VAN DEN ££n hoort II, dat Italiano zoo'n gencea- EEN ANDER vertclt U, dat het zoo lekkcr amaakt. Dit PUROL er op! Provincjaal nieuws krachtig middel tegea verkoudheid is; is voor U wcl het beste bewijs, dat Italiano medicijn en lekkernij tegelijk is. .^ITALIANO wordt verkocht in rollen 10 ct. en vV in speciale zakjes a 20 ct. per ons. ?A!S9*wwt Voor engros bij J. F. v. LIESHOUT en fa. G. KUIJPER, Alkmaar. Dit was een buitengewone ontvangpost en was deze er niet geweest, dan was er een fekort geweest van rond f 400. Waar de afschrijving ruim was, had spr. ook gaarne gezien, dat er wat was afge- lost. Aflossing had spr. evenwel niet gevon- den, noch dat er aandeelen waren uitgeloot, noch bestaande schuld aan de gemeente was betaald. De vorengenoemde 8000 was dus op een andere manier besteed, wat natuuxlijk wel in de boeken was terug te vinden. Wat het passeeren der notulen betreft, het uitbetalen van pl.m. f 1000 aan het be- stuurslid Mak, achtte spr. niet noodig, daar toch wel een andere veilingleider had kun- nen worden gevonden. De post loonen achtte spr. toch al buiten- gewoon hoog, n.l. 6200. Spr. voelde zich, gezien de paar aange- haalde punten, niet verantwoord de verga dering te adviseeren b~lans en exploitatie- rekening goed te keuren. De voorzitter dankte den heer Schemer voor het grondig onderzoek. Deze zeide, dat hij tot goedkeuring der balans niet kan adviseeren, dat er posten op voor komen, waarvan hij het uitgeven niet noodig acht. Deze vraag heeft een financieele commissie echter niet te beantwooxden, hoewel wij het waardeeren, dat u opmerkingen maakt. Doch de boeken moeten afgesloten worden. U weet persoonlijk, dat het bestuur het van de bank binnengekomen bedrag gesplitst heeft. Wat het betaalde ambt van der. heer Mak betreft, we hadden spoediger een vergadering verwacht en meenden in't belang van de vei ling te handelen. Naast den heer Mak heeft de heer Ver- 6teeg ook een vergoeding ontvangen. Deze bedragen waren echteT niet alleen voor deze beide heeren; in gevallen van noodzaak ston- den zij hun personeel aari de veiling af en het ■hiervoor te betalen loon werd voor de twee voornoemde heeren genoteerd. De heer E 1 i o n wilde even mededeelen. dat hij er een grondige reden voor had ge had, om geen gehoor te geven aan de uit- noodiging deel uit te maken van de finan cieele commissie, wat hij den secretaris dan ook had medegedeeld. 's Zaterdags moest spr. aanwezig zijn om de bescheiden na te zien en pas Vrijdagsmid- dags kreeg hij hiervan bericht. Spr. meende in dezen korten tusschentijd geen goed inzicht te kunnen krijgen in de stukken, wat hem voor een goede controle noodzakelijk leek. Dan, zoo ging spr. voort, beb ik een goede reden om niet veel over de balarts te zeggen, doch hij achtte 't van belang voor deze bij- eenkomst als er van de zijde van het be stuur een duidelijk overzicht van werd ge- geven, hoe men aan de berekeningen met de Nat. bankv. kwam. Devoorzitter: Zonder controle der N. V. is onder het hoofd „niet meer deugde- lijk" veel emballage vernield. Dit klopte niet met de administrate, terwijl bij de bank een dubbele rekening was gemaakt, waardoor heel weinig rente was vergoed voor ingelegde gelden Er was een rectificatie aangevraagd er> er werd gehoopt, dat men weldra het geld zou ontvangen. Die 8000 is grootendeels gebruikt voor nieuwe emballage en veranderingen in den bouw der veiling, terwijl nog een ander deel in kas is. Dit jaar is betrekkelijk normaal, doch de accountant zeide ons: „zuinigjes aan!" De stand der financien over 't loopend'- jaar was op 15 November: uitgaven f 22574 en ontvangsten 31000. Van het saldo van 0000 gaan nog ver- schillende betalingen af, doch tenslotte kan gezegd worden dat dit jaar vrij gunstig was. E" bestaat dan ook geen aanleiding om te zeggen dat de wijze van veilen dit