden zijn, werd een defi- nitieve rente toegekend. /Bovendien zullen, naar het zich laat aanzien, van 17 nog niet herstelde getroffenen nog eenige in aanmer- king komen voor een definitieve rente; hier- voor werd een bedrag gereserveerd. De verlies- en winstrekening geeft in ontvangst en uitgaaf een bedrag aan van 86 109 58, waarvan door de leden moest worden opgebracht 81.513.62, hetgeen overeenkomt met een omslag van 6 per 1000 jaarloon voor de groep landbouw en voor de overige groepen naar evenredigheid. Bovendien kwamen ten laste der afdeelingen de kosten van uitkeeringen en geneeskundige behandeling gedurende de eerste zes weken der arbeidsongeschiktheid, alsmede de eigen a^ministratiekosten. De balans sluit in debet en credit met een bedrag van 415.703.76, waaronder een ef- fectenbezit van 280.302.50. Er is een ruime reserve gevormd voor algemeene doeleinden, welke, hoewel nog niet voldoende zijnde om alle denkbare schokken op te vangen, geacht mag worden de in de wet vastgelegde algemeene aan- sprakelijkheid der leden voor de N. B. O. alleszins te kunnen waarborgen. De heer H. J. Wegerif te Amsterdam werd weder als accountant benoemd. De heeren J. Koert te Wolphaartsdijk en J. Flinterman R.Azn. te Loosduinen, perio- diek aan de beuit van aftreden, respectieve- lijk als bestuurslid en plaatsvervangend he* stuurslid, werden als zoodanig herkozen. Tot plaatsvervangend lid der financieele commissie werd, wegens periodiek aftreden van den heer C. P. Beyen te Benschop, ge- kozen de heer A. D. de Groot te Groningen. Voor de geschillen-commissie werden de aftredende heeren mr. A. T. Yos te Appin- gedam, J. F. Massink te Brurmen en H. Eisma te Bolsward wederom aangewezen. Van de obligatieleening, thans nog groot 45.000, zullen per 1 Mei 1929 wederom 10 stukken van totaal 5000 aflosbaar wor den gesteld. IUB1LEUM DER TYVEEDE NOORD- HOLLANDSCHE TRAMWEG- MAATSCHAPPIJ. Donderdag wapperde de vlag van het kantoor der Noord-Hoilandsche tram. Het was 40 jaren geleden dat de lijn Amsterdam —Edam werd geopend en daarmee het be- drijf dei mij. een aanvang nam Aangezien de omstandigheden, waarin de maatschap- pij tengevolge van de autobusconcurrentie verkeert, verre van rooskleurig zijn, was be- sloteu, den dag in het algemeen ongemerkt voorbij te doen gaan. Niet echter voor de 2 personen, die van den beginne af in haren dienst hadden ge- staan en thans dus persoonlijk op eene 40- jarige ambtsvervulling mochten terug zien, te weten de heeren W. Bouwes, stationschef te Voiendam en K. Schot, oud-onderploeg- baas, thans nog als terreinknecht werk- zaam. Zij werden ten kantore genoodigd en door den directeur onder aanbieding van een geschenk hartelijk toegesproken. Ook- van andere zijde mocht het hun aan belangstel- ling niet ontbreken. VERDWIJNENDE MOLENS. Te Scherpenisse (Tholen) staat een der nog overgebleven standaardmolens, genaamd het Zeepaard, die vermoedelijk in de 15de :euw is gebouwd. Zeker is het dat hij in 1574 inwendig werd hersteld en het reglement van let in 1594 door Maria van Nassau ter ilaatse opgerichtc C'oveniersgilde vermeldt, iat de gildebroeders op den toen nog eenigen korenmolen het recht hadden vrij te laten ma- len. Thans heeft de eigenaar besloten zijn be- drijf in een met motorkracht om te zetten en is ook