Wekelljkscb OverzicM rheumatiekjicht 5 i Daggetijksch overzicht. Buitenland hetbesteen beproefde inwrijjfmidde! iegen ToeYiYa" s voor 19139. KANTOOfi- EN ZAK-AGENDA's m I HEEMSKERK. Ook de tweede gemeenteavona die Donderdag in het vereenigingsgebouw jehouden werd, is een succes gevveest. Zelfs kwamen enkele tooneelstukjes, sooa'ls het tooversprookje, nog meer tot haar recht als de vorige keer. Ook deze bijeenkomst werd ruim te middernacht met een woord van dank door Dr. IJzerman gesloten, die in't bi- zonder de heer Hasenoot bedankte die niettegenstaande zijne drukke werk- kring geen enkele bemoeiing te zwaar geacht heeft om de tooneelstukjes zoo goed mogelijk tot hun recht te brengen. De derde gemeenteavond hoopt men in het voorjaar te houden waar de ieugdvereeniging met 2 tooneelstukken Yoor het voetlicht hoopt nit te komen. HENSBROEK. In eigendom is overgegaan het bedrijf, woonhuis, schuur en 50 snees land, van den heer J. Commandeur, alluer, voor de somma van f 5500.aan den heer C. Groot te Spanbroek. Bij de gehouden veiling op Donderdag j.l. van le. woonhuis, schuur en erf, groot 6 A. 25 c.A., eigenaar Joh. Helder, alhier, en 2e woonhuis met schuur en erf, groot 4 A., 68 c.A., eigendom van den heer C. Evers, werden beide perceelen opgehouden, door gebrek aan liefhebbers. Het eerste kon niet meer opbrengen dan ongeveer 2200. Vet tweede ongeveer 1700. PLUIMVEEVEILING IN PURMEREND. Het bestuur der cooperatieve centrale eierenveiling te Purmerend schrijft ons: Ofschoon er de laatste jaren in de wijze van afzet van eieren reeds heel veel is veran- derd, en ongetwijfeld verbeterd, is het met de afzet van pluimvee, en met name van slacht- pluimvee nog steeds bij het oude gebleven En toch zijn we er alien van overtuigd dat ook op dit terrein, met het oog op de gewel- dige uitbreiding van het bedrijf, moet wor- den omgezien naar middelen ter verbetering van den bestaanden toestand. Het primitieve marktwezen kost niet alleen voor den moder- nen pluimveehouder veel te veel tijd die hij in zijn bedrijf zooveel nuttiger kan besteden, maar bovendien is't dikwijls uren lang op 'n open marktterrein blootgesteld zijn aan re- gen en wind geenszins bevorderlijk voor Uw eigen gezondheid. Het bestuur van de Coop. Centr. Eierveiling te Purmerend heeft dan ook reeds geruimen tijd zijn aandacht aan deze zaak gewijd en kwam in overleg met het bestuur van de A. N. P. V. tot de conclusie dat het eenige afdoende middel ter verbete ring zou zijn het pluimvee evenals de eieren te veilen. En aangezien Purmerend voor Noord-Holland verreweg de belangrijkste pluimveemarkt heeft, zou Purmerend daar voor zonder twijfel de aangewezen plaats zijn. Bij het maken van plannen dienaangaande stuitte men echter op de moeilijkheid om de zaak behoorlijk onder dak te brengen. Een ware uitkomst was het daarom voor ons dat wij, door het vertrek van de Fa. Oud, onzen intrek konden nemen in het perceel van dezen firma, waardoor wij thans over een ruimte beschikken alleszins voldoende om onze plan nen uit te voeren. We meenden dan ook nu niet langer te moeten aarzelen en besloten daarom in onze jongste bestuursvergadering, te beginnen met Dinsdag 8 Januari a.s. de gelegenheid voor het veilen van pluimvee open te stel len. Wij zijn ervan overtuigd dat zeer veel pluimveehouders dit besluit zullen toejuichen, en hopen eveneens op belangstelling en me- dewerking van de ziide van den handel. Men zie voor bijzonderheden de adverten- tie in dit nummer. GENERAAL CADORNA. f Een onfortuinlijk generaal. Zijn werken in den wereldoorlog. Uit den gunst