Halsboodster. Net Meisje Meisje gevraagd rs.i Keev iscli! DUINKONUNEN 0. N. MEIJROOS G. STRAVER, NETTE DIENSTBOOE Een net Dienstmeisje Keuken-werkmeisje, een nette Jnfironw EERSTE HYPOTHEEK drie proelen BOUWLAND K. BAAS, HALFF Go. - Tel. 482. fldveptentien AFWEZIQ. Boerenleerabank Heerhugowaard. dat het geheurd. Zal gevolg ?.an gegeven woiden. Door den heei O. de Vries werd gevraagd, hoe groot de capaciteit is van de uiensorteer- machine, hij meent, dat die niet zoo groot is. als oorspronkelijk is opgegeven. Zal onderzocht worden en wanneer zulks het geval is. zal er met den betrokken fabri- kant over gecorrespondeerd worden. Door den heer Tromp werd de vraag naar voren gebracht, of de mogelijkheid ook be- staat dat er naast de. groentenveiling ook een bloembollenveiling kwam en zou zulks ten zeerste op prijs stellen. De voorzitter zegt, dat het een vraag van groct belang is, hetwelk door het bestuur ernstig in studie zal worden genomen, en wanneer de mogelijkheid blijkt, zal op de medewerking van den heer Tromp gerekend worden in deze, hetwelk gaarne werd ge- accepteerd. Gezien de laatste vergadering dezes jaars werd door den voorzitter hartelijk dank ge- zegd voor de prettige samenwerking en voor alles wat gedaan is voor den Bond en den iTuinbouw in het algemeen. In verband met het omzetcijfer van 1928, hetwelk aangeeft. dat het een goed tuinders- jaar is geweest, willen we hoperi. dat het komen de jaar ook weer in hetzelfde teeken moge staan Hierna sluiting. Inventaris der Langendijker Groenten Centrale van stapelproducten op 15 Dec.: •28 '27 '26 791 w. 485 w. 1028 w. 1182 w. 824 w. 1181 w. 735 w. 875 w. 894 w. 125 w. 62 w. 148 w. 31 w. 18 w. 38 w. Roode kool Gelt kool D kool Uien Peen Wagons gerekend op 10000 K G. KENNEMERLAND. Men kan nu toch zien, dat het winter wordt, want de aanvoeren verminderen en niet het minst de groote kwantums kool, die bij duizenden weraen aangevoerd, ook van elders, 't Is wel mooi dat weer wat lijn komt in den aanvoer en het uitschot geruimd is. Zeer waarschijnlijk zal dit aan de prijzen ten goede komen. Nog steeds komt er een flinke aanvoer van andijvie, de handel is vlug en eerste soort brengt een vrij hoogen •prijs op. De noteering was 2 tot 6 per 100 stuks. Ook komt er gang in de prijzen van de boerenkool, vooral de fijne soorten De prijzen waren nog al sterk uiteenloopend, van 1.50 tot 5 per 100 stuks. Spruiten wordt ook beter en toch is het nog niet het rechte, daar er nog te veel partijen worden aangevoerd, welke los en niet mooi gesorteerd zijn. Vandaar het groote prijsver- schil van 8 50 tot 23 per 100 K.G Groene kool, een delicatesse voor de keu- ken, wil niet zoo als anders. Misschien is het nog te vroeg in den tijd of heeft men meer oog voor een groote kool, die niet veel meer kost. De noteering van 1.50 tot 3.50 per 100 stuks is niet hoog. Roodt en gele kool gold niet hoog, doch't was ook geen bepaald mooie aanvoer De prijzen waren 4 tot S per 100 stuks. Witte kool gold iets hooger. De mooie bloemkool is gewild, de prijzen waren zeer hoog, n.l. 29 tot 40 per 100 stuks. Aardappelen wil nog niet. De prijzen zijn laag, n.l.' 3 tot 4.50 per 100 K.G echter was er in de bekende kwaliteit, van erkende ad lessen, een ietwat vlugger handel. Uien is nog al gewild en de prijzen zijn redelijk en van le soort