Radiogjafiscti Weerhericht. Binnenianci Stadsnieuws Kunst Marktberichten fflSHOTBHHEraaBHHB oOSTENRIJK. EEN PENSIOEN VOOR HAINISCH? Het Oostenrijksche parlement zal de fegeering verzoeken den ex-president Hainisch een „eerepensioen" van 1000 schilling 's maands te verlsenen. Van verschillenden kant acht men dit be- drag echter wel wat heel klein. Hainisch zelf heeft verlclaard, dat de toekenning van het pensioen op zichzelf hem ver- heugen zou, doch dat hij er geen be- hoefte aan heeft, daar zijn financien in goeden staat verkeeren en hij allerminst gebrek lijdt. InscBirifviiig- voor den lfiens(|»lielif. De BURGEMEESTER van ALKMAAR brengt nogmaals ter kennis van de per- sonen, die geboren zijn in hi t jaar 1910 en derhalve voor tier dienstplicht moe- tan warden ingesehreven, dat voor aan- gifte ter inschrijving in net bijzonder gelegenheid zai worden gegeven ter GEMEENTE-SECRETARIE, voor hen, wier geslachtsnamen aanvangen met de letters AC op Donderdag Dop Vriidag HJ op Zateit'ag KL op Maandag MP op Dinsdag QU op Woonsdag VZ op Donderdag telkens des morgans middags half 6en. Voor scholieren zal bovendien gele genheid worden gegeven op WOENS- DAG 9 JANUARI 1929, des namiddags van 3454 uur. Bij dt inschrijving gelieve men mede te brengen het rcnwboekje der ouders of andere familie-papieren; zij, die in aanmerking komen voor vrijstelling wegens broederdienst, leggen tevens over alle stukken befreffende den diensf hunner oudere hroeders. Voor verdere bijzo'nderheden wordt verweren naar de opeabare kennisge- v.'—g van 4 »mber j.L Hierb: wordt nog opgemerkt, dat, in- dien noch de in to schri'ven persoon, noch zijn wet I've >:rtegenwoordiger in Ncderland woctnnlac.ts heeft, zh'nc in- 5 S 9 10 van 10 3 Januari 1929 1929 1929 1929 1929 1929 1929 tot des na- nstnlicht, over- 1 c. der Dienst- schrr^'n"- v:;:1 den plichtwet geschiedt: te AMSTERDAM, zoo de in te schr;j- ven per, jon of zijn \v ttige Lgen- wo' 'iger wooi.plaats heeft in Duitsch- land; te ROTTERDAM, zoo de in te schrij- ven persoon of zijn wettige vertegen- woordiger woonplrats heeft in Belg'ie; een en ander, indien de woonplaats is gelegen in eer plaats, vvelke niet meer dan 15 K.M. van de Nederlnndsche grens is gelegen. Indien in een der in het eerste lid on- der c. bedoelde gevallen de in te schrij- ven persoon en zijn wettige vertegen- wopgdiger beiden binnen het daar be doelde gehied woonplaats hebben, doch een van hen in DUITSCHLAND en de ander in BELGIe, geschiedt de inschrij- ving te AMSTERDAM of te ROTTER DAM, naar gelang de in te schrijven per soon in DUITSCHLAND of in BELGIe woonplaats heeft. Alkmaar, 27 Dec. 1928. De Burgemeester van Alkmaar, A. F. THOMSEN, lo.-Burgem. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Lan- gestraat en aldaar te bevragen op alle werk- dagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 22, 23, 24 en 25 December 1928. Paar handschoenen, hondenhalsbandje. reflector, mantelceintuur, hondepcnning, bol hoed, sleutels, handschoenen, mantelcein- tuurs. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 22, 23, 24 en 25 December 1928. Spoorboekje, Telegraafkantoor; kinder- handschoentje, C. Wijker, Zeglis 83; porte- monnaie met inh., Jac. Gaarthuis, Linden- laan 75; geldstuk, W. Bok, Oudegracht 151; tompouce, P. Hemes, Laat 117; bank biljet, J. Zuurbier, Westdijk 5; meisjesmuts met kwast, Fde Boer, 2e Landdwarsstraat 22; vischmesje, G. Mulder, Baansingel 47B; armband, L. Berekamp, Baansingel 40; schappelier medaille, T. Langenberg, Koor- straat 5; portemonnaie met inh., Th Groot huizen, St. Annastraat 26; ledige portemon naie, J Zalm, Stuartstraat 351; kinder- handschoentjes, W. Groenendaal, Ingeland- straat 15; bagagedrager, Nieuwpoortslaan No. 143; kinderhandschoen, B. Scheepmaker, Langestraat 103; padvindersmes, C. Absil, Snaarmanslaan 103; zwarte handschoen, C. Baars, Oudegracht 123; hamer, P. J. van Dalen, Stationstraat 36, autoslinger, Helder, melkboer, Oudorp. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier- van kennis te geven aan het Bureau van po litie. DE KONINKLIJKE FAMILIE De koninklijke familie is na een verblijf van een week op het Loo, in de residentie teruggekeerd. DOODGEDRUKT. Achter het ketelhuis van het Zuider- bad aan de Hobbemakade te Amster dam bevindt zich een betonnen ruimte, waarin radiaioren zijn opgesteld. Deze zijn ongeveer een viertal jaren geleden afgekeurd en buiten gebruik gesteld. Zij dienden ter venvarming van het douch- water. Gistermorgen was het technisch personeel van de badinrichting met zijn chef, den heer J. Berk, in deze miimte gegaan om het schoon te inaken. Met MELKBESLU1T (WARENWET). De melk, die de melkveehouder verkoopt, aflevert of ten verhoop of ter aflevering in voorraad heeft, moet voldoen aan de volgen. de eischen: zij moet gewonnen zijn van melk- vee, waarvan tijdens het melken de uiers en naasie omgeving daarvan niet verontreinigd zijn; op zindelijke wijze gemolken, bewaard en behandeld worden; onmiddellijk na het melken doelmatig gefiltreerd zijn; onmiddel lijk na het melken uit den stal verwijderd ziji en in een stankvri'e omgeving bewaard zii» 7 ONDHEIDSRAAD. emmers werd de modder naar buiten gebracht, nadat deze op een hoop was geveegd. Deze modder bevond zich hoofdzakelijk onder de vier radiatoren, die tezamen ongeveer zeven meter lang zijn en een gewicht bezit'en van 2500 K G. De radatoren stonden op een ijze- ren raarn, waaronder zes ijzeren steun- SCls Waren met een hoogte van ongeveer anderhalvefi meter. GeJukt moest dus onder de radiatoren gewerkt worden. Vermoedeiijk heeft men bij het schoon maken gestooten tegen een van deze steunsels, die zoo zeer door de roest wa- ren aangetast, dat zij door deze aanra- king inzakten. De vracht ijzer kwam naar beneden en de chef van de techni- sche afdeeling kon niet meer weg ko- men. Hij kwam onder het 2500 KG. we- gend ijzer te dggen. De andere vijf man- nen konden zich tijdig in veilighei'd stel- len. De brandweer, die naar hoofdwacht naast het Zuiderbad heeft, werd ter hulp geroepen. Dadelijk werden pogingen aangekend om de radiatoren op te hef- fen, maar bij het opvijzelen braken zij steeds af. Na or^veer anderhalf uur ge- lukte het ten slotte het lichaam onder het ijzer van daan te halen. Langdurig is nog gepoogd de levensgeesten op te jkken, maar de dood was reeds inge- treden. Het stoffelijk overschot van r1 n heer J. Beik, die 32 jaar cud is en in de Lutmastraat woont. ar het YVilhel- minagasthuis overgebracht. WIJZIGING IJKWET. In verband met het tegen een apotheker op maken van een proces-verbaal wegens het in een apotheek voorhanden hebben van porce- leinen maten, heeft het hoofdbestuur der Ne- derlandsche Maatschappij tot Bevordering der Pharmacie besloten zich tot den minister van financien te wenden, ten einde in de zeer verouderde IJkwet op dat punt een wij- ziging te kriigen. KORTE BERICHTEN. Mej. A. W. van Oldenborgh te Dordrecht heeft de volgende schenkin- gen gedaan: aan de Vereei iging voor Zwakzinnisenzor"' 5000, aan Armen- zorg 10.000, aan de Vereeniging tot bestrijding van tub rculose 5000, alle te Dordrecht, ran „Pro Penectute" te Amsterdam 