Versterk Dw nl»ren PUNCH Werp dat lustelooze, afgematie gevoel van it, en herwin uw gezondheid en energie door uw nieren te helpen om de schadelijke en ikwaaddoende vergiften uit uw bloed te fil- treeren. Maak uw ieven weer tot een lust! Die pijn in de lendenen, die urinestoornissen, dat vermoeid, zenuwachtig, uitgeput gevoel, die hoofdpijn en duizeligheid kunnen alle te wijten zijn aan nierzwakte, en deze kan over- wonhen worden. Piekeren helpt u niet. Word flink en ge- zond door het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. De tijd bewees, dat dit speci- fieke niergeneesmiddel aan de nieren juist die versterkende hulp geeft, die zij noodig heb- ben en deze organen bijstaat om het bloed volkomen en ferdege te zuiveren. Door nieuwe kracht aan de verzwakte nieren te geven, kunnen Foster's Pillen kwel- lende nierverschijnselen als rheumatiek, ischias, spit, waterzucht, niersteen, en blaas- ontsteking verlichten en voorkomen. Duizenden in Holland danken hun tegen- woordige goede gezondheid aan de gene- zende eigenschappen van dit niermiddel. Begin nog heden met het gebruik en zie hoe snel gij een flinke gezondheid kunt her- kriigen Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten a f 1.75 per flacon. worden, blijft maar weg. Spr. is er van over- tuigd, dat er genoeg gedaan wordt. De voorzitter stelde voor om een afdeeling te vormen van mobilisatie-invalieden, secre- tariaat te Drachten. De secretaris was geen bewonderaar van dien bond. De regeering dagvaarden, omdat ze haar plicht niet kent tegenover de oud-ge- mobiliseerden, vond spr. nonsens. Wat de bond beoogt kan goed zijn, doch de middelen waarmede zij haar doel wil bereiken, kon spr. niet goedkeuren. Spr Met het koud of men hier een afdee ling van dien bond wilde oprichten, doch deze blijft bestaan, althans wordt vandaag niet omgezet in een andere afdeeling; dat is niet mogelijk. Wil men oprichting, dan deed spr daaraan niet mee. Na ultvoerige bespreking werd in principe besloten om vooraanstaande personen te vinden, die bereid zijn een be- stuursfunctie te vervullen. De verdere uit- voering werd aan het bestuur opgedragen Hierna sluiting. EGMOND AAN ZEE. In hotel „Trompenberg" hield V. V. V. alhier haar najaarsvergadering. De voorzitter, de heer W. van Eenen- naam zeide, dat het bekenr was, dat het bestuur van V. V. V. zich bij een vo- rige gelegenheid beklaagde over het ont- breken van daadwerkelijke medewer- king van de zijde der leden. Deze klacht schijnt inderdaad ernstig te zijn opge- vat, want toen in het afgeloopen jaar het bestuur aan enkele personen om hulp verzocht waren die dadelijk bereid de helpende hand toe te steken. Spr. dank- te die leden ten zeerste, al zou men het hem wel ten goede willen houden, dat hij geen namen noemde. Het bestuur verzocht ook voor het vervolg zoowel van hen als van alle anderen verdere medewerking. De heer Van de Garde wilde iets op- merken in verband met de administrate van den Gids en Badbode. De secreta- ris-penningmeester, de heer Bosschaart, herinnerde er echter aan, dat deze aan- gelegenheid volgens besluit der alge- meene vergadering was opgedragen aan 66n persoon, die uitsluitend aan zichzelven en niet aan het bestuur, noch aan de algemeene vergadering verant- woording schuldig was. Hierover kon dus geen discussie worden gevoerd. Betreffende het Informatie-bureau stelde het bestuur voor dit voor 1929 wederom onder te breneen bij den heer Davidzon tegen een vergoeding van 150. De heer Van de Garde achtte het zeer gewenscht het Informatie-bureau te ver- plaatsen in verband met het feit, dat de vreemdelingen, wanneer zij van het sta tion komen, al t&ee zaken, waar men een bord heeft met de mededeeling, dat daar inlichtingen voor vreemdelingen te verkrijgen zijn, hebben te passeeren, voor zij aan het bureau van de V. V. V. komen. En er is tegen die borden niets te doen. Spr. achtte