kennen. Het was in tusschen reeds bij twaaT- ven, toen -de voorzitter, met een woord van dank aan dr. Doijer en aan de andere mede- werkers, de bijeenkomst sloot. SCHERMERHORN. Maandag vergaderde de raad dezer gemeente in voltallige zitting. De voorzitter deed mededeeling van de volgende ingekomen stukken: Van den keuringsdienst voor Waren te Alkmaar bericht, dat zal worden te- rug betaald een bedrag groot 18 85. Van B en W. te de Rijp de rekening, balans, winst- en verliesrekening van het vleeschkeuringsbedrijf. Werden - voor kennisgeving aangeno- men. Van de Ned. Politiehdndvereeniging een verzoek om subsidie. Op voorstel van B. en W. afvvijzend beschikt. Van B. en W. van IJsselmonde een verzoek om adhaesiebetuiging, aan- gaaiide een door genoemd college ge- zonden adres aan den minister van Binn. Zaken en Landb. voor tegemoet- koming van arbeiders aldaar wonende en in andere plaatsen werkend.e. Aangezien zulks zich hier niet voor- doet werd besloten geen adhaesie te be- tuigen. Van de Ned. Vereeniging tot bevorde- ring van Arbeid voor onvoorwaardelijke arbeidskrachten een verzoek om een subsidie groot 50. Op voorstel van B. en W. werd afwij- zend beschikt. Van B. en W. van Alkmaar de begroo- ting voor 1929 van den keuringsdienst voor Waren. Voor deze gemeente is aan dien dienst verschuldigd 16.33 cent per inwoner. Benoeming lid commissie tot wering van schoolverzuim. Voordracht van B. en W.: 1. J. Bosga, 2. H. Jonker De heer Bosga gaf te kennen voor eene eventueele benoeming te bedan- ken, waarop werd besloten dat B. en W. in eene volgende vergadering met een nieuwe voordracht zullen komen. De heer Groenewoudt vroeg of de voorz. volledige inlichtingen kon ver- schaffen, waarom, zooals de heer Los had gezegd, geen ^uders van kinderen van de Bijz. school voor deze commissie werden gedaagd. De voorzitter antwoordde dat hij geen onderzoek daarnaar had ingesteid en deze commissie ook geheel zelfstandig was, dus geen verantwoording was ver schuldigd. De heer Los zeide, dat hij bedankt had als voorz.; ook de andere leden der commissie bevreemdde het, dat zoolang dit hoofd der Bijz. school hier werkzaam is nooit een ongeoorloofd verzuim is gerapporteerd, terwijl buitenstaanders vermeenen, dat wel degelijk verzuimen plaats hadden. Stelselmatig komen da- gelijks 5 A 6 kinderen met de bus gere- geld een half uur te laat, terwijl jaren is voorgekomen dat kindferen met de tram 20 mln. te laat kwamen. Dat bui- tenkinderen een financieel voordeel voor de gemeente zijn kan hij gedeelte- lijk beamen, wat evenwel wordt weg- gewerkt door bijzondere aankoopen of door mogelijke vergrooting van de school. De heer Mantel zeide, dat de heer Los zich in dezen meer zaakkundig had moeten inlichten; de 2de bus rijdt nog maar 1% maand. Het is kleinzielig daarover te spreken, temeer daar eeni- ge kinderen op advies van den genees- heer met de 2de bus moeten gaan. De heer Los had in de commissie tot we- r" van ch olverzuim daarover kun- nen soreken, maar dat is hier niet op haar plaats. Dat de kinderen aan de haren naar de P'jz. school /orden getrokken moet de he^r Los maar bewijzen. De menschen te Beets baddei gezo lit naar een school met den L'jbel, hun rceping getrouvv, ma-r er was geen school meer nabij dan dite Schermerhorn De heer Los antwoordde, dat hij na- tuurlijk in figuurlijken zin had gespro ken; deze zinsn^de wil tij wel intrek- ken. De heer Mantel zeide dat die arbei dersmenschen te Beets een ofier