Radiosrafisch Wnerhericht. Stadsnieuws Binnenland ^IOTHOTE3EMMSE9!SIB Hftarktberichten fleclifs^aken Herk en sciiooM AFRIKA. Oe aanval op Kaboel jDe rebellen hebben thans Kaboel, de hoofdstad van Afganistan aangevallen. Er zijn ernstige gevechten geleverd en In de hoofdstad heerscht groote ohge- rustheid. De toestand in Afganistan is de laat- ste twee dagen verergerd. Te Kaboel en Jalalabad wordt gevochten. De opstandelingen hebben bij Kaboel twee kleine forten genomen. Te Jalala bad heben de Sjinwari- en Chugiani- stammen de onderhandelingen afge- broken, zich te velde begeven en zich meester gemaakt van den vooruitge- schoven post Kaja. Zij brachten den re- geeringstroepen verliezen toe. De verbindingen met Kaboel zijn ver- broeken, maar volgens draadlooze be- richten zijn de legacies in veiligLmd Tv. ken en anti-cl Me Russen, die reeds onpopulair zijn, worden be- schouwd als degenen die tot de radicale hervormingen den stoot hebben gege- ven. DE VAARWEO GRONINGEN— DELFZIJL. Ced. Staten van Groningen hebben thans bij de Provinciale Staten een voordracht in- gediend betreffende de verbetering van den vaarweg Groningen—Del fzijl en wel tot het maken van een nieuw kanaalvak Eemskanaal bewesten het Boterdiep. De minister van waterstaat heeft de plan- nen goedgekeurd en zich bereid verklaard te bevorderen, dat voor dit werk een rijksbijdra- ge zal worden verleend van twee-derde der kosten, terwijl de aankoop van grond geheel door het rijk zal worden betaald. DE KONINKLITKE FAMILIE NAAR HET LOO. De koningin is gistermiddag met prinses (Juliana en gevolg per auto van Den Haag naar het Loo vertrokken, De prins zal over enkele dagen naar het Loo vertrekken. BIJEN EN KOMKOMMERS. De gemeenteraad van Pijnacker heeft op Verzoek van een veertigtal tuinders bes'oten, een verordening te ontwerpen, waarbij het verboden wordt, in die gemeente bijen te hou- dden. Deze insecten veroorzaken, dat de be- vruchting der komkommers spoediger dan an- ders geschiedt, waarvan de tuinders veel schade hebben. De Hooge Raad heeft d" rechtsgeldigheid van zulk een verordening bevestigd bij een dergelijk geval te Vinkeveen. EEN NIEUWE PARTIJ. De Sodaal-Democratische Volks- partij. Te Heerlen werd gisteren een vergadering gehouden, waarop tachtig sociaiisten uit de miinstreek tegenwoordig waren. jDe vergadering besloot tot het oprichten van een nieuwe partij, onder den naam van Sociaal-Democratische Volkspartij in Neder land, met als onderafdeeling een nieuwen mijnwerkersbond, onder den naam van Lim- burgschen Mijnwerkersbond. Bovendien is een damescomite gevormd. De vergadering besloot ten slotte tot het uit- geven van een weekblad voor de partij en. I DE IF.P'T^KTE. De raad van Zuidhorn (Gr.) heeft be- i,loten 79 iepenbo ien langs verschil- lend wegen te Zuidkorn en Noordhorn te verkoopen. ZIGEUNERS. Gistermorgen werd de politie te Venlo onverwacht leeld dat aan onze grens van de richtingen Lobberich en LI.ru/ "'en uit Duitsch'and eene kara- vaan Zigeuner. met hnn wagens, be- ren, enz. pogintren in het werk wilde stellen om de grens te o trekken, en langs een der binnenwegen binnen te komen. Ongeveer een vijftig mannen en vrou- wen met kinderen en tal van vehikels stonden weldra tusschen de bosschen op Duiti "h gebied gereed, om even over te steken, doch onze marechaussee en hulppolitie b3letten het passeeren van d^ ~rens. Zie^ie dat de grenslijn overal op de bosch- en landwegen bewaakt was, trok de s„oet naar Wankum en Wachtendonk of Straelen, om nog wel- licht een gunstiger oogenblik af te wach- ten. Onze grenspolitie is versterkt. MOORD? Zondagmorgen omstreeks