dit zeer verkeerd, de menschen raken er door in de war. Ook oordeelde de heer Van de Garde het niet gewenscht, dat de vreemdelin gen in de handen van die menschen ko men. Spr. bepleitte de plaatsing van een kiosk bij het station. De heer H. van der Plas vond dat idee wel gewenscht. Hij meende echter, dat het dan beter kon zijn een commissie te benoemen, die deze zaak op haar gemak kon bestudeeren en zich op de hoogte kon stellen, of er ook een geschikt per soon voor te vinden zou zijn. De heer J. van der Plas vroeg, of de V. V. V. niet kon ageeren tegen die bor den. Ze waren toch niet gewenscht in het algemeen belang. De voorzitter merkte op, dat de V. V. V. als zoodanig daar niets tegen kon doen, wel echter het gemeentebestuur, bijv. door een belasting te heffen van dergelijke borden van 10 per M2. of zoo. Dan zouden die dingen wel gauw verdwijnen. Natuurlijk was het wel een beetje onprettig om die dingen daar te zien, maar daar staat tegenover, dat een vreemdeling, die vlak bij het station ge- lezen heeft, waar het informatie-bureau van de V. V. V. is, en die over een ge- zond stel hersenen beschikt, uit zich zelf wel bij het zien van die andere bor den tot de conclusie komt: daar is een luchtje aan. Het bestuursvoorstel werd nu met drie stemmen tegen en drie bianco aan- genomen .terwijl daarna het voorstel van den heer H. van der Plas instel- jing van een commissie van onderzoek met algemeene stemmen werd aange- nomen. Voor 1929 blijft de toestand dus, zooals ze was, en daarna zal men aan de hand der conclusies verder zien. Tot leden dier commissie werden aangewe zen de heeren H. van der Plas, J. van der Plas en H. J. Conijn. De heeren joh. Dek- ker en C. Broek hsddtn daarvoor bedankt. Het bestuur stelde voor om evenals in het afgeloopen jaar de administratie en uitgifte van den Gids en De Badbode in handen te stellen van het bestuur. Het bestuur zal zich beijeveren deze uitgaven in nog beter gewaad te steken dan thans. De heer Van de Garde sloot zich bij het laatste aan. Verder achtte hij den prijs der advertenties te hoog. De voorzitter legde uit, waardoor het be stuur zich genoodzaakt had gezien een lich- ter.e papiersoort te nemen. De advertenties zouden ongetwijfeld het volgende jaar 25 pet. goedkooper kunnen zijn, mits er dan ook minstens 25 pet. meer geadverteerd werd. De heer Van de Garde wees nu op den Gids van Schoorl. Deze was op mooi papier gedrukt en in 6000 exemplaren verspreid. l och konden de kosten ervan gedekt worden door de advertenties te laten betalen met 10.— voor een heele pagina. De Egmond sche Gids rekende veel meer en moest dus wel te veel van drukken kosten. De heer Bosschaart wees erop, dat in den prijs der advertenties voor de Egmondsche Gids ook begrepen was die voor de adverten ties in de Badbode. Daar betaalde men geen cent voor. De heer Van de Garde vergeleek dat met boter van een pond met een half pond toe. De heer Bosschaart bracht de vergadering echter onder het oog, dat die vergelijking zoodanig diende te worden uitgelegd, dat de ervaring in de laatste jaren geleerd heeft, dat dat slordige halve pond peperduur was, duurder dan de puikste natuurboter. Men moest maar eens opslaan, wat de vereeniging voor de Badbode alleen te betalen kreeg. Maar: de heer Van de Garde kon een fijne sigaar verdienen, wanneer hij uiterlijk 14 Ja- nuari 1929 het bestuur een Gids en een Baa- bode op fijn papier kon presenteeren, die ge dekt kon worden door een prijs van 10. per advertentiepagina. Aangezien de heer Van de Garde blijkbaar zoo goed op de hoogte was, zou hij dat in dien tijd wel voor elkaar kunnen hebben. Langer wachten ging niet, daar het vorige jaar de reclame voor Egmond door het getraineer met Gids en Badbode allerlei moeilijkheden had onder- vonden. De heer Van de Garde wees er op, dat de verspreiding veel minder kosten behoefde me- de te brengen. Met de