bren- gen voor hunne kinderen. Het sct ooi verzuim in de openb school kwam door het ongeregeld 'es geven. Benoeming lid van het Burgerlijk Armbestuur. De voordracht van B. en W. is: 1. C. Visser (aftr.); 2. A. Benjamin. Benoemd werd met 6 st. en 1 bianco de heer C. Visser. Voorstel aangaan kasgeldleening voor 1919 Werd algemcen goedgevcnden een kasgeldleening aan te gaan gr. 15000 A 1 pet. boven promesso Ned. Bank. Voorstel wijziging gemeente-begroo- ting 1928. Algemeen goedgevonden de bedoelde wijziging, bestaande in eenige af- en overschrijvingen. Rondvraag. De heer Groenewoudt vroeg of bij ver- nieuwingen van de straat deze ook werd opgehoo~d, daar bij hoog water het wa ter op enkele plaatsen over de straat loopt. De voorz. zeide dat dat reeds op enke le geaeelten was gedaan, daar de straat tever s waterkeering is van den Eilands- polder. De heer Broersen zou wenschen dat de gemeentelijke landverhuring om de beurt geschiedde, maar niet in eenzelf- de cafA. De voorz. antvoordde, dat hij daar- mede steeds rekening hield. De heer Bosga zeide dat in de vorige vergadering was besloten 200 aan de Bijz. school te geven voor aankoop van natuurkunaige instrumenteu, daar hem was gebleken dat de Openb. school ook bijna geen natuurkundige instrumenten had, zou hij widen voorstellen ook 200 daarvoor t* doen besteden aan die sehoooi. De voorz antwoordde da! he? Hoofd dier school daarom diende te verzoeken. De heer Groot was er tegen een derge- lijk verzoek uit te lokken. De heer Mantel vroeg of B. en W. reeds een rapport hadden van den ar beid van den lijnwerker-gemeentewerk- man aan het G. E. B. De voorz. antwoordda dat de admi nistrates dat reeds had overgelegd bij de begrooting. De heer Groot zeide als wethouder daar nooit iets van te hebben gezien, wat hem ten zeerste bevreemdde. Daarna sluiting der vergadering. OUDKARSPEL. De tooneelvereeniging „Jong Leven" a' ier, welke met de mooie comedie „De spaak in 't wiel", zooveel succes hocx. geoogst en daardoor weer heeft getoond iets moois en iets goeds voor het voetlicht te kunnen brengen, zal Zondag 23 Dec. en den lsten Kerst- dag rbsp. te Twisk en WinKel een uit- voering geven met ditzelfde stuk. Wij wenschen „Jong Leven" evenals hier, veel succes toe en behruden thuis komst. Op de laatst gehouden ledenverga dering van „Jong Leven" heefi men een voorstel aangenomen, hetwelk de dona- teurskaarten, wanneer deze niet door de donateurs zelf worden gebruikt, ook gel dig maakt voor niet-leden van het huisgezin, mits zij gehuwd zijn. Door de gladheid van den weg kwam de vrouw van den melkslijter de Vr., alhier, eenige keeren te valien, waardoor zij een portemonnaie met in- houu V vijt raakte. Waren voor enkele maanden vele tuinbouwers van meening, dat er in 1928 weinig kool geteeld was, de telling welke dezer dagen door de tuinbouw- vereeniging De Eendracht werd gehou den heeft het tegendeel uitgewezen. Op 15 December waren aanwezig: 271 wagons roode k >ol, 144 wagons gele kool, 314 wagons Deensche kool, totaal 773 wagons. Aan uie.i waren aanwezig 10% wagon en aan peen 9 wagons. Op 15 Dec. 1927: 185 wagons roode kool, 111 wagons gele kool, 303 wagons Deensche kool, totaal 599 wagons. Teen war; a er bovendien 10% wagon uien en 3 wagons peen. 1926 was een gunstiger kooljaar. Toen gaf de telling van 15 December de vol gende cijfers. 312 wagons r^ode kool, 140 wagons gele kool, 304 wagons Deen- sc,.e kool, t~taal 756 wagons. Aan uien waren er toen aanwezig 34% w? 