geraakt, maar gerehabiliteerd door Mussolini. Maarschalk Cadorna, wiens overlijden reeds voor twee dagen door een vergissing van den prefect van Genua was bekend ge- maakt, is gistermiddag overleden. Sinds eenige dagen was hij niet meer bij bewustzijn totdat gisteren het verwachte einde kwam. Reeds jaren geleden had de maarschalk zijn dochter den wensch kenbaar gemaakt, zoo eenvoudig mogelijk, nameiiik zonder bloemen en redevoeringen, te worden begra- ven in den grafkelder van zijn familie te Pal- lanza aan het Lago Magiore. Acht-en-zeventig jaar oud is maarschalk Cadorna geworden, die thans, kort na gene raal Diaz, overleden is. Beiden zijn bekende figuren uit de oorlogsjaren. Hun bekendheid echter was wel zeer ver- schillend van aard Diaz was de groote veld- heer, die de Italiaansche legers ter overwin- ning leidde, Cadorna de bevel voerder, die in de duisterste dagen van Italie's oorlogvoe- ring van zijn commando ontheven werd. Was Diaz inderdaad een begaafder veldheer dan Cadorna, of hebben de omstandigheden hem alleen maar gediend? Dit is moeilijk vast te stellen, ofschoon er wel argumenten zijn, die voor de laatste veronderstelling pleiten, daar Diaz het bevel aanvaardde op een oogen- blik, waarop liaast onzichtbaar nog zich de teekenen van verval bij de Oosten- rijksch-Hongaarsche monarchic begonnen te toonen. Luigi Cadorna stamde uit een familie van militairen. Graaf Raphael Cadorna, zijn va- der, onderscheidde zich in den Krimoorlog, leidde in 1870 de inneming van Rome en was geruimen tijd gouvemeur dezer stad. Als zeer jonge man nog koos Luigi even eens de militaire carriere, waarin hij zich echter in hoofdzaak op publicistisch gebied onderscheiden heeft. Tal van vakstudies van zijn hand zagen het licht. Hij schreef een boek over den Fransch-Duitschen oorlog, en over de strategische noordgrenzen van het Itali aansche koninkrijk. Later hield hij zich voor- namelijk bezig met de reorganisatie van het leger en de vorming van het officierencorps. Bij het uitbreken van den oorlog was deze ietwat borre, theoretische geschoolde mili- taiidie niet zeer popu air was, chef van den gentialen staf. Van Mei 1915 tot November 1917 voerde hij het bevel over de Italiaan sche troepen aan de Isonzo. In elf bloedige offensieven kwam hij slechts luttele meters vooruit. Toen hij het twaalfde voorbereidde, werd hij verrast door een geweldigen aanval der Oostenrijksch-Hongaarsche strijdkrach- ten, versterkt met Duitsche troepen, die zijn werk van maanden met een slag vernietigde en de Italianen over de Piave terugwierp. Hij werd van zijn commando ontheven en gene raal Diaz werd in zijn plaats benoemd. In Juli 1918 keerde de verontwaardiging zich zelfs zoo sterk tegen hem, dat hij niet slechts van zijn rang werd beroofd, maar zijn pensioen ingetrokken zag. Mussolini maakte echter weer goed wat onder de oorlogs- psychose was geschied. Hij gaf order, dat Cadorna zou worden gerehabiliteerd en tot veldmaarschalk benoemd. Toch had Cadorna afgedaan en deed hij niet meer van zich spreken. CHINA. EEN BEROUWVOL GENERAAL. Generaal Tsjeng Tsjien, wiens troepen zich schuldig hebben gemaakt aan de ge- welddaden van Nanking en die, naderhand overhoop kwam te liggen met generaal Li Tsjoeng-jen, den commandant van Woehan en dientengevolge in de gevangenis terecht kwam, werd dezer dagen op verzoek van ge neraal Li op vrije voeten gesteld. Volgens een Chineesch nieuwsagentschap heeft thans generaal Li in den Centralen politieken raad te Nanking verklaard, dat Tsjeng Tsien se- dert zijn gevangenzitting voortdurend be- rouw heeft