Schoorlsche Gids ging men aan de treinen staan in Amsterdam en deelde maar uit. Verder liep men er de ban- ken mee af. Dat deed men geheel belangeloos. Ook haalde men zonder vergoeding de ad vertenties op en ging men ook kosteloos de bedragen innen. Spr. hielp daar zelf ook aan mede. De voorzitter merkte op, dat de heer Van de Garde reeds eenige malen het woord be langeloos had gebruikt en zich zelve mede daarin betrokken had. Spr. las echter uit de notulen van de vergadering van het vorige jaar voor, hoe sommige leden, waaronder ook de heer Van de Garde, voor de eer be- dankten om advertenties op te halen. Spr. meende dan ook die belangeloosheid wel in eenigen twijfel te moeten trekken. De heer Bosschaart gaf aan de vergadering een uifvoerige opsomming van de versprei ding van Gids en Badbode, een lange lijst, die hij ten slotte maar niet ten einde toe las. Het was geen kunst om in een paar dagen eenige duizenden gidsen kwijt te raken het is de groote vraag, hoe die dingen te plaatsen met den grootst mogelijken kans op succes. Het bestuursvoorstel: Gids en Badbode in een hand, werd nu met algemeene stemmen aangenomen. Bij het punt: Propaganda en Reclame, wees de voorzitter op de noodzakelijkheid van voldoende fondsen. Dat is nog lang niet, wat het wezen moest. Het bestuur had ook zijn aandacht gewijd aan de wijze, waarop door de belanghebbenden werd geadverteerd, en het meende daar een groote geldverspil- ling in te zien. Daarom kwam het bestuur nu met het voorstel een Commissie te benoemen om die reclame goedkooper en doeltreffender te doen zijn. De heer Van de Garde wees erop, dat de ze methode in Schoorl schipbreuk geleden had, doordat de bladen niet wilden medewer- ken. De heer Hooning meende, dat men er dan eenvoudig alle reclame aan moest geven. Dan hadden de bladen er ook niets aan. Al leen V. V. V. kon dan voor de heele plaats adverteeren. De heer Van de Garde: Als alien daaraan meedoen, ben ik dadelijk bereid en wil dan bovendien het geld, dat anders door mij wordt besteed, aan de V. V. V. geven. De voorzitter achtte het een ernstige zaak, die de moeite van overwegen wel waard was, evenals het idee van den heer Van de Garde. Tot leden der commissie voor de adverten- tiereclame werden aangewezen de heeren Hooning, Van de Garde en Hoppener. Vervolgens stelde de voorzitter aan de vergadering het ontwerp van een reclame- nlaat voor, aangeboden door een dankbaren badgast. Deze plaat werd door alien en terecht biizonder geroemd en dit gaf vanzelf aanleiding tot het ovrwegen van de moge- lijkheid om haar te doen drukken. Aange zien men echter over te weinia fondsen, te weinig gegevens en te weinig durf Week te beschikken, werd deze kwestie aangehouden. Het bestuursvoorstel om de propaganda en de reclame weer te voeren als in het verloo- pen jaar werd algemeen goedgevonden. Evenwel zou naar aanleiding van ingeko- men verzoeken op ruime schaal verspreid worden een circulaire in de moderne talen. De begrooting voor het jaar 1929 werd nu door den heer Bosschaart aan de verga- der'ng voorgelegd. Zij werd met algemeene stemmen aangenomen Zonder de administra tie van Gids en Badbode bedragen inkomsten en uitgaven 1325.De gemeente heeft een subsidie toegezegd van 750. In de vacature, ontstaan door het bedan- ken van den heer Van Kleef, die tevens aan de beurt van aftreding was, werd met biina algemeene stemmen. na de vanzelfsorekende vonrstemmingen, gekozen de heer Hoonener. De voorzitter noemde deze stemming een merkwaardig verschijnsel. Buna nooit was er een bestuursverkiezing met zulk een ver- pletterende meerderheid. Met vrijmoedigheid kon spr. zich dan ook tot den heer rioppener wenden met de vraag, of deze de benoeming wilde aannemen. De gekozene meende in het hem geschon- ken vertrouwen een reden te moeten zien om niet te mogen bedanken. De voorzitter dankte den heer Hoppener voor diens