'ii en aan peen 8V2 wagon. Uit het bovenstaande zien we dus, dat 1C28 heel gunstig afsteekt bij de op- brengst van 1927. WARMENHUIZEN. Groole belangstelling. Een mooie openingsrede. Schitterende illuminatie. Een vroolijke avond met een droevig slot. De nieuwe burgemeester door een joelende menigte achtervolgd. Algemeene ontstemming over zijn optreden. Gistermorgen ruim 11 uur werden in te- genwoordigheid van zeer veel belangstellen- den de nieuwe veilingsgebouwen te Warmen- huizen geopend. Bij deze opening waren aanwezig de heer H. Nolet, burgemeester van Warmenhuizen en Harencarspel, de beide wethouders en de secretaris, alsmede de beide wethouders van Harenkarspel, de heer Klerk, burgemeester van St Maarten. het bestuur van de banne St. Maarten, het oestuur van de banne War menhuizen, het bestuur der Coop. Raiffeis- senbank (boerenleenbank), het bestuur van den Tuinbouw van de Groententeelt Ofis Be- lang, West Friesland, de Noordwest, „De Noord" te Warmenhuizen, Samenwerking Bestuur Centraal Bureau, het bestuur der Provinciale Commissie N.-H., het bestuur v. de Langendijker Groenten Centrale, van den Noordermarktbond, het bestuur der veilings- vereeniging Obdam, het personeel der Vei lingvereeniging Warmenhuizen, dat van den markt en den betaalmeester. Ook waren aan wezig de voornaamste kooplieden van de Centrale Veilingsvereenigingen. De openingsrede werd gehouden door den heer P. Slot Kz. die als volgt sprak: Mijne heeren! Voor en aleer we tot de opening van de veiling overgaan, zij het mij vergund een kort woord totU te richten. Het is me een aange- name taak, namens het Centraal Bestuur alle aanwezigen, genoodigden, aanvoerders en be langstellenden, hartelijk welkom te heeten. Het is ons een bijzonder genoegen het wel kom te mogen toeroepen aan den Voorzitter van onze hoofdorganisatie de groep V. V. uit Nederland, den heer Talstar en het Bestuur van de Prov. Com. uit Noord-Holland. Jam mer dat niet alien gevolg konden geven aan onze uitnoodiging. Het is bekend dat zij te alien tijde op de bres staan waar de belangen van de tuinders in het gedrang komen, dat nooit tevergeefs een beroep op hunne me- dewerking wordt gedaan, wanneer er voor- lichtingen en hulp noodig is We meenden daarom goed te doen hen uit te noodigen mee te willen vieren een van de mooiste dagen die in de geschiedenis van een veilingorganisatie kunnen voorkomen n.l. het vergrooten, het verbeteren van het veilingsgebouw. Welkom wil ik heeten de heeren Nolet, bur gemeester van Warmenhuizen en Harenkar spel en den heer Klerk, burgemeester van St Maarten. Het is, meen ik, altijd een verblij- dend teeken als het hoofd eener gemeente meeleeft met de ingezetenen, maar vooral als men ziet dat hij zich daadwerkelijk interes- seert voor de groote dingen die in zijn ge- meenten gebeuren. Noode missen we hier een man wiens woord we vahdaag zoo gaarne hadden gehoord, onzen helaas te vroeg over leden burgem. den heer Burger. Reeds vanaf de oprichting was hij een van de krach- tigste, voortvarendste bestuursleden, van on ze organisatie. Steeds stond bij hem voor dn vooruitgang, de bloei van de vereeniging Door drukke werkzaamheden, in de oorlogs jaren, rag hij zich genoodzaakt, hoewel noo de, zijn beatuursfunctie aeer te leggen, maar 1 ondanks dat bTeet hij meeleven in alles war de veilingvereen. betrof en steunde waar hem dit mogelijk was. De organisatie huldigde en eerde hem, door zijn benoeming tot eere lid van de