half 8 werd de ruim 18-jari ,e Am. H. op de grens- sckeiding Schoondijke VVate- 'auds- kerkje aan de Schans achter de aning van haar ^jders n.oi afgesned:n hals in den sloot gevonden." Het politie-onder zoek zal An uit te maken of lier aan moord of zelfmoc"^ nmp! worden. Het lijk, waa-bij een scheermes is gevonden, v^ooade uiterlijk gee.i teekenen van geweld. LIEBERMANN'S UITLEVERING. Het hoo°"~^rephtshof te He1 "ars heeft beslist dat er geen vettelijke rede- nen zijn om de uitlevering van Lieber- mann aan de Nederlands he "egtering te weigeren. Het hooggerechtshof liet de z ak Yerwezen naar het kabinet, '""at In laatste instantie beslissen zal. DE STAKING TE KOOG AAN DE ZAAN. Omtrent de staking aan de Oliefabrieken De Zaan der N. V. T. Duyvis wordt gemeld. dat de Christelijke arbeiders bereid zijn den arbeid op de oude voorwaarden te hervatten Hedenavond vergaderen de gecombineerde Christelijke fabrieks- en transportarbeiders- bond Zaanstreek en de gecombineerde Chris telijke Besturenbond Zaandam en Wormer veer ter bespreking van den toestand. SAMENSMELTING VAN DE VLAM EN KLASSENSTRIJD Uitgevers en redacties van de revolution nair-socialistische maandbladen De Vlam en Klassenstrijd hebben besloten deze maand- schriften te lafen samensmellen tot een tijd- schrift onder den naam De Nieuwe Weg De redactie van het nieuwe tijdschrift zal be- staan uit: E. Bouwman, C. Kitz, D. de Lan ge, N. Roland Hoist, H. Sneevliet, R. Sten- huis en J. A. Verhoef. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Prijsverlaging van de 2e klasse abonnementen. Naar de Standaard verneemt ligt het in de bedoeling van de Ned. Spoorwegen een kleine prijsverlaging voor abonnementen-2e klasse in te voeren. Invoering van nieuwe traiectkaarten Met ingang van 1 Januari 1929 worden, naar de Vrwts. meldt, op de Nederlandsche Spoorwegen nieuwe trajectkaarten ingevoerd, welke slechts een maand geldig zijn. De gel- digheid kan ingaan op elken dag (dus nief meer alleen op den lsten eener maand). De orijs bedraagt per tariefkilometer: per ste klasse 1.08; tweede klasse 0.84; derde klasse 0.60, met opwaartsehe afronding van de prijzen op geheele guldens en met een minimum van 9, 7, 5 resp. voor lste, 2de en 3e klasse. De waarborgsom bedraagt 1 voor elke klasse. Een trajectkaart wordt onmiddellijk na in- levering der aanvraag gereed maakt en af- gegeven, indien oe ^eldivhrid denzelfden dag aanvangt; indien de geldighnd later ingaat. mag de kaart niet eerder dan op den eersten dag van geldigheid afgegeven worden. Mode en formaat zijn vereenvoudigd MINISTER KAN IN DRENTE. Minister Kan heeft gisteren op zijn bezoek aan Drente eerst te E.es, bij Borger, het nieu we kanaal BuinenSchoonoord geopend. Deze pleehtigheid geschiedde in tegenwoor- digheid van versehillende autoriteiten. De mi nister is vervolgens, vergezeld van den com- missaris der Koningin in Drente en den heer Meyer de Vries, rijksinspecteur der werkver- schaffing in algemeenen dienst, maar het buurthuis te Emmererfseheidenveen gegaan, dat bezichtigd werd en waar de directrice, mej. v. d. Heide, den minister omtrent het buurthuiswerk voorlichte. Hierna begaf de minister zich naar Emmen, waar ten huize van den burgemeester, mr. J. L. Bouma, het noenmaal is gebruikt. Hier ontving de minister ook een deputatie van verveners. Deze conferentie had niet ten doel, te spreken over directen steun aan het veenbedrijf, doch de verveners bepleitten ver betering van de verlengde Hoogeveensche Vaart door vergrooting van de sluizen, in het traject Nieuw-Amsterdam tot de Duitsche grens. Door deze verbetering zou de turfaf- voer