bereidvaardigheid in de hoop in hem iemand te zullen aantreffen met een breeden biik voor het algemeen belang van de badplaats Egmond. Tot leden der commissie tot nazien der re kening 1928 werden aangewezen de heeren FI. J. J. Smit en J. de Boer Bij de rondvraag bracht de heer Hoppener de treinverbindingen ter sprake. Zijn opmer- kingen werden van voldoende belang geacht om er zich mede te wenden tot de Directle der spoorwegen. De heer Jonker vestigde de aandacht op de meer en meer gebruik'elijke lichtreclame Hierbij deelde de voorzitter een en ander mede over een reeds met het gemeentebe stuur gepleegd overleg. Ook deelde spr. meerdere bijzonderheden betreffende deze aangelegenheid mede. Deze zaak blijft onder de aandacht van het bestuur. De heer H. J. J. Smit bepleitte de wen- sehelijkheid van meer reclame in Engeland. Hierover bleek reeds door den secretaris te zijn gecorrespondeerd, terwijl bij de vorige besprekingen ook al in die richting gewerkt was. Bovendien had de voorzitter, naar deze mededeelde, in den loop van het jaar geen gidsen meer kunnen krijgen voor een bepaal- de reclame, daar toen bleek, dat de laatst be schikbare voorraad was weggehaald door de maatsehappij „Zeebad", die er behoefte aan had. Spr. merkte hierbij op, dat men hieruit kon zien, dat al wil men wel eens zeggen, dat er een onaangename verhouding bestaat als het om't werk gaat, wij er als de kip- pen bii zijn om elkaar te helpen. De heer Van de Garde vond de reclame- enveloppen van de V. V. V. veel te duur. De penningmeester verzocht dan om de vereeniging van die „dure" envelopoen af te helpen, dan zou eens kunnen overv gen wor den, wat nu daaromtrent was opgemerkt. De heer Davidzon drong met klem aan op het uitgeven van een wandelkaart voor Eg mond en omstreken. Het bleek, dat een der- gelijk product het r Is had gebraeht tot een proef in kleurendruk, doch dat er toen plotseling een kink in den kabel was geko- men. lets dergelijks zou voor de V. V. V. veel te duur zijn, maar een schetskaartje in zwart- druk was wel te maken. Hiertoe werd beslo ten. De voorzitter sloot de vergadering met een woord van dank voor de prettige saoien- werking. Hij geloofde, dat op deze manier veel meer zal kunnen worden gedaan, dan vroeger mogelijk was. Zelf stelde hij zich voor de V. V. V. beschikbaar en hij hoopte steeds meer menschen om zich heen te krij gen, die wat over hebben voor de algemeene belangen van Egmond aan Zee. RUSTENBURG. Zooals een advertentie in dit blad aankon- digt. zal het tooneelgezelschap van den heer B. C. Loevens uit Alkmaar den eersten Kerst- dag in het cafe van den heer J. Kok, alhier een opvoering geven van het tooneelstuk „Schooiertje". Hieronder laten wij eenige persbeoordee- lingen over deze opvoering, die reeds elders op verschillende plaatsen werd gegeven, volgen „Oprechte Haarlemsche Courant": Het vlot geschreven stuk, biedt zulke mooie momenten, dat het ruimschoots stof tot genieten geeft. Het sp-el was uitstekend De „A!km. Courant" van 12 Dec. '27: Met buitengewone aandacht werd de op voering van „Schooiertje" gevolgd. Het spel was van superieure kwaliteit. De „Alkm. Courant" van 15 Aug. '28 over de voorstelling te Hensbroek: De tooneelzaal van den heer K. de Boer was stampvol met een aandacl^tig luisterend publiek. Wat ons bijzonder kon bekoren was „Schooiertje", het spel van den kleinen 10- jarigen Piet Loevens. Dat was voor zoo'n k'euter gewoonweg „af". Hij beheerschte van begin tot het einde het stuk. De „Schager Courant": Voor een flink bezette zaal werd opge- voerd „Schooiertje", tooneelspel in 3 bedr. Deze uitvoering is uitstekend geslaagd. Spel en tooneelaankleeding waren „af" en 'n zeer verdiend applaus klonk na elk bedrijf, enz. SCHAGEN. Voor de betrekking van secretaris-penn'ng- meester van den polder Burghorn hebben zich 6 sollicitanten aangegeven. Een onzer kennissen, die wegens zijn werkkring