5000 en aan het Dressel- Lais-fonds te 's-Grav,nhn'va C00 Mr. Mendels, lid der Eerste Kamer, is Dinsdag 60 jaar geswordgn. De Nederlandsche operette-artiste mevrouw Beppie de Vries, zal Zaterdag New York te PaH'.i aank ^n. Zij is voornemens in de eerste week van Januari naar Dei Haa~ te gaan. Maandagavond wilde de ongeveer 60-jarige Walet met zijn vrouw per tram uit Zeist naar zijn woonplaats Utrecht terug keeren. Toen hij de tram reeds bij de halte, zaar, stak hij den weg over en liep daarbij tegen een auto op. Een geneesheer constateerde een ge- kw. 0.760.88 per K.G. levend gewicht; 33 Nuchtere kalveren 12—/ 18; 690 Var- kens, Holl.'2e kw. 0.82—f 0.83; Holl., Overz. en Geld, le kw. 0.84—/ 0.85; vette varkens 0.82—/ 0.83 per K.G. slacht- gewicht, prima iets hooger. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 27 Dec. 1928. Op de he- den gehouden aardappelmarkt waren de prij- zen onveranderd. Aanvoer 6 ladingen, 5960 H.L. SOHAGEN, 27 Dec. 1928. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prij- zen als volgt: 4 Paarden 150—/ 250; 5 Geldekoeien (mag.) 140—/ 220; 91 Geldekoeien (vette) 250—/ 450; 12 Kalf- koeien 240—/ 360; 4 Graska'veren 60 90; 48 Nuchtere kalveren 12 22; 30 Schapen (vette) 30—/ 40; 39 Overhou- ders 2630; 2 Bokken en Geiten; 11 Varkens (mag.) 25—/ 27; 57 Varkens (vette) per K.G. 0.70—/ 0.73; 84 Biggen 14—/ 20; 86 Konijnen 0.503; 72 Kippen 1—/ 2.50; 14 Eenden 1—/ 1.80; 57®K.G. Boter./ 2.202.40. BROEK OP LANGENDIJK, 27 Dec. 1928. Langedijker Groentenveiling. Wortelen 3.50—/ 3.60; Roode Kool le s. 4—/ 7; Roode Kool 2e s. 2.605.80; Gele Kool le s. 2.204.20; Gele Kool 2e s. 1.60 370; Deensche Witte Kool le s. 3.40 5: Deensche Witte Kool 2e s. 2 80 3.70; Uien 8.70; Drielingen 9; Grove 7.10—/ 8.10, alles per 100 K.G. Aanvoer: 1500 K.G. Wortelen; 45000 K.G. Roode Kool; 35000 K.G. Gele Kool; OW) K G. Deensche Witte Kool; 2400 K.G. Uien. HOORN, 27 Dec. 1928. Op de heden gehouden kaasmarkt bestond de aanvoer uit 12 stapels kleine fabriekskaas a 47, totaal wegende 15718 K.O. De handel was matig. NOORDSCHARWOUDE, 24 Dee. 1928. Uien 8.208.70; Drielingen 9.60 9.80; Grove Uien 7.30—/ 7.70; Roode Kool 2.90—/ 7; Gele Kool 1.70—/ 3 50; Dpensche Witte Kool 4—/ 5.60, alles per 100 K.G. Aanvoer: 7000 K.G. Uien; 47200 K.G. Roode Kool; 12800 K.G. Gele Kool; 36200 K.G. Deensche Witte Kool. BGVENKARSPEL, 24 Dec, 1928. „De Tuinbouw." Heden becteedde men voor: Bl. kool le s. 812; Bloemkool 2e s. 4 30 6; Roode Kool 3.50—/ 5.50; Witte Kool 2.50—4.20; Gele Kool 1 40— 2.20; Uien 4.70—/ 4.75. WARMENHUIZEN, 24 Dec. 1928. Roo de Kool le s. 2.90—/ 4.60: Roode Kool 2e s. 2.205.30; Roode Kool (uit&chot) 0.90—/ 2.60; Gele Kool 1.20—/ 1.60; Deensche Witte Kool le s 3.60—/ 5.30; Deensche Witte Kool 2e s 1 60—/ 3 30; Deensche Witte Kool (uitschot) 0.80 2.60; Drielincen 9.60; Uien 8.60— 9.10; Grove Uien 7.908.20. Aanvoer: 12100 K.G. Roode Kool; 2300 K.G. Gele Kool: 18400 K.G. Deensche Wit te Kool; 2050 K.G. Uien. BURGELIJKE STAND. GETROUWD: Jan Smit en Grietje de Bakker. Nico- laas Laan en Elisabeth Timmer. Johan Scheffer en Jacoba van Thienen. Johan- nas Mekel en Johanna van Schagen.