jaar te duur was. De heer Schermer: Van die 8000 is een deel besteed aan het veranderen van de veiling Bcrust dit op een besluit van de ver gadering? De v o o r z.: Het lijkt ook mij pincipieel onjuist, dat het bestuur belangrijke besluiten neemt zonder daarin de vergadering te ken- Men en in dp toekomst zal dit ook zeker niet meer gebeuren. In de notulen werd vastgelegd, dat bij be langrijke veranderingen aan de veiling de aandeelhouders-vergadering gekend zou wor den. De heer Rooderwijn vroeg o.m. inlich- tingen over de oosten onkosten: 2022.43, veilingkosten 800 en verschillen /583. Devoorzitter lichtte deze posten na- der toe: onder onkosten zijn geboekt kosten voor telefoon. waterleiding, licht, assurantie en onderhoud. Bij veilingkosten zijn gerekend bedragen voor bewaking en huur, betaald aan de gemeente. Ook wij vinden het jammer, zeide spr., dat er verschillen voorkomen, toch dit is practisch zoo goed als niet te vermijden. Met den heer Rooderwijn betreurt het bestuur het, dat deze post zoo hoog is, doch in de toekomst zal men nog scherper maatregelen hiertegen po- gen te nemen. Den heer Schermer had ook de hooghe der post onkosten gefrappeerd. Verschillen de bedragen hadden hieronder niet moeten wor den opgeteekend. De heer Posthuma had de hoop, dat men niet weer met een kluitje in het riet werd ge- stuurd en men er van verzekerd kon zijn, bij b.v. veranderingen in den bouw der veiling te worden gekend. Devoorzitter deelde mede, dat hij deze toezegging aan het nieuwe bestuur moest overlaten. Op een betreffende vraag deelde de voor zitter nog mede, dat over 1927 aan de ge meente weer 1000 was afgelost. Vervolgens was aan de orde de Bestuurs ver kit zing Op verzoek van de Tuinbouwvereenigingen „Algemeen Belang" te Alkmaar de R K Tuindersvereeniging „L.T.B." afdeeling Alk maar, de Tuinbouwvereeniging „Eendracht" te Bergen en de Tuinbouwvereeniging „Schoorl" te Schoorl, waren onderstaande per sonen als candidaten geplaats, en wel voor de Tuinderver. „Algemeen Belang" te Alk maar: de heeren E. Mak en S. van der Stok; roor de R. K. Tuindersvereeniging „L. T. B aidjsiing Alkmaar: da h*sttn J. Noott «n W. G. J. Bierman; voor de Tuinbouwvereeni ging „de Eendraclxt" te Bergen: de heer R Elion en voor de Tuindersvereeniging „Schoorl" te Schoorl: de heer R. Wognum. De v o o r z i t t e r: In de nieuwe statu- ten staat, dat het bestuur uit 7 of 9 personen moet bestaan. Ik stel voor het aantal op 7 te laten. Dit voorstel werd z.h.s. aangenomen Daarna deed de voorzitter mededee- ling van een schrijven, dat bij den heer Thomsen was ingekomen en waarin 24 vei- lingsaanvoerders er op aandrongen den heer Mak de functie van veilingleider te laten be- houden. De L.T.B. had bericht, dat zijn candidaat, de heer Bierman zich niet herkiesbaar stelde en in zijn plaats de heer W. Blom gesteld was. De voorzitter vroeg vervolgens of de vergadering nog candidaten wenschte op te geven. Naar aanleiding na een opmerking van den heer Geels, deelde de voorzitter mede, dat het geheel onjuist was in de gege- ven opgaaf van candidaten een voordracht te zien. Er was een geheel vrije stemming en de betreffende candidaten waren slechts op verzoek der diverse vereenigingen opgegeven De heer Geels merkte voorts nog op, dat de statuten een gesalarieerde positie van een bestuurslid aan de veiling verbieden. De voorzitter: Niet de statuten, doch de notulen. Het was een besluit van de alge- meene vergadering. Het werd betreurd, dat alle aandeelhou- ders nog niet in het bezit der statuten waren De voorzitter deelde mede, dat dit op een misverstand berustte. Naar aanleiding van een vraag van den heer Klaver, verdiepten verschillende aanwe- zigen zich nog in het probleem, langs welken weg de gemeentelijke vertegenwoordiger be stuurslid der N. V. werd. De heer Posthuma vroeg bekendmaking