vereeniging. In de laatste Algem Vergadering is door hem nog met groote be langstelling kennis genomen van de plannen tot den bouw van een nieuwe veiling en be- pleitte hij met warmte dat de opening hier- van niet ongemerkt voorbij zou gaan. Helaas dezen ook voor hem groote dag heeft hij niet mogen beleven. De onverbiddelijke dood heeft hem midden uit zijn werk gerukt. We verliezen in hem een hoog geacht eerelid en krachtig medewerker. De Besturen van de be trokken gemeenten, polders en bannebestu ren hartelijk welkom. Staan in het algemeen de polderbesturen bekend als de conservatief- ste bestuurslichamen in ons land, nooit te vinden voor hervormingen en verbeteringen. omdat die geld kosten, hier maken we dan zeker een gunstige uitzondering, daar zoo goed als alle betrokken besturen gevolg heb ben begeven aan de uitnoodiging, financieel mede te werken om de totstandkoming van dit zoo'n groot algemeen belang dienende werk te helpen bevorderen. Ik wil deze gele- genheid aangrijpen de voornoemde besturen, ook van de Coop. Boerenleenbank te War menhuizen, alle tuinders en particulieren die rentelooze aandeelen hebben genomen, tot een bedrag van 40000.of zich op een andere wijze nuttig hebben gemaakt, namens het Centraal Bestuur, onzen besten dank over te brengen voor hunne medewerking. Was het eerst misschien de bedoeling vanuit een fi nancieel oogpunt bekeken de uitnoodiging te beperken, het ging toch niet hen te passee- ren die ik nu het welkom toeroep: de besturen van de aangesloten plaatselijke Tuinbouw- vereenigingen en van de zustervereenigingen Broek op Langendijk, Noordscharwoude en Obdam; de plaatselijke besturen, niet omdat ze zijn de directe vertegenwoordigers van hen die het allernaast bij de veiling betrok ken zijn, maar omdat zij zijn van wie we kunnen zeggen: Zij zijn de wer- kers, de zwoegers, wier arbeid noo dig is om in de toekomst dit grootsche werk productief te maken; onze zusterveree nigingen, niet omdat niet alleen van toepas- sing is, wat ik van de besturen van onze Hoofdorganisatie gezegd heb, maar ook en vooral omdat de leden van den Vierbond zicti een gevoelen. De cultuur, de belangen, de nooden zijn bij alien dezelfde. We verheugen ons, al zou het in de eerste plaats om ons zelfs wille zijn, in den vooruitgang, den bloei de grootere omzetcijfers van onze zusteren. We zouden ieder voor zich wel het grootste omzetcijfer willen bereiken, maar zijn niet naijverig of afgunstig op elkaar. Prettig werken we altijd samen en zijn solidair in de uitvoering van onze besluiten. Hen, die ik nu van harte welkom wil heeten, zijn zij, die voor een goeden gang van zaken in 'n veiling even noodig zijn als de broodbakkers voor de samenleving. Zonder hun kunnen we een- voudig niet veilen. Het zijn de kooplieden, de Warmenhuizer en Langedijker Groentenhan- delaars en exporteurs. Ze zijn het die in ons tegenwoordig distributiestelsel den onmisba- ren schakel vormen tusschen producent en consument. Aan hun durf en energie hebben we het voor een groot deel te danken, dat onze groenten een wereidnaam hebben. Dat ze bekend zijn en gebracht worden tot in de verste hoeken van Europa. Zelfs Amerika ligt niet te ver voor hun ondernemingsgeest en vooral in de laatste dagen we tot de conclusie komen. dat dit een lang niet te ver- waarloozen afnemer is. Door de gezonde samenwerking, die speciaal hier en aan den Langedijk tusschen voortbrengers en ver- koopers bestaat, is het mogelijk, dat in