deze molen ten doode opgeschreven, in dien niet een of andere vereeniging hem ais- nog uit sloopers handen redt. ARME KLEINE. Te Woudenberg dronk een driejarig kindje een kopje heete thee. Binnen eenige minuten overleed de kleine onder de hevigste pijnen. DE WEG HAARLEM—VELSEN. Vanwege den rijkswaterstaat is te Haarlem aanbesteed het maken van asphaltverhardin- gen en rijwielpaden op den rijksweg Haarlem Velsen, met verbreeding van drie vakken van aardenbaan en met aanleg van een ge- deelte nieuwe aardenbaan, in de gemeente Haarlem en Velsen. Raming 360.000. De laagste inschrijfster was de Mij. Wegenbouw te Utrecht voor 312.490. TULPEN NAAR AMERIKA. Van de veilingvereeniging „Flora" te Rijns- burg zijn de twee eerste kisten tulpen naar Amerika verzonden per K. L. M. naar Lon don en dan verder per schip, zoodat ze in 614 dag in de Ver. Staten zullen zijn. INBRAAK TE BERKEL. Gisternacht is ingebroken bij de firma A. Treurniet te Berkel. De brandkast was oper.gesneden en er werd een bedrag van on- geveer /600 vermist. Vingerafdrukken wer den niet gevonden en een onderzoek met een politiehond leverde evenmin resultaat op. De politie zet haar onderzoek nog voort. IJS EN SCHAATSENRIJDEN. Tengevolge van de strenge vorst en de windstilte van gisternacht is de welbekende „Amstelveensche Pool" geheel dicht gevro- ren. Ook de diverse wateren in de polders zijn met een ijslaag bedekt. Op de binnen- slooten werd reeds schaatsen gereden. BRAND IN SUIKERFABRIEK. Gisteravond is branc. uitgebroken in de benedenverdieping van een der suikerpakhui- zen van de Suikerfabriek en raffinaderij „Dinteloord" te Oud-Gastel (N.-B.) Hier was ongeveer 25 millioen K.G. suiker opge- slagen. De fabriek is in het bezit van 2 mo- torbrandspuiten, die terstond in actie kwa men en voorloopig er in slaagden de uitbrei- ding van het vuur tegen te houden. Zeer spoedig waren daarop motorstoomspuiten ter plaatse van de gemeente Dinteloord, de Coop. Glasfabriek te Dinteloord, Oudgastel, Steenbergen, Roozendaal, Oudenbosch en de Klundert. Omstreeks half elf was het gevaar gewe- ken. De brand woedde uitsluitend in de be nedenverdieping, terwijl de soliede gewapend betonconstructie stand hield en het vuur af- hield van bovenverdieping en dak. DE HOOGE WATERSTANDEN VAN DE VECHT. Gistermiddag werd rta oproeping door den heer mr. H. P. van der Hoop van Slochteren, burgemeester van Breukelen, op de provin ciate griffie te Utrecht een vergadering ge- houden van burgemeester van verschillende gemeenten uit de Vechtstreek, ter bespreking van de maatregelen, die in verband met de hooge waterstanden van de Vecht genomen kunnen worden. Het verkrijgen van eenheid in deze maatregelen werd noodzakelijk geacht en de vergadering besloot zich, onder vermel ding van vcrschillende mogelijkheden, met een adres ter zake te wenden tot de colleges van Gedep. Staten van Noordholland en Uirecht DRIJFIJS OP DE ZUIDERZEE. Op de Zuiderzee is vannacht veel drijfijs gevormd, waarvan de visscherij belemme- ring ondervindt. ALKMAAR TELEFOON 572 UITSLUITEND EERSTE KLAS WAGENS WAffMENHUIZEN, 14 Dec. '1M Roo'de Kool le s. f 3.507.50; Roode Kool 2e s. f 2.60—6.40; Roode Kool (kalle) 1.60— 5.70; Gele Kool le s. 2.204.40; Deen sche Witte Kool le s. f 3.50f 6.20; Deen- sche Witte Kool 2e s. 3.10—/ 