wmm-. m. w Ds rsgels voor h weg. Radiosrafisch Weerbericht. PU ROL Provinciaal nieuws Binnenlandl Tijdschriften SBESESQfSEBEyiSEBBaESEaSB Sfadsviieuws Kerk en havengebied van New York zeven kisten met gesmokkelde opium, wegende ongeveer een ton, ter waarde van 5 millioen dollar, door douane-ambtenaren konden worden in beslag genomen. De kisten waren vooraf in het ge- heim van het Fransche stoomschip Rocham beau aan land gebracht en zouden naar het hoofd van een internationaal opiumsyndicaat te Philadelphia vervoerd worden. Alleen in de maand December is er, deze zending niet eens meegerekend, reeds voor 10 millioen dollar aan opium in beslag ge nomen. De advocaat-fiscaal verklaarde. dat het Ihier om een zeer groot smokkelsyndicaat gaat, die zijn hoofd'zetel in Frankrijk of Zwitser- iand moet hebben. Hij is voornemens op grond van de internationale verdragen, de uitlevering der leiders aan de Vereenigde Sta- ten, of hun berechtixgen in hun eigen land te eischen. EEN AANVAL OP EEN TREIN. Uit Mexico-City wordt gemeld, dat een bende van 70 roovers tusschen Guadalajara en Colima een aanval op een trein heeft ge- daan. Er ontstond een gevecht tusschen de militaire bewaking en de roovers, waarbij een soldaat en een roover werden gedood, ter- wijl veischeidene anderen gewond werden. TEXEL OOSTEREND. De Vereeniging „Nut en Genoegen" hield Dinsdag haar laatste vergadering in dit jaar. De zaal was goed bezet, dank zij den goe- den naam dien de spreker, de heer Ds. van Giessen, te Oost-Graftdijk, hier had. De Voorzitter, de heer IJ. Koppen, opende met een welkomstwoord aan alien, in het bij- zonder aan den spreker, die hier voor de zes de maal zou optreden en waarvan men weder een mooien avond mocht verwachten. De heer van Giessen kreeg het woord en deelde mede, dat hij geen lezing zou geven, maar een aantal kortere bijdragen, voor drachten in ernst en luim. Aangevangen iwerd met eenige dichtstukken van Seidl, als: „Hans Eulen", „Hoogmoed", „De Toren", ,,'t Was daar!" en „Een Lauwerkrans". De voordracht van deze ernstige stukken was uiterst mooi en boven lof verheven. Mooi was ook het ernstige prozastukje: „De voe- ten in't vuur". Na de pauze kreeg scherts een beurt. Een groot aantal stukjes en moppen werd ten bes- te gegeven, en om de meeste werd hartelijk gelachen, zooals om „Hij kreeg haar en nog wat", „Een boksles", „De kraan van de bad- kuip", „Een wonderschepsel", „Maar m'n krijtje is op" en „Ik zie hem". En hiermede heeft de spreker best voldaan, al hopen we een volgende maal weer eens een echte lezing van hem te hooren, liefst een uit den Altenfjord of daaromtrent. De bijeenkomst werd gesloten met de me dedeeling, dat men in Januari een bal- masque hoopt te houden en dat daaraan wal meer mannen zullen deelnemen, als 't vorig jaar. Hieraan werd toegevoegd dank voor de aandacht en voor de voordrachten van Ds. van Giessen met de wenschen voor prettige Kerstdagen, een zalig uiteinde van 1928 en voor den bloei van „Nut en Genoegen". BEVERWIJK. In tulpentrekkerskringen wordt dit jaar geroemd over het vlugge trekken der kas- tulnen. Aan de Centr. Westlandsche Snijbloemen- veiling waren Maandag reeds de eerste dar- wintulpen, n.l. Wm. Copland. Verleden jaar verschenen de eerste Cop- landers daags voor Kerstmis aan de markt. OUDE-NIEDORP. Door het bestuur van de vereeniging Plaatselijk Belang alhier waren de ingezete- nen en bewoners uit de omgeving ter verga dering opgeroepen op Woensdagavond in het cafe van den heer Balk, met het doel een floralia- en huisvlijtvereeniging op te rich- ten. De vergadering werd geleid door den heer G. Liefhebber. Na eenige besprekingen ble- ken alle aanwezigen vo6r een dergelijke ver eeniging te zijn en werd deze a!zoo opgericht Er werd een bestuur gekozen, bestaande uit 7 