IJ BESTELDE n.v. „R.A.M.I." 9 I Inricnting gestfcht worden. Hef bietenblad en de koppen zullen daarvoor van de boeren wor den gekocht. Devoorzitter zegde toe, dat het denk- ibeeld van den heer Huijsnian door het Be- stuur onder de oogen zal worden gezien ST AND A ARDIS ATIE CONSUMPTIEMELK. De heer G. Nobel rapporteerde over de standaardisatie van consumptiemelk. De Commissie kwam tot de volgende con clusie: Bij de prijsbeoaling van de consumptiemelk wordt onvoldoende rekening gehouden met de werkelijke waarae van de melk, wat betreft de voedingswaarde, wat jammer is, omdat daar- door de prikkel ontbreekt om de kwaliteit der consumptie melk te verbeteren en het is nadee- lig voor de melkleveranciers die betere melk, dan met de minimumeischen voor de samen- ste'ling in consumptie brengen. Algemeen zijn wij van oordeel, dat hierin verbetering moet komen, in de eerste plaats in het belang van de veehouders, doch eveneens van de consumenten, voor wien het goed is dat zij melk van goede samenstelling gebrui- iken. De practische uitvoering der standaardi satie is evenwel moeilijk, zoodat wij daarover nog geen bepaald plan hebben. Door de Wa- renwet zail in deze voor de toekomst goeden Snvloed kunnen worden uitgeoefend, door de minimum vetgrens der melk te verhoogen; doch hierrnede komt men er niet volledig. Er zal propaganda gemaakt moeten wor den voor de kwaliteit der melk, waarbij de kwaliteit in den prijs goed tot uiting komt, en verder zal de uitvoering voorbereid moeten worden door goede bestudeering DE CADAVERVERNIETIGING. De heer Joh. de Veer bracht het volgende rapport uit: Door de Vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier is eene commissie ingesteld, bestaande uit de heeren: C. Fok te Beemster, D. Schoenmaker te Hoogkarspel en Joh. de Veer te Schagen, teneinde na te gaan op welke wijze van on- bruikbaarmaking van gestorven dieren, vleesch en vleeschwaren de meest wensche- Jijke is. Twee systemen komen hiervoor in aan- merking: le het verwerken door een kleine destruc tor, zooals in Midwoud is gesticht en waar- voor in de Kring Barsingerhorn plannen zijn ontworpen. 2e het verwerken door de N. V. Nederland- sche Thermo Chemische Fabrieken, welke een drietal fabrieken gelijk die te Bergum over het land zou verdeelen. De commissie heeft een bezoek gebrachd aan de Centrale noodslachtplaats en destruc tor te Midwoud en heeft verder hare gege- vens geput uit de bestaande lectuur. Het komt de commissie voor dat zij op het technische gedeelte niet behoeft in te gaan, daar beide systemen zeker aan alle eischen dienen te voldoen welke de vleeschkeurings- wet daaraan stelt, maar zij heeft vooral hare aandacht gevestigd op de voor- en nadeelen voor de landbouwers. Bij het kleine systeem wordt van de inge- bracht cadavers de huid vergoed voor het voile bedrag, na aftrek van enkele kleine noodzakelijke onkosten en wordt de bout naar de waarde van vetheid geclassificeerd en ge wogen. De uitbetaling voor kleinere cadavers is niet groot, voor grootere loopt dit tot een bedrag van pirn. 15. De administratie is eenvoudig en zeer pracfisch. Kleinere bedra- gen worden voorloopig genoteerd en bij een eventueel latere post bijgeschreven. De ophaaldienst geschiedt per auto, maar kan ook per vaartuig geschieden en is, aan- gezien de afstanden niet groot zijn, zeer vlug, terwijl ook op Zondag bij voorkomende ge- vallen cadavers worden opgehaald. Bij het tweede systeem wordt alleen 2/3 van de huid vergoed en verder niets. Het ca daver moet aan den weg geleverd worden en zal binnen 24 uur na bericht van ontvangst worden weggehaald, terwijl Zondag niet als werkdag wordt beschouwd. Waar Noord-Holland tenopzichte van het Centrale punt zeer afgelegen is, is de com missie van meening, dat de ophaaldienst in geen geval vlugger kan zijn dan