SlkmiaraSs Cmraot. De wettige ErfgutHt HsrMdertigste Jairug. JTlaaiidag- 11 December. NIEUWJAARSW121SGHEN. kbb 11, LUTON. -httekje Sfadlsnieuws .V. Alkmaarsche ExportveilSng. tfo. 299 1928 Aanwezig aan het Bureau van politic. Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 11, 12, 13 en 14 December 1928: honde- penning; roode muts; portemonnaie met inh, ring; ring met 2 sleutels. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 11, 12, 13 en 14 December 1928: naaigarnituurtje, D Berkhouwer, Hofplein 22; bruin lederen handschoen; L. Smit, Tienewal 13; jongens ias, P. Joon, Oudegracht 14; autosleutel, C Groen, Omval 16; kinderportmonnaie, Th Roosendaal p/a J. Eeken, Spoorstraat 54; duimstok, J. Blokker, Schermerweg 5: paar jongenskousen en kraagje, H. Lijnbach, Door E. PHILIPS OPPENHE1M. Geautoriseerde vertaling van Mej. E. J. B 17. „Zooals je wilt natuurlijk", stemde zijn oom In. „Je moet daar vooral letten op het mooie uitzicht, Francis. Iedereen vindt het praehtig. Wij zullen je terugkomst afwachten." De beide mannen begaven zich naar het terras. Lord Henry sloot de glazen deur ach ter hen. De fami'ie wisselde blikken, waarin twijfel lag. „Ik vraag mij af, wat hij van plan is te doen voor de bedelaars?" merkte Monica op. „Ik weet het niet, voegde Eustatius er somber aan toe. Ik ben bang voor den blik van dien kerel." „Dat moet je niet zeggen, protesteerde zijn tnoeder, hem aankijkend over haar bril, ter- wijl haar breiwerk een oogenblik in haar schoot rustte. Je moet bedenken, dat zijn le- ven de laatste jaren ontzettend moet zijn ge- weest. Die arme monniken krijgen nooit ge- noeg te eten, en hun genoegens zijn natuur lijk beperkt Ik vermoed, dat zij zelfs geen ver lof hebben orn naar een bioscoop te gaan „Wat ik vooral vrees", verklaarde zijn va- der, „is dat hij zal wenschen zijn geheele in- komen te besteden aan de stichting van een of andere godsdienstige instelling hier." „Tn het ergste geval", zuchtte lady Henry, Oudegracht 104; belastingmerk in £tui, Of- fenberg, Schermeerstraat 9; kinderschoentje, H. v Houten, 2e Kanaalstraatlbruine hond, P. v. d. Struis, Huiswaard; beursje in doosje, P. J. Korver, Achterstraat 20; portemonnaie met inh., J. Kroone, Schermerweg 6; leeren pantoffel, J. Stam, Eilandswal 10; kinder- portemonnaie met inh., J. Theesing, Kweeren- pad 8; muts, G. Meeuwse, Boezemsingel 43; dop van eeri vultpotlood, C. Termaat, Nieu- wesloot 42; sleutel, W. Woert, Vogelenzang 6; portemonnaie met inh., S. Meuleveld, Tulpstraat 4; sierspeld, T. Goes, Huygbrou- werstraat 14; fitterstangetje, W. Koning, 2e Kanaalstraat 15; broche, A. Brasser Laat 128; fabriekspenning, P. Kraak, Overdie- straat 36; ring, K. Koning, Kennemerstraat- weg 161. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier- van kennis te geven aan het Bureau van poli tie. Dinsdag 18 December. HUversum, 1071 M. 10.10.15 Morgen- wijding. 12.152.— Concert door het Boris Lensky Trio. 2.2.30 Praatje over kookkunst door P. W. Kers. 3.4.— Kniples door Mevr. de Leeuw van Rees. 4.5.Micro- foon-debutanten. 5.306.45 Concert door het omrcep-orkest on der leiding van Nico Treep. 6.45—7.15 Pianoconcert door Coba Ryneke. 7.15—7.45 Engelsche les, gevorderden. 