gehad over zijn vroegere misdra- gingen en vaak den wensch heeft geuit om bij het terugkrijgen van zijn vrijheid zich in de bergen terug te trekken om zich daar aan meditatie over misdaden over te geven. Hij heeft ook verklaard dat hij, mocht hij weder- om van het goede pad afwijken, hetzij door woorden of daden die indruischen tegen de wet, bereid zou zijn zich aan zware straf te cmderwerpen. DUITSCHLAND. HET CONFLICT IN DE METAAL- INDUSTRIE. De uitspraak van minicter Severing. De Rijksminister van Binnenlandsche Za- ken heeft gister in het conflict in de ijzer- industrie van de Noordwestelijke groep een zeer uitvoerige arbitrale uitspraak gedaan. In deze uitspraak zegt de minister o.a.: Voor den tijd van de hervatting van den arbeid tot 31 December worden de loonen vastgesteld volgens de bindend verklaarde scheidsrechterlijke uitspraak van 27 October 1923. Met ingang van 1 Januari 1929 krij- gen de in zuiver uurloon werkende arbeiders ouder dan 21 jaar een bijzondere toelage vol gens een vastgestelde tabel van 1 tot 6 pfen nig naar verhouding van den gepresteerden arbeid. De sociale en andere toelagen wor den door deze regeling niet veranderd. De regeling is zoodanig, dat een gemiddelde ar- beider bij verhoogde arbeidsprestatie onder normale omstandigheden vijftien procent bo- ven het tariefloon kan verdienen. Voor den duur van den arbeidstijd gelden de wettelijke voorschriften, Voor zoover zij niet in deze regeling of door een latere over- eenkomst worden veranderd. Met ingang van 1 Januari 1929 wordt de arbeidstijd voor alle arbeiders, die 60 uur per week werken, ver- kort tot 57 uur. De arbeidstijd in de speciale bedrijven als gieterijen, enz. is in een bijzon dere regeling vastgesteld, welke bij de uit spraak is gevoegd. DE VERANTWOORDELIJKHEID VOOR DEN WERELDOORLOG. De Duitsch-nationale Rijksdaggroep heeft een wetsontwerp ingediend tegen de „leugen van de schuld aan den oorlog." Artikel 1 luidt: Een Duitscher, die voordat een internationaal onpartijdig scheidsgerecht in het binnen- of buitenland uitspraak heeft gedaan over de schuld aan den oorlog, in het openbaar beweert, dat Duitschland opzette- lijk en stelselmatig den wereldoorlog heeft voorbereid, wordt tot gevangenisstraf van niet minder dan drie maanden veroordeeld, terwijl hij ook zijn burgerrechten zal verlie- zen. Art. 2 zegt, dat een buitenlander, die zich op Duitsch grondgebied aan een dergelijk vergrijp schuldig maakt, in gelijke mate als een Duitscher zal worden behandeld en uit het land zal worden gezet. ZIJN IvINDEREN GEDOOD EN ZELFMOORD. Te Wiesdorf nabij Keulen heeft een veertigjarige electricien Protzek gehee- ten, zijn beide kinderen, een meisje van negen jaar en een knaap van twaalf jaar, gedood en vervolgens zelfmoord gepleegd. De vrouw van Protzek was verleden Maandag opgesloten in een krankzinnigengesticht. Sindsdien had- den de buren Protzek en zijn kinderen niet meer gezien. Gisterochtend werd nu de politie gewaarschuwd. Deze drong in de woning binnen en vond beide kin deren met verbrijzelden schedel in hun bed; Protzek had zich met een scheer- mes de slagader doorgesneden. ONTHULLINGEN. Over heimelijke wapening. Naar de Weltbuhne beweert is de justitie te Berlijn bezig met een onderzoek tegen den gepensionneerden generaal Reinhardt, die voor den oorlog Pruisisch minister van oor log is geweest, tegen Ehrhardt en anderen, die onder verdenking staan van voorberei- ding tot hoogverraad. Naar het blad zegt is uit het onderzoek reeds gebleken dat Reinhardt in samenwer- king met ettelijke rechtsradicale bonden over