vrij hoog, de notee ring was f 8 tot 10 per 100 K.G. Bosgroente was gewild en over de geheele linie een vlugce handel We noteerden voor peen (wortelen) 20 tot 25, prei 10 tot 18, pieterselie 3 tot 6 en selderie 3 tot 5, alles per 100 bos. De overige aanvoer had niet veel te betee- kenen. Nog steeds geldt dat de vruchten duur zijn, doch 't is moeilijk om den prijs juist te bepalen omdat de sorteering een groote rol speelt. De prijzen voor peren waren 14 tof 31 en voor apoelen 16 tot 30 per 100 K.G. Witlof werd in onbeduidende partijtjes aan gevoerd en verwisselde voor lage prijzen van eiraiaar. De kwaliteit was ook niet mooi. De prijzen waren 16 tot 30 per 100 K.G. De overige aanvoer, zijnde bieten, rapen en wortelen, ging voor lage prijzen van de hand. We noteerden voor bieten 1 tot 1 15 per zak, koolrapen 85 tot 1.15 per hecto liter en wortelen 2.50 tot 3.50 per 100 KG. HEII.OO. De commissie voor werkverschaffing, be- staande uit de heeren J. Opdam, J. Sengers, G. Vrijburg Pz., W. van de Vail en Joh. J Vahl, houdt wederom Zaterdagsmiddags zit- ting voor de aanvragen voor werkverschaf fing. De aangifte is al groot genoeg, zoodat niet alien doorloopend aan het werk kunnen gezet worden. Onderhandelingen worden gevoerd om aan de door de orovincie uit te' voeren werken, ;n Bakkum, plaatsing te krijgen. Van andere zij- de vernemen we, dat onze werkloozen daar niet veel kans kriigen en dat de tuinders niet in aanmevking komen. NOOB'"c, f!W a «WOUDE. Van de vereem'ging ..Tuindersbelang" Zijn de volgende inventarisatieciifers bekend: Roode kool 183 wagons, Gele kool 214 wagons, Deensche witte kool 375 wagons, Uien 35V2 wagons en peen 16 wagons. In aansluiting op ons verslag van den pro- pa ganda-avond van de afdeeling van den Bond voor Staatspensioneering, deelen wij n^g mede, dat door ons verzuimd is te be- richten, dat door den heer Wijnveldt, burge- meester van Oudkarspel, een woord van hulde aan de tooneelvereeniging „Falkland" w rd gebracht en tevens een opwekking om bij de a.s. Kamerverkiezingen op voorstanders van Staatspensioen te stemmen. Aan de autobussen van den dienst OudkarspelAlkmaar zijn thans brieven- busjes bevestigd, waarin correspondentie en niet te groote stukken post geworpen kun nen worden. HENSBROEK. ooor den cafe-houder, den heer L. Mantel, is een heel goed idee ontworpen, om de Nuts-avonden, welke wij hier dezen winter voor het eerst moeten missen, door iets an ders op het gebied van ontspanning te ver- vangen. Hij heeft zich n.l. met vereenigingen en personen op het gebied van tooneel- en voordrachtkunst in verbinding gesteld, om te komen tot een reeks abonnementsvoorstellin- gen, met te beginnen daar dit seizoen reeds gevorderd is met een drietal avon- den. Het is genoemden cafe-houder gelukt, om den eersten avond, welke gegeven wordt op een Zaterdag, welke avond. hij er steeds voor denkt te behouden, beslag te leggen op de tooneelvereen. „Falkland" van Iieiloo, welke vereen. hier deze herfst met zooveel succes „Spoken" opvoerde. Den tweeden avond, welke hoogstwaar- schijnlijk begin Februari zal plaats hebben, wordt een cabaretavond gehouden met mu- ziek en zang, terwijl deze eerste proef beslo- ten wordt met een avond van Daan Pool, welke met een geheel nieuw repertoire komt, ongeveer half Maart. Zooals men ziet, iets