van de namen der 24 personen, die den brief aan den heer Thomsen onderteekend hadden Devoorzitter voldeed aan dit verzoek. De heer Pander wenschte op te merken, dat er menschen moesten worden gekozen, die het belang van de veiling dienen. De tuinder- patroons-vereenigingen hebben door hun aan- beveling 'n leiddraad gegeven om te komen tot het in bloei brengen der veiling. Hierdoor is de samenwerking der tuinderpatroonsver. en der gemeente gewaarborgd. Als aandeei houder kon spr. ook niet anders dan de op gegeven personen in het belang der veiling aanbevelen. Devoorzitter verzocht den spreker, alvorens verder te gaan, eerst de stemming af te laten handelen. Tot leden van het stembureau werden aan- gewezen de heeren Rooderwijn en Brasser. De heer Elion wilde de aanwezigen waarschuwen geen kat in de zak te koopen wat hem betrof. Hij was geen enthousiaste candidaat, doch had een candidatuur aange nomen om te kunnen werken in't belang der veiling. Al nam de vergadering ook een dergelijk besluit, zoo vervolgde spr., zou ik toch geen gesalarieerd bestuurslid op de veiling willen zijn, omdat dit steeds weer moeilijkheden op de veiling veroorzaakte. Kwam de vergade ring op het bedoelde besluit terug, dan zag spr. hierin een voorwaarde tot nieuwen strijd Spr. zal probeeren in de richting te werken van harmonische samenwerking Qp de vei ling, niettegenstaande de natuurlijke tegen- stelling die tusschen aanvoerders en koopers. bestaat. De veiling heeft dan ook tot plicht de koopers zoofaangenaam mogelijk te beje- genen. Hier aan de veiling zijn echter omstandig- heden die van tijd tot tijd een minder prettige verstandhouding te weeg brachten. Het be stuur heeft er rekening mee te houden, dat de veiling van consumptieveiling groeit tot ex- portveiling. Wanneer spr. t<jt bestuurslid werd gekozen, zou hij mede blijven werken aan de richting die men in het belang van de veiling moest in- slaan. Afseheid van den voorzitter. De v o o r z i 11 e r, die met het oog op het vertrek van den trein de vergadering, die hij voor de laatste maal presideerde, moest ver- laten, zeide steeds met een gevoel van dank- baarheid deze vergaderingen te hebben bijge- woond, omdat hij altijd had gevoeld, dat er in't belang der veiling werd gewerkt. Ik ein- dig met de bede, aldus spr., dat eendracht, nog eens eendracht en ten derde male een dracht moge heerschen onder U alien! (Ap piaus). De heer Schermer: Op het oogenblik da-tTJ ons gaat verlaten, U, die met Uw bes te krachten en naar eer en geweten de belan- gen der veiling gediend heeft, breng ik U uit naam van ons alien dank voor het vele werk, dat U voor de veiling gedaan heeft. (Ap- plaus). V it slag stemming. Door het stembureau werden vervolgens de stemmen geteld, wat nog al eenigen tijd in beslag nam. Tenslotte had men den volgenden uitslag verkregen Uitgebracht waren 246 geldige stemmen op de vo'gende personen: E. Mak 187 st., van der Stok 203, Noort 195, Elion 218, Wognum 231, W Blom 207, Thomsen 233, Versteeg 56, Rooderwijn 8. Scheraxr 3, Bierman 4, v- Kleef 1, Brasser 1, Klinkhamer 2, Geels 1, P. A. de Lange 20, S. Wokke 23, H. Klaver 11, Schersing 15, W. Visser 5, J. de Vries 1, A. van Ree- nen 7, H. Doom 8, B. Kuiper 2, J. Konijn 6, P. Mooij 11, I J. Visser 1, Bierman 2, Ak- keman 3, bianco 7. De eerste 7 personen waren dus met groote meerderheid van stemmen verkozen. Voor zoover aanwezig, namen zij hunne be- noeming aan. De heer Wognum, die de leiding van den heer De Lange had overgenomen, sprak de hoop uit dat de bestuursleden respect en ver- trouwen voor elkaar zullen hebben, opdat in goede harmonic worde samengewerkt in 't belang der veiling. Een brief uit naam van de Koop- liedenver. „Steunt Elkander". Vervolgens deed de voorzitter voorlezing van een brief, die bij het bestuur was binnen gekomen, waarin het