— Geert de Groot en Christina Manshanden. OVERLEDEN: Jansje Langedijk wed. Willem Bakkum 76 j. Trijntje Grandiek wed. Klaas Sman 80 j. Maartje Mijlhoff gehuwd met Ar- noldus Kruijssen 33 jaar. GEBOREN: Arend z. v. Cornelis Helderman en Ma- rijtje van Lienen. Catharina d. v. Corne lls Schoen en Maria van der Gulik. Geer- tje d. v. Jan Kes en Maria Jorritsma. Elisabeth Maria d. v. Gerardus Coolen en Maria Coole. Overgespaard geld dient veilig, doch ook tegen een behoorlijke r>entevei*goeding belegr! te worden. Omfrmt belegging in solide effecten geeft de firma de Lange de Moraaz te Alkmaar gaarne alle gewenschte inlichtingen Mevr. Baar en op de piano begeleid door Mej. Winkelman. Zuiver klonken de heldere jongens- en meis- De klei- paar tafel, broken heupbeen. De gewonde werd naar de rijksklinieken overgebracht. Te Zwijndrecht is overleden de heer P. Doom, burgemeester dier gemeente. Door onbekende oorzaak is de 20-jarige J van Persie, uit Hendrik Ido Ambacht te Bolnes in de sloot langs de Doncksehe laan geraakt en verdronken. JUAN MANeN. Spanje's grootste violist Juan Manen zal op zijn tournee door Neder'and ook te Alk maar een Kerst-concert geven en wel op Vrij- dag 28 Dec. 8 uur in't Gulden Vlies Het programma bestaat uit werken van Bach, Schubert, Hummel, Manen, Huboy en Wieniawsky, terwijl Josef Schelb hem aan den vleugel zal accompagneeren. De avond staat onder auspicien van de hier zoo bekende Concertdirectie Ernst Krauss. De Telegraaf, 21 Nov. 1927 schrijft o.a. Een van de zeldzame vio'isten, die voort- durend weet te boeien door de wijze waarop hij speelt. Die een techniek heeft van zoo buitengewone verfijning, dat elke toon lou- ter en alleen om zijn klank een genot werd. Rasechte overgavegroote perfectie De meest goede bekenden onder zijn handen nieuw, fonkelnieuw. EIERVEILING SCHAGEN. SCHAGEN, 27 Dec. 1928. Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal 21675 stuks kippeneieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: bruine 7.208.20; witte 5.806.808.30; witte (kleine) 56.20; 47 Eendeieren 7.20. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT AMSTERDAM, 27 Dec. 1928. Op de he den gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 249 vette kalveren le kw. 1.05—/ 1.15; 2e kw. 0.90-/ 1.04; 3e KERSTFEESTVIERINGEN. Zondagsschool „De Evtingelische Unie". Op den Eersten Kerstdag des avonds 6 uur werd in de Kapelkerk het Kerstfeest met de kinderen van bovengenoemde Zondags school gevierd. Een prachtige boom prijkte in de thans heerlijk verwarmde kerk, die reeds lang voor den aanvang met een talrij- ke schare was gevuld, want behalve de ruim 200 kinderen der Zondagsschool hadden zich vele ouderen opgemaakt om van dit al- tijd weer schoone feest getuige te zijn. Met een kort welkomstwoord, waarin Ds. Baar erop wees, dat het den wijzen en ver- standigen naar de wereld verborgen blijft, maar den kinderkens wordt geopenbaard, en het zingen van gez. 230 1 werd het samen- zijn geopend, waarop de kinderen onder het zingen van het op de school gebruikelijke col- lecteliedje met hun mandjes rondgingen om de gaven der kleinen in te zamelen. Dan richtte dominee het woord tot de kin deren en zette hun de beteekenis van het Kerstfeest uiteen, met vermelding der Nieuw- Testamentische geboorteverhalen, daarbij de kinderen door vragen en antwoorden gele genheid gevend van hun kennis te doen blij- ken. Bij tientallen gingen soms de vingertjes omhoog en om strijd klonken de rake ant woorden. Naar de Kerstvertelling „Van een toover- heks, een dubbele verrassing en nog wat" werd met aandacht en spanning geluisterd. En dan volgde de tractatie, die in de pau- zes verscheidene malen werd herhaald. Wat kwamen toen de tongen los en wat werd er gesmuld van al het lekkers, taai-taai- mannetjes, chocoladekerstkransjes, bruidsui- kers, mandarijnen, teveel om op te noemen! Het glanspunt was de Kerstcantate, woorden van Cath. Bruining, muziek van Cath. v. Rennes e.a., waarin zang en recitatief de ge