leden, n.l. de heeren G. Liefhebber, D. Kril- ler, F. Leek en H. Ootjers en de dames De Heer, Doom en Ootjers. Het lidmaatschap zal 0.50 bedragen en voor inwonende kin- deren boven 14 jaar 0.25. Besloten werd om iemand bij de inwoners rond te laten gaan om leden te werven. Voordien zal door het bestuur een circulaire worden rondgezonden, uiteenzettende het doel en de werking van de pas opgerichfe vereeniging. Het bestuur benoemde uit zijn midden tot voorzitter den heer G. Liefhebber, tot secreta- ris den heer L. Leek en tot penningmeeste resse mevr. De Heer. SCHAGEN. De afdeeling Schagen en Omstreken van den Bond van Koffiehuishoudtrs enz hield hare jaarvergadering te Schagen, die zeer druk bezocht werd. Voorzitter de heer j. Schermerhorn fe St.1 Maarten, opende de vergadering, en wees er op, dat het in Dec. 25 jaar geleden is, dat de afdeeling werd opgericht. Vele kwestieuse punten zijn in den loop van die 25 jaar in het belang van de leden opgelost, dank zij de steun van het hoofdbestuur, dat vele leden met rechtskundigen steun heeft bijgestaan. Hij hoopte op die steun na afloop nog eens terug te komen. Na deze toespraak bracht de heer H. Raven te Schagen verslag uit over den toestand der geldmiddelen. De ontvangsten hadden 601.69, de uitgaven 487.15 bedragen, zoo- dat 1928 een batig saldo van 114.54 op- leverde. De financieele commissie, bestaande uit de heeren C. Slik te Schagen, S. Kuiper te Kolhorn en S. Borst te Broek op Langendijk, had ahes nauwkeurig in orde bevonden, en adviseerde tot goedkeuring van de reke- ning. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren H Raven en J. Peetoom te Schagen, gekozen werd de heer J. Schenk te Schagen De heer P. Schager te Noord-Scharwoude, die vele jaren zitting in het bestuur nam. had zich wegens gezondheidsredenen niet weder beschikbaar gesteld De heer Schager ont- ving een woord van lof aan den voorzitter vooi de groote belai.gstelling, welke hij steeds bij de behandeling der zaken had be- toond Ook had men steeds op de tegenwoor- digheid van den heer S kunnen rekenen. De secretaris, de heer Markal te Broek op Langendijk, had een flitik jaarverslag samen- gesteld, waarin het wel en wee van de ver eeniging netjes was uiteengezet. De vergade ring werd bijgewoond door het lid van het hoofdbestuur, den heer Duinker van Am sterdam. Het was de heer Duinker een genoegen deze vergadering te hebben kunnen bijwonen, te meer. omdat hij bij deze gelegenheid eene officieele taak had mogen vervullen, die hij gaame had aanvaard De voorzitter. de heer Schermerhorn had al de jaren van het bestaan der vereeniging bestuurslid geweest. waarna 15 jaar als voorzitter. Het geheele bestuur had gemeend, dezen dag niet onopgemerkt voorbij te laten gaan. Den heer S. werd als bewijs van groote sym- pathie een gouden Bondsmedaille aange- boden. Namens de vereeniging bood de heer H. Ra ven den voorzitter een gouden vulpenhouder aan. BARSINGERHGRN. Woensdag heeft in 't caf6 ,,'t Fortuin" van den heer A. de Graaf, ten overstaan van notaris S. W. Wegener Sleeswijk. te Zijpe, de afslag plaats gehad van de boerenplaats met boet, erf, arbeiders- woning ter grootte van 19.38 92 H A. waarvan ddn perceel bouwland, bene- vens een renteniershuis, alles nagela- ten door mej. A. de Haan wed. van den heer P. Smit Jz. Een en ander werd vo- rige week in diverse perceelen in bod gebracht op f 65574.70. De uitslag was dat kooner is geworden dheer C. Smit van Heiloo voor 68417.70. AKERSLOOT. Het cafe „Hollandia" van den heer Stammes aan het Schouw dat 29 Octo ber j.l. afbrandde, zal op dezdfde plaats weer worden opgebouwd met groot ruim cafe en flinke woonruimte, hetgeen bij t vorige een groc e verbetering genoemd kan worden. CASTRIGUM. Door den exploitant van de radio.