8.05 8.35 Boekbespreking door Dr. P. H. Ritter Jr. 8.35 „De Rozenkrans", tooneelspel in 4 bedr. door A. Bisson, naar den reman van L. Barclay „The Rosary". Enny de Leeuwe in de hoofdrol. Hu'zen, 340.9 M. (Na 6 uur 1852 M.) (Uitsluitend K. R. O.) 12.30—1.30 Concert door het K. R. O.-Trio. 5.306 30 Gramo- foonmuziek. 6.307.Duitsche les. 7. 7.30 Kerk'atijn. 7.30—8.— Spr.: Mr. M P. L. Steenberghe: Gezin, Staat en Maatschap- pij. 8.8.30 Spr.: Dr. C. Meuleman: De nood van de ongehuwde moeder. 8.30 Radio- Tooneel „Zijn Revanche", tooneelspel in 3 be- drijven door J. van Randwijk. Het stuk speelt in de tegenwoordigen tijd in een industrie- stadje. le en 2e bedr. ten huize van van Es. 3de bedrijf op het prive kantoor van Room. Muzik. medewerking van het Amsterdamsche orkest „Sfephan Partos", onder leiding van M. v. d. Ende. Daventry, 1600 At. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12..20 Concert. Vecepino Trio en W„ Jackson, bariton. 1.202.20 Or- kestconcert. 3.20 Schoolliedies. 4.20 Orkest- conecrt. 5 35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsberichten. 6.50 Muziek 7.05 Schu bert's pianosonaten. 7.20 Lezing. 7.35 Mu ziek. 7 45 Lezing over postzegels. 8.05 ..Bethlehem", kerstspe1 in 3 scenes van Bern Walke. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Lezing. 9.50 Nieuwsberichten. 9.55 De militaire kapel en A. Clatvton tenor. 10.5511 20 Dans- muziek. 1120—12.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris"1750 Af. 12.50 2.10 Orkestconcert. 4.055.05 Orkestconcert. 8.35—11.20 Concert. „La Legere Apprivoi- see", van Silver. Orkest en solisten. Langenberg. 469 Af. 11.3011.50 Bespe- ling van het Wurlitzer Orgel. 11.5012.10 Mechanische muziek. 12.25—1.50 Orkestcon cert. 5.05—5.50 Orkestconcert. 7.20 Finsche avond. Orkest. E. Grape, piano.—Hr. Rieth, de^atpatie. Knnipswusterhausen1250 M. Zeesen 1680 M. 11.20—3.50 Lezingen. 3.50—4.50 Orkestconcert 4.50—7.05 Lezingen. 7.20 Ka- mermuziek. M. v. d. Berg, viool. K. Kraus, viool. E. Hoer, viola. W. Hober, viola. E Stegman, cello. 820 Dansen op 2 piano's. 8.56 Lezing. Hamburg. 395 Af. 5.35 Dansmuziek. 7.20 Doncert. Orkest en solisten. Werken van Leo Fal1. 8.20 Causerie ..An der Karibischen See". 10.05—11.20 Orkestconcert. Brussel, 509 1.1. 5.20 Orkestconcert. 6.50 Kamermuziek. 825 Oroelconcert. 9.25 Con cert door de Minstrels Club Orchestra. 10.35 S'uiten. INT. ORDE VAN GOEDE TEMPELIEREN. Zaterdagavond hield de Internationale Orde van Goede Tempe.ieren in de Unie een openbare vergadering, die door een vrij talrijk publiek bezocht was. En zeer waarschijnlijk was dat aantal bezoekers nog wel grooter ge- weest, had men geweten, welk een aardig programma, vol afwisseling, het bestuur had samengesteld! Trouwens, 00k wij hadden een geheel anderen avond verwacht, een echte vergaderavond met een spreker, die een rede zou houden en waarbij weEicht gelegenheid tot debat zou worden gegeven! Hoe verrast „kan ik altijd een fcleinen winkel in Bond Street beginnen." „Ik veronderstel, dat ik nog altijd een baan- tje kan krijgen als chauffeur", opperde Eu statius. „Het ergste is, dat die lui tegenwoor- dig altijd een entreegeid willen, voordat ze je toelaten in hun toonkamers." „Ik moet toch ergens voor deugen", bespie- gelde Monica, „ik weet niet waar voor. Ja- ponnen dragen voor Adele misschien? Of jachtpaarden berijden voor Haslock en pro- visie krijgen van den verkoop." „Ik vermoed, dat als het zoover komt", zei- de lord Henry