|DRAi5IflAwNVALKENBURG'S A •'iLEVERTRAAtl Ppovinciaal nieuws Procesverb'aal van kasopname bij den ge- meente-ontvanger en kassier van het G.E.B. Goedkeuring van het raadsbesluit tot onderhandsche verhuur van een perceeltje tuingrond. Verdaging van de beslisaing van Ged. Sta- ten op de geldleening groot J 3000. Mededeeling dat het te veel betaalde aan den keuringsdienst voor Waren over 1927 door Gedeputeerde Staten is vastgesteld op 22.09. De dividend en tantiemebelasting over 1928 heeft opgebracht 27,36. Op het adres van de Nederlandsche ver- eeniging tot bevordering van den arbeid voor onvolwaardige arbeidskrachten om toetreding als lid tegen een jaarlijksche contributie ad f 50 werd afwijzend beschikt. Het bekende adres van den Raad der ge- meente IJsselmonde werd voor kennisgeving aangenomen. Evenals een adres van de Poli- tiehondenvereeniging om een subsidie. Tot lid van de commissie van toezicht op het lager onderwijs werd wegens periodieke aftreding van den heer P. de Ruyter, deze als zoodanig met algemeene stemmen herbe- noemd. Tot leden van het stembureau voor de ver- kiezing van leden van de Tweede Kamer wer- den benoemd de heeren Genefaas en Schaap Czn. Vastgesteld werd een instructie voor den gemeente-opzichter. Uit 8 sollicitanten voor gemeente-opzichter werd voor 1929 met algemeene stemmen be noemd de heer J. S. Wijte te Spierdijk. Vervolgens werd vastgesteld een instructie voor gemeentebode. Alsnu kwam in behandeling het adres van de bewoners van Mijze om aldaar straatver- lichting aan te brengen. B en W. hadden voorgesteld hierop afwl] zend te beschikken. Na een zake'.ijke uiteenzetting door den heer Genefaas, die er op wees dat wanneer bij aanleg de verlichting in de kom hier door zou verslechteren, door het bij plaatsen van een draad hieraan tegemoet is te komen, en nadat wethouder de Jongh er op aangedron- gen had, de straatverlichting niet tot Gebr. Hoogewerf maar tot aan Pater door te trek- ken, werd met a'gemeene stemmen gunstig op het verzoek beschikt. Voor het adres van de commissie van toe zicht op het lager onderwijs om een toelagc voor die commissie met terugwerkende kracht brak de heer de Boer een lans, en deze werd gesteund door !en heer Oud, die de meening was toegedaan dat een kleine schadeloosstel ling voor het tijdverlies wel op zijn plaats was en de ijver van die commissie zou op- wekken. Met algemeene stemmen, waarbij de heer Genefaas zich van stemming onthield, werd een bedrag van 25 beschikbaar gesteld. Bij de rondvraag drong de heer Broertjcs er op aan dat voor den ouden S. Molenaar 'n goed tehuis werd gezocht daar de man niet meer alleen kan blijven. De voorzitter deelde mede dat door het Armbestuur in die richting reeds gewerkt wordt. De heer Broertje drong er verder op aan dat de straatlamp vooraan het kleine dijkje zoodanig werd veranderd dat men op de grooten dijk daar geen last meer van had. Die lamp is een mishiding voor het verkeer en gevaarlijk voor de autorijders over den grooten dijk. Dit" werd door meerdere leden beaamd, waarop de voorzitter verbetering toezegde. Wethouder de Jongh drong er op aan dat een betere regeling getroffen werd voor het strooien .van zand. De heer Genefaas vroeg hoe het stond met de commissie van bijstand voor het GE.B. De voorzitter deelde mede dat tot op heden de Wethouders daar om bijzondere redenen voor waren, maar spr meende dat na dezt vergadering er wel een verandering ten goede te bespeuren is. De heer Genefaas toonde met