-cen- trale Oost is geheel kosteloos aange- sloten het gemeentelijke tehuis voor ouden van dagen terwijl ook de benoo digde luidspreker gratis is afgestaan. Eindelijk is dan door Ged. Staten goedgekeurd de aanvulling van de be- grcoting dienst 1927 beJ'Gffe.nde het ver- leenen van toeslagen op de uitkeering aan werkloozen, die zich voor tijden van werklcosheid hebben verzekerd door middel van werkloozenkassen. Dit heeft wel lang goduurd en wij vernemen dat om die reden nog altijd bij Ged. Staten aanhangig is de goed keuring van de begrooting 1928. Binnen eenige dagen kan ook die goedkeuring worden tegemoet gezien. Intusschen is het begrootingsjaar ten einde, doch alle betalingen die onver- mijdelijk waren en niet konden worden uitgesteld, hebben hun gewoon beloop gehad. SINT PANCRAS. Dinsdag had in het cafe Gerritsen een ver gadering plaats van de IJsboeier-vereeni- ging, alhier. Er waren 53 leden aanwezig. Na opening door den voorzitter, den heer A. Hoogland, en goedkeuring der notulen, volgde het verslag van den penningmeester, den heer Jb. de Vries. Hieruit bleek, dat de ontvangsten in het afgeloopen bock m ar hadden bedragen 188.71 en de r wen 139.44, zoodat het batig saldo 4< I bedroeg. De commissie I rapporteerde, dat boeken en bescheiden in orde waren bevonden. De voorzitter bracht den penningmeester ter dank voor zijn accu raat beheer. Een voorstel van het bestuur, om het pre- sentie-geld te verhoogen tot 0.50, werd met algemeene stemmen aangenomen. Bij de nu volgende bestuursverkiezing werd uit de ver gadering voorgesteld de aftredende heeren, Jac. Dz. Kloosterboer en Aid. Bakker, bij acclamatie te herkiezen. Aangezien dit echter volgens het regtement niet geoorloofd was, werd schriftelijk gestemd, met als resultant, dat beide aftredenden werden herkozen met respectievelijk 40 en 39 stemmen. Hierna kwam in bespreking de contributie- regeling. Een bestuursvoorstel tot het heffen van 0.50 per wagon kool werd met algemeene stemmen aangenomen. Omtrent het open houden van een vaar- geul in het ijs werd besloten weder een proef te nemen met de motor. De heer R. Beers zal zich waarschijnlijk weer beschikbaar stellen, waartoe het bestuur zich met hem in verbin- ding zal stellen. Was het vorige jaar de regeling, aldus spr., dat per 15000 K.G. kool een man werd verstrekt, thans stelde het bestuur voor dit ge- tal vast te stellen op 20.000 K.G. dus 1 man er 2 wagons, met dien verstande echter, dat Let bestuur gemachtigd blijft, indien dit noo- dig blijkt, het Kilo-cijfer lager te stellen. In ieder geval moeten 10 ploegen van 20 man beschikbaar blijven Aldus werd met alg. stemmen besloten. Bij de rondvraag vroeg de heer R. Wog- num vrijstelling van ijshakken, omdat door hem bij vorst de kool per wagen wordt ver voerd. Volgens toelichting van den voorzitter laten de reglementen zulks niet toe. Wel echter werd vrijstelling verleend we gens langdurige ziekte aan S. Stammes. Hierna sloot de voorzitter de vergadering en volgde de traditioneele verloting van touw- werk, manden, enz. De gelukkige winnaars hlervan waren: P. Olie, Jac. Olie, Js. Slijker, Jac. Wit, Jb Groen, T. Post, S. Duif, Jb. Wagenaar, Jn Schuit C. Groen Cz. W. Kloosterboer, Jb. Keizer, A. Hoogland en W. Keizer. HOORN, De adjudant-onderofficier C. Kots, uit deze gemeente, wien onlangs de gouden medaille voor 36 jarigen trouwen dienst werd toegekend, heeft thans tegen 1 Januari a.s. eervol ontslag uit den mi- litairen dienst verzocht. NOORDSCHARWOUDE. De dienstplichtige J. K., uit deze ge- meente, is naar den krijgsraad te 's-Hertogenbosch verwezen, wegens dienstweigering en bedreiging van een meerdere in rang. Riiwe Manden NEDERLAND SPREEKT MET AUSTRALIA. En nieuw succes van den Kootwijk- schen zender. Het hoofdbestuur der posterijen en tele- grafie deelt het