4; Deensche Witte Kool (kale) 1—/ 4.20; Bloemkool .e s. 10.20; Drielingen 8.708 80; Uien 10.10—/ 10.40; Grove Uien 8.20— 8.70. Aanvoer51000 K.G. Roode Kool; 3600 K.G. Gele Kool; 24300 K.G. Deensche Witte Kool; 8225 K.G. Uien; 200 stuks Bloemkool. BILLIJKE TARIEVEN VANAF 15 CT. PER K.M. De Alkmaarsche Speenhoff-jubi leumavond. Er was een weinig sarcasme in zijn toon toen hij opmerkte, dat hij zich de opkomst wat grooler gedacht had, doch met zijn be- kende geestigheid liet hij er dadelijk weer op volgen ,,het zit hem niet in de kwanti- teit maar in de kwaliteit. Hier sta ik. Het is niet anders. M'ijn leven is altijd anders ge weest, dan ik het mij had voorgesteld." ALKMAAR, 14 Dec. 1928. In de heden gehouden veiling werd betaald voor: Andij- vie per 100 stute 0.404.10; Bloemkool le s. per 100 stuks 17.80—/ 26.10; Bl. kool 2e s. per 100 stuks 2.8010.80; Boerenkool per 100 stuks 1.906.40; Gele Kool per 100 K.G. 1.103.40; Gr. kool per 100 stuks 1.906.30; Knol- selderie per 100 stuks 4.108.40; Prei per 100 bos 4.10—/ 8.40; Pieterselie per 100 bos 3.405.70; Roode Kool per 100 K.G. 1.80—/ 6.40; Selderie per 100 bos f 1.807.90; Spruiten per 100 K.G. 2 38; Uien per 100 K.G. 1.70—/ 10; Wor- telen per 100 bos 2.808.40; Witlof le s. per 100 K.G. 2026; Witlof 2e s per 100 K.G. 6—/ 18. DE BOTERPRIJZEN. ALKMAAR, 15 Dec. 1928. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor Fa- brieksboter le s. 1.051.15; Fabrieks boter 2e s. 0.901; Boerenboter le s 1.05—/ 1.15; Boerenboter 2e s. 0.90— 1; Eieren (groothandel) 89; Eieren (kleinhandel) 6.50—/ 9.50; Eendeieren 6.40. ALKMAAR, 15 Dec. 1928. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 1 Paard; 8 MeTkkoeien 150 340; 25 Nuchtere kalv. (slacht) 14 38; 224 Vette Schapen 30—/ 40; Over houders 2332; 17 Schrammen 24 44; 131 Biggen (10 weken) 818; 1 Bok of geit 14. koopt U 't voordeeligst bij den ALKMAAR ZAADMARKT 35. 15.000 TEKORT. De gewezen procuratiehouder eener firma in kaas, die zich te verantwoorden heeft ge had ter zake van verduistering van 15000, werd door de Zesde Kamer der rechtbank te Amsterdam overeenkomstig den eisch van het O. M., vrijgesproken, omdat het ten laste egde niet wettig en overtuigend bewezen werd geacht. OM EEN ERFENIS VAN 80.000. Woensdag zijn voor het Hof te Leeuwar- den de pleidooien gehouden over de erfenis van Taetske Dijkstra, de te Drachten in 1921 overleden vrouw, die bij testament aan vier daar gevestigde corporaties haar geheele vermogen, ongeveer 80.000 had gelega- teerd. De wettige erfgenamen hebben de geldig- heid van het testament aangevochten en ae rechtbank te Leeuwarden heeft op grond van een rapport van drie psychiaters het testament nietig verklaard. Van dit vonnis is beroep aangeteekend bij het Hof. Drie en twintig getuigen zijn gehoord van de zijde der testamentaire- en 33 van die der wettige erfgenamen. Onderling weken de verklarin- gen der getuigen zeer belangrijk af. Een strafvervolging tegen vijf van meineed be- schuldigde getuigen is geeindigd met vrij- spraak. In verband met het feit, dat het wensche- lijk was om eerst den uitslag der strafver- volg af te wachten, was de datum der plei dooien vastgesteld na afloop dier vervol- ging. Voor de testamentaire erfgenamen trad als pleitbezorger op mr. J. w. Tijsma te Leeuwarden. Deze