verschillende feiten het nut van een dergelijke commissie aan. Verder drong de heer Genefaas er op aan dat in de Kerstnacht de straatverlichting zou branden, waarop de voorzitter mededeelde dat zu'ks steeds geschiedde en dit jaar niet aehterwege zou blijven. De voorzitter wenschte alle leden een ge- lukkig uiteinde en een zalig kerstfeest, dankte voor de prettige samenwerking en sloot de vergadering. CALLANTSOOG. De familie van der Pol heeft aan de ge- meente 1500 als vrijwillige bijdrage ge- schonken ter tegemoetkoming in de kosten van de gemeentehuishouding. Gedep. Staten van Noord-Holland hebben de begrooting dezer gemeente niet goedge- keurd, omdat de raad geschrapt heeft een post van 600 als belooning voor een ambte- naar ter secretarie. De raad meende, dat dit bedrag door den burgemeester moest wordt n betaald, die tevens secretaris is. NOORDSCHARWOUDE. De afdeeling Noordscharwoude der S. D. A. P. hield Zaterdagavond een Kerstvergadering in het lokaal van den heer J. de Bakker. De voorzitter, de heer Stoop, opende met een kort woord van wel kom, en deelde mede dat heer P. Zeeman van Zuidscharwoude, wegens ongesteldheid niet aanwezig kon zijn. Besloten werd den heer Zeeman een telegram te zenden met den wensch voor een spoedig herstel. Als spreekster trad op mevr. de Jong- Zernike van Amsterdam, die er aan her- innerde, dat het Kerstfeest reeds vele jaren geleden gevierd werd in anderen vorm als tegenwoordig. Toen verheugde men zich dat de dagen langer werden en uitte dit door feest te vieren. Dit was in den tijd van de Germanen. Bij het ontstaan van den christelijken gods- dienst kwam hiervoor het kerstfeest, zooals wij dat kennen, het vredesfeest. Wij socialisten, zeide spr., aanvaar- den het Kerstfeest als het feest van het licht en van den vrede. Door de arbei- dersbeweging is reeds veel bereikt als wij terug blikken, doch de wereldoorlog welke achter ons ligt, heeft weder veel ellende teweeg gebracht. De bewapening der verschillende Ian- den gaat door zoodat een nieuwe oorlog niet uitgesloten is. Spr. wekte op hier Staat alles II tegen? Gebrek aan eetlust m Verstopping Foster's Maagpiilen LEEOWARfiEN KOEDIJK. De tooneelvereeniging „De Roos" heeft weer alle moeite gedaan om den tweeden Kerstdag met een mooi blijspel voor het voet- licht te komen. Zij heeft daarvoor gekozen „De verjongde Professor" blijspel in drie be- drijven. De leiding hiervan berust bij den heer G. Kooiman te Bergen. Er wordt druk gewerkt om een goed geheel te maken, iets wat wij van „De Roos" gewoon zijn. Ons wacht dus weer een mooie avond. Nadere mededeelingen zullen per adver- ientie worden bekend gemaakt. HENSBROEK. „Onderling Veefonds". Woensdag j.l. hield bovengenoemde vereeniging haar jaarlijksche algemee ne vergadering in het lokaal van den heer L. Mantel, alhier. Aanwezig waren 25 leden en 4 bestuursleden. De voorzitter, de heer D. Wit, opende te ongeveer 8 uur met een woord van welkom, waarna de secr.-penningm., de heer D. Schuit de notulon der vorige vergadering voorlas, welke onveranderd werden goedgekeurd. Aan het verdere jaarverslag en financieele gedeelte ont- leenen we dat ontvangen is 2527,70, uitgegeven f 2385,10, alzoo een batig saldo van 142.60. Afgekeurd waren 12 stuks vee, waar- onder 6 koeien, 3 vaarzen, 1 stier en 2 hokkjhngen, waarvcor was ontvangen 741.17 en uitbetaald 2076,25. De om- slhg over het geheele jaar bedroeg /370 tegen 2.70 in 1926. Het hoogst aantal ingeschreven koeien is geweest 490, hot laagste