volgende mee: Gister is in den studio van de Rijkstele- graaf in het gebouw van het hoofdbestuu' der P.T.T. te 's-Gravenhage een geslaagd kruisgesprek gevoerd met Sydney. Ir. Volter van den rijksradiodienst had een over het al- gemeen vlo't onderhoud met een der Australi- sche technici. Een telefoongesprek derhalve over een afstand van 17.000 K.M. Naderhand zijn zender en ontvanger nog vereenigd in het telefoonkantoor te Amster dam, alwaar het gesprek via een gewone abon nelijn kon worden doorgegeven naar het kan- toor van den Engelschen consul aldaar. Deze heeft op zijn gewone abonnetoestel een even- eens zeer geslaagd gesprek gevoerd. Overeengekomen werd voorts de proeven te herhalen, met doorverbinding naar andere plaatsen in of buiten Neaerland, zulks met gebruikmaking van de gewone interlocale en commissie is C. E. van Eykern, Tetterode- straat 41, Haarlem. WAANZINNIGE STEEKT ZIOHZELF IN BRAND. Te Groningen heeft de vrouw van een kleermaker in een vlaag van waanzin zich begoten met petroleum. Vervolgens stak zij zichzelf in brand. Overdekt met brandwon- den werd zij in het ziekenhuis opgenomen, waar zij spoedig aan de gevolgen overleed. DE INDIe-OMROEPZENDER. De V. A. R. A. vraagt concessie aan. Naar de „Voonvaarts" verneemt heeft het bestuur van de V. A. R. A. aan den minister van Waterstaat vergunning gevraagd voor het uitzenden van radio-programma's naar Ned. Indie gebruik te mogen maken van den zender, die de Philips-kortegolfzender te Hui- zen exploiteert. KORTE BERICHTEN. De schipper van den te IJmuiden bin- nengekomen stoomtreiler Urania IJM 65 heeft gerapporteerd, dat zijn bemanning op de Noordzee een lijk van een manspersoon heeft opgehaald, dat in verren staat van ont- binding verkeerde en daarom weer aan de zee is prijsgegeven. Het was vermoedelijk van een man van Deensche nationaliteit. VOOR DEN WIELRIJDER: 8 Gebruik de rijwielpaden, waar deze zijn, die zijn veilig terrein voor U. Loop niet op de trottoirs met Uw rijw'el aan de hand. 9. Rijd nimmer met meer dan twee naast elkaar en dan nog, wees bescheiden en blijf zooveel mogelijk rechts. Laat gearmd rijden na. Rijd niet te dicht achter auto's of andere voertuigen; zij kunnen plotse- ling stoppen. 10. Rijd niet met een rijwiel door een bijzon- dere drukte, hierdoor ontstaan ongeval- ilen. Stap dan af. 11. Wach-t bij een open brug of gesloten spooroverweg op de rechterzijde van een weg. Vooral daar is orde noodig. Houd 1 bij overgang van brug of spooroverweg rechts en rijd niet tusschen de voetgan- gers. 12. Rijd rustig en behoedzaamde straatis geen wielerbaan. 13. De openbare straat is ook geen oefenter-1 rein voor acrobatiek op de pets. Houdt U aan de regels van uen weg. Bevorder een veilig verkeer. Voor inlichttngen op verkeersgebied kan m'n zich steeds tot de politie wenden. DE HOLLANDSCHE MOLEN. Wij ontvingen een exemplaar van de rede van Ir. Middelberg, getiteld: „Molenbe scheming een Vaderlandsch Belang". Hierin wordt de nadruk gelegd niet zoo zeer op het aesthetische als 6p het economi sche en practische belang van molenbehoud De rede wordt gei'llustreerd door een foto van het interieur van den molen te Waarden burg, veranderd volgens het systeem van den heer A. J. Dekker te Leiden en een kiek van den hulpmotor Erikson in den molen van den Benthuizerpolder. Woedend slachtoffer,3ent U de baas van dat creatuur Bedeesde elgenaar,3-n-nee, alleen maar z'n kameraad". (Humorist). Overgespaard geld dienft veilig, doch ook tegen een behooMijke rentevergoeding belegri te worden. Omtnr nt helegging in solide effecten geeft de firma de Lange de Moraaz te Alkmaar gaarne alle gewenschte inlichtingen naar waarnemingen verricht in den morgen van 20 December Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 775 1 te Breslau. Laagste