nieuws, maar iets goeds voor de ontspanning op het platteland. BinnenBand EFFICIENCY-DAGEN TE AMSTERDAM. De eerste van de aangekondigde Efficiency- dagen, door het Nederlandsch Instituut voor Efficiency georganiseerd en in net Stedelijk Museum te Amsterdam te houden, is gister begonnrn; de ochtendvergadering had vele belang. icllenden in het Stedelijk Museum doen samenkomen. De voorzitter van het Instituut, mr. J C. L. van Meerwijk, opende de bijeenkomst, in het bijzonder verwelkomde hij den heer Zaalberg, directeur-generaal van den Arbeid, lid van den raad van advies van het Instituut en enkele buitenlandsche deelnemers aan de efficiency-dagen. De eerste spreker van den ochtend was de heer L. Gans, bibliothecaris van de Handels- economische bibliotheek, die een rede hield over: Het gebruik van literatuurgegevens op het gebied der bedrijfsorganisatie De volgende spreker was de heer J P. de Haan, accountant te Amsterdam, die tot on- derwerp hadDe taak van den accountant op het geschied van Efficiency. Hierna was het woord aan ir. Ernst Hy- mans, raadgevend ingenieur voor het behan- delen van het onderwerp: Formulier-diagram- men en hunne toepassing in de Industrie. Ter gelegenheid van de vergadering wordt een tentoonstelling gehouden. die bedoeld is om enkele bijzondere onderdeelen uit het groote gebied der efficiency aanschouwelijk te maken. Naast graphische voorstellingen bevat de tentoonstelling verschillende houten model- len, die schematisch een onderwerp weerge- ven. Zoo wordt bijv. de Duitsche automobie- lenmarkt schematisch uit elkaar geplozen We zien, welke soort van wagens in welke streken van Duitschland het meest in trek zijn; dat de zware automobielen over het al gemeen minder gevraagd worden dan de lichtei t°t welken afstand voor een onderne- ming vervoer van voortbrengselen per auto het voordeeligst is en op welken afstand het vervoer per trein het goedkoopst wordt, enz. enz. Van belang zijn ook de gegevens over de arbeidsmarkt, over de afzetmogelijkhe- den in verband o.a. met vervoerkosten, koop- kracht en productiekosten. Doel van deze voorstellingen is door aanschouwelijk en in structief materiaal de overtuiging te vesti- gen, dat voor ieder bedrijf de analyse van marktverhoudingen, zoowel in binnen- en buitenland, van waarde is. Het Centraal Normalisetie Bureau vertoont den chaos, die op het gebied van papierfor- maten bestaat. Het bureau laat zien. hoe dooi normalisatie een enorme vereenvoudi- ging te krijgen is. Op alle gebied van riool- pijpen tot autobanden toe ziet men verder resultaten van normalisatie. DE RAMP VAN DE „SALENTO". De motorbotter IJ.M. 375 heeft het lijk van een der opvarenden van het gestrande stoomschip ,,Salento" te IJmuiden aange bracht De opvarenden van den hotter had- den het gc'ieel onder het zand bedolven, in het kombuis aangetroffen. Het is naar de Algemeene Begraafplaats overgebracht. DE JURGENSFABRIEKEN TE OSS. Maart 1929 sluiting? Ongeveer een jaar reeds heeft het gerucht van overplaatsing der fabriek van de firma Jurgens naar Rotterdam boven Oss gehan- gen. Van tijd tot tijd werd personeel overge- plaatst naar de nieuwe fabriek, doch ondanks dat, bleef de bevolking de stille hoop koeste- ren, dat het gevreesde vertrek, wat aanzien- lijke nadeelige gevolgen voor Oss met zich brengt, niet zou plaats