somber, „ik wijn zou kun- nen verkoopen tegen provisie. Terwille van mijn vrienden, hoop ik, dat het zoo-ver niet zal komen. O wee! Dat ziet er slecht uit Dobelle keert alleen terug." „Francis zal ons niet te woord staan", mompelde Eustatius. Sir Stephen trad door de glazen deur en sloot deze zorgvuldig achter zich. „Waar is onze jeugdige bioedverwant?" vroeg lord Henry bezorgd. „Hij is voor eenigen tijd naar zijn kamer gegaan", deelde de advocaat mede. „Laat mij u alien van uw ongerustheid bevrijden. Zijn voorstellen in uw belang zijn wonderbaar edelmoedig, verbazend! Ik feliciteer u alien". „Edelmoedig! Mooi zoo!" riep lord Henry enorm opgelucht uit. „Een beste kerelGa vader", verzocht Eus tatius. „Edelmoedig", mompelde Monica twijfe- lend. „De jonge man schijnt een zeer breede op- vatting van den toestand te hebben", vert el de sir Stephen. „Hij heeft moet ik bekennen, mij waren we ecnter, toen ons het programma ter hand werd gesteld, waarbij bleek, dat de avond gevuld zou worden met zang, muziek, voordracht, een rede enmeerdere verras- singen Nadat dan de voorzitter de aanwezigen het welkom had toegeroepen en men gezamenlijk de Tempelieren-marsch staande had gezon- gen, betrad mevr. Uzeret het podium, die eeni ge liederen op keurige wijze zong en daarbij niet minder goed door den beer Stavorinus op de piano werd begdeid. Daarna was het de beurt van den heer Loevens, die na een korte inleiding eenige gedichten voordroeg van Adama van Sehel- tema. De declamator oogstte met beide num- mers een wel verdiend succes, want inder- daad, er zat bravour, warmte in zijn voor dracht, die de aanwezigen pakte Nadat de heer Valk daarna eenige liederen, specifiek propaganda-liederen, had gezongen (eveneens met pianobegeleiding), was de beurt aan den heer Blomkwist, die dan d'e eigenlijke rede hield. Nadat spr. had opgemerkt, dat hij eigenlijk niets meer te zeggen had, omdat alles reeds gezegd was in de diverse liederen en voor- drachten, begon hij zijn eigenlijke rede, die hij op een prettige, kalme, doeh innemende wijze uitsprak. Spr. begon met te wijzen op de vele uitwas- sen der maatschappij en op de zucht der men- schen naar geluk, voorspoed en liefde Die zucht was een aandrang tot werken. Helaas is het werk den mensch thans niet meer aan- genaam. Vroeger was dat adders, toen de mensch nog geen machine geworden was, toen hij nog zelf kon scheppen, zelf zijn gaven en kunst in zijn werk kon leggen. Thans, nu bijna alles machine is, is 00k de mensch als het ware toch tot een machine-onderdeel ge worden. Het gevolg daarvan is geweest maatschap- peliike ellende, degeneratie, en verdierlijking in den mensch. Men ontkomt er niet aan, om dat men wordt meegesleurd in de maatschap pij des levens. En toch heeft de mensch alle eeuwen door gehunkerd naar verlossing, naar vrijmaking, naar geluk. Dit is dan 00k de oorzaak geweest, dat het Christendom zoo'n geweldigen opgang gemaakt heeft in het Westen van Europa. He.t kwam toch tijdens de Romeinsche overheersching. Toen was bij na ieder mensch een slaaf en meer_ niet. En de zucht naar vrijheid deed tot drie keer toe een slavenopstand ontstaan, die telkens met groote moeite werd onderdrukt. Toen kwam het Christendom dat vrijheid, liefde en verlos sing predikte en het is zeer begrijpelijk, dat all die millioenen onderdrukten met beide