bij het kleine systeem, daar bij het laatste de afstanden cnderling veel kleiner zijn. De commissie acht den meest gewenschten vorm Kleine verwerkingsinrichtingen, waaraan verbonden een centrale noodslachtplaats. Keuringskringen, die met een verwerkings- fnrichting kunnen contracteeren, stichten een centrale noodslachtplaats en een verza- melplaats voor afgekeurd materiaal. De heer P r i n s, vertegenwoordiger van dp Nederlandsche thermogemische fabrieken, merkte op, dat volgens de wet de eigenaar van een cadaver geen recht meer op dat cada ver kan laten gelden, zoodat hij met begreep, hoe de commissie ertoe kon komen te bewe- ren, dat particulieren de cadavers van de boe- ren zullen blijven koopen om c ie te verwerken voor diermeel en vet. De heer E. Dz. G o v e r s stelde in het ficht. dat de directeur van het Alkmaarsche abattoir tot een tegenovergestelde conclusie was gekomen door de commissie en dit op grond van een berekening, waarin hij becij ferde, dat een verwerkingsinrichting aan het abattoir den keuringskring Alkmaar 1000 per jaar zou kosten. Spr. vroeg of het moge- lijk was, iets meer te zeggen over de feiten, waarop de commissie haar conclusie baseert De heer H u y s m a n merkte op, dat het voordeel van den boer niet ligt in het meer of mindere wat hij voor de huid uitgetaald krijgt, maar in wat hij meer moet betalen voor den keuringsdienst. Wordt de bereke ning van den distructor niet te voordeelig ge maakt door te hooge keurloonen? De heer K o s t e r vond het van belang, te weten, hoe hoog de kleine kosten zijn, die Midwoud berekent. Hij decide mede, dat zijn broer van een noodslager 10 kon krijgen voor een afgekeurd varken, dat nog geschikt was voor de smelterij. Deze gaf het echter aan Midwoud en kreeg er toen 2 voor. Dr. Schaitema ker leverde een plei- Idooi, waarin hij deed uitkomen, dat het niet laangaat, door het scheppen van een monopo- lie den pas af te snijden voor de ontwikke ling van kleine inrichtingen. Uit de ontwik keling van de bedrijven moet blijken, welke vorm de gewenschte is. De moreele kant van de zaak is, dat het geld van cadavers, die waarde hebben, niet gebruikt mag worden voor vernietiging van onderdeelen, waarvan de vernietiging een hygienisch belang is. Burgemeester K o s t e r gaf nog een uit- voerig betoog ten voordeele van wat de kring Barsingerhorn wil. De heer Joh. de Veer beantwoordde de verschillende sprekers, waarin hij zich op het standpunt stelde, dat van de kant van den boer bekeken, aan de kleine verwerkingsin richtingen de vcorkeur moet worden gegeven. ARBEIDSCONTRACT VAN DEN LANDARBEIDER, Mr. P. Langeveldte Alkmaar hield een inleiding over het arbeidscontract van den landarbeider, Hoewel geen practicus, meende spr. toch over het onderwerp recht van spreken te hebben, omdat hij dikwijls hoort over de nooden van den landbouwers- stand. Hij herinnerde aan het werk van Stijn Streuvels „Langs de wegen", waarin de knecht bij den boer als lid van het geziti wordt gerekend. Niet altijd echter is de toe- stand zoo rooskleurig. Den laatsten tijd ziet men maar al te vaak, dat de arbeider wel zijn rechten nagaat, maar weinig overweegt, welke zijn plichten tegenover den werkgever zijn. De arbeider heeft bij een conflict altijd het voordeel van te verkeeren in de positie van den kikker, waarvan geen veeren te plukken zijn en ziet zich dan ook steeds pro deo een advocaat toegevoegd. Wie de rechtspraak de laatste jaren nagaat, constateert veel meer rechtspraak over de wet oo het arbeidscon tract dan eenige jaren geleden. Wie een proces over loon met een arbeider begint, geeft zeker dat loon toe en moet het loon van den advocaat, dat enbij komt, ook nog betalen. Gelukkig heeft de Hooge Raad in nieuwe arresten uitgtmaakt, dat niets zich ertegen verzet om elkander met zes weken op te