hebben. Deze week is aan de meeste arbeiders en opzichters, die niet worden overgenomen, het ontslag aan- gezegd en thans wordt beweerd, dat begin Maart de fabriek gesloten zal worden. De gemeente Oss zal de zorg voor ongeveer 400 werkloozen krijgen, meldt de „Tijd". EEN BRUG OVER DEN IJSEL BIJ DEVENTER. De gemeenteraad van Deventer heeft uit- voerig de plannen besproken tot het maken van een vaste brug over den IJsel. Na lange discussies is de beslissing gevallen en wel zoodanig. dat met twee stemmen tegen werd besloten, het Rijk te verzoeken, medewerking te verleenen tot het maken van een vaste brug ten Zuiden van de spoorbrug. DE SCHRIK ZIT ERIN. Dinsdagavond ontstond te Boekel (N.B.) een consternatie als gevolg van een inbraak. Omstreeks zes uur was de landbouwer Croy- mans, wonende op den Zandhoek uitgegaan naar het naburige dorp Frp. De meid en de knecht waren in de stallen werkzaam en toen zij tegen acht uur in de woonkamer terugkwa men, hoorden zij plotselng het gerinkel var ruiten Waarschijnlijk doordat de schrik ei nog inzat van den overval, die korten tijd ge leden bij den landbouwer Egelmeers heefi plaats gehad, holden de meid en de knechi naar buiten en riepen om hulp Een buurman kwam op het geroep eveneens naar buiten Snellen, gewapend met een jachtgeweer, waar uit hij een schot loste Van roovers was even- wel niets te bespeuren. In de woning van den landbouwer Croymans bleek evenwel te zijn ingebroken Uit een kast op de slaapkamer was ongeveer 200 aan geld gestolen, ter wijl ook een aantal gouden sieraden was meegenomen. De politie stelde een onderzoek in, doch tot nu toe is het niet gelukt den da- der, die blijkbaar gestoord werd door het bin- nenkomen van de meid en den knecht, op te sporen. EEN BRUTALE DIEFSTAL. In den nacht van Maandag op Dinsdag is te Reek (N.-Br.) ingebroken bij den landbou wer J. Broekman. Na het verbreken van de schuur heeft de inbreker uit den schuur den waakhond1 weggevoerd en dezen een paar honderd meter verder in het veld aan kreupel- hout vastgebonden. Vervolgens heeft hij het slot verbroken van de deur, welke toegang geeft tot het woonhuis. Door de keuken is hij rechtstreeks gegaan naar de slaapkamer van Broekman, waar hij uit de beurs, welke in een broekzak zat, twee rijksdaalders heeft weggenomenver- olgens is hij na eerst de slaapkamerdeur afgesloten te hebben door de ze met een touw aan de trap te verbinden, naar -de boven slaapkamer gegaan, waar de vrouw en dochter van B. sliepen. Daar heeft hij het ijzeren kistje, staande onder het bed van de dochter, weggenomen. De dochter werd wakker en zag bij het schijnsd van de lantaarn, die er brandde, een man weggaan. Zij riep haar vader, die niet bij haar kon ko men, omdat de slaapkamerdeur afgesloten was. De dochter is toen de afsluiting van de slaapkamer van haar vader gaan verwijderen. Broekman had niets gehoord. Het geldkistje bevatte 100 aan bankpa- nier, eip-endomsbewiizen, schuldbekentenissen, hypotheekgrossen en gouden sieraden. Van den dader is nog geen spoor ontdekt. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Ongeluk te Ede. Gisteravond heeft op den onbewaakten overweg bij den Kerkw-eg te Ede een aanrij- ding plaats gehad tusschen den trein van 5 uur uit Utrecht en een auto, waarin gezeten was de heer Bevers uit Aruhem. De locomo- tief nam den auto op de buffers en sleurde hem nog ongeveer 100 meter mee. De heer B. bleef in den chaos, die er van den auto over- b'eef, hangen. Ernstig aan het hoofd, de ar- men en beenen gewond werd bij opgenomen. Dr. Hijmans was spoedig ter plaatse en liet hem naar de staFonswachtkamer overhren- gen, waar hij door dr. Hijmans en dr. Wijers ver bond en werd. De transportcofonne van het Roode Kruis verleende haar diensten bij het transport naar het Diaconessenhuis te Arn- hem, waarheen de patient met den trein van 6 uur vervcerd werd. Hij was toen weer bij kennis. BORGSTELLING BIJ AANBE8TEDINGEN. De minister van Watersfaat maakt bekend dat bij Kon. Besluit van 3 Dec. j.l. is be paald, dat alle in het „Aanb-estedingsregle- ment 1919" voorkomende bepalingen omtrent de rege'ing van de borgstelling op 1 Januari as. vervallen en dat tusschen de art. 13 en 14 een nieuw artikel wordt ingelascht, lui- dende: „Onze minister is bevoegd, indien er voor zoover daartoe naar zijn oordeel aanleiding bestaat aan de gunning van het werk de voorwaarde te verbinden, dat de aannemer vooraf zekerheid stelt voor de nakoming van alle verplichtingen, welke ingevolge de bepa lingen van het bestek of de overeenkomst op hem moeten komen te rusten. Hij bepaalt te- vens den vorm en het bedrag der zekerheid; dit bedrag zal een tiende van de aann-emings som niet overschrijden." JUBILEUM VEENKOLONIALE BOERENBOND. Gister heeft de Veenkoloniale Boerenbond zijn zilveren jubil-eum herdacht in een bui- tengewone alg. vergadering te Veendam. Onder de aanwezigen bevonden zich o.a. de commissaris der koningin in de prov Gro- ningen, de inspecteur van den landbouw Ka kebeke en de directeur van het Centr. Bureau uit het Ned. Landbouw Comite. De heer J. Kok, directeur der R. L. W. S. en rijkslandbouwconsulent voor Z.-Gronin- gen, sprak een herdenkingsrede uit. GASCORRUPTIE. De directeur te Vught gehandhaafd. De raad van de gemeente Vught heeft in een besloten zitting een moti-e aangenomen, waarin in aansluiting op een 24 Novem ber 1927 aangenomen besluit om den gas- directeur wegens het aannemen van zg. „steekgelden" voorloopig nog niet te ont- slaan, hoewel bet zeer laakbare van de han- deling van den directeur werd erkend de heer J. Homoet wegens de ambitie en den ijver waarmede hij h-et directeurschap ver- vult, in zijn functie wordt gehandhaafd, om dat de raad van oordeel was, dat de direc teur door het eerstg-enoemde raadsbesluit voldoende was gestraft. KORTE BERICHTEN. Te Zaandam is bijna 70 jaar oud, over- leden de heer D. Donia oud-soc.-dem. ge- meenteraadslid en van 1913 tot 1923 wethou der dezer gemeente. Te Oosterbeek zijn twee kinderen die Metablokjes voor snoepgoed hadden aange- zien, na het gebruik ervan ziek geworden. Het jongste kindje, een meisje van twee jaar, is overleden. Het drie-jarig zoontje is in ern- stigen toestand naar het Kinderziekenhuis te Arnhem overgebracht. Te Buitenveld is het anderhalf jarig zoontje van een landbouwer in een tobbe vol kokend water gevallen. In ernstigen toestand is het kind naar een ziekenhuis overgebracht. Rechtszaken DE C.N.A.B. CONTRA DEN STAAT. Het hoofdbestuur van den Centr. Nederl. Ambtenaarsbond meldt, dat in het proces tegen den Staat ter zake van niet-uitbetaling /an ten onrechte ingehouden salarisverhoo- *ingen bij