han- den naar de verlossing grepen. Bij de ontwikkeling der maatschappij is echter misbruik gemaakt van hen, die ver- trouwden en geloofden in hun geestelijke lei- ders, waardoor het Christendom een deel van zijn kracht van voor 20 eeuwen verloren heeft. Echter, we zullen beleven, aldus spr., dat, christen of geen christen, de menschen van allerlei kleur en ras hand in hand zullen op- trekken, om een nieuwe wereld te veroveren, een wereld, waarin geen plaats is voor broe- dermoord, voor vernietiging, waarin men niets meer wil weten van de verdierlijking in den mensch, waarin men niet meer zal kunnen aanschouwen, dat de mensch een wrak ge worden is, waarin men niet zal zien, hoe jon ge vrouwen in de bordeelen en ziekeninrich- tingen na een diep.tfeurig leven haar einde vinden. Zoo is het thans, helaas! Spr. haalde in dit verband aan een roman van de Sinclair, „Wildernis" genaamd, waarin dergeiijke mis-toestanden beschreven worden, waarin de schrijver precies weergeeft, wat hij gezien, ge- hoord en ondervonden heeft in Chicago en waarin de begaafde schrijver zelf zegt, „dat het hem onmogehjk is, die groote namelooze ellende te beschrijven". Zoo was het 20 jaar geleden in Chicago, in Amerika. En thans? We kunnen dankbaar zijn. Vergelijkt men onze toestanden met die van voor 20 jaar, dan kan men constateeren. dat het thans vrij wat beter geworden is in Amerika, dat er het drankverbod is, dat de mensch in opstand is gekomen tegen zijn eigen verlaging en zijn eigen verdierlijking Hierin zien we twee feiten, die parallel gaande drankbestrijding en de beschaving. Dat zien we 00k hier in Nederland. Daar, waar de beschaving het laagst staat, is het alcoholgebruik het sterkst en daar, waar de beschaving is doorgedrongen, ziet men de drinkgewoonte verminderen. Er is veel verbeterd, 00k hier. Spr. haalt als voorbeeld aan den toestand in zijn eigen werkkring, de diamantslijperij. Amper dertig jaar geleden stond een diamantbewerker be- kend als een der laagst gezonken individuen. En thans ziet men diezelfde werklieden terug, volkomen verrast. Ik hield hem voor zeer on- verschillig voor alle aanspraken van de sa- menleving op het Huis Chatfield. Ik heb mij heelemaal vergist. Hij is zich bewust, dat hij in elk geval den cersten tijd niet in staat zal zijn, iets te doen om het prestige van de fa- milie op te houden Hij laat dit daarom aan u over. En hij laat u nu, ik zou zeggen, zeer ruime midaelen om dit doel te bereiken." „Ruim? In hoeverre?" vroeg Lord Henry begeerig. „Hij stelt voor, u twintig duizend 's jaars toe te staan, om u in staat te stellen u in de stad te vestigen, met het vrije gebruik van het weduwenhuis hier." „De man is een vorst", verklaarde lord Henry geestdriftig. „Hemel nog toe, hij is een kranige vent", riep Eustatius. „Dus ik zal mijn winkeltje niet behoeven te beginnen", zuchtte lady Henry. „Ik begrijp het niet", zeide Monica een- voudig. „Waarom niet?" vroeg haar broer. .Omdat ik er volkomen zeker van ben, dat hij ons alien haat." „Wat een dwaasheid, Monica!" riep haar vader streng uit. „Malle praat. Waarom zou hij ons haten?" spotte Eustatius. „Laat ons hem dadelijk gaan opzoeken", stelde lord Henry voor. „Wij moeten spoedig onzen dank betuigen." Sir Stephen stak waarschuwend de hand uit. „Wacht even!" drong hij aan. „Er zijn twee zeer onbelangrijke