barometerstand 753.9 te Vardo. Verwachting (van den avond van 20 Dec. tot den avond van 21 Dec.): Meest matige, zuidelijke tot westelijken wind, nevelig tot betrokken of zwaar be- wolkt, waarschijnlijk eenige regen, iets zach- ter, vooral in het western internationale telefoohgeleidingen. Sydney ontving rechtstreeks via den korte- golf-telefoniezender te Kootwijk; Australie werd hier ontvangen via de Nederlandsch- Indische radiostations. Australie werkt op een golflengte van 28 5 en met een energie van 14 kilowatt in de an- tenne. De uitzending te Kootwijk geschiedde op een golflengte van 18.4 M. Bandoeng heeft gerelayee'rd via haar zenders met golf- lengten van respect. 15.5 en 17.2 M. EEN HULDE VOOR PROF DR. J. VAN REES. Op den 3en Januari van dit jaar overleed te Hilversum professor Van Rees, de in Ne- derland en daarbuiten algemeen bekende pro pagandist voor humanitaire gedachten, hoog- leeraar aan de Universiteit van Amsterdam. De leden der vereen., aan welker streven orof. Van Rees zijn leven wijdde, willen door't stichten van een Aula voor geestelijke cul- tuur te Laren zijn gedachtenis eeren. In deze aula zullen vereenigingen haar congressen en bijeenkomsten kunnen houden, kunste naars, zoo vocale, istrumentale als beelden- de, zullen er gelegenheid vinden voor con cert of tentoonstelling. Deze Van Rees' Aula zal verrijzen op grond, aangeboden door de „Internationale Broederschap" de Vereeni ging die eigenares is van ae Humanitaire School te Laren, een stichting van prof. Van Rees. De aula zal ook dienstbaar worden ge- maakt aan het onderwijs aan genoemde school. Voorts heeft de commissie zich voorgeno men een „professor dr. Jacobus van Rees" boek uit te geven. Eenige vnenden van prof. Van Rees had den zich gevormd tot een voorloopig comite, waarin zij een 10-tal organisaties hebben uit genoodigd zitting te nemen. Secretaric N. V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. In verband met de aanstaande feestdagen zal er alleen de volgende dagen geveild wor den. Vrijdag 21 en Vrijdag 28 December, en verder Woensdag 2 en Vrijdag 4 Januari. Daarna zullen de veilingen tot nadeie aan- kondiging weder op Maandag en Vrijdag plaats hebben. OUDERDOMSRENTE EN BETALINGEN INGEVOLGE DE GNGEVALLENWET De wnd. Directeur van het postkantoor deelt mede, dat op Zaterdag 22 December Ouderdomsrente wordt betaald aan hen, die Dinsdag 25 December recht op betaling had den en op Maandag 24 December aan hen, die Woensdag 26 December zouden moeten ontvangen. Uitbetalingen wegens de Ongevallenwet worden van Dinsdag 25 vervroegd tot Maandag 24 December. WERK OPGEDRAGEN. Aan de firma de Moel en Hermes alhier is opgedragen het rioleeringwerk te Kafwijk aan Zee voor de som van 13000.00. MERCUR1US. Dinsdagavond hield de afdeeling Alkmaar van den Nationalen Bond van Handels- en Kantoorbediendenbond Mercurius hare laat ste ledenvergadering in dit jaar, in de bo- venzaal van de Toelast alhier De voorzitter opende de vergadering met een hartelijk welkom aan de talrijk opgekomen leden, in het bijzonder aan de nieuwe leden en den heer van der Vlierk, Provinciaal Bestuurslid te Haarlem. Medegedeeld werd dat de afdeeling dit ilieuwe leden is vermeerderd. Vervolgens kregen wij rekening en ver- antwoording over de gehouden propaganda- feestavond, die dank aller medewerking alles- zins schitterend geslaagd mag heeten De voorzitter ken dan ook niet nalaten een woord van hartelijken dank te brengen aan alien die daartoe hadden bijgedragen, niet het minst aan de Tooneelvereeniging T O. P., die en door hun spel en hun coulante behan deling Mercurius zoozeer ter wille is ge weest. Vervolgens kregen we een zeer geani- meerde bespreking over het onderwerp Jeugdorganisatie en het resultaat hiervan is, dat het bestuur middelen zal