bestuur der Ver. van handelaren „Steunt Elkander" mr. C. A. de Groot opdroeg, het volgende aan de vergade ring ter kennis te brengen. Het Bestuur der Veiling heeft blijkbaar met de vereeniging van grossiers alhier een overeenkomst getroffen, dat zoodra een koo- per van een der grossiers niet tijdig het door hem gekochte betaald, hij tevens wordt uitge- sloten van de gelegenlieid om op de veiling te koopen, terwijl iemand, die op de veiling koopt en niet volledig en tijdig betaalt, ook van de grossiers geen goederen kan betrek- ken. De Ver. van Handelaren acht een derge- lijke overeenkomst in strijd met een reeelen hande! en niet in het belang van de veiling, daar de koopers op de veiling niet kunnen koopen boven hun tegoed bij den betaalmees- ter en niet worden toegelaten te koopen op de veiling wanneer ze eenigen achterstand in de betaling laten. De eenige bevoordeelden, krachtens die in de praktijk blijkbaar bestaan de overeenkomst zijn de grossiers en de koopliedenver. acht dit in strijd met de belan- gen van de veiling. Zij verzocht daarom de vergadering dringend het daarheen te lei- den, dat die overeenkomst worde ontbonden en dat de veiling niet door de grossiers wordt gebruikt om hun wanbetalers te dwingen hun verplichtingen na te komen. De ver. van han delaren rekende erop, dat deze brief in de ver gadering een onderwerp van bespreking zou uitmaken, temeer nu het haar bekend wa3, dat van meerdere zijden het onjuiste van de bedoelde overeenkomst wordt gevoeld. De voorzitter deelde mede dat vol- gens zijn weten bij het oude bestuur deze maatregel niet bestond. Nu komt er een nieuw bestuur en spr. zou met vertrouwen in het nieuwe bestuur willen beginnen en daarom op't oogenblik niet verder over deze kwestie spreken willen. De heer Geels stelde een motie voor waarin de vergadering het nieuwe bestuur opdroeg, deze zaak ten spoedigste tot een oplossing te brengen. Deze motie werd z. h. st. aangenomen. Rondvraag. De voorzitter drong op beknoptheid aan. De heer W. Visser deelde mede, spruiten aan te voeren in kleine hoeveelheden en hij gaf het bestuur in overweging de spruiten te veilen per 100 K.G. en met een afslag van 10 cts. Dit achtte spr. in't belang van aan- voerders en koopers. De voorzitter zegde overweging hier van toe. De heer Pander gaf het bestuur in over weging met den handel voeling te houden en een commissie van ad vies uit de kooplieden te benoemen, die met het bestuur samen- werkt. De voorzitter wilde wel zeggen, dat het nieuwe bestuur een veiling-reglement wil maken in samenwerking met den handel en de tuinders. De heer Geels sloot zich aan bij de woorden van den heer Pander. De voorzitter achtte deze instemming een teeken van goede samenwerking. De beer De Vries wilde zoo spoedig mogelijk de verandering in de manier van veilen aangebracht zien. Bij acclamatie werd het voorstel cm de spruitjes voortaan per 100 K- G. te veilen met een afslag van 10 cts., aangenomen. De voorzitter zeide hierna in z'n slotwoord, dat hij met 1-eede oogen de afge- treden voorzitter had zien weggaan. Spr. had 12 jaar met hem samengewerkt en stemde ten voile in met de woorden van den heer Schermer, Hij meende de tolk te zijn van niet alleen de vergadering, doch ook van vele anderen, als hij den heer De Lange dankte voor alles, wat hij onbaatzuchtig voor de veiling ge daan had. Ook den anderen scheidenden bestuurs leden, den heeren Versteeg en Van Reenen bracht spr. dank voor het door hen ver- richte werk. Met den heer Balk, zoo ging spr. verder, hebben we dikwijls veel verschil van mee- ning gehad, doch later zullen we toch moe ten zeggen, dat hij veel goeds heeft ver- richt. Spr sloot de vergadering, die ruim 4 uur geduurd had, met het uitspreken van den wensch, dat het nieuwe bestuur de Alk- maarsche exportveiling in grooten bloei mocht taensen. SINT