gebaat zijn, daar het kanaal toeganke- lijk zou worden voor schepen met grooter laadvermogen. De minister zegde toe, de voorstellen der verveners in ernstige overwe- ging te nemen. In gezelschap van mr. Bouma bezocht de minister vervolgens te Emmen het Oosting- instituut voor de kleine veeteelt. Van Emmen uit ging de minister naar de werken in het stroomgebied van de Oude Vaart. In zijn hier gehouden rede constateer- de hij, dat Drente goed op weg is om van een van de armste tot een der meer welvarende provincien van het ons alien zoo dierbare vaderland te worden verheven. PRINS HENDRIK NAAR DEN HELDER De prins is voornemens, Woensdagochtend naar Den Helder te gaan, ten einde zich op de hoogte te stellen van den toestand van het aldaar bij het jongste s* weer gestrande stoomschip en verder ook een bezoek te bren- gen aan de op de marinewerf aldaar in aan- bouw ziinde mijnvegers, bestemd voor den dienst in Nederlandsch-Indie. Des avonds zal de prins van Den Helder naar Het Loo vertrekken. NA DEN STORM. De overstrooming te Barendrecht De herstelling van den doorbraak in den Achterzeedijk is bijna voltooid. De kosten daarvan bedragen pl.m. 60.000. De directe schade van particulieren bedraagt pl.m 60.000, waarbij dan nog komt die der wo ningen en andere vaste goederen. In den loop dezer week zal aan de noodlijdenden een voor- schot worden uitgekeerd, terwijl de definitieve uitkeering nader wordt vastgesteld. De verwachting is, dat de geheele polder binnen 14 dagen weer droog zal zijn. Tengevolge der werking van het electrisch pompgemaal in den Zuidpolder is het water thans zoodanig gedaald, dat de trambaan en het station Middeldijk der Rotterdamsche Tramweg-Maatschappij watervr.ij zijn ge- komen. KORTE BERICHTEN, De Rijksmiddelen brachten in November 329.660 meer op dan in dezelfde maand van het vorige jaar en in de eerste elf maan den van dit jaar 10.302.354 minder dan in dezelfde periode van 1927. Gister werd op het Bureau van den Bur- gelijken Stand te Zwolle de 40.000ste inwo- ner ingeschrevende naam van het kind is J. M. Johan Danenberg De vader is rijwiel- hersteller. Versehillende geschenken zijn aan de ouders aangeboden. DE 25-JARIGE AMBTSVERVULLING VAN DS KLOOSTERMAN. Donderdag herdacht ds T. Kloosterman, Ned. H£rv Predikant te Leeuwarden, vroe- ger te Alkmaar, zijn 25-jarige ambtsvervul- ling. In den middag werd in de gymnastiekzaal van de Willem Lodewijkschool. welke voor deze gelegenheio keurig was versierd. een zeer druk bezochte receptie gehouden, waar o m. dr. wagenaar als voorzltter van den kerkeraad, en de beer mr. J. A. Stoop namens kerkvoogden den jubilaris gelukwenschten, terwijl de besturen van versehillende vereeni- gingen en instellingen, waarin ds Klooster man zitting heeft, mede van hun belangstel- ling deden blijken Deze receptie werd des avonds voortgezet. Liep het's middags druk, 's avonds was het meer dan vol. Om 9 uur kwamen de afgevaardigden van de versehillende vereenigingen en wijken bij- een. Tevens was een deputatie uit Alkmaar aanwezig. Onder leiding van den heer H. Feddema, oudeding der gemeente, werd deze bijeenkomst met gebed en het lezen van Ps. 103 geopend. De voorzitter vertolkte namens de gemeen te van Leeuwarden de groote waardeering, die zij voor ds en mevr. Kloosterman heeft, en bood hun een couvert met inhoud aan Uit Nieuw-Buinen de eerste standplaats van den jubilaris, en uit Voorburg, de derde standplaats, waren geschenken gekomen. De heer J. Ringers uit Alkmaar sprak in zeer waardeerende woorden en op gloedvolle wijze namens de Alkmaarsche vriehden over het vele, dat ds Kloosterman van 