aantal 412, terwijl de vereeni- ging momenteel telt 47 leden. Onder de mededeelingen troffen we van belang aan: a. de kwestie, welke er in den loop van het jaar geweest was over het geheel uitbetalen van een zieke koe, welke na behandeling van den vee- arts en van den eigenaar, gestorven was en daarna afgekeurd, doordat haar levertraan was toegediend. Het bestuur was toen, doordat de afkeuring een ge- volg was van het toedienen van lever traan, huiverig geweest, de betrokken veehouder de voile som uit te betalen, waarna ze dan ook f 50 had ingehou- den. in afwachting van de uitspraak der algemeene vergadering. Deze was in z'n geheel voor uitbetaling, immers de zaak was volkomen ter goeder trouw geschiedt. Alzoo werd besloten het in- gehoudene uit te betalen. Verder deed de voorzitter mededee- Iing van een ingekomen schrijven van de verzekering Cres, gevestigd te Nieu- we-Niedorp van welke verzekering het verzcek was ingekomen, om de leden van het veefonds en bloc te verzekeren tegen brand- en bliksemschade, zoowel als tegen bedrijfsschade. De voorzitter deed voorlezing van de door hem ontvangen stukken, waardoor de vergadering goed en duidelijk met de voornaamste oepalingen op de hoogte is. Na heel wat discussie was de alge meene indruk, dat te veel nog aan hun eigen assurantie verbonden zijn voor meerdere jaren, en dat eenige als ver- zekerde zijn bij genoemde verzekering. En hoewel de bedrijfsverzekering, zoo als genoemde verzekering dat in de practijk uitoefende, veel bijval genoot, werd toch geen besluit genomen en het schrijven voor kennisgeving aangeno men, Bij de verkiezing taxateurs, aftreden- de de heeren D. Wit en K. Reinders en plaatsvervangenden de heeren Jac. van Vuuie en D. Kok, (alien periodiek aftr., doch herkiesbaar) was de uitslag: D. Wit 28 stemmen, Reinders 26 stemmen, Jac. v. Vuure 27 stemmen en na her- stemming Jac. v. Molen 15 stemmen. Genoemde heeren namen alien hun henoeming wederom aan. Bij acclamatie werd de secr.-penn., de heer D. Schuit, wederom herkozen, als zijnde de rechte man op de rechte plaats. Daar de rondvraag niets bijzonders opleverde kon de voorzitter, onder dank, sluiten. VEENHUIZEN. Vrijdagnamiddag had ten overstaan van Notaris H. de Boer te Hoogwoud de open- bare verkooping plaats van de broodbakkerij van den heer R. Ruiter alhier. Er was niet veel publiek. Het perceel werd opgehouden voor 6500. GROOTEBROEK. Bij een dezer dagen gehouden Iandverhu- fing werden prijzen besteed tot 1.20 per roe, wat per H. A. ruim 800 wordt. Voor den duur van 4 jaar aane£n, kan zeker van sxhorbitant hooge pachten worden gewaagd. URSEM. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Ursem op Vrijdag 21 December 1928, voormiddags 10 uur, voltallig. Tot toelating Van het nieuwe lid den heer S. Oud werd besloten De voorzitter gaat over tot de installatie van't nieuw benoemden lid den heer S, Oud. Na aflegging van de vereischte eeden werd de heer Oud op zeer waardeerende wiize toe gesproken door den voorzitter, dien daarover door den heer Oud dank werd gebracht. Vervolgens deed de voorzitter mededeeling van de ingekomen stukken n.l. Mededeeling van de heeren Tessel en Koelemey, dat zij hunne herbenoeming als leden van het Armbestuur aannemen. J Slechte spijsverterlng en J alle voedingsstoornissen moeten spoedig zwichten voor. Foster's Maagpil- len. die uw geheele or- ganisme verkwikken. Alom verkrijgbaar A f 0.65 per flacon.

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 6