boorteverhalen weergeven, gedirigeerd dn^r jesstemmen door't voile kerkgebouw. Cantate werd uitstekend uitgevoerd. Toen kwam het hoogtepunt voor de nen zelf! Al heel den avond waren ruim 200 glinsterende oogjes gegaan naar de zoo vol beladen, die voor den boom was opge steld en waarop al het moois, op de verlang- lijstjes vermeld, lag uitgestald. De uitdeeling der cadeautjes nam een aan vang! Maar alvorens daartoe werd overge- gaan, moesten eerst de oudsten, die de Zon dagsschool zouden verlaten, naar voren tre- den, en werd hun met gepaste toespraak een bijbeltje, bevattende het Nieuwe Testament, de Psalmen en Gezangen, overhandigd. De dames der school kwamen daarna han den tekort om al de presentjes aan de grijp- grage handen uit te deelen. En plotseling was het kerkgebouw vol geroezemoes van blijde kinderstemmen en gejuich en werd al het moois in de hoogte gestoken om het aan de respectieve vaders en moeders te toonen. De heer G. Louwaars, voorzitter der plaat- selijke afdeeling der Vrijz. Herv. „de Evan- gelische Unie", nam vervolgens het woord om in het bijzonder aan de dames dank te brengen voor al het werk, dat zij verricht hadden voor de vrijzinnig-godsdienstige vor ming van het kind, terwijl hij in herinnering bracht den pioniersarbeid, dien de Ver. v. Vrijz. Herv. ook op dit terrein had volbracht en de aanwezigen aanspoorde, hetzij door actief deel te nemen aan het Zondagsschool- onderwijs, hetzij door de kinderen te sturen, dat werk te steunen. De kinderen zongen hierop een danklied, waarna Ds Baar, na de uitreiking van een kleine herinnering aan dit feest als een blijk van waardeering aan de dames, die zooveel tijd en moeite gegeven hebben voor dezen mooien, maar moeilijken arbeid, met een woord van dank sloot aan alien, die op eeni- gerlei wijze hadden medegewerkt om het Kerstfeest te doen slagen. Met name werd genoemd, zonder aan de anderen daarmede iets te kort te willen doen, het kleine clubje oude getrouwen, dat elk jaar weer gereed staat om daadwerkelijk te helpen, de h h. Slinger, organist, Harmsen, koster, Wiese, Bruin (bloemist) en v. Daa- len. Zij werden gehuldigd, niet met een lau- wer-, maar met een kcrstkrans. Ook het per soneel der kerk werd niet vergeten. Een echtpaar, dat onbekend wenschte te blijven, had nog gezorgd voor een aardige verrassing in den vorm van keurige zakjes met bruidsuikers voor de allerkleinsten. Maar het kerkgebouw werd niet verlaten dan na dat alle dank was samengevat en opgezon- den tot God, door wiens genade dit alles was mogelijk gemaakt. Breed en machtig ruisch- ten de slotaccoorden van het 96ste Gezang: „Hallelujah! eeuwig dank en eere". En zoo behoorde dit blijde kinderfeest, waarop ook alle groote menschen weer kinderen zijn, tot het verleden. Het bestuur der Zondags school, die zich met haar twee afdeelingen, de Ambachtsschool aan den Bergerweg en de Gemeenteschool aan de Keetkolk, in steeds grooter bloei mag verheugen, kan met vol- doening op 25 Dec. 1928 teruggezien. Aan den wederaanvang der lessen, den laatsten Zondag in Januari 1929 (den 27sten), zal per advertentie in deze courant nog nader worden herinnerd. Laat de kinderkens tot Mij komen. De Zondagsschool „Laat de kinderkens tot Mij komen" vieide haar Kerstfeest op den 2en Kerstdag in de Kapelkerk Om half vijf, het uur van aanvang, was de kerk tot in de uiterste hoeken gevuld en geer. plaats meer onbezet en zeer velen moesten zich zelfs met een staanplaats vergenoegen. Het feestelijk samenzijn werd geopend met het zingen, door alle aanwezigen van Ge zang 230, vers 1, 3, 