het geheele rijk een net van organisaties ge- spannen heeft 't welk het hem mogelijk maakt te alien tijde een groot aantal nationa- Iistische manschappen te wapen te roepen. De uitrusting voor dit onwettige leger, dat natuurlijk voor binnenlandsch gebruik (de vestiging van een dictatuur) is bestemd wordt bij de metaalfabrieken van Maffei in Beieren vervaardigd. Bijna alle rijksweercommando's zijn bij deze samenzwering betrokken. De Hitlerianen hebben hun medewerking toegezegd, Ehrhardt met zijn „Organisation Consul eveneens, doch de onderhandelingen met de Stahlhelm zijn voorloopig althans mislukt Het Berl. Tagebl. dat de onthullingen van de Weltbuhne overneemt, dringt ten sterkste aan op officieele opheldering. FRANKRIJK. POLITIEKE MOORDAANSLAG TE PARIJS. De toestand van het slachtoffer ernstig. Gistermorgen drong een individu de woning binnen van den heer Fachot, raadsheer in het hof, en procureur-ge- neraal tijdens het autonomisten proces te Colmar, en loste drie schoten op hem, waarvan twee hem in de buik troffen. De toestand van den hear Fachot, die naar een kliniek is overgebracht, is zeer ernstig. Hoe de aanslag geschiedde. Omtrent den aanslag zijn de volgende bizo^derheden bekend geworden: Gistermorgen tegen acht uur ver- scheen een man, die met een sterk bui- tenlandsch accent sprak, in de woning 126 Avenue de Versailles, waarin het bureau van den procureur-generaal se- dert gisteren gevestigd is. De man werd door mevrouw Fachot ontvangen. Hij vroeg haar echtgenoot, den heer Fachot te spreken, wien hij een belangrijke me- dedeeling te doen had. Hem werd ge- antwoord, dat deze niet aanwezig was. De bezoeker vertrok en vervoegde zich te negen uur weder aan de woning, waar hij ditmaal door Fachot zelf ont vangen werd. Hier ontspon zich het vol gende gesprek: „Zijt gij de heer Fachot zelf?" „De procureur-generaal zelf?" „Zeker." De onbekende trok plotseling een re volver en loste a bout portant drie schoten, waarvan twee Fachot in het on derlijf troffen. De gekwetste stortte in- een en terwijl madame Fachot haar echtgenoot te hulp snelde, maakte de dader zich uit de voeten. De toestand van den gewonde is vrij ernstig. Hij is in een chiruigische kliniek te Neuilly opgenomen. Een brief gevonden Een bewoonster van het huis kwam, even nadat er schoten hadden geklon- ken, op de trap een langen, blonden jon gen man tegen, die zich niet erg haaste om naar buiten te komen. Zij vroeg hem of hij niet had hooren schieten, waarop hij antwoordde: Ja, ik geloof, dat er op de derde of de vierde verdieping een ongeluk is gebeurd. Het eerste door de polit'e ter plaatse ingestelde onderzoek heeft geleid tot het vinden van de drie oatroonhulzen en een brief, welke den dader uit den zak moet zijn gevallen, toen hij zijn revol ver trok. De brief luidt: „Mijnheer de procureur-generaal, ik verzoek u om een onderhoud en ver- wacht u in Hotel Moderne, Place de la Republique. (get.) Een vriendin." De dader vermoedelijk een Elzasser. Fachot zou volgens Havas, toen men hem na de daad op een rustbed legde, hebben verklaard: Het is iemand uit den Elzas, die de daad heeft gepleegd. Ik ben verloren. Naar een avondblad meldt, heeft men ook een paraplu op de trap gevonden en wel twee verdiepingen lager dan die, waarop de woning van den raadsheer bij het hof van cassatie gelegen is. De huisknecht van Fachot, een El zasser, zou volgens de „Intransigeant" tegenover den rechter van instructie hebben verklaard, dat de dader z.i. een Elzasser was; hij kon ech'.er niet bewe- ren, dat hij met hem in Elzassisch dia lect had gesproken. De