volkomen op de hoogte is om- trent den stand van het mond- en klauwzeer, deelde ons mede, dat de ziekte in Hollands Noorden zoo goed als geweken kan worden beschouwd. De markt van Dinsdag 25 Dec. zal te Purmerend en Leiden gehouden worden op Maandag 24 Dec. ZIJDEWIND. De heer J. Wit te Zijdewind is gekozen tot Heemraad van het Heeraraadschap der Niedorper Kogge Strijkmolens. SCHOORL. Woensdagavond vergaderde in het lokaal van den heer Kroon bij het Klimduin, de Schoorlsche Vereeniging voor Vreemdelin- genverkeer. Tegenwoordig was een 25-tal leden. De voorzitter, de heer R. Wognum, memo- reerde, dat er weder bijna een jaar achter den rug is, waarbij de zakenmenschen gele genheid hebben hunne balans op te maken. Stond het er, wat het pensionbezoek betreft, in't hartje van't seizoen nog zeer slecht voor, en bleken de groote voorspellingen, als zou den de Olympische Spelen geld in de seizoen- plaatsen brengen, een desillusie, omstreeks 20 Juli kwam er een vloed van aanvragen, en werd het bezoek zeer druk. De voortijd is daardoor niet goedgemaakt, doch er werd toch nog veel vergoed en we zijn over 't algemeen niet ontevreden. "t Leven van V V V. is dezen zomer zijn ouden kalmen gang gegaan. We hebben ge- had een zomerfeest, een verloting enz., even als we dat elk jaar zoo gewoon zijn Hier- mede verklaarde spreker de vergadering voor geopend. Ingekomen waren berichten van verhinde- ring van de burgemeester, van notaris van Pinxster en van M. W. v. d. Garde. Naar aanleiding van een desbetreffenden zin in de notulen, informeerde de heer D. Groen, waarom de in dit voorjaar bij de in- gezetenen verspreide circulates voor gas- aanleg niet zijn teruggehaald. De voorzitter antwoordde, dat deze aange legenheid eenigszins een mislukking was. Toch scheen er nog weer een bespreking over te zullen komen, althans hij had gehoord van den voorzitter van „Algemeen Welzijn". Spreker vreesde echter ten zeerste, dat er weinig lust tot aansluiting zal zijn. Verder werd medegedeeld, dat op een schrijven betreffende openstelling der wegen in de duinen (bij de plassen) na den broed- tijd der vogels, dus na 15 Juli, bericht van den houtvester was ontvangen, dat er vol gens zijn gedachte wandelterrein genoeg is in de duinen, en hij niet kon overgaan om dit duingedeelte toegankelijk te maken voor 't geheele publiek. De houtvester vond, dat juist dit gedeelte met rust moest worden gelaten. Verder deelde den voorzitter mede, dat tijdens de vergadering van de Middenstands- vereeniging te Alkmaar. en van de A. N. W. B. bij haar bezoek te Schoorl, een groot aan- tal kleine gelden is verstrekt, terwijl aan 't adres van den Raad aan Provinciale Staten inzake overname door de Provincie van den Duin- en Laanweg, adhaesie was betuigd. Hierna volgde besluursverkiezing, welke tot uitslag hadden, dat den heer A. Gutter met bijna algemeene stemmen direct werd herbenoemd. Voor den heer D Swaan, die zich niet herkiesbaar stelde, werd de heer Groothand bij tweede stemming benoemd. Beiden namen hun benoeming aan. De heer Groothand deed toezegging, al zijn werkkracht er aan te geven, terwijl de heer Swaan den dank van den voorzitter kreeg voor't vele, wat hij als penningmeester had gepresteerd. Door den heer Van den Garde was een verslag ingezonden van het Zomerfeest, waaruit bleek, dat dit financieel eenig nadeel had opgeleverd. Met een uitgaaf van f 1221 76 en een ontvangst van 1180 05 bleef er een nadeelig slot van f 41.05 Doch 't feest zelf is een succes geweest, en een re clame voor Schoorl. Er was niet met de Landbouwcommisise samengewerkt, zooals vroeger. Die betaalde toen heel wat. Aangeraden werd, om een volgend feest niet eenvoudiger op te zetten. Veel kon ech ter nog gevonden worden door de plaatsen voor fruit, suikerwerken, enz. niet uitsluitend aan ingezetenen te verpachten, doch ook aan buitenmenschen. Ook de werkzaamheden zou