zeggen, hoewel een afspraak voor een jaar is gemaakt. maar dan moet die afspraak be- wezen worden, of dat dit gebruik is. Dit geeft last, moeite en kosten. Spr. heeft daarom een arbeidsovereenkomst opgesteld, waarbij par- tijen een overeenkomst sluiten op jaarcon- tract, maar wederzijds perechtigd blijven, het werk op te zeggen zonder opgaaf van rede- nen. Spr. geloofde, dat men "oed zal doen, hier aandacht aan te besteden. Men moet niet te bang zijn, dat h'erdoor de collectieve overeenkor"«4 ^al ootreden. Ook over deze inleidinf ontsoon zich eeni ge discussie, waarbij naar voren kwam, dat men in N.-HoUand vr<=o-st. met confracten de gemoedelijkheid te verstoren en ook vreest, dat de arbeiders aan de werkgevers, die geen contract vragen, de voorkeur geven. Mr. Langeveld stelde in zijn beanf woording nog in het licht, dat men de preven- tieve werking van een contract niet mag on- derschatten. Devoorzitter bracht mr. Lange veld onder instemming van de vergadering hartelijk dank voor zijn inleiding. Namens de werktuigencommissie rappor teerde ir. C. Nobel over het kunstmatig dro- gen van gras en erwten. De commissie zal die zaak nog eens in studie nemen en dien- aangaande het volgend jaar met voorstellen komen. Dr. S c h e y bracht verslag uit over de melkcursussen en over de vakschool voor kaasmakers te Hoorn. Van beide rapporten maakten wij de vori- ge week reeds melding in het verslag van den Bond van Zuivelfabrieken. Dr. Van der Zande zeide, als ver tegenwoordiger van den directeur van den landbouw met veel genoegen weer de verga dering te hebben bijgewoond. In Maart zal hij we! afgetreden zijn als inspecteur van het landbouwonderwijs. Met voldoening had hij geconstateerd, dat Hollands Noorderkwartier nog levenskrachtig is en hij hoopte, in de kwaliteit, door H. N. K. hem verleend ook in de toekomst nog meermalen aanwezig te zijn. Namens den Nederlandschen landbouw zeide de voorzitter dr. Van der Zande, harte lijk dank voor hetgeen deze voor het land bouwonderwiis was geweest. Dit onderwijs toch had onder hem een groote vlucht geno- men. Spr. hoopte, dat dr. Van der Zande een trouwe bezoeker van de vergaderingen van Holl. Noorderkwartier zou worden. Dank brachts pr. ook aan ir. Smeding, die als land- bouwadviseur de vereeniging gaat verlaten. Dat ir. Smeding de vereeniging als adviseur van de Zuiderzeewerken zal blijven dienen stelde spr. op hoogen prijs. Nog sorak hij een woord van waardeering tot de afgetreden bestuursleden, waarna hij tenslotte met een woord van dank aan de pers de vergadering sloot. KAASCONTR6LESTATION „NOORD-HOLLAND". In de „Witte Engel" te Hoorn werd Dinsdag een algemeene ledenvergade- ring gehouden van het Kaascontrole- station Noord-Holland. De voorzitter, de heer G. Nobel, sprak in zijn openingswoord den wensch uit, dat de gunstige toestand in de zuivel- industrie zou voortduren en dat het Kaascontrdlestation nog steeds moge medewerken tot het hooghouden van het product. De door Ir. de Waal gelezen notulen werden onveranderd vastgesteld. Mededeelingep: Ledental. Op 1 Januari 1928 bedroeg het leden tal 714, nl. 55 kaas- en boterfabrieken, 52 kaasfabrieken en 607 zelfkazende boe- ren. In den loop van 1928 zijn toegetre- den 40 leden, n.l. 2 kaas- en boterfabrie ken en 38 zelfkazende boeren, en uitge- treden 93 leden, n.l. 1 kaasfabriek (op- geheven) en 92 zelfkazende boeren. Ver der zijn nog 6 kaasfabrieken omgezet in kaas- en boterfabrieken. He* ledental bedraagt nu dus op het oogenblik 661, nl. 63 kaas- en boterfabrieken, 45 kaas fabrieken en 533 zelfkazende boeren. Dat in 1928 zooveel zelfkazende boeren zijn uitgetreden, is niet verontrustend, omdat de meesten van hen reeds gedu- rende enkele jaren niet meer zelf ge- kaasd hadden. Personeel Evenals in de vorige wintervergade- ringen, wenschte