zulke tijden wanneer het veilingsysteem niet soepel genoeg blijkt te zijn, toch in de behoeften van koopers kan worden voorzien. Een vertegenwoordiger van de Transport- arbeiders mocht bij deze gelegenheid niet ontbreken. Zijn de verhoudingen wel eens ge- spannen geweest en zijn we wel eens tegen elkaar geloopen, de maatschappeliike ver houdingen brengen dit wel eens mee, en er is van beide zijden vergeten en vergeven. Een onweer zuivert de lucht. Zoo ook zeker hier, want nadien bestaat de beste samenwerking tusschen de betrokken drie groepen en ik meen de Transports:bei de rs van Warmenhuizen als voorbeeld voor andere organisaties te mogen stellen. Ze zijn opgegroeid tot een instituut dat zich onontbeerlijk heeft weten te maken. Even onmisbaar is het kleine groepje ambte- naren. Zeer bescheiden in hun optreden en eischen zijn ze voor den goeden gang van za ken echter onuntbeerlijk, behalve dan die af- slager, die een slachtoffer werd van de nieuw- ste vindingen op het gebied van afmijntoestel- len, zoodat zijn diensten als afslager, als klokkenist is hier zijn populaire naam, vanaf heden niet meer noodig zijn. Jarenlang is hij getrouw elken dag op zijn post geweest, rnaar hij heeft gisteren met tranen in de oogen afscheid genomen van zijn „klok". Hoe be scheiden ook in zijn optreden, toch heeft de keurmeester een niet te onderschatten taak ook aan de nieuwe veiling te verrichten. Door zijn uitspraken maakt hij zich gehaat bij de eene en niet bemind bij de andere partij. Dit is wel wat sterk uitgedrukt, maar een zeer ondankbaai werk is en blijft het Met ge noegen mogen we echter constateeren, dat hij, en door aanvoerders en door koopers geacht en gerespecteerd wordt. De telefonist is de eenige beambte, die werkelijk promotie maakt en in het nieuwe gebouw zich kan op- sluiten in zijn eigen cel. We zullen voor hem hopen, dat het ievensiang wordt. Toen we voor 16 jaren terug onze veiling te Warmen huizen stichtten, werd benoemd tot markt- betaalmeester een totaal onbekende in de koolwereld, een notaris-klerk. Een eigen- aardige keuze. Iemand die van kool geen kaas gegeten had. Als voorzitter richtte ik toen het woord tot hem en wees er op, dat hij een van de moeilijkste piaatsen had te vervullen, en ik hoopte dat hij ons vertrouwen in hem niet zou beschamen. Weer staat dezelfde man op dezelfde plaats Nu met als een groen, maar als iemand, die een niet ongebruikte zestien- jarige ervaring achter zich heeft. Wie hem kennen zullen het met me eens zijn, dat er toen een gelukkige keuze is gedaan. Het is de recute man op de rechte plaats. Ook als Secretaris van de Vellfhg ver. heeft hij zijn sporen verdiend, en is meer dan de rechterhand van den voorzitter. Even geluk kig als de vereeniging was met hare keuze is de betaalmeester met het aanstellen van zijn personeel. Als tlenders, die graag geld voor hun producten zien, zijn we dagelijks met hen in contact en hoewel het meer dan" eens over stelpend druk is, worden we altijd op een even prettige als coulante manier voor het loket bediend. Het is vandaag een groote dag voor de Veiling Ver. Warmenhuizen en Om- streken. Zoo aanstonds zullen we in gebruik nemen een naar de nieuwsb eischen modern ingericht veilinglokaal met nieuw afmijntoe- stel. Vele jaren lang is de wensch naar vo- ren gebracht een nieuwe veiling te maken maar het struikelblok was het benoodigde kapitaal. Eindelijk zijn dan de wenschen wer- kelijkheid geworden. Het werd langzamer- hand