voorwaarden ver- bonden aan zijn edelmoedigheid, hoewel ik gescnoold, bescliaafd en intellectueel? We kunnen er dan 00k trotsch op zijn, dat 00k wij mede-opbouwers zijn van een nieuwe wereld, van nieuwe cultures. Ook wij mogen niet achterblijven, maar ook wij zijn verplicht mede te werken, om misstanden uit den weg- te ruimen. A1 dringt de beschaving ook door, we moeten de fundamenten leggen voor een internationale verbroederingZoolang wij weten, dat er nog zooveel geleden wordt, dat er nog zooveel dingen zijn, waaraan we nog niet kunnen ontkomen, dingen als ziekte, werkeloosheid, alle buiten ortze schuld, zoo lang moeten we strijden met hart en hand, om dat v/erk te volbrengen, dat verhooging van den menschelijken geest, verbroedering der menschheid m-cebrengt. Wij moeten ons opmaken om den strijd aan te binden tegen dat, wat de oorzaak is van nameloos leed. Straks, als het werk voor ons afgeloopen is, moeten we onze kinderen in de oogen kunnen zien, dan moet ons geweten zeggen: ik heb geleefd en getracht, het pad van mij en de mijnen te effenen, getracht, om de menschen te bewaren voor ondergang en vernietiging. Dat is het leven van de Goede Tempelieren. Niet alleen drankoestrijding, maar ook ver- betering der menschheid, net wtgnemen van misstanden is het werk van een Goeden Tem- pelier Zoo sprak de heer Blomkwist tot de aan wezigen, aie hem voor zijn wo ore1 en met een hartelijk en krachtig applaus beloonden. Daarna kregen we nog een zevental andere nummers van het programma te hooren, waarvan als eerste numme'r de jongedames Grietje Helsdingen en Nellie Prins ons op een paar muzieknummertjes verrasten. Ver- der kwamen mevr. Uzeret, de heeren Valk en Loevens nog eens weer op het podium, we hadden nog zang en meerdere verrassingen te hooren en te zien en toen was het einde daar! De Intern. Orde van Goede Tempelieren kan op een succesvollen en prettigen avond terug zien. Jaarlijksche Alg. Verg. van Aan- deelhouders. Bestuur sverkiezing Z. h. s. wordt aangenomen om de spruitjes per 100 K.G. met afslag van 10 cts. te veilen. Zaterdagmiddag werd in Cafe „Graanhan- del" de jaarl. alg. vergadering van aandeel- houders van de N. V. Alkm. Exportveiling gehouden. Te ruim 2 uur opende de voorzitter, de heer P. A. de Lange, de drukbezochte verga dering met een woord van welkom en deelde mede, dat 302 aandeelen vertegenwoordiga zijn, uitbrengende totaal 159 stemmen. Een persoonlijk woord. Voordat aan de afhandeling der agenda werd begonnen wilde spr. een meer persoon lijk woord tot de vergadering richten, wat misschien zijn nut kon hebben. Er is in de veiling zooveel gedaan, aldus de voorzitter, dat ik even wil memoreeren den heelen levensloop der N. V. Tien jaar geleden liet men plannen maken, teneinde aan de verwachte oplevering in de na-oorlogsjaren te kunnen voldoen. Men was echter aan regeeringsvoorschrif- ten gebonden en het bracht groote moeilijk- heden het praedicaat „Exportveiling" te krijgen. Met mijn hulp was dit tenslotte ge- lukt. Mede door deze medewerking werd ik bestuurslid, welke functie door mij met ge noegen was aanvaard. Hoewel van verschillende zijden financiee len steun was ondervonden konden de plan nen niet alien tot uitvoering gebracht wor den. Toen wendde men zich tot de gemeente Alkmaar om financieelen en moreelen steun, welke met groote