1909'21, vooral in moeilijke dagen was geweest. en bood hem als huldeblijken aan de nieuwe ets van de Groote Kerk aldaar en de Chr Ency clopaedic, waaraan nog een keurig bewerkte oorkonde werd toegevoegd. Versehillende sprekers voerden daarna het woord namens de vereenigingen en wijken Op verzoek van de Alkmaarsche vrienden werd staande het Friesche volkslied gezon- gen. Aan het einde der vergadering, die een feestelijk karakter droeg, dankte ds Klooster man voor het vele goede, dat hem bereid was. Hij was er klein onder, maar voelde zich, Gode zij dank, nog sterk om zijn werk voort te zetten. De vergadering werd omstreeks 12 uur door ouderling Jansen met dankzegging ge- sloten Zondag werd door ds. Kloosterman in de Groote Kerk te Leeuwarden een gedachtenis- rede gehouden. Na een korte inleiding, waarin ds K. de gemeenten van Nieuw-Buinen, Alkmaar en Voorburg, welke hij had gediend en de ge meente van Leeuwarden, welke hij nu ruim 1 jaar diende, herdacht, bepaalde spr. zijn ge- hoor bij de woorden uit Joh. 21 7, n.l. 't Is de Heere Bij de herdenking zijner 25-jarige ambts- bediening merkte spr. op, dat het de Heere was die hem in die jaren staande hi eldwaar- na spr zijn gehoor bepaalde bij de ontdek- king en erkenning daarvan om te eindigen met lof- en dankzegging. Aan het einde der godsdienstoefening. wel ke door een zeer talrijke schare werd bijge- woond, werden nog versehillende toespraken gehouden. Allereerst door Dr. Wagenaar, als voor zitter van den Kerkeraad; door ds. Zoete, een predikant, welke hem in zijn eerste stand plaats bevestigde; afgevaardigden van Alk- nuar en Voorburg, en ten slotte door den heer Feddema, ouderiing, die de gemeente verzocht ds. Kloosterman de zegenbede uit Ps 134 toe te zingen. Ds. Kloosterman dankte hierna voor de vele bewijzen van hartelijkheid en vriend- schap, waarna, na dankgebed, de godsdienst oefening besloten werd met het zingen van Ps. 66 10. AVES. Een tentoonstelling in „Concordia". Reeds dadelijk bij het binnentreden van het gebouw „Concordia" aan de Laat wordt de bezoeker verwelkomd door het onvermoeid ge- kraai der hanen en het gekir van de duiven Waar anders de dansliefhebbers zich op de maat van het groote orgel of het strijkje over de gladde vloer voortbewegen, staan nu keurig naast elkaar gerijd vele ijzeren ten- toonstellingskooien, waarin een uitgebreide collectie der beste vertegenwoordigers van on ze pluimveeteelt zich laat bewonderen. Zoo wel wat de inzendingen der kippen, als die. der duiven en konijnen aangaat, valt hier op deze stedelijke tentoonstelling voor den waren kenner veel te genieten. Allereerst verdienen bijzondere aandachtde inzendingen der groote hoenders, waarvan ongeveer met de trio's een tachtigtal aanwe zig is Fraaie zwarte orpingtons en keurige witte wyandottes en leghorns vallen op, evenals de zwarte Hollandsche witkuiven. Bijzonder mooi zijn ook de inzendingen krielen. Een kleurrijke, levendige collectie, wier groote verscheidenheid veel te bewonde ren geeft. Wat de afdeeling duiven betreft, deze is eveneens uitstekend vertegenwoordigd. Ruim 100 krachtige goed gebouwde postduiven vragen de aandacht van den liefhebber der populaire duivensport, terwijl daarnaast aan de inzendingen sierduiven een goede plaats is ingeruimd. Versehillende fraaie soorten laten zich hier van hun beste zijde zien. Tenslotte dient nog genoemd de groote col lectie konijnen. Ook hier 'n groote verschei denheid van mooie dieren. Kortom, met deze expositie legt de ver- eeniging Aves weer alle eer in en zeer zeker zullen vele bewonderaars en beoefenaars der pluimveeteelt vandaag of morgen