6, waarna Ds. Verwaal voorging in gebed. In zijn openingswoord heette deze alien, ouders en kinderen wel- kom, en wees op de beteekenis van het be- staan van de wel oude, immers bestaat zij reeds 77 jaar, maar toch nog niet verouderde Zondagsschool. Spr. twijfelde niet of zij was reeds velen tot zegen geweest en sprak den wensch uit, dat zij nog velen tot zegen mocht zijn en vele kinderen brengen aan de voeten van den Heiland. Door de kinderen werd nu gezongen „Hosianna". De instudeering en ook de uit- voering der liederen stond ditmaal, waar de eere voorzitter, de heer Bijl, door ziek- te was verhinderd, onder de uitnemende lei- ding van Mevrouw Bakker—Bijl. ,,Hosianna" en ook de volgende versjes werden heel goed en zuiver gezongen. Het ontsteken van de lichtjes van den Kerstboom blijkt altijd weer een glanspunt voor de kleinen te zijn. Met veel aandacht wordt gelet of er ook een kaarsje niet brandt, om dan vlug de juffrouw of den mijnheer die 't dichtst in de buurt is, daar op te wijzen. Toen de verlichting der kerk was getemperd, kwam de boom met zijn tal van lichtjes goed tot zijn recht. Bij dit stemmige licht vertelde Ds. Hak de al-oude en toch altijd weer nieuwe en blijk baar op bet kinderhart indruk makende Kerstgeschiedenis. De oudere meisjes en het damespersoneel zongen nu driestemmig „De Kerstklokken luiden", hetwelk zeer goed tot zijn recht kwam. De heer Knaap vertelde hierna een Kerstverhaal over „Verloren en gevonden". Hoewel de kinderen al veel hadden ge- hoord dezen avond, werd toch het verhaal met aandacht aangehoord. Wederom werd door het damespersoneel en de meisjes van de opleidingsklasse gezon gen „Eere zij God in den Hooge". Ook dit was goed verzorgd en klonk roe- rend schoon. Nu kwam het oogenblik, waarnaar zekeral lang reikhalzend was uitgezien: het uitrei- ken der cadeautjes en de versnaperingen. Wat weer een gejuich en wat een blijd- schap. Echter, 't was al laat geworden, vooral voor de allerkleinsten en het werd dus tijd te eindigen. Nadat nog door Ds. Hak met een kort woord van waarschuwing en opwekking aan een dertigtal leerlingen, die de school gin gen verlaten, een bijbeltje was uitgereikt, werd het samenzijn gesloten met een woord dank aan alien, die op eenigerlei wijze naar waarnemingen verricht in den morgen van 27 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 773.9 te Biarritz. Laagste barometerstand 733.2 te Hernosand. Verwachting (geldig van den avond van 27 Dec. tot den avond van 28 Dec.): Zwakke tot matige, later wellicht toe- nemende zuid-westelijke tot zuidelijken of zuid-oostelijken wind, meest zwaar bewolkt of betrokken, waarschijnlijk eenige regen, iets zachter hadden medegewerkt, dit Kerstfeest te doen slagen, en ging Ds. Hak voor in dankgebed. Door alien werd hierna nog gezongen: ,,Looft, looft, nu aller Heeren Heer", en na het uitspreken van den zegen gir.gen ouders en kinderen huiswaarts, De lang verbeide Kerstdag was weer voorbij. Leger des Heils. Maandag 24 Dec. heeft de afd. van het Leger des Heils te dezer plaatse haar jaar- lijksche Kerstuitdeeling gehouden. Om 6 uur n.m. werden de deuren geopend en omstraald door een helder licht drongen de genoodigden naar binnen en zochten een plaatsje in de keurig versierde zaal. Hun oogen vergastten zich aan de stapels levens- middelen, die voor en achter hen lagen opge- stapeld. Juist bijtijds was Majoor A. de Boer uit Amsterdam gearriveerd om den korten dienst, welke aan de uitdeeling voorafging, te leiden. Hartelijk zongen ze de Kerstliederen mee, de oudjes met hun gerimpelde gezichten, de