het bestuur ook nu de mededeeling te doen, dat h. i. de salaris- regeling voor 1929 ongewijzigd kan blij ven. De heer Ham informeerde naar de salarisseo van de eontroleurs. De seerctaiis deelde mede, dat deze op hun maximum staan Van f 2200 zonder vrij wonen. De heer Ham vond dit niet te kort, doch de voorzitter wees er op dat men moet beschikken over betrouwbare menschen. Ook het leven in de stad is duurder dan op het platteland. Het personeel vervult zijn taak boven- dien op waardeerende wijze. De heer Ham vond ze ook nog al geschikt en zou het er dan ook maar bij laten. Propaganda Het station heeft deelgenomen aan een inzending van de gezamenlijke boter- en kaascontrdlestations op de groote ten- toonstelling „die Ernahrung" (de Voe- ding), welke van 5 Mei tot 12 Aug. j.l. te Berlijn werd gehouden. Deze inzen ding is geschied in samenwerking met den Algemeenen Nederlandschen Zui- velbond. Verder werd van 1723 September 1.1. op initiatief van den waarn. Dir. Gen. van den Landbouw, Dr. Swaving, een studiereis door ons land gehouden door een gezelschap van 50 buitenlandsche deskundigen om zich op de hoogte te kunnen stellen van de werking van on- ze boter- en kaascontr61e. De kosten van deze reis zijn gedragen door de ge zamenlijke boter- en kaaseontrOlestati- ons, terwijl ook het Rijk hiervoor nog eene subsidie heeft verleend. Ook ons station heeft hieraan gaarne medewer- kirip- verleend, er van overtuigd zijnde dat een dergelijke studiereis er zeer ze ker in hooge mate toe zal bijdragen dat onze boter- en kaascontrfile in het bui- tenland meer bekendheid en waardee ring verkrijgt. Onze provincie werd be- zocht op 19 September 1.1., waarbij be- zichtigd werden onze beide contrdlesta- tions, de N. V. Zuivelfabriek „Neerlan- dia" te Stompetoren, de Coop. Zuivelfa briek „de Toekomst" te Beemster, de kaevboerderij „het Deutzen Hofje" in de Beemster, het Rijkslandbouwproefstati- on met de Proefzuivelboerderij te Hoorn. In hotel „de Doelen" te Hoorn werd aan het gezelschap door onze bei de stations een lunch aangeboden. Dit punt ontlokte een uitvoerige bespreking. uw handelaar een of meer nieuwe banden. U noemde daarbij geen merk. Doet zulks in het vervolg wel en vraagt den band, die minder kost dan hij moest kosten. Voor personenwagens, trucks en autobussen. Ook Balloonbanden voor bestaande wielen en velgen Vraagt Uw handelaar. De Voorzitter bracht een bizon- der woord van dank aan Ir. de Waal voor het rondleiden van de buitenlan- ders en hetgeen hij voor de propaganda heeft gedaan. Op een vraag van den heer Spaander, deelde de Voorzitter nog mede, dat het gezelschap deskundigen uit zeven nati- onaliteiten heeft bestaan. Den heer St ape I (Abbekerk) was het opgevallen, dat in de kranten zoo veel reclame was gemaakt voor allerlei consumptieartikelen, als koffie, thee, cacao en kauwgom, enz., maar niet voor kaas en boter. Z. i. was reclame voor kaas en boter ook zeer wenschelijk. De Voorzitter zeide, dat voor re clame ook een post op de begrooting s.taat. Dit jaar was het bedrag besteed voor reclame op de tentoonstelling te Berlijn en het bezoek van deskundigen. Spr. zegde toe, dat het denkbeeld van den heer Stapel in overweging zou wor den genomen. De Secretaris deelde nog mede, dat voor reclame ook besloten is tot het maken van lichtreclames in de Am- sterdamsche bioscopen. De heer Spaander vroeg, of het kaascontroiestation niet kan optreden tegen de verkeerde voorlichting in de margarine-reclame. De S e c r e t a r i s, Ir. De Waal, zei de, dat de magarinetrust beschikt over juridische adviseurs, die precies weten, hoever ze gaan kunnen. Vandaar, dat een proces-verbaal, verzocht door den Directeur van een botercontrdlestation te Arnhem, moest worden ingetrokken, omdat volgens de nieuwe wet geen ver- volging kon worden ingesteld. Tot