ook noodig. Werd in't eerste jaar in 1912 een omzet geboekt van f 53.000 dit zal in 1928 vermoede'ijk zijn ruim 1.500.000. In de oorlogsjaren werd zelfs de twee mil- lioen overschreden. Hiermede is wel de uitgesproken wensch vervuld bij de opening van ons nu oude veilingsgebouw, dat het een waardige plaats mocht innemen. Toch heeft niet het hoogere omzetcijfer ons alleen ge noodzaakt tot vergrooting over te gaan. De geheel veranderde omstandigheden waaronder geveild werd, riepen om uitbrei- ding. Werd vroeger in den winter de meeste kool onderhandsch verkocht en werden we in de cor'ogsjaren genoodzaakt op verzoek te leveren, nu wordt zooveel mogelijk alles ge veild, wat plaats vraagt om de vaartuigen met groente beschutting te geven. Nog wordt hier bij vriezend weer een ander systeem van veilen gevolgd wat mcebrengt dat een massa aanvoerders in het lokaal aanwezig moeten zijn. De uitbreiding hier ligt echter niet enkel in locale toestanden, overal in het land zien we hetzelfde verschijnsel. Veilingcomplexen die tonnen gouds kosten worden er gebouwd en ook bij onze naaste buren Noordschar woude en Obdam zien we uitbreiding en ver- nieuwing. Bovengenoemde oorzaken nood- zaakten ons, hoewel schoorvoetend, gezien 't groote bedrag dat er voor benoodigd was. tot nieuwbouw over te gaan. Aan wien zouden we anders opdracht geven om hier plannen voor te ontwerpen als aan den architect van ons vorig veilinggebouw dta altijd uitstekend heeft voldaan. De heer J. Dirkmaat te Broek op Langen dijk kreeg dus o-pdracht. Zijn ontwerp scheen ons wel practisch en aardig toe en hoewel een beetje besnoeid werd het goedgekeurd en bij aanbesteding aangenmen door de heeren Kemper en Hoogvorst. We hadden zoowel het idee dat het een aardig complex kon worden, moderner dan het tot nu toe ganqbare type, maar d?t het zou worden het gebouw zooals we dat op het c-ogenblik kunnen overzien, dat hadden we nooit gedacht. Het is zoo geheel anders, dan anders zingt een vo'ksdichter Zoo ook hier. Het heeft onze verwachtingen ver overtroffen en ik wil hier den heer Dirk maat namens het Centraal Bestuur, en zeker ook namens alle leden, onze opreehte bewon- dering en harteliiken dank betuigen voor wat hij gemaakt heeft, voor het mooie geheel en de practische keurige en kleurige inrichting. Ook de aannemers de heeren Kemper en Hoogvorst, benevens de onder-aannemers, moet ik den hartelijken dank van het bestuur overbrengen voor de keurige, een solide wijza waarop door hen het werk is opgeleverd. Ge- durende den geheel en bouw is er geen noe- menswaard meeningverschil geweest tusschen opzichter en aannemers wat voldo-ende voor zich zelve spreekt. Ook de heeren Woud en van der Hoorn wil ik een compliment maken voor het fraaie goed werkende afmijntoestel. Volgens de nieuwste vindingen geconstrueerd mag ik hopen dat we er jaren lang plezier van mogen beleven. We hebben dan nu een nieuw naar de eischen des tijds ingericht vei lingsgebouw met overdekte vaargoten Hier mede zijn we er echter nog niet. Ik roep van hier de medewerking in van alle aangesloten leden, dat ze steeds achter de besturen zullen staan en hun best zullen doen om kwaliteit en sorteering tot het hoogste peil op te voeren. We moeten niet uit het oog verliezen dat we niet met mooie, goed ingerichte gebouwen on ze concurrenten kunnen verslaan. Slechts door ons tot het uiterste in te spannen zullen we ons in den grooten concurrentiestrijd staande kunnen houden. Dat onze