bevordering, mr. J. E, W. Duijs bij conclusie van rep-liek uitvoerig heeft ge- antwoord op het 27 November door mr. Vee- pens namens de regeering tegen de dagvaar- Haagsche KINDERMISHANDELING DOOR EEN VERPLEEGSTER. Het gerechtshof te Amsterdam heeft uit- spraak gedaan in de strafzaak tegen de 61- jarige verpleegster in een kinderhuis te Aer- denhout, die beschuldigd wordt van vier ge vallen van kindermishandeling. De recht- bank te Haarlem had verdachte op 28 Juni 1.1. ten aanzien van een geval van rechtsver- volging ontslagen en haar van de overige drie punten vrijgesproken. Het O. M. tee- kende toen hooger beroep aan. Zoowel in eersten aanleg als in hooger beroep had het O. M. tegen de verdachte acht dagen gevan- genisstraf gevorderd. Het Hof vernietigde het vonnis der recht- bank. Opnieuw rechtdoende, v-eroordeelde het de verdachte tot f 25 boete of vijf dagen hechtenis. VERDUISTERING. De rechtbank te Leeuwarden heeft een 33- jarigen kantoorbediende der posterijen te Dokkum wegens verduistering van f 300 ver- oordeeld tot vier maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. IVBanlciberichten ding aangevoerde. De f verleende den advocaat der dins verzoek 7 weken uitstel tot het oprrukeh van diens conclusie van dupliek. rechtbank regeering op AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 20 Dec. 1928. Op de he- den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 1 lading, 1000 H.L. EIERVEILING SCHAGEN. SCHAGEN, 20 Dec. 1928. Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal 24690 st. Kipeieren, waarvan de prijzen als volgt: Bruin 8.709.30; Wit/ 6—/ 7.50- 9.60; Kleine (wit) 5.40—/ 5.70; 300sst. Eendeieren 6.80. SCHAGEN, 20 Dec. 1928. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 3 Paarden 150250; 4 Stieren 225260; 8 Geldekoeien (mag., 130270; 106 Geldekoeien (vette) 250 425; 2 Kalfkoeien 270--/ 350; 14 Vaarzen 150f 200; 5 Graskalveren 65 80; 34 Nuchtere kalveren 1224; 102 Schapen (vette) 3844; 871 Over houders 3036; 28 Varkens (mag.) 20 28; 88 Varkens (vette) per K.G. 68—76 cent; 124 Biggen 9—f 16; 89 Konijnen 1—/ 3.50; 124 Kippen 1—/ 2; 57 Een- den 0.801.50; Haantjes 1.50f 2.50 en 78 K.G. Boter 2.20-/ 2.25 per K G. HOORN, 20 Dec. 1928. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 8 stapels kleine fabriekskaas 49; 3 stapels kleine boerenkaas 50; totaal 11 stapels wegende samen 15378 K.G. Handel goed. BROEK OP LANGENDIJK, 20 Dec. '28 Langedijker Groentenveiling. Bloemkool le s 2.60—/ 7.10; Bloemkool 2e s. 2 10 5.30 per 100 stuks; Gele Kool le s. 2.30 4.10; Gele Kool 2e s. 1.40—/ 2.80; Deensche Witte Kool 3.405.50; Deen sche Witte Kool 2e s. 1.70—3.10; Uien 8.609.40; Grove 7.10—/ 7.80; Drie- lingen 9—f 9.20; Nep 12.10, allies per 100 K.G. Aanvoer: 52000 stuks Bloemkool; 34000 K.G. Gele Kool; 37000 K.G. Deensche Witte Kool; 27000 K.G. Uien. NOORDSCHARWODUE, 19 Dec. 1928. Bl. Aardappelen 3.90; Bl. Eigenheimers 3; Uien 8.30—/ 9.40; Drielingen 9 30 10; Nep 11.60; Grove Uien 7 60 8.70; Roode Kool 1.90—/ 6.50; Gele Kool 1.90—/ 3.60; Deensche Witte Kool 3.30—/ 5.70; alles per 100 K G. Aanvoer: 2000 K.G. Aardappelen; 15200 K.G. Uien; 181400 K.G. Roode Kool; 42200 K.G. Gele Kool; 116800 K.G. Deensche Witte Kool. WARMENHUIZEN, 19 Dec. 1928. Roo de Kool le s. 2.60—/ 7.10; Roode Kool 2e s. 2.606.30; Roode Kool (kale) 2.205.20; Gele Kool le s. 2.20— 2.70; Deensche Witte Kool le s. 3.60 5.50; Deensche Witte Kool 2e s. 2.70; Uien 9.20; Grove Uien 8.30. Aanvoer: 50100 K.G. Roode Kool; 3700 K.G. Gele Kool; 12300 K.G. Deensche Witte Kool en 1025 K.G. Uien. ARTS, is Vrijdag, Zaterdag, Zondag en Stilaandag Eenvoudige Juffrouw, middelbaren leeftijd, b.z.a. als HUISHOUDSTER. Onverschillig waar. Hoog loon geen vereischte. Brieven onder letter S 871, Bur. van dit Blad. Voor direkt gevraagd (voor den dag). Adres MIENT 16. GEVKAAGD GEVRAAGD. Adres bureau van dit blad. voor de huishouding voor dag of dag en nacht. Aan te melden ZAADMARKTSt. gevraagd, wegens huweljjk van 't tegenwoordige, tegen 1 Febr. (geen winkelwerk). VAN BESUIJEN, Mient 1. Wegens huwelijk van't tegenwoor dige vraagt Mevr. INGEN HOUSZ Schoollaan 4 Beverwijk, een v.g.g.g.v., liefst niet jonger dan 25 jaar. Alkm. Glazenwasscherij P. ZALWI ZONEN bericht zijn geachte clientele en be- gunstigers, dat M1TTERTREINER niet ontslagen is, zooals hij voor- geeft, doch met een oogmerk zijn ontslag genomen heeft. Dit on onwaarheden te voorkomen. vakkennis voorkeur. SIMON DE WIT, Achterstraat, Alkmaar. Terstond gevraagd bij een alleen- wonende Juffrouw: van middelbaren leeftijd, P.G. Zij, die een goede behandeling op prijs stellen boven hoog loon, genieten de voorkeur. Bij voorkeur iemand van buiten. Franco br. onder lett. P 869 bureau van dit blad. De ondergeteekende maakt be kend, dat op MAANDAG 24 DE CEMBER 1928 zitting zal worden gehouden tot inbrengen en uitbe- taling van gelden ten kantore van den ondergeteekende. WIEBE VAN SLOOTEN, Directeur. Heerhugowaard, 19 Dec. 1928. van f 3000 gevraagd op land. Brieven onder no 4475 Boekhan- del v/h. K. TER BURG. Uitsiag Verloting Centr- Genootschap Afd. Alkmaar. De le prijs op No. 101. Overige prijzen op Nos. 3095, 634, 1745, 2442, 1174, 2336, 1761, 3584, 241, 4705, 4703, 1297, 1915, 1892, 2824, 4375, 675, 1018, 1427, 4910, 909, 1944,958, 3202, 404,1202, 2375, 919, 1587, 2371, 3103, 1057, 3065, 1198, 3665, 1815, 4972, 448, 2808, 1905, 2623, 2184, 2034, 1341, 2236, 2234, 898, 2281, 1164, 1397, 222, 833, 2328, 2975, 525. Prijzen af te halen op vertoon van lot bij den Heer L. FR ANKEN- BERG; Gramofoon bij Mevrouw v. DAM, Jul. v. Stolberglaan 2 en het Chccoladestuk bij den Heer D. C. CRAMER, fa. Rijks, Ritsevoort. Prijzen die niet binnen een maand zijn afgehaald, vervallen aan het Genootschap. TE KOOP GEVRAAGD PLATTE WAGE A, draagvermogen 2000 K.G. en een HANDWAGEN. Brieven onderlett. R 870 bureau van dit blad. TE KOOP te H.H. Waard, bij den draai, af- komstig van Mej. de Wed. Ursem, in zijn geheel of afzonderlijk, samen groot 5!£ snees of 1 Hectare, 22 aren, 5 centiaren. Te bevragen bij de Makelaars VAN DIEPEN, Spoorstraat E 3, Tel. 574, ofRijks- straatweg Heiloo B 5, Telef. 1174. (8000 K.M. geloopen) t 1250.-. Kennemerstraatweg 106. - Tel. 851. H.H. Zelf-reparateurs, zoekf Uw voordeel FAHNER's LEDERHANDEL, Huigbrouwerstraat 4. Tel. 846. (in soorten) Filets van Tons: Tar foot. Ouderwetsche dikke Schol van 4-8 ons per pond 35 cent. Draagt onze REC0RD6UMUIHAKKEN, I.— tot f 1.20 per stuk. JUT 123. TEL. 639. Totaal 2864 w. 2264 w. 3289 w. De sterkste hakken der wereld. JAN BRAUNECK Zn.'s Volkslederhandel, Ridderstr. 9.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 7