commissie voor het nazien van de rekening en verantwoording over het, boekjaar 1928 en van de begrooting van '29 werden de drie volgende leden aan- gewezen: N. V. Zuivelfabriek „Hoogkar- spel" te Hoogkarspel, Coop. Zuivelfa briek „Assumburg" te Uitgeest, de heer Jb. v. d. Geer te Katwoude. De eerstgenocmde fabriek heeft dan nu voor de tweede maal zitting en kan dan het volgend jaar „Assumburg" te Uitgeest ziting blijven houden. Bij de rondvraag wees de heer Ham op het streven bij de Vereeniging „Het Landbouwhuis" om voor de verschil lende organisaties in N.-Holland een propagandist aan te stellen. Spr. vond het niet goed om het Kaascontrdlesta- tion daarvoor te spannen. Hij meende, dat niemand gevonden kan worden, die voor een zoo omvangrijke taak geschikt is. Hij maande aan tot voorzichtigheid in dit opzicht. De Voorzitter wees op het groote belang. dat gelegen is in het hebben van een propagandist. De heer Ham was wel voor zoo iemand, mits die alleen de belangen van het Kaascontrdlestation zou behartigen. Ook vond hij het gewenscht, dat het Kaascontroiestation zich op zijn eigen ierrein zou blijven bewegen. Van bestuurszijde werd het denkbeeld een propagandist voor de verschillende organisaties aan te stellen, nog nader verdedigd en nog medegedeeld, dat het door andere bestuursleden van het Landbouwhuis was voorgesteld, dan hier aanwezig waren. Besloten werd, af te wachten, wat op 28 Dec. in de vergadering van „Het Landbouwhuis" zal worden besloten. Het Bestuur was in ieder geval tot me- dewerking bereid. Hierna sluiting. W1ERINGERWAARD. Maandagavond hield de afd. Wieringer waard van den Bond voor Staatspensionnee- ring haar eerste propaganda-avond in dit seizoen. We kunnen direct hiervan zeggen: Uitstekend geslaagd. De zaal was bijna ge- heel bezet en we gelooven dat alle aanwezi- gen't zeker een mooie avond hebben gevon den. De heer Limpers herdacht in zijn ope ningswoord nog het genot dat de ouden van dagen dit jaar hebben gehad met den mooien autotocht die zoo schitterend is geslaagd Er was nog een batig saldo ad 27 overge- bleven. De hoop werd uitgesproken dat een dergelijke tocht in '29 weer zal kunnen her haald worden. Allereerst werden door mevr. Portegies een drietal gedichten voorgedragen. Haar decla- matie is prachtig. Als no. 1 gaf zij „Het slagveid" van den bekenden dichter Van Collem. Spreekster vond dit wel toepasselijk op den wapenstilstand, want wapenstilsfand wil nog lang niet zeggen vrede Als no. 2 „Verloren spel" van Willy Corsari en daar- na „In het hondenasyl" van een niet ge- noemden dichter Met algeheele aandacht werd naar deze begaafde declamatrice geluis terd. Daarna kregen we een gloedvolle rede te hooren van Ds. Baar uit Alkmaar. Spr. vond het een aangename taak hier in Wieringerwaard over Staatspensioen te mo- gen spreken, hoewel aan den anderen kant niet prettig, dat het noodzakelijk is in een christelijk land voor een christelijk doel nog propaganda te moeten maken. Het is aller- droevigst dat dit nog moet. Reeds 30 jaar is er gepropageerd en nog steeds is er geen kosteloos staatspensioen. Zeker, er zijn menschen die't hebben, doch zij die beweren dat 't doel bereikt is zijn er naast. Verschillende wetten o.a. van Talma en Aalberse liet spreker de revue passeeren. Voorgerekend wordt dat er over 25 jaar geen ouden van dagen meer zijn die premievrij pensioen ontvangen. Ook het zegeltjesplak- ken en de V. O. V. waarbij 39 cent per week moet worden betaald. Wat de menschen ten eenen male niet kunnen missen werd breed voerig en duidelijk toegelicht. De praktijk heeft bewezen dat het o.a. in Engeland en Denemarken zedelijk werkt. Waarcm dan niet in ons land. Het is geen politieke strijd, doch een menschelijke of wel christelijke strijd. Het ligt aan U, aldus spreker, om die men schen in de