beramen, de aanstaande kantoorbedienden, het nut der organisatie bij te brengen, niet uitsluitend door Mercurius-propaganda, doch meer door het houden van lezingen, cursussen en excur sies. Te half elf sloot de voorzitter de prettig verloopen vergadering. KINDERPOSTZEGELS. Vraagt aan het Postkantoor uitsluitend de Rinderzegels. Koopt bij het plaatselijk comiti Kinder briejkaarten. Namens het Comite schrijft Mevr. Prins Vlessing ons: Er worden in ons land in gestichten en in gezinnen verpleegd meer dan 1000 achterlij- ke, idiote kinderen. Met de grootste zorgvuldigheid moeten zij worden opgevoed opdat zij ondanks hun ge- brekkige verstandelijke vermogens toch een menschwaardig bestaan tegemoet gaan. Dat danken wij aan de tallooze herstellingsoor- den en vacantiekolonies, die in een jaar ruim 10.000 kinderen in de gelegenheid stellen ge- durende een maand of langer van de buiten- lucht te genieten en met behulp va.i verster- kende middelen hun gezondheid terug krij - gen. En de kinderen, die onder lichamelijke gebreken lijden, blind, doof, doofstom of ge- brekkig zijn. Weet men wel dat ook hiervan een dui- zendtal in instituten en scholen met de groot ste zorg en met eindeloos geduld wordt opge- leid opdat zij nietegenstaande zij zoozeer gehandicapt zijn toch nuttige leden dermaat- schappij kunnen worden. Ten slotte de grootste rubriek: In onze opvoedingsgestichten en door- gangshuizen worden per jaar gemiddeld 25000 kinderen verpleegd, terwijl 6000 in gezinnen worden ondergebracht. Indien men dan nog bedenkt, dat deze cijfers slechts betreffen diegenen, die ver- zorgd worden en dat er nog talloozen zijn, in wier leven ingegrepen moet worden, om dat zij in het milieu waarin zij leven met lichamelijken en zedelijken ondergang be- dreigd worden: jongens, die tot misdadi- gers dreigen op te groeien, meisjes, die zede- lijk ten onder dreigen te gaan, dan behoeft het geen nader betoog, dat de 115.000, die de zegelverkoop het vorig jaar heeft opge- bracht, ternauwernood toereikend was en dit iaar de opbrengst aanmerkelijk hooger moet zijn. Hiertoe kunt gij, inwoners van Alkmaar en Omstreken meaewerken door deze maand voor uwe correspondentie slechts „Kinder- postzegels" te gebruiken, waarvan de prijs slechts een paar centen meer dan de waarde bedraagt. EEN MOOIE GIFT. Gisteravond ontving het bestuur der Bur ger IJsclub een gift van 72.50 uit de boe- tepot van het personeel der firma Vroom en Dreesmann, teneinde hiervoor levensmidde- len en brardstoffen te koopen voor behoefti- gen. De gift werd natuurlijk met dank aan vaard. LICHT OP! Hed^navond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 4.17 uur licht W CORRESPONDENTIE. Mej L. v. d. W. de B te Stompetoren. Wij hebben destijds uw stukken onverkort opge nomen De kwestie lijkt ons te onbelangrijk om er opnieuw onze plaatsruimte voor be schikbaar te stellen. Red. A 1km. Crt. BURGELIJKE STANIX GETROUWD: Jacob Kuiper en Klaasje van Vliet. Hen- drikus Muurlink en Alida van der Pol. OVERLEDEN: Derk Hoogland 65 jaar Gerke Johannes Dijkstra 4 weken. Johanna Agatha I Jpma 73 jaar. Te Akersloot zijn bij de Ned. herv. gemeente herkozen als president- kerkvoogd de heer W Schermerhorn, als notabelen de heeren S. Helder en Jb. Meijer, als ouderlins' de beer J van 't Hof Sr. en als diaken de heer G. We- zel. Niettegsnstaande de predikant Ds. Bax nog maar korten tijd hier is geves- tigd zal met de kinderen der Zondags- school het kerstfeest wederom plaats hebben. Bij de ouders der leerlingen en bij hun die voor het kerstfeest iets ge- voelen is reeds een lijst voor een bij- drage gepresenteerd. Benoemd is tot tijdelijk onderwij- zer aan de o. 1. school te Winkel, de heer G. Rijpma van Warmenhuxzen. ;-af 111CI 11

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2