den goedkooper kunnen, b.T. door inschrij- ving. Dank werd in dit verslag gebraeht aan de overige commissieleden, doch inzonder- heid aan den terreincommissaris, den heer Selhorst. Dat rapport werd onder dank aanvaard, terwijl ook de voorzitter de diverse menschen nogmaals bedankte. De heer Zuurbier protesteerde tegen de clausule betreffende de staanplaatsen voor fruit enz. en meende, dat dit niet de meening was van de geheele commmissie. De voorzitter meende, dat deze aangele genheid 't beste bezien kan worden bij de be sprekingen van het Zomerfeest 1929 De heei Swaan deelde mede, dat de ver loting een netto winst van 135.20 had ge geven. Tot leden van de commissie, welke in 1929 de rekening zullen nazien, werden aangewe zen de heeren J. Kril'er, Groothand en D. Groen. Na verschillende besprekingen werd weder besloten om ook in 1929 weder 't bekende reclamegidsje te doen drukken, terwijl, op verzoek van den heer Groothand, elk lid een exemplaar zal thuiskrijgen. Lang en breed werd nog gesproken over colportage en verspreiding, en de heeren dwaalden wel eens aardig van 't onderwerp af, doch't slot was toch, dat verschillende menschen weder wilden medewerken. Dooi den houder van het inlichtingen- bureau werd verslag uitgebracht over de werkzaamheden in 1928. Er bleken 277 schriftelijke en 96 mondelinge, benevens 5 telefonische aanvragen behandeld te zijn, ter wijl een groot aantal wandelkaarten zijn ver- kocht Ook van de groote gids zijn een vol- doend aantal exemplaren aan den man geko- men. De voorzitter dankte den heer Zuurbier voor diens werk en zeide, dat de functie van den man van het iniichtingenburcau niet altijd even gemakkelijk is. Nadat nog de heer Sporre enkele bezwa- ren had, welke van weinig beteekenis ble ken. werd ook dit verslag goedgekeurd, De vergadering besloot om nog een drie- tal banken op diverse plaatsen in de gemeen te te doen aanbrengen. Op voorstel van den voorzitter zal het be stuur ijveren bij de Directie van P. T T. om met de telefonisch aangeslotenen in Schoorl- dam gratis te kunnen spreken. Thans moet voor gesprekken met die menschen, die onder den rook van Schoorl wonen, betaald worden. Hierna volgde de rondvraag. Op voorstel van den heer P. Raat zal het bestuur in overweging nemen om de be- staande banken op z'n tijd een goede schoon- maakbeurt te geven. Een kleine discussie volgde tusschen de heeren Groothand en Groothoff Broederlijk naast elkaar zittende deden die beide heeren elkander soms leeli ke verwijten over ver spreiding der gids; er werd zelfs gesproken dat men maar voor genoegen in Amsterdam was, dineerde en bioscopen bezocht! Haast niet in te denken. De heer Houtes beval ten zeerste aan 't nieuwe orgaah van de A. N. V V. te gaan iezen; dat blad maakt reclame voor eigen land, wat veel waard is. De voorzitter beaamde dit, 't bestuur zal alvast een jaarabonnement k f 5 50 nemen. De heer Sporr® stelde voor om lijsten te Het van oud/ bekende Merk. doen circuleeren voor afschaffing van't vaste recht. Zij, die dan teekenen, doen dit met het dreigement, dat ze bij niet-inwilliging van hun verzoek zich van't net zullen laten af- snijden. De vergadering voelde echter niets voor zulk een drastische maatregel Hierna kwam de heer Groothand aan het woord, welke een legio aantal punten had genotetrd, soms tameiijk onbelangrijk. Men zou kunnen zeggen van louter huishou- delijken aard, soms weer zoo ingrijpend, dat 't bestuur er machteloos tegenover stond Doordat vrijwel al die aangevoerde pun- ten voor het bestuur weder even zoovele nieuwe gezichtspunten waren, komen ze in een volgende vergadering misschien weer terug. Een gelukkig verschijnsel is 't, dat de heer Groothand bestuurslid is geworden In de bestuursvergadering zal er dan overwo- gen, mogelijk wel geselecteerd worden, en bestaat de kans dat een volgende vergadering zulke dingen niet meer rauw ter tafel