PANCRAS. Gemeenteraadsvergadering. De raad dezer gemeente vergaderde Don- derdag j.l. ten raadhuize. Om half vier opende voorzitter, burge- meester Kroonenburg de voltallige vergade ring. Ingekomen was een statistiek van het ge- meenschappelijk Gas- en Electriciteitsbe- dr"f over de drie eerste kwartalen van 1928. Daaruit bleek, dat :n vergelijking met de drie eerste kwartalen van 1927 in deze ge meente een verbruiksvermeerdering viel te constateeren var. 53770 M3. of 10,4 pet. meer. Gedurende de aansluiting van het ge- deelte Oudorp was aldaar gebruikt 25628 M3. Het aantal gasverbruikers in onze ge meente steeg met 19, zoodat nier thans to- taal 2429 gasverbniikers zijn. Ten aanzien van l.et electriciteitsverbruik viel een ver- meerdering te constateeren van 105 aanslui- tingen en van 18043 K.W. Het aantal aan- gcslotenen in de gemeente bedraagt thans 1885. De voorzitter constateerde, dat de be- drijven zich in een steeds toenemenden bloei mochten verheugen. Een mededeeling, dat zich voor de betrek- king van onderwijzer aan de Openbare school hadden aangemeld 30 sollieitanten. Bericht van D. Stammes, dat hij genoegen nam met het voorstel tot het achteruit plaat- sen van zijn hek, indien een eenvoudig schrotenhek door de gemeente wordt ge- plaatst. In antwoord op een opmerking van de heeren Lek en Snel, deelde de voorzitter me de dat dit geval eeen precedenten zal kun nen scheppen. Volgens de verordening had de gemeente het recht achteruit plaatsing te eischcn bii aDeheele vermeuwing van hek- ken. Dat was hier een ander geval. Hij had nooit anders gehad dan voile medewerking. Wethouder van Kampen deelde mede, dat in dit geval B en W. aan Stammes hadden verzocht, in verband met de wegbreedte en den hoek van de Laan, of hij genegen was de afschending achteruit te plaatsen. Dus ging hier uit de vraag uit van B. en W. De voorzitter deelde nog mede, dat op een verzoek van B. en W. aan het kerkbestuur der Ned. Herv. pesreente, om te mogen be- schikken over het bijgebouw ten behoeve van het onenbaar ond-rrwijs tiidens den verbouw van het schoollokaal, gunstig was beschikt, zoodat het onderwijs aan de 3 hoogste klas- sen thans daar kan worden gegeven. Op voorstel van B. en W. werden al deze mededeelingen voor kennisgeving aangeno men. De voorzitter deed voorlezing van een in gekomen scurijven van B. en W. van Alk maar, die voornemens waren applicatie- cursussen te doen houden voor onderwijzers betrefende vak j. (lich. oef.) Deze cursussen zijn ook toegankelijk voor onderwijzers der omligguide gemeenten. Hieromtrent had de voorzitter overleg gepleegd met de hoofden der beide scholen, welke zich bereid ver- klaardcn, deze cursussen te volgen. B. en W. stelden voor, de cursusgelden van gemeentewege te voldoen, daar anders, als vak j verplichtend wordt gesteld, hier voor bevoegde krachten van buiten zullen moeten worden aangesteld en betaald. Met algemeene stemmen aangenomen. De Twuijverweg. Daarna bracht de voorzitter in bespreking de overeenkomst inzake verbetering van den Twuijverweg. De voorzitter deed voorlezing van het re- sultaat der bijeenkomst van de betrokken B. en W. Het was hem een groote voldoening, na een schier oneindige reeks van mislukkin- gen, thans te mogen komen met dit voorstel, hetwelk, naar hij vertrouwde, door alle raadsleden zonder uitzondering be- krachtigd zou worden. B. en W. stelden tevens voor, te besluiten machtiging te vra- gen aan Prov. Staten, na bekrachtiging der gemeenteraden ten spoedigste tot de uitvoe- ring van het plan over te gaan. Kunnen alle leden daarin mede gaan? De heer Lek wenschte zijn stem voor het voorstel te motiveeren, aangezien er in de gemeente enkele stemmen opgaan, die z. i. verkeerd zijn. Men zegt: „Wat hebben wij eigenlijk met dezen weg noodig. Ik acht dit een houding, die niet goed is. Ik