veiling moge groeien, dat de aanvoeren en omzetten steeds grooter mogen worden en dat hierme de weerspiegeld mag worden de bloei van on zen nationalen tuinbouw. (Applaus). Hierna werd een rede uitgesproken door den heer F. Talstar, voorzitter van de groep van veilingsvereenigingen in Nederland. Door het doorknippen van een lint opende de heer Talstar de veiling. Eenige bloemstukken waren door belangstellenden toegezonden. Na afloop der veiling vond in de „Mo- riaan" een gemeenschappelijke lunch plaats, waaraan meer dan 100 genoodigden deelna men. Den geheelen dag was het druk met be langstellenden, om de nieuwe veilingsgebou wen te bezichtigen. Des avonds werden door beide fanfare korp- sen „Soli Deo" en „T. A. V. E. N. U in de nieuwe veiling eenige muzieknummers ten ge- hoore gebracht. De gebouwen waren overvol :>elangstenenden en waren geheel van buiten verlicht. Er waren niet minder dan 104 licht- punten. Ook de brug was schitterend met 90 lichtpunten van verschillen-de kleuren verlicht, wat zelfs in de verte een prachtig effect maakte. Deze verlichting was aangebracht door de firrna Schaafsma uit Schagen. Ongeveer 9 uur waren de feestelijkheden in de nieuwe veilingsgebouwen afgeloopen! Om tien uur zou de zaal van den heer Slikker, waar de feestelijkheden werden voortgezet, worden gesloten. Toen de politie-agenten ter uitvoering van dit besluit aan de zaal kwamen, bleken de aanwezigen van meening, dat op een derge- lijken feestdag de sluitingstijd van tien uur veel te vroeg was. Zij verzetten zich tegen de politie en deze was machteloos tegen de 3 a 400 aanwezigen procesverbaal op te maken. Men riep toen de tusschenkomsi van den burgemeester. in, in de hoop dat deze het sluitingsuur zou willen verlengen, wat hem door tal van vooraanstaande personen van alle richtingen geadviseerd werd. De burgemeester weigerde pertinent hier- aan gevolg te geven en beval de agenten de menschen te verwijderen wat geschiedde hoe- 1 hollandsch papmeel 20 cent per half pond N.V. ATLANTA GRONMGEN s winters voor heer- lijke warme pap wel tal van aanwezigen zich allesbehalve lieten verwijderen. Na ontruiming der zaal is de burgemees ter onder politiegeleide naar huis gebracht achtervolgd door een joelende menigte. Ten slotte werden de menschen met de blanke sabel uit elkaar gedreven. V001 het pension waar de burgemeester verblijf houdt bleef het lang rumoerig. Er werd geroepen en geschreeuwd maar de bur gemeester heeft zich niet meer vertoond. Het eerste optreden van den nieuwen bur gemeester is allesbehalve gelukkig geweest. Hopelijk zal hij er nog in kunnen slagen zich meer bij de wenschen der bevolking dezer streek aan te passen waardoor zijn voorgan- ger zich zoo algemeen bemind wist te maken. HEER-HUGOWAARD. Bij de Zaterdag gehouden inventari- satie der bij de leden van Nieuwleven alhier aanwezige stapelproducte", ble ken de voorraden in wagons van 10000 K G. uitgedrukt als volgt: 123 wagons (bijna) roode kool, 87 wagons gT» k iol* 150 wagons D. witte, 6V? wagon ruim uien, 2% wagon peen. Deze cijfers waren op 15 Dec. 1927 als volgt: 74 wagons (bijna) roode kool, 69 wagons gele kool, 156 wagons D. witte, 5 wagons (bijna) uien, wagon peen. Op 15 Dec. 1926: 155V» wagon roode kool 101% wagon gele kool, 134 wagons (b,'.;na) D. witte, 8V* wa^on uien, 6500 K.G. peen. CASTRICUM. Ons wordt medegedeeld dat door den Hoogen Raad der Nederlanden, inzake het cassatieberoep van het vonnis van den Kantonrechter te