ving zijn pleidooi aan met de be- hancte'ing eener grief tegen het vonnis der rechtbank, ontleend aan het feit, dat, terwijl er vier wettige erfgenamen waren, tegen slechts drie hunner de procedure werd ge- voerd, de rechtbank niettemin de vordering had toegewezen. Voorts betoog'de plelter in den breede, dat uit de gehouden getuigenverklaringen geble- ken was, dat de deskundigen bij het samen- stellen van hun rapport slechts over weinig gegevens beschikten en het beeld van Taets- ske, na de uitvoerige getuigenverhooren voor het Hof, geheel anders was. Pleiter ging n3 of de symptomen, door de deskundigen als vaststaanae aangenomen, (stereotype hou- ding, mutisme en autisme) inderaaad aan wezig waren en eindigde met zulks te ont- kennen. Pleiter schetste de erflaatster als iemand, die, hoewel zonderling in haar Ieef- wijze, zeer goed bij was op financieel gebied en wier testamentaire beschikking geheel lag in haar levenslijn. Hij concludeerde dat het Hof 6f zou uitmaken, dat de getuigen verklaringen onderling te veel afweken dan dat cen juist beeld van de erflaatster gecon- strueerd kon worden, 6f dat het Hot op- nieuw deskundigen zou benoemen. Mr. J. de Vrieze, advocaat te Amsterdam, optredende voor de verwanten der eflaatster, die de nietigheid van het testament wenschen uit te lokken, concludeerde tot bevestiging van het beroepen vonnis. In den breede be- toogde hij, dat uit de verklaringen der ge tuigen met genoegzame zekerheid viel af te leiden, dat de testatrice inderdaad niet over genoegzame verstandelijke vermogens be- schikte om haar uitersten wil te bepalen. Haar teruggetrokken leefwijze, het feit dat zij steeds zittende werd aangetroffen, haar onverschilligheid bij verschillende gebeurte* nissen, de verwaarloozing van huis en erf, waren volgens zijn opvatting symptomen, dier er op wezen dat de psychiaters in hun rapport terecht tot de conclusie waren geko- men, dat zij lijdende was aan dementia prae- cox. Uitvoerig werd hierna nog gere- en gedu- pliceerd. De pleidooien duurden ongeveer vier uren. De conclusie van den procureur- generaal zal 16 Januari e.k. worden geno men. M1SHANDELING MET DOODELIJ KEN AFLOOP. Voor de rechtbank te 's-Hertogenbosch heef terech gestaan een arbeider, wien ten laste was gelegd, dat hij in den nacht van 19 op 20 Oct. 1928 te 's-Hertogenbosch op- zettelijk E. Thijssen van Let leven heeft be- roofd, althans hem zwaar lichamelijk letsel heeft toegebracht, door hem, Thijssen, met een mes te steken, zoqdat deze kort daarna is overleden. Na uitvoerig getuigenverhoor requireerde het O. M. zeven jaar gevangenisstraf we gens zware mishandeling den dood tengevol ge hebbende. van 15 December 1928. Hfoord-Hollandsch liandboiiwcrediet (Ontvangen per diaadlooze telefoon). Opgave van N.V. EIERVEtLING NOORDHOLLANDS NOORLERKW ARTIER. ALKMAAR, 15 Dec. 1928. Op de heden gehouden eierveiling waren in toiaal 65000 stuks Kipeieren, waarvan de prijzen als volgt: 56—58 8.10—/ 9.50; 58—60 9— 10; 60—62 10—/ 11; Bruin: 10.60— 11.10; K'eine /.5.9B-/ 8. 