aanslag reeds in dreigbrieven aangekondigd. Fachot is in de kliniek geopereerd. De ingewanden zijn door de revolver- schoten op zeven plaatsen gekwetst. Fachot heeft den commissaris van politie, die hem vodr zijn overbrenging naar het gasthuis in zijn woning be- zocht, medegedeeld, dat hij reeds te Col mar gedurende het proces en na afloop daarvan brieven had ontvangen, waar in men hem met den dood dreigde. Ook te Parijs had men hem vooral den laat- sten tijd dergelijke brieven gezonden. De veronderstelling, dat men hier met een politieken aanslag te doen heeft, wint dus steeds meer aan waarschijn- lijkheid. De dader meldt zich aan. De dader van den aanslag heeft zich 's avonds aangemeld. In strijd met be- richten dat het slachtoffer overleden zou zijn wordt gemeld, dat de toestand van den heer Fachot ietwat beter is. ONMENSCHELIJKE DAAD. Aangeredene op de tramrails ge legd. Bij Versailles werd's nachts een wielrijder door een automobiel aangereden. In plaats van zijn slachtoffer te helpen legde de auto- mobilist den aangeredene, die bewusteloos was, op de rails van de tram Versailles— Saint-Cyr en verdween toen in allerijl in de richting Parijs. Eenige minuten later kwam de tram uit Versailles aanrijden. De bestuurder zag het lichaam op de rails liggen en kon nog juist intijds remmen. De aangeredene werd naar het ziekenhuis van Versailles overgebracht, waar bleek dat hij een schedelbreuk en won den over het geheele lichaam had. Hij kon gehoord worden en verklaarde, dat hij rechts had gehouden toen hij aangereden was. Van dat oogenblik af kon hij zich niets meer her- inneren. Een bewoner van Saint-Cyr ver klaarde dat hij in de buurt was geweest toen het ongeluk gebeurde. Hij had iemand uit de auto zien stappen en den gewonde zien voort- sleepen. Denkende dat de automobilist zijn slachtoffer hulp bood, had de getuige zijn weg vervolgd. IT ALII. DE AANSTAANDE VERKIEZINGEN. De Groote Raad benoemi het parlement. Thans is definitief bekend gemaakt, hoe de verkiezingen zullen plaats hebben. Zie hier een kort overzicht van deze zeer origineele hoewel minder navolgenswaardige wijze van verkiezen, waarbij men vooruit den uitslag weet. De verschillende associaties mogen twee- honderd candidaten stellen. Daarnaast wor den niet tweehonderd, zooals men meende, docht achthonderd candidaten aangewezen door de dertien nationale confederaties van fascistische syndicaten, die alle werknemefs en werkgevers vertegenwoordigen, onver- schillig of deze al dan niet lid zijn. De aldus vastgestelde duizend namen wor den voorgelegd aan den Grooten Fascist! schen Raad, die daaruit dan de definitieve regeeringslijst met vierhonderd namen als het ware zal distilleeren. De Raad behoeft daarbij geen rekening te houden met de oor- spronkelijk bestaande verhouding van een candidaat der associaties tegen vijf der syn dicaten. Zelfs staat het den Raad vrij namen in te lasschen van personen, die op de ,,lijst der duizend" ontbreken, doch die door bijzon dere gaven en door verknochtheid aan de fas cistische zaak, of ook door diensten bewezen aan het vaderland recht hebben op een zetel in het parlement. De aldus door den Grooten Raad samen gestelde lijst der vierhonderd zal aan de na- tie worden voorgelegd, die dan door het neer- schrijven van de woordjes „ja" of „neen" op het stemformulier deze lijst kan aanvaarden of verwerpen. Dit laatste acht men vrijwel buitengesloten. Op deze wijze is het ten slotte de Groote Raad, die het parlement benoemt, terwijl de „verkiezingen" ontaarden in een soort goed- georganiseerd plebisciet. Trouwens