Alkmaar, waarbij twee leden van de vereeniging Castri- cum Vooruit waren veroordeeld wegens het loopen op den Ouden Schulpweg, welki weg hun inziens .penbaar was, dat vonnis van den Kantonrechter is vsrnietigd en de zaak ten einde opnieuw recht te doen is verwezen naar d« ehtbank te Alkmaar. Binnenkort kunnen we dus verwach- te.. dat de zaak opnieuw zal dienen en wederom de voile belangstelling zal hebben van de Castricummers. Wij vernemen dat door Ged. Staten van Noordholland den rentmeester van het provinciaal landgoed is gemachtigd tot aanstelling van eer- 40 tal werkloo- zen, niet tuinders zijnde, die gedurende tal -an weken men verwacht tot half April aldaar, werk zullen kunnen vin den. Door Gedep. Staten is tevens beslist dat deze werkloozen zullen moeten wor den gezocht onder de werknemers uit deze gemeente, Limmen, Heemskerk en Egmondbinnen. Als gevolg hiervan.zul len binnen eenige dagen een 12-tal werk; lieden uit Castricum te werk worden gesteld. Verleden week he ft bij openbare inschrijving de verpachting plaats ge- had van de twee lachtterreinen van het provinciaal landgoei onder deze ge meente. Evenals verleden jaar is die verpach ting wederom voor den tijd van een jaar. De hooerste in&chrijvers zijn de hee ren Mr. P. Donkers te Bevenvijk voor het zuidelijk gedeelte en Dr. van Beuse- kjm voor het noordelijk gedeelte. Bin nen eenige dagen is de gunning te ver- wachten. BEVERWIJK, Ter aanmoediging van het kerkbezoek in de Ev. Luth. kerk te Beverwijk zullen begin volgend jaar enkde predikanten uit diverse gemeenten optreden. Op de lijst komen o.m. voor Ds. West- meijze, ten Brugencate, da. Haumersen e. a. Binneniand HET AFSCHEID VAN LUIT.-GEN. T. F. J. MULLER MASSIS VAN HET ARNHEMSCH GARNIZOEN. Gistermorgen rukten het 8sfe en lOde regi ment infanterie, benevens het korps rijdende artillerie, administratie-troepen en onbereden onderoffirieren uit naar den Galgenberg; dit ter gelegenheid van het feit, dat de comman dant van het veldieger, luit -generaal T. F. J. Muller Massis afscheid kwam nemen van het Arnhemsch garnizoen, daar de comman dant benoemd is tot lid van den Raad van State. Op den Galgenberg verzamelden de troepen zich en werden opgesteld ter inspectie. Wegens de gladheid der wegen ging het korps der rijdende artillerie te voet; door de groote mantels en enorme kolbakken was dit een interessant en eigenaardig gezicht. Tegen elven stond alles opgesteld Fen trompetter vatte post, om, zoodra de commandant in aan- tocht was, een hoc rnsignaal te geven. Om half 12 verscheen echter nog steeds niemand, tot iemand moeizaam per fiets door de sneeuw kwam trappen en het bericht overbracht, dat de commandant door onvoorziene omstandig heden niet op den bepaalden tijd aanwezig kon zijn. De terugtocht werd aanvaard en de troepen onder leiding van den overste Walt- heer, van Drunen en v. d. Wall Bake op de binnenplaats der Willems Kazeme opgesteld. Even na twaalven arriveerde de commandant van het veldieger. Na de inspectie sprak de commandant een afscheidswoord en dankte alien, die medegewerkt hadden aan het hand- haven van orde en tucht en de opvolging van orders en reglementen. Staande voor de vaan- dels der regiment en herinnerde spr. de offi- cieren aan den eed van trouw, dien zij hierop hadden afgelegd, en hij vertrouwde, dat de herinnering hieraan hen in moeilijke oogen- blikken z<ni sterken. Ver der verwachtte spr. t

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 7