komen, doch goed voorbereid, een spoedig beslag kunnen krijgen. Daardoor zal 't uur van naar huis gaan iets vroeger kunnen zijn. De voorzitter sloot thans te elf uur met een vriendelijk dankwoord. WIER1NGEN. De minister van onderwijs heeft het ge meentebestuur van Wieringen toegestaan in de bestaande vijf vacatures aan de openbave lagere scholen aldaar te voorzien, door de benoeming van niet-wachtgelders. MILITAIRE BENOEMINGEN. Bij Kon. besluit zijn met ingang van 1 Januari a.s. benoemd tot reserve-tweede-luite- nant bij het 21e regiment infanterie te Amersfoort de vaandrigs L. Blom uit Enk- huizen en J. van der Oord uit Hoorn, terwijl zijn benoemd tot reserve-tweede-luitenant bij het dienstvak der militaire administratie de vaandrigs D. Breebaart uit Hoogwoud, H. Riedeman uit Den Helder en C. Bakker uit Uitgeest, eerstgenoemde bij het 4e regiment veld-artillerie te Ede, beide laatstgenoemden bij het le regiment onbereden artillerie te Goriur'-em. EGMOND B INNEN. Qemeenteraad Donderdagmiddag vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitterschap van burgemeester Bos. Alle leden waren aanwezig. Onder de ingekomen stukken waren o.a.Een schrijven van Ged. St. houden- de aanmerking op de ingezonden veror- dening betreffende verboden staan- plaats voor woonwagens. Het bleek n 1. niet mogelijk te zijn een verbodsbepa- ling in het leven te roepen voor het staan van woonwagens op particuliere gronden, indien niet door de gemeente een olaats aan zulke woonwagens kon worden aangewezen. B. en W. stelden thans voor deze plaats te bepalen nabij het oude Schulpstet te Egmondbinnen, eerst de z.g. wegberm, die staanplaats biedt voor 4 a 5 wagens en later, wan neer het oude stet Meter te bereiken is ook dit gedeelte zelf. De raad ging daar- mede accoord. Een schrijven van de Gezondheids- commissie om twee woningen staande aan het Mallegat te Egmond a. d. Hoef en eigendom van den heer C. de Waard onbewoonbaar te verklaren. Deze wo ningen bleken na onderzoek inderdaad zeer slecht en door de slechte muren onherstelbaar te zijn, zoodat B. en W. voorstellen tot onbewoonbaai verklaring over te gaan, waarmede de raad zich vereenigde. Een schrijven van B. en W. van Alk maar met rekening 192? en begrooting 1929 van den keuringsdienst voor Wa ren. De rekening sloot met een batig slot van 8600,90. B. eh W. stelden voor deze stuk,ken voor kennisgeving aan te nemen. Een verzoek van de Nederl. Vereeni ging tot bevordering van arbeid aan on- volwaardige arbeidskrachten, om een jaarlijksche contributie ad 50. Op voorstel van B. en W. werd dat schrijven voor kennisgeving aangeno men. Een schrijven van het Prov. Waterlel- dingbedrijf verzoekende of de gemeente nog een brandkraan wenschte in de uit- breiding waterleiding vanaf de boerderij van P. Bruin tot Tiggellaan. Op voorstel van B. en W. besloot de raad in dat gedeelte een brandkraan te doen plaatsen. Op het einde van den aan leg waterDiding plaatst het Prov. Water! eidinglj, Icijf een brandkraan gratis. Een verzoek van B. Hof om met zijn woonwagen te mogen blijven staan op gemeentegrond. De woonwagen van Hof werd geplaatst op grond, die aan dezen werd onderverhuurd door den oorspron- kelijken huurder van den gemeente grond. Zonder toestemming van B. en W. echter mag dat niet gebeuren en B. en W. stelden voor de woonwagen nog te laten staan tot einde 1928, omdat Hof zeide mondeling toestemming te hebben van den vorigen burgemeester. De raad was van meening, dat het voor Hof inderdaad een zeer moeilijk geval is, maar gaf toe, dat waar den een toe stemming wordt verleend, deze niet aan den ander mag worden geweigerd en steeds komen er meer wagens in de ge meente. Aan Hof zal dan ook geen toe stemming worden verleend en zal henj bericht wordep hit te zien naar een an dere plaats. (Citroen, Sum, AraK. Merit. FabneK/-

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 6