bereidwilligheid werden verleend. Bij de vaststelling der statuten werd tus schen het financieele en technische veiling- wezen een scheidslijn getrokken en spr. had zich dan ook nimmer met het laatste deel be- moeid. De veilingskring stelde de manier van vei len vast. Zoo ging men eenigen tijd door, totdat de winsten niet meer aan de verwach- tingen beantwdordden. Toen kwam men bij elkaar en bleek het noodzakelijk het veilings- percentage te verhoogen. Ondanks dezen in- grijpenden maatregel voldeed men hieraan al gemeen en werd de algemeene toestand weer gunstiger. Langzamerhand liep het voor 10 jaar ge- sloten contract af en het bestuur ging maat- regelen nemen om na den afloop van dit con tract in betere omstandigheden te komen. De tijdig geopende onderhandelingen yoer- den echter niet tot het gewenschte resultaat, vooral van de zijde van de bank werden moet- lijkheden ondervonden. Hoewel spr. steed? z'n best gedaan had, kwam er eenige ont- stemming. Er werd toen voorgesteld een andere ma nier van veilen. De gemeente zag in, dat de veiling veel be ter kon worden ingericht en daartoe werd een reorganisatieeommissie in het leven geroe- pen. Deze had de voile medewerking der ge meente, die zich zelfs belangriike financieele offers getroostte. Ik had, zoo vervolgde de voorzitter, toen weg kunnen gaan, doch er bleek mij dat over de wijze van veilen en over andere punten alleriei, soms hoogloopende meeningsverschil- len bestonden. Door spr. was geprobeerd een en ander te sussen en met redelijk succes. De reorganisatieeommissie zou komen me* uitgewerkte voorstellen tot verandering van de veiling. Een schriiven van de Tuinderspa te 00 nsver. L. T. B. In verband hiermede wilde spr. even voor- moet toegeven, dat het vreemde voorwaarden zijn. De eerste is, dat gij alien vanavond uit het kasteel vertrekt". „Vanavond?" herhaalde lord Henry onge- loovig. „Ach, wij zouden niet klaarkomen met pak- ken", protesteerde lady Henry. „Ik zal dus geen gelegenheid hebben mijn avondkleeding te dragen", klaagde Monica. „Ik verzoek u deze gril van den jongen man ernstig op te vatten", zeide sir Stephen. Hij wenscht zijn eersten avond hier alleen door te brengen. Er is hoegenaamd geen sprake van een ontbering, die u wordt opge- legd. Het Weduwenhuis is waarschijnlijk ge- reed voor u over .enkomstig de door mij gege ven orders, of er zijn genoeg automobieslen in de garage, om u naar de stad te brengen, in- dien u dit verkiest." „Ik geloof eigenlijk, dat het een drommels goed denkbeeld is, verklaarde Eustatius Wij zouden ons alien min of meer als sukkels hebben gevoeld, als hij aan het hoofd van de tafel zat." „Ik zou nog tijd'ig gereed kunnen zijn voor Bettv's bal vanavond", overwoog Monica. „De jonge man gevoelt zich ongetwijfeld eenigszins als een indringer, meende haar vader. Zijn houding wijst op een zeker gevoel van eigenwaarde van zijn zijde. In elk geval moeten wij hem een oogenblik opzoeken en onzen dank betuigen." Wacht even! riep nu Sir Stephen. Ziehier de tweede voorwaarde. Hij staat er op, dat u u vo'komen onthoudt van elke betuigrng van dankbaarheid. Wat een onuitstaanbare jongen! riep Mo nica. Ik vermoed, dat hij te trotsch is, om lezing doen van een schrijven, dat door het bestuur der N.V. van de R. K. Tuinderspa- troonsver. L. T. B. was ontvangen. Hierin werd gevraagd, op welken