de pers spreekt er reeds als zoodanig over. TROUWEN BIJ HET GROS. Een Fransch blad doet het volgende ver- haal, voor welks waarheid wij niet instaan, maar dat te mooi is om niet na te vertellen. Te Alessandria bestaan twee fabrieken, die elk een duizendtal menschen in dienst heb ben. De eene fabriek werkt uitsluitend met jonge meisjes, de andere met jonge mannen. Nu zijn de directeuren, in het belang van de bevolkingsaanwas, waarvoor het fascisme zoo krachtig strijdt, en natuurlijk ook wel een beetje omdat zij er hun personeel door ho pen te binden, naar Mussolini gegaan om hem te vragen of hij het trouwen tusschen de meisjes van de eene en de jongens van de an dere fabriek wilde helpen bevorderen. De di recteuren hadden vooraf netjes aan hun per soneel om zijn instemming verzocht en deze van ganscher harte verkregen. Mussolini heeft het verzoek ingewilligd en beloofd duizend woningen te zullen laten bouwen voor de jonge paartjes. ZEVENBERGEN. HANDEL IN BLANKE SLAVINNEN. Een centrale te Konstantza Naar uit Konstantza aan de Magya- rorszag gemeld wordt, heeft eene huis- zoeking van de politie te Konstantza in een caf6 chantant tot verrassende ont- dekkingen geleid. In den kelder van het cafe werden vier meisjes van 1416 jaar gevonden, die de eigenaar van de inrichting daar al weken opgesloten hield. Op grond van de verklaringen der meisjes stelde de politie vast, dat de man zich met den handel in blanke slavinnen bezig hield. Hij had zich te dien einde met een in- specteur van politie verbonden en daar- na om alle verdere verdenking van zich af te wenden het cafe-chantant ge- huurd. Ten einde zich vqpr dit cafd- chantant de noodige artiesten te ver- schaffen, had hij heel Zevenbergen overstroomd met agenten, die de meis jes naar Konstantza brachten. Wanneer de meisjes hier het bedrog ontdekten, werden hun schitterende contracten met het een of ander „theater" in Kon- stantinopel cf Kairo ter teekening voor gelegd, waarheen zij dan den volgenden dag werden verzonden. Bleek een meis je onwillig, dan werd zij in den kelder opgesloten tot zij haar tegenstand op- gaf. Daar de compagnon van den onder- nemer inspecteur van politie was, meen de deze tegen elk gevaar van die zijde gedekt te zijn. Den laatsten tijd kwa men er echter uit alle deelen van Ze venbergen aangiften bij de politie, dat jonge meisjes door gewetenlooze agen- opLossing, ten verleidt, naar Boekarest waren ge gaan en daarna spoorloos waren ver- dwenen. Naar uit het verhoor van den thans gearresteerden inspecteur van politie blijkt, zouden nog andere, hoogere auto- riteiten bij de zaak* betrokken zijn. AFGHANISTAN. DE OPSTANDIGE BEWEGING. Een grasveld als bulletin. Vliegende boven de Britsche legatie te Kaboel las een Britsch aviateur, die zijn dagelijkschen verkenningstocht deed, de vol gende op een grasveld „geschreven" mede- deeling „Alles wel. De toestand verbetert. Tracht niet te landen." Er zijn geen inlichtingen ontvangen no- pens den toestand in de andere legaties, maar men gelooft, dat de houding der op- standelingen jegens de meeste vreemdelingen vriendschappelijk is. Kalmte om Dzjalalabad, nieuwe onlusten elders. De Afghaansche opstandelingen schijnen in de buurt van Kaboel geen vordering;en te maken, terwijl de kalmte in de omgeving van Dzjalalabad schiint voort te duren. In- tusschen zouden zich in het Koenardal nieu we onlusten hebben voorgedaan. L. FRANKENBERG - ALKMAAR. ENGELAND. DE ZIEKTE VAN DEN KONING. Een atmosfeer van vertrouwen. Voor de eerste maal sedert de ziekte des konings een ernstig karakter aan- nam