Kamer te krijgen, die voor pre mievrij Staatspensioen zijn. De oude men schen moeten niet geholpen worden bij wijze van liefdadigheid doch bij wijze van recht Gelukkig komt er bij de R. K. en bij de Chr Hist, reeds eenigszins een kentering. Er zijn werkelijk zegenrijke veranderingen gekomen doch spreker noemde het een sc^an- de voor een natie die zich christelijk noemt, dat de ouden van dagen nog geen kosteloos pensioen krijgen. Men zegt wel: er is geen geld, doch een drijvend oorlogschip minder en we zijn er. Met een opwekking om deze afdeeling met haar wakker bestuur te steunen, besloot spr zijn rede waarna een hartelijk applaus volgde. Na de pauze kregen we van mevr. Porte- gies nog te hooren: Het Lied van de Zee, een droefgeestig lied van Helene Swarth, dat de herinnering aan de jongste stormen opwek- te. „Een dag bij Sien" een stukje proza van Heijermans en „de Speelpop' van mevr. van Holtrop van Gelder. Nadat de voorzitter spreekster en spreker hartelijk dank had gezegd voor het mooie wat zij gegeven hadden kregen we een serie lichtbeelden betrekking hebbende op het le ven van Arie Vlierman, voorheen een geluk kig gezin, zonder zorgen, doch op den ouden dag oud en arm De heeren Limpers en van Han traden hierbij op als explicateurs. Als een verrassing werd nog een taart op Ameri- kaansche wijze verkocht. Nadat een groot aantal dubbeltjes was binnengekomen, werd de taart toegewezen aan Jiet Huis voor ouden van dagen. Een gezellig bal besloot dezen goed geslaagden avond. BROEK OP LANGENDIJK. Vergadering van het Bestuur der Langen- dijker Groenten Centrale op Maandag 17 December 1928. Tegenwoordig 24 elden, waaronder 2 le den van „Koophandel". Afwezig de heeren J. Schaap, Jb. Berkhout. Ib. de Boer «n P. Muntjewerff. De voorzitter, burgemeester Slot, opende met een welkom. De keur'ijst over November, weike 19 keu- ringen bevatte, werd ter inzage gegeven. Uit het rapport over het nazien van het be- taalkantoor werd medegedeeld. dat alles in goede orde was bevonden en dat er in de maand October geveild is voor een bedrag van 338.279.15, waarvan voor: Broek op Langendijk f 85 484.72. St. Pancras f 49.349.72, St. Pancras R K. 12 550 43, Zuid-Scharwoude f 19.398 35, Zuid-Schar- woude R.K. 1442.87, Koedijk f 44126 96, Heei-Hugowaard f 15032.29, Heer-Hugo- waard R.K. f 34987.37, Ursem 15690 36, Hensbroek f 39622.60, Schermeer f 10098 80, Oterleek 8515.43, de Rijp L. T. B. f 128 40, Diversen f 4550.85. In de maand November is geveild voor een bedrag van 177506.17, waarvan voor: Broek op langendijk 48381 68, Koediik 32.6C9 59. St. Pancras f 20308 16, St. Pancras R. K. 3750.71, Zuid-Scharwoude f 23189.56, Zuid-Scharwoude R.K. f 2076 14, Heer-Hugowaard 8257 58, Heer-Hugo- waard R.K. f 14240.75, Ursem 5144 54, Hensbroek 11905.24, Schermeer f 5297 53, Oterleek 1172.92, Diversen 1171 77. Door den voorzitter werd mededeeling ge daan, dat in dit kalenderjaar op 24 November de 4 millioen gepasseerd is, wat betreft de geveilde producten en memoreert verder, dat het zeker wel vermeldenswaard is, daar in de laatste zes jaren zulks niet is voorgevallen. Uit dezen omzet blijkt dat de tuinbouw over het algemeen loonend is geweest. Schrijven ingekomen van den heer J Wage- naa-- Sz., dat hij zijn benoeming als uiensor- teerder aanneenr. Schrijven ingekomen van den heer C. Berkhouwer Cz. te Alkmaar, waarin ver- meld, dat het voor 't algemeen belang goed zou zijn, wanneer de rotstruiken van Deen- sche kool niet meer geveild werden. Voor kennisgv ving aangenomen. Schrijven, ingekomen van den Inspecteur der Dir. Belastingen. waarin dank werd ge- bracht voor de toegezegde medewerking. Uitnoodiging ontvangen van het bestuur der Centr. Veilingsvereeniging te Warmen- huizen om de opening der nieuwe veilings- gebouwen bij te wonen, waaraan bereids is