grond een bestuurslid der N. V., in strijd met een besluit der vorige vergadering, bij de veiling een gesalarieerde functie bekleedt. Daar deze kwestie van zeer groot belang was, wilde de voorzitter haar van te voren even behandelen. Ongetwijfeld, zoo vervolgde spr., was op de bedoelde vergade ring het besluit genomen, dat een lid van hef bestuur geen gesalarieerde positie aan d» veiling mocht bekleeden. Om echter zoo spoedig mogelijk een verga dering te krijgen en ook omdat naar den wensch der gemeente de heeren Balk en Mak de leiding zouden hebben bij de nieuwe vei ling, had men zich niet zoo heel precies aan de notulen gehouden. Door een ongelukkigen samenloop van moef- lijkheden was de vergadering toch nog heel laat bijeengeroepen. Tenslotte wilde spr. mededeelen, dat d« vergadering tegenover een aftredend bestuur zit en dat eventueele bezwaren door het nieuw te kiezen bestuur onder de oogen zul len moeten worden gezien. Verder wilde de voorzitter er den nadruk op leggen, dat de stemming absoluut vrij is en eindigen met het geven van den raad, dat als de vergade ring een ander bestuur had gekozen. zij ook achter dat bestuur staan en het met haar voile medewerking steunen moest. De notulen, door den secretaris, den heer Mak gelez-en, werden behoudens een kleine correctie onveranderd vastgesteld. Hierna was aan de orde punt 2 der agen da: verslag van het bestuur omtrent den toe stand der N.V., ingevolge art. 10 der Sta tuten, zoom-ede de Balans en Winst- en Ver- li-esrekening over 1927, benevens het verslag van den Accountant. (De jaarrekening ligt voor aandeelhouders ter inzage ten kantore van de Zuivelbank Landbouwhuis.) In het Verslag omtrent den toestand der N.V. deelde h-et bestuur o.m. mede, dat in 1927 ongeveer 42.000 meer is omgezet dan in 1926, De nieuwe wijze van veilen na de reorga- nisatie op 1 April ingevoerd, was van dien aard. dat het bestuur meende, deze te moe ten handhaven, om ze aan het nieuwe be stuur over te dragen. Balans en exploitatierekening over, sloten in ontvang- en uitgaaf op een bedrag van resp. 95180.52 en f21593.77 De voorzitter deelde mede, dat en- kele personen waren uitgenoodigd om deel uit te maken van de financieele commissie, doch op de vergadering waar de bescheiden waren nagekeken, was slechts de heer Scher- mer als lid dezer commissie aanwezig. Enkele opmerkingen betreffende de exploitatierekening. De heer Schermer deelde mede, dat het hem bij de vergadering had getroffen, dat niet de geheele financieele commissie aan wezig was. Waar de boeken door een accountant wa ren nagezien had spr. zich bepaald tot de punten, voorkomende op de exploitatie rekening. Een punt betreffende exploitatie-embaliage had spr. verwonderd. Dat bedrag, ruim 8000, was door de arbitrage van het vei- iingbestuur en de Nat. bankver. van de bank losgekregen en dus uitbetaling van een be- staande schuld. dank aan te nemen. ,Jndien ik in uw plaats was", riep de ad vocaat, zou ik zijn voorwaarden voor het oogenblik blindelings aanvaarden. Ik moet bekennen, dat ik zelf niet kan nagaan, wat zijn bedoeling is, maar wij mceten ons alien herinneren, dat wij te doen hebben met een zeer bijzondere persoonlijkheid, die geleefd heeft onder zeer bijzondere omstandigheden. Ik koester niet den minsten twijfel of op den langer duur zult u vinden, dat hij een zeer