viel gisteravond in het Bucking ham paleis een atmosfeer van vertrou wen waar te nemen. De bezorgdheid der laatste veertien dagen is in groote mate verminderd. De raadsleden van den staat bijeen onder presidium der koningin. De raadslieden van den staat, door den koning tijdens zijn ziekte benoemd, hebben in het Buckingham-paleis onder voorzitterschap der konigin een gehei- men raad gehouden. De prins van Wa les, de hertog van York, de premier, de aartsbisschop van Canterbury en de lord Chancellor waren de verdere raadslie den, die met den minister van binnen landsche zaken tegenwoordig waren. Er werd naast de loopende zaken een aantal zaken geregeld voortvloeiend uit de verdaging van het parlement DE NOOD DER MIJNWERKERS. Ruim duizend pond voor een ver* jaardagstaart voor Pring George. Prins George, die gisteren met de „Be- rengaria" van de Cunardlijn in Enge- land is aangekomen, was den dag tevo- ren jarig geweest. De kok van de „Be- rengaria" had voor deze gelegenheid een groote mooi versierde ijstaart ge maakt. De taart is geveild en heeft een som van duizend zes en zeitig pond op- gebracht, ten behoeve van het fonds voor de noodlijdende mijnwerkers. AMERIKA. ONTPLOFFING VAN VUURWERK. Zes dooden, Hen gewonderu Tengevolge van de ontploffing van een opslagplaats van vuurwerk, dat bestemd was voor de feestelijkheden van Kerstmis, is het dak van het huis, waarin het vuurwerk was opgeslagen, ingestort. Zes personen werden gedood en tien gewond. van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Koordhollandsch Landbouwcrediet. 991 l°i Vis 731 4221 3831 801 ioi "A* 4 i „Ja." Bij apothekerg «n drogisten *erkrijgbaox. in R U I M E SORTEERING voorhanden, FONDSEN. 6 5 4K 4 4% 6 6 5 y, 5 obi. N.W.S. 1000 1922 idem 1000 '1* idem idem 1000.'17 1000 16 O.-lnd. 10CC '26 idem 1000 zi i 100 '23 1000 '21 D 1000 '17 idem idem idem Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned. Handel Maatij. Holl. Kunstzijde Jurgens gew. aand. Maekubee Ned. Kunstzijde t Philips Gloeilamp Philips Nieuwe Anaconda Beth. Steel C. v. A. Comm. Studebaker Comm. Steel Zweedsche Lucilers p. Cult. Mij. Vorstenl. Handelsver. A'dam Javasche Cult. Dordtsche Petr. gew. Koninklijke 1000 Moeara Enim A'dam Rubber Serbadjadi Holl. Am. Lijn Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv, Unie Stoomvaart Mij. Nederland Deli Batavia Tab.. Deli Maatij. Oostkust Sen em bah 5 obi. Holl. Spoor '15/'25 5 obi. Staatsspoor '15/'25 South. Pacific Union Pacific Prolongatie a a ExdividetuL 15 Dec. 11 Dec 18 Dec. 19 Dec. 20 Dec. 21 Dec. 103f 104$ 103$ S 1 103% 1009A6 100%; 9 "As 96% 9i% 99$ 99 i 99)3/i6 9 3$ 1031 10 i 1031A6 104 103'/is 1041 - 1046/16 102| 102$ 102f 102% 101 Vis 101 100$ lUOf 100$ 241 248 2j< 247 236$ 1 01 lfcOJ 160 100 1591 160 1691 1/0$ 169 109$ 171 192J 192$ 193 193 385 385 385 1541 157 151$ 160$ 1011 159$ 405 411 419 422$ 419 421$ 7741 772$ 766$ 76*-$ 775 776$ 2091 208| 206$ 213J 217$ 218 80 f 79$ 80% «2% 72f 72$ 73$ 73U/1S 75 154$ 153f 153f 155"/w 1381 159$ 424 424$ 4311 445 443 1521 152$ 152$ 152 153 1-.4 688$ 681 679 6/4 074 675$ 3/6 370 3691 368 3 7$ 385 3821 385$ 385 383 4041 402 40-1 40 402$ 4')U$ 4371 433 44-> 435 43-> 233f 233$ 2421 232$ 231 2j2 182 181$ 180 180 178$ 177$ 81 80$ 82 I 142 1411 141$ 141$ 141 141 209| 208$ <0cl 209-1 210 211 200 201 521| 523 518 521 516$ 518 4391 4361 4 1$ 4 461 435 431 175 175$ 174 173 174 503 50/1 507$ 507$ 506 507$ 101| 101$ 101$ 101 101 101$ 101L 101$ 102 101$ 101% 12 i 125 12 of 126 126 126$ 210 210 210 4* 4* 5 4f

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 10