moeders met haar van zorg en ko-mmer spre- kende trekken op 't gelaat. Aandachtig luis- terden alien naar d!e toespraak, welke de heer de Boer hield en waarin hij naar voren bracht, dat „de mensch bij brood alleen niet zal leven." Daarna volgcfe de uitdeeling. Een voor een stapten de bevoorrechfen op de voor hen besiemde voorraden toe om de aardappelen, kpolen, rapen, booren, soep, suiker, rijst, kof- fie, thee, boter, koek, vleesrh, vet en 't mooie groote Kerstbrood in ontvangst te nemen. Rij'k beladen keerden alien huiswaarts, blij een paar onbezorgde Kerstdagen te kunnen geniefen. KERSTFEEST VOOR DE WOONWAGEN- PAARDEN. De woonwagenpaarden, die dank zij de medewtrking van zoo vele stadgenooten, thans een rustige verblijfplaats in hun stal hebben gevonden die in deze winterdagen geheel gevuld is hebben door hemiddeling van de plaatselijke afdeeling van „Dieren- beschertning" een allergenoegelijkst Kerst feest gehad. Zij zijn namelijk getracteerd op 25 rogge- broodjes, 2 balen hooi en 2 balen onderstroo. De jeugdbond had hiervan een baal hooi gegeven. Het aantal paarden is niet grooter dan ver leden jaar en de vrees van hen, die meenden, dat de stal de woonw-.genbewoners met paarden in den winter naar Alkmaar zou trekken, wordt dus in geen enkel opzicht be- waarheid. De afdeeling betaalt 2 per week voor het onderhoud van den stal aan een der woon- wagenbewoners, die daarvoor de stal schoon houdt en er zijn best voor doet, dat alles in de beste orde verloopt. Het blijkt in dezen winter wel, dat de stal zeer voldoet en het blijft slechts te betreuren, dat hij door zoo weinig medewtiking van overheidswege, al niet veel eerder tot stand is gekomen. BEKENDMAKING TURNLUST. Zooals een advertentie in dit nummer mede- deelt, ziet het bestuur van bovengenoemdt gymnastiekvereeniging zich, wegens onge- steldheid van den directeur, genoodzaakt de reeds aa'ngekondigde uitvoeringen uit te stellen tot nader data. Hierdoc-r komt de groote zaal van de Har- monie vrij op Vrijdag en Zaterdagen 4. 5 en 12 Januari a.s. Zij, die op deze data gebruik willen maken van de Harmonie-zaal, lainnei zich hiertoe met den eigenaar, den heer L d' Lange, in verbinding stellen. AANRIJDING. Hedenmorgen om half tien werd doov een auto, bestuurd door den heer J. de K. uit Gterleek, de wielrijder P B. aangeredea Het voorwiel van diens fiets werd in elkaar gedrukt. Schuld was niet aanwezig. SCHOORSTEENBRANDJE. Maandagmiddag ontstond in het perceei Baansingel 41, bewoond door G de B., een schoorsteenbrandje. Daar blusschen met eer Total-apparaat niet doenlijk bleek, moester enkele brandweerlieden te hulp geroepen wor den, die met meerdere bluschapparaten he' vuur wisten te doven. JAS VERMIST. Bij de politie is aangifte gedaan van d« vermissing eener gabardine-overjas uit een cafe hier ter plaats^. De politie stelt een onderzoek in naar d< vermissing, die gister geconstateerd werd. AANGEHOUDEN. Gister zijn door de politie in een eaf£ hier aangehouden twee personen, P. A. M. N.. beiden afkomstig uit Limmen, verdacht werden van het ontvreemden meerdere petten en damestaschjes uit cafe. al- en die var da' LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 4.17 uur licht op BOND VAN VRACHTRIJDERS „RECHT EN PLICHT." (Vervolg). Hierna wordt gelegenheid gegeven tot tee- kenen van het verzoekschrift. Hierbij komt tot uiting dat meerderen bij een tweede cen- traal punt geen belang hebben. Op de vraag of er op de Paardenmarkt verbetering kan komen zegt de heer Schenk G A e, A 00 j-"* o- qff. P 4

Alkmaarsche Courant | 1928 | | pagina 2