3000 stuks Eendeieren 7.30. BROEK OP LANGENDIJK, 15 Dec. 1928. Langedijker Groentenveiling. Bloem kool le s 6.808.40; Bloemkool 2e s. 1.802.30 per 100 stuks;. Wortelen 4.80; Roode Kool le s. 37 30; Roode Kool 2e s, 2.207; Gele Kool le s f 2 5.40; Gele Kool 2e s. 1.70—/ 3.40; Witte Kool f 3.306.30; Uien f 9.80— 10.60; Drielingen 99.40; Nep 11.90 ailes per 100 K.G. Aanvoer: 3600 staks Bloemkool; 3150 K.G. Wortelen; 100.000 K.G. Roode Kool; lOQ.OOO K.G. Gele Kool; 52.000 K.G. Witte Kool; 32.000 K.G. Uien. NOORDSCHARWOUDE, 14 Dec. 1928. Bravo's 2.60; Uien 9.20—/ 10.30; Drie lingen 8.50—/ 9.20; Nep f 12.60; Grove Uien 8.80—/ 9.40; Peen f 4.204.60; Peen (kleine) 2.30—/ 2.90; Roode Kool 2.807.20; Gele Kool 1.80—/ 4.90; Deensche Witte Kool 36.20; Kroten 23.20; alles per 100 K G.; Bloemkool le s. f 7.2011.90; Bloemkool 2e s. 1.30 4.10 per 100 stuks. Aanvoer: 500 K.G. Aardappelen; 24200 K.G. Uien; 7200 K.G. Peen; 180800 K.G. Roode Kool; 57800 K.G. Gele Kool; 114400 K.G. Deensche Witte Kool; ^00 K.G. Kro ten: 1400 stuks Bloemkool. STAATSLEENINGEN, v orige Koers HVs -sari Vorige koers Koers op heden 11 uur ffi man die zoozeer de Hollandsche deftigheid en schijnheiligheid heeft gehekeld, moeilijk van een Nederlandsche regeering een on- derscheiding kan krijgen, ook al maakte hij af en toe een gelegenheidsgedicht, tot lof van de dragers van het gezag. Het is begrijpelijk, dat de dichter, die in den Haag, Rotterdam en Haarlem de vol- doening had, dat alien die niet onver- schillig zijn voor het artistieke en cultureele gebeuren in ons land, zich beijverden om van hun waardeering te doen blijken, en die zelfs in Hoorn op gepaste wijze bij het ju- bileum gehuldigd werd, van Alkmaar een grootere verwachting had gehad. Wij zijn het echter eens, met een bekend dichter uit onze omgeving, die hem in de pauze ver- zekerde, dat hij verkeerd doet Alkmaar dit opzicht te hoog aan te slaan, aangezien onze gemeente in artistiek opzicht toch niet veel meer is dan een stadje van klein bur- gerlijke deftigheid. Het moet overigens den dichter-zanger een voldoening zijn geweest gisteravond te hebben ervaren, dat zij die wel aanwezig waren, zijn werk zoodanig op prijs wisten te stellen, dat meermalen het applaus tot een ovatie werd. Buitengewone voldoening moet het hem hebben geschonken, dat het publiek het be- wijs leverde ook het optreden van zijn vrouw, zijn zoon met diens echtgenoote en niet het minst dat van zijn dochtertje, te waardeeren op een wijze die het verdiende De familie Speenhoff toonde zich gister avond een cabaret-ensemble van de beste soort, dat wij gaarne nog eens spoedig Alkmaar terug zien. K. in Slechts een 150 bezoekers woonden gis teravond in ,,'t Gulden Vlies" den jubileum avond van Neerlands grootslen dichter-zan ger bij. Geen enkel bloemstuk en geen enkel woord van waardeering, doch een enthou siast publiek, dat veel vergoedde bij deze Alkmaarsche tekortkoming tegenover den man, die als dichter van het levenslied ons land door velen is gevolgd, doch nog door niemand is overtroffen, ja zelfs niet geevenaard. Men zag het den dichter-zanger met zijn onafscheidelijke luit niet aan, dat hij jaar is, 25 jaar gehuwd en reeds 25 jaar als vertolker van het Nederlandsche levenslied optrad. Hiermede had hij weer dadelijk con tact met het publiek, dat ook zijn ironie verstond, toen J ij zijn voornemen te kennen gaf om voor een volgend optreden een van zijn navolgers te verzoeken om voor een Alkmaarschen avond zijn repetoire op te maken, overtuigd als hij was, dat dan de opkomst wel