stem voor het voorstel, omdat ik hierin zie de zekerheid van een weg, welke goed zal worden en blij ven. Op een vraag van den heer Koelemeij, deelde de voorzitter mede, dat door Alkmaar een crediet wordt gevoteerd vau 43500, terwijl omtrent het Wegenfonds nog abso- luut niets definitiefs vast staat. Thans is het zaak alien gemeenschappelijk mede te wer ken. De heer Koelemeij verklaarde zich vooi het voorstel, evenals de heer Snel, die tevens informeerde, of er geen bestek of teekening ter inzage beschikbaar was. In antwoord daarop verklaarde de voor zitter, dat dit te Alkmaar was besproken. Hij was in verband daarmede overtuigd, dat Alkmaar er prijs op stelde, den weg in prima staat op te leveren. De heer van Kampen memoreerde de ver schillende plannen en verklaarde, dat het voor hem vast stond, dat de weg in alle opzichten uitstekend wordt. In dit verband sprak hij een woord van dank aan den bur- gemeester, die al'es in het werk had gest Id, deze zaak tot een goed einde te helpen bren gen. Een woord van hulde vocr dit onver- moeid streven kwam onzen burgtmeester zeer zeker toe. De heer Snel stelde nog in het licht dat zijn vraag niet mocht worden opgevat, alsof hij minder vertrouwend was in de uitvoering. Hij sloot zich volkomen aan bij de woorden van den heer van Kampen en sprak eenige woorden van waardeering voor ae bemoeiin- fen van B. en W. in deze zaak; in't bizon- er voor de vele moeite, welke de burgemees- ter zich daarvoor had getroost. De voorzitter dankte de sprekers voor de waardeerende woorden. Hij achtte de moeite ruimschoots beloond door dit resultaat, het welk, naar hij vertrouwde zou zijn in het al- gemeen belang. De heer Snel: „Wij dachten steeds, dat de op'ossing uit Den Haag moest komen, en nu komt 't ten slotte van de burgemeester!" Het voorstel /an B. en W. werd met algt- rrmne stemmen aangenomen. Daarna kwam ter tafel een antwoord van Ged. Staten op een verzoek van den raad tot aansluiting van den Achterweg aan het bui- zennet der Prov. Waterleiding. Ged. Staten deelden mede, aanduiting niet rendabel te achten, doch waren bereid aan te sluiten, in dien de gemeente zich garant stelde voor het exploitatie-tekort. De voorzitter verklaarde zich door dit antwoord zeer teleur gesteld. B. en W. wenschten hier niet op in te gaan. Z:j wenschten zich nogmaals te wenden tot Ged. Staten op de vo'gende grom1 n de exploi- tatie in de kom der gemeente is buitenge- woon voordeelig voor het Bedrijf, dit weegt r iimschoots op tegen het veronderstelde na- deel van aansluitin" der Achtei*weg op het oorspronkelijke voorstel van Prov Sta ten was de Achterweg wel vermeld, zoo is dit indertijd door ons geaccepteerd. Bij verder doortrekken der ring'eiding naar het Zu;d« eind wordt de aansluiting .ieer rendabel De heer Muurling: Men schijnt riaar spe-< ciaal te letten op de financieele zijd®. De heer Snel: En wij zijn veraotwoordihjk voor de algemeene gezondheid! Zouden wij dus verplicht zijn, deze aansluit ng te beta len? De voorzitter: Niet, indien wij op redelij* ke gronden kunnen aantoonen, dat Prov. Siaten verplicht zijn aan te sluiten. Conform het voorstel van B. en W w-rd met aigemeene stemmen besloten, zich nog maals tt richten tot Ged. Staten Een verzoek van een *0 tal inwoners aan de Boeterslaan om plaatsing van een twee- den lantaarn aan het einde der laan, werd na breedvoerige bespreking, ingewiliigd. Benoeming ar ivoogd, vegens periodieke aftreding van P. Groen Cz. Aanbeveling dor Armvoogdij: 1. P. Groen Cz. 2. D. Hart- man. De heer Lek mc-kto c dat hij het op prijs z t hebben gesteld. r's ock tens iemand van links op de voordi-acl.l had gestaan. De heer Snel wees op he ongewenscbte, dat een raadslid, of een kerkeraadslid, te vens lid is van het Armbcstuur. Di+ kan aan- Hdin" -even tot ono-ewenschle verhoudin- gen en gaf elders zelfs