een be zoek brengen aan „Concordia", waar hun een goed voorbereide en uitstekend opgezette ten toonstelling wacht. CENTRALE BOND VAN TRANSPORT- ARBEIDERS. En Gij, Kameraad? De Centrale Bond van Transportarbeiders heeft een buitengewoon interessante vierdee- lige piopagandafilm doen vervaardigen door de Polygoon. Door middel van deze film wil naar waarnemingen verricht in den morgen van 18 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 776.0 te Wisby Laagste barometerstand 749.3 te Vestmanoer. Verwachting (van den avond van 18 Dec. tot den avond van 19 Dec): Zwakke tot matigen veranderlijken wind, later uit Zuidelijke richtingen, nevelig tot zwaar bewolkt, weir.ig of geen neerslag. tem- peratuur om het vriespunt tot lichte dooi. de Bond op aanschouwelijke wijze overal in den lande, de arbeiders met het werken en streven van den Bond bekendmaken. Gisteren was het de avond voor de afdee ling Alkmaar. Het Alkmaarsch Bioscoop Theater was daarvoor afgehuurd en toen om acht uur de heer N. Schats, de Alkmaarsche voorzitter, de aanwezigen welkom heette, was het theater geheel bezet. Eerst werden drie deelen van de film ver- toond. Het geheele werken van den Bond werd daarin te zien gegeven, hoe de groote Cen trale Bond uit een vijftal kleinere groepen ontstond, hoe de toestand der transportarbei ders was voor de organisatie Maar toen be- gon de strijd om meer levensgeluk en levens- vreugde Duizenden schaarden zich om het vaandel van den Bond. Steeds groeide het aantal leden de arbeids- duur werd verkord, de werkeloosheid werd bestreden, de veiligheid werd verbeterd en krachtig werkte de Bond om versehillende van hare idealen te verwezenlijken Duidelijk werd op de film te zien gegeven. hoe er op het groote Bondsbureau te Rotterdam werd gewerkt. hoe de heeren Brautigam en Zieve- ring voor het lot van de transportarbeiders streden Verder zag men diverse interessante opnamen uit de havenbedrijven en de vissche- rij. Tusschen de derde en vierde acte hield de heer Nauta. hoofdbestuurslid, een korte rede- voering tot de aanwezigen Hij vestigde de aandacht op de rechten en plichten van den georganiseerden arbeider. maar wekte ook vooral de vrouwen op intensief deel te nemen aan het werk van den Bond De Transport- arbeider te lezen, kortom te trachten zich op alle mogelijke wijze te ontwikkelen en op de hoogte te blijven van alles wat er in den Bond omging. Er moest gestreden worden voor de vredes- beweging en voor de sociale gedachte in het algemeen. En zij, die nog niet waren aangesloten of Volk of Voorwaarts niet lazen, werden krach tig door spreker opgewekt tot toetreding of geregelde lezing. Men had nu in beeld gezien het vele goede en grootsche waartoe de Bond door krach tige samenwerking in staat was geweest. Maar er ontbraken nog kameraden in de ge- lederen En tot hen richtte de film zich met de woorden „En Gij, Kameraad". De vierde acte van de film bracht mooie beelden van de Zuiderzeewerken en nog veel meer wat tot het hart del transportarbeiders sprak. Het Koor van de Stem des Volks te Alk maar was onderwijl gekomen en zong met succes eenige strijdliederen. zooals Acht uur en Morgenrood, alsook de Internationale. Met een hartelijk woord van dank aan muziek, koor en alien, die tot het welslagen van den voor de afd. Alkmaar zoo beteekenis- vollen avond hadden meegewerkt sloot de heer Schats de bijeenkomst. KERSTGAVE. Het personeel der firma Vroom en Drees- mann alhier, stelde 220 beschikbaar aan de St. Vincentius-Vereeniging, waarvoor deze in staat wordt gesteld om aan vele gezinnen eene bliide Kerstmis te bereiden. AFHALEN STUKKEN OP