voldaan. Hiervoor waren aangewezen de heeren S. de Boer Kz.. C. Spaans en als plaatsver- vanger de heer W. Visser. Een schrijven was ingekomen van den heer A. Hoogland, waarin melding werd ge maakt, dat een lid van de L. G. C. zijn uien te Alkmaar veilde. Bij onderzoek is gebleken, dat het lid toe- stemming had van het bestuur zijner plaatse- lijke vereeniging, daar het land, waar die producten geteeld waren, zeer gunstig ge legen lag voor de Alkmaarsche veiling. Kennisgeving ontvangen van het over- lijden van den heer Rens Slot. De voorzitter memoreert, hoe aangrijpend het plotselinge bericht was van het over- lijden een onzer beste kooplieden Door het Dag. Bestuur is den overledene de laatste eer bewezen. terwijl aan het graf door den secretaris enkele hartelijke woorden van dank en waardeering zijn uitgesproken. Verzoek ingekomen van de vereeniging van oud-leerlingen der Rijks Tuinbouw- winterschool te Hoorn om subsidie voor het instandhouden van hunne cursussen Werd besloten f 10 subsidie te geven. Van het Centraal Bureau was ingekomen een uitgebreid rapport aangaande de ge- voerde reclame. Daar het rapport in de Tuinderij heeft gestaan. werd het voor ken nisgeving aangenomen. Schrijven ontvangen van Gebr Klooster- boer te St Pancras met verzoek om geheel voor hunne kosten in hun bank no. 79 in het veilingsgebouw een telefoon aan te brengen. Werd afwijzend op beschikt, ten eerste om dat er thans voldoende telefooncellen in de veiling aanwezig ziin en ten 2e omdat het zeker storend zal zijn ,voor het veilen. Daar in verband met de uiensorteer- trische transportband, waaraan door dezen bereids is voldaan. De kosten zouden bedra- gen f 575, gedreven door een 1 1/4 PK. machine het nog al heel wat arbeid ver- eischt om de uien daarop te brengen, is aan den heer Van Zorgen verzocht een teeKening met kostenberekening te maken van een elec- motor Werd besloten tot aanschaffing. Medegedeeld werd dat in het geheel 158383 K G. tomaten op de machine gesor- teerd zijn, waarvan 10200 K G. van de koude grond. Verder was een uitnoodiging ingekomen voor het geheelt bestuur om de vergadering van de Prov. Commwelke op 21 December zal worden gehouden, bij te wonen Na die vergadering zal de tuinbouwfilrr vertoondi worden, waarvoor ook andere belangstellen- den vriien toegang hebben. Bij de rondvraag werd door den heer C. Spaan te Koedijk gevraagd, of het geoor- loofd is dat kool voor Amerika in de man- den getrapt worden. Terwijl tevens somsr tijds kool voor Amerika goedgekeurd wordt, welke er absoluut ongeschikt voor zijn. De voorzitter vindt het beter, dat deze punten apart besproken worden. Aldus besloten Door den heei Smit werd gevaagd of er ook gelegenbeid komt op de veiling, om vroege kasproducten te veilen Door den veilingleider werd mededeelin| gedaan, dat in het komende voorjaar die tuindeis ter vergadering zi'llen worden op- geroepen, om met elkaar een rege'ing te tref fen en een paar dagen in de week daarvoor vast te stellen. Door den heer Jb. Glas werd naar voren gebracht, dat er niet op het straatje voor de wagons gewogen wordt. mcar dat de bas cule steeds in de wagen staat, hetwelk toch zeker tegen het besluit der algemeene ver gadering is. Hij zou gaarne zien, dat er streng de hand aan gthouden werd. Medegedeeld werd, dat elke tuinder het recht heeft om te eischen, dat ei op het straat je gewogen wordt. en dat het niet alleen een besluit is van de algemeene vergadering, doch dat ook de Koophandel haar voile mede werking heeft verleend. Gezegd werd echter, dat de tuinders het lie ver niet bevel en, zoodat het beter is, dat het bestuur daarop toeziet Imp. voor Nederland: LEEUWARDEN: f§ Ruiterskwartier 37-45 - Tel. 846-847 fa AMSTERDAM: N.Z. Voorburgwal 75-77 Telefoon 35397

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 6