aanleiding tot oneer- lijitheid. Hij noemde een g-val, waar met het geld der Armvoogdij, verkiezingspropagan- da werd gemaakt. Dit sloeg niet op de ge meente St. Pancras, doch was elders ge- beurd De heer Slijker: „0, ik dacht al De heer Sne' wilde daarom deze functie's gescheiden houden. De voorzitter deeide mede, dat, aangezien het D. A. hier geen subsidie geniet, er regie- mentair niets icgen combinatie is en sloot de discussie. Bij stemming verkreeg de heer P. Groen Cz. 5 stemmen, tegen D. Hartman 2, zoodat de aftredende werder herkozen is. Op een verzoek van de Ned. Ver. tot be- vordering van arbeid aan onvolwaardige ar- beidskrachten, stelden B. en W. voor, jaar- lijks 10 beschikbaar te stellen, mits de ge- mxente hiervoor lid kan worden. Confoi-m besloten. Verzoek adheasie adres IJsselmonde aan den minister betreffende de uitvoering van art. 122a dr Gemeente wet werd voor kennis geving aangenomen. Als Uw Handen ruw zijn of gesprongen en Uw Lippen schraal en pijnlijk; maar vooral ook bij brand- en snijwonden, ontve lingen en allerlei huidverwondineen Het verzacht en geneest* Aan den heer S. v. d. Velde werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend als klok-con- troleur. In zijn plaats werd benoemd M. Rie- del, met ingang van 1 Jan. '29. Van den heer K. Lek, lid van den raad, was een schrijven ingekomen, behelzende enkele vragen omtrent het Koedijkerpad. E>e voorzitter deed voorlezing van de vol gende vragen Heeft de heer C. Kloosterboer het gedeelte Koedijkerpad, vanaf den Benedenweg tot aan de brug verlegd uit eigen beweging, of met medeweten en medewerking van B. en W. of van den burgemeester? Indien dit laatste wel het geval is, zijn er dan conditie's gemaakt omtrent de breedte van het pad, de oplevering, onderhoud, enz De voorzitter verklaarde, indertijd toestem- ming te hebben gegeven tot ver legging van het bedoelde pad, hetwelk hierdoor in een rechte lijn kwam te liggen, hetgeen door hem een verbetering werd geacht. Een verzoek aan B. en W. is niet gedaan en er zijn geen conditie's gemaakt. Het betreft hier niet een overpad met onderhoudsverplichting. Eht is een geval van erfdienstbaarheid. Het recht om over het erf te gaan blijft te alien tijde bestaan, doch het is de vraag of de eigenaar verplicht is een pad te maken en te onder- houden. E>e heer Lek wees op de slechte eonditie waarin dit pad verkeerde. Volgens art. 739. B. en W. mag het geoor- loofd zijn het overpad te verleggen, mits het niet in slechtere eonditie komt en dat is z.i. thans wel het geval. Het is onbegaanbaar Hij zou den eigenaar er op willen wijzen, dat deze het pad beter in orde maakt De voorzitter zeide, dat het pad juist deze week door de gemeente is opgevuld met zand, waardoor het zeer verbeterd is. Intusschen wi'de hij afwachten wat door Koedijk zal wor den gedaan inzake de wegverbinding, waar van de plannen, naar hij veraam thans al aardig opschieten. Wethouder Duif: „Ik heb wel anders ge- hoord. Komt niks van!" Hij wilde onderzoe- ken op wie hier de verplichting berustte. Het pad verkeert in een treurigen toestand, ook de draadafscheiding is een schandaal. De heer Koelemeij zeide, dat thans op het erf van W. Kloosterboer een heg zal wordea geplant. Overigens vond hij het zoo erg niet. De heer Lek wenschtte een onderzoek om trent de onderhoudsverplichting. De heer Muurling ondersteunde dit. Tenslotte werd besloten, dat B. en W. te dezer zake een onderzoek zullen instellen. Op een vraag van den heer Lek, of thans de Twuijverweg niet direct voor alle verkeer opengesteld zou kunnen worden, antwoordde de voorzitter, dat zulks door Ged. Staten zal woxden toegestaan, alvorens de weg is ver beterd. Er zijn juist deze week weer tnkele nrocessen-vtrhaal gemaakt. ZO CTS PER ONS IO CTS PER ROL

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 6