ZONDAG. De wnd. Directeur van het Postkantoor alhier brengt ter kennis van hen. die hunne correspondentie des Zondags tusschen 8 30 en 9 30 afhalen, dat te 9 10 alle briefpostzen- dingen ter afhaling gereed zijn, welke nog dienzelfden Zondag werden ontvangen AFD. ALKMAAR ALG. NED. METAALBEWERKERSBOND. Op verzoek verwijzen wij naar een adver- tentie in dit nummer van de afd. Alkmaar van den Algemeenen Nederl. Metaalbewer- kersbond. De inleider, de heer P. Dantz, bondsvoorzitter houdt Woensdagavond 8 uur in de Dancing van de „Harmonie" een cur- susavond met lichtbeelden, afgewisseld door muziek, waarbij hij zal spfeken over de ont- wikkeling der electriciteit en haar krachtbron- nen. L m e ft wag* g»t HET KERSTVLIEGTUIG NAAR INDIe. Heden naar Aleppo. De bemanning van de P. H.A E N. seinde gisteren uit Konstantinopel aan de directie van de K. L M., dat het vliegveld thans zoover is ingedrocgd, dat het vliegtuig heden zijn reis naar Aleppo zal kunnen voort- zetten. VLIEGTOCHT NAAR WEST-INDIe Subsidie gemeente Amsterdam. De Ver. „Oost en West", het Comite Vlieg- tocht NederlandIndie en het Comite Vlieg tocht West-Indie, hebben B. en W. van Am sterdam om financieelen steun verzocht voor de in den aanvang van 1929 te ondernemen vlucht van Nederland naar Suriname en Curasao. Van versehillende zijden zijn reeds toezeggingen tot een bedrag van 44.000 gedaan, doch voor den tocht zal 60.000 noodig zijn. Ofschoon daaromtrent nog geen zekerheid kan worden gegeven, ligt het in het voornemen Schiphol als aanvangspunt voor den tocht te kiezen. Daar Amsterdam door de inrichting van een moderne luchtvaarthaven de groote be- teekenis van het vliegverkeer heeft erkend en door vluchten als die, welke reeds naar Oost- Indie zijn ondernomen, in het wereldverkeer een vooraanstaande plaats inneemt, achten B. en W. der hoofdstad het alleszins gewet- tigd de voorbereiders van dezen tocht naar West-Indie bij hun moeilijke taak te steunei door hun een subsidie van 1000 toe te ken nen. In dezen geest wordt den Gemeenteraao een voorstel gedaan. EEN NON-STOPVLUCHT MISLUKT. De New York Times bericht het volgendei Flo's poging om zonder tusschenlanding van Walkerville (Ontario) naar Havana (Cuba) te vliegen, mislukte in de late avond- uren, toen de jeugdige vlieger zich nog slechts op 100 mijl afstand van zijn doel be yond. Flo was genoodzaakt te landen wegens een ernstige ongesteldheid, hem overkomen als gevolg van de sterke inspanning en het kunstmatige wakker houden door coffeine- houdende tabletten. Hij werd naai een zieken- huis gebracht, weigerde echter daar te blij ven en zocht een hotel op. Aan den leider van dit hotel vertelde hij, dat hij den volgenden ochtend naar Havana zou vliegen en na zijn aankomst in de Cubaanschp hoofdstad direct weder voor een vlucht zonder tusschenlan ding van Havana naar Detroit zou starten. Een arts zeide, dat de ziekte van Flo haar oorzaak vond in de werking van coffe'ine- houdende tabletten, die de jongeman had in- genomen. ALKMAARSCHE EXPORIVEILING. ALKMAAR, 17 Dec. 1928. In de heden gehouden veiling werd betaald voor: Andij- vie per 10O stuks 0.903 20; Bloemen- daler koo. per 10O stuks/ 2 805 70; Bloemkool le s. per 100 stuks 19 90 26.60; Bloemkool 2e s. per 100 stuks 9.9013 70; Boerenkool per lOOstruiken 1.70—/ 5.20; Gele kool per 100 K G. 1.302.80; Groene Kool per 100 stuks 2.104.30; Knoiselderie per 100 stuks 3.80—/ 6.40; Prei per 100 bos 4 10— 5.50; Pieters-e'ie per 100 bos 1 50— 2.70; Roode Kool per 100 K G 2 80— 5.40; Selderie per 10O bos 1 10—/ 2.80; Spruifen per 100 KG/ 2.60- 14 20; Uien per 100 K G 3.608 50; Wortelen per 100 bos 2.708.40; Witlof le s per 100 K.G. 16—/ 26; Witlof 2e s per 100 K.G 6-/ 14. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 18 Dec. 1928 Op de he« den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 3 ladingen, zijnde 2450 H.L. PURMEREND, 18 Dec. 1928. Op de he den gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas 21 st. kl. Boerenkaas met rijks merk 49; 10 st. kleine Boerenkaas met rijks rnerk 481 st. Gouasche kaas met rijks merk 52, in totaal 32 stapels, wegende 27000 K.G. handel matig; 1360 K G. boter 2.10 2.40 per K.G. Vee. 671 Runderen, w o 425 vette 075 1.05, handel matig; 214 melk- en gelde- koeien 120—/ 320, handel stug; 32 Stieren; 37 Paarden 100200, handel stag; 24 vette kalveren 1.401.60, handel matig; 193 Nucht kalveren, voor de slacht 12 42; voor de fok 14—/ 30, handel vlug; 806 Vette Varkens voor de zout 0.60— 0.67; voor de slacht 0.68—/ 0 73 p. K G. handel vlug; 60 Magere Varkens 2240,' handel stug; 162 Bigsen f 1420, handel stug; 1027 vette schapen 2536, han del matig; Overhouders 18—/ 26, handel matig; 31 Bokken; Kipoeneieren 910; Eendeieren 675; Piepkuikens 090 3.50; 198 Ganzen 4.50—/ 5.25; 83 Zwa- nen 7—/ 8. Eierveiling. 262 Eendeieren a 6.50; 10191 st Kippeneieren a 8 6010.80; 1511 st Kippeneieren b 5 80—/ 7 70. BROEK OP LANGENDIJK, 18 Dec. '28. Langedijker Groentenveiling. Bloemkool le s. 7.40; Bloemkool 2e s f 2.80 p:r 100 st. Wortelen 2.104.20; Roode Kool le s. 2.80—/ 6 90; Roode Kool '2e s. 2.30— 6.90; Gele Koo! le s. 1 70—/ 3.60; Gele Kool 2e s. 1.40—/ 3; Deensche Witte Kool 3.50—/ 6,20; Deensche Witte Koo! 2e s. 3.30—/ 5.40; Uien 9—/ 9.60; Drielin- gen 99-10; Grove Uien 7.908 30; Aardappelen: Bravo 2.10, alles per 100 Kilogram. Aanvoer: 620 stuks Bloemkool; 900 K G. Worte'en; 68000 K.G. Roode Kool; 45000 I< G. Gele Kool69000 K.G. Deensche Witte Kool; 12000 K.G. Uien en 1100 K.G. Aard appelen. NOORDSCHARWOUDE, 17 Dec. 1928- Uien 9.50—9.70; Dnelingen 9.10; Grove Uien 8.608 70; Peen (eroote) 3.90—/ 4 30; Peen (kleine) ^2.40— 2.70; Roode Kool 2 50—/ 7.20; Gele Kool 1.70—/ 3.80; Deensche Witte Kool 3.40—/ 6.40; a'les per 100 K G. Aanvoer: 7800 K G Uien; 2200 K.G. Peen; 61400 K G. Roode Kool; 30200 K.G, Gele Kool; 63400 I< G. Deensche Witte Kool. WARMENHUIZEN, 17 Dec 1928. Roo de Kool le s. 36; Roode Kool 2e s. 2.504.50; Gele Kool le s. 1 50— 2 20; Drielingen 8 90, Uien 9.50; Gro ve Uien 8.30. Aanvoer: 11425 KG. Roode Kool; 2200 K.G. Gele Kool; 400 K G. Uien. OPRUIING DOOR EEN RAADSLID. De Hooge Raad heeft verworpen het cassa- tieberoep van H. Hoiting, lid van den raad der gemeente Hoogkerk, die wegens opruii'ng door het gerechtshof te Leeuwarden, bij be- vestiging van een vonnis der rechrbank te Groningen was veroordee'd tot twee maan- den hechtenis. Nadat de burgemeester als voorzitter van de raadsvergadering ontrui- ming der publieke tribune had bevolen, had requirant het publiek aangezet, te blijven. Ds. H. J. Kastein te Grootebroek is be- roepen tot predikant van de Vereen. van Vrijz, herv. te Middelburg. De raad der gemeente Beverwijk heeft op voorstel van B. en W. besioten, over te gaan tot stichting van een dagnijverbeids- school voor meisjes Daartoe zullen de loka- len van't perceel Gasthuisstraat. waarin tot aan de gereedkoming van het openbaar slacht- huis de vleeschk^urinpsdienst gevestigd is. worden verbouwd. Overgespaard geld dient veilig, doch ook tegen een behoorlijke rentevergoeding belegri te worden. Omtrrnt belegging in solide effecten geeft de firma de Lange de Moraaz te Alkmaar gaarne alle gewenschte inlichtingen

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2