gewenscht en vriendelijk hoofd van de fami- lie is." „Ik ben het geheel eens met Sir Stephen, verklaarde lord Henry. Lieve Susan, Monica en Eustatius", ging hij voort, „voor elk om de beurt buigende, ik vind, dat als wij Francis niet kurmen danken, wij althans eilkaar kun nen feliciteeren. Het Weduwenhuis is een zeer gerieflijke woning, inderdaad zeer behagelijk, en het gebruik daarvan met 20.000's jaars is een zeer vorstelijke regeling. Wij moeten on middellijk omzien naar een huis in de stad." „Ik denk wel, dat wij erkentelijk moeten zijn, erkende Monica, maar ik voel geen greintje dankbaarheid. „Waarom niet?" vroeg haar vader. „Om die eene reden, dat ik er niet van houd mij te moeten voelen als een bedelaar", ant- woordde zij. „No, ik wil liever dat men mij doet voelen als een bedelaar, dan dat ik er een ben", ver klaarde haar Iroer met vuur. Sir Stephen keek op zijn hortoge. (Wordt vervolgd.) IN HET NUMMER DAT MAANDAG 31 DEC. VERSCHIJNT, ZAL WEDEROM GELEGENHEID BESTAAN TOT HET PLAATSEN VAN NIEUWJAARSWEN- SCHEN a 50 CENT a CONTANT. DE DIRECTIE. ZIJ, DIE ZICH MET 1 JANUARI A.S. VOOR MINSTENS 3 MAANDEN OP DIT BLAD ABONNEEREN, ONTVANGEN DE TOT DIEN DATUM VERSCHIJNENDE NUMMERS FRANCO EN GRATIS. DE DIRECTIE. De COMMISSARIS VAN POLITE der Gemeente Alkmaar brengt ter kennis aan de ingezetenen de navolgende artikelen der Algemeene Politie-Verordening luidende: Art. 145. Het is verboden den openbaren we'g te schrobben, te spoelen of op eenigerlei an- dere wijze met gebruikmaking van water te reinigen: le. bij vriezend weder. Art. 146. Het is verboden water, sneeuw of eenige andere zelfstandigheid van daken, steigers of andere verhevenheden of uit gebouwen 'of goten op den openbaren weg te werpen. Neergeworpen sneeuw moet buiten de bebouwde wijken of in openbare wateren worden gebracht. Art. 154. Het is verboden: le. enz. 3e. met bespannen rii- of voertuigen (hondenkarren uitgezonderd) te riiden als de openbare weg met sneeuw bedekt is, zonder dat de trekdieren een of meer luid- klinkende bellen dragen 8e. als de openbare weg, tengevolge van sneeuw, vorst of ijzel glad is, dezen te be- rijden met paarden, die niet op scherp staan, tenzij aangetoond kan worden, dat bij het uitrijden de gladheid nog niet was ingetreden. Art, 185. Elk hoofdbewoner van een perceel, of als dit onbewoond of ongebruikt is, de eigenaar van het perceel, is verplicht: le. enz. 2e. bij gladheid van den openbaren weg, tengevolge van sneeuw, ijzel of vorst te zorgen, dat de openbare weg voor en langs die perceelen, ter breedte van tenminste den meter, zoodanig met asch, zand of tu, f- molm is bestrooid, dat daardoor de gladheid geheel benomen zij. Voorts is bepaald in het laatste lid van art. 183: Is eenig gebouw bij meer dan een per- soon in gebruik, dan komt de hier bedoelde verplichting ten lasje van de gebruikers der gelijkvloers, onmiddellijk aan den open baren weg gelegen gedeelten, ieder voor zoover het door hem gebruikte gedeelte reikt, en zoo die gedeelten buiten gebruik zijn, ten laste van den eigenaar. DE DIRECTEUR DER GEMEENTE- WERKEN MAAKT BEKEND, DAT DE SCHAPEftBRUG OP DINSDAG 18 DEC. A.S. EN DE BOKKEBRUG EN APPEL- STEEGBRUG OP WOENSDAG 19 DEC. A.S. VOOR ALLE VERKEER ZUL- LEN ZIJN AFGESLOTEN. GEVONDEN VOORWERPEN. J j-. - ic-i

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 5