grooter zou zijn. De dichter vertelde hoe hij moet ervaren, dat men hem van alle kanten copieert en daarbij succes heeft, wat hij zich in dezen tijd van voorliefde voor margarine kon be- grijpen. Dat men daarbij Speenhoff echter wel eens vergat, vond hij minder plezierig. Dank bracht hij echter aan de Alkmaar sche bladen voor hetgeen zij over hem had den geschreven, Het had hem goed jfedaan, dat Mr, Kamp hem bij zijn huldiging in den Haag den prins van de Nederlandsche dichter-zangers had •genoemd. Hij hoopte dit nog lang te blijven. ,,A!s er nu maar geen revolutie komt on der de dilettanten, want dan koppen zij mij er uit", zoo liet hij hierop weer humoris- tisch volgen, tot vreugde van zijn gehoor. Dat hij van den Belgischen koning een onderscheiding mocht ontvangen, voor het werk dat hij voor de Hollanders in het bui- tenland had gedaan, scheen hij heel gewoon te vinden, doch blijkbaar begreep hij niet, dat de Nederlandsche regeering hem niet op dezelfde wijze had erkend voor het werk door hem in de mobilisatiejaren verricht. Dichters zijn toch naieve menschen. Speenhoff moest toch begrijpen, dat een ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. Dir. J. V I S S E R. 1000 5 1919 BANK-INSTELLINGEN. Kol. Bank Indische Back Handel Mpij Cert. v. Resc Fransche Banken (3) INDUSTR. OND, BINNENL, Centr. Suiker Aand. Loll. Kunstzijde Jurgens Gew. Aand Margarine Unie v. Berkels' Patent Int Viscose Maekubee Nederl, Kunstzijde Philips Gloeilampen Gem. BezitI INDUSTR. AAND. BUITENL. Anacondai Beth. v. Steel C. v. A. Steel comm Zweedsche Lucifers SUIKER MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult Vorstenl Dito actions Poerworedjo t MIJNBOUW. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd Rubber ........it Bandar Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rotterd. Tapanoeli Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart ,i Gem. Eig, Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij, Nederland. Paketvaart Oude Boott Holl Stoomboot Niev Goudriaan Rotterd. Lloyd SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm Marine pref TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMERIKA. Southern Rails Union Pacific Wabash "Exdividend. Koers van heden te plm. pl.m. pl.m. pl.n*. 10.30 10.45 11.- 11.16 233 239 mmm 240 241 1601/, I6O1/2 169 1693/8 736 7321/j 732V2 736 78i/2 79'/, 1927, 192 380 378 2875/8 287-1 237 3/4 2883/4 2827, 282 283-4 284 284 98% 156 155 154-5 4041/2 405 405 77 31/, 777 775-9 772-4 21UA6 - 82% 801/2 155% 1517, 422% 679V, 684-5 684-8 687-91 688 360 375 103% 152i-3^ 131.50 1311/2 384 3851/2-6 385 403% 404 403% 4051/i-1 234 233i/2 233.1/, 232 15% 158 160 159-60 304 mmm 1401/, 9^ 1827, - 182 184% 11% 11% 81 783/t.g 20v% 210 199% 233% 234 927, 62 117% 61/16 367, 36 1761/2 176 4391/4 436 4387, 43874.| 509 508 508 5221/2 522 521% 142 140 - 207 73% 74 - fExclaim. PROLONGATIE vorige koers 4f pCt, heden 4«/« pCL WISSELKOERSEN AMSTERDAM. (Belga) Londen Berlijn Parijs Brussel Bazel Weenen p. Sch. Kopenhagen Stockholm Oslo NIET OFFICIEEL. New-York Italie f.iiciitc 100 12.07% 59.341/a 9.73 34.621/2 47.96 35.071/2 66.45 66.60 66.40 2